• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v červenci 2014

27. září 2016 
@winterska moc ne,ale pokud nebudeš nic slyšet,můžeš trošku přitlačit...držím palce a dej vědět....
3. led 2014 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulajda me vzdycky i dr. Rika at vezmu manzela..:slight_smile:
3. led 2014 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jsem byla dnes na kontrole. Doktor mi nedělal ut, tak jsem smutná, že jsem mimčo ani neviděla. Prý příští týden budu už ve 14 týdnu, tak udělá ten větší utz, kde už se hledají případné vady atd.
Tak si musím počkat dalších 10 dnů :unamused: Takže dnešní kontrola byla jen o měření tlaku, moč a jinak o ničem. Hlavní je, že se cítím dobře a mimčo snad taky.
3. led 2014 v 10:46  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ally8 Já jsem byla 17.12. v Gennetu na prvotrimestrálním screeningu, kam mě objednala doktorka z genetiky. Pak 20.12. jsem šla ke svému doktorovi a zkontroloval moč, změřil tlak a UTZ sice dělal, ale absolutně nic k tomu neřekl. Jen zkoumal, jak bijí mimčům srdíčka. Asi byl naštvaný, že jsem byla v tom Gennetu, protože když jsem se ho asi v 8. týdnu ptala ten prvotrimestrální screening, tak řekl, že ho dělá on sám. Je fakt, že se mi do toho Gennetu moc nechtělo, ale teď jsem ráda, že jsem tam šla. Viděli jsme pořádně obě mimča a hlavně nám k tomu doktor řekl víc než můj gynekolog... A asi nejvíc naštvaný byl proto, že on mi říkal, že čekáme dvojvaječný mimča, ale v Gennetu se jim to nezdálo a zjistili, že jsou jednovaječný....
Tak jsem zvědavá, jak bude probíhat další kontrola u mého doktora.
3. led 2014 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ally8 chjo,ale hlavně že ti je dobře a za 10dní se dočkáš....ale je to dlouhý...taky jsem nervozní...
3. led 2014 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmonika87 to je síla,teda že ti nijak UZ nekomentuje,mě vždy dr.vše popíše a dokonce sám mi nabídl,, jestli si nechci zaplatit ten screening přitom ho dělají v nemocnici...dneska jsem byla na odběrech a 16.1.jdu na UZ...
3. led 2014 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulaho Normálně mi alespoň říká, kde je hlavička, kde má srdíčko a jak tluče. Ale jak jsem psala, asi byl naštvaný, že jsem byla bez jeho doporučení v tom Gennetu. Naštěstí jsem byla objednaná od genetičky, takže jsem ani nic neplatila.
Je to sice v Praze a já bydlím kousek od Benešova, kde v nemocnici taky dělají screeningy, ale genetička asi má s Gennetem smlouvu. Nechtělo se mi tam jet, ale pak jsem byla ráda, že jsem jela. Je to fakt velký centrum, který je na to specializovaný a je vidět, že mají mnohem lepší vybavení než gynekologové ve svých ordinacích...
3. led 2014 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmonika87 Mě říkal, že když je mimčo trošku větší, tak se vše líp vidí, proto chce ještě 10 dnů počkat. Ten prvotrimestrální screening bude asi teda dělat on. Ani nevím, že se může jinam. Jo tak to ho mohlo naštvat, že špatně určil jestli jsou mimča dvojvaječný, ale třeba mají v tom Gennetu lepší techniku a líp to viděli. To si myslím, že není důvod aby se na tebe naštval. Třeba neměl jen svůj den :slight_smile:
3. led 2014 v 11:14  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulajda určitě manžela s sebou na screening,všichni zdravotníci to říkají a předem na to upozornuji, manžel bude nadšený,uvidíš...
3. led 2014 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
AHoj, tak mě čeká screening v pondělí, začínám být dost nervózní, ani nevím, jak rychle jsou výsledky, protože krev mi bude brát taky zítra. A pak 14.1.poradna u mé dr. Těším se, zároveň bojím. Přítel jde se mnou, uvidíme. A pokud bude aspoň ten UTZ dobrý, tak si pak snad zajdu konečně koupit něco pro sebe a mimi.
3. led 2014 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky jsem dnes oznámila zaměstnavateli, že jestli vše dobře dopadne, tak koncem května odcházím na mateřskou. Asi to už čekal, protože se jen usmál a řekl, že mi drží palce, ať je vše v pořádku. Docela mě to od něj překvapilo, protože jinak je takový morous a nepříjemný, asi jako každý šéf. Vyšlo to krásné, protože se jedna kolegyňka vrátila z mateřské, tak se hezky vystřídáme. Já už se tááák těším :slight_smile: Po deseti letech v té samé práci se na mateřskou těším, ale až se to bude blížit, tak možná hodím slzu. 10 let s lidma ve firmě, to už je jak rodina :slight_smile:
3. led 2014 v 11:50  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ally8 tak to je fajn, že ti šéf popřál, mě ani nepogratuloval :unamused:, ale jinak je fajn, kvůli stěhování jsem několikrát měnila termín odchodu na nemocenskou a vždycky mi vyšel vstříc :slight_smile: a já budu bulet určitě, protože my jsme s holkama už kamarádky i v soukromém životě, dokonce i na dovolené spolu jezdíme :slight_smile:. Ale já spíš budu brečet, že budeme od sebe 400 km daleko, protože kdybych tu zůstala, vím, že přijdou na návštěvu a stýkat se budeme ..
3. led 2014 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ally8 Teda to jsi tam opravdu dlouho :slight_smile: Já to řekla šéfovi včera po screeningu, šéf je celkem fajn, i když je to taky někdy morous, a řekl mi, že to tušil, že blahopřeje a souhlasil, že bych během RD mohla pár hodin týdně pracovat z domova, tak jsem měla taky radost. Docela úleva, že už to ví.
Některý kolegové mi taky budou chybět, sice jsem tu jen 2 a půl roku, ale je to vlastně úplně od začátku fungování firmy, máme mladý kolektiv a jsme celkem dobrá parta.
3. led 2014 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@wendy_ taky gratuluju ke screeningu.

Já jsem dnes taky byla v Gennetu. Riziko Downa 1:2750 (riziko podle věku už mám 1:110), T13+18 1:50000 a NT 2,1. Tak snad je vše dobré i když u dcery ty hodnoty byly všechny xxx krát vyšší (a u Apolináře dělají zvlášť i tu T13 a T18) a NT nižší, ale dr. říkala, že je vše OK. Po 16.1 mám jít ještě na triplet testy, genetička říkala, že to pořád má smysl, že bohužel ten Down často nemá ty vady viditelné na UTZ....no kdyby ten triplet vyšel hůř asi si nechám udělat ten Prenascan.
Jo holky a dr.(Prim. Smetanová - myslím, že docela zkušená:slight_smile:) říkala, že ona rozhodně odhaduje holčičku, tak mm velkou radost...zato manžel je zklamaný, nepřiznal by to, ale druhé chtěl hlavně proto, že věřil, že to bude kluk podle mě:slight_smile:. Ale jak to dr. říkala ještě to je hodně nejisté. Ale co jsme pročítala diskuze, tak dobrý dr. se většinou trefí.

Jo jinak jsme tam čekali bez 2 minut hodinu, protože před náma někkomu našli nějaké vady tak to dlouho zkoumali, ale malá byla hodná a byla jsme ráda, že tam byla s náma.
3. led 2014 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@pisisvori a zapomněla jsem , že je miminko větší a dr. nám termín posunula na 7.7.2014 místo 13.7. No ovulace byla asi o 5 dnů dřív jak u dcery, ale ani u ní to den před termínem na žádný porod nevypadalo:slight_smile:.

Ještě jsem se chtěla zeptat, jestli některé z vás taky občas tvrdne bříško? Já vím, že je to normální, ale už to mám tak od 10tt. pak v 11tt nic ale teď zase ve 12 a 13tt. není to nijak často, ale přijde mi to brzo. Nevím , jestli to může být tou jizvou po císaři??? Tady na screeningu jsme se nechtěla ptát, koupila jsme si magnézium a v pondělí asi zavolám své dr., mám tam jít až 13.1.
3. led 2014 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Všem co máte screening úspěšně za sebou gratuluji :slight_smile:
Holky v kterém přesně týdnu a dnu jste šli na screening? Já jdu 9.1. a to budu podle ultrazvuku 12+0 a bude mi dělat UZ i brát krev. Podle některých diskuzí se mi zdá, že všichni chodí dřív. Podle poslední MS by to bylo 11+0, ale přesnější je asi ten UZ, že? Podle MS se stejně nemůžu dopočítat, protože mimi máme díky IVF a tam se to prý počítá trochu jinak, tak nevím. :frowning2:
3. led 2014 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja jdu ve 12+5 na ultrazvuk...odbery o tyden driv...
3. led 2014 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já byla na ultrazvuku 13+2, na krvi přesně o 14 dní dřív.
3. led 2014 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@lenikka já jsem byla na odběru 11+1 a UTZ 12+5, ale jak už jsme tady probírali někde to dělají najednou. (podle popisu co mají na stránkách Apolináře má být odběr 10-11tt -12tt a UTZ 12-14tt)
3. led 2014 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@oggynka @verumik @pisisvory tak snad to bude v pohodě, pořád mám strach že tam jdu na krev pozdě a bude to k ničemu. Já jsem totiž doteď chodila do Refrofitu (po IVF), a tam pořád dělali jen UZ. Tak jsem si vyžádala papíry a zanesla před Vánocemi ke gyn. , tak ten mi naplánoval už všechno dohromady, ať to asi stíháme. Kdybych na ty papíry čekala až do poloviny ledna, kdy jdu do Reprofitu na poslední kontrolu, tak už by to bylo hodně pozdě a ani ten screening bych už nestihla, ještě že jsem byla tak pohotová a napadlo mě to.
3. led 2014 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenikka Já jdu na screening 13.1. a ráno v devět mi na jedné klinice vezmou krev a ve čtvrt na dvě mám na dalším pracovišti UTZ. Tak klid. Jo a budu 11+6 :/
3. led 2014 ve 13:41  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v listopadu 2017 (7. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenikka tak já jdu na screening utz až 13.1. a to budu už 14+1. Prý je to vše líp vidět, nevim. Krev mi brali 23.12.13. Mimčo uvidím až skoro po 7 týdnech, tak mi to přijde fakt nekonečný.
3. led 2014 ve 13:45  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Když se mají dělat UTZ do 12-14 týdne, tak moc nechápu, proč mi to neudělal dnes, když jsem tam byla na KO. Dnes jsem přesně 13+0. Ale věřím mu, když říkal, že je menší riziko, že se něco přehlídne. Já se v tom nevyznám, já se v tom neorientuju :grinning:
3. led 2014 ve 13:48  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenikka já jsem dneska přesně 13+2 a pořád nic .. tak jsem z toho taky trochu na nervy, v pondělí jdu k doktorovi tak uvidím
3. led 2014 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenikka jdu ve 13+2 dle OVU, dle MS asi 13+6, obojí mi budou dělat najednou. Tak snad ta krev bude průkazná, oni to všude dělají jinak.
3. led 2014 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Díky holky, jsem klidná, vidím, že každý doktor to dělá jinak. Hlavní je, aby nám to dopadlo všem dobře :slight_smile:
3. led 2014 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pisisvori jak se pozná tvrdnutí bříška?
3. led 2014 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@elisset já to neumím popsat:slight_smile:, prostě to bříško ztvrdne = napne se.. a cítím takovou jako "křeč"...kdo neví tak to asi neměl:slight_smile:.
3. led 2014 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak my už dnes máme také po screeningu, down 1:11050 tak jsme v klidu, nosík i projasnění v normě... a na 90% to bude kluk :slight_smile:)) k velké radosti tatínka :slight_smile:
3. led 2014 v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@engele blahopřeji k ng screeningu :slight_smile:
3. led 2014 v 17:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek