• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v červenci 2014

27. září 2016 
@ally8 Ahoj, tak ja ziju ve Francii, a tady se chodi na kontroly jen jednou za mesic :wink: a pouze 3 UZV za cele tehotenstvi. Jsem ted v 6tt, a na prvni kontrolu jdu az v 8tt, hrozne se to tahne... :wink: Uplne vam holky zavidim, ze uz mate prvni kontrolu za sebou a ja porad nic :slight_smile:
3. pro 2013 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lucija76 můžu se zeptat jak se taková holka z Havířova dostane do Francie? :slight_smile: Jsem z Karviné, ale po novém roce jdeme taky pryč
3. pro 2013 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucija76 Tak pokud se moc nepletu, tak tady je ve "standardu" taky kontrola 1x za 4 týdny a 3UTZ za těhotenství... pak asi záleží individuálně na doktorovi, nebo jak si to zaplatíš (jako třeba já, UTZ každou kontrolu)...
A neboj, ty dva týdny utečou jako voda :slight_smile: Aspoň už to budeš mít sakum-prásk i se srdíčkem :slight_smile:
3. pro 2013 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ally8 Ahojda taky chodím po 4 týdnech od zjištění těhu jsem teďka byla poprve a doktor mi řekl, že všechno co chtěl tak si zjistil a že pokud nezakrvácím nebo nebudu mít jiné obtíže, že do toho raději tím UTZ moc nerejpají aby se ještě něco nestalo.Takže je to normální.
4. pro 2013 v 07:43  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elisset No on má dvě rdinace, když mi potvrzoval těhu byla jsem v té co má normálně gynekologii a tedka jak už jsem byla v poradně, tak říkal že je to lepší UTZ než na gynekologii, dělal mi ho tedy ještě vaginálně ale v leže a fakt to tam byla celkem hezky vidět, fotěčku mám v albu, ale na ní bych řekla že se to trošku slilo.
4. pro 2013 v 07:48  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@ally8 ahoj, kdybych nebyla v pondělí kvůli tomu špinění, tak bych šla taky až po třech týdnech a to rovnou na odběry, jestli mi bude dělat UTZ, to ani nevím. a pak někdy po Novém roce hned na screening.
Jinak včera jsem zažila poprvé, kdy na mě někdo poznal, že jsem těhotná :slight_smile: měla jsem zkoušku se svou kapelou (3chlapi a já) a asi po hodině jeden z nich pronesl, že je tu něco jinak. A jestli náhodou nebudeme mít 9měsíců pauzu :grinning: tak sem vytřeštila oči, jak na to jako přišel (vím, že nikdo mu to říct nemohl), tak prý mám jiný výraz :wink: Tak mi to na jednu stranu potěšilo, že mi dobře znaj, na druhou nakrklo, protože jsou to slepičí prdele a určitě to vykecaj.
4. pro 2013 v 07:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
autor
@pivonka2 je to žloutkový váček, ze kterého se miminko teď živý než tuhle funkci přebere placenta:slight_smile:
4. pro 2013 v 07:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elisset Klasika, nabrnkla jsem si Frantika :wink: A kam se stehujete?
4. pro 2013 v 07:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@ally8 pkud je těhu potvrzené tak jsou normálně kontroly po 4 týdnech, po 3 týdnech od 24tt, p 2týdnech od 33týdne od 37 každý týden
4. pro 2013 v 07:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno, maminy :slight_smile:
Tak odběry z krku... Byla jsem tam v 6:54, otevírali v 7:00 a přede mnou bylo v tu dobu snad 300 důchodců... Ne, že bych proti nim něco měla, ale oni jsou zkrátka všude, když jsou tam i lidi, kteří potřebují rychle do práce a oni sami na to mají celý den... stejně jako odpoledne v obchoďákách... ach jo, to jsem se zase rozčílila :slight_smile: Hodina a půl v háji a zase budu muset přesčasovat...
Doufám, že bude s krví všechno OK a už se těším na 18-tého, na další kontrolu :slight_smile:
4. pro 2013 v 08:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holčiny,já jdu na genetiku 30.12.to bych měla být ve 12 +2,a pořádně nic nevím.Dělá to můj gynekolog, ale na odběry jdu taky toho 30.12.Vy chodíte přeci na odběry už dřív,že?
4. pro 2013 v 08:52  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v lednu 2017  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@pivonka2 nenapsala jsme to úplně dobře asi...to žluté tělísko je hlavně odpovědné za správnou produkci hormonů, které udržují těhotentsví a řídí tak správný vývoj a růst:slight_smile:
4. pro 2013 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zuzulajda87 já právě nemám ráda, když to dělají sami doktoři, prostě nikdy nejsoutak zkušení jak v centrech, kde toho udělají stovky za den. Od běr má být v 9-11tt, UTZ 12-13+6tt.
4. pro 2013 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzulajda87 Ahoj, já jdu na krev 19.12.2013 a na ultrazvuk 2.1.2014. Teď jsem 10+1.
4. pro 2013 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pisisvori
@verumik Tak to teda nechápu,jedny odběry jsem už měla,ale to bylo 25.listopadu.... Takže to nechápu :(
4. pro 2013 v 09:10  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v lednu 2017  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzulajda87 Ahojky, já byla na odběrech dnes a na prvotrimestrální screening jdu taky 30.12. Odběry jsem měla jít dřív, aby můj doktor měl na další kontrole už výsledky, to jdu 18.12.
Ale asi je to jedno, kdy jdeš na krev, tam nějaký ten týden nebude hrát takovou roli :slight_smile:
4. pro 2013 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@verumik ópravdu jsi teď 10+1??? Kdys měla poslední MS? Já 6.10, jsem des 8+3tt a jdu na odběr 16-20.12 a UTZ 3.1. To bys šla nějak pozdě???
4. pro 2013 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@klariss01 to právě vůbec jedno není, ty hladiny se určitě mění.
4. pro 2013 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pisisvori Tak to nechápu,to mě objednal doktor už v tom listopadu,sestře jsem řekla,že chci na tu genetiku a ona,zda to výjde kolem toho 12.týdne,říkám že ano,.Tak mi akorát řekla,že budou dělat další odběry,ale už nemusím být na lačno a můžu pít,takže to nechápu,to jako neví,co dělají? :(
4. pro 2013 v 09:18  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v lednu 2017  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mě už brali krev 2x. Vždycky 2 zkumavky. Na žloužtenku, protilátky, HIV a už přesně nevím. Další mi budou brát 23.12. Díky za info o těch kontrolách. Takže 4 týdny jsou standard. Tak to vydržím :grinning:
4. pro 2013 v 09:20  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pisisvori Tak jasně, že se hladiny mění, ale nejvíc jde asi o krevní skupinu, Rh, protilátky, HIV, žloutenky, syfilis, glukóza... alespoň u mě byl ten první odběr o tomhle... Pokud je něco z tohohle špatně, tak je celkem "jedno", jestli se to dovíš o týden později...
Holt nám nezbývá než doufat, že doktoři vědí, co dělají :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. pro 2013 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pisisvori Dokonce to v tom odkaze, který jsi zde pověsila píší, že odběry je možné dělat i okolo 12. týdne, tak snad je to u zuzulajdy87 OK :slight_smile:
4. pro 2013 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@klariss01 jasně u tohohle je to jedno ale otázka byla ohledně screeningu v 1.trimestru a tam je to dané, kdy to má být a jedno to podle mě není.
4. pro 2013 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky ja byla na odberech na screening az 13+4, bylo to uz i s ultrazvukem, nekde to maj rozdelene a nekde to hold udelaji naraz.. Pocitam, ze se budu objednavat tesne pred Vanoci, tak jsem zvedava jak me objednaji tentokrat..Uz se nemuzu dockat pristiho tydne a konecne prvni kontroly..Uz se vidim, jak budu nervozni :grinning:
4. pro 2013 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@klariss01 tak to přiznám, že jsme si teda nevšimla:slight_smile:, ale je to možné už jsme to nečetla detailně. Všude je uváděno do 11tt = 10+6 a všude v centerch to tak i dělají. Ale 12+2 je už týden 13tt.
4. pro 2013 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@terrorkax A kde jsi takhle byla?
4. pro 2013 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pisisvori Jo jo, každopádně je to optimální, aby to bylo dřív, ale je i možnost trochu později :slight_smile:
Hlavní je, aby bylo všechno ok :slight_smile: Jak jsem psala, nezbývá nám, než se spolehnout na doktory, když sami nevíme dost :slight_smile: :slight_smile:
4. pro 2013 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek