• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v červenci 2014

27. září 2016 
@elisset jo tak nějak a občas taky slyším lokomotivu... :grinning:
5. led 2014 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@winterska no ale cválání koně pořád nikde :grinning:
5. led 2014 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@winterska jé ty už jsi 15tt, to by mohlo být vidět zítra u dr. pohlaví viď. Chcete ho vědet?
5. led 2014 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pisisvori mně se to láme vždy v pátek (podle datumu poslední ms) :slight_smile: já ti ani nevím, zda ho chceme vidět, zatím to všechno vypadá na holčičku, nejraději bych se nechala překvapit.. a co vy, tušíte holčičku nebo klučíka?
5. led 2014 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rerycha ahoj, nevím jestli to tam stále tak funguje, já tam byla s malou před dvěma roky, a se synem před 4. Poprvé jsme tam čekali opravdu dlouho, byli jsme objednaní nějak kolem oběda a vzali nás až po třetí. U malé jsme byli na ráno a to bylo už lepší, přijmou tě, vezmou krev, tu hodíš do budovy naproti a vrátíš se. Výsledky krve trvají myslím dvě hodky pokud se nemýlím a pak čekáš v čekárně na utz. Většinou na něho maminy čekají tak dlouho že už výsledky krve jsou :grinning: ale naposled jsem se s něma domluvila, že jsem z eZlína, že mi udělali utz a kdyby bylo něco špatně tak mi zavolají a já dojedu zpět. Jinak je to tam fajn, doktorky všechny příjemné a ochotné....
5. led 2014 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@winterska nám v pátek dr. na screeningu říkala, že ona to vidí na holčičku. Na jednu stranu se tvářila, že to není jisté na druhou mi přišla, že si je jistá:slight_smile:. Byla to primářka Smetanová, je CSc. a myslím, že je fakt zkušená tak uvidíme. Já to vědět určitě chci a chtěla bych holku..myslím, že je větší šance, že hlky si budou víc rozumět i když budou o 5 let a hlavně všechno olečení máme holčičí od asi 12m, takže by to bylo jednodušší:slight_smile:. Manžel chce samozřejmě kluka a dcera spíš asi taky holku i když někdy se jí tatínka zželí a tvrdí, že kluk by byl lepší.

Jsem dneska nějaká nervózní, už aod 10-11tt mi tvrdne občas břícho, ale včera d nes je to skoro celý den, tak zítra avolám dr. Koupila jsme si magnesium, ale přijde mi to brzo. I když jsem našla články, že prostě to tak někdo má.

Holky ještě jsme se chtěla zeptat vás co jste starší, šly byste kvůli věku na plodovku nebo si nechali udělat ten prenascan...? Screening vyšel dobře, ale ty hodnoty jsou nižší než před 5 lety lety u dcery. Nevím, jestli je to vztažené k tomu populačnímu riziku ...jako , že před 5 lety bylo 1/ 450 a vásledné 1/9500 a teď z věku 1/110 a výsledné 1/2700 potom by to bylo dobré, protože by to znamenalo, že riziko je fakt nízké. Ale nevím, jetsli se nebere fakt jen ta ´výsledná hodnota jako taková, což by znamenalo, že teď mám ritiko 5x vyšší:frowning2:. Poslali mě i na triplet test, což mě taky zarazilo a NT bylo 2,1, což je v normě , ale někde 2,5 už je hranice....tak uvažuju o tom Prenascanu, jesti o nebo ne....je to 14000,-. Není to pro nás problém, ale taky by za to šlo počídit sposutu jiných věcí do výbavy pro mimi.
5. led 2014 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elisset jo slysim krome tukani taky asi jak se hybe.
@winterska to najdes,drzim palce zitra na UZ.Budou ti brat krev nj ty triply?
5. led 2014 v 17:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulaho a slyšíš i ten vítr nebo jak to popsat? takže to srdíčko je spíš ťukání jo?
5. led 2014 v 17:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky taky se k vam přidám. Termín máme 30. 7. , příští úterý jdu na 1. screening tak doufám, že všechno dobře dopadne. Chystáte se některá rodit v Thomayerce v Praze?
5. led 2014 v 17:21  •  čeká miminko, termín má v červenci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@elisset jasne..srdicko tuka jako tvoje,akorat rychleji.a obcas tam propluje.
5. led 2014 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulaho no fakt mám pocit, že jsem ho chytla jen jednou .. no uvidíme, třeba to fakt jde hůř přes ten špek :grinning:
5. led 2014 v 17:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pisisvori no já mám na NT tyto výsledky: T21 1:316 což by mělo být 1:1000, ale je to statistika, kterou díky svému věku překračuju, když budou další výsledky v pořádku, nebudeme muset na amnio, ale doporučují genetiku, superkonziliární UZ + fetální echokardiografii v hloubětíně.. Takže doufáme, že nebude třeba ani ten prenascan..
O tripplech informaci nemám, ale uvídíme zítra.
jinak už asi 2 měsíce zobu hořčík - ale spíš jen preventivně.
5. led 2014 v 17:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulaho O tripplech informaci nemám, ale uvídíme zítra.
5. led 2014 v 17:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@winterska hm tak to asi s tím věkem fakt klesá asi hodně. Mě zase genetička doporučila ještě speciální UZ na dysplazii kostí....., že prý s věkem roste riziko....to je hrozné co toho je , fakt by možná byl větší klid , kdyby žádný screening nebyl. Já doufám, že v tom Gennetu jsou snad znalci a srdíčko prohlídnou pořádně....Nějak si pořád nemůžu pomoc, ale u toho Apolináře bych byla klidnější:slight_smile: nevím proč.

Držím palce ať zítra kontrola dopadne dobře. Ty naši mrňousi to s náma "stařešinama" musí zvládnout :slight_smile:
5. led 2014 v 17:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@winterska a kolik toho hořčíku jíš, prosím? Dík.
5. led 2014 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pisisvori určitě zvládnou a my taky!!!
5. led 2014 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pisisvori mne bude ted ve stredu 35 let, takze uz take nejsem zadna mladice ;). Pokud mi dobre dopadne nt screening i tripple testy, tak nic dalsiho jen kvuli veku nebudu. Take jsou dulezite ty hlavni UTZ absolvovat na nejakem lepsim pracovisti nez u sveho gyndare. Ja na ty hlavni chodim na genetiku. A pokud bys chtela ten Prenascan, tak mam dojem, ze tady v Plzni je levnejsi. Myslim, ze je to kolem 8000,-, ale jista si nejsem. Tak z Prahy bys to sem nemela kdyztak daleko a kazda usetrena tisicovka je dobra ;)
5. led 2014 v 17:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pisisvori beru v těhu vitaminech hořčík - tam je 4%DDD
a beru hořčík a vitamín B6 od Naturline z drogerie, kde 6 tbl je 80%DDD, ale beru jen jednu denně - mám to jen preventivku :slight_smile:
5. led 2014 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blazpe tak to jsme se narodily stejně :slight_smile:
5. led 2014 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pisisvori Já si myslím, že v Gennetu jsou odborníci. Je to specializovaná klinika, takže bych jim věřila. Já jsem tam byla taky před Vánoci. Oproti mýmu gynekologovi jsou výborně vybavení. Já tam teda byla spokojená, ale je to věc názoru...
5. led 2014 v 18:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@winterska A v jakých dávkách zobkáš ten hořčík jestli se můžu zeptat? já tam mám dávkování pro dospělé 2-3 tablety denně. Je tam napsáno, že normál by se to v tomto množství mělo brát na doplnění tak 10 dnů. Tak přemýšlím, že po 10 dnech bych si jenom brala po té jedné pilulce.
5. led 2014 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pisisvori ja bych take gennetu verila, tam budou mit kvalitni UTZ a snad i doktory :slight_smile:
@elisset tak to je nahoda :slight_smile:. Jen tedy ja jsem se v dobe Tveho narozeni uz chystala do prvni tridy :sweat_smile:
5. led 2014 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@liss_durman Vůbec se tím netrap. Myslim, že si nikdo nemyslí, že těhule na neschopence jsou neschopné nebo že vyžírají sociálku na to jsou jiní experti v naší zemi :slight_smile: A pokud si to někdo myslí, tak ti na takovém člvěku vůbec nemusí záležet, ani na jeho názoru. Podle mě je jen málo zaměstnání, které můžou holky dělat v těhotenství. Neumim si představit holku s břichem, jak stojí u mašiny a dělá noční směny. Já kdybych něděla v kanclu a musela bych někde dělat u mašiny , tak už jsem taky dávno doma. Ať si každý říká co chce, vůbec by mě to nezajímalo. Musíme myslet jen na sebe, podle toho jak se cítíme a dělat jen to co nám je příjemné. Určitě si nemusíme v těhu nic dokazovat, že zvládneme makat až do 8 měsíce, pokud se na to prostě necítíme. Nejdůležitější je jen naše mimčo !!! Tak :wink: krásný den a žádné starosti s takovýma hloupostma
5. led 2014 v 19:26  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@andulajda já beru půlku denně. Ikdyž si se neptala mě :slight_smile:
5. led 2014 v 19:27  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ally8 Já se tím netrápím :wink: Jen jsem se k tomu chtěla taky vyjádřit. Jak říkáš, jde hlavně o toho maličkého tvorečka, který to pak odnáší. Při první jsem lítala pořád jak blázen, myslela jsem, že musím všechno stihnout, že nic nepočká. Teď už tu chybu neudělám. Asi proto je dcera tak hyperaktivní :grinning: Třeba bude druhé klidnější :wink:

@winterska Jé dej zítra vědět, jestli tě nabírali na ty triply. Mě by zajímalo, jestli na to posílají, i když máš dobré výsledky z 1. screeningu...
5. led 2014 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@andulajda jak jsem psala, beru oboje jen po 1 tabletce denně - kdybych měla nějaké potíže, domluvím se se svým dr.

@pisisvori fakt jsou v Gennetu odborníci - mohu doporučit, i když jsem tam letos nebyla. Jsou tam lidi, kteří se specializují jen na screeningy, a když je problém, po dohodě ti udělají hned drobný zákrok (odběr z placenty, nebo plodovky).
@blazpe když si představím, že já maturovala a některé z vás ještě nebyly vůbec na světě, nebo bych vám mohla dělat mamku, nebo je některá vaše maminka v mém věku :grinning: :grinning: :grinning:
5. led 2014 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@liss_durman Já mám výsledky screeningu dobré, byla jsem v Gennetu a sestřička u mého dr. mi ještě před screeningem řekla, že na tripply musím přijít, že přes to nejede vlak. Ale v Gennetu mi nabídli možnost těch kombinovaných testů, takže radši asi využiju toho. Když už teda, tak snad u těch kombinovaných testů bude menší pravděpodobnost falešného výsledku. A prý to taky platí pojišťovna.
5. led 2014 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ally8 Přesně tak. Já sice už teď jsem doma, ale stejně bych šla na neschopenku nejpozději v půlce března. Dělala jsem na finančáku a od půlky března bylo celkem šílenství... To byl byl strašný nápor a pro dětičky nic moc. Ale je pravda, že čekám první mimča, takže jsem na nás třeba víc opatrná než mamči, co už mají dětičky...

Jo, je fakt, že jsou takový, co stát ždímají, jak můžou, ale to je všude....
5. led 2014 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@liss_durman tak ja byla na screeningu v druhem trimestru pokazde a i ted se chystam. U syna jsem dokonce vedela, ze je vse ok, protoze jsem byla pred tim na odberu choriovych klku. Ale hlavne moje dr nema ultrazvuk, takze chci jit i proto, abych videla mimco, ze je vse ok. Jen k dr mam jit az v 18tt, tak ji zitra pro jistotu zavolam, aby mi dala zadanku driv. Na tu krev se chodi tusim mezi 16-18tt a nechci to nechavat na posledni chvili. Pri druhem tehotenstvi me dokonce zapomnela poslat na ten treti ultrazvuk, nastesti jsem si toho vsimla, ale i tak jsem sla na posledni chvili.
5. led 2014 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
holky,zítra končím dle ms 12tt.,ale ještě mi zbývá pár tbl.femibionu pro 1.trim.,nevadí když ho doberu a pak teprve pořídím pro 2.trim ne?jaký berete vy?
5. led 2014 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek