• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v červenci 2014

27. září 2016 
Ahoj holky. Mám za sebou dnes dvouhodinovou procházku, bylo to fajn, byla jsem příjemně unavená. Pak jsem asi na půl hoďky usla :slight_smile: Řešíte kylíčka? Já jsem zatim nepřibrala, jsem na stejné váze, podle poslední kontroly. Ale nikdy jsem neměla problémy s váhou, takže když se nebudu přecpávat a jíst sladké, tak bych se chtěla udržet max na + 8 - 10 kg. Hodně holek mi potrvdilo, že když připrabily méně, mnohem lépe snášely poslední trimestr. A jak řešíte ten hořčík, tak můj doktor mi ho napsal preventivně. Ani se neptal, jestli mám nějaké křeče nebo tak. Prostě řekl, že půlku denně mám brát s dalšími vitamíny a minerály (Femibion).
4. led 2014 ve 20:12  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@oggynka ty jo, tak to jsi hubeňourek :slight_smile:
4. led 2014 ve 20:16  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ally8 jj, ja jsem prcek hubenej..:slight_smile:) V prvnim tehu jsem pribrala 9 kilo a tyden po poridu jsem byla na svem.. Kez by to tak bylo i ted.. Ale ted hrozne zeru..:D
4. led 2014 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@liss_durman co se Týce toho fb tak naše příspěvky nikdo nevidí, jen ty co jsou ve skupince :slight_smile:
4. led 2014 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zenablazena naše příspěvky na fb vidí jen ty co jsou ve skupince, takže žádné obavy :slight_smile:
4. led 2014 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@elisset Protože je to prostě dávka nemocenského pojištění. Jsi doma, nepracuješ. A doma jsi asi z nějakého důvodu ne? Zřejmě proto, že máš s těhotenstvím nějaký problém a jsi na rizikovém ne? Jinak bys chodila do práce. Takže naprosto souhlasím s omezením vycházky na 6 hodin denně. Od sestry vím, že můžeš mít 3 hodiny dopo a 3 hodiny odpo, nebo najednou 6 hodin. Prostě je to daň za to, že jsi doma a pobíráš peníze. Nevím, proč by měly být vycházky neomezené...
4. led 2014 ve 22:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
holky to tlousnutí a netloustnutí a bříško neřeště, stejně to člověk nijak neovlivní, každé tělo je jiné a udělá si to jak chce. Já jsme v před prvním těhu byla docela hubená 181 cm 68kg, bříško spíš obrácený lavor , první 1kg jsme přibrala ve 14-15tt( nebylo mi špatně ani jsme nezvracela) a nakonec jsme měla navíc 18kg. Dcera měla 3,95kg a v porodnici zůstalo jen 6kg do 3 měsíců byly dole ostatní. Moje strava před těhu a v něm byla pro normálního člověka dost přísná dieta (ráno knekebrot s lučinou a plátkem šunky, v poledne maso a salát ,večer zeleninový salát + v těhu hrneček mléka např.). Jsou holky co jí 10x tolik a spoustu sladkého a přiberou sotva 8-10kg, vporodnici zůstane 10 a během kojení ještě 8kg zhubnou.

Teď jím tak 3x tolik už víc jak 3roky (od té doby co jsme malé začala vařit) mám při 181 cm 75kg a přibrala jsme zase až ve 13tt zatím 1kg. Bříško samozřejmě už leze, protože po prvním porodu mi zůstal pěkný špek tak je to víc vidět, ale řekla bych , že je to stejné jako s dcerou.

Takže žádné přemýšlení...miminko si vezme to co potřebuje a pokud jste nebyly anorektičky a neměly těžkou podváhu ani to zatím nepřibrání nebo hubnutí ničemu nevadí:slight_smile:.
5. led 2014 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
autor
@pivonka2 elisset šlo o to, že bylo zvykem aspoň co já jsme slyšela a viděla, že prostě na neschopenku šly ženský proto, aby nemusely být v práci ne že to potřebovaly z jakéhokoli zdravotního důvodu. Prostě to pro ně bylo fajn "válet¨" se doma, když vůbec o nic nepřišli, měly neomezené vycházky a nikdo je nekontroloval. A bohužel díky tomu zavedly ty vycházky pouze 6 hodin a kontroly i pro těhotné a pak na to doplácí i takové maminy, které jsou doma třeba kvůli IVF, dvojčatům....že musí hlídat čas kdy kam jdou....musí se omezovat víc než je nutné..nemohou na návštěvu k příbuzným...
Je to stejné jako to bylo dřív s maminkama samoživitelkama , lidi toho zneužívali tak to zkrouhli a doplatili na to ty mamky, které opravdu samy jsou:frowning2:
5. led 2014 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pisisvori ale prdlajs, na návštěvy můžou, na dovolenou můžou, jen to musí hlásit. Teď se na mě nezlob, ale je to prostě něco za něco. Pokud je doma kvůli dvojčatům nebo IVF nebo čemukoli zdravotnímu, pak má na sebe dávat pozor, být doma a hlídat se. Ne někde courat. A pokud musí ven, na nákup, na návštěvu, je problém naplánovat si to buď odpo, nebo dopo? Já v tom problém nevidím. Ségra byla taky na neschopence, kamarádka taky a šlo to. Návštěvy, dovolená v Krkonoších, víkendové výlety... Ne že to nejde. Jen se musí víc starat, hlásit. Že se využívalo (ne zneužívalo, když to bylo právně v pořádku, nejde dle mého o žádné zneužívání) i zdravýma maminama, je jiná věc. To bych já jako OSVČ musela být naštvaná, že jsem už nestihla odvést nemocenské jednorázově. Ale to je jiná věc. Prostě neschopenka je od slova neschopen (pracovat) a pak musím respektovat stejný léčebný režim jako lidi nemocní. Nevidím v tom žádný rozdíl. Maminky na neschopence, neberte si to osobně jo? :wink:
5. led 2014 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@pivonka2 Já jsem na neschopence,kvůli tomu,že má firma není schopná přesunout člověka mimo dílnu kde jsou výpary..Takže u nás všecky ženy utíkají...Vycházky mám 7 hodin a stačí mi to až až :slight_smile: A ano,někdy se nudím,ale tak si nějak říkám,že to je naposledy v životě,tak proč ne? :slight_smile:
5. led 2014 v 10:37  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v lednu 2017  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
autor
@pivonka2 ale mě to nemusíš vysvětlovat:slight_smile:, já to chápu a myslím si, že je to správné jen elisset podle mě se původně ptala na to, že nechápe proč jsou maminy doma na neschopence bez jakéhokoli důvodu:slight_smile:. A nezlob se, ale pokud bud každých 14 dnů chtít hlásit po doktorce, že jedu k jedněm nebo druhým rodičům, tak nevím co mi po 2 měsících dr. řekně.
Promiň, ale pokud je někdo na neschopence bez zdravotního problému tak je to zneužívání jak těhotnou tak lékařem a žádný zákon to nikdy nedovoloval, jen to nebylo dostatečně hlídáno a proto to bylo zneužíváno:slight_smile:.
Navíc moje dcera chodí do školky, manžel je celé dny v práci, když bude mít besídku od 4 do 6 hodin holt tam kvůli tomu nebude moc jít.....když bude v létě krásně tak nebude moc být venku, ale zavřené v paneláku....Pokud čeká mamina dvojčata nemusí jí nic být. Mamka taky čekala dvojčata a do posledního dne chodila do práce , doma chodila do 4 patra pěšky...že se s tím dnes nechává na neschopence neznamená, že musí být žena zavřená 10hodin doma, když jí vůbec nic není. Ale já to v žádném případě neomlouvám a zcela souhlasím s tím, že když je někdo nemocný nemá být celý den v tahu, ale asi to neumím dobře vysvětlit.
5. led 2014 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
A pokud je někdo v práci, která je pro těhotnou nevhodná....chemikálie, zvedání těžkých předmětů, noční....je povinnost zaměstnavatele přeřadit jí jinam se stejným platem, když to není možné zůstane těhotná doma za plný plat a ne, že jde na neschopenku.
5. led 2014 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zuzulajda87 taky myslím. Kdybys byla v práci, 7 hodin vycházek = volna bys neměla :wink:
5. led 2014 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pisisvori Tak jestli budeš chtít pracovat, podle mě ti to nikdo nařizovat nebude. I s dvojčatama. Dnes se podle mě těhotenství strašně hrotí. Všichni se tím moc zabývají, řeší nesmysly, chodí na neschopenky...Třeba kamarádka je učitelka a těhotná a okamžitě domů, že je to stres apod. Já učím taky, ale v jazykovce. Celý těhotenství jsem učila, chodila po městě do firem, tahala učebnice, ntb a v pohodě. Jasný, maminy bez problému jsou na neschopence i teď. To vidím kolem sebe. Doktorovi si řekneš o ni a on ti ji napíše. S tou doktorkou - víš, kolik má třeba lidí na neschopence? Dle mého soudu musí hlásit něco sociálce neustále. Ona se taky nezblázní, je to její práce a určitě bys jí ničím nepřekvapila. Na besídku bys taky mohla, na vycházky taky. Jen se to prostě musí víc plánovat. To je celý.
5. led 2014 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@pivonka2 já jsem jen chtěla říct, že prostě to, že to zavedli snížilo podstatně neschopnost těhotných, protože už si to dost ženských rozmyslí, aby nutili doktora vymyslet si nějaký důvod, aby s byla v klidu doma a je to dobře. Před 15 la více ety by třeba určitě zase nechali v 39 letech doma mě, přestože by mi nic nebylo:slight_smile:.
5. led 2014 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím,jsem 10+5 tt,13.ledna jedu do zlína do Oskara,byla jste tam některá?jak to bude probíhat?a jak dlouho jste tam byly?jestli jste na výsledky čekaly a tak,asi si budu muset vzít dovču v práci.to už bych zpět asi nestihla:slight_smile: díky za odpověď.
5. led 2014 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pisisvori Dovolím se oponovat,zaměstnavatel je povinen,ale ono skutek utek...Administrativy se nikdo nepustí a my skutečně nemáme kde pracovat....Zažila jsem,kdy u nás jedna těhotná pravovala,protože potřebovala peníze,ale neměli jí opravdu co dát,nemůže pájet,nemůže osazovat,nemůže nic,ale zaměstnavateli to je uplně fuk,tak tam prostě sedíš a mistři jsou neštaťastní že Ti nemají co dát a jsou rádi,když sama odejdeš.... Takže než se s někym dohadovat,tak jsem raději na neschopence.... Ono,když jedna kolegyně šla za šéfem,že je těhotná a že má nárok být bez nočních,tak jí řekl,ať to tak nehrotí,takže s někým nejde ani mluvit...
5. led 2014 v 11:17  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v lednu 2017  • Odpověz  •  To se mi líbí
Koukam, ze tu resite vychazky na nemocenske. Ja bych to tak radikalne nevidela ;). Kdyz jsem byla tehotna s Domcou, tak jsem byla na neschopence od zacatku. O prvni tehotenstvi jsem prisla v 10tt. a take byla akorat chripkova epidemie, tak me dr. nechala dr. doma. Oni obecne po potratech doma nechavaji. Take mam hodne stresovou praci a leckdy jsem nemela cas se v praci ani najist, obcas jsem i zjistila, ze jsem treba cely den nepila. Proste pro tehuli ne uplne ideal podminky. Vychazky jsem mela neomezene a byla jsem rada, ven jsem chodila podle sveho stavu a taky treba podle pocasi a tak. Kdyz bylo treba neco vyridit, mohla jsem jit v hodinu, kdy se mi to hodi a ne zrovna o vychazce, kdy bych treba musela stat frontu jako krava ;). Na jare a v lete jsem pak jezdila skoro kazdy den na chatu, mame to kousek a byla na zahrade, kde mi bylo urcite lepe nez v byte a myslim, ze to prospelo i mimcu. A tezko bych to nekam hlasila, kdyz jsem tam byla tak casto a dat si neschopenku tam take neslo, neni to tam na spani ;). Rozhodne jsem vychazky nezneuzivala k tomu, abych nekde cely den "vyvadela". To si myslim, zadna rozumna zenska neudela ;)
@pisisvori no a k tomu, ze kdyz te zamestnavatel ma nechat doma za plat, kdyz te nemuze preradit... Teorie pekna, bohuzel realita je jinde :slight_smile:. Vetsinou ti zamestnavatel primo rekne, ze mas jit na neschopenku, je to pro nej vyhodnejsi. A zamestnanec v ramci zachovani dobrych stavu samozrejme poslechne. Treba uz jen pro tu nadeji, ze se jednou bude mit kam vracet :slight_smile:. Netvrdim, ze je to tak spravne, ale je to realita dnesni doby.
5. led 2014 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zuzulajda87 je na to zákon a jsou na to tady diskuze:slight_smile:. Ano je asi to těžké, ale je to pro ně dané zakonem. Že v naší zemi takové věci neg´fungují je jiný problém, ale tím platí peníze stát místo zaměstnavatele. Proč ne, že jo stát má na vše.
5. led 2014 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
A koukam, ze nejsem to na tom telefonu vytukala, tak byla @zuzulajda87 rychlejsi :slight_smile:
5. led 2014 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@blazpe Prostě podle mě je to podvod a lékař by to neměl udělat. Kdyby tak jednal každý zaměstnavatelům nic nezbyde než to dodržovat.
5. led 2014 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pisisvori No to právě kolem sebe vůbec nevidím :frowning2: Naopak kamarádka řekla doktorovi, že má v práci průvan a že ji pak často bolí hlava a je na neschopence. Učitelka, zdravě těhotná, okamžitě domů. To nechápu. Kdybych si já mohla vybrat, jestli být doma, nebo ne, odradilo by mě míň peněz, ne ten klid (a nuda) doma.
5. led 2014 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pisisvori hmmm zakon :slight_smile:. Ted uprime, kdybys mela praci do ktere by ses jednou chtela vratit. Myslim, ze treba na severu je spousta lidi, ktere jsou radi za jakoukoliv praci. A zamestnavatel by ti natvrdo rekl, ze pokud nepujdes na neschopnost, ze ti navrat neumozni, co bys udelala? ;)
5. led 2014 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vahu nereste, ja do 38tt vzdy pribrala cca 12 kilo, no ale malou jsem prenasela a za posledni mesic nabrala 10 kilo, rekord 4 kila za tyden a to jsem jedla porad stejne, proste se zadrzovala voda.

Vcera jsme byli na navsteve u kamaradky a po peti hodinach, kdy jsme dorazili domu jsem naprosto odpadla. Hruza. Ale deti si to uzily. Mame malej byt a oni bydli v dome, tak v tom prostoru poradne radily.
5. led 2014 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pisisvori Jsem po druhé na nemocenské,za sedm let to myslím jde,myslím,že lidi mnohem více zneuživají náš stát a nemám v plánu rodit děcko za děckem,takže když má stát platit tmavším občanům uplně vše,tak jedna má nemocenská ho snad na kolena nepoloží...
5. led 2014 v 11:25  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v lednu 2017  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pisisvori naprosto s tebou souhlasím a správně jsi to vysvětlila :slight_smile:, přesně tak jsem to myslela.

Celou dobu píšu, že nechápu ženské, které jsou na nemocenské jen tak bez důvodu :wink:. Že to neuznávám .. Ale na druhou stranu vidím hodně velký rozdíl v tom být těhotná a nemocná :wink:. Neříkám, že si nejde naplánovat nákup a podobné věci v období vycházek, jenomže ono jde taky o to, jak ty vycházky máš. Ne vždy jsou vkuse, ale rozdělené na pár hodin dopo a pár hodin odpo a bohužel s některými doktory se opravdu domluvit nedá, stejně tak, jako někteří doktoři nedokážou respektovat různé výlety k rodičům apod. Taky jak píše @pisisvori ohledně těch maminek co čekají dvojčata, prostě mi to přijde na hlavu .. Rozhodně bude lépe mamince někde na zahradě ve stínu než zavřená v paneláku, když jsou venku vedra. A navíc ona nemůže za to, že čeká dvojčata a na tu neschopenku třeba ani jít nechtěla, protože se cítí fajn. Já to jenom nevidím tak černobíle jako ty ..
@pivonka2
5. led 2014 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pisisvori no vsak ja psala, ze netvrdim, ze je to tak spravne, ale ze realita je takova. A mimochodem vse se da odejit. Dr. ti proste nedokaze, ze nezvracis 10x denne a netvrdne ti bricho, jak mu ty tvrdis.
5. led 2014 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zuzulajda87 ale já vůbec nechci kritizovat nikoho konkrétního jen měto rozčiluje, protože všechny tyhle miliony a miliardy, které má zaplatit někdo jiný (viz v tohle případě zaměstnavatelé) platí stát a všechno tohle chybí úplně zbytečně jinde, takže pak není na nové školky nebo na 2 učitelky pro 28 dětí ve školkách, pak se musí platit poplatky v nemocnici atd. atd.
5. led 2014 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@blazpe jsem asi blázen, ale trvala bych na tom co je platné a na co mám nárok:slight_smile:
5. led 2014 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@blazpe jasně , že o tom tom to je podvod na podvod. Já jsme asi naivní snílek a poctivec :slight_smile:
5. led 2014 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek