• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v červenci 2014

27. září 2016 
@pisisvori @jaka17 holky - děkuji moc - uvidíme jak to dopadne, snad dobře :slight_smile:

@klariss01 no, tys mě navnadila, že bych se na něj mohla zajet taky podívat:slight_smile: prosím, v jakém obchodě jsi byla?
8. pro 2013 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@winterska Drzim palce na kontrolu ! :wink:
8. pro 2013 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@winterska
@jaka17 Holky taky přeji ať je zítra vše o.k. Užijte si to a pak dejte vědět :wink:
8. pro 2013 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím po delší době. Tak těšení na miminko se nám pěkně zkomplikovalo... Zítra jsem měla jít podle Dr na revizi dělohy, původně mě chtěl poslat už minulý týden po kontrole, ale nakonec naštěstí počkal do pátku. Před 14 dny se mu nelíbil UTZ, že to neodpovídá délce těhu a nebyl vidět plod, takže v úterý jsem šla na další mimčo už šlo vidět, ale bez srdíčka a k tomu velký stále rostoucí žloutkový vak, který prý svědčí o zamlklém těhu. V pátek jsem šla tedy jen pro potvrzení potratu a pro papíry na revizi a na UTZ se ukázalo bijící srdíčko :slight_smile: Bohužel ale žloutkový vak stále roste, takže teď čekám do 18.prosince na další UTZ, jestli bude v pořádku nebo jestli začnu krvácet :frowning2: Je to fakt hrůza :frowning2: V pátek mi dělala UTZ doktorka a řekla mi, že to může být nakonec normální těhu, ale že ten žloutkový váček není dobrý a můžou kvůli němu být vývojové vady a často se kvůli němu potrácí. Když bude mimi příští kontrolu v pořádku, tak budu muset i tak co týden nebo 14 dnů na ultrazvuky, kvůli těm vývojovým vadám :frowning2: Tak mi držte palce, takhle jsem si těhu fakt nepředstavovala :frowning2:
8. pro 2013 ve 22:51  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verunkajulinka :frowning2: To mě mrzí, že to máte tak komplikovaný :frowning2: Držím moc palce, ať to dobře dopadne!!!
9. pro 2013 v 06:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ally8 :grinning: Tak vy se fakt nezapřete :grinning: Ještě abyste měly dvojčata, to by byl fakt konec :grinning: A chlapi to přežijou, neboj :wink: Možná budou spíš rádi, že se ženský mají čím zabavit :grinning: :grinning: Taky jsem se vdávala letos v červnu, bylo to super! Přesně 29.6. a 29.10. jsme si upekli prďolu :grinning: To je ale náhodička! :grinning:
9. pro 2013 v 06:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@verunkajulinka tak to je tedy hrozné čekání, moc na tebe budu myslet, ať je miminko nakonec v pořádku...drž se.. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. pro 2013 v 07:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky já jede zítra do Slaného na ultrazvuk doufám že to bude vidět pohlaví miminka jsem v 13 týdnu. Dělali mi scering krev a ještě ultrazvuk doufám že bude vše v pořádku :slight_smile: .
9. pro 2013 v 09:12  •  čeká miminko, termín má v červnu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj všem, jsme po kontrole, máme 4 cm, velikostně dokonce o týden víc! :slight_smile:. NT bude 18.12. A další ko až po novém roce. Jupí mam velkou radost!! :slight_smile: :slight_smile:
9. pro 2013 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (8)
@winterska moc gratuluji ještě jednou a závidím, že budeš mít výsledky ještě před Vánoci....to mě trošku zrazuje od toho, že to snad rodině ještě neřekneme...
9. pro 2013 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verunkajulinka moc držím palce,at se vše srovná a jste s miminkem oba v pořádku...
9. pro 2013 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verunkajulinka aj, tak to je fakt nemilé. Moc držím palce, aby tam mimi bylo a bylo v pořádku.
9. pro 2013 v 09:33  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@winterska tak to jste už pěkný teda :grinning:, hezké foto.
9. pro 2013 v 09:35  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@winterska nádhera, já jdu příští týden, tak doufám, že uvidím něco podobného :slight_smile:
9. pro 2013 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
ve středu poprvé k dr., ale těhotná jsem, jinak ty nevolnosti nevím proč mám :(((( bléééé ranní nevolnosti mě trápí i ve čtyři odpoledne. To je hrůza.
9. pro 2013 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@winterska Super, gratuluji! Krásný mimčo :slight_smile:
9. pro 2013 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, já se chci zeptat... Jsem v tomhle úplný mimoň, první těhu jsem byla ještě takový střeštiprdlo a vůbec jsem to nevnímala :grinning: Ale zajímá mě, jak tu píšete o těch prvotrimestrálních screenengách. To se dělá všude nebo je to jen na vyžádání a co to vlastně všechno obnáší? Je to jen UTZ nebo i odběry? Já si vůbec nepamatuji, jestli mi to v prvním těhu dělali. Určitě mě posílali na nějaký krevní testy kvůli genetice, ty vyšly špatně, takže jsem šla na plodovku, ale to bylo až kolem 20tt. No a teď bych asi i ráda na tu plodovku šla třeba preventivně, i kdyby to všechno vypadalo dobře. Nevíte někdo, jaká je v tomhle praxe? Kdy, jak a co se zjišťuje? Abych na gynekologa už přišla s konkrétními požadavky a jen tak neblábolila...
9. pro 2013 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@winterska no kráásní jste, gratuluju moc.
Petí @petulaho mám to podobně, na odběry jdu až 13.12. a pochybuju, že stihnu screening před vánoci. Chtěla jsem to sice rodinám při té příležitosti říct, ale teď nějak nevím..Ćím déle jsem těhu, tím míň se mi o tom chce vůbec mluvit.
@liss_durman Screening se dělá jen na tvé vyžádání, ale dr. by ti ho měl nabídnout. Někde se platí, u nás třeba 1000. Mělo by se jednat o kombinaci krevních testů+UTZ, obvykle to dělají někde na klinikách, ne přímo u dr. A dělá se tuším do 13tt.
9. pro 2013 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@veru324 no právě,já vůbec nevím, jak to bude...na Štědrý dne bych měla být dle ms 10+1, uvidíme dle UZjak budeme odpovídat...ale s mužem se prostě bojíme to říct...mám za sebou 3potraty a už bych nezvládla něco vysvětlovat, i když věřím, že to bude v pořádku.Z rodiny to ví jen moje mamka...a hlavně chci se ve středu s dr.domluvit, chtěla bych si udělat ten screening na tom certifikovaném pracovišti...tak jsem zvědavá, co můj dr.na to...vždy mi vše vysvětlí a poradí, tak uvidíme...
9. pro 2013 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulaho vůbec se ti nedivím, po těch zkušenostech. Mám za sebou jen jeden, to naši ani nevěděli, že jsem těhu byla, ale stejně jsem jim to musela říct...tak bych také nerada znova. Já rodinu tedy uvidím až 27.-28. a to už budu dle OVU 12+0, dle MS o něco víc, ale jak říkám, uvidíme. Zkusím se vmáčknout někam na ten screening, ale kdoví, do kdy budou ordinovat před svátky. A kdy máš kontrolu?
9. pro 2013 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ally8 tak to máte úplně super, to ti závidím :slight_smile:. Já jsem strašný opozdilec, všechny moje kamarádky už děti mají, akorát jedna teď čeká druhé mimčo v lednu .. ale vzhledem k tomu, že se stejně stěhujeme, tak nebudu mít u sebe žádnou kamarádku, co bude mít mimčo, tak jako já. No musím si co nejdřív nějaké najít :slight_smile:. To je sranda, že spolu se sestrou i pracujete :slight_smile: a nelezete si už na nervy někdy? :grinning:
9. pro 2013 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
9. pro 2013 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veru324 tak budu moc držet palce,aby ti screening udělali před Vánoci...já v lepším případě budu mít za sebou jen odběry...(i když tajně doufám, že by miminko mohlo být o trošku větší atak bysme se mohli o nějaký den posunout, ale stejně nám to do Vánoc určitě nevyjde...), na kontrolu jdu ted ve středu v 8:30
9. pro 2013 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verunkajulinka to věřím, že takhle sis to nepředstavovala :frowning2: . Je mi to líto, ale snad to všechno dobře dopadne :slight_smile:, někdy se holt dějí věci, které si nikdo nedokáže vysvětlit ..
9. pro 2013 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, já byla v pátek na kontrole na gyndě. Čekám dvojčátka, jedno 10+1 a druhé 10+4.Prý je to takhle v pořádku. Doktor mi bral krev, dělal ultrazvuk a šíjové prosvícení. Pak mě hned zavedl do poradny. Tam mi brali krev (posílali do Prahy) a doktorka objednala na screening do Prahy do Gennetu, prý že se to u nás nedělá. Nevím, co na tom screeningu vše dělá za vyšetření. Ale když jsem se ptala gynekologa, tak ten říkal, že to je to šíjové projasnění. Takže jsem z toho fakt jelen. No nic, příští úterý se to v Gennetu dozvím.
9. pro 2013 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Holky vy jedete, nestíhám číst :slight_smile: Všem co byli dnes na kontrole a dobře to dopadlo gratuluju, komu to nedopadlo držím palečky aby to brzo vyšlo znova nebo se ještě vyvinulo...Jinak @liss_durman mám to úplně stejně, z prvního těhu si nepamatuju vůbec nic, ale na screeningu jsem určitě nebyla, takže teď chci jít stopro, možná to bude znít blbě, ale přece jen je budoucí manža o 25 let starší, tak tam asi nějáký větší riziko je..i když my si nic nepřipouštíme, ale jistota je jistota, já se zeptám doktorky toho 20. a když by mě tam nechtěla poslat sama tak se chci taky někam objednat, ale kam.... :frowning2: vůbec netuším. A tady na MK wiki jsem vyčetla že se může dělat až do 14. týdne, tak to by bylo první týden v lednu, včera jsem tu pročítala že většině na tom screeningu řekli pohlaví, to by byl mazec to vědět takhle "brzo"..teda aspoň mě to brzo přijde :grinning:
9. pro 2013 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mmonika87 Gratulace k dvojčátkům :wink:
9. pro 2013 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky chtěla jsem se zeptat..nabízel vám váš doktor/doktorka Prenascen? Jaký na to máte názor?
9. pro 2013 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simculajs Tak já mám taky manžela o hodně staršího a kvůli tomu se teda nebojím. To riziko roste s věkem matky. Jenže se bojím kvůli tomu, že jsem brala hned zezačátku ty ATB a pak jsem ještě prodělala hned takovou menší virózu a upřímně: nevím, co mě ještě přes zimu všechno čeká. I když nechodím do práce a dcera kvůli tomu nechodí do školky, tak se zkrátka můžu něčím nakazit a mám z toho obavy. Tenkrát mi vyšlo riziko na Downa a říkali mi právě, že by to mohlo být způsobený nějakou virózou ze začátku těhu. Ale já si nějak furt myslela, že v takovývh těch velkých centrech jako je Gennet atd. se dělá jen odběr plodovky a ne screening jako takový... Zas abych jela "jen" kvůli velkému utz do Prahy, to se mi upřímně nechce. Myslela jsem, že by to mohli udělat v každé nemocnici, ale to asi ne, co...
9. pro 2013 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@liss_durman Taky právě nevím, jak to najít...Našla jsem něco v Čb, ale zas se nechci objednávat, když by mě třeba doktorka poslala sama a na druhou stranu si říkám, aby zas pak nebylo pozdě :unamused: Tak uvidíme. No mě přijde že sem nachcípaná pořád, ale ATB jsem nebrala...Ale určo to bude v poho, říkají že první trimestr se od tebe k miminku nic nedostane..Tak mi řekli jak jsem potratila to první mimi, že mělo špatně vyvinuté ledviny...jenže taky ta doktorka co jsem k ní chodila byla kráva, ta nedělala vyšetření žádný...Tak ted nechci nic zanedbat, radši si to zaplatím a budu vědět na čem jsme :wink: A chápu, že se ti nechce, mě se poslední dobou nechce ani na návštěvu k sousedům natož cestovat někam celý dny :angry:
9. pro 2013 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek