• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v červenci 2014

27. září 2016 
@endie tak to je dobře, že jste oba v pořádku :slight_smile: Dr. mi říkal že 2. trimestr je prý nejbezpečnější pro miminko - riziko potratu je minimální a mimi je ještě dost malé, že netlačí na břicho a má v děloze plnou volnost :slight_smile:

@carodejkalucka rh- má moje mamča, a tatka má rh+, ale jak se to řešilo před xxxx lety to si fakt nepamatuju, můj muž si raději za poplatek u mého dr. nechal tu krevní skupinu zjistit - naštěstí jsme oba + :slight_smile:

@pavlamar kdybys nebyla z takové dálky tak bych se přidala, jinak chodím sama na plavání a procházky - všichni z mého okolí už mají školou povinné děti a už chodí do práce.. mmch - jsou z tvého okolí - Novodvorská a spol..
23. led 2014 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muddledgirl bych se na nějakou velkou svatbu mohla vyprdnout, je to hlavně váš den .. my se brali na Mauritiu a také z toho nebyli rodiče manžela nadšení, ale do toho si fakt kecat od nikoho nenechám, nakonec se s tím smířili a jak viděli video apod. tak ještě uznali, že jsme udělali dobře .. že je to mrzelo chápu, no mrzelo i mé rodiče, ačkoliv mi to neřekli aby mi nekazili radost .. vím to od někoho jiného komu to taťka říkal, dozvěděla jsem se to až náhodou .. takže chápu, že to zamrzí, ale nikdo mi nebude diktovat budete to mít tak a tak, pozvěte toho a toho .. my jsme tady měli pak jen oslavu s rodinou a kamarády, rodiče manžela to chtěli pojmout jako klasickou svatební hostinu se všema tradicema a to jsem si taky stála tvrdě za svým, že rozhodně nebudu jíst polévku z jednoho talíře apod. a všichni to přežili a byli spokojení a tu oslavu bych si stejně odpustila, ale platili to rodiče a dělali jsme to už vyloženě jen kvůli nim
23. led 2014 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@carodejkalucka já to měla u malé ten Rh faktor, její otec má 0+ a já A- dostala sem injekci po porodu určitě to si pamatuju píchal m ito takový šikovný doktor s hezkou prdelkou :grinning: měl v nemocnici přezdívku prdelka :grinning: ale v těhu sem nic nedostala žádnou injekci,on byvalej dr nějak zvlášt nic nerešil :angry:
23. led 2014 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@winterska no a odkud jsi?
23. led 2014 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elisset tyjo, to jsi mě docela pozitivně nahlodla...taky jsem už ted na nervy z tý tradiční svatby...nejraději bych taky někam ujela...a pak je udělala menší oslavu pro rodinu..
23. led 2014 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlamar pokud bys chtěla levnější alternativu tak se hodně lidí bere i v Řecku na Santorini třeba :slight_smile:
23. led 2014 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elisset i v březnu-dubnu? at nejsem jak bedna kytu...
23. led 2014 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlamar já myslím, že v jakémkoliv ročním obdobím, ale teda nevím kolik stupňů tam tou dobou je
23. led 2014 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, já jsem taky o velkou svatbu nestála, máme v rodině hodně špatné vztahy a bála jsem se, jak to ustojím.
Z manželovi strany máme naopak vztahy fakt bezvadný a kvůli jeho rodině jsem se nakonec rozhodla do velké svatby jít a jsem za to ráda. Jeho babičky mám moc ráda a mrzelo by mě, kdybych je o to připravila. Byly moc dojatý a ještě půl roku po svatbě pořád prochází fotky a všude se s nima chlubí.
My jsme si to udělali po svém v tom, že jsme zvolili skromnější prostory, ale mohli jsme pozvat všechny své kamarády a opravdu s nima tu noc protancovat. Takže my si to užili a babičky mají fakt zážitek. Rodiče by to asi pochopili, i když by jim to bylo líto, ale věřím, že ty babičky by to ranilo.
23. led 2014 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elisset to je taky celkem důležitý ;)
23. led 2014 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pavlamar z Proseka :slight_smile:

jinak já svoji prvni svatbu měla jen se svědky (moje sestra a jeho kamarád), naši se to tenkrát dozvěděli asi 14 dní poté, kdy jsme jim řekli, že se stěhujeme do nového bytu a na který jsme si vzali hypo. No nemluvili na mě dost dlouho a při rozvodu si ještě rýpala.. A když jsem naše zvala na druhou svatbu, tak i když to bylo po 12 letech od první, stejně se mamina dost dlouho příčila (měli jet do Ostravy, kde se svatba konala), nakonec se to vyřešilo a měli jsme svatbu krásnou a hostinu super - vše jsme si platili sami a dárky jsme dostali opravdu jen symbolické, protože už jsme měli dávno zařízenou domácnost.

@elisset Mauricius - jéé to muselo být krásné celkově :slight_smile:
23. led 2014 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verumik my jsme na té oslavě měli taky hodně lidí, jen kamarádů jsme měli kolem 60ti a já si to užila pořádně až jak jsem zůstali jen my kamarádi a nemusela už jsem nikoho obíhat a všem se věnovat, to jsem se konečně opila a pořádně zatancovala :grinning:, ale právě proto jsem nechtěla klasickou svatbu, veděla jsem, že si to neužiju .. mě přijde, že svatba je spíš pro ostatní než pro ty novomanžele .. stačila mi ta oslava, lítala jsem od jednoho k druhému a nevěděla co dřív .. navíc za tak velkou svatbu bychom zaplatili stejně jako za týden na Mauritiu se svatbou, což by mi bylo líto vyhodit tolik peněz za jeden den, takhle peněz nelituji .. navíc jsme si to opravdu platili všechno sami :slight_smile:. Ale věřím, že zase ta tradiční a klasická svatba je taky třeba hezká, ono každá svatba má svoje pro a proti :slight_smile:.
23. led 2014 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@winterska my si taky vše platili sami, ale ve finále jsme dostali tolik peněz na té oslavě, že nás ve výsledku ta svatba vyšla na nějakých 30t tis snad, už přesně nevím :slight_smile:
23. led 2014 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, to je nádhera být doma ještě za světla :slight_smile: celé odpoledne míním jíst a tak do hodiny usnu :grinning: jen ještě vyprat... :slight_smile:
23. led 2014 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
@elisset Já myslela, že jste byli jen ve dvou :slight_smile: Mě to taky hodně lákalo a musím říct, že svatební den pro mě byl celkem stresující, naši mezi sebou fakt válčí a máma si to bohužel neodpoustila ani na svatbě. Ale naštěstí naši brzo odjeli a my si to pak náležitě užili :slight_smile:. Určitě to bylo trochu divadlo pro rodinu, to jo, ale ty babičky mi za to stály :slight_smile: Možná bych jen příště vynechala klasickej oběd, protože kdyš spolu půl rodiny nemluví, tak to je fakt peklo :slight_smile:
U nás to teda bylo asi se všim všudy, upéct koláčky, objet s nima půl republiky, děkování rodičům (moje teda u tohodle naštěstí nebyli), výslužky...No blázinec :slight_smile:
23. led 2014 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@laurett pohlaví si chci nechat říct každopádně :slight_smile: ale ten malej prevít má otočenej zadek někam do pryč :slight_smile: tak ještě vydržím do druhého velkého UTZ u Apolináře - tam mají tu techniku přecijen krapet lepčejší než můj doktor :slight_smile:
23. led 2014 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@winterska jj zažila jsem tam dva nejkrásnější dny ve svém životě a to ten svatební den a pak jeden den, kdy se mi splnil sen, že jsem si zaplavala s divokými deflíny přímo v Indickém oceánu, rovnou s celým hejnem, to se ani nedá popsat, jak úžasný zážítek to je :slight_smile: žádný bazén, ale jejich přirozené prostředí, po tom jsem toužila celý život! dodnes si pamatuji ten krásný pocit, jak jsme jeli zpátky šílenou rychlostí ve člunu zpátky na pevninu, vítr ve vlasech, sluníčko, teplo, vůně toho ostrova (má takovou typickou vůni ten ostrov) a já si říkala, že to snad ani není možné jaké mám štěstí, dva dny předtím jsme se vzali na pláži a teď tohle :slight_smile:, fakt jsem v tu chvíli byla nejšťastnější za celý svůj život .. úžasné to bylo, ten den jsme se ještě procházeli se lvi parkem, ti lvi šli normálně vedle nás, můžeš si je hladit, fotit se s nima to ten jeden měl přes dva metry jak se postavil na zadní, ukazovali ti jak vysoko na strom vylezou apod. z toho byl zase hotový manžel .. no my večer seděli v baru a nevěřili jsme tomu, co všechno jsme zažili :slight_smile:, máme krásné zážitky, šnorchlování úžasné, nic krásnějšího jsem neviděla asi .. procházení po mořském dně a krmení rybiček .. no psala bych to dlouho :slight_smile:
23. led 2014 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@verumik jj my byli jen ve dvou, ale tady jsme pak měli velikou oslavu víš :slight_smile:
23. led 2014 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elisset Ajoooo, promiň :slight_smile: už to čtu, to je jedno, jestli byla tam nebo tady, hlavní je, že se ty lidi sejdou ne :slight_smile:
23. led 2014 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@verumik jj koláčky jsem taky odmítla, nemám to moc ráda, přijde mi to jako vybírání peněz .. čímž se nechci nikoho dotknout, ale u nás je zvykem dávat za koláče peníze a už tak ty lidi dávají na svatbě dost peněz, tak jsem nechtěla vybírat další peníze .. z toho důvodu se mi i příčí různé hry na svatbě jako vybírání peněz do střevíčku apod. takže koláče řešila jen manželova strana, jeho máti to chtěla .. jinak poděkování rodičům, to jsme nechali upéct dort a šli každý poděkovat, to tchýně brečela :grinning:
23. led 2014 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elisset Aha, to se u nás nedělá, koláčky se rozvážejí společně s pozvánkou nebo s oznámením a nic se za ně nedává. Ani žádný jiný hry na vybírání peněz jsme nehráli, střevíček jsme neposílali. Udělali jsme to tak, abysme to byli schopný zaplatit ze svého. Ale dárky jsme dostali pěkný, to zase jo :slight_smile: Rok před svatbou jsme koupili baráček, tak jsme dostali spousta poukázek do IKEY a ty se hodily :slight_smile:
23. led 2014 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@elisset Jo, a děkování se u nás dělá, než nevěsta se ženichem odjíždějí z domu na obřad, takže před spoustou lidí, a to jsem během svý nacvičený řeči řvala já :slight_smile:
23. led 2014 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verumik a že to byl pro tebe stres to věřím, já byla taky na nervy z té oslavy, jak si všichni budou rozumět apod. rodiče ti se znali už a mají se rádi, ale nevěděla jsem jak ta širší rodina .. naštěstí to dopadlo nad moje očekávání a krásně se to promíchalo a babička dodnes říká, že nezažila lepší oslavu než tu naši a vzpomíná moc ráda, tancovala jak o život :grinning:, ale jak říkám, já bych to mít nemusela, nějak zvlášť jsem si to neužila
23. led 2014 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@verumik aha, no u nás se dávají pozvánky o oznámení samostatně a pak jezdíš s koláčema nějak týden před svatbou a obvykle se za ně dává 500 - 1000 Kč, což mi přijde dost víš .. poděkování jsme jen udělali dort s nápisem děkuji za syna a druhý děkuji za dceru a dali rodičům kdy jsem jim teda taky poděkovala jak ho vychovali apod. já to ustála, ale tchýně ne :slight_smile:
23. led 2014 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elisset Ty jo, to je mazec, my dělali těch koláčku snad 2000 kusů :slight_smile: Ale kdyby se za to dávali peníze, tak bych to teda taky vynechala. Je pravda, že u nás to občas rozváží třeba i svědek nebo brácha nevěsty a ty za to dostávají panáka, ale od toho už se teď asi upouští, když se teď jezdí autem. Jinak tchýně to roznesla snad všem sousedům a brali jsme je i do práce a všude, šílenýýý.
Dorty se u nás taky dávaj.
Tchýně říkala, že jestli se bude manžel někdy znova ženit, tak že mu na koláče už kašle :slight_smile:
Už končím, jinak bysme se museli přesunou na beremese ne :slight_smile:
23. led 2014 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@elisset taky mam ten pocit, ze tem holkam nedochazi vsechna plus, ktere maji z manzelstvi nebo ti chlapy se nechteji zenit a takoveho bych ja nechtela. Uz jenom treba, kdyz nedejboze vztah krachne a mate maly dite doma. Tak jen pritel by praskl do bot a maximalne platil vyzivne na dite. Z manzelstvi se tak snadno neodchazi a krome vyzivovaci povinnosti na dite ma i na manzelku. Vim,ze maluju cernou na zed, ale tady na mk se tu obcas takova maminka objevi, ktere se to stalo. Proste mnazelstvi je vetsi zavazek tech dvou a s chlapem, ktery by mi tvrdil, ze se nikdy neozeni by se mi o dost hur zilo. Rozhodne by se deti jmenovali po mne :slight_smile:. Mam jednu znamou, co to tak ma. Pritel se odmita ozenit, tak deti se jmenuji po ni, pred odchodem na materskou si vytvorila financni rezervu, kdyby neco nevyslo. Zkratka pristupuje k tomu vztahu jinak.
23. led 2014 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ach jo, ta moje mala je tak samostatna,ze musi jist sama. Dneska uz bude mit treti obleceni. Podobne k tomu pristupuje syn. Ten uz se teda nezakeca,ale jakakoli kapka vody na obleceni po myti rukou a jde se prevlikat, protoze je obleceni mokre a to mokre haze rovnou k spinavemu. Az se narodi to treti,tak budu zehlit kazdy vecer. Nebo prestat zehlit :wink:, ale na to nemam moc povahu, libi se mi vyzehlene obleceni.

Jinak na svatbe jsme meli taky par nesrovnalosti, se zvykama. Manzel je ze Slovenska a tam to berou trochu jinak, na muj vkus prilis teatralne nebo ja jsem moc velkej cynik. A to jsem dopredu avizovala, ze zadne zvyky nechci dodrzovat. Max jedeni polevky z jednoho talire.
23. led 2014 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@wendy_ tak já jsem asi jedna z těch, která ve svatbě nevidí žádné plus... s přítelem tomu letos bude 12 let, co jsme spolu a ani jeden se nechceme brát... ke vztahu přistupujeme naprosto stejně, jako kdybychom na to ten "papír" měli, akorát máme každý jiné příjmení... bydliště máme společné, dítě se bude jmenovat po něm, máme jeden společný bankovní účet, o všem rozhodujeme společně. Dnes už svatbu nepotřebujeme, abychom třeba dostali společný úvěr, nebo jiná privilegia, která byla za dávného dávna výhradou manželů. Naopak, zvláště teď, s novým občanským zákoníkem odpovídá jeden partner za dluhy druhého, i když je třeba nabyl ještě před svatbou, ne za doby manželství.
A garantuju ti, že když chlap bude chtít pryč, tak se z toho vyváže s papírem i bez něj :slight_smile:
Tím nechci říct, že jsem proti svatbám, ale zase bych si netroufla odsuzovat holky, co se nechtějí vdávat a tvrdit, že manželství má nějaké výhody - krom těch morálních, pochopitelně :wink:
23. led 2014 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@lenikka no,já byla v tý nemocnici...zakázáno jsem to měla před měsícem..pak už jsem se radši neptala..protože pan doktro byl docela hustej....ať neuklízím nic...že když nemám děcko...ať to udělám přítel nebo maminka...vim,že za to nemůže...ale měla jsem chutť říct...já ji nemám... a přítelova maminka je 350 km......zítra se zeptám...ale zatím teda úspěšně pospávám...a to jsem fakt nikdy nebyla spavec...no na břicho bych neposilovala...ale rotoped a běhací pás bych v těhu taky vynechala...ale to je můj názor...cvičila bych max...nějaké těhu cviky...
23. led 2014 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlamar tak já nemůžu na pár hodin pracovat...ale jsem ráda,že tam nejsem...ne kvůli tomu,že bych byla líná makat,ale kvůli prostředí...dost jsem byla psychicky z práce už nasra....
Já jsem doma od ET a ten poslední měsíc spim...je fakt...že nespim vůbec pravidelně...
Ale jako hýbat bych se chtěla před porodem....
23. led 2014 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek