• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v červenci 2014

27. září 2016 
@liss_durman Určitě :slight_smile: Kdy máš další kontrolu?
25. lis 2013 ve 20:11  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky pobolívá vás taky občas břicho? Ale ne jen v podbřišku ale celé i kolem pupíku. Napadlo mě, že se můžou břišní svaly uvolňovat a povolovat, což by i mluvilo za to, že mám pořád takové "nafouklé" břicho. Spíš to cítím jako když mám ty svaly namožené po cvičení, ale necvičím. Břišní svaly jsem měla dost posílené z pravidelného posilování.
25. lis 2013 ve 20:13  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veruunek Já jdu 3.12. Ty až ten týden po? A kdo ti vlastně napsal PN? Jen tak ze zajímavosti... Já jsem teď na PN u obvodní, ale už i tak mi to na angínu navlíkla na 3 týdny a kdyby mi ji ještě nechtěl napsat gyndař na další kontrole, tak nevím, co dál... Ve školství je to blbý, teď jsem dobu chyběla, pak bych na chvíli přišla, potom Vánoce a pak bych byla doma? No nevim. Ani zaměstnavatelé to zatím neví, to bude žůžo to oznamovat :frowning2:
@ally8 Mě teda nebolí, ale žádný extra svaly jsem tam neměla :grinning:
25. lis 2013 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ally8 Občas trochu jo, doktorka říkala, že to může být i nadýmání :D
@liss_durman Taky jsem se divila, že až tak dlouho, protože mám za sebou jeden MA a jedno ZT, a ve zprávě z genetiky je v časném těhotenství se dostavit, kvůli sledování, tak jsem se divila. Dala mi Utrogestan a vzala krev :/ PN mám přes obvodního, psal mi ji už 1. listopadu taky kvůli angíně, pak jsem zjistila že jsem těhotná, tak jsem šla k zastupujícímu gyndaři (moje měla dovolenou), tak psal žádost obvoďákovi na PN, tak mi to prodloužil. No a teď mi zase ta moje gynekoložka napsala žádost k obvoďákovi na prodloužení PN :D Takže jako u slepic, no... :/ No jo, školství tam je to složité, obdivuji ale Tvoje nervy ;)
25. lis 2013 ve 20:25  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zenablazena preji hodne sil a at vse dobre dopadne.
25. lis 2013 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@liss_durman ono to srdicko zalezi i na kvalite ultrazvuku. Ja mela taky v 6+2 cerny flicek. Ted pujdu znovu, tak uvidime.
25. lis 2013 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veruunek :slight_smile: možná, ale netpím na to, tak se mi to nezdá. V pátek se na to taky optám
25. lis 2013 ve 20:44  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ally8 já právě taky ne, ale prý je to tak :D ale určitě se zeptej a pak mi pověz názor tvojí doktorky ;)
25. lis 2013 ve 20:47  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ally8 břicho mi občas bolí, většinou jako při MS, nebo naopak cítím, tak mi to hlavně napravo tahá, píchá. Včera jsem měla i křížové bolesti, já obecně hodně trpím i při té MS spíš na ně, než na břicho. Zrovna včera to přišlo, trvalo tak 5 minut a odešlo, nazvala bych to minikontrakcí :D Teda mě to zaskočilo, tak jsem měla co dělat a říkala si, jak proboha může bolet porod :grinning: Ale na úplném začátku byly ty bolesti častější, teď už opravdu moc ne. Jinak břicho mám taky poslední dny pořád nafouklé
25. lis 2013 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pitrinika no,to by ale měl udělat jako první-pro ten klid z obou stran.a co teda zkusit rovnou zajít někam na genetiku-stejně to ve většině případech posílají rovnou tam
26. lis 2013 v 06:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adik2 a můzu se te zeptat kdy jsi mela naposledy menstruaci? Ja ten cyklus mám práve taky rozházeny? :wink:
26. lis 2013 v 06:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pitrinika Ahojky, já jsem taky "rozházená", PM jsem měla 19.9.2013, takže bych měla být 9+5, ale díky nepravidelném cyklu je stáří plodu podle UTZ teprve 8+0... hlavně, že se to dá určit :slight_smile:
26. lis 2013 v 06:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dajda28 , no počkám do toho čtvrtka , to mám kontrolu a uvidím co dál, pořád se uklidnuji tím, že jsem mela strasne dlouhý cyklus a taky jsem musela dvakrát na injekci, no jinak vidím , ze to muj doktor nijak zvlást neresí..
26. lis 2013 v 06:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@ally8 ale v těhotenství se tyhle věci mění. Často je zácpa a právě i větry....Nic příjemného, ale taky nic hrozného:slight_smile:
26. lis 2013 v 07:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pisisvori to mi povídej :slight_smile: všechno bylo u mě v pohodě a najednou je občas velký problém dojít si na záchod :slight_smile: Pak ta váha nemá být tak šílená :grinning: :grinning: :grinning:
26. lis 2013 v 07:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veruunek Co to je MA? Jinak já učím na hudebce, takže to není až tak náročný jako na základce. Ale zase jsem u těch dětí hodně blízko, takže fakt všechno chytnu, což je na prd. No a rodiče často pošlou nemocné dítě do hudebky (i když do normální školy ho kvůli nemoci nepošlou), protože za to přeci platí... No na zabití! Ale zas je blbý, že za mě není nějaký suplování nebo tak a proto je blbý, když chybím a ještě nemůžu říct, že to bude na x let :grinning: Musím pořád mlžit...

Jo holky a s tou zácpou mě překvapujete... Nepamatuju si to u prvního těhu a teď podruhé mám spíš jakoby průjem :grinning: I když ne nějak moc, ale jako že bych některý den nešla, to nehrozí... Ale teď mě napadlo, jestli to není třeba ještě z těch ATB, že mám ty střeva trochu rozhašený.
26. lis 2013 v 07:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@liss_durman - tak nakoniec ideme rovnako ku lekarke som zvedava co tam uz bude vidiet dufam,ze aspon srdiecko tam bude :slight_smile:
26. lis 2013 v 07:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klariss01 moje PM 4.10. a minulý tyden doktor jeste nic nevidel, tak jsem ted trosku v klidu. To je tak super , že se dá o tom s někým promluvit.Doma by to taky mozná slo, ale manžel tomuhle jaksi nerozumí :slight_smile:
26. lis 2013 v 08:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pitrinika hlavně být v klidu :slight_smile: a až budeš u doktora, tak se ptej, ptej a ptej :slight_smile:
Od toho tam je...
Ještě tak týden, max. dva a srdíčko bude na milion procent :slight_smile: Tady hraje roli každý den :wink:
26. lis 2013 v 08:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yvetta Budem si držet palce :grinning:
26. lis 2013 v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ráno, hlásím se po pár dnech a koukám, že diskuse běží, budu moc ráda, když se budu moc přidat k diskutování:slight_smile:
jak jsem psala že druhý test byl neprůkazný, tak jsem si udělala kontrolní dneska a ten je snad více než pozitivní:slight_smile:) už se těším na potvrzení ultrazvukem:slight_smile:)

a břicho mě bolí také, ale holky je to fakt normální roztahuje se děloha, děložní aparát, všechno v břiše pracuje, takže žádné strachy!
26. lis 2013 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pitrinika drzim palce, daj potom vediet... my sme sa tiez snazili :wink: ale az ked som to pustila z hlavy tak potom to vyslo.
26. lis 2013 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky, pridam se k vam do diskuze. V patek jsem si udelala test, ktery byl pozitivni :dizzy_face: a podle data posledni MS mam termin 31.7. Bohuzel k doktorce jsem objednana az v 8. tydnu, coz je skoro za mesic, takze se mi to trochu vlece :sweat_smile: Dnes odpoledne bych mela mit aspon vysledky krevnich testu, snad bude vse ok.
26. lis 2013 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@stefanny my právě naopak , až když jsme to zkoušeli každý druhy den, tak byl testík pozitivní :slight_smile:
26. lis 2013 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Holky, není tu někdo, kdo by se vyznal v takových těch sociálních věcech? V jedné skupině jsem nadnesla dotaz a odpověď mě moc nepotěšila... Jsem na RD (vyfásla jsem povinně tu 4letou variantu), ale současně chodím už třetím rokem do práce. Teď jsem na neschopence, kterou by teoreticky měl zatím platit ještě zaměstnavatel. Ale chtěla jsem být doma i déle a právě v té skupině mi jedna paní řekla, že nemám nárok na vyplácení PN, když jsem na rodičáku? Je to možné? To už v téhle zemi je fakt možné vše :frowning2:
26. lis 2013 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@liss_durman pravděpodobně je to tak. Když od státu dostáváš jedny dávky nemáš nárok na jiné. Myslím, že na tom není nic divného:slight_smile:. Ale nevím jak je to když seš oficiálně v práci, což samozřejmě můžeš. Já si myslím, že jsem ošetřování na dceru dostala, ale nejsem si jistá. Podívj se do diskuzí o rodičovské a mateřské tam odpovídá pani " j.a.n.i." ale nejsem si přesně jistá a ta opravdu ví vše dobře.
26. lis 2013 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
26. lis 2013 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@liss_durman našla jsme tohle

"vojtisek2007 @petula83 ahoj - pokud ten přivýdělek je na dohodu o pracovní činnosti - nad 1999 se z ní odvádí nemo.pojištění - tudíž - pokud trvá dýl než tři měsíce - by jsi normálně z dohody mohla čerpat nemocenskou (a následně potom i mateřskou,pokud z dohody splníš podmínky) a současně pobírat rodičák - v hlavním prac.poměru máš předpokládám zažádáno o rod.dovolenou do tří let věku dítěte - tudíž odtud čerpat nemocenskou nemůžeš (před 12/2012) protože ti z práce neuniká žádný plat. Šlo by to, že by ti zaměstnavatel podpsal předčasné vrácení do práce - a místo do práce bys šla vlastně na neschopenku - ale pochybuju, že by to udělal, nemá důvod - pak bys brala z práce neschopnost a ještě k tomu i RD (protože rodičovský příspěvek a rodičovská dovolená spolu nesouvisejí).
Jinak můžeš čerpat rodičák a k tomu neschopenku z toho přivýdělku - jak jsem psala výš..pokud splníš podmínky."
26. lis 2013 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pisisvori Jo kdybych byla doma, tak mi na tom nepřijde nic divného. Ale když normálně pracuji? Nejsem zaměstnaná na dohodu nebo tak něco, ale mám normálně smlouvu, tak mi to přijde přitažené za vlasy. Přeci se ale berou různé dávky a příspěvky dohromady - příspěvek na dítě, bydlení, v hmotné nouzi apod...
26. lis 2013 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@liss_durman ono to u tebe bude asi trochu složitějši, když neměla nárok a rodičák máš ten nejnižší na 4 roky, ale teď pracuješ, tak je to asi komplikovanější než v tom příspěvku co jsem dala před chvilkou. Asi bych napsala té j.a.n.i nebo obvolala sociálky 2-3 ať ti řeknou:slight_smile:
26. lis 2013 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek