• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v červenci 2014

27. září 2016 
@elisset to chapu,po te zkusenosti je to logicke.je dobre ze se muz tajt dobrd adaptoval.a ani o vikendech se neuvidite?
3. led 2014 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulaho nee, manžel dělá na směny víš a to dojíždění stojí čas a peníze, tak jsme se domluvili, že měsíc to vydržíme a přijede v únoru tak na týden třeba a potom v březnu, pak už budeme snad spolu v dubnu :slight_smile:
3. led 2014 ve 22:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elisset tak to obdivuju..ale co vam zbyva vid.
3. led 2014 ve 22:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulaho no jo, vydržet to musíme. Ale my máme tu výhodu, že my jsme spolu trávili hrozně málo času .. ačkoliv jsme spolu bydleli trávili jsme spolu pár hodin týdně, manžel pracuje jako hasič na směny a do toho hraje poloprofi fobal, takže trénink každý den, každý víkend zápas. Měsíc už jsme taky bez sebe byli když byl v lázních a v Thajsku, takže to není pro nás poprvé .. pravda, že tenkrát jsem už ke konci brečela, ale dá se to vydržet. Právě jsme si říkali jaké to bude, sami dva v cizím městě a jak budu doma s mimčem, tak se uvidíme pořád, to nejsme vůbec zvyklí :grinning:.
3. led 2014 ve 22:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elisset Já jsem taky doma,jsem prvně těhotná a neměla jsem špatné zkušenosti,ale v práci pracuji s olovem,cínem,prostě nic zdravého pro dítě,takže u nás to všechny ženy řeší odchodem a to okamžitě....Vyčítala bych si to,ikdyž by to s ním nesouviselo...Ale vím,že jsi psala o kanceláři :slight_smile:
4. led 2014 v 09:27  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v lednu 2017  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elisset Jinak obdiv s tím manželem,ale určo je to tak lepší,držím palce,ať vám to uteče a jste brzo spolu :slight_smile:
4. led 2014 v 09:32  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v lednu 2017  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zuzulajda87 kde pracuješ? jsem ze stejného kraje jako ty totiž :slight_smile: a jinak moc děkuji, nebylo to sice v plánu, chtěli jsme to prožívat hezky spolu, ale holt člověk míní život mění no :unamused:
4. led 2014 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elisset V jedné fabrice,která vyrábí desky plošných spojů,.Dýchat to svinstvo říkal i doktor,že bych neměla,kor s mou nemocí,takže to beru jako prázdniny,bohužel když nás neumí přeřadit na jiná místa,tak smolík.... Přesně tak,člověk míní,ale uteče vám to určitě :slight_smile:
4. led 2014 ve 12:08  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v lednu 2017  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elisset Hele, ono to není jen o tom, jestli chtějí jít dobrovolně na neschopenku, ale prostě už myslí i na mimča, co je pro ně dobré a co ne. Já sama dělala v kanceláři, takže to by bylo v pohodě. Jenže jsem dojížděla denně hodinu a půl do práce a to samé z práce. V autobuse a metru každý prská, to je jen tak něco chytit. Ráno jsem vstávala v 5 a 2x týdně jsem se vracela v 7 domů. Nebyl čas na odpočinek. A že jsem před den unavená, musím si jít třeba po obědě odpočinout. Ale je fakt, že já čekám dvojčátka, tak je to asi taky větší nápor na tělo. Zase jsem měla výhodu, že jsem vůbec nezvracela, jen teď se mi občas motá hlava...
Ale abych nebyla úplně proti, je fakt, že některý ženský to až moc přehánějí... Kromě toho, že jsem na neschopence, to moc nehrotím. Abych zkoumala, vše co smím jíst a nesmím, co smím dělat a nesmím dělat...
4. led 2014 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, jestli chodíte na FB, je tam uzavřená skupinka - tak se přidejte: https://www.facebook.com/groups/252449774920503/253297458169068/?notif_t=group_activity
4. led 2014 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mmonika87 já taky dojíždím denně autobusem hodinu a půl z práce a do práce a jak říkám, stačí, že bych měla ranní nevolnosti a nedojela bych .. takže bych musela na neschopenku, ale pokud mi nic není, jsem jen unavená a bolí záda, nebrání mi to v tom abych pracovala, zas až tak špatně se necítím :slight_smile:. A vstávám taky v pět domů jezdím taky v pět, jednou týdně v šest. Je to každého věc, každý jak se cítí, to je jasné. Jen mi prostě nejde do hlavy, proč jde na neschopenku ženská, která se cítí fajn a nic jí v té práci nehrozí. Jenom proto, že je těhotná? No promiň :sweat_smile:.
4. led 2014 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Adik2 28 let (GS Mamavit) :hearts: TP 9.7.2014, KO + odběry 23.1.2014
akcinorev 30 let ((Femibion) :hearts: TP 18.7.2014, screening 9.1. KO 16.1
Ally8 29 let (Utrogestan, Gravital) * TP 11.7.2014, skríning 23.12., KO 3.1.2014
alveaenerle 24 let (kys. listová) :hearts: TP 11.7.2014, KO 20.1.
elisset 28 let (GS Mamavit) :hearts: TP 9.7.2014, KO 6.1. 2014
engele 31 let (jen vyvážená strava) :hearts: TP 13.7.2013, KO 14.1.2014, KLUK emoticon
ivdizzi 27 let (DM A-Z Mama) :hearts: TP 8.7.2014, KO 7.1, 2014
kacenka90 23let (Utrogestan) :hearts: TP 19.7.2014, KO 23.12.2013
kamca80 33 let (kys. listová) :hearts: TP 29.7., KO 27.1., screening 21.1.
klariss 01 28let (GS Mamavit) :hearts: TP 8.7.2014, KO 18.12., screening 30.12
lenikka 29let (kys. listová) :hearts: TP 22.7.2014, screening-odběry 9.1.
liss_durman 22let (Acidofolan, Gravital) :hearts: TP 19.7.2014, screening 14.1. KO 20.1.
miskaka 26let (Mamavit a listovka):hearts: TP 25.7.2014, KO 30.12.
natali29, 29 le (kys. listová) :hearts: TP Neupřesněn, screening 14.1., KO 14.1.
oggynka, 28 let (Calibrum babyplan) TP 25.7.2014, odbery 8.1., UTZ 15.1., poradna 14.1.
petulaho 27let (Utrogestan, Prednison, Femibion 800):hearts: TP 22.7.2014, KO 8.1., scr.-odběry3.1.UZ 16.1.
pisisvori 38let (Femibion, kys.listová - občas) :hearts: TP 13.7.2014, Screening 17.12. odběr, 3.1. UTZ, KO 13.01.
pivonka2 29 let (kyselina listová) :hearts: TP 29.7., KO+screening 15.1.
ppapajade 34 (Femibion):hearts: TP 26.7.2014 Screening 16.1
romcat 24let (Chytré miminko):hearts:TP 10.7.2014 ,KO 7.1,
sanigua, 29 let (kys.listová) :hearts: TP 2.7.2014, screening 19.12,KO 7.1
simculajs 22 let (kys.listová) :hearts: TP 9.7-2014, odběry 20.12
tesorina 33let (Femibion 800) :hearts: TP Neupřesněn, odběr krve 27.12. screening 6.1.
veruunek 20 let (Femibion 800, Utrogestan,) :hearts: TP Neupřesněn, screening 13.1. KO 7.1.
winterska, 41let (kys. listová), :hearts: TP 4.7.2014, KO 6.1.
ZenaBlaZena, 27let (listovka) :hearts: TP 2.7.2014, dle UZ 28.6., poradna 23.1., 2.screening 13.2.
zuzulajda87, 26 let (kys,listová) :hearts: TP 11.7.2014,KO i genetika 30.12.
4. led 2014 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@elisset protože je to pohodlné, dokud měly neomezené vycházky, byl za exota každý kdo na neschopence nebyl. Když má někdo průměrný plat ani o moc peněz nepřijde, do mateřské se neschopenka taky nepočítá, takže taky o nic nepřijde...Já jsme při prvním těhu chodila do práce až do 36tt a celou dovolenou jsme si ještě nechala mezi mateřskou a rodičákem vyplatit. Teď by pro mě pouhých 6 hodin vycházek bylo hrozné, protože dcera chodí do školky, odpoledne v létě s ní někdo musí ven, na besídky do školky, oboje rodiče máme daleko, takže pořád prosit o nahlášení jiného místa pobytu...při mém platu bych dostávala tak 30%..,ale někdo kdo bydlí v baráku, rodiče má vedle a čeká první proč si doma neodpočinou místo otravování se se šéfem:slight_smile: tak to podle mne spousta ženských bere.
4. led 2014 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pisisvori to je taky fakt, že to třeba braly takhle .. Sama jsem zvědavá jak dlouho mi ty záda a pánev dovolí chodit do práce :slight_smile:, ale já bych se doma asi unudila :slight_smile:. Teď už se nedávají neomezené vycházky co?
4. led 2014 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elisset @pisisvori Ano, teď jsou vycházky jen 6 hodin denně. Takže to si asi taky každý rozmyslí, jestli půjde na neschopenku nebo ne... Ale s dvojčátkama posílají na neschopenku automaticky.
Ano, já jsem z těch, co mají to štěstí, že mám rodinu kolem sebe, takže rodinný zázemí paráda. V klídku se můžu připravovat na příchod dětiček a obstarávat vše potřebné.
Nedovedu si přestavit, že bych chodila až do porodu do práce. Už teď mám břicho, jako ty, co čekají jedno dítě, tak v 6.-7. měsíci. Jsem zvědavá, do jakých rozměrů dorosteme...
4. led 2014 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásnou sobotu, koukám, že řešíte práci. Já mám naštěstí velkou výhodu toho, že dělám částečně z domova, takže cca 3 dny jsem v kanclu a zbytek doma. A kancelář 15 minut MHD, aspoň to je výhoda velkýho města. V kanclu ale být nemusím, takže když je zle nebo před porodem budu moct být klidně doma. A přítelkyně mého šéfa a kolegy čeká asi o 14 dní dříve, takže on je dost srozumněn s těhot.problémy :D Jsem za to šťastná, i když mám dny, kdy doma neudělám nic...a pak to doháním.
4. led 2014 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmonika87 ty vycházky jsou ale strašné fakt .. nechápu proč nezůstaly neomezené, vždyť to není klasická nemoc .. navíc třeba tvůj případ, čekáš dvojčátka, tak jsi automaticky na nemocenské, přitom třeba kdybys mohla, tak bys do té práce chodila, tak nechápu, proč jen 6 hodin denně
4. led 2014 v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veru324 tak to máš super, já taky měla v práci domluvené, že bych pracovala i pak třeba na zkrácený během rodičáku, ale jelikož je všechno jinak a 2 měsíce před porodem se stěhuju 400 km daleko, budu muset na chvíli jak na nemocenskou tak zapomenout na práci při rodičáku .. ale třeba něco najdu :slight_smile:
4. led 2014 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elisset Jo, to zase vymyslel nějaký chytrák. Ale je mi pořád divný, že na sociálce mi tvrdí, že můj doktor má dát žádost na sociálku o vycházky 12 hodin denně. Když jsem to doktorovi říkala, tak mi tvrdil, že to zkoušeli, ale sociálka jim to vrátila zpátky a nevyhověli jim. Na sociálce ty 12 hodinový vycházky musí schválit nějaký revizní doktor a ten to asi jen tak někomu nepovolí....
Teda, to stěhování takhle před porodem Ti vůbec nezávidím.
4. led 2014 v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elisset Já to mám to samé :wink: Za celé těhu jsem ani jednou nezvracela, od žalůdku taky špatně nebylo. Spíš mně bylo vždycky špatně z hladu:D Jak si ten malý červík řekně o jídlo, tak hned musím jíst nebo mi začne být ouvej. Vyhovuje mi jíst častějc denně v malých dávkách, větší porce na oběd nezvládám. Spíš se v tom porýpu a za 2 hoďky bych si něco malého dala na zub:slight_smile: Ale někdy mě i přepadají stavy, že mám hlad, ale na nic chuť, tak pak hledím snad hodinu do ledničky a nevím co by mě uspokojilo :grinning:
Jinak záda jsou svině, nic horšího snad nemůže být. Je to běh na dlouhou trať. Já mám zase problémy s krční páteří a vrací se mi to...Taky bohužel sedím v práci u PC, ale snažím se doma co nejvíc hýbat - uklízet, chodit se psíkem na vycházky, cvičit, sem tam plavat...tak ty záda pak tolik necítím a je to lepší. Teď jsem začala brát i horčík. Někdy ty záda zlobí z důvodu nedostatku minerálů - převážně hořčíku a v těhu ho potřebuješ ještě víc než předtím. Muže se to normal brát v těhu, tak doporučuji zkusit. Taky bych si zatím nedokázala představit, že bych byla už doma až do července, bych se asi zbláznila...tak mě to aspoň donutí myslet i na jiné věci, protože jak se nudím, tak myslím jenom na samé kraviny...
4. led 2014 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmonika87 no jestli je ten doktor nějaký blbec na té sociálce, tak kdo ví :unamused:. Já právě tak pročítala diskuze jaké mají holky vycházky a vím, že spousta holek má i víc .... dokonce se jich i našlo pár, které měly neomezené, ale nechci kecat, protože nevím z jakého roku byly ty příspěvky. No já už se na stěhování těším z toho důvodu, že budu konečně zase s manželem, jsme teď právě od sebe na 3 - 4 měsíce.
4. led 2014 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andulajda mě právě ty záda nejvíc bolí když se hodně hýbu, jak jsem teď balila věci při stěhování a pořád se ohýbala, tak mě pak bolely ukrutně .. právě, že lepší to je, jak jsem v té práci a sedím, ale to mě zase bolí ta pánev :grinning:. To si asi nevyberu :grinning:. A to já velké porce jídla zvládám v pohodě, to jsem zvládala i předtím :sweat_smile:. Ten hořčík zkusím, děkuji.

A kolik jste už přibraly holky? Já mám 4 kg nahoře :unamused:, zdá se mi to moc.
4. led 2014 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@elisset Aha, tak to máš opačný problém...ale taky nevydržím dlouho sedět u PC, musím se pak projít, protože mě namísto pánve zlobí ta krční páteř. Nj asi si ani jedna nevyberem:/ Já si jen říkám, že mi ten hořčík už snad pomůže to trošku uvolnit, uvidíme...
Jinak s přibráním jsem ještě o půl kila kupředu, mám nahoře 4,5 kg, takže buď v klidu :wink: A to se nepřecpávám, jím hodně ovoce i zeleniny a jak říkám raději v menších dávkách. Ty mega porce obědů, co nám dávají v práci nemám šanci zvládnout :grinning:
4. led 2014 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, já nějak vůbec nestíhám reagovat... Moc gratuluji všem k negativním screeningům!
Taky jsem odeslala žádost o přidání do té skupiny na FB. Ale až pak mě napadlo, jestli se mi na tom profilu nebude pro ostatní zobrazovat, že jsem v té skupině? Jsou lidi, co to ještě nevědí, tak by to byl asi šok :grinning: Nevíte někdo?

Co se týče práce. Já mám pohodovou práci jako učitelka v ZUŠ, ještě k tomu na částečný úvazek. K tomu studuji. Prostě ideál. Ale bohužel jsem kvůli oslabené imunitě byla pořád nemocná a v těhotenství prostě nechci nic riskovat, takže jsem na PN. Upřímně - chtěla bych zažít tu "nudu" doma. Já se absolutně nenudím, pořád makám do školy, navíc dcera nechodí do školky kvůli infekcím a tak mám o "zábavu" postaráno :rolling_eyes: . Už teď jsem ve stresu, že nestíhám termíny do školy a to jsem "jen" doma. Je mi celý den nevolno a prostě nic neudělám :frowning2: Fakt děs. Takže si moc neumím představit, jak bych v té škole fungovala :grinning:
4. led 2014 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@liss_durman jůůů, ty jsi měla krásné povolání :slight_smile: S tím FB nevím, také jsem zažádala a pak se mi to rozleželo v hlavě, pač se FB nesvěřuji se vším a každý nemusí vědět vše, že? Takže odpověd by mě také zajímala, než začnu někam přizpívat :slight_smile:
4. led 2014 v 17:45  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červnu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@elisset ja kilo nahore...ale pozoruju ze kdyz jdu treba sviznejsi prochazku nebo proste vetsi namahu tak se desne zadychavam...nemuzu udychat rychljsi chuzi...dost mi to vadi protoze jsem doted proste chodila porad....mam hruzu z toho co bude v cerveci to se zadycham i kdyz projdu barakem :slight_smile:
4. led 2014 v 18:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já hlásím -3kg a to se teda fakt láduju vším na co mám chut, bříško pořád žádný. Pohybu a sportu mám pořád dostatek, ale i odpočinku. Taky nepracuju a jsem doma, protože když jsem otěhotněla tak jsem právě hledala práci tak ted už to nemá smysl. Ale doma se nenudím, funguju jako předtím a nějak na nudu není čas :dizzy_face: V pondělí jdu i s přítelem na screening tak jsme teda moc zvědavý jak miminko vyrostlo, posledně to byl haribáček.
4. led 2014 v 18:38  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ppapajade to zadýchávání mám snad už od samého začátku, tak to naprosto chápu .. vyjdu pár schodů a dýchám jak lokomotiva :sweat_smile:

@tesorina tak to koukám, že jsi ještě shodila .. já mám břicho jak blázen už :slight_smile:
4. led 2014 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elisset No já koukám taky, fakt nevím, kde je to mimi schované :grinning: Shodila jsem ze začátku to mě trápilo nechutenství, ale ted už tak měsíc jím normálně a přibrala jsem jen půl kg, stejně mám pořád -3kg od původní váhy. Už se těším na bříško až mě trošku vyleze, vím, že pak to asi nebude zas taková hitparáda, ale aspon si budu připadat už konečně těhotná.
4. led 2014 v 19:00  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tesorina a kolik vazis? Ja pribrala kilo a tak mam na 158cm 48kilo...
4. led 2014 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek