• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v červenci 2014

27. září 2016 
@zenablazena to už je krásná fotečka :slight_smile: trochu i závidím, já ještě ani neviděla srdíčko :frowning2: snad v pondělí bude vše OK
13. pro 2013 ve 20:04  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@milin tak to ze te odrodi jen porodni asistentka, pokud je vse ok, tak to je naprosto normalni i ted. Mne i sila a doktorka to po ni jen zkoukla. Spis je otazka, jestli bude i nejake domactejsi prostredi, o cemz tedy pochybuju, ze bude. Teda alespon ne ve velkych nemocnicich, kde maji tolik rodicek,ze by na to nebyl prostor. A brzky odchod z nemocnice, no nevim. Ty jako rodicka muzes odejit hned, ale v porodnici se zustava kvuli diteti. Mimco pusti, az kdyz zacne pribirat a nema zadne jine problemy ( casto zloutenka) . Tak kdyby to dite pustili hned, tak si myslim, ze by tam musel byt i tak kazdodenni dohled, nez zacne pribirat. To ja bych spis brala na sestinedeli samostatny pokoj, kam by mohl za mnou chodit manzel a deti, coz je v Motole utopie. Ale tech par dni na sestinedeli vydrzim, rychle to utece.
13. pro 2013 ve 20:04  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@milin tak já při prvním porodu měla taky hlavně asistentku, ale zároveň sem tam měla i dr. a sem za ni moc ráda, protože byla skvělá a navíc sem nakonec musela na akutní císař, takže najednou vše bylo rychle rychle, šlo o vteřiny. No a teda já bych dobrovolně po pár hodinách po porodu domů jít nechtěla, v nemocnicích se o dítě několik hodin postarají, takže se můžete prospat, odpočinout si, třeba mně po tom císaři si brali malou tři noci k sobě a jak mi to pomohlo, nevím nevím jak bych to vše doma zvládla sama. A přesně jak píše pivonka2 dítě může dostat žloutenku a sama bych to taky asi horko těžko poznala.
13. pro 2013 ve 20:08  • Odpověz  • To se mi líbí
@milin jinak jsem taky odpurce domacich porodu. Znam dve maminky, ktere pred porodem byly naprosto ok, na zadne komplikace to nevypadalo a nakonec obe dve bojovali o zivot. Nastesti obe dve to zvladly diky doktorum. Prvni praskla deloha pri porodu ( udajne ma slabe tkane a deloha ten napor nevydrzela) a druha mela prirostlou placentu k deloze. Zadna sranda. Samo,ze bych nejradeji rodila v nemocnici s domacim prostredim, ale to nejde. Tak zkousnu to nepohodli, hlavne,ze budu mit jistotu, ze doktor bude na blizku, kdyby neco.
13. pro 2013 ve 20:14  • Odpověz  • To se mi líbí
@milin tak já zkušenost nemám žádnou, takže nemůžu moc přispět. Odpůrce domácích porodů nejsem, nicméně já bych to nemohla, na to jsem moc velkej srab :slight_smile:
13. pro 2013 ve 20:16  • Odpověz  • To se mi líbí
@milin Tak já nevím, pochopila jsem z článku, že to bude dobrovolné, tedy teď reaguju na porod s asistentkou a to pak, ať to má každá maminka, jak sama chce. Za mně: žádný pocit nesoukromí jsem tedy neměla, a to tam byla asistentka a dva doktoři, ale podotýkám, že úplně nakonec na šití. Měla jsem totiž dost problémy, ztratila jsem 1 l krve a mladá doktorka si se zašitím nevěděla rady, tak pozvala zkušenějšího doktora, a to mě teda bylo šumák, kolik nás tam bylo :grinning: Jinak je pravda, že celou první dobu porodní jsem byla na pokoji jen s manželem a asistentka mě chodila kontrolovat. Doktorka přišla až v půlce druhé době porodní. Takže za mně pokud by porod probíhal ukázkově, tak mimčo klidně může porodit i sama asistentka. Nechápu pak ovšem, jak je to se šitím... A samozřejmě doktor by musel být pro jistotu "za rohem" :slight_smile: No a otázka ambulatního porodu? To taky záleží na stavu rodičky a miminka, ale tady bych už byla opatrnější. Sama jsem se po krevní ztrátě o malého nemohla den starat, nedošla jsem si sama ani na záchod :frowning2:. A teda já byla ráda, že mně sestřičky ukázaly, jak mám kojit, jak malého vykoupat a prostě byl pod dozorem, protože nám samozřejmě nešlo hned kojit a šli jsme dost s váhou dolů. Takže si neumím představit, co bych jako s ním doma sama dělala :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale jak říkám, každého věc, třeba zkušené maminy, které rodí po třetí uvítají, že můžou jít hned domů, protože ví co a jak. Ale člověk prostě nikdy neví co se stane. Za mě je třeba rezolutní ne za domácí porody.
13. pro 2013 ve 20:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@milin Tak já už rodila 2x. Oba porody v hodně velké a moderní nemocnici. Přesto na nedostatek soukromí si nemůžu stěžovat. Vždy jsme byli sami s manželem a PA chodila na naše zazvonění. Při prvním porodu jsem měla dr.,jelikož se zhoršily ozvy miminka. Dr. byl naprosto v pohodě, při šití pak i vtipkoval. Při druhém porodu jsem rodila velice rychle. Malá byla venku půl hodiny po příjmu a ten konec byl takový fofr, že tam byla fakt jen jedna jediná PA (u nás ale PA rodí i normálně, když je porod bez komplikací) a pak se teprve volala pediatr na zkontrolování miminka :slight_smile:. Dr. se na mě jen pak přišel juknout a zahlásit, že takhle by to mohlo být pořád a neměl by žádnou práci :grinning:. No a na oddělení jsem pak měla nadstandard u obou dětí, takže jsem si také nějak výrazně nestěžovala. Jen mě tedy štvaly ty uklízecí čety. Na každý úkon jiná uklízečka :grinning: . No a u obou dětí se dost hlídala žloutenka. Já jsem RH- , manžel RH+ a obě děti po něm RH+. Ještě jsem měla jednu revizi po zamlklém těhotenství, takže z tohoto důvodu je potřeba tu žloutenku více ohlídat,kvůli vzniku možných protilátek...
Jinak proti ambulantnímu porodu nejsem, některé maminky prostě nemocnici nesnesou a pak je určitě lepší být doma a nestresovat sebe i miminko. Nejsem úplně ani proti domácím porodům, ale do toho bych dobrovolně nikdy nešla :slight_smile: . Nicméně, ať si každá žena rodí, kde uzná za vhodné :wink:
13. pro 2013 ve 20:28  • Odpověz  • To se mi líbí
@blazpe Rodilas na Lochotíně? :slight_smile: Nám tam taky chodila na porodní sál jen asistentka, naprosté soukromí. Byla jsem spokojená. S úklidovou četou souhlasím, pořád na pokoji někdo coural...:wink:
13. pro 2013 ve 20:34  • Odpověz  • To se mi líbí
@veru324 ty dětičky jsou prostě sladký už takhle odmala..a jinak s tou velikostí bych si nelámala hlavu,dr.by ti řekla, kdyby se jí něco nezdálo...a nikde není řečeno, že to miminko během pár dní nemůže dohnat:wink: každý je prostě jiný:slight_smile:
13. pro 2013 ve 20:45  • Odpověz  • To se mi líbí
@pivonka2 ano na Lochotíně :slight_smile:
@veru324 tu velikost bych neřešila. Při této pidimidi velikosti je určitě hodně těžké trefit ten správný bod na měření. No a mm vedle a hned tu máš rozdíl :wink:
13. pro 2013 ve 20:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@milin ja u druheho porodu mela jen porodni asistentku, az do uplneho konce. Doktor prisel az po narozeni syna, soucasne s nim prisel i pediatr aby zkontroloval maleho, zmeril, zvazil, apod. Teda, uplne presne, mela jsem vetsinu casu u sebe jen manzela, porodni asistentku jen na zacatku, pri nataceni ozev a na konci :slight_smile:

Jsem pro ambulantni porody, ja sama jsem ten pobyt snasela dost zle, strasne jsem se tesila domu. Prvni den byl ok, to sem byla v takove euforii, druhy jeste sel, ale ten treti, to jsem mela vzdy strasnou depku, brecela jsem a strasne jsem uz chtela byt doma. Takze pokud neni problem, myslim, ze by rodicky mohli chodit domu hned druhy den, s tim ze by prisel pediatr zkontrolovat dite hned nasledujici den po propusteni z porodnice.
13. pro 2013 ve 20:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@petulaho nejlepší je, že já to těhotenství dosud zas nějak emotivně neprožívám, a pak tam ležím, koukám na UTZ jak se kroutí a mává a normálně bych i bulela :slight_smile: to jsem vůbec nečekala :slight_smile:
13. pro 2013 ve 20:50  • Odpověz  • To se mi líbí
Nejdete nektera k dr. Brestakovi na screening?
13. pro 2013 ve 20:58  • Odpověz  • To se mi líbí
Asi přemýšlím nad blbostma, ale tak si tady uvažuju nad tím ambulantním porodem. Ono to všechno zní moc hezky, maminka půjde hned domů, mamince bude dobře, pediatr se postará atd. atd. V celé té diskuze postrádám jedno velké téma a to je dobro a zdraví dítěte. Věřím, že ten čas v nemocnici je tu z nějakého důvodu-předpokládám, že tím je zdraví matky, ale i dítěte. To prochází vyšetřeními, které během ambulantního porodu asi těžko pediatr zvládne, když mu mamka odejde. Maminka se naučí aspoň kojit, může se kdykoli na cokoli zeptat odborníka a ne to pak řešit na koníkovi...Tady mají asi lidi pocit, že se jim ubližuje, že jsou strašně omezovaný.. Ať každý dělá, co uzná za vhodné, ale ať pak nechodí zpátky, že mu prdla děloha, má zánět, krvácení,že má dítě žloutenku atd...Ten problém nemusí být totiž bezprostředně po porodu, může se objevit právě během těch 3 dnů. Prostě mi přijde, že se tu mluví jen o matkách, ale už daleko méně o dětech. Tak, a teď do mě.... :wink:
13. pro 2013 ve 21:19  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
@zenablazena no to je úžasný ! gratulace :slight_smile:
13. pro 2013 ve 21:19  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@pivonka2 já si o tom myslím totéž :grinning: zase ty 3 nebo 4 dny, co tam jsi není sna dtak hrozný..no i když...nevím, nikdy jsme tam nebyla...ale já bych se hlavně bála o zdraví..svoje i dítěte..
13. pro 2013 ve 21:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@jesterka85 :slight_smile: prima!!! Hned si nepřipadám jako exot:grinning: Právě si tu říkám, že bych byla ideální případ na ambulatní porod - vše bez komplikací, po porodu jsem si chtěla odejít po svých na normální pokoj, prostě pohoda. Malá se narodila ve 21:20 v sobotu a domů jsem šla ve středu ráno. Jo, bylo to dlouho, ale zase jsem kojila, uměla se o malou základně postarat, obě jsme byly v pořádku. Ta představa, že jdu hned domů, a ona má pak nějakou zdravotní potíž jen proto, že jsem koukala víc na svoje pohodlí než na její zdraví, to bych si do smrti neodpustila. Jen pro zajímavost - moje mamka byla se mnou v nemocnici 14 dní, stejně jako všechny ostatní maminky.
13. pro 2013 ve 21:26  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@veru324 je to proste zazrak:slight_smile:
13. pro 2013 ve 21:26  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojda holky..no nevim jestli bych rodila doma spis bych si prala mit takovej ten domaci porod spis prostredi v porodnici...:slight_smile: no uvidime jak je to tady u nas docela jsem zvedava na tu zmenu po 15ti letech :grinning:
Jinak jsem si myslela ze se mi nevolnosti vyhnou a tenhle tyden to trva tak nejak porad...zacala jsem se fakt obavat odberu krve na lacno...mam to 15 km na odber :confounded:
14. pro 2013 v 09:13  • Odpověz  • To se mi líbí
Pro mne díky bohu za nemocnici a doktory, já bych asi domácí porod nepřežila a dítě asi taky ne.., dcera se těsně před porodem otočila koncem pánevním, což by se doma nevědělo a byl z toho akutní císař, protože byla veliká- přes 4 kila..., tak já tedy i přes nějaká omezení volím jistotu života...a nemocnici prostě přežiju, nejsem pubertální hysterka...ale pochopitelně každý svého štěstí strůjcem..co bych dala za normální bezproblémový porod..ale i po něm jsem potřebovala pomoc a nebyla jsem si jistá, jestli je malý v pořádku..
14. pro 2013 v 09:41  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Holky všem moc děkuju, akorát včera manžel jak byl v náladě tak si přece jen ten pátek třináctýho splnil a vylil si plzen do notasu :grinning: takže mi jde i MK napůl tak se tu asi pár dní neukážu nebo jen z mobilu :slight_smile: ale bylo to supeeeer!
14. pro 2013 v 10:01  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@simculajs tak jeste jednou gratuluji :slight_smile: . No a k tomu vykoupanemu notasu... Aspon ze to byla Plzen a nee nejake brecka, ne?? :grinning: :grinning: :grinning:
14. pro 2013 v 10:45  • Odpověz  • To se mi líbí
@blazpe taky jsem rikala, ale je z toho pekne zdrblej, hlavne nevi co ted bude delat dvanact hodin na nocni, asi makat :grinning: a dekujem
14. pro 2013 v 10:49  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Holky Lochotín tedy chválíte? já bych tam ráda taky...
14. pro 2013 ve 12:07  • Odpověz  • To se mi líbí
@jesterka85 tak snad se na tom Locháči aspoň pěkně sejdeme :grinning: :grinning: je nás tu dost :grinning:
14. pro 2013 ve 14:58  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
autor
Tak holky pokud jde o ty porody, tak mám podobný názor jako většina, že ta hrozné to v porodnicích není a 4-5 dnů se tam v pohodě dá vydržet, s tím, že si mamka odpočine a i s miminkem je pod dohledem. Ale na porody doma mám jasný názor i když asi trochu drsný názor. Ať si to každý dělá jak chce, ale pokud se něco stane a miminko bude postižené nebo umře tak bych matku soudila stejně jako, když jí dítě uteče přes ulici a přejede ho auto...prostě přinejmenší ublížení na zdraví z nedbalosti (i když podle mě je to horší jak nedbalost) a ať si veškerou další léčbu uhradí ze svého.
14. pro 2013 v 15:00  • Odpověz  • To se mi líbí (3)
@kamca80 Ahoj, určitě už bude srdičko!!! Držím pěsti a dej vědět :slight_smile:
14. pro 2013 v 16:31  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červnu 2014  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@jesterka85 Já si rozhodně nestěžuju. Pravda, běží to tam jak na běžícím pásu, ale všichni byli v pohodě, milí profesionálové. Dokonce jsem si mohla vybrat, co chci k obědu:slight_smile:)) Péče super. Jen vřele doporučuju ptát se, ptát se a ptát se. Oni jsou tam od toho, aby ti vše vysvětlili.
14. pro 2013 v 16:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@pisisvori Musím plně souhlasit! V porodnici se to dá přežít a jestli se někomu nelíbí, že 3 dny jí hnusné jídlo a že mu dítě po porodu vezmou, aby ho umyli a vyšetřili, tak to si asi opravdu nemá děti pořizovat :grinning: A co se týče ambulantních porodů, tak já třeba rodila bez problémů, ale i tak mi po porodu bylo opravdu ouvej a fakt jsem byla ráda, že jsem pod dohledem, kdyby se ještě něco stalo. A to jsem byla na pokoji s nezletilou cikánkou, která měla pořád nakýblovanou cikánskou rodinku na návštěvě, takže to žádný med nebyl :grinning: Ale určitě bych nic neriskovala v žádném případě.
14. pro 2013 v 17:05  • Odpověz  • To se mi líbí
@simculajs Ahoj, úplně jsem zapomněla napsat, ať si váš den užijete. V pátek jsem byla celý den ve škole a myslela jsem na tebe, jak to zvládáte. Doufám, že budou fotečky :wink: Snad jste si to náležitě užili :wink:
14. pro 2013 v 17:07  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek