• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v červenci 2014

27. září 2016 
autor
já si prostě myslím, to co je v tom vpříspěvku
"Na závěr dovolte varování.
Je však lépe zůstat u dobře zavedeného biochemického screeningu v II.trimestru než vystavit pacientky nekvalitně provedenému kombinovanému testu. Screening v I. trimestru má provádět pouze lékař s certifikátem FMF Londýn (seznam - klikni zde), kde je zajištěna kvalita měření průběžným auditem. Biochemické vyšetření má provádět pouze certifikovaná laboratoř, jejíž výsledky jsou také průběžně auditovány. Jde o to, aby jak měření NT tak biochemických parametrů zůstalo v přípustných mezích a nevykazovalo větší odchylky. Jinak než průběžným auditem nelze této kvality dosáhnout."
4. pro 2013 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@klariss01 jenze ono to OK může být, ale nemá to žádnou vypovídací hodnotu , když je blbě provedné:frowning2:
4. pro 2013 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pisisvori genetika Plzen
4. pro 2013 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pisisvori Super. Já si to taky myslela, ale manžel byl nahlodaný a málem se z dvojčat složil :grinning:
4. pro 2013 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@terrorkax hm tak to možná nevadí :slight_smile:
4. pro 2013 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zhoršila se někomu pleť a kůže jako mě?Já si připadám jako těžký puberťák,toto jsem fakt nečekala :(
4. pro 2013 v 11:16  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v lednu 2017  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@pivonka2 já jsme z dvojčat a když jsme byla těhotná prvnětak jsem je hrozně chtěla. Teď už by to bylo horší:slight_smile: a u vás kor, když malé ještě není ani rok a půl.
4. pro 2013 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romcat ale jo já to vidím, jé to je super :slight_smile:

@lucija76 my jenom tady do Jižních Čech :slight_smile: a už by ses nevrátila viď? jak je to tam s rodičovskou?
4. pro 2013 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Napoprvé věřám, to by se mi taky docela líbilo. Ale s malou by to byl masakr :slight_smile: Nedovedu si to vůbec představit. Ufff, radši ne. Já si "objednala" jen jedno :grinning:
4. pro 2013 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzulajda87 ahoj, mám pupínky v místech, kde bych je vůbec nečekala :grinning: moji pubertální synovci vypadají líp než já :slight_smile: takže v tom nejsi sama!!!
4. pro 2013 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé, já asi nahoře napsala 10+1, ale jsem 9+1, pardon :slight_smile: Oni mě hlavně objednávali podle stáří miminka, ne podle PM. Já měla PM 1.10.2013, takže jsem teď 9+1, ale miminko je teprve 8+2. Je to v Gennetu na Letné, tak věřím, že mě objednali správně. I když samozřejmě tam hrají roli i svátky, nikdo kůli mě na Štědrý den asi do práce nepujde no :slight_smile:
4. pro 2013 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@winterska Holky, já mám taky strašnou pleť i vlasy :frowning2:
4. pro 2013 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romcat Ahoj, tak to máme hodně podobně, i tu velikost a kontroly. Tak ti přeji hodně štěstí a at miminko krásně roste a je v pořádku. Na ten screening jdu 6.1. to je strašně dlouhá doba, ale aspoň to pak doufám bude stát za to. Všichni říkají, že je to ten nejhezčí UTZ z celého těhotenství a už se dozvíme i pohlaví miminka :slight_smile:
4. pro 2013 v 11:43  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@tesorina Fakt, už tak brzo? :wink:
4. pro 2013 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pivonka2 Jéé, moje jmenovkyně :wink:
4. pro 2013 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elisset Nastalo urcite ne, ale na navstevu tam jezdime docela casto :wink:
Tady mas nejprve materskou 16 tydnu, 6 pred a 10 po porodu, potom muzes jit na rodicovskou az na 3 roky (v pripade ze si predem odpracujes alespon rok - myslim) Francouzky se obvykle vraci hned po materske do prace, maji tu celkem bohatou nabidku hlidani i pro uplne nejmensi deti. A je to i mentalitou, ta ktera se do pul roku do prace nevrati, je "divna". Ja jsem byla s dcerou doma 3 roky a to nikdo nechapal, tentokrat bych chtela zustat minimalne rok, ale uvidime :wink:
4. pro 2013 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ally8 Já sem byla stejně jak ty, 20. prosince jdu na odběry a pak na KO půjdu asi taky až po novým roce...ale mě doktroka řekla hned, že ze začátku budu chodit jednou a měsíc, pak jednou za 14 dní a pak jednou týdně :wink:
4. pro 2013 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ally8 Tak já jsem byla na UTZ už celkem 3x, v 5.týdnu gestační váček, 7 týden už bilo srdíčko a velikost 12mm a ted v 9 týdnu 22mm. Někde jsem četla, že UTZ by se moc často provádět neměl. Na screening jdu 6.1 takže ted budu čekat víc než měsíc na další kontrolu, ale je to tím, že jsou svátky a nikdo tam nebude.
4. pro 2013 v 11:59  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tak mě se sem tam nějaký uhrák udělá, ale nic hrozného ...jeden za měsíc....ale je mi čím dál hůř od žaludku, teď asi trochu ta chřipajzna od malé, takže jsem celkově taková "mrtvá". ale nemá zatím horečku, tak snad to přežijeme bez úhony:slight_smile:.
@tesorina myslím, že na screeningu ve 13tt ještě pohlaví moc zjistit nejde, jsou to jen odhady a dohady, určitě bych tomu ještě nevěřila 100%.
4. pro 2013 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simculajs Myslíš tak brzo, že se dozvíme pohlaví miminka? Na tom screeningu pokud bude mimčo dobře natočené tak už by to mělo jít vidět.
4. pro 2013 ve 12:00  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pisisvori To máš pravdu, pokud to nedělá odborník tak to nemusí vyjít. Ale mám kamarádky co byly na screeningu ve 13.týdnu a řekl jim pohlaví na 90% a vyšlo to.
4. pro 2013 ve 12:02  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Myslím, že tu někde je celé téma konkr. na to zjišťování pohlaví při prvním screeningu.
4. pro 2013 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tesorina Aha, já myslela že nejdřív to jde ponat až na tom druhém v tom 20.v týdnu :slight_smile: tak to je super :wink:
4. pro 2013 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simculajs Určitě to jde, doktor ti řekne na co to vypadá, ale může se splést, pokud to není odborník. Tak záleží kdo ti ten screening bude dělat.
4. pro 2013 ve 12:24  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simculajs Manžel chtěl Evu nebo Veroniku. To se zase nelíbí mně. Já jsem chtěla Tamaru. To mi neprošlo. Prý Taťána a Tamara-lidi by si mysleli, že jsme švihlý. Shodli jsme se na Simoně, aby si pak holky nezáviděly jména, že jedna obyčejný a druhá ne moc obvyklý v její generaci. No ale pokud to bude kluk, tak fakt nevím. Než jsme shodli na jméně pro kluka, byla to jasná holka, malá to tam vyvalila tak, že nebylo pochyb :grinning:
A Simonka je dobrý ne? :wink: Já třeba žádnou osobně neznám.
4. pro 2013 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky,
tak po dnešní kontrole jsme velcí 3,28 cm :slight_smile: Přikládám fotečku, ale na monitoru to šlo vidět mnohem lépe :(
4. pro 2013 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@pivonka2 kamaradka ma 5ti mesicni Simonku. Podle mne je to hezke jmeno, ktere mozna neni tak caste, ale rozhodne bych nerekla, ze je neobvykle. My budeme vybirat pozdeji, az budeme vedet, co to bude.
4. pro 2013 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pivonka2 no vidíš, a tady v diskusi jsme 2 Simony :grinning: ještě se @simculajs

když jsem byla poprvé těhu, tak mi na screeningu dělali i odběr choriových klků už ve 13tt jsem věděla, že to byl chlapeček, ale bohužel musel pryč..
4. pro 2013 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@alveaenerle júú máš krásného sněhuláčka - blahopřeji ke kontrole :slight_smile:
4. pro 2013 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Ja na kontroly chodim cca co 4 tydne a od 37 tt do nemocnice jednou za tyden a po terminu porodu dvakrat do tydne. Utz jsem mela vic nez tri. Podle mne zakladni jsou potvrzeni tehotenstvi, dva screeningy, a ve tretim trimestru utz na odhad velikosti. S tim, ze na ten prvni screening se nemusi. Takze 3 utz jsou minimalni. Ja s prvnim byla na peti, protoze na poprve nebylo nic videt a s malou jsem byla na sedmi. Mela jsem navic jedno utz kvuli srdicku v 16 tt a pak na konci tehotenstvi, kdyz jsem prenasela, tak aby videli, jestli neni moc velka. Jo a samo potvrzeni tehotenstvi az na druhy pokus, ale to jsem mela i tedka se tretim :slight_smile:.

Jinak mi uz to tehotenstvi pekne leze krkem. A to mam teprve dva mesice za sebou. Jsem neverila kamaradce, kdyz si ve 4 tem mesici stezovala, jak uz je unavena. Jsem ji rikala, jak potom zvladne tech zbylych pet. No uz se nemuzu dockat az to bude za mnou.doufam,ze v druhym trimestru se budu citit lip.
4. pro 2013 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek