• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v červenci 2014

27. září 2016 
@elisset Neboj, to uteče jako voda a budete spolu. Ještě litě potěším lepší se stěhovat teď, když jsi "jen" těhotná, než jako my se 3měs. dítětem. To byla akce! Malovat byt v přestávkách kojení, vybalování taktéž....Takhle to budete mít za sebou a bude dobře :wink: Manžel má pravdu, vymyslel to dobře..Akorát teda ta ženská je na pěst, to je možná i slabý výraz....
28. pro 2013 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulaho proč by těhotný nemohly salát? To zase byl někdo chytrej, kdo neměl o čem psát :grinning: Já s i nemůžu pomoct, ale tyhle doporučení, co by se mělo a nemělo jíst, mi přijdou vtipný...Protože pak bys nesměla vůůůbec nic! Já se teda cpu jak protržená, dávám akorát bacha na syrový nedovařený vejce. Jinak na to prdím. To ybch se musela zbláznit všechno hlídat:slight_smile:

A všem tak tiše závidím tu pozornost a opatrovatelství od svých poloviček a zejména od rodičů. Jelikož je to už 2./3. vnouče, nikdo to neřeší. Moje tchýně se pomalu ani nezeptala, kolikátý týden. Zato ji strašně zajímalo, kolik jsem přibrala :-/ Pomalu jsem měla pocit, že se vnucuju, když jsem jí ukazovala obrázek z UTZ a průkazku. Achjo :frowning2:(((
28. pro 2013 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pivonka2 no to je fakt, lepší probuzení den před Vánoci, jsem si nemohla přát .. My jenom seděli s manželem na té posteli a říkali si, co teď. Ona si asi vůbec neuvědomuje do jaké situace nás dostala .. Takže jsme měli oba krásně zkažené Vánoce ..
28. pro 2013 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@elisset no jo no, ne vždy vyjde vše, tak jak si přejeme :slight_smile:. Ale jsou horší věci na světě, tak moc nesmutni :wink: . Zase budeš mít u rodičů full service, ten by se mi také líbil :sunglasses: . Ale je mi jasné, že je to první těhotenství a rádi byste ho trávili spolu. Ale ber to tak, že na to hlavní, už zase budete spolu a teď v době moderní techniky to nějak zvládnete :dizzy_face:
Jinak co se týká toho co jíst a co ne..noooo...u prvního těhotenství jsem to hoooodně řešila (byla jsem po tom jednom zamlklém těhotenství), u druhého jsem to řešila méně a teď už to fakt moc neřeším :slight_smile: . Jako syrová vajíčka a syrové maso tedy nejím, plísňové sýry také ne (ale ty bych teď ani nepozřela :zipper_mouth: ), ale jinak majolku a tatarku jím po kilech (jen tedy hlídám, aby byla čerstvě otevřená), colu piju tak skoro po litrech a ták :sunglasses:.
Těhotenství jsem zatím u manželovo rodiny nehlásili, je ještě čas a protože jsem měla volné triko, tak si nikdo snad nevšiml :sunglasses: . Že nepiju, jsou zvyklí, to já nikdy moc nepřeháněla, takže oznámení počká do ledna, když bude do té doby vše ok :slight_smile: .
Co se týká nevolností, tak zatím jsem přímo nezvracela, ale občas mám tedy co dělat :zipper_mouth: . Nicméně jsem teď 10tt, tak doufám, že už se to zhoršovat nebude :sweat_smile:
28. pro 2013 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojda holky tak se hlásíme z včerejšího screeningu byli jsme včera přesně 12+1 mimi má 5,56 cm srdíčko tluče jako o život 161/min a výsledky jsou naprosto super, pan doktor říkal, že jsou natolik negativní, že by bylo divné kdyby se tam něco objevilo, že bych musela porodit 3/4 Hradce Králové aby tam byla nějaká pravděpodobnost takže jsem nadšená, jediné co nám nevyšlo byla 3D fotka bylo položené tak že to nešlo ho na ni dostat, ale to že zdravé je lepší nad všechny fotky.Tak všem co se tak chystáte tak přeji ať Vám to dopadne taky tak dobře.
28. pro 2013 ve 14:17  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@romcat gratuluju moc a doufám, že už to taky budu brzo mít za sebou a dobré..jdu 14.1. :grinning: :grinning:
28. pro 2013 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jaka17 buudeme na vás moc myslet já mám 7.1 kontrolu ještě u svého Dr. tak uvidíme co se dovíme tam.
28. pro 2013 v 18:17  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blazpe máš pravdu já vím, ale s ním mám větší full servis než budu mít u rodičů :grinning:, on je zlatý, hrozně mě rozmazluje, to naši tak nebudou :grinning:. Brácha první co řekl bylo "no konečně se pořádně najím, konečně někdo pořádně uvaří" :grinning:. Moje mamka není zrovna hospodyňka, ona nerada vaří, nepeče .. Já zase vařím výborně, ráda něco dobrého upeču :slight_smile:. Vím, že jsou na tom lidé daleko hůř, asi bych to ani tak těžce nenesla kdybych nebyla těhotná, ale teď jsem hrozná cíťa :slight_smile:.
28. pro 2013 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vidím, že řešíte, co se může a nemůže jíst. Ptala jsem se na to Dr. a řekl mi, že jediné co mám vynechat tak syrová jídla (tatarák, suschi....) a plísňové sýry, jinak prý můžu úplně všechno, dokonce ani káva 1až 2 denně nevadí a sem tam sklenička červeného vína, nebo trošku piva po obědě na vytrávení taky neublíží. Říkal, že se diví co některé ženské vymyslí, že by se nemělo. V rozumné míře si prý můžu dát cokoli.,tak se tím řídím a Vánoce si užívám :slight_smile: ještě že jsou ty svátky jen týden, jinak bych měla metrák :slight_smile: Ale nevolnosti a zvracení mě ještě nepřešli, mamka se diví, že se najím, vyzvracím a jím dál. :slight_smile:
Už aby bylo 9.1., od minulé kontroly je to strašně dlouho, bojím se aby bylo všechno v pořádku, nejraději bych chodila na kontrolu každý týden :slight_smile: ale je mi jasné že tak často by na mě žádný Dr. nebyl zvědavý :grinning:
28. pro 2013 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
adik2 28 let (GS Mamavit) :hearts: TP 9.7.2014, KO + odběry 2.1.2014
akcinorev 30 let ((Femibion) :hearts: TP 18.7.2014, screening 9.1. KO 16.1
Ally8 29 let (Utrogestan, Gravital) * TP 11.7.2014, skríning 23.12., KO 3.1.2014
alveaenerle 24let (Utrogestan, kys. listová) :hearts: TP 8.7.2014, KO a screening 30.12.
elisset 28let (GS Mamavit) :hearts: TP 9.7.2014, KO 14.1. 2014
Engele 31 (Utrogestan, listovka) :hearts: TP 15.7.2013, KO 14.1.2014
ivdizzi 27 let (DM A-Z Mama) :hearts: TP 8.7.2014, KO 7.1, 2014
kacenka90 23let (Utrogestan) :hearts: TP 19.7.2014, KO 23.12.2013
kamca80 33 let (kys. listová) :hearts: TP 29.7., KO 16.12. ?
klariss 01 28let (GS Mamavit) :hearts: TP 8.7.2014, KO 18.12., screening 30.12
lenikka 29let (kys. listová) :hearts: TP 22.7.2014, screening-odběry 9.1.
liss_durman 22let (Acidofolan, Gravital) :hearts: TP 19.7.2014, screening 14.1. KO 20.1.
miskaka 26let (Mamavit a listovka):hearts: TP 25.7.2014, KO 30.12.
petulaho 27let (Utrogestan, Prednison, Femibion 800):hearts: TP 22.7.2014, KO 8.1., scr.-odběry3.1.UZ 16.1.
pisisvori 38let (Femibion, kys.listová - občas) :hearts: TP 13.7.2014, Screening 17.12. odběr, 3.1. UTZ, KO 13.01.
pivonka2 29 let (kyselina listová) :hearts: TP 29.7., KO+screening 15.1.
ppapajade 34 (Femibion):hearts: TP 26.7.2014 Screening 16.1
romcat 24let (Chytré miminko):hearts:TP 10.7.2014 ,KO 7.1,
simculajs 22 let (kys.listová) :hearts: TP 9.7-2014, odběry 20.12
tesorina 33let (Femibion 800) :hearts: TP Neupřesněn, odběr krve 27.12. screening 6.1.
veruunek 20 let (Femibion 800, Utrogestan,) :hearts: TP Neupřesněn, screening 13.1. KO 7.1.
winterska, 41let (kys. listová), :hearts: TP 4.7.2014, KO 6.1.
ZenaBlaZena, 27let (listovka, GSmama) :hearts: TP 2.7.2014, dle UZ 28.6., screening 11.12., KO 19.12.
zuzulajda87, 26 let (kys,listová) :hearts: TP 11.7.2014,KO i genetika 30.12.
natali29, 29 le (kys. listová) :hearts: TP Neupřesněn, screening 14.1., KO 14.1.
sanigua, 29 let (kys.listová) :hearts: TP 2.7.2014, screening 19.12,KO 7.1
28. pro 2013 ve 23:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Seřazeno dle abecedy:

adik2 28 let (GS Mamavit) :hearts: TP 9.7.2014, KO + odběry 2.1.2014
akcinorev 30 let ((Femibion) :hearts: TP 18.7.2014, screening 9.1. KO 16.1
Ally8 29 let (Utrogestan, Gravital) * TP 11.7.2014, skríning 23.12., KO 3.1.2014
alveaenerle 24 let (Utrogestan, kys. listová) :hearts: TP 8.7.2014, KO a screening 30.12.
elisset 28 let (GS Mamavit) :hearts: TP 9.7.2014, KO 14.1. 2014
engele 31 let (Utrogestan, listovka) :hearts: TP 15.7.2013, KO 14.1.2014, screening 6.1.
ivdizzi 27 let (DM A-Z Mama) :hearts: TP 8.7.2014, KO 7.1, 2014
kacenka90 23let (Utrogestan) :hearts: TP 19.7.2014, KO 23.12.2013
kamca80 33 let (kys. listová) :hearts: TP 29.7., KO 16.12. ?
klariss 01 28let (GS Mamavit) :hearts: TP 8.7.2014, KO 18.12., screening 30.12
lenikka 29let (kys. listová) :hearts: TP 22.7.2014, screening-odběry 9.1.
liss_durman 22let (Acidofolan, Gravital) :hearts: TP 19.7.2014, screening 14.1. KO 20.1.
miskaka 26let (Mamavit a listovka):hearts: TP 25.7.2014, KO 30.12.
natali29, 29 le (kys. listová) :hearts: TP Neupřesněn, screening 14.1., KO 14.1.
petulaho 27let (Utrogestan, Prednison, Femibion 800):hearts: TP 22.7.2014, KO 8.1., scr.-odběry3.1.UZ 16.1.
pisisvori 38let (Femibion, kys.listová - občas) :hearts: TP 13.7.2014, Screening 17.12. odběr, 3.1. UTZ, KO 13.01.
pivonka2 29 let (kyselina listová) :hearts: TP 29.7., KO+screening 15.1.
ppapajade 34 (Femibion):hearts: TP 26.7.2014 Screening 16.1
romcat 24let (Chytré miminko):hearts:TP 10.7.2014 ,KO 7.1,
sanigua, 29 let (kys.listová) :hearts: TP 2.7.2014, screening 19.12,KO 7.1
simculajs 22 let (kys.listová) :hearts: TP 9.7-2014, odběry 20.12
tesorina 33let (Femibion 800) :hearts: TP Neupřesněn, odběr krve 27.12. screening 6.1.
veruunek 20 let (Femibion 800, Utrogestan,) :hearts: TP Neupřesněn, screening 13.1. KO 7.1.
winterska, 41let (kys. listová), :hearts: TP 4.7.2014, KO 6.1.
ZenaBlaZena, 27let (listovka, GSmama) :hearts: TP 2.7.2014, dle UZ 28.6., screening 11.12., KO 19.12.
zuzulajda87, 26 let (kys,listová) :hearts: TP 11.7.2014,KO i genetika 30.12.
29. pro 2013 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elisset to budu ráda, týn už je myslím trochu dál ale to neva, aspon tu budu mit nejakou kamosku tehulku :slight_smile:
29. pro 2013 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Holky tady je toho tolik, ze to nestihnu precist, tak se omlouvam jestli uz tady ten dotaz zaznel. Kdy zacnete nakupovat obleceni, postylku atd? Jsem 13tt, ale mam pocit, ze to snad ani vsechno nemuzu stihnout. Taky mi dela trochu starosti co vsechno koupit pro letni miminko na obleceni. Zimni miminka to maji mnohem lehci, proste co nejvic oblect a hotovo :grinning:
29. pro 2013 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@chancel18 Ja uz vcera malem koupila na netu kocarek, ale nez jsem se rozhoupala tak mi ho nekdo vyfoukl. Taky se mi na jednu stranu zda ze je jeste brzo ale na druhou stranu kdyz zacnem kupovat uz ted tak to potom nebude takova palka :slight_smile: a s tim oblecenim taky netusim, zatim jsem zkousela hledat na netu vybavicku atd ale prijde mi ze tam toho maji malo :grinning: a ty uz mas neco koupenyho? Jo a taky cekam na pohlavi, nechci sice jen ruzovou nebo modrou ale stejne...
29. pro 2013 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenikka :slight_smile: Můj manžel se také pořád diví, že se vyzvracím a hned mám hlad :slight_smile:
29. pro 2013 ve 13:00  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červnu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Holky co máte stejný problém... Co na zahlenění? Já už fakt nevím.... Navíc se mi k tomu přidalo i nadměrné slinění. Jsme jak bernardýn. V posteli mám 3 polštáře... Už se ty sliny nedají ani polykat, pač to je hlavní důvod zvracení.... Všude chodím s plenou, tedy ted už se dvěma :frowning2: Pomoooooc :cry:
29. pro 2013 ve 13:05  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červnu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zenablazena a nepomohlo by ti to RENNIE, mě to pomohlo hodně hlavně na noc, i na plynatost a "brkání" :slight_smile:
29. pro 2013 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simculajs Prave kvuli tomu aby to nebyl palka, tak chci uz postupne zacit neco delat :slight_smile:) Zrovna vcera jsem koupila bile dupacky, ponozky a dva bryndacky abych mela pocit, ze ze uz se neco deje teda :D Jinak taky cekam az budu vedet pohlavi a to bude pruvan teda :D :D :D Ale jako prvni asi koupim postylku, tam pohlavi neni az tak potreba vedet a neni to levna polozka. Taky nejakou kosmetiku, lahvicky, dudliky a tak....no prijde mi to brzy. Stat se muze cokoliv, ale na druhou stranu si rikam, ze uz za pul roku.....silene to leti.
29. pro 2013 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@chancel18 já čekám na 9.1., na kontrolu, jak mi Dr. řekne že je vše v pořádku, tak začínám pomalu s nakupováním. Nechci to nechávat na poslední chvíli , navíc by to byla pořádná pálka. Nějaké věci budu mít od sestry, nějaké bundičky, zavinovačky, fusaky a postýlku, tak něco ušetřím a zbytek dokoupím. Kočárek už mám vybraný :slight_smile: manžel mě vzal na výlet hned v 8.týdnu, když jsme jeli od Dr. že se podíváme, a tak se do toho zabral, že máme favorita, v květnu ho budeme objednávat.
29. pro 2013 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@chancel18 Já se pořád rozhoduju mezi kolíbkou a postýlkou protože zatím ani nevím kde s mimčem budem jestli tady dole nebo nahoře v pokojíku, jenže tady jsou tak blbě udělaný schody, že se určitě pak budu bát chodit s prckem nahoru když mám co dělat když jdu sama.. Navíc když přes den budu v kuchyni vařit atd tak stejně budem oba dole nebo venku na zahradě... A co jména, už máte vymyšlený?
29. pro 2013 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenikka Tak to je krasne. Nejlepsi je mit veci pujcene hlavne hned zezacatku. Clovek uz jen dokoupi co potrebuje az je mimco a nemusi se strachovat, ze by mu neco chybelo. Dost penizku se tim usetri. A ze je manzel tak akcni to ti zavidim. Ten muj by kocarek koupil klidne at budu v porodnici :D
29. pro 2013 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@chancel18 Já čekám na zjištění pohlaví jako na smilování :grinning: Modlím se, aby to byla holka a na tu máme prakticky všechno po starší dceři. No ale mám spíš tušení, že to bude kluk, už jen kvůli jménům - pro kluka máme několik variant, na kterých se shodujeme, ale pro holku vůbec nic :grinning: Jinak si ale myslím, že postýlka a nějaké oblečky neutrál se můžou už koupit :slight_smile: Poohlížím se po kočárku, ale ten asi necháme až na poslední chvíli :slight_smile:
29. pro 2013 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simculajs My jsme meli kolibku i postylku a muzu jen doporucit. Kolibka byla v loznici, davala jsem ho tam jen na spani, takze si na to pekne zvykl a vedel, ze kdyz je v kolebce, tak se bude spat. A postylku jsem mela v kuchyni. Prece jen mimco bude cim dal vice zkoumat prostredi a ty musis varit a vubec cela rodina tam travi nejvi casu. Nekam to mimco stejne musis dat kdyz nespi. Jmena to bude boj. Hlavne protoze tchyne nam rekla, at napiseme seznam, ktere se nam libi a ze vyskrta to jak se jmenovat nebude jinak ji pry pekne nastveme. Ze o jmenu rozhodne ona a hotovka :D A s manzelem se taky nejak nemuzeme shodnout. proste kazdemu se libi neco jineho. Ale ja chci Sarku (bez hacku) a ta bude at se treba vsichni stavi na hlavu :D
29. pro 2013 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@chancel @simculajs já budu mít postýlku v ložnici a v obýváku ohrádku (takový šestiúhelník), jde na ní zvedat to ležení, takže jde používat od narození asi do dvou let. Sice byt nemáme nějak velký, ale přejíždět s postýlkou po bytě by nebylo to nejlepší.
Jména řešíme každý den :slight_smile:, u holčičky máme tři,oběma se nám líbí, tak se určitě dohodneme, ale jestli to bude kluk, tak to nevím :frowning2:. Mě se líbí Tobiášci, Tadeášci.... a manžel je na tyto jména alergický. Pohlaví si chceme nechat říct, takže jsme se dohodli, že když to bude kluk, tak mu napíšu 5 jmen, která se mi líbí a on z nich vybere :slight_smile:
Holky máte takové tušení co to bude, já jsem chtěla holčičku, ale od začátku mám takový zvláštní pocit, že je to kluk. I když si s miminkem povídám, tak ho oslovuji jako chlapečka :slight_smile:
29. pro 2013 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@liss_durman Ja chci taky holcicku a mam tucha ze to bude kluk. No kluka doma mame, tak snad se zadari holcicka. A jake jmena mate pro kluka? Me jedine co se libi je Maxim jinak teda vubec netusim jak by se jmenoval :D
29. pro 2013 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenikka Ja mam v planu pozdeji postylku prestehovat do pokojicku. O te ohradce jsem take premyslela a nakonec se nam osvedcilo mit jen postylku. Ono prte potom stejne chce lozit a v ohradce ho to nebavi.

My chceme holcicku a mam tucha, ze to bude zase kluk :D Ale vsichni mi predpovidaji holku, tak snad se mylim :grinning: Ted na internetu shanim jak zjistit pohlavi :D Doktorum moc neverim. Hlavne proto, ze z holcicky se casto vyklube kluk az u porodu.
29. pro 2013 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@chancel jo jsem ráda že za plno věcí ušetřím, ségra má po dvou dětech plno krásných věcí a každá koruna dobrá.
29. pro 2013 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@chancel18 Manžel se nejvíc kloní k Mikulášovi. Mně se ještě líbí třeba Petr, ale to je můj otčím a obávám se, že by z toho byl rodinný konflikt, proč se jmenuje zrovna po tomhle dědovi :grinning: Ještě by se mi líbil Eliáš, ale toho jsme nediskutovali :grinning: A včera jsme se bavili ještě o jednom jméně a to už mi vypadlo :grinning: Ta paměť... No prostě vede Mikuláš. Pro holku by se mi líbila Evelina, ale s tím manžel zásadně nesouhlasí :grinning: Já nijak netoužím po tom mít "páreček", naopak se mi to příčí :grinning: Je to nepraktické a hlavně - jak já si proboha budu hrát s klukem???!!! To si neumím představit...
29. pro 2013 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@simculajs Nevím, jak máte velký dům, ale my dost :grinning: U Valí jsme měli košík na kolečkách, s tím se jezdilo dole v patře podle potřeby, když na mě malá potřebovala koukat. Pak v kuchyni byla napevno kolíbka. A v ložnici (nahoře v patře) jsme měli postýlku. Teď vůbec nevím, jak to uděláme, protože místo, kde byla kolíbka, už je obsazené hracím koutkem pro malou :grinning: Tak uvidíme. Ale s tím košíkem počítám, je to dobrá věc. Pak dýl jsme taky používali takovou tu ohrádku, malá tam chvílema byla fakt hodná a hezky si hrála a chvílema tam nemohla být vůbec. Ale bylo to dobré v tom, že když potřebuješ nutně někam na minutku skočit (ke kotli nebo tak), šoupneš dítko do ohrádky, ono si tam hraje nebo se vzteká :grinning:, ale víš, že si nic neprovede... Taky jako cestovní postýlka je to dobrý...
29. pro 2013 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@chancel18 asi to udelam podobne jak pises ty, aspon bude zvykle na spani, no a hold pres den na spani ho budu asi nosit nahoru a budu spolihat na chuvicku, snad prerve tu nasi zver :grinning: tak my máme pro holku Elišku nebo Annu, mě se líbí víc Eliška, a pro kluka chce ten můj Max, jen takhle krátce a oběma se nám líbí i Adam nebo Mates, jako Matěj, takže vůbec nevím co mezi těmahle favoritama. Jinak mě někdo tipuje holku někdo kluka ale chtěla bych kluka, asi proto že jsem vždycky chtěla mít staršího bráchu :grinning:
29. pro 2013 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek