• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v červenci 2014

27. září 2016 
@liss_durman a další-jsem ráda, že jste normální matky, ne takový ty biomatky:wink:) Teda doufám....:wink:
14. pro 2013 v 18:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pivonka2 "biomatky" to jsi mě pobavila :slight_smile: Souhlasím s tebou :slight_smile:
14. pro 2013 ve 20:06  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červnu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zenablazena Já jim tak říkám - očkování vždycky špatný, léky vždycky špatný, jednorázovky i ubrousky špatný a jídlo jedině BIO :grinning: Nemyslím to špatně, jen mi přijdou trochu cáklý.
14. pro 2013 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@zenablazena děkuji, určitě dám, snad dostanu i fotečku :wink:
14. pro 2013 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pivonka2 Já rozhodně bio matka nejsem :grinning: :grinning: I když potraviny se snažíme získávat ze svých domácích zdrojů, což považuji za bio :grinning: Ale to už je jiná. Já si myslím, že je vesměs dobře, že se mámy dnes zajímají o tom, jaké očkování je nebo není dobré a jaké jídlo atd... Ale když pak fanaticky berou jako jedinou pravdu něco, co si přečetly někde na serveru pro bio matky, tak to je fakt cáklý :grinning: Obzvlášť když je dneska těch názorů na jednu věc několik a obvykle protichůdných - jednou se má kojit co nejdýl, za 2 roky se zase razí teorie, že po 6měs. už nekojit :grinning: A podobně. Každý by měl používat svůj zdravý rozum a vybrat si tu svou cestu a neohánět se kolem s tím, že jedině ta jeho pravda je ta správná :slight_smile: Takže souhlas s tebou :slight_smile:
14. pro 2013 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@liss_durman já sice domácí zdroje nemám, bydlíme v bytě a zahrádku nemáme. Pokud je něco domácí, jsem za to ráda. Mně na nich spíš vadí to, jak šmahem odsuzují ty nebiomatky. S očkováním souhlas. Zjistím si informace, ale bojovat třeba proti povinnýmu očkování a přemýšlet, jak se mu vyhnout, to sorry, to nehodlám řešit.
S tím kojením máš naprostou pravdu. Teď jsme se trochu přely s kamarádkou, která chce kojit do 1,5 roku minimálně. A já jí říkám, jestli to není zbytečný, ať si představí, že kojí něco tak velkýho (spíš malýho, páč malá je fakt malá) jako moje dcera. No prý je to jedinečný atd. Já kojila do 9 měsíců a musím říct, že nic jako souznění matky s dítětem mě nenaplnilo a byla jsem ráda, že jsem vydržela tak dlouho:slight_smile:))) Ona i představa, že by se mi teď sápala do výstřihu, není moc lákavá :unamused:
14. pro 2013 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pivonka2 :slight_smile: Jojo, domácí je prost domácí, tomu se nic nevyrovná. Ale když zrovna není, nehroutím se :slight_smile: S očkováním musím přiznat, že mě teď zpětně trochu hryže svědomí, jelikož jsem vůbec nic nezjišťovala o tom, co za očkování máme nebo ne... Prost co nám doktor dal jako povinné, to máme a ani vlastně pořádně nevím, co to bylo za vakcíny. Asi jsem se měla víc starat. Na druhou stranu těm povinným se opravdu asi člověk nevyhne... Kojení... Nevím, asi nemá smysl nic plánovat dopředu, ale počkat, jak se to vyvine. Já malou kojila jen 3 měsíce, bylo to utrpení, bradavky jsem měla v háji, záda mě bolela tak, že jsem celé noční kojení obvykle probrečela, jak jsem byla zoufalá. Nakonec jsme byly odeslány do nemocnice na pozorování, zjistilo se, že mám řídké mléko a dostali jsme UM. Malá se zklidnila a byla miliónová a mně se neskutečně ulevilo! Protože to byl fakt boj, kojila se furt co hodinu a pořád řvala, já nevěděla proč... A nakonec kdo mě nejvíc podrazil, byla moje máti, když mi vynadala, že jsem se vůbec nesnažila se rozkojit, že by to určitě ještě šlo a že přeci to kojení je to nejkrásnější, co může být. No nevím, pro mě to byly 3 měsíce utrpení a ta úleva, když malá konečně pila z flašky byla nepopsatelná. Ale díky mámě jsem se cítila jako ta nejhorší matka na světě. Nicméně věřím, že pro některé matky jsou to opravdu skvělé momenty a chtějí se jich držet co nejdéle, to mi nepřijde až tak hrozné. V 1,5 roce to ještě jde :wink: Nicméně reálně si to neumím a ani nechci představit. Takže s tebou souhlasím. Jsou ale i větší extrémy... Já si teď říkám, že bych ráda vydržela aspoň těch 6 měsíců, ale určitě to nehodlám hrotit, pokud to bude mít stejný scénář jako poprvé, tak nebudu váhat s nasazením UM. A jak říkáš, představa, že se ti už velké celkem soběstačné dítě sápe do výstřihu - nic moc. Myslím, že 9 měsíců je tak akorát :slight_smile:
14. pro 2013 ve 22:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tak ja kojila do 13 a 15 mesicu. Mala byla zavislak. Dokazi si predstavit kojit i dele. Nejvic jsem si odstaveni vycitala, kdyz onemocnely a nic nechtely jist ani pit. A vim, ze at bylo spatne jak bylo, tak mliko ode mne braly vzdy. Nekomu jde kojeni hned, nekomu to trva dele. Taky zavisi na miminku.
@liss_durman podle mne tri mesice kojeni je uz dostatecne dlouhe snazeni se. Nekdy to proste nejde a budme rady za sunar :slight_smile:
15. pro 2013 v 00:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@wendy_ Opravdu je to na každé z nás, jak se cítíme :slight_smile: Kdyby šlo všechno hladce a dítě by kojení vyžadovalo i po roce, tak bych se tomu nejspíš nebránila taky. Ale ta představa se mi momentálně moc nezamlouvá :slight_smile: Ale nikomu to neberu!
15. pro 2013 v 07:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@liss_durman @pivonka2 S tím kojení jste mi připomněli mou sousedku, která kojila holku ještě na 2,5letech. Malá si sáhla do výstřihu, vytáhla "kozu" a pija. Maminku nějak netrápilo, že od ní všichni odvrací oči, jelikož když si pak její závisláček vytáhl i tu další, tu první nechala venku... prý kdyby si rozmyslela, že si ještě cucne... Tak toto bylo opravdu velmi nechutné. Dítě vypadá na 4 roky a přisáte k prsu, hrůza.. Kojení ano, ale nesmí se to přehánět :slight_smile:
15. pro 2013 v 08:09  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červnu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
Holky já vyznávám ve všem "selský rozum" a zlatou střední cestu:slight_smile:, každý extrém škodí. U toho kojení, dcera byla závislák přes den jsem kojila i po hodině, večer usínala jen u prsa...Přes den jsem kojila do 12 měsíců, večer a vnoci do 16m. Pak jsme byla neplánovaně těhotná a ze dne na den odstavila a za týden mi přišlo děsné, žejsem jí tak dlouho mohla nechat to prso cucat. Sestra kojila druhého syna do jeho 26 měsíců, cucal kdykoli přes den, pak to taky utli ze dne na den. Nepřišlo mi to nijak děsné a samozřejmě na veřejnosti ho nenechala, ale spíš šlo o to, že cucal třeba každou půl hodinu v noci a 26 měsíců nespat, už z toho byla vyřízená, tak jsem jí nutila ať přestane. Jinak je to každého věc. Podle mne z toho po roce dítě už nic extra nemá. Do roka mi to tak hrozné nepřijde. Ale nesnáším ten "teror" kojení, kdo nekojí je "špatný" když dítěte nepije nepřibírá, vstává 10 x za noc a "bláznivá" laktační poradkyně maminku na pokraji sil nutí neustále kojit akojit, porotože UM je přece něco hrozného...to mě docela vytáčí. Podle mne to nemá ani žádný vliv na imunitu dítě, ta je podle mne stejně jako vše daná geneticky ať má dítě MM nebo UM jedno je zdravé a druhé pořád nemocné.....Takový ten tlak, že když dítě nekojím a nekojím 6 měsíců nějak mu ubližuju, což pak v maminkách vyvolává špatné svědomí....už dnes se objevují studie a diskuze, že u maminek alergiček je možná naopak lepší kratší kojení a jsem zvědavá co nastane až zjistí, že všechny ty Ečka a ošklivosti co maminka ve svých 30-35 letechstačila do svého těla dostat se taky třeba dostávají do mlíka....Prostě jak říkám, trochu rozumu do všeho:slight_smile:, ano kojení je fajn, je to pohodlné když to jde pro dítě přirozené....ale nedělat z toho modlu:slight_smile:.
15. pro 2013 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
Tak ja jsem s kojenim na verejnosti mela vzdy problem. Syna jsem nikdy nekojila, ale s malou uz jsem obcas musela, protoze rezim se ridil nejen podle ni, ale i podle syna. Tak jsem sebou nosila takovou obri salu a vzdy nas prikryla. Pozdeji ji zacala tahat, tak jsem mela co delat, aby jsme meli alespon trosku soukromi. Vetsi dite bych uz kojila jen rano a vecer. No uvidime, jak to bude se tretim. Hlavne se netesim na ty zapaly prsou, kteryma ze zacatku casto trpim.
15. pro 2013 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pisisvori Tak pod to se podepíšu! To je přesně to, co jsem v minulém příspěvku zapomněla zmínit (nějak jsem se zakecala narcisticky jen o sobě :grinning: a zapomněla pointu). Mně hlavně vadí, jak se názory na výchovu dítěte a stravu, očkování atd. hrozně často mění a to dost radikálně... Jednou se smí dávat mouka od půl roku a za rok už by vás za to samé ukamenovali, protože se to přeci může až od 9 měsíců nebo dokonce až od roka :grinning: A Dávat příkrmy až od ukončeného 6.měs., když je dítě kojeno - je to úplně to nejlepší, pak se zase doporučuje začít už o měsíc dříve... V porodnicích se několik let očkuje proti TBC, ale najednou se to zruší (za to teda mohli zákonodárci a jejich novely). To samé věčný boj chodítka, klokánky vs. šátky :grinning: A vždycky jsou jedinci neskutečně zapálení pro ty nové studie a za každou cenu tvrdí, že to je to jediné správné. Prostě koza aby se v tom vyznala a já teď už zase nevím, jak to bude "správně", až se narodí druhé dítko :grinning: Co budu jen dělat :grinning: :grinning: :grinning: Prostě tohle by se mělo řešit intuitivně, každá máma vycítí, co je pro její dítě nejlepší a když je kojení utrpením (jako třeba u mě), nedá se svítit a přeci nenechám dítě hladovět! Ráda bych tentokrát kojila, ale když to nepůjde, tak už se z toho nezhroutím. Když můj manžel vyrůstal, nebylo kojení nějak moc v módě a tchyně se pomalu vychloubá, jak byla dobrá, že ho kojila celé 3 měsíce, další děti už kojila vždycky kratší dobu. A manžel má železné zdraví (ťuk ťuk) a nic ho neskolí. Naproti tomu já jsem byla kojená určitě přes rok (moje máma byla v tomhle opravdu až fanatická) a imunitu nemám žádnou... A kojení na veřejnosti moc neuznávám, u dětí starších 9 měs., ale když je to potřeba, tak si s tím určitě lze poradit jak píše @wendy_ , aby to nikoho nepohoršovalo a zároveň měla matka i dítě soukromí.
15. pro 2013 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Já mám taky kamarádku, co kojila syna do 3 let! A to očkování...jestli máte někdo ještě očkovát tak koukněte, na co všechno jsme byli očkováni v prvním roce :D a stalo se nám něco? mě maximálně to, že jsem neměla ani obyčejný neštovice...podle mě to je zase jen nějaká mediální bouře...prej se přestal očkovat na černý kašel a nám se loni ve škole objevil...tak a dobrou chuť k obědu, my máme dneska kačenku, knedlíčky, zelíčko :D no akorát to pivko pak nebude no :slight_smile:
15. pro 2013 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pisisvori zlatá slova :wink:
15. pro 2013 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jesterka85 teda ty děláš chutě:wink: Ať chutná! Pivo můžeš ne? Malou 10 nic nezkazíš:wink:
@jesterka85 nebo jako že MMR vakcínu způsobuje autismus, že jo....:wink:
@liss_durman s tou TBC jsi mi připomněla, že jsme uvažovali o tom, že bychom malou nechali očkovat. Ovšem po zhlédnutí reportáže na ČT1, že vakcíny nejsou, že výhradní dodavatel pro Evropu je odmítá do ČR vozit, protože se tu plošně neočkuje, a jsou tedy jen pro rizikové skupiny, jsem pohoršená a zhrozená, kam to směřujeme. Neviděla jste tu reportáž taky některá? Mně z toho vyšlo, že jediný způsob, jak docílit očkování, je lhaní, že mám dítě v rizikové skupině...
S tím kojením máš 100% pravdu. Když to nejde, tak to nejde. Nemá smysl se trápit nebo se k tomu nějak nutit. Kamarádka po císaři nekojila vůbec, prostě se to nepovedlo, Má teď pomalu strach jít mezi lidi, že musí vytáhnout lahvičku a všichni na ni koukají jak na špatnou matku. Normálně z toho má fóbii, ani nechce mezi jiné maminky, chce se vyhnout pohrdavým pohledům.
Já teda těch 8 měsíců kojila i přes den, ale když byla malá na hranici prospívání, přestala přibírat a skoro nerostla, doktorka mi doporučila přestat. Zpětně musím říct, že kdyby to neudělala, kojím asi pořád. Malá byla právě ten závislák, který ale odmítal jakékoli příkrmy a mlíko při její aktivitě nestačilo. To chtěla být u prsa nonstop. Měla jsem hrůzu z odstavování, nakonec to proběhlo během měsíce úplně v pohodě a jsme obě spokojený:slight_smile:
15. pro 2013 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ono není nic černobílé :slight_smile:. Asi ani jeden extrém podle mě není správný. Já se snažím o zlatý střed.
Kojila jsem obě děti, celkem s problémy. Musela jsem se hodně snažit, aby to šlo, odsávat po kojení a tak podobně. Domča se sám odstavil v 9 měsících a Míšu jsem musela odstavit po 7. měsíci, protože jsem byla hospitalizovaná v nemocnici a nemohla tam být se mnou. Kvůli mé silné dehydrataci nešlo ani odsávat a mléko šlo do kopru :wink: . Každopádně, kdyby kojit opravdu nešlo, nezhroutila bych se z toho a v klidu nasadila UM :slight_smile: .
Očkování. Povinnému se nebráním, i když MMR se celkem dost bojím. Domík měl hodně silnou reakci spojenou s následnou angínou (výsledek čtyřicítky horečky celý týden). Po tomto se jeho vývoj vrátil o dost zpět, hlavně v řeči a s ní bojujeme do teď. Byl očkovaný skoro až ve dvou letech, protože byl před tím nemocný a na jaře v době viroz, ho nechtěla očkovat dr. Takže dostal až v červnu, kdy mu bylo rok a třičtvrtě. Takže ten skok zpět byl hodně patrný :unamused: . Nedávno jsem potkala kamarádku, má kluka autistu, do roku a půl normální vývoj, pak zlom a ve dvou letech diagnoza porucha autistického spektra. V té době po roce a půl proběhlo očkování MMR a dle dr. ve FN, kam s ním nyní chodí, je dost pravděpodobné, že právě očkování toto vyvolalo. I přes to vše, je mladší MMR naočkována, má první dávku, kterou dostala normálně v 15. měsících. Na druhou stále čekáme, i když už jí měla mít dávnou přeočkovanou. V létě měla zápal plic a na podzim pořád kašlala, než jí po opakovaném výtěru vyšel nějaký brouk v krku. Po všech těch antibiotikách se jí hodně zhoršil atop a v tomto stavu tedy očkovat odmítám :slight_smile:. Takže naočkujeme, až bude plně fit. U třetího dítěte se asi budu také hodně bát, ale povinnému se vyhýbat nebudu, jen se budu snažit očkovat, jen v případě plného zdraví. Nějaké kecy, že lehká rýma na očkování nevadí neberu :wink: . Také mají obě děti navíc očkování proti pneumokokovi. Závěr je, že si myslím, že očkování může např. autismus vyvolat, je tu jisté riziko. Ale kdo ví, zda by později to samé nevyvolala například chřipka. Dítě to podle mě musí mít v sobě a něco se prostě stane spouštěcím mechanismem.
Jinak dětem dávám jíst téměř vše, dejme tomu od dvou - tří let. U druhého dítěte je to dřív, protože to vidí u prvního :grinning: . Nicméně nevidím například důvod cpát dítě sladkostmi například kolem roku, když je samo nevyžaduje, protože je prostě nezná :slight_smile: .
Add. kojení na veřejnosti mi nevadí, ale já to ráda neprovozovala. Vždy jsem se snažila dorazit na kojení domů. Nicméně, když nebylo zbytí, nakojila jsem :slight_smile: . Ale jen do těch půl roku věku, později už je možnost dát třeba přesnídávku a nakojit až doma :slight_smile:
No a poslední věc. Druhé dítě jsem nosila v šátku. Leckdy to pro mě bylo praktičtější než tahat kočár. Nicméně kočár hodně převažoval :slight_smile: . Do klokanky, chodítka a podobných věcí bych dítě nedala, já tam to nesprávné zatížení páteře prostě vidím :wink:
15. pro 2013 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo tech veci, v kterych se musime rozhodnout je tolik. Ja byla z toho u syna az prekvapena. No a u male jsem si rekla, ze budu postupovat stejne, i kdyz nove studie rikali neco jineho :wink: . Chtela jsem malou dat dodatecne ockovat proti tbc, ale vzdy nam do toho prisla nemoc nebo jine ockovani. Tak teda doufam, ze ji budu moci nechat ockovat. Ted nas ceka druha davka mmr, tak snad vse bude ok.
15. pro 2013 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jojo, TBC chci dát malé také naočkovat. Ale to půjde, až bude mít ukončené to povinné :slight_smile:
15. pro 2013 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blazpe Přeju, ať to malý dobře zvládne. Až bude fit, bude to v pořádku. U té MMR jsem si nehledala žádné info. Prostě jsem ji nechala naočkovat a bylo. Podotýkám, že měla 3 týdny do 15 měsíců. Začala jsem panikařit, ale malá to zvládla skvěle. Téměř bez teplot, jen ji trochu bolelo místo vpichu.
Ono s tím autismem-jak jsem četla různé články, reakce maminek apod., říkala jsem si, že to snad není možný, aby očkovali děti něčím, co může způsobit takový věci. Když jsem si přečetla příbalový leták, může z toho dostat cokoli, ale pokud si to dobře vybavuju, u těch šílených reakcí tam nebyly ani procenta výskytu. O autismu jsem toho taky dost přečetla a vzhledem k tomu, že příčina není známá a já nejsem doktor, netroufám si tvrdit, že je to způsobený vakcínou. Souhlasím s tím, že něco je tím spouštěčem, musí to být někde v genech a očkovat pouze absolutně zdravý děti.. Jen pro zajímavost, autismus postihuje 4x častěji kluky než holky a procentuelně vycházel výskyt srovnatelně jako SIDS. Takže asi tak. To je pro mě směrodatný.
S kojením na veřejnosti to máme stejně. Když mi řvalo dítě, že má hlad, nedalo se nic dělat..Když je to decentní, je to v pohodě ne? Ségře takhle řvala malá a musela ji nakojit v autobuse. Byl to prý akrobatický výkon :grinning:
Klokanku teda nemám, ale ergonomické nosítko jo. Teď už je malá velká, nevejde se mi do toho a na záda je to blbý, kór teď, že jo:slight_smile: Je to praktický, když ti dítě v noci řve a chce chovat, aspoň mi neupadly ruce :wink:

@blazpe Ono chtít můžeš, ale jde o to, že pokud nejste v rizikové skupině, nikdo ti dítě nenaočkuje, protože nemají čím :frowning2: Jako tomu říkám průšvih.
15. pro 2013 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pivonka2 ale jo, malej je v pohode, jen proste musime hodne drit logopedii ;). Jeste ma k tomu porochu pozornosti, takze nekdy je to boj. Ale hlavne, ze je zdravy a vesely kluk. Takovych deti, ktere spatne mluvi, ted beha po svete. Skolu ma az za dva roky, tak to snad dopilujeme :sweat_smile:
No a s tou vakcinou na tbc, snad nekdy bude. Zatim jeste stejne musime doockovat to ostatni a to asi bude u nas na dyl :slight_smile:
Ergonomicke nositko mame take, na rychle nahozeni a kratke poponeseni je fajn,ale obcas me z nej bolela zada. V satku ne, on lip rozlozi tu vahu na cela zada. Takze, kdyz to slo, vzala jsem radeji satek. Ale jak jsem psala, zase tak casto jsem nenosila. Mozna ted s tim tretim to bude potreba casteji, preci jen ty dve male deti k tomu. Boudou asi potreba volne ruce :grinning:
15. pro 2013 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky ..tam ja teda rozhodne ockovat bud nebudu vube nebo to budu co jedele odkladat...jednoho autistu mam uz doma a nebudu v zadnem pripade riskovat to uz bych si to fakt hodila...kdo nezazije tezko to pochopi....zadn indispozice v cele siroke rodine..porod bez problemu tehu bez problemu oba rodice zdravy...tak mi vyvetlete z ceho by to bylo...ja rozhodne jsem proti...prectete si treba dobu jedovou....
15. pro 2013 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pivonka2 a co mate za nositko? Ja mela Beco, to take nebylo na dlouho. V roce uz zacinala mit spatne podeprena kolinka. Tak jsem prodala a koupila Kibi, to je rostouci nositko, daji se tam nosit deti tak od 4. mesicu klidne do tri let. Ale to ja bych uz je stejne netahala, to maji uz svoje sikovne nozicky a moje zada by to asi nedala :wink:. Ale do tech dvou let v pohode :slight_smile:
15. pro 2013 v 18:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ppapajade a do ockovani byl vyvoj normalni? Jo, ja se taky bojim. Snazim se deti ockovat vzdy zdrave a radeji pozdeji. Kdyby pak nebyl problem ve skolce a jinych detskych aktivitach, tak bych urcite alespon to mmr odlozila na pozdejsi vek.
Ono ani hexa nic moc, ale meli jsme v okoli pripad cerneho kasle. Bylo to u dospeleho a prubeh nic moc. U ditete si to nedokazu vubec predstavit :unamused:
No a pneumokoka se take bojim, take mam v okoli (ne v pribuznem) dite, ktere po pneumokovi ohluchlo :(.
No neni to proste jednoduche, to rozhodovani. U Domci jsem to tolik neresila, u Misi uz vic a u tretiho se budu bat asi nejvic. Ty zkusenosti se proste stradaji :unamused:
15. pro 2013 v 18:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky já se "zblázním":slight_smile:, dcera už je zase nemocná. Do školky chodila od úterý do pátku a má zase asi to samé, včera 6x zvracela a že jí hrozně bolí bříško, teplota jen asi 37,2 většinou (37,6 jen jednou), dnes už nezvracela, průjem nemá a dnes už měla zase přes 38, v krku to na angínu nevypadá...a pořád si stěžuje, že jí bolí prsty a nožičky....no a já mám pocit, že už to na mě taky leze. Navíc se z toho zblázním v práci, budu muset pracovat z domova, chtěla jsem mít volno od 23. do 6.1. a když teď zase budu doma, tak po novém roce tam budu muset i spát...ach jo:frowning2:. A ještě se bojím co jí vlastně je:frowning2:.
15. pro 2013 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blazpe máme tohle hnědý http://www.numama.cz/nosenideti/74-ergonomicke-nositko-womar-zaffiro-eco-design.html Nožičky má pěkně od sebe. Vydržela nám v tom docela dlouho a byla v něm ráda. Na nějaké to vyběhnutí ven super věc. Na druhé miminko to bude super:slight_smile: Nechtěla jsem se učit to vázání šátku, tohle je jako batoh, ale obráceně :wink:
@ppapajade To je právě ono, že ti nikdo neřekne, z čeho to je. Nebo vám něco řekli? Že z očkování?Nejsem odborník, tak se ptám a zjišťuji informace.. Někde jsem právě četla, že ty infomace o způsobeném autismu byly hoax...Ale být v tvé situace, budu mít taky strach z očkování, to je jasný :frowning2: Teď ne, zřejmě proto,ž e malá všechno zvládla naprosto bez poblémů, možná půl den zvýšená teplota, to je všechno. Nikdo by na ní nepoznal, že je po očkování.
Dobu jedovou mám, ale neberu všechno doslova. Je ta další z mnoha názorů. Pravdu vidím někde uprostřed. Neím, jsem prostě zvyklá brát všechno s rezervou a dívat se na ty informace spíš podezíravě.
My nechali malou očkovat všechno povinné + Synflorix. Teď uvažuju nad tím meningokokem, ale to ještě nechám. Asi až půjde do školky, no uvidíme. Já bych to očkování neviděla jako úplně špatnou věc. V porovnání riziko nemoci versus riziko očkování mi to vychází pro očkování, zvlášť v době, kdy do republiky jezdí lidi odkudkoli...
15. pro 2013 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, já jsem si byla u Mudr. pro potvrzení těhu 10.12. a byla jsem 7+0tt, mimi 9mm a krásně tlouklo srdíčko :slight_smile: . Dnes jsem 7+5tt a termín máme 29.7. :slight_smile: je mi stejně jako u prvního celé dny špatně, ale nevadí, prostě to k tomu patří :wink: :slight_smile: Přeju všem ostatním těhulkám klidné těhotenství a hodně zdraví :slight_smile:
15. pro 2013 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@pisisvori souhlasím :slight_smile:, můj prvorozený se odmítal přisát, v porodnici jsme dělali se sestřičkou psí kusy a on prostě nechtěl i když řval hlady. Tak jsem vyfasovala odsávačku, aby se mi spustilo mlíko pořádně. Mezi tím, dostal stříkačkou Nutrilon. Když se mi mlíko spustilo a podařilo se mi odstříkat 20ml, tak jsme to něj vpravili stříkačkou a on to plival lumpík jeden. Dopadlo to tak že jsem dojila jako prvotřídní dojnice a malý to nechtěl Vyžadoval Nutrilon, to vycucnul raz dva :grinning: . No tak to moje mlíko, teda spíš smetanu, nosili na neonatologii a pak mi stejně museli laktaci zastavit. Nehroutila jsem se, nechtěl no tak co, se nezblázním. Doufám, že u druhého to nebude tak dramatické :slight_smile: :wink: . Taky jsem si jednou v parku vyslechla dvě velmi mladé maminky. Jedna z nich si všimla, že maminka na vedlejší lavičce kojí své miminko a povídá té jedné... hele ona kojí...a ta druhá jí odpověděla... hmmm asi nějaká socka, co nemá na mlíko...... no tak toto je na facku ale :angry:
15. pro 2013 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky taky by Vas rozcililo, kdyby Vas nekdo, kdo sam jeste nema deti poucoval, co je pro dite nejlepsi, jaka porodnice je nejlepsi, ze uz bych v mem stavu nemela jezdit daleko autem a jaktoze se mnou muz nechodi do poradny? Vcera se mi toto stalo, navic ze strany osoby, o ktere ani tak nemam valne mineni.. Ale desne me to nasr... ale vzapeti jsem si nadavala ze to rozcilovani decku nedela dobre.. Ja jsem jako prvorodicka ze vseho vyjevena a vitam rady a pomoc, ale od osob, ktere maji nake zkusenosti a sami to prozili..
16. pro 2013 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Hezké dopoledne, tak jsem holky po kontrole, miminko už je taky pěkný haribáček, srdíčko mu hezky bije, tak snad je všechno v pořádku. Zítra jdu na odběry do Gennetu a UTZ 3.1. a další kontrola 13.1. už u druhé doktorky...ta nová se bude teprve zabydlovat:slight_smile:. Dozvěděla jsem se zajímavou informaci, že když mám krevní skupinu 0 i když Rh+ tak se taky dělají odběry na protilátky ve 30tt, to jsem dřív nevěděla. Jak ta nula nemá žádné antigeny na sobě a vytváří protilátky proti A +B+AB tak je to asi rizikovější.
Jinak dcera nemá tak vysoké horečky jako před 14 dny , udělal jí dr. výtěr, který bude ve středu.
16. pro 2013 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek