• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v červenci 2014

27. září 2016 
@mmonika87 papír na peníze se snad posílá jen zaměstnavateli, když ti platí ty první 3 týdny, následně snad už ne... Nebo když ti po těch 3 týdnech platí PN už jen sociálka, musíš si nadále vyzvedávat papír na peníze? A kam se pak posílá?
30. pro 2013 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@winterska jj asi ano mě říkala sestřička u mudry že každej měsíc odevzdám ten papír..
30. pro 2013 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veru324 to je dobře, že jsi tak rozumná :slight_smile: taky jsem jezdívala na vandry a ták a ted mám problémy spát na tvrdé posteli u tchyně a několikrát za noc se budím bolestmi zad. :unamused:
30. pro 2013 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simculajs a kam ho odevzdáš? zaměstnavateli? ten už s tím nemá nic společného.. kamsi na sociálku?
30. pro 2013 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@winterska jj myslím že zaměstnavateli, ted desatyho jdu na kontrolu tak mi urcite da instrukce presne tak ti povim... Ja myslim ze ma kdyz jsem porad zamestnanec i kdyz me plati socialka neee?
30. pro 2013 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@winterska Já mám takhle neschopenku poprvé, takže je to pro mě taky novinka. Ale určitě každý měsíc se posílá papír na peníze zaměstnavateli, protože vše jde přes něj. Proč to dělat jednoduše, když to jde složitě, že? To samý je s vycházkami. Pokud budu chtít nějakou změnu ve vycházkách, tak mi to musí napsat doktor, nestačí to jen nahlásit na sociálce.
30. pro 2013 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@winterska A byla jsi na 3D? Slyšela jsem, že tam to vidět už je. Taky doufám, že bude vše v pořádku :unamused:
30. pro 2013 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zlati24 to bylo ještě hodně brzy když jsem byla na screeningu, pro nás bylo zdraví mrnouska dulezitější než 3D. tak si ho dáme později :slight_smile:
30. pro 2013 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@simculajs @mmonika87 tak jsem volala svému dr -bohužel to nebrali, stejně jsem mimo. Následně jsem si našla na stránkách čssz že by ten papír měl být a posílá se přes zaměstnavatele.. 6.1. jdu k dr. na kontrolu tak se s nimi domluvím.. holt penízky příjdou později..
30. pro 2013 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@winterska Ono je asi jedno, kdy ten lístek na peníze zaměstnavateli pošleš. Prostě za ten měsíc Ti pak zpětně peníze přijdou. Lístek na peníze vystavuje doktor vždy k poslednímu dni v měsíci.
30. pro 2013 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@simculajs Já taky používala pleny, co měl doma manžel po prvních dětech. Jsou v poho. A postýlku měla dcera taky po něm - a to od jeho dětství v ní spalo už asi 10 dětí :grinning: A pořád je normální, počítám s ní i pro druhé mimčo, ale je fakt, že dcera jí trochu dala zabrat, jak v ní pořád rajtovala :grinning: Uvidíme... Každá koruna dobrá a postýlka starší nemusí být o nic horší než ta nová :wink: Spíš naopak - dneska je všechno z Polska, ty jejich laky na dřevo atd, docela mě to děsí :grinning:
@elisset Tyjo, tak to je hodně drsný!!! Musel to být hrozný šok!
@zuzulajda87 Určitě by to chtělo zjistit pravdu, už jen kvůli případné anamnéze, pokud máš třeba opravdu jiného otce, bylo by dobré vědět víc. Držím palce...
@winterska Lístky na peníze ti normálně bude doktor dávat každý měsíc na konci a ty bys je měla do 5. prac. dne (tuším) donést zaměstnavateli a on to pošle na socku. Mně se teď povedlo to, že jsem lístky dostala už 18.12. s dnešním datem 30.12., zaměstnavatelům jsem to donesla, ale zapomněla podepsat :grinning: Takže dnes jsem ještě byla za účetní to podepsat a druhý zaměstnavatel to podepsal za mě a poslal :grinning: Ale říkali mi, že by se to maximálně jen zpozdilo, ale o tu dávku nepřijdeš...
30. pro 2013 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmonika87 dekuji a ten mi da lekar?
30. pro 2013 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@winterska No musím si holt počkat na obvoďáka,snad se z mé karty něco dozvím.Manžel ted čte případy,kdy to lidi píšou,že se jim změní krevní skupina,nevěřila bych tomu,ale už nevěřím asi ničemu...Maminka už bohužel nežije,takže mi k tomu nic neřekne,ale i otec mi tvrdí,že jsem O+.Tak já už nevím čemu věřit...
30. pro 2013 ve 12:50  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v lednu 2017 (40. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
Uz to tu ctu :grinning: diky diky holky
30. pro 2013 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veronika162 Ano, lístek na peníze vždy dává lékař.
30. pro 2013 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzulajda87 Ty brďo :frowning2: Tak to je fakt zapeklitá situace... Tak jedině přes toho obvoďáka, měl by mít kartu od dětského, kde by se to mělo objevit... To je mi líto, že máš teď takové starosti ještě když už mamka nežije :frowning2:
30. pro 2013 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@liss_durman no to teda byl :grinning:. Hlavně nedokážu pochopit jak se jim to podařilo tolik let utajit, tolik lidí to vědělo, celá rodina. Mamka mi říkala, že si myslela, že se to nikdy nedozvím, nenapadlo ji, že se mi ta karta někdy dostane do ruky. A já všude i v tom rodném listě mám napsaného taťku, ale v lékařské kartě musí být jméno pravého otce, kdyby se někdy něco stalo, kvůli krve apod. Nějaký čas po tom, co jsem se to dozvěděla mi ještě zavolala nevlastní sestra, že slyšela, že už to vím a že by mě ráda poznala i se sestrou .. Takže mám dvě nevlastní sestry, sešly jsme se párkrát, ale moc se nevídáme. S otcem jsem se nikdy nesešla, nějak nemám zájem, pro mě je to cizí člověk .. ale je to zvláštní pocit, když ho občas někde vidím a my se neznáme vlastně :grinning:. Jako ono to nebylo tak, že by o mě neměl zájem, ale jak si mamka našla taťku, tak moc nechtěla aby zamnou chodil, protože bych v tom měla zmatek a následně si mě teda i taťka s jeho svolením adoptoval. No můj život je telenovela hadra fakt :grinning:.
30. pro 2013 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zlati24@petulaho holky na pohlaví bude nejspíš ještě brzy. Nejdříve v 16tt, ale spíš o týden dva později... Manža byl také zvědaví a hned zjištoval, tak mu dr.řekla toto....
30. pro 2013 ve 13:00  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červnu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elisset To je fakt jak z telenovely... No já chápu, že jako malé dítě tě mamka chtěla chránit. Ale když už jsi byla dospělá nebo skoro dospělá, přeci bys měla znát pravdu! A ne že si myslí, že to utají napořád... Navíc mně třeba víc vadí to, že odstřihla tvého biologického otce... Nějak tyhle případy poslední dobou nemůžu snést. Manžel má 2 děti z prvního manželství a i když žijeme na jednom plácku, tak oni mu ani neodpoví na pozdrav. Prostě máma je sbalila, nastěhovala k novému partnerovi a toho mají teď za tátu a se svým pravým tátou se vůbec nesmí bavit :frowning2: Ten je dobrej akorát tak aby platil alimenty... Tohle mi prostě vadí...
30. pro 2013 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulaho Myslím, že jistě ti neřeknou nic. Když bude mimčo dobře natočené, můžou to asi odhadnout, ale prý takhle brzy jde spíš poznat holka, protože pindík není moc rozeznatelný od toho pohlavního výběžku. Ale kávový zrnko by asi poznali :grinning: Každopádně ti to určitě řeknou jen orientačně a moc bych na to nespoléhala.
30. pro 2013 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@winterska Já mám 3D součástí screeningu, jedu na genetiku.
30. pro 2013 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@liss_durman Tak to určitě, taky myslím, že mi to říct měla .. Ale zase s tím otcem .. Ono to bylo nějaké složitější. Kdysi s mamkou spolu chodili, on potom přivedl do jiného stavu tu paní, co s ní má dvě holky, tak si ji vzal .. No a pak zase ujel s mamkou a ona čekala mě. Ony se s mamkou obě znaly, patřily do jedné party dá se říct .. Znaly se odmalička .. Nějak si to mezi sebou vyřešily a pamatuji se, že jsme k nim občas chodily na návštěvu, dokonce mám fotky s těma sestrama jak jsme byly malé. No ale jak se objevil taťka, tak už nechtěla aby mě vídal .. Nevím jak bych se v její situaci zachovala já .. Mně to přijde vlastně celé postavné na hlavu :sweat_smile: a co už vůbec nechápu je, že po tom všem měly obě pořád o takového děvkaře zájem, když nejdřív podvedl jednu a pak druhou. To mi hlava nebere. Ale holky mi říkaly, že on nebyl dobrý otec, takže jsem o nic nepřišla a s nima už vlastně co holky dospěly taky není .. Našel si nějakou mladou kočku.
30. pro 2013 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@liss_durman Tu kartu má,vím že jsem jí tam předávala,a i jsem si v tom četla,co mi vše bylo,ale tu krevní skupinu nevím,předtím jsem to nikdy neřešila,protože jsem věděla,že jsem 0+.,Doufám,že to tam je napsáno....Jinak si nechám udělat v nemocnici testy na krevní skupinu,to snad taky jde...Protože já tomu A nevěřím....
30. pro 2013 ve 13:11  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v lednu 2017 (40. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elisset Myslím, že bys tu telenovelu mohla natočit :grinning: To je fakt drsný. Tak jasně, je to tím pádem trochu složitější... Zas si myslím, že jestli chci zatloukat za každou cenu pravého otce, má to být zatlučeno asi i před ním... No ale fakt složitá situace, taky nedokážu říct, jak bych se chovala... Buď ráda za svého taťuldu, který tě určitě vychovával dobře :slight_smile:
30. pro 2013 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Také jsem měla 3D součástí screeningu (13tt). Mrnous seděl přímo, že mu bylo perfektně vidět mezi nožky a UZ mají v nemocnici dobrý, ale pohlaví u obou prý zatím v tomto týdnu bývá nerozeznatelné....
30. pro 2013 ve 13:13  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červnu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmonika87 a az po te lhute co to prestava platit zamestnavatel? Nebo uz i ted na konci mesice si o nej muzu zazadat kdyz jsem v PN druhy tyden?
30. pro 2013 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elisset Měla jsem špatné dětství a mamka otci nikdy nezapomněla,že se o nás hned nestaral,vyčítala mu to,to by asi nedělala,kdyby věděla že nejsme jeho.... A holky,jsem z dvojčat,bratr je skutečně celý otec,kopírák houby,ten ho nezapře....Mě po porodu převáželi do Ostravy do inkubátoru a bratra si mamka odvážela domů,ale tak by snad mamka poznala,že to nejsem já?Ne?? Mě už napadá snad všechno....
30. pro 2013 ve 13:17  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v lednu 2017 (40. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzulajda87 ty tak to opravdu nevím jestli se může stát, že své dítě nepoznáš .. asi může, pokud ho pořádně nevidíš ze začátku ... fakt nevím. Ale už tu takový případ přeci taky byl i když se nakonec na to přišlo. Ale to si myslím že ne, třeba se jen s tou krví opravdu někdo spletl. Nedělej si s tím hlavu, to se vysvětlí!

@liss_durman jj já jsem ráda, neměnila bych. Nikdy nedělal rozdíly mezi mnou a bráchou, takže by mě nikdy nenapadlo, že nejsem jeho. On mě vychoval, on mě všechno naučil, on byl ten, kdo mi dával najevo lásku, on se o mě staral když jsem byla nemocná ... prostě ON je můj táta :slight_smile:. Takže to, že všechno vím, jsem mu ani nikdy neřekla, protože pro mě se tím nic nezměnilo .. Nikdy jsme se o tom nebavili. Musím říct, že na svůj věk jsem to tenkrát vzala hodně rozumně, neřešila jsem, brala jsem to tak, že můj taťka je pořád můj taťka.
30. pro 2013 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahojte holky, mám po dnešním screeningu a je negativní :slight_smile: vše je vpořátku, jak já jsem happy :D
Přidávám fotečku, doktor říkal, že je jak z učebnice :slight_smile:

Jinak včera jsem se svým drahým měla debatu o tom jestli si necháme říci pohlaví.
Musím říct, že mě překvapilo, že je zásadně pro aby jsme počkali až do porodu. Já bych si ho teda nechala
ráda říct kvůly oblečkům a pod. Tak ted nevím. Napadlo mě, že bych si ho říct nechala a mu to neřekla, ale
nevím jestli bych to byla schopná utajit :(
Je tu některá, která si to nechá jako překvapení?
30. pro 2013 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (6)
@elisset Jste hodné,ale nedá se na to nemyslet.Mamka byla po císaři a mě převáželi kvůli váhy,ale kdy a tak to nevím.Vážila jsem jako kilo mouky :o) příjde mi to docela zásadní aby si někdo ted spletl mou krevní skupinu...No nevyřeším to,musím si počkat,ale děkuji vám všem :o)
30. pro 2013 ve 13:34  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v lednu 2017 (40. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek