• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v červenci 2014

27. září 2016 
@milin Já se nesměju :slight_smile: fakt to byly dobrý vozítka :slight_smile: Design sice trochu předpotopní, ale za 30 let se budeme tlemit dnešním kočárkům :slight_smile: Ale tak či tak - pořád ty staré vypadají líp, než některé ty dnešní umělohmotné hrůzy, co vypadají v lepším případě jako otočná židle, v horším případě jako něco z kosmu, co se hodně nepovedlo :slight_smile:
Hlavně, aby byl kočárek pohodlný pro mimčo a pro mamku :slight_smile: O to hlavně jde :slight_smile:
4. pro 2013 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@klariss01 tak ja ziju v Praze a doktor se prisel podivat na obe dve deti ( a to spatne chodi, uz je starsi). Tak pocitam,ze prijde zkouknout i to treti. Zalezi opravdu na doktorovi.
4. pro 2013 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
My mame inglesinu ( houpaci) uz bude vozit treti a nebojim se, ze by se v zime mimco neveslo. Prvni mi tam vydrzel do cca 9 mesicu ( do podzimu a to uz mel 74 cm). Mala uz v zimne jezdila ve sportaku ( presla do mej v cca 8 mesicich, uz chtela videt mura mala), ale ten jde dat do lehu a podvozek jsem mela ten samy. Ja jsem zastane houpacich podvozku, kdyz jsem nekdy vozila ditko kamaradky s nehoupacim, podvozkem, mela jsem pocit, ze tam to ditko tak nejak lita, bala jsem se kazde nerovnosti.
4. pro 2013 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@wendy_ Uvidíme :slight_smile: Nemám se čeho bát, bordelář nejsem, pro mimčo budu mít všechno... teď už jen doufat, že bude s prckem vše OK a že bude zdravé a prospívající :slight_smile:
4. pro 2013 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klariss01 Tak já nosím jedině čočky, ale rodila jsem s brýlemi. Na doporučení doktorky kvůli případný narkóze. No a můžu ti říct, že jsem z toho byla docela na nervy :stuck_out_tongue_closed_eyes: Třeba mně bylo pořád na omdlení, tak mě manžel omýval obličej mokrou žínkou, no a pamatuju si, jak jsem ho chudáka furt komandovala brýle sundat, omývat, brýle nandat, nic nevidím atd. :grinning: No a pak po porodu, jak jsem měla Danečka u sebe, tak jsem na něj pořádně neviděla, pač mně vadí, jak nemám s brýlemi to periferní vidění. Teď jsem přemýšlela, že to zkusím "ošulit" a v nejhorším manžel dostane pokyn, aby je upozornil, ať mi je vyndají. Kámoška rodila s čočkami, prý to tenkrát brala jako samozřejmost, nenapadlo jí zeptat se, jestli může nebo ne a v pohodě.
4. pro 2013 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@simculajs K nám přišla dr. i se sestrou. Taky jsem pořád dumala, jestli mám pořádně uklizeno, ale myslím, že je to až zase tak nezajímá. Hlavní je mimčo :slight_smile: Já si zase myslím, že je lepší, když přijdou, než aby na mimčo někde něco prsknul v ordinaci.
4. pro 2013 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adik2 Tak že bych je zapřela?? :D Já si právě v brýlích neumím představit ani minutu... kvůli perifernímu vidění a taky mě v nich bolí hlava a motám se jak se 3 promile :slight_smile:
Díky bohu za ten vynález :slight_smile:
4. pro 2013 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klariss01 :grinning: Ale nechci tě navádět ke špatnostem :grinning: Já bych to riskla. Vezmi si třeba, když je autonehoda nebo cokoliv a člověk musí hned na sál, jak se to řeší? Snad to doktoři zkontrolujou. A taky si pamatuju v mládí rána po kalbách, když jsem si je v noci jaksi zapomněla vyndat. Trochu roztoku, zamrkat a bylo zase hej. Třikrát hurá Ottovi :grinning:
4. pro 2013 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klariss01 kamarádka měla pro obě dcery Inglesinu Magnum - to je jeden s mála klasických kočárků - sice super, ale když jsem je vezla, podvozek se sotva vešel do kufru našeho auta. Takže musíme vymyslet kočár, který se shodne s autíkem :grinning:
@milin Cortina není špatná, jsou i čtyřkolky, ale je tam v poslední serii nějak hodně plastu - korbička, kolečka a bůhvi co ještě..
4. pro 2013 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@adik2 Hihi, vyndat na noc?? Co to je ? :slight_smile: Nasadím, měsíc nosím, vyhodím :slight_smile: Spím v nich, koupu se v nich, chodím plavat... prostě jako se zdravýma očima :slight_smile:
a neboj, já se prásknu, že je nosím, nechci jim lhát :grinning:
4. pro 2013 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@winterska Musím zaklepat, že autík zatím drží a je to obřík, takže kočárek by pojmul snad i pro čtyřčata :slight_smile: Doufám, že nám ještě nějaký ten rok vydrží, sotva jsme to doplatili :slight_smile:
Na hledisko přepravy kočárku se vůbec neohlížím... mám spíš problém, že se mi dnešní kočárky vůbec nelíbí vzhledově... a to opravdu 99% mi naprosto nesedí :slight_smile: A ty, co mi sedí jsou mimo mojí cenovou relaci :slight_smile: A jelikož jsem typická ženská, krom praktičnosti je pro mě i vzhled víc, než peníze :grinning: :grinning: :grinning:
A pak se jen modlit, aby se ten kočárek nerozflákal dva dny po skončení záruky, jak je u věcí, které JÁ koupím, zcela obvyklé :grinning:
4. pro 2013 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Boha jeho, zase nemůžu spát... stává se vám to taky? Jako by mi to dítě určovalo rytmus... přes den bych padla na hubu, večer čumím do stropu :unamused: Jindy zase padnu v osm večer a spím... to je děs, až začne v pět ráno pípat ten krám, asi ho prohodím oknem :unamused:
4. pro 2013 ve 22:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klariss01 jé a jaké máš čočky - den a noc? nosím brýle, ale občas si dám jednodenní Johnson a Johnoson - jiné - měsíční bohužel jsem musela po týdnu vyhodit - červené oči.. a uvažuju o těch na furt.. v létě jsme s manželem uvažovali o laseru očí, ale přišlo těhu, tak to musíme nechat až na později..
taky dlouho čumím, ale to je tím, že ráno nemusím vstávat :slight_smile:
my máme 16let starou audinku, jsem z ní nadšená, sice dost žere, ale je to velmi bezpečné auto, ale má malou díru do velkého kufru.. uvidíme, zda půjdeme v létě do nového když bude nový člen rodiny:slight_smile:
Dndešní kočárky se mi taky moc nelíbí - velký výběr, ale jsou na jedno brdo.. vím, že potřebujeme velkou korbičku, aby se do ní vešlo i naše dítě v prosinci. A určitě nechceme polský šmejd! :slight_smile:
4. pro 2013 ve 23:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@klariss01
@adik2 já taky nosím čočky a vůbec mě nenapadlo se na to zeptat :grinning: už pár let doma žádné brýle nevedu a představa, že bych v nich měla rodit :zipper_mouth: :grinning:
5. pro 2013 ve 04:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@winterska Ano ano, mám den a noc - tedy jen do jednoho oka, druhé mám astigmatické a to ještě nedělají :frowning2: Naštěstí čočky snáším úplně v pohodě,, takže to jde praktikovat i s jinýma :slight_smile:
Joo, když si oblíbíš autíčko, je to jako další člen rodiny :slight_smile: To naše už taky není žádný mladík, ale je super... překonal i pár mých kolizí, když jsem začínala řídit - sestřelená srnka v 90km rychlosti a odnesl to jen chladič a musela se nechat srovnat ta bezpečnostní traverza :slight_smile: A je to kombík, takže úplně pohoda :slight_smile: Pojme našeho obřího berňáka a když se sklopí zadní sedačky, vyspíš se jak na posteli :slight_smile: Máme Nissana, sice staršího, ale možná líp - tenkrát japonský auta ještě zastála své pověsti :slight_smile: Dnes už je to o něčem jiném...
S kočárky souhlasím... musí být praktický, pojmout mrně i ve fusaku a v žádném případě ne poláka... nějak mám k polským věcem odpor... a bohužel, většina kočárků se vyrábí tam... jejich potraviny s posypovou solí mi stačí, nepotřebuju, aby se mi dítě zmrzačilo v nějakém jejich šuntu :slight_smile: A pokud jde o bezpečí, peníze nemůžou hrát roli...
Ráno zase děsný, musím si uvařit kafe, nebo mi padne hlava a naslintám si do klávesnice :slight_smile:
5. pro 2013 v 05:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alveaenerle ani nevím, jak mě to včera napadlo :slight_smile: Ale najednou mi došlo, že čočky asi nebudou dobrá volba :slight_smile: Zeptám se na to, až budu u Apolináře na screening, budu tam i rodit (pokud se vejdu do pořadníku), tak by mi mohli říct co a jak... kdyžtak si nějaké levné pro případ nouze nechám udělat, ale nepotěšilo by mě to :slight_smile:
5. pro 2013 v 07:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, nečetla jsem vše, ale nosím kontaktní čočky a stejně počítám s tím, že si musím udělat brýle. O porodu jsem teda ještě nepřemýšlela, ale říkala jsem si, že jestli budu x krát za noc vstávat k mimču, tak budu stejně brýle potřebovat. Já teda čočky nenosím na noc a mám 3,5 dioptrie.
5. pro 2013 v 08:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verumik Já mám 4,25 a 3,75... vím, že by se to nemělo, ale nosím je permanentně :slight_smile: S brýlema do porodnice se pomalu smiřuju... nedá se nic dělat, těch pár hodin při porodu to vydržím (buď s brýlemi nebo s rozmazanými obličeji) a pak si zase nasadím čočky... snad kont. čočky budu moct mít aspoň potom na pokoji, co by na nich asi tak bylo infekčního... nemůžou představovat větší riziko, než třeba oblečení nebo návštěvy :slight_smile:
5. pro 2013 v 08:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klariss01 To nějak pujde, upřímně si myslim, že při porodu budeme mít jiný starosti :slight_smile:
5. pro 2013 v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@verumik Taky mám ten pocit :slight_smile: Ale až ta fuška bude za náma - bylo by blbý místo výsledného, těžce protlačeného "produktu" vidět jen mázlý flek :grinning: :grinning:
Zeptám se na to toho 30., pak podám info :slight_smile:
5. pro 2013 v 08:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Jéj, tak to jsem tady asi jedinej obrýlenec bez čoček :grinning: bohužel mi moc nevyhovujou a když už, tak jako
@winterska mám jen jednodenní. Ale mám -10 na jednom oku a -7 na druhém, tak ono je nandat, to taky za to stojí :grinning: to vám záávidím, že můžete nosit čočky pořád.
Co se týče kočárků, chci velkej, do terénu taky, aby ustál i případné ochomýtání se našich dvou psů apod...kamarádka má tenhle http://www.detskyruzek.cz/prodej/produkt/167-roan_marita a já jsem z něj fakt nadšená. Je to sice polský, ale hodnocení od uživatelek za posledních x let je pořád hodně přesvědčivé, příteli se líbí, tak uvidíme. Hlavně je fakt velikej, nemusím se bát, že v zimě ve fusaku se mi tam prtě nevejde :slight_smile:
5. pro 2013 v 08:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klariss01 Tak já mám 3 a i když jak říkáš se to nemá taky v nich dost často spím :slight_smile: Zkusim se taky zeptat, ale myslím, že když ne u porodu, tak na pokoji je normálně povolí :sunglasses:
5. pro 2013 v 08:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@klariss01 @alveaenerle A jakou značku čoček nosíte? Já mám pure vision a tam píšou, že se v nich spát může. Zkusila jsem to a byl to děs- I když v nich třeba usnu jen na chvilku přes den, musím je pak vyndat... Jinak musím říct, že si vůbec nepamatuju, jestli jsem první porod absolvovala s čočkama nebo naslepo :grinning: Mám teda jen -3.25 a -1.25, takže oproti vám nic, ale i tak jsem slepá :grinning:
5. pro 2013 v 08:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@liss_durman Já mám acuve oasys a taky v nich nespím. Tehdá mi doktor doporučoval, že buď je můžu nosit 14 dní (ty 14ti denní), a nebo v nich můžu i spát a nosit je týden. Já v nich ale taky nespím, mám pak strašně vyschlý oči. Někdy mi i vadí, když v nich sedím dlouho doma u kamen. Nebo když jsem v práci 10 hod na pc a pak bych si chtěla večer číst knížku z počítače, tak to by mi taky vadilo no. Takže já si prostě brýle koupit musím, už kůli tomu nočnímu vstávání.
5. pro 2013 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pisisvori mě tedy bříško netvrdne, ale někdy mám pocit, jakoby by mi někdo píchnul tehnou jehlicí zespoda až k vaječníkům a kolikrát mám pocit, že mám i kontrakce, ale to je spíš vsugerované... Poříd si magnesko v šumivých tabletách, trochu mi to pomáhalo u prvního těhu...
@simculajs sestřičky choděj domů, ale záleží jak která. Sousedce její chodila, moje vůbec a nai mi to nenabídla, prestože Verunka je tak "nemocná"... :frowning2:
5. pro 2013 v 09:08  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červnu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@liss_durman taky mám acuvue advance nebo oasys :slight_smile:
5. pro 2013 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verumik Mám to taky tak... Večer hned jak přijdu domů obvykle čočky vyndavám, pálí mě oči. Vadí mi i když jedu dlouho autem, hrozně mě pak oči pálí... Proto si neumím představit, že v tom někdo dobrovolně tráví i noci :grinning: Zase ale z brýlí mě bolí hlava, když je mám mít dýl a do auta je vůbec nemůžu mít, hrozně mi vadi ty obroučk a přijde mi, že mám dost omezené prostorové vidění...
5. pro 2013 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@liss_durman Já mám pro pravé oko J&J night & day a na druhé taky nějaké J&J, jen astigmatické (astig. zatím nedělají ve verzi nighat & day). Jinak myslím, že je to jedno...
každopádně by se v nich spát nemělo, ale znám mraky lidí, co to nedodržují... pokud cítím, že čočky jsou ještě ve formě, tak je klidně i "přenáším", třeba o 14 dnů... není to levná legrace, takže čím dýl vydrží, tím líp...
5. pro 2013 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak jsem teď trochu v panice... zjistila jsem, že mám takový narůžovělý až nahnědlý výtok, špinění, hlen - nevím jak to popsat... včera večer mě popichovalo jakoby u levého vaječníku... myslíte, že je to OK? Můj doktor bude až příští středu, tak přemýšlím, jestli mám fakt panikařit a radši se objednat k nějakému jeho kolegovi...
5. pro 2013 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veru324 nejsi, já taky brejlím :wink: -4 /-3, bez brejlí ani ránu. Čočky jsem měla, ale než jsem je nasadila, vyndala, posunula v oku, no nebavilo mě to.
5. pro 2013 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek