• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v červenci 2014

27. září 2016 
@pisisvori Díky za snahu :slight_smile: s jani jsem už o něčem mluvila, je fakt, že ví vše. Zkusím se jí ještě zeptat. Díky. Jinak podle odkazu, co mi poslala @yvetta bych nárok mít měla - paní je úplně stejný případ jako já, na první dítě jen rodičák na 4 roky (neměla jsem nárok na PPM), ale teď bych už nárok mít normálně měla, protože splňuji podmínky, teda snad... A podle odpovědi té soc. pracovnice by nárok na PN měl být i při pobírání RD. Což se mi zdá logické, hlavní roli by mělo hrát to, jestli se zaměstnanec podílí na zdravotním (a možná i sociálním) pojištění.
26. lis 2013 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@liss_durman zkus jist laktobacily ,ja je taky beru,v tehot.to nevadia naopak ti pomuzou:wink:
26. lis 2013 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tak uz mam prukazku, hned jsem se chtela objednat k Apolinari na screening a mam smolika, uz maji plno. Tak me to zamrzelo,ale co muzu delat.
26. lis 2013 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pitrinika když to dr.moc neřeší,tak to tý ženský taky moc psychicky nepomůže-Každopádně moc držím palce a budu ráda,když písneš,jak ti to dopadlo:slight_smile:
26. lis 2013 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@wendy_ ajaj, já to ještě stihla... sice mě objednali 30.12., takže tam pojedu na otočku 300km, ale nevadí :slight_smile:
Moje máma tam chodila na kontroly když čekala mě a zrovna mi vyprávěla, jak je to tam super :slight_smile:
Já jsem zvědavá, jestli se mi povede se tam registrovat k porodu :slight_smile: Musím přesně 7.1.2014 v 8:00 nahodit na netu registrační formulář a doufat, že se mnou nechce rodit další milion lidí :slight_smile: :slight_smile:
Tak držím palečky, ať chytneš dobré místo na ten screening :slight_smile:
26. lis 2013 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky a o com je ten 1 screening ja tam moc asi nepojdem neviem ci to je povinne, ale nechcem vediet rizika nemoci, ktore potom mozno ani nie su 100% zbytocne budem cele tehotenstvo v strese... :sweat_smile:
26. lis 2013 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@wendy_ a v kterém jsi týdnu, že mají nascreening plno?
26. lis 2013 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@yvetta v 10-11tt se odebere krev na určité látky, pak v 12-14tt udělá UTZ, kde se měří šíjové projasnění a sleduje přítomnost nosní kůstky a ještě se to vše dá dohormady s populačním rizikem pro určitý věk...vše se dá do určitého vzorce a vyleze z toho tvoje riziko pro dané těhotenství jako 1:XXXX. Poku to XXX je menší než 300 je tam riziko, že mimi má danou genetickou vadu (Down, Edwardsův syndrom...). Čím menší číslo to je tím je riziko větší. Přesnost tohohle testu je pčes 90%. Když vyjde velké riziko nabídnou ti odběr z choriových klků(placenty) nebo odběr plodové vody, který vadu potvrdí nebo vyloučí.
Já oatřím k těm, kteří pokud je to možné tak by se rádi postiženému dítěti vyhnuly takže bych šla vždy. ale každý má jiný přístup.
26. lis 2013 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pisisvori - diki za podrobny popis :slight_smile: ja som rozhodnuta, ze na to asi nepojdem, ale kazdy sa rozhodne podla seba :slight_smile:
26. lis 2013 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj všem při úterku, snad se vám všem dobře těhotní :slight_smile: měla jsem včera i dnes hodně běhání - rekonsrtuujeme chatu, tak běhám kolem řemeslníků.. a večer jsem tuhoš :pensive:

@liss_durman - srdíčko tedy ještě nebylo, neboj příští týden bude 100% - jak píšeš, můžeš mít ovulku později, vajíčko se spermijkou se spojily později, než jsou tabulky podle MS - držím palečky a myslím na tě:slight_smile:
MA - je missed abort - zamlklé těhotenství - zažila jsem ho - v 7tt jsme šli na srdíčko a plod nebyl agilní a do týdne jsem odmenstruovala - naštěstí bez revize...

@yvetta ahoj a vítej u nás - na screennig určitě doporučuji jít - i když je možné, že ho budeš platit i na doporučení svého gyndr. Kdyby tam totiž nedejbože našli nějakou vadu, ještě je čas jít na přerušení těhotenství, než abyste problém zjistili někdy v 16tt při dalším genetickém UTZ a už bys ho musela porodit. Mám zkušenosti - našli nám Edwardse (krev, UTZ i odběr choriových klků - 3x potvrzeno), do dvou dnů jsem byla v nemocnici...
26. lis 2013 v 18:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pisisvori Jsem stejného názoru co se týče těch genetických vad. U prvního těhu jsem měla pravděpodobnost Downova syndromu 1:120, šla jsem na plodovku do Gennetu a jsem ráda. Vůbec to nebylo nepříjemné a věděla jsem na čem jsem. Víceméně mi ještě na utz před odběrem samotným doktorka řekla, že je to blbost, můj doktor měl asi blbý utz :grinning: Na žádný "velký" utz mě neposlal a v Gennetu samozřejmě měli lepší a tam viděli i tu nosní kůstku atd. Takže pokud bude sebemenší důvod, určitě bych pro klid duše šla znovu.
@winterska Díky za vysvětlení. To mě mrzí, že máš takovou zkušenost :frowning2: Ale asi je tu takových víc :frowning2: Doktor mi řekl, že by se to mohlo stát třeba při horečce nebo tak. Horečku jsem neměla a snad mít nebudu, takže doufám, že mě to mine...
26. lis 2013 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@winterska teda je hrozny,cim sis prosla.na jednu stranu me desi,ze kdyzjsi sla v 7tt na srdicko a jeste nebylo,byval by te dr.poslal na revizi.kamaradka mi rikala ze mela u dcery srdícko az v 9tt.
26. lis 2013 v 19:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@wendy_ gratuluju k prukazce,s tim Apolinarem je to smula:frowning2:v kolikatem jsi tt?
26. lis 2013 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klariss01 ja jsem prave s Apolinarem byla spokojena. Mela jsem proste pocit, ze vi co delaji, kdyz jim tam projde tolik tehotnych. No dali mi u apolinare cislo na pronatal genetika na praze 4, tak pujdu tam. Jinak tam uz to vypadalo,ze me taky odmitnou. Nakonec nasla jeste misto 2.1. Tak jde hned po Novem roce.
26. lis 2013 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pisisvori dnes jsem 8+2, takze nejpozdeji muzu jit 3.1. Ty Vanoce to komplikuji. Jo a taky si to budu platit. Do ted jsem neplatila,ale doktorka uz ma asi u pojistovny vybrano. Uvidim na poradne pred Vanoci, jestli mi preci jen nenapise papir, kdyz jdu az v lednu.
26. lis 2013 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@wendy_ Jsem ráda, že se o Apolináři mluví vesměs dobře :slight_smile: Doktor mi ale říkal, že pokud tam chci rodit, že nemám vůbec čekat nějaký osobní přístup, že je to taková "továrna na děti" :slight_smile: No uvidíme... každý mi Apolináře doporučuje a jako prvorodička si nechám poradit. Snad se mi povede registrace k porodu... když už nic, prostředí je tam hezké a v nouzi tam dojdu pěšky (bydlím pár set metrů od porodnice) :slight_smile:
26. lis 2013 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yvetta ja doporucuji jit. U prvniho tehu jsem mela mimo hormony a i presto, ze utz bylo ok mi pst. Vysla 1:290. Hned hodinu na to jsem byla na odberu choriovych klku a do tydne vedela,ze je to ok. Tyhle testy mohou byt falesne pozitivni a ani neni stopro jistota,ze vse odhali. Presto ja by jsem nechtela mit postizene dite a jak pise winterska, cim driv se na to prijde tim lip.
26. lis 2013 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klariss01 tak ja budu rodit v Motole, mam to nejbliz. Taky to neni domaci prostredi. Ale pry uz to tam maji lepsi, ja jeste rodila, kdyz tam byly jen koje a vse bylo slyset. Mne jde hlavne o to, aby tam byli zkuseni doktori. I kdyz posledne mne rodila i zasivala porodni asistentka, proste kdyz je vse v pohode neni doktor potreba :wink:.
26. lis 2013 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@wendy_aha tak to je blbé.
26. lis 2013 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky plánuju jít na screening, přesně jak píšete, kdyby něco, tak ať to vím včas a dá se to potvrdit či vyvrátit dalšíma vyšetřeníma. Já jsem dneska 7+3, do první poradny jdu na konci 10tt, akorát jsem se mudr. nezeptala jestli tu krev, co mi bude brát, může odebrat i na ten screening, nebo si to mám celé zařizovat sama. Tak tam musím zítra zavolat, abych se případně objednala, přeci jen ty Vánoce udělají s termínama asi svý. U nás se platí tuším 1000, ale pojiš´tovna to zpětně umí proplatit.
Jinak kamarádka rodila u Apolináře dvě děti a naprostá spokojenost úplně se vším :slight_smile:
26. lis 2013 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
diki holky...inak ja chcem rodit vo Vrchlabi a rada by som do vody, ale mozno sa mi to nepodari kto vie :grinning: a ak nie tam tak my spadame pod Melnik alebo potom Neratovice :slight_smile: a tam sa myslim ani nemusim registrovat :wink:
26. lis 2013 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky...
tak dneska mám den D :unamused:
Budu oznamovat situaci své šéfové... mám takový nervy, že jsem nemohla spát, od rána je mi zle... řeknu jí to odpoledne, až tu nikdo nebude, protože nejspíš bude řev, výčitky za investice do školení apod...
tak na mě, prosím, myslete :confused:
ach jo...
ale co, odejdu tak jako tak a pokud se nedokáže chovat jako normální člověk, půjdu marodit :slight_smile:
27. lis 2013 v 07:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klariss01 Držím palce. Tohle je moje noční můra, takže tě naprosto chápu... Hlavně se drž, pouštěj to jedním uchem tam a druhým ven a nedělej si z toho hlavu. Hlavně žádný stres! Logicky si říkám, že jako ženská by měla být pochopení, ale člověk nikdy neví, že...
27. lis 2013 v 08:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@liss_durman jako ženská možná, ale tahle nemá nic, než tu pitomou práci... a odejít odsud beztrestne můžeš leda tak smrtí :grinning:
Nebudu se nervovat, já jsem teď svým způsobem ve výhodě a ještě jsem tak férová, že jí to říkám celkem dost brzo... zákon neukládá žádnou povinnost, kdy to zaměstnavateli oznámit a věřím, že spousta nastávajících maminek čeká až na začátek II. trimestru...
každopádně díky za milé slovo a za podporu, budu se tím řídit :wink:
27. lis 2013 v 08:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky jsem zvědavá na reakci šéfové, až to budu oznamovat. Asi to bude podobné jako u @klariss01 :( Ale ještě bych chtěla počkat!
27. lis 2013 v 08:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ppetrac Já jsem taky chtěla počkat, ale asi by to nebylo fér... jsem holt tak blbá, že nechci nikomu uškodit a nejdu "přes mrtvoly" jen kvůli svému zájmu... dělám daně a mzdy, takže to oznámím v tom nejhorším období a hlavně odejdu v tom nejhorším období (pokud bude vše OK, pokud by mělo cokoli hrozit malému, půjdu hned), takže nečekám od šéfové ani pochopení, ani nic milého... bude to hrozný, mám z toho fakt bobky...
27. lis 2013 v 08:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klariss01 držím palce, ať to proběhne v klidu, třeba budeš mile překvapená :slight_smile: Jsem ráda, že tohle už mám za sebou, taky jsem šla s malou dušičkou. Hlavně se zbytečně nenervuj, :slight_smile:
27. lis 2013 v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veru324 díky :slight_smile:
nevím, jesli má někdo podobného "psychouše" jako my tady (pokud ano, lituju vás :grinning: )
Ne, nebudu se nerovovat :slight_smile: Nestojí to za to a přítel furt říká, že jestli mi bude dělat ze života peklo, přijde se to vyřídit stručně ručně :grinning: :grinning:
27. lis 2013 v 08:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@klariss01 @ppetrac - holky a to kde robite, ze mate taku pracu? ja mam super sefku a super ludi v praci asi budem revat pri odchode, ale nie preto ze chcem odist, ale ze mi budu chybat :slight_smile: u nas kolegyna odisla zo dna na den na PN a nikto ne nu nekrical vobec sme to nebrali tak, ze nas nechava v stichu ...
ja to este sefke ani kolegom nepoviem pockam po 3 mesiaci, kedze chcem robit co to pojde svoju pracu milujem :grinning:
27. lis 2013 v 08:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@petulaho moc na tebe myslím a těším se na dobré zprávy:slight_smile:
27. lis 2013 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek