• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v červenci 2014

27. září 2016 
@muddledgirl manžel má o mě a mimi strach, přeci jen jsme se snažili 6 let, 2 potraty.. na druhou stranu, trošku mi začína doma hrabat :grinning:
28. led 2014 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@klariss01 oni to takhle píšou asi jen u Apolináře:slight_smile:. Mě v Gennetu nepsali ani kde je placenta ani to nějak nekomentovali...
28. led 2014 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky a my jedeme pozítří pro vysněnou postýlku :slight_smile:. Naši se nabídli, že nám ji koupí, tak mám velikou radost.

@endie to je hezké :slight_smile:
28. led 2014 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@klariss01 no,ze začátku cigaretka u mě taky...no a měla jsem asi 3 od 7tt....je to děs..ale přiznám se.....vždycky ho pohladím,ať se nezlobím...no já fakt nic nedělala ty tři měsíce....když mě furt říkali,že nesmim...ale teď už taky tolik nic neřeším.....jen spíš vytírá přítel....a snažim se ne často tahat těžkej nákup...
28. led 2014 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klariss01 jééé mám úplně stejnou zprávu - tedy jiná čísla :grinning: asi v Apolináři i můj dr. mají stejný program na NT :slight_smile: . placentu mám ve fundu - nevíte někdo co to znamená?
@muddledgirl taky jsem si dávala cigaretku, ale jen do doby zjištění těhu, pak jsem dokouřila krabku a konec a nivu a hermelín zobu stále... a nákupy tahám furt :-/
28. led 2014 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pisisvori no vidíš to, mně to přišlo jako celkem důležitá informace... ale holt, nemám zkušenosti :slight_smile: tak se jedině poptat na kontrole u doktora :slight_smile:
28. led 2014 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@winterska no,tak to je jasný...jsi taky po IVF ne? Já teda skoro nežehlim...jak mě všechno zakázali po krvácení a hematomu...tak se ze mně stal docela lenoch.... :grinning: Já teda děsně spím....ležím celý dopoledne většinou...no mazec.....

Fund je myslím délka od stydké kosti až úplně dozadu.... :grinning: :grinning: :myslim..
28. led 2014 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@muddledgirl a já přestala okamžitě až jsem se divila .. a to jsem vždycky tvrdila, že beztak nepřestanu ani v těhotenství, kouřila jsem krabičku denně .. no vracet už se k tomu nechci, byla by to škoda, naštěstí manžel kouří jen příležitostně když někde sedíme u vínka, takže myslím, že to problém nebude :slight_smile:. Nemohla bych to prckovi udělat, jednou se mi zdálo, že jsem si dala jednu a měla jsem takové výčitky .. pak jsem se vzbudila a obrovská úleva, že to byl jen sen :grinning:.
28. led 2014 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@elisset to by škoda byla....tak na mě to je taky pokrok.....vždycky jsem vše řešila cigaretkou.....pak jsem snížila cca na 10...protože jsem skoro nedýchala /astma.....nemám ho prokázané z alergologie...ale obvodní mi normálně dává foukačky...když mám záchvatové kašle../ No,vidíš,jak jsi zodpovědná...
28. led 2014 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holčinky...kdo tady pořádně rozumí nárokům na MD, Rodičáku po nemocenské....děkuji :wink:
28. led 2014 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klariss01 ja u prvniho a u druheho tehotenstvi tusila spravne. Ted to mam trosku jinak, myslim si,ze to bude nejspis holka,ale nejsem si tak jista jako u dcerky a hlavne syn chce kluka,tak mu ho i preju. A tuseni vzdy nevyjde. Manzelova teta verila,ze bude mit holku a nakupovala ruzove veci hned ze zacatku, no pak to sla vsechno vratit, protoze ji na utz rekli,ze kluk.
28. led 2014 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@winterska placenta ve fundu je podle googlu uložení v oblasti vrcholu dělohy - takže asi normální :slight_smile: já kouřila ještě chvíli po tom, co jsem věděla, že jsem těhotná... bohužel - silný kuřák... strašně jsem si za to nadávala, ale přišlo mi jako "menší zlo" si ty 2 - 3 cigarety dát, než to mrně topit v litrech stresového hormonu...
už nekouřím a jsem na sebe fakt pyšná, že jsem to zvládla... jen ještě donutit partnera, protože pasivní kouření taky nic moc :slight_smile:
28. led 2014 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muddledgirl ty jsem měla taky a nic z nich nebylo (i když mám ještě mrazáčky) - otěhu jsem pi IUI. Ale tentokrát jsem tomu nevěřila, a dělala jsem jako by nic a nehlídala se - a šup ono to vyšlo.. :slight_smile:
takže myslíš že polacenta je spíš dole jakoby směrem ke konečníku a zádům?
bohužel, co doma neudělám, tak to není.. i tak musím manžela dokopat vynést koš - máme na směsný odapad velký kýbl.. - to jsem natvrdo řekla, že se s ním tahat nebudu..
28. led 2014 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muddledgirl já sice dělám mzdovku, ale teprve krátce... ale pokud máš nějaký "zapeklitý špeky", tak ti to zítra můžu zjistit u kolegyně, co má 30 let praxi :slight_smile: nebo doporučuju volat rovnou na ČSSZ, většinou se s nima dá mluvit :slight_smile:
28. led 2014 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@winterska je to jak pise klariss01, jinak velikost fundu meri pokazde v poradne cca od toho 4. Mesice. Pozna se tak,ze deloha roste a tedy i mimco.
28. led 2014 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klariss01 Abych měla nárok na MD...tak musím mít odpracováno 270 dní za poslední dva roky.....vypadá to,že mi to nedá...Co potom? Opravdu musím na rodičák a mít čtyřletou variantu a 3800,-?

Má neschopnost: 24.10.2012-3.4.2013
4.10.2013- do porodu
28. led 2014 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@winterska Tak to je masakr...že IUI vyšlo...to máte asi docela dobré sperma.. :wink: Já taky ležela teď jen 3 dny a najednou to klaplo....Netuším,kde máš placentu... :frowning2:
28. led 2014 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky já mam taky úplně jinou zprávu :wink: a tam je psáno ventrálně-tzn.přední strana,mudra říkala,že z toho mám trošku to slabé,čiré špinění,že je to normální a časem se snad placenta vytáhne.Nt sem měla 1.92,ani mi neposílá na triply,a přímo ve zprávě z genetiky mi napsali neprovádět screening 2.trim,že citlivější je stejně ten první,
jen tam mám k vyloučení NTD usg v 20-22tt,jinak test na št.žlázu také o.k.,zůstávam na jedné tabletce jako jindy,další kontrola za dva měsíce :grinning: ,
jen mám ty bolesti břicha,jakoby na vaječnících a kolem pupíku,byla sem v září na gyn.operaci a hned do měsíce jak když zaseje,tak si myslím,že je to asi taky citlivější,auau :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@klariss01 Já tam dnes volala,ale nikdo mi to nebral....zkusím tam zajít zítra.... :wink:
@carodejkalucka Ty jo..tak mě se od těhu stále zvyšuje dávkování Letroxu..mám autoimunitní zánět štítné.......
28. led 2014 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dneska mam den blbec. Zapomnela jsem si zavolat na vysledky tripplu. Ve skolce byl syn u logopedky a pry ma opozdeny vyvoj reci ( odhaduji vyvojovou dysfasii, coz teda odle mne nesedi,ale i tak mi to zkazilo naladu) a nakonec me syn donutil vylezt na prudky svah, ze chce pomoci nasednout na boby. Zdola to tak nevypadalo,ale nahore to pekne klouzalo a ja se jen modlila,at se nenatahnu. Nebyt toho rizika z padu,tak si ano nevzpomenu na miminko.
28. led 2014 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muddledgirl pokud nemáš odpracováno 270 dní, tak to tak je... do 9. měsíce věku dítěte pobíráš 7600 a pak do 4 let věku 3800... ale ještě se optám, ona má fakt přehled :slight_smile:
28. led 2014 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klariss01 hmmm :unamused: děkuju......jsi moc hodná.. :wink:
28. led 2014 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klariss01 já si ještě občas bohužel kouřnu :fearful: ,přítel také kouří,ale chodí na chodbu,byla sem zvyklá na tvrdé startky,ted mam ty nejlehčí slimkové cigára Moon,co sem mohla sehnat,chtěla bych taky přestat úplně,máte můj obdiv
28. led 2014 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muddledgirl je to sviňárna, aby ti určovali, jak dlouho čerpat... stejně má každá nárok na 220000, tak proč by měli určovat, kdo si to má jak vybrat... naštěstí tohle nemusím řešit, odpracováno mám a nastavím si to na nejvyšší možný příspěvek... stejně budu chodit do práce i při rodičáku (ostatně i při mateřské :grinning:) možná by bylo možné si na sociálce doplatit tu povinnou dobu pojištění, ale to ti spíš řeknou tam...
28. led 2014 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@carodejkalucka hodně jsem o tom četla a ještě v 70. letech bylo kouření v těhotenství jaksi běžné :slight_smile: jen dneska je to zločin proti lidskosti... ale že dýcháme venku ty /s prominutím/ sra*ky, chemie je úplně ve všem - v jídle, kosmetice... a ženská je lynčovaná za cigáro jen když ho drží nezapálené v ruce... to bys měla vidět, jak mě propichují u nás v krámě, když kupuju krabičku pro přítele :slight_smile: ostatně - moje máma kouřila celé těhotenství a já jsem zdravá jak řípa :slight_smile: bratr totéž :slight_smile: a naopak - ty holky, co začaly rádoby zdravě jíst, vyhýbat se všemu, co by je mohlo "ohrozit" - tak ty mají nejvíc alergické a nemocné děti... tak si vyber :slight_smile: jako nechci to pokoušet, ale než bych se měla utrápit nervama třeba z práce, tak prostě půjdu a to cigáro si taky zapálím...
28. led 2014 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@muddledgirl já beru euthyrox 50,ale letrox mi taky něco říká,ono se to prý hodně mění ty hormony,uvidíme na další krvi,já se přiznám že před těhu sem to moc nebrala,zapomínala,ale ted se poctivě snažím,je to hodně :wink: důležité
28. led 2014 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klariss01 právě....ježíš...klidně..když to půjde...já to nějak snad pořeším zítra....No,tak já jsem po IVF a dělám dvanáctky a noční...a občas dost stresující....je to pension a jsou tam i dlouhodobě ubytovaní a občas pěkné nervy z nich.....takže jsem ráda,že jsem doma...no a loni jsem byla že jsem pořád chodila na transfery a do toho řešila pozůstalost a vyklízení bytu tatínka....štve mě to spíš....že nejsem žádný nemakačenko....
28. led 2014 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@carodejkalucka Já ji léčím od června teprve....teď už mám 100 denně...Ty máš zrychlenou funkci,že máš Eutyrox...?
28. led 2014 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klariss01 přesně,pyšná na to nejsem,doktorka to ví,jen je pravda,že když už,tak se snažím aby mi nikdo zbytečně neviděl,i sem se bála to tu přiznat,červíček svědomí mi hlodá,ale někdy to prostě nevydržím :unamused:
28. led 2014 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek