• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v červenci 2014

27. září 2016 
@chancel18 A svátek slaví normálně na Šárku?
29. pro 2013 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@liss_durman No docela dost, dole je jakoby obývák s kuchyní a nahoře tři prázdny mistnosti, protoze tam neni zavedeny topeni a to uz se asi nezvladne, nebo aspon ja tomu neverim ze jo. Takze by tam stejne spalo jen v lete (je tam i loznice ale manzel spi radsi dole u tv) a pres zimu pak asi s nama dole. Tohle me fakt sejri, barak jako krava a v zime budem vsichni nacpany v jedny mistnosti, jestli se to do te doby nejak samo nevyresi. Ale jsme na samote u lesa to bude pro mimco vzdousek hec :grinning:
29. pro 2013 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak vybavení naštěstí moc kupovat nemusím - postýlku mám od sousedů, oblečky a všechny možné zavinovačky atd. po přítelovo sestře a sestřenicích, už 6 let se každoročně narodilo jedno prtě, takže se věci předávají :grinning: a děti jsou jak letní, tak zimní, tak snad vše základní bude a budu dokupovat oblečků jen pár. Takže až jim to oznámíme (po screeningu), tak věci postupně ke mě předají a uvidím :slight_smile: Kosmetiku a lahvičky atd. to teprve zkoumám, co mrně potřebuje. Největší položkou bude asi kočárek. Jinak my máme byt 4+1, od začátku bude malé v pokojíčku - v ložnici zaprvé není místo a zadruhé je tam divnej vzduch, prostě mnohem horší, než v tom pokoji. Je tu i válenda, ta tu zůstane a dokud holt bude třeba, budu spát tam.
Ohrádku asi budu muset v obýváku mít, protože mám v bytě dva psy, tudíž spíš z důvodů bezpečnosti. Plánuju šátkovat nebo používat nosítko, ale něco přenosného, když budu vařit nebo tak by se šiklo. Co doporučujete, kdo už děti máte? Košík je asi jen na ty maličké? Nebo nějaké to lehátko?
29. pro 2013 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@simculajs My bydlíme v takové dědině doslova :grinning: Takže taky máme fajn vzdoušek, heč :grinning: No je to blbý a jak máte řešený to topení? Nemáte ještě ústřední, ale topíte jen krbem dole nebo jak? Mně třeba říkal instruktor v autoškole (už je to pár let zpátky :grinning:), že doma topěj krbem dole, nechaj otevřený všechny dveře a maj vytopeno i v ložnicích nahoře a když je jako kor zima, tak si nahoře pustěj akumulačky... Tak taky řešení :slight_smile: Hele ale zas z toho nedělej takovou vědu, protože třeba u nás se topí v celým baráku, ale stejně jsme vesměs všichni nakýblovaný v kuchyni/obýváku celý den... Máme s manželem ještě pracovničky, tam se zavíráme vždycky na střídačku, když potřebujem se připravovat do školy :grinning: A v ložnici (která je vlastně dětský pokojík, protože naše ložnice stále ještě není hotová :grinning:) se prostě jen spí...
29. pro 2013 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veru324 Košík je fakt jen pro mrňata. Do toho našeho by se teda dcera vešla klidně i v roce, protože je fakt prcek. Ale byla tam sotva do půl roku, ptže byla velmi čilá a pořád si tam sedala a dělala kraviny, takže jsem se bála ji tam dávat... Potom se taky dá využít autosedačka, naše malá v ní byla ráda, protože měla přehled :grinning: Položila jsem ji na kuchyňskou linku a ona sledovala, co dělám. No a pak když byla větší, tak třeba ta ohrádka, kde si mohla dělat co chtěla, ale tam moc být nechtěla. Ono nakonec si t děti stejně řeknou samy a různě se všude plazí, protože je nebaví nikde být :grinning:
29. pro 2013 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@liss_durman To mi taky kazdej radi s tema otevrenyma dverma a tak ale u nas to nefunguje, jsme nejaci divni asi. Jj krbovkama dole, a fakt je teplo jen dole a to az za jakou dobu takze pocitam s tim, ze stejne budem pouzivat jeste nejaky kamna... No uvidime, jeste mame rok cas :grinning: ja si taky myslim ze stejne jak pises budeme vsichni dole a hotovo, dokud je to dite maly tak stejne asi moc prostoru nepotrebuje.
29. pro 2013 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Holky je tu nekdo z Jihlavy? :slight_smile:
29. pro 2013 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, komu už roste pupík?
29. pro 2013 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
já už ho mám jak v 6 měsíci :slight_smile:)
@kacased
29. pro 2013 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já stejně jako @elisset, všichni se diví, že jsem teprve ve třetím měsíci a že tam je “jen“ jedno :grinning:
29. pro 2013 v 17:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacased Mě teda vůbec neroste, pořád stejný :confounded:
29. pro 2013 v 17:55  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simculajs jj to už jsem taky slyšela, jestli jsem si jistá, že je tam jen jedno .. no co já vím, třeba se to druhé schovává :grinning:
29. pro 2013 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak výbavičku ještě vůbec neřeším, myslím si, že je to brzo. Začnu až na jaře. Ale jako vánoční dárek jsem dostala od kamošky první obleček na miminko :grinning:
29. pro 2013 v 17:57  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@liss_durman Jééé, teď u tchánovců to bylo taky Jééé, bude páreček., to bdue super. Já na tom nic super nevidím. Když už jsme zařízený na holku..Navíc v pokoji kluk a holka, jiný vkus, jiné zájmy..Holky se podle mého líp shodnou než holka a kluk..
Se jmény bude boj. Pro holku máme tu Simonku (kupodivu to nikdo nekomentoval) a pro kluka jsme měli na první Petr, ale protože je ségra Petříková, tak to asi neprojde. Abych mu říkala třeba Petříku, přišla bych si blbě. A jelikož jsem odpůrce tzv. moderních jmen typu Matýsek, Mikuláš, Tobiáš, Eliáš = všichni ášové apod. (neb je jich všude TUNA!) a k našemu příjmení se jen tak něco nehodí a manželovi se moje jména nelíbí, bude to BOJ. Tiše doufám v holčičku....
JInak musíme koupit velkou postel pro malou, abychom mohli mít postýlku v ložnici. Ohrádku jsem měla půjčenou a nebyla v ní ani týden. Jakmile viděla, že ji chci zavřít, spustila řev. Nesnáší být někde zavřená a chce kolem sebe prostor. Ani zavinovačky nesnesla. To řvala jko tur. Na miminko budu mít to lehátko, to je super věc. A malá bude holt běhat po bytě. Bude to masakr :grinning:
29. pro 2013 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo tak pupík mi taky roste :slight_smile: :slight_smile: Přitom na váze mám pořád stejně. Zrovna mi to říkala babička, že mám nějaké břicho na to že jsem teprve třetí měsíc (konec tedy už). Ale moje babička je expert, když čekala segra, tak za ní zase furt chodila, že je divný, že břicho zatim vůbec nemá. Už mám co dělat, abych vybrala něco na sebe, kde to není moc vidět :slight_smile: Přiznám se, že když mi manžel řekne, že už mám pěkné bříško, tak jsem z toho nervozní. Musím si na to teprve zvykat, přijde mi to nějak brzo. :slight_smile:
29. pro 2013 v 18:11  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacased roste, akorát nevím, co je špek a co má na svědomí miminko....:slight_smile:
29. pro 2013 v 18:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Mě břicho trošku roste, spíš se přes den nafoukne, takže kalhoty nedopnu, zítra se asi budu muset podívat po nějakých těhotenských. Jinak na váze asi + 2-3 kg od doby před těhu, takže asi normál. Nosím hodně košile, protože trička volná žádná nemám a stále to před okolím tajím. Ovšem, jak to utajím na Silvestra, to teda nevím. Co budete dělat? Přítel chce jet ke kamarádovi na chatu, bývá tam skvělá parta, ale není tam vůbec prostor na spaní (vlastní karimatky a kde si usteleš, tam jsi) a případný odpočinek dřív. Taky až odpadnu v 11, tak to bude všem divný :grinning:
29. pro 2013 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacased mě už se taky bříško zakulacuje, mám nahoře půl kila (nejdřív jsem zvracela tak jsem 1.5kg shodila a teď mám oproti původní váze 0.5 nahoře) a když si dám upnuté tričko, tak už je to hezky vidět.Teď ještě nosím bederky, takže mě netlačí. Dnes jsem si přivezla od ségry těhu rifle a nějaké trička, takže jsem připravena :slight_smile:
29. pro 2013 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja mam teda termin na uplnem konci,ale brisko uz vyskocilo. Doma se dohadujeme,jestli to je jen rizkama a salatem. A to prvni trimestr nejde poznat.
29. pro 2013 v 18:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pivonka2 Jo lidi jsou na ty párečky uhnutý... Matyáš by se mi líbil, ale právě že ho nechci dávat, protože je to tak populární. Náhodou ale Mikuláš není teď tak častý :slight_smile: Ještě jsme na to koukali. Jo a ještě bychom se shodli na Tomášovi, ale tam mi taky trošku vadí, že je to tak populární jméno...
29. pro 2013 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mě se zase dneska zalíbilo jméno Matýsek,ale manža Matyáše ne,ale Matěje by bral :slight_smile:
29. pro 2013 ve 20:10  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v lednu 2017  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzulajda87
@liss_durman Koukám že Matěj nebo Matyáš je hodně oblíbený :slight_smile: holky já jsem asi jediná ze skupinky kdo chce kluka?
29. pro 2013 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja taky ocekavam kluka :slight_smile:)
29. pro 2013 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veru324 Košíky mají různě veliké, ale stejně je to tak do půl roka, mimčo se začne přetáček a bude ho víc zajímat svět... Neporadím co je lepší, ale pak to lehátko, až budeš přikrmovat, je pohodlné, že si ho postavíš na stůl, sedneš před něj a krmíš :grinning:
@kacased No pupík mám, ale kolem ještě takový ozdobný prstenec, manža to nazývá špek :grinning: Nepřibrala jsem ani deko, mám -6kg oproti době počátku těhu...
29. pro 2013 ve 21:52  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červnu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tak ja na prvni mimco zacala nakupovat az tri mesice pred porodem. Ted mam vse na kluka a castecne i na holku. Jen prvni byl zimni mimco, druhe jarni a ted bude letni, tak pocitam, ze zimni veci budu muset porizovat znovu. Jedine, co musime do narozeni mimca koupit je postel pro nejstarsiho, protoze mala bude muset z postylky a vyzene brachu z jeho postele. A udelat pro postel misto, coz v 2+kk bude pekna vyzva :slight_smile: .
29. pro 2013 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, teda mi máme také problém vytopit podkroví, kde máme ložnci a dětský pokojík, ale je to už 3.np a před měsícem nám jeksi kykslo čerpadlo, takže je tam 8st :-/ Museli jsme si ložnici přestěhovat o patro níž, kde máme kuchyn a obývák.. a pokoj pro hosty je nyní ložnicí a pokojíčkem , tedy jeho část mám v kuchyni - ohromný stanový hrad a milion hraček mezi hrnci :slight_smile: Už aby byl duben :slight_smile: Jinak výbavičku neřeším, vše mám po Verče a že je toho hromada, pár kousků mám neutrálních a klučičích a stejně jsem jí všechno ani nestihla obléct .... možná kdybych tehdy měla trojčata :grinning: Takže já budu řešit jen kočárek... Ale nejprve musím dát dohromady ten co jsem rozebrala, sic to bude fuška, pááááč jsem odstranila nýty a není poznat, že ta hromada je kočárek, ale jen co bude čas, pustím se do díla :grinning: No a pak ho prodat + prodat jeden sporták a druhý vyhodit... Manža si ze mě dělá legraci, že jsem vystřídala kočárků víc než aut...
29. pro 2013 ve 22:04  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červnu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@liss_durman @zuzulajda87 @simculajs holky, asi se opakuju, ale zkuste tuhle stránku www.nasejmena.cz. Jsou tam statistiky, kolik dětí toho jména se narodilo. třeba vás to nějak inspiruje :wink:
29. pro 2013 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@veru324 my máme takový rodinný košík (45let starý a stále krásný) :slight_smile: . A můžu říct, že byl super. Hodně jsem ho využila. Ale je jen do doby než se miminko začne točit a nebo chytat za okraj. Ale to samé jsou i kolíbky. Jinak později jsem měla jednu postýlku v kuchyni, tam byly děti vždy když jsem vařila, když jsme měli třeba návštěvu a seděli jsme v kuchyni a tak. Děti byly tak v centru dění a spokojené. Druhá postýlka byla v ložnici a tam se chodilo jen spát. Hodně rychle se naučily, že tady se spí :wink: . No a v obýváku byly prckové vždy na zemi, máme tam koberec, tak je to nestudilo a mohly trénovat pohyb :wink:
Co se týká břicha, tak o jeho velikosti raději snad pomlčím :grinning:. Je to už opravdu poznat a ještě, že se v zimě nosí bundy, jinak bychom to už moc asi neutajili. Na to, že jsem 10tt., fakt už je břicho velké. Ale u mě bude hrát roli to, že je to třetí dítě během 5 a půl roku a vlastně už moje 4. těhotenství za stejnou dobu.
No a nákupy výbavičky se mě moc netýkají :slight_smile: . Vlastně skoro vše máme. No a jelikož máme kluka i holku, tak i tohle je v pohodě. I velikostně se snad jakž takž trefíme, Miška je květen a Domča září, takže k červenci celkem blízko. Jen když to bude kluk, bude potřeba pár letních věciček :slight_smile: Takhle malé máme jen na holčičku :wink: .
29. pro 2013 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a jména..to bude u nás ještě zajímavé :sunglasses: :grinning:
29. pro 2013 ve 22:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pivonka2 Já se tam koukala a co jsme měli vymyšlené původně, než se mi zase zbláznily hormony tedy Max a Anna těch bylo docela málo, Anička samej rok 55 dál už skoro vůbec, Max měl zas boom v roce 2010 a pak už taky nic moc. Ta Anička mě láká protože moje i přítelova babička se jmenujou Anna, tak by jsme udělali radost, ale zas Eliška je takový moderní... No fakt nevím co ze mě nakonec v porodnici vypadne :grinning:
29. pro 2013 ve 22:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek