• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v červenci 2014

27. září 2016 
autor
@wendy_ jojo, já jsme právě taky do 15tt nepřibrala nic a od 15 do 31tt 9kg a dalších 9kg za poslední 2 měsíce:frowning2:
5. led 2014 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pisisvori Víš,já Ti to taky neberu a chápu Tě,jen nebudu v dílně,kde jsou chemikálie a ty hnusy z olova,zaměstnavatel to má na háku,protože ví,že za bránou na mé místo čeká dalších 50 žen,takže ví,že sklopím uši a nebudu s ním ani diskutovat....Je to hnus,ale nemyslím,že si to dělám sama,kdyby mě přeřadil,klidně budu něco dělat,ale ono je to pro ně pohodlnější a u nás na severu opravdu je té práce po málu
5. led 2014 v 11:35  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v lednu 2017  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
teda do 15tt 1kg. pak 15-31tt 8kg už kecám:slight_smile:
5. led 2014 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elisset @pisisvori @blazpe @zuzulajda87 Já jsem v těhle věcech dost radikální no. Vím to. Taky neuznávám být na neschopence bez důvodu. Že se to tak dělá, to se asi shodneme. Ale bavit se o tom, jak si co naplánovat... Prostě mi nevymluvíte, že se to nedá udělat. Dá. I na ten blbej úřad se můžete objednat, abyste nemusely čekat frontu. Že je mi lépe na zahradě nebo na chatě - fajn, ale nejste na dovolené!!! Prostě mi přijde, že si tady pletete nemocenskou a dovolenou. Máte být v klidu, doma, ne jezdit po výletech, nákupech, úřadech apod. Je to pouze lenost, pohodlnost. Kdybyste chodily do práce, tolik volna byste neměly. Takže asi tak. Asi jsem vás teď dost naštvala, ale já prostě nesouhlasím s tím, co tady hájíte. Prostě jednou jsem na nemocenský, musím respektovat jistá pravidla a omezení. Není to dovolená.
5. led 2014 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
autor
@pivonka2 ale ty nechápeš jak to myslíme. Jde o to, že než zavedli těch 6 hodin vycházek a kontroly tak to většina ženských právě jako dovolenou braly (doktorovy nalhaly jak tady zaznělo zvracení, bolesti.. nebo na roviny řekly ať jim něco napíše) a byly na dovolené za státní peníze (jak už jsme napsla když máš 16-20 hrubého tak to zae tak velký propad není, mateřskou to neovlivní...). kdežto teď už to nejde pro někoho tak jednoduš a právě musíš plánovat řešit, hlásit (pro mě hlavně to, že bych tím omezovala dost své starší dítě, které by díky tomu spoustu času trávilo v paneláku místo na té zahradě , v bazénu...), takže si to spoustu ženských rozmyslí. Aspoň já jsme to tak myslela.
5. led 2014 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pivonka2 kdybys šla o pár stránek dál a přečetla si co jsem psala, tak bys viděla, že mám stejný názor na to, že někdo to těhotenství zbytečně hrotí a hned běží na neschopenku, ačkoliv mu nic není a v práci nehrozí. A aby bylo jasno, já na neschopence nejsem a ani se zatím nechystám :wink:. Chodím do práce dál, ačkoliv strávím denně 3 hodiny cestováním autobusem a tramvají, dokonce i přesto, že mám bolesti zad i pánve, ale pořád je to pro mě zvládnutelné a nechci být doma, protože bych se unudila a peníze taky potřebuji.. Ale bohužel jsou také holky, které na tu nemocenskou prostě musí, ačkoliv nechtějí cítí se dobře, viz. dvojčata, umělé oplodnění, předchozí potrat. A to jsou ty případy, kdy si myslím, že by mohly mít povolené neomezené vycházky, to je celé.

A vážně se tu nehodlám hádat, souhlasím s tebou ve spoustě věcech, ale všechno není tak jednoduché jak to vidíš ty ... Já mám názor prostě jiný, nicméně tvůj názor respektuji, ale jelikož ani jedna z nás ho nezmění, tak nemá cenu se tu dohadovat a dál už bych to fakt neřešila :slight_smile:.
5. led 2014 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky znam maminky, co byly na nemocenske dle mne jen proto, ze chtely a ne ze mely nejake problemy. Ale je to kazdeho vec. A hlavne kdo ceka prvni dite, tak pro nej 6 hodin vychazek neni nijak omezujici, kdo uz ma deti, tak verim, ze obcas to muze omezovat, ale je to proste dan za to, ze je doma.

Obcas si rikam, ze jsem mela odejit z prace driv a trosku si to doma uzit. Odchazela jsem 6 tydnu pred TP a rodila 38+0tt. Takze jsem doma byla jen mesic a to pred Vanoci, takze jsem akorat stihla uklid, napect cukrovi pro rodinu a vse vyprat a vyzehlit pro miminko a konec, ani jsem se nenudila. A ted bych se tak rada alespon tyden nudila doma sama. No musim pockat tak dvacet let, nez deti vyrostou :wink:.
5. led 2014 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elisset odkdy máš tu pleť zhoršenou? Taky mám takový problém :-/ děs..bez korektoru nemůžu ven..dost mě to štve, protože nejsem právě maniak přes líčení..
5. led 2014 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlamar no už od začátku těhotenství, jako já nikdy neměla ukázkovou pleť, ale teď mi to dá práci zakrýt to .. a zatím to nevypadá, že by se to mělo zlepšit :unamused:
5. led 2014 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elisset No já se taky hádat nehodlám, páč mě to nebaví a jsem pro věcné argumenty :slight_smile: Jen mi prostě přišlo, že se tu sice shodneme, že ženský chodily na nemocenskou zbytečně. Ale právě ten předchozí potrat, dvojčata apod. beru jako zdravotní problém nebo spíš komplikaci? Navíc - neschopenku odmítnout můžeš ne? Aspoň já ji vždy odmítla a nikdo mi ji nenutil. Jak říkám, jsem v tomhle radikální a vím o tom...Jsem holt Beran, se nepředělám:grinning:
@pisisvori To jsme se zřejmě nepochopily. Protože máš asi v okolí víc případů těch, které si to rozmyslely. Ale já právě kolem sebe opak - ty zbytečné "nemocné."
No nebudeme si kazit neděli ne? :sunglasses:
5. led 2014 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pivonka2 já několikrát odmítla neschopenku, ale to byla angína pod. nevím jak je to v těhotenství .. Vidíš a já jsem kozoroh, takže to už tím tuplem nemá smysl se dohadovat :grinning:. Nechme to být, jsme tu přeci od toho abychom si poradily a ne se hádaly :slight_smile:.
5. led 2014 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pivonka2 Přečti mi prosím někde můj příspěvek,kde bych psala něco o tom,že nesouhlasím s vycházkama a tak?Takže si nejdrříve něco přečti a pak osočuj!!!! Jsem na nemocenské,ano a vadí Ti to? Pracuji s chemikáliemi,splodinami apod?a Kvůli Tobě do práce rozhodně nepůjdu. Jsem epileptička a prostě se to v těhu zhoršuje,takže pokud Ti to vadí,tak to mě mrzí,ale nic s tím neuděláš
5. led 2014 ve 12:42  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v lednu 2017  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tak já třeba na neschopence už jsem, od ledna, a to mi nic moc není, jen únava, ale nestojí mi to za to, stát 12h na nohách a navíc když jsou to dvojky, tak co bych si neodpočala a neměla svůj režim :slight_smile: A názory okolí, jsou mi celkem víte kde :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jinak termín mám sice srpen, ale ven půjdou v červnu tak jsem zaskočila i sem, a zrovna koukám, téma neschopenka, tak snad neva
5. led 2014 ve 12:43  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@pivonka2 Ja s tebou tedy souhlasim... Pokud je nekdo na neschopence, protoze ma zdrav.duvod-potraty, vicecetne tehotenstvi atd, tak holt ma byt v klidu a tudiz mi prijde i adekvatni omezene vychazky... Pokud se nekdo rozhodne kvuli prac.prostredi, protoze nechce nastvat sefa, tak holt taky musi respektovat pravidla... A pokud nadavam, ze davky pobira kde kdo kdo si to zneuziva..tak se nebudu chovat stejne... Tot muj nazor.. Ale je kazdeho vec jak se zaridi.. Ja pracovala jeste den pred porodem a pak hned po navratu z porodnice..holt ucetni terminy necekaji..:slight_smile:) A ze je to stres..ano je, v kazde praci se stres najde...
5. led 2014 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zuzulajda87 Promiň, jestli jsi to pochopila takhle. Dala jsem tě do toho výčtu tam jen proto, že jsme se tady o tom bavily všechny. Možná jsem se překoukla. Nebylo to vůbec! mířeno proti tobě. Mrzí mě, jestli to tam vyznělo :frowning2: Jak jsem psala, neberte to nikdo osobně. Ty jsi přece jiný případ a máš k tomu jiné důvody, které chápu a respektuji. Ještě jednou promiň a nezlob se :frowning2:
5. led 2014 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
pivonka2 Já se nezlobím,jen nevím,kde si četla něco o těch vycházkách.Já psala,že mám sedm hodin a je to až až:Takže jsem jen nepochopila Tvou reakci,přišla mi přehnaná a neadekvátní.... Ano, jsem na nemocenské a respektuji to.A vůbec se na Tebe nezlobím,jen mi to příšlo že to míříš na nás,ale pokud ne,tak jsem ráda :slight_smile:
5. led 2014 ve 13:00  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v lednu 2017  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzulajda87 Já jsem ti tak k tomu příspěvku s vycházkama dala palec nahoru víš:slight_smile: Jako že nic proti :wink:. Ono když to napíšu, je to radikální vím, ale prostě tón hlavu a řeč těla neumím dát do toho příspěvku :frowning2: Asi budu používat víc smajlíků :sunglasses:
Nikdy nepíšu nic osobně, proti někomu. Jen si hodně lidí (a teď fakt nemířím proti nikomu) bere všechno strašně osobně... :confused:
5. led 2014 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pivonka2 No mě to příšlo na nás,když si pleteme nemocenskou s dovolenou,ale to je fuk :slight_smile: A určitě,smajlík nikdy nic nepokazí :slight_smile: .Tak jo,já si to brala osobně,vím :P :slight_smile:)))
5. led 2014 ve 13:08  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v lednu 2017  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zuzulajda87 Nene, spíš to bylo myšleno tak, že na neschopence je prostě omezení, na dovolené ne. Fakt nic proti nikomu :sunglasses: To bych si netroufla, vždyť vás tu vlastně neznám... :sweat_smile:
5. led 2014 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Holky, ale ja tohle neberu jako hadani ;). Jen prosta vymena nazoru. Kdyz by mel kazdy stejny nazor, byla by na tom svete nuda, no ne? :sunglasses:
@pivonka2 no ne na kazdem urade se muzes objednat, ale to je fuk. Ja to spis myslela ve smyslu, ze pokud jsou neomezene vychazky, jde si ta zenska ven v dobe, kdy ji je treba zrovna dobre a ne podle vychazek, kdy sice zrovna bleje jako Alik, ale je cas vychazky :grinning:. To same, kdyz uz ma treba deti, ktere maji take sve potreby. A ted nemluvim o tech, co jdou na neschopenku bezduvodne, ale o tech, co nejaky duvod mely. Pochybuju, ze by takova maminka po trech potratech, zneuzivala neschopnosti a jela treba na dovcu k mori. Podle me je to proste nefer k temto, co jsou na neschopnosti opravnene. A zrovna si myslim, ze tem "linym" omezene vychazky v neschopence nezabrani. Dokonce si i myslim, ze ty obzvlaste protrele typy to stejne respektovat nebudou a pripadnou kontrolu si budou umet vyridit ;)
@pisisvori hele a ja si trofam tvrdit, ze kdybys byla v te situaci, ze by na tvem platu zavisela obziva rodiny, sklopila bys usi a na tu neschopenku bys sla ;). Ono se to totiz dobre rika, kdyz v te situaci nejsi. Ale neber to prosim, jako utok na sebe. Jen mam proste uz par zkusenosti, ze par lidi tvrdilo, ze oni nikdy... A ejhle za par let byla situace jina.
No a abych byla uprimna, ja se ten zamestnavatelum zase tolik nedivim. Je spousta firem, kde opravdu neni moznost prerazeni a asi by se mi take nelibilo, platit zamestnance za to, ze nekde v koutku sedi a nic nedela a pak druheho, ktery dela praci za nej. Jako proc? Proc by na tom mel byt bit ten zamestnavatel? V dnesni dobe stupidnich zakonu, ktere vubec nechrani drobne podnikatele, kteri pak maji velky problem vubec podnikat dal, se fakt vubec nedivim, ze po takove zenske chteji, aby sla na neschopnost. Ono mi to i prijde celkem logicke. Ona je preci v te chvili sve prace neschopna, ne? Zdravotni pojisteni si jiste platila cely zivot a co za ni odvadel jeste navic zamestnavatel ( coz ani spousta lidi nema predstavu, jake jsou to castky)... no skoda mluvit.
Takze zaverem, me se take nelibi, kdyz nekdo system zneuziva, ale nelibi se mi ani to, ze pak jsou na tom nejvice biti ti poctivi a ty, kterych se to tyka, se to stejne nedotkne, protoze v tom proste umi chodit :unamused:. Jenze takovy je holt zivot a clovek se s tim musi naucit zit ;)
5. led 2014 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@pivonka2 jo a jeste jedna vec. S tim pobytem na zahrade. V te neschopnosti je vetsina zen z nejake duvodu a jde ji o zdravi toho ditete. Fakt si nemyslim, ze oboum prospeje pobyt v panelaku, kde je napriklad 37C vic nez ten zminovany pobyt na zahrade. Myslim, ze by prvotne melo jit o to, aby se matka citila zdravotne dobre, ne? A i psychika je dulezita :wink:. Fakt nevidim duvod, proc by zenska napr. po potratech mela sedet doma na zadku, kdyz stejne tak v klidu muze sedet na te zahrade a bude tam ji i mimcu lepe? A jsme zase u toho, ta poctiva doma sedet bude a bude trpet, ta co je na neschopence bezduvodne klidne odfrci ;)
5. led 2014 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@oggynka No já mám při 175cm 59kg, ale záhadně jsem přibrala od včera do dnes 1kg tak už to asi začíná, doufám, že né takovým tempem :grinning:
5. led 2014 ve 13:53  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elisset Hm, to bohužel trápí i mě..každej mi říká, to bude určitě holka a já si přitom celkem tajně přeju kluka :wink: třeba by ale mohl pomoct dermatolog...nějaký mazání, kosmetička...
5. led 2014 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, je mi trochu smutno z té diskuze o neschopenkách a to jsem jí jen tak přelítla. Není to snad jedno, proč kdo je nebo není doma? Ano některé z nás (přiznávám se) jsou doma jen kvůli takové banalitě, jako je např. oslabená imunita, únava, dojíždění.... Ale mně osobně je to jedno, ve svém věku si při studiu sama vydělávám a platím zdravotní pojištění, proč bych nemohla být doma v těhotenství, i když mi vlastně nic moc není? Za celou dobu co pracuji jsem nebyla na PN ani když jsem měla angínu apod. Prostě se necítím vinná, že jsem doma a jiné těhulky chodí do práce. Je to každého rozhodnutí. Vy, které do práce chodíte, to snad děláte dobrovolně, i když byste klidně mohly být doma, pokud byste chtěly. Je to prostě každého volba. Jak už tu zaznělo - kdo nechce být "příživník" a odvolávat se, že ostatní to tak dělají, ať chodí do práce (tady to zaznělo v souvislosti s tím, že jiní dávky vyloženě zneužívají, takže s tím příživnictvím to berte s nadsázkou, vůbec si nemyslím, že by se zrovna těhule přiživovaly na soc. dávkách, ale někdo to tak bohužel pořád bere). Prostě je to každého věc. My, co jsme doma, musíme respektovat vycházky. Nelíbí se mi, ale šla jsem do toho s tím, že o nich vím. S dítětem doma je to opravdu na hlavu dodržovat, ale co se dá dělat...
5. led 2014 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
autor
@pivonka2 ne ne nebudem:slight_smile: kvůli takové "hlouposti"
5. led 2014 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulaho @elisset tak to vypadá, že jsme s manželem konečně něco zachytili,ale ťukalo to dost pomalu -spíš jako moje srdce..
5. led 2014 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@winterska to musí být rychlé, cca 150 úderů za minutu .. to byl asi tvůj tep
5. led 2014 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@winterska zrovna se taky chystám, já ho asi chytla předevčírem a včera zase nic
5. led 2014 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elisset no tak nic, uvidíme, co zítra u dr.. :slight_smile:
5. led 2014 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@winterska já taky nic .. už si říkám, proč jsem si to vůbec kupovala .. naštěstí se z toho nehroutím jak ho nemůžu najít .. často tam slyším jakoby vítr nebo meluzínu a tam něco tepe, ale to jsou právě ty tepny ..

Slyšíte to tam taky? Tu "meluzínu" nebo "vítr"?
5. led 2014 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek