• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v červenci 2014

27. září 2016 
@jesterka85 Mě ne, co to je? Něco na nevolnosti?
9. pro 2013 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
no to je právě nějaký extra screening, který v podstatě téměř na 100% objeví gen, vady...děljí to právě na genetických pracovištích. Výsledky se prý posílají do Hongkongu. No samozřejmě to není zadarmo, stojí to 14 000., ale je to prý bezpečné oproti plodovce...já právě nevím, těhotná jsme poprvé, takže jsem skoro laik a te´d jdu 18.na odběry a pak vůbec nevím, co bude následovat dál. Mě to doktor nabízel a pořád mi kladl na srdce ať to doma s manželem určitě proberem, že to je opravdu super záležitost, takže jsem jen chtěla vědět, jestli jste se s tím někdo už setkal.
9. pro 2013 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, no já mám screening ještě v čerstvé paměti:slight_smile: Někdy koncem 12 týdne, odběry krve, ultrazvuk a tam z koumal nějaké nosní kůstky (jestli tam jsou) a šíjové projasnění. Hele, upřímně říkám, že tomu nerozumím, nehodlám ze sebe dělat doktora:slight_smile: Všechno bylo v normě a krevní testy odesílali někam na genetiku. Kdyby bylo něco špatně, hned by mi volali, ale všechno bylo OK. Oni ti neřeknou, že je dítě nemocný, ale řeknou ti, jaká ja pravděpodobnost, že nemocné je/není. U mě se ještě řešily protilátky, protože jsme Rh- a manžel+ = jsem riziková matka.
@jesterka85 o tomhle jsem nikdy neslyšela, že by to někdo dělal. Zní to dobře, ale je to teda palba...
9. pro 2013 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pivonka2 taky jsem rh- a manzel rh +, mala se narodila s rh +, dali mi po porodu injekci, ale vubec nevim, jak to bude probihat v tomhle tehotenstvi..asi bysme mely byt vic hlidane, kvuli protilatkam..Nebyla jsi na tom screeningu v Plzni na Genetice? Ja tam byla a objednali me tenkrat az na 14 tt

Jinak vsem gratuluju ke kontrolam a tesim se na dalsi fotecky :slight_smile: Pres vikend jsem se sem vubec nedostala, meli jsme to naky nabity a od vcera mam navic nejakou virozu, no snad to odejde rychle jako to prislo :-/
9. pro 2013 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terrorkax nene, nebyla. Dělal to pan doktor v ordinaci. Chodím k Reindlovi. No pokud má malá + a dostala jsi tu injekci, mělo by být vše OK. Mně teď doktorka říkala, že u nás je to jedno, protože malá má krev po mě, taky minus. Ale kolem 28.týdne tuším dostanu zase injekci protilátek (nebo proti protilátkám?:slight_smile: ) a bude to OK. U tebe taky :slight_smile: Důležitý je o tom vědět. Moje tchýně takhle kvůli rh asi 6x potratila, tehdy to nikdo neřešil...
9. pro 2013 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@winterska teda krásné miminko,skvělé:slight_smile:
9. pro 2013 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elisset Je to fajn, když máš někoho v okolí s kým pak můžeš na procházky atd. Dětičky si taky můžou spolu hrát a bude to veselejší. Se sestrou jsme si fakt hodně podobné, takže si ani na nervy nelezeme. Když už se na sebe vyjímečně naštveme, řekneme si to narovinu a za 10 min. jsme zase v pohodě. :grinning:
Zase je fakt, že nemám žádnou blízkou kamarádku. Na nákupy, diskotéky a všechny akce byla prostě ségra.
9. pro 2013 ve 13:01  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
autor
@liss_durman dřív se dělal jenon screening v 16tt tzv"triplet testy", teď už asi 5-6 let(možná víc) se dělá kombinovaný v 1. trimestru, kde se prvně odebere krev na určité lálky PAP, HCG...a pak se UTZ sleduje přítomnost nosní kůstky tloušťka šíjové projasnění= NT. Výsledky všeho se společně s rizikem s ohledem na věk ženy dají do určitého vzorce a vyjde číslo:slight_smile:. Když je mensí jak 1:300 je riziko jedné z trizomií(dítě má místo správných 2 chromozomů 3 - Pateův, Downův, Edwardsův syndrom). Tenhle screening je přesnější než ten v 16 tt= triplet u něj jsou častější falešně pozitivní výsledky (= že vyjde špatně, přestože miminko je zdravé).
http://cfm.gynpor.cz/screening-v-i-trimestru
http://www.porodnice.cz/tehotenstvi/jsem-tehotna-zdrava/odborne-terminy/co-je-prenatalni-diagnostika

Podle mne by ho dnes už měli doktoři dělat všem ten v 1 trimestru. Ale každý to dělá jinak. Někdo ho ani nenabídne, jiný nabídne ale musí se platit...možná i podle věku někde. Mě ho dělali automaticky...bylo mi 33/34 kdžy jsem byla prvně těhotná
9. pro 2013 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky děkuji za gratulace, však se taky brzy dočkáte:slight_smile:
Prenascen co vím, tak dělají přímo v Gennetu na Letné, kamarádka na něm loni byla (39 let), prý to stálo za to!! Pokud mi ho nabídnou v mém centru, dost o něm uvažujeme, už proto, že nám předloni našli právě při screeningu problém, který jsme pak řešili přerušením těhu. Bohužel v mém věku to riziko stále u nás je.. I když doufáme, že jsme si to špatné už vybrali..
Pokud vám ho vaši Mudři nabídnou, jděte i kdybyste mělu tu tisícovku zaplatit. Lepší najít průser ted ve 12tt než až v 16tt na velkém UTZ. Prý bývá ten první screening přesnější než tripply..
Btw. některá ZP vám ten screening i částečně proplatí - mám info od ZP MVČR 211 - ta proplácí i těhu vitamíny
9. pro 2013 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@jesterka85 mě to hrozně moje dr. nutila, že je to nejpřesnější a nemá žádné riziko pro plod, ale přijde mi, že za to má nějakou provizi, když někoho pošle...protože ve výsledku říkala, že když to vyjde špatně, tak se stejně musí na plodovku...takže když budu mít ten screening v 1. trimestru tak mi tohle přijde zbytečné, vždyť tam také žádné riziko pro plod není a tak jak odběr klků nebo plodové vody to stejně přesné není. Když dopadne špatně screening tak stejně na plodovku půjdu. Prostě nevím, přijde mi to zbytečné vypláznutí 14.000,- (i když pro mě by ta částka takový problém nebyl, ale proč jí nedat třeba za kočárek, že?). Nevím, jestli nás nepoženou na plodovku vůbec i když výsledky budou dobré, protože mě je 38(v únoru mi bude už 39) a manželovi je 42:frowning2:.
9. pro 2013 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@winterska Přispívá na to i ZP MVČR, zatím. 800Kč:slight_smile: Určitě se to vyplatí, máš 100% pravdu.
Špatné už je pryč, teď už jen samá radost a čekání :slight_smile:
9. pro 2013 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jak píše @winterska určitě bych na ten kombinovaný v 1. trimestru šla, je přesnější a stojí maximálně okolo 1000,- nebo nic:slight_smile: , víte už v 13tt, jestli je vše dobré nebo ne a pokud ne, vždy je lepší, když se to řeší dřív...čím mladší mimi je.
9. pro 2013 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
tak já ani nevím, co moje dr. všecko nabízí, protože ona se se mnou dosud moc nebavila :slight_smile: vždycky udělala UTZ, potvrdila a že až při těch odběrech v pátek všecko probereme, v podstatě první poradna. Na ten screening jsem se jí ptala, to mě prý pošle, nemusím se bát :slight_smile: Jestli ho budu platit nevím, počítám, že ano, ale mám OZP a ta to proplácí taky, takže pohoda. A i kdyby ne, jak píšeš @pisisvori - lepší vědět o případném průseru teď, než později. Mít peníze na ten Prenascan, klidně jdu i do něj.
9. pro 2013 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simculajs Ty jsi těhu podruhé?
9. pro 2013 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, co jíte, když z vás všechno letí ven? Jedla jsem 3 týdny pomeranče a teď nemůžu vůbec, pomáhal mi suchý rohlík nebo loupáček či vánočka, a dnes to také letělo.. začínám z toho být zoufalá.. :frowning2:(
9. pro 2013 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@engele Já jedla hodně přesnídávky, třeba skleničku na den, a hned v posteli müsli tyčinku. Pomohlo, nevyzvracela jsem. Ovšem blbě mi bylo :D
9. pro 2013 ve 14:56  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@jesterka85 tak jsem teď mluvila s dr. z genetiky z Gennetu. Byli jsme u ní na geneice kvůli potratům a půjdem k ní i teď při screeningu. Na ten Prenascen říkala, co si myslím, že vzhledem k mému věku a k tomu , že je to přesnější by to doporučila až když vyjde screening sice v pořádku, ale ne zas úplně vysoké hodnoty (= ne 1:100 což už je jasné riziko, ale třeba 1: 500 - 800), protože ty 3 trizomie zjistí Prenascan s vyšší přesností než z tohohle screeningu. A že to dělají hlavně u maminek , které kvůli riziku potratu odmítají odběr plodové vody....., ale tak přesné jak plodová voda to prostě není a dělají jen 5 mutací ne vše co jde jak u plodovky.
9. pro 2013 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Holky prosim jak to je kdyz jste cely mesic na neschopence? Jak se Vam to pocita?
9. pro 2013 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@engele mě pomáhá banán a pudinky...a jinak dobré jsou prý i homeopatika...mám je doma,ale zatím jsem nezkoušela a jinak,kdybys zvracela hodně často,tak raději k dr....
9. pro 2013 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky všem,
holky mám doma nemocnou malou má pěknou chřipku. Včera měla i dost vysokou horečku. Myslím že to od ní dostávám. Bolí mě v krku jako čert, kašlu už asi 14dní. Před chvílí jsem se změřila a mám 37.2. Jako vím že těhotné mají normálně teplotu 37, ale přijde mi že jsem absolutně vyřízená.
Máte nějaký nápad co si můžu vzít a co radši nee? První těhu jsem byla zdravá a neměla samo doma skoro 4letou dceru, takže netuším.
Díky za rady.
9. pro 2013 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@milin já to mám od středy,ale bez teplot dcera od pátku (ta měla 2 dny přes 39).Doporučuju hodně větrat anosit roušku, čaj s citronem ahodně ovoce....do nosu nějaké ty kapky - co jsou jen rozpuštěná sůl......když by teplota stoupla hodně nad 38 tak paralen, ale jinak bych si nic nebrala. Bohužel já když je malá nemocná tak spím vedle ní a to nejde nechytit.

Já jsme měla v 7tt opar, teď v 9/10tt zase tohle a ještě jsme s ní byla celý víkend sama, takže žádná možnost odpočinku... a byla jsem fakt už unavená... od včera mě přešly nevolnosti a úplně splaskly prsa tak se trochu bojím, že to miminko nezvládlo:frowning2:.
9. pro 2013 v 17:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@liss_durman
@jaka17
@petulaho
@ally8
@elisset
Děkuju za podporu, pak dám vědět jak jsem dopadla, snad to budou dobré zprávy :slight_smile:
9. pro 2013 v 17:46  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pisisvori Takže by mě měli poslat na odběry krve a potom ten utz dělá doktor v ordinaci nebo někam posílá? Mám se ho na to teda ptát? Asi jo, že jo :slight_smile:
9. pro 2013 v 18:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veronika162 co přesně myslíš?
9. pro 2013 v 18:27  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veruunek Blbě jsem se vyjádřila... když ted půjdu od ledna na pracovní neschopnost až do porodu. Vypočítává se mi mateřská rok do té pracovní neschopnosti nebo rok do nastupu na MD i s pracovní neschopností?
9. pro 2013 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veronika162 myslím, že do nástupu na MD, ale nejsem si na 100 % jistá
9. pro 2013 v 18:36  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@liss_durman oni to všude dělají jinak. Já jsem minule šla na odběr na Karlák do laborky a na UTZ k Apolináři, teď půjdu na odběry a na UTZ do Gennetu. Někde dělá odběry dr. v ordinaci a sami to posílají do laboratoře a sám dr. dělá UTZ, ale jak už jsem psala, myslím si, že v těch centrech mají prostě víc zkušeností, protože těch UTZ udělají za den spoustu, ne jeden za měsíc....
9. pro 2013 v 18:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pisisvori děkuji za odpověď.
No právě jsme s malou doma samy. Můj jezdí do práce jinam a to vcelku daleko. Dovolená či paragraf u něj nehrozí. Takže spím s malou já. Ovovce máme dost . Jen si nedovedu představit že budem nemocné obě dvě. Tak mě je zatím už sice mírněji ale špatně pořád. A tak si říkám že by ty nevolnosti mohli rychleji skončit když už je to pro mě další těhu. Jestli máš špatný pocit že se něco stalo zajdi si na kontrolu k mudře pro tvůj klid. I když já si myslím že jsi v pořádku. Ono totiž časem můžou tyhle příznaky vymizet.
9. pro 2013 v 18:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@veronika162 já jsme tohle zjištovala. Bere se 12 měsícu od nástupu na MD, ale neschopenka se do toho nepočítá, takže když nastoupíš na neschopenku v lednu, budeš doma 5 měsíců a bude se to počítat z těch 7 zbylých = 7/13-12/13. Takže je to výhodnější než , když já půjdu místo na kratší úvazek (ze 30hodin na 20) to mi mnohem víc sníží mateřskou:frowning2:.
9. pro 2013 v 18:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@milin já jsem při prvním těhu vůbec žádné nevolnosti neměla, takže myslím, že na tom jestli je to druhé nebo třetí těhu fakt asi nezáleží:slight_smile::slight_smile:. Na kontrolu jdu v pondělí 16.12 to už vydržím, stejně by s tím dr. nic neudělala. Já když bylo dceři nejhůř tak jsem měla jen ty nevolnosti, nemoc mě přepadla až ve středu....ale ty 2 noci bez spánku byly pro mě fakt hrozné. V pondělí už jsem měla pocit, že to se mnou sekne a už nevstanu:slight_smile:.
9. pro 2013 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek