• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v červenci 2014

27. září 2016 
@wendy_ Vítej! Přeji příjemné těhulkování :grinning:
12. lis 2013 ve 22:35  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červnu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@winterska
@zenablazena

Diky za privitani. Snad mi to rychle a bez komplikaci utece. Ja si tehotenstvi moc neuzivam. Porad se neceho bojim, aby vse bylo ok ( srdicko, screaningy, tlak, cukrovk) pak se zase bojim predcasneho porodu, pak se zase bojim porodu. Proste se tesim az to budu mit za sebou a mimco budu mit v naruci.
12. lis 2013 ve 22:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak holky já se dnes vzbudila ve tři ráno jdu na záchod a krev bolí mě v podbříšku .........dneska volám doktorce jestli budu moc přijet ............mám hrozný strach,ale třeba to nic není :confounded: :confounded: :confounded: :confounded: :confounded:
13. lis 2013 v 05:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@wendy_ vítej :slight_smile: paráda, čím víc červenecčátek, tím líp :slight_smile: :slight_smile:
13. lis 2013 v 05:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@winterska gratulace i tady:slight_smile::slight_smile:
13. lis 2013 v 06:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
já jsem teda minule pracovala až do toho 34tt, nic mi nebylo jen jsem měla hrozně oteklé nohy. No a teď asi taky budu protože máme rodiče oboje daleko a nevím jak bych to na neschopence s 6hodina vycházek dělala, nakouput, malou vyzvednout ze školky v létě s ní být venku...a pořád prosit ať mi píšou jiné adresy na neschopenku, když budu chtít jet pryč 2x za měsíc. Ale taky nevím jak to zvládnu, mám hodně stresovou práci , práce na 2 úvazky i když dělám na 0,75 a je mi fakt blbě a kyž vypadnu z práce tak ten kolotoč s domácností a dcerou...no snad ty nevolnosti brzo přejdou.
13. lis 2013 v 06:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky, tak já jsem byla na své první těhu kontrole včera. Na krev si mám zajít příští týden a 3.12. kontrola a průkazka. Je to moje první těhu a řekla bych, že si přes ten strach to asi neužívám naplno:D Ale doufám, že to časem přejde...Třeba až to bude rodina prožívát se mnou. Zatím to ví přítel, ostatním to plánujeme oznámit na Vánoce. Bude to pro ně hodně nečekané. I pro nás bylo. Plánovali jsme, ale zadařilo se hned první měsíc, takže to bylo velké překvapení:slight_smile:.....Včera to bylo na prohlídce krásný, usmívala jsem se na ten monitor jak měsíček na hnoji...:slight_smile: Ale obrázek nemám, ten můj doktor mi přijde někdy až dost flegmatický...Když jsem měla nějaké otázky, tak mi bylo odpovězeno, že stahuju kalhoty, když brod je ještě daleko...:D Jinak mě úplně přešla chuť na sladké a pečivo. A nejvíc mi chutnají mandarinky. :slight_smile: A můžu se ještě zeptat, co Vám na první prohl. všechno vyšetřovali? Mně dělal stěr z čípku, UZ a ještě jsem se zvážila :D
13. lis 2013 v 06:48  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj ženy, tak dnes už je tam dálnice :wink: Ale hned mi to nevesele začíná - asi mám angínu :frowning2: Včera ráno mě škrábalo v krku, nic hroznýho, odpoledne už to bylo horší, k tomu zimnice. Ale byla jsem v práci a když jsem skončila, tak už bylo na doktora pozdě. No tak tam zajdu dneska. Ale bojím se, když jsem takhle na začátku těhu, jestli nemůžou ATB nějak miminku ublížit? :frowning2: Manžel mě včera mile překvapil... Pořád vykládal, jak se nemůžu flákat (když jsem dřív říkala, že bych při druhém těhu chtěla být doma), ale včera mi sám řekl, ať si dnes u dr. nechám napsat neschopenku na co nejdýl kvůli tý angíně a potom bych asi rovnou nastoupila na rizikovku. Jen se bojím, že mi ji doktor nenapíše :frowning2: Jak to chodí, když si o ni řeknu, tak ji napíše nebo jak? Já mám teda jen částečný úvazek, tak se mi to nejdřív zdálo zbytečný, ale učím v hudebce a tam mi pořád chodí nachcípaný děti a já mám děsně blbou imunitu, takže všechno chytnu. Do toho nosí malá furt něco ze školky... Děs...
13. lis 2013 v 06:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Já bych teda ráda pracovala dál, ale nevím, jak to zvládnu... v daních je to občas hodně stresové a nejhorší je leden až červen, což sice bude už po prvním trimestru, ale stejně... nechci zbytečně riskovat. Bude to první a nejspíš jediné dítě (finančně bychom asi víc nezvládli :grinning: ). Uvidíme, jak bude šéfová vstřícná a jak moc se bude snažit mi ulehčit. Když ne, půjdu marodit, nemíním se zbláznit a trávit 15 hodin denně v práci v permanentním stresu.
Na prvním vyšetření si se mnou doktor jen povídal a udělal UZ, krom vysoké sliznice ještě nebylo nic vidět. Až na další prohlídce o týden později (to bylo minulou středu) už byl vidět váček. Příští týden už bych měla dostat průkazku :slight_smile: Ale zatím mi nebral krev ani nevážil, ani neměřil tlak atd. Tak uvidíme příště, to už do té průkazky asi bude muset zapsat... nechci vidět tu váhu :D Mám pocit, že furt jen piju a piju a na wc jdu tak 2x za den :slight_smile: Neskutečně zadržuju vodu... nemáte nějaké tipy na odvodnění? Pokud budu furt takhle zavodněná, už na prvním vážení budu mít tak o 6kg víc :D
13. lis 2013 v 07:26  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@klariss01 Taky daňařka? :- Já dělám účetní v účetní firmě, takže přesně jak píšeš, nejhorší stresy leden až červen. Přesně proto jsem si přála otěhotnět nejlépe ještě teď,aby ty první nejrizikovější týdny byly v tom klidnějším období. Zatím nevím, jak na tom jsem, za 2 dny termín MS, tak uvidím...když by to vyšlo, tak bych se mohla regulérně přidat do této skupinky...ale obávám se spíš té druhé varianty, no. Uvidíme, nechám to koňovi, nějak to dopadne.

Jinak na to zavodnění prý pomáhá hodně pohybu, méně solit, nohy "nahoře" (nejen spát s podloženýma nohama) a výtažky z aloe - jenže ty těhotné nesmí :-/ Zeptej se Dr.
13. lis 2013 v 07:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ninive211 No jo, šílená práce :slight_smile: Ale někdo to dělat musí, že? :slight_smile: S tím zavodňováním už fakt nevím, pohybu mám, myslím, dost - snažím se kompenzovat tu sedavou práci, hodně piju (prý by to mělo paradoxně pomáhat proti zavodnění - před těhotenstvím to fungovalo), nesolím. Mám trochu nechutenství, jím veměs jen vařené maso, jogurty a čerstvou zeleninu. A grepy :grinning: Zkusím se zeptat na kontrole, jestli na to něco je... večer už mi džíny regulérně "dusí" lýtka, jak mi otečou nohy. Od začátku těhotenství +4kg navrch, což bude právě ta voda, aspoň z větší části určitě...
Držím palce, aby mimčo vyšlo, my čekali rok a půl :confounded: už proto nechci riskovat v práci :slight_smile:
13. lis 2013 v 07:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klariss01 Rok a půl je dost...já neberu HA asi rok, ale snažit jsme se začali až od září, po svatbě (nechtěla jsem být těhotná na svatbě). Ale nejsem už nejmladší, už pár dní mi táhne na 30 (děsná představa:grinning: cítím se - a i vypadám - tak na 24 max :grinning:) A kdy to řekneš v práci? U nás je to strrašná "drbárna" co se týče této věci...za poslendí roky to tu ořád těhotní a rodí, takže u mě už regulérně přes rok sledují, jesti něco nebude a teď na narozeniny mi hned tři kolegyňky přály miminko...tak snad bude, no. To by byl pro mě ten nejkrásnější dárek pod stromeček...když nevyšly ty narozky.
13. lis 2013 v 07:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ninive211 Mně bude za pár měsíců 29, takže taky už žádná hitparáda :slight_smile: Ale prý je to teď normální, doktor mi říkal, že věk prvorodiček je teď někde na 28 roce a kousek, takže snad to bude ještě dobré a nerizikové :slight_smile: Kolegyni je 42 a snaží se taky o dítě a podle jejího doktora to už dnes není takový problém. Já si ale nedovedla představit, jak bych třeba v 55ti zvládala puberťáka :slight_smile:
Jo jo, trvalo to celkem dlouho... vidím problém hlavně ve stresové práci a taky v tom, že oba jsme kuřáci a já dost dlouho měla hodně velkou nadváhu. Během toho roka a půl se mi povedlo zhubnout, razantně omezit kouření a vida :slight_smile: I když se přiznám, že mám dny, kdy neodolám a tak ty 2 cigarety si prostě dát musím... já vím, jsem nezodpovědná, ale je to silnější než já :unamused: Když nejsou stresy, nekouřím... a musím to utnout úplně, než se dítě budu "živit" ze mě (ne že by teda dýchání toho pražského smogu bylo nějak lepší)...
13. lis 2013 v 08:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusicka To mě mrzí! Držím pěsti, aby to dobře dopadlo!
13. lis 2013 v 09:34  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červnu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karkul321 Gratuluji a už bylo vidět srdíčko? Mě dr. dělal jen kontrolní UZ, na stěru jsem byla v srpnu, takže nebyl potřeba a na váhu jsem nemusela ... naštěstí ... bych mu ji tam asi strhla :grinning: Jinak jsem měla v ordinaci dvouletou dcerku a bylo jí všude plno, tak jsem byla ráda, že můžeme jít domů :slight_smile: Sestřička jí u monitoru říkala, že tam má brášku, nebo sestřičku a pak pořád říkala, že má bášku :grinning:
13. lis 2013 v 09:40  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červnu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@lusicka držím palce,aby to nebylo nic vážného
13. lis 2013 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusicka Moc na Tebe myslím a držím palce!! Dej vědět, jak jsi dopadla!! :hearts:
13. lis 2013 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusicka myslím na tebe, drž se a dej vědět.
13. lis 2013 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda holky... co se to tu dočítám o kouření? :frowning2: Honem s tím přestante!!! V tomto období se vyvíjí srdíčko a nechcete mít přeci dítě s VV srdce??!!!! Bohužel vím o tom své a to jsem byla "jen" nedobrovolným pasivním kuřákem!!!! :frowning2: :frowning2: :frowning2:
13. lis 2013 v 10:43  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červnu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zenablazena Já vím, že je to hnus... jen to není tak lehké - přestat ze dne na den, prostě lusknutím prstů... a upřímně, ani doktor mi to nedoporučil... řekl, ať velmi, velmi výrazně omezím, což jsem samozřejmě udělala, jsou dny, kdy vůbec nekouřím, ale někdy je ta pitomá práce takovej stres, že to neovládnu... vím, že nekuřáci tohle nepochopí :confounded: naše děti, ať už jsoucí nebo ty budoucí se chemii nevyhnou. Je jí plné ovoce, zelenina, prakticky všechny potraviny, ovzduší, kosmetika, prostě všechno! A i když je to nefér k tomu malému, pořád mi přijde jako menší zlo zapálit si jednu cigaretu za den, než ho trápit litrem stresového hormonu - čímž to rozhodně neobhajuju, aby nedošlo k mýlce...
13. lis 2013 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusicka Teda, tak hlavně hodně štěstí, myslím na Tebe a držím palce.
13. lis 2013 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré dopoledne holky, já se teď vrátila od dr. Vše je tam, kde má být a jak má být, ale zatím jsme maličký. Jen 5tt, takže za 14 dní znovu na srdíčko.
13. lis 2013 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@lusicka Držím palce, at je to v pořádku. Já mám také občas mírně krvavý výtok, dnes jdu k doktorovi, tak se na to zeptám.
13. lis 2013 v 11:03  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
krariss01 koureni uplne chápu ja nejsem nejakej zaritej kurak ale ted na zacatku jsem to omezila na 3 denne, nekdy nekourim vůbec..na kontrolu jdu 19.11. a rekla jsem si pokud bude všechno jak ma byt tak to znizim na max 2 denne a pak prestanu. s pasivnim kourenim je to to same, vždy sa najde někdo kdo kolem tebe bude kourit a co si budeme povídat vzdousek v praze není také nic super a neprestanes dýchat :wink:
13. lis 2013 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evca_ Přesně tak. Nechci to obhajovat, to v žádném případě. Jen to vážně není tak snadné přestat s kouřením úplně. Já, bohužel, byla hodně silný kuřák, někdy i víc než 20cig. denně, snížit to na 1-2 za den pro mě byl velevýkon. Na dítěti mi pochopitelně záleží, kdyby nezáleželo, vykašlala bych se na přestávání. Nicméně, i když člověk přestane kouřit, dobře dalších 5 let trvá, než se od všech těch splodin a chemikálií tělo očistí, takže je to tak trochu "prašť jak uhoď", nehledě na ty sajrajty ve vzduchu... pracuju na jedné z nejrušnější ulic v Praze, smogový opar sem jde i přes zavřená okna, takže ta jedna cigareta nebude až takové zlo... opět opakuji, neobhajuju kouření v těhotenství!!!
13. lis 2013 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ally8 Tak držím dnes palce k dr., ať je toho hodně vidět :slight_smile: a pak dej vědět...
13. lis 2013 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
já jak o nekuřák (pokud se nepočítají pokusy někdy v mládí :slight_smile: )..jsem měla takové stavy v těhotenství a vlastně i po něm že jsem kuřáka citila na 1km a pokud stál někdo vedle mě s cigaretou zvedal se mi žaludek...nikdy jsem nic proti kuřákům neměla a v podstatě ani nemám (každého věc), ale straaašně mi to vadí :grinning: :grinning: :grinning:
jinak takový forek z porodního sálu aneb co se mi stalo, teda spíš odposlechla...když jsem rodila..napochodovala na porodní sál paní..slyším jak se ptají jestli přišla na lačno a další dotazy ..no nakonec zjistili že před vstupem do porodnice si ještě zvládla zapálit...a protože zrovna u mě byla PA jen jsme na sebe koukli a bylo jasné co si myslíme
13. lis 2013 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kouření je svinstvo, o tom žádná... vysadím to úplně a doufám, že už nikdy nezačnu znova. Spousta holek v takhle raném těhotenství ani neví, že jsou těhotné, pijí alkohol, kouří... pan doktor mi říkal, že embryo je v tomhle stádiu neskutečně odolné, právě proto to tak příroda zařídila, že "vydrží" ledacos, než se o něm mamka doví :slight_smile: tak mi držte palce i s tímhle strašákem. Mimochodem, třetí den jsem bez cigarety a už bych jedla omítku :D
13. lis 2013 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@klariss01
@evca_ Holky, já jsem už přes pět let abstinující kuřák.. Přestala jsem měsíc před IVF, kdy se nám podařili klučíci. A teď v tomhle těhu mám nehoráznou cguť na cigára.. Normálně očuchávám kuřáky :grinning: Takže za mě máte velikou podporu v tom kouření utnout, ale rovněž pochopení pro to, že je to velmi náročné!! :wink:
13. lis 2013 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Tak ja dnes zacala resit nestovice. V kamaradcine skolce se objevily a nase deti se potkavaji. No a zjistila jsem, ze z rodiny si vsichni mysli, ze jsem asi nestovice mela, ale nikdo to jiste nevi, a moji zdravotni kartu pediatr nekam zasantrocil. Ted tedy tvrdi, ze ji poslali dospelackemu doktorovi, ale ja si pamatuji, jak mi pred temi cca 13 lety rekli, ze si karty nechavaji a dali mi pro noveho doktora jen takovy soupis z karty, kde se o nestovicich bohuzel nic nepise. Tak mam o duvod vic se zase bat, aby to dobre dopadlo :frowning2:.
13. lis 2013 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek