• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v červenci 2014

27. září 2016 
@mmonika87 Budeš rodit v Benešově? Já tam rodila, ale říkám si, že napodruhé zkusím "štěstí" asi jinde :slight_smile: Jinak je to od nich velmi starostlivé, že se tak zajímají. Starostlivost je děsná vlastnost :grinning: :grinning: Těch 6 hodin je opravdu všude a jiný doktor by se mohl stavět na hlavu a nic by s tím neudělal :grinning:
8. pro 2013 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@liss_durman Jo jo, v Benešově, bydelím totiž kousek. No ale bohužel v jejich případě to není pouze starostlivost. Přijde mi, že co udělám je špatně. Přijdu si jako nesvéprávná, že všechno musím dělat podle nich. Je to fakt se vším.
Přesně tak, já jim to říkám horem dolem. Ale prd platný. Protože přítel volal na sociálku a tam mu nějaký 'expert' řekl, že není problém si vyžádat 12 hodin vycházky. Doktor musí poslat žádost na sociálku a tam to nějaký revizní lékař musí schválit. Doktor říkal, že to takhle u pacientek zkoušeli, ale vždy jim to sociálka hodila na hlavu. Asi zřejmě ten revizní lékař jim to zatrhne...
A jaký mám zkušenosti z Benešova? Je mi jasný, že asi ne všichni tam byli úplně milý, ale to je všude. Který doktor Tě rodil?
8. pro 2013 v 08:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@pivonka2 :frowning2:, ale udělas mi radost, že já jediná nemám takového sobce.

výzdobu jsme dělali s dcerou už v týdnu, ona už by chtěla před měsícem:slight_smile: jak to vídí v obchodech a o víkendu měla horečky, takže to jsme odložili.

@adik2
@simculajs teda holky bříško hezký, já jsem čekala, že taky poletí rychle, ale zatím mi to moc nepřijde i když jak už jsme psala i netěhu jsem měla po prvním porodu bříšo jak s dcerou tak v 16-18tt, když jsem ho povolila:frowning2:. Před porodem jsem byla totiž úplně plochá.

jinak mi přestalo včer abýt špatně, tak mám strach co ta chřipajzna od malé, kterou mám od středy s miminkem udělala. Bylo mi teda fakt hodně blbě, ale teplotu jsem neměla. A ještě mi jako by splaskly prsa....Tak uvidíme na kontrolu jdu až příští pondělí.
8. pro 2013 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmonika87 No tak prostě ignoruj tyhle lidi :grinning: Věřím, že to není tak jednoduché s těmi vycházkami. Ono vůbec s neschopenkami, mně to teda říkala doktorka, když mi ji velmi neochotně napsala, ale prý je hlídají, proč to ženským dávají. No přeci matky se "flákají", žejo :grinning: Tomu se musí udělat konec :grinning: Mě už nic nepřekvapí v týhle zemi...
No jméno doktorky už si nepamatuju, byla taková mladá, příjemná, blondýnka... Už je to přes 3 roky :grinning: Ale jestli tam chodíš k někomu do ordinace, kdo tě pak bude pravděpodobně i rodit, tak to máš ideální. Já takhle chodím do ordinace k doktorům z příbramské nemocnice, takže nejspíš budu rodit v Příbrami. No a Benešov byl víceméně dobrý, nepříjemné byly hlavně sestry na novorozeneckém, ale taky tam byly i milé. Ale ty nepříjemné nějak převažovaly :grinning: Máš pravdu, všude je něco, ale mě to tam nějak nenadchlo a ještě se k tomu přidala špatná zkušenost jedné známé, která tam přijela porodit mrtvá dvojčata po embolii, prý se s ní nikdo nebavil, jen ji šoupli na pokoj a nechali ať si poradí sama... No jako já naštěstí neměla žádné komplikace u porodu, ale moc na mě nepůsobili, že by si uměli poradit... Ale matky v mém okolí o Benešově mluví spíš pozitivně, takže to je asi opravdu o tom, na koho zrovna natrefíš... Prostě teď chci zkusit Příbram :slight_smile:
8. pro 2013 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já mám dneska divný pocit, nevolnost pryč, prsa už taky nejsou tak citlivá... Bojím se, abychom o to malé zase nepřišli :(
8. pro 2013 v 09:20  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veruunek Veru klid, takhle já to mám běžně. Dva dny mi nic není, a pak další 4 jsem úplně mimo :slight_smile: Neboj se, bude to dobré.
I když já mám teď co říkat...bolí mi zub, nebo ani nevím, jestli zub,jestli to nejsou spíš dásně, protože pomáhají mezizubní kartáčky a pak masírování normálním. Zítra ale mám jít k zubaři, jenže já z toho stresuju už dneska. V křesle kolabuju běžně, nesnáším to. Nevadí mi bolest, tu zvládnu. Jdu tam s hrůzou, vím, že kazy mám, ale chtěla jsem počkat do 2.trim., minule k mému potratu možná i napomohl jeden obrovský stres a tak se bojím, že to dopadne stejně. A jít tam v klidu prostě nedokážu. pořád se přesvědčuju, že kvůli mimi musím, ale zejtra budu úplně šílená..
8. pro 2013 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veru324 Děkuju. Já nevím, jsem z toho jak šílená, nechci o něj teď přijít. Teď 12 se mělo narodit to první, bylo by to hrozně nefér... A na kontrolu jdu až v úterý...
8. pro 2013 v 09:29  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky, můžu mezi vás? Nemám sice ještě nic potvrzené, ale minulý týden mi vyšel pozitivní test a včera druhý a já se o tom nemám s kým podělit. Partnerovi jsem ještě nic neřekla, mám strach, jestli to není planý poplach. Je to nejdelší víkend v mém životě :(
8. pro 2013 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@liss_durman JO, tenhle případ o mamince, co musela porodit mrtvá dvojčátka jsem slyšela. Je to hrůza, ale stejně tak se to může stát v jakékoliv nemocnici. Bytostně nesnáším ty lidi, který mi furt cpou, že mám jít rodit do Prahy. Na to jsem fakt alergická. Pochybuji, že v Praze žádný problémy nikdy při porodu neměli.
Já čekám taky dvojčátka. Snažím se myslet pozitivně. Snad to dobře dopadne. Jinak já chodím do Benešova k doktorovi (ale ne do nemocnice), ale ještě jsem s ním nemluvila o tom, že by byl u porodu. Čekám první mimča, takže se zatím seznamuji s tím, co a jak se dělá a co mě čeká ...
Ty vycházky mi na jednu stranu nevadí, ale na druhou stranu, my těhotný nemůžeme jít třeba ani večer do kina. To je fakt hrůza.
8. pro 2013 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmonika87 Jasně, všude se může něco podělat, i v Praze. A když jde o něco akutního, tak oni neváhají ten převoz do Prahy uskutečnit... To bych se zas nebála. Ale spíš jde o přístup, tenkrát to samozřejmě nebyla vina nemocnice, ona tam přijela už když ty dětičky byly mrtvé, ale říkala, že to bylo hrůzný, jak se s ní nikdo nebavil, na nikoho se nemohla dozvonit, když rodila a vůbec se chovali otřesně. Ale to je přesně to, jak říkám - vždycky všude záleží na personálu, když je dobrá "směna", tak je to hned o něčem jiném. Budeme myslet pozitivně :slight_smile: Jaké je těhu s dvojčátky? Musí to být dost záhul, co? Tak se hlavně šetři :slight_smile:
Jo ty vycházky jsou na prd, ale zase to člověk nesmí tak řešit... Mě obvoďačka přesvědčovala, že za 11 let nezažila, že by přišla kontrola na těhotný. My ještě bydlíme teda v takovým zapadákově, kam pochybuju, že by se někdo hnal mě zkontrolovat :grinning: A doktorka je zlatá, řekla, že když to nebude opakovaně, potvrdí mi cokoliv... Podle mě s rozumným doktorem by byla domluva... :slight_smile: Jen se bojím, že mě budou posílat na trombocentrum do Prahy, aby mě sledovali kvůli Leidenu a to vždycky na celý den a tam mi to asi těžko budou zpětně potvrzovat, kdyby na mě v tý době přišla kontrola. Naví by mi stejně asi napsali, že jsem tam byla třeba od 10 do 11, ale že jsem tam 2 hodiny jela busem a další hodinu čekala v čekárně, to mi asi už nepotvrdí. No tak to bych pak musela obvoďačku otravovat i s tímhle. Ale nějak by se to udělalo :slight_smile:
8. pro 2013 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veruunek to bude dobrý neboj, taky jsem někdy pár dní bez příznaků .. je to hrozný, ten strach, už se budeme strachovat pořád :unamused:
8. pro 2013 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veruunek ahoj mám už asi týden stejný pocit, prsa nebolí, bříško taky téměř ne, když vidím fotky holek co tu mají to bříško vylezlé, tak u mě taky nic, kromě standardního špeku, tak nevím, mám depku před zítřejíší kontrolou, snad tam dr. něco hezkého najde.. :slight_smile:
8. pro 2013 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem si pro klid zajela na pohotovost, přidala se mu i zvláštní bolest, a kromě dráždivého žlučníku je vše v pořádku, srdíčko bije jako zvon :slight_smile:
8. pro 2013 ve 12:02  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@liss_durman Jasně, nic jinýho, než pozitivní myšlení nám nezbývá. Těhotenství je zatím paráda. Jedinkrát jsem nezvracela, je mi výborně. Podle čeho poznám, že jsem těhotná je bříško a to, že jsem víc unavená. U mě není problém, abych v 7 hodin nespala :slight_smile:
Dokud nejsou mimča na světě, tak mám celkem klídek. Pak to začne. Takže si zatím užívám ten klídek doma. A přemýšlím, čtu a koumám co vše bude potřeba zařídit, koupit a připravit. A vlastně vůbec, co mě čeká.
Já mám neschopenku od gynekologa a tam mě upozornili, že kontrola na těhotný opravdu chodí. Já taky bydlím na vesnici, ale kousek od Benešova, takže to ke mě nemají ze sociálky daleko. Teď řeším dilema. Na 21.12.máme lístek na koncert. Tak pořád váhám, jestli to mám riskovat nebo radši hledat za sebe na koncert náhradu... Náhoda je blbec.
Já jsem objednaná 17.12: na prvotrimestrální screening do Prahy. To mám taky skoro na celý den. Než se tam dokodrcám než to najdu a hlavně pak se prý čeká dlouho na vyšetření. Tak jsem na to taky zvědavá. Ale co, to bych řešila pak za pochodu. Je to hrůza, to čekání u doktorů...
8. pro 2013 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky. přeji krásnou adventní neděli. Já musím říct, že mě nevolnosti ustupují. Je mi až podezřele dobře :grinning: Mimčo uvidím až po novém roce, tak budu do té doby hrozně nervozní, aby bylo vše ok. Navíc ted mi moje milovaná sestra - dvojče volala, že má pozitivní testík :grinning: . Já se picnu, my fakt snad budeme i společně rodit. Jsme pořád spolu, ve škole, v práci a až nás lidi uvidí i s pupkama, tak se asi budou divit . No moc jsme si to přály, abychom měli mimča na stejně, ale budu ted nerovzní za nás obě, aby to vše vyšlo.
8. pro 2013 ve 12:18  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
autor
@ally8 jé tak to skvělý:slight_smile:, já mám taky sestru dvojče. A děti nám moc společně nevyšly:slight_smile:. I když druhý je jen o rok starší než dcera, aleprvního měla už před 14 lety a teď už další mít nebude. A bydlíme každá v jiném městě.
8. pro 2013 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@mmonika87 ten screening bych vůbec neřešila. Prostě jedeš k doktorovi ne:slight_smile:
8. pro 2013 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holčiny, vy jste se zase rozepsaly, mrknu na to později :slight_smile: Jen jsem chtěla napsat, že jsem si byla ozkoušet ten kočár... jedním slovem PECKA!! :slight_smile: Akorát ustupuji od toho bílého - je to sice koženka, ale má dost záhybů, které by úplně dobře vyčistit nešly... mají tam i vzorník designů z minulých let, takže jsem si vybrala (nejspíš) černočervenou kombinaci... korba na prcka ohromná, kočárek lehký, snadno složitelný, perfektní ovladatelnost a paradoxně za mnohem nižší, než internetové ceny :slight_smile: už se těším, až na něj došetřím a objednám :slight_smile:
8. pro 2013 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@ally8 To Vám oběma gratuluji! Alespoň si budete pomáhat a řešit miminkovský problémy společně :slight_smile:
8. pro 2013 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím všechny a přeju klidnou adventní neděli..
@winterska ahooj, já jdu taky zítra a mám pochopitelně taky staženej žaludek, aby bylo vše ok..tak to ti budu držet palec...
8. pro 2013 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@winterska
@jaka17 přeju zítra příjemnou kontrolu a určitě dobré zprávy:slight_smile:
8. pro 2013 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jennynka5 no já jdu na KO až 16 takže zatím sem srdíčko ještě neviděla, u dr jsem byla když jsem byla cca v 5+5tt a to tam byl zatím jen prázdný váček.
8. pro 2013 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
mě od té dnešní kontroly pobolívá podbřišek, jako plynatost. Taky jsem trochu zašpinila. Paní doktorka ve mě tím ultrazvukem dost nepříjemně a hrubě šťourala...
8. pro 2013 v 16:52  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veruunek To jsem ráda, že tě na pohotovosti uklidnili. Co ti poradili na ten žlučník?
8. pro 2013 v 17:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ally8 Nojo, je vidět, že jste dvojčata, ségra se musí "opičit". Samozřejmě gratuluju vám oběma, že to tak hezky vyšlo :wink: To máš určitě radost, že?
@jaka17 @winterska Holky, držím palce na kontrolu!
8. pro 2013 v 17:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmonika87 Tak já už mám PN taky na gyndě, ale nejdřív jsem ji měla od obvodní kvůli angíně. A když mi ji ukončovala a posílala na tu gyndu, tak říkala právě, že se nemusím bát. Ale taky se mi nechce moc spoléhat, že nikdo nepřijde. Já si spíš říkám, že by mě tady asi ani nenašli :grinning: Já bych asi být tebou na koncert normálně šla. Nikde se o tom nešiř, na FB ani tady ani před známými, aby tě pak třeba nějak nevyhmátli a asi bych šla :slight_smile: Ale zas kdybys z toho měla mít stres, tak to asi za to úplně nestojí. Jinak my teda byli na koncertě Alexandrovců před týdnem a to bylo fakt na celý den a nikdo mě samozřejmě nehledal. Ale to bylo teda ještě v těch prvních 3 týdnech, kdy asi chodí spíš zaměstnavatel než socka, tak se dalo čekat, že nikdo nepřijde...
8. pro 2013 v 17:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@liss_durman až na ty pocity potom.... Jsem ráda :slight_smile: Na žlučník? Dietu :D
8. pro 2013 v 17:27  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
My máme zaplacený i Silvestr i lednový ples a nechce se mi to rušit ,taky mám strach,ale nejspíš půjdu :slight_smile:
8. pro 2013 v 19:21  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v lednu 2017 (40. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamca80 to je jasne, 5+5 je brzy :wink: 16.12. bude blikat :dizzy_face:
Ja jsem nejaky zvlastni pripad, jsem zvedava, jak se to u me rozlusti...
8. pro 2013 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@liss_durman mám ohromnou radost, měly jsme letos i obě svatbu. Já v červnu, sestra v srpnu. A mimi budou vycházet taky tak o dva měsíce. Už to vidím, až to řekneme v práci. :grinning: Jsme spolu v kanceláři a až nám porostou břicha, tak to bude fakt mazec. Asi se ted doma nebude mluvit o ničem jiném než o miminách, to si naši chlapi užijou :grinning:
8. pro 2013 v 19:52  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek