• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Miminko v červenci 2014

27. září 2016 
@elisset Ježíš já jsem trubka! :grinning: Diskutuju sama se sebou :grinning: Ten předchozí příspěvek měl být pro tebe...
7. led 2014 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmonika87 Ahoj, jestli jsem to dobře pochopila, tak je to kombinace screeningu a tripple testu (jen krve podle mě), ale právě proto, že se to kombinuje s výsledky screeningu, tak to nebývá tak často falešně pozitivní. Jestli to teda dobře chápu.
Ale můj doktor by mi to s těma výsledkama nenakombinoval, proto mám jít na krev do Gennetu.
Samo chápu, že v tom lítají určitě poplatky z pojišťovny a pod, proto budouasi v Gennetu radši, když si to nechám udělat tam, ale přijde mi dobré, že se v tom zohlední i ten screening.
7. led 2014 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@liss_durman aha, no vidíš, já taky byla s předchozím doktorem spokojená a jak jsem včera byla u toho nového, tak jsem koukala co všechno mi řekl apod. bylo to úplně něco jiného :slight_smile:.
7. led 2014 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Adik2 28 let (GS Mamavit) :hearts: TP 9.7.2014, KO + odběry 23.1.2014
akcinorev 30 let ((Femibion) :hearts: TP 18.7.2014, screening 9.1. KO 16.1
Ally8 29 let (Utrogestan, Femibion 400) * TP 11.7.2014, UTZ screening 13.1.
alveaenerle 24 let (kys. listová) :hearts: TP 11.7.2014, KO 20.1.
elisset 28 let (GS Mamavit) :hearts: TP 9.7.2014, triple test 17.1. 2014
engele 31 let (jen vyvážená strava) :hearts: TP 13.7.2013, KO 14.1.2014, KLUK emoticon
ivdizzi 27 let (DM A-Z Mama) :hearts: TP 8.7.2014, KO 7.1, 2014
kacenka90 23let (Utrogestan) :hearts: TP 19.7.2014, KO 23.12.2013 - další KO?
kamca80 33 let (kys. listová) :hearts: TP 29.7., KO 27.1., screening 21.1.
klariss 01 28let (GS Mamavit) :hearts: TP 8.7.2014, KO 18.12., screening 30.12 další ko?
lenikka 29let (kys. listová) :hearts: TP 22.7.2014, screening-odběry 9.1.
liss_durman 22let (Acidofolan, Gravital) :hearts: TP 19.7.2014, screening 14.1. KO 20.1.
miskaka 26let (Mamavit a listovka):hearts: TP 25.7.2014, KO 30.12. další ko?
natali29, 29 le (kys. listová) :hearts: TP Neupřesněn, screening 14.1., KO 14.1.
oggynka, 28 let (Calibrum babyplan) TP 25.7.2014, odbery 8.1., UTZ 15.1., poradna 14.1.
petulaho 27let (Utrogestan, Prednison, Femibion 800):hearts: TP 22.7.2014, KO 8.1., scr.-odběry3.1.UZ 16.1.
pisisvori 38let (Femibion, kys.listová - občas) :hearts: TP 13.7.2014, Screening 17.12. odběr, 3.1. UTZ, KO 13.01.
pivonka2 29 let (kyselina listová) :hearts: TP 29.7., KO+screening 15.1.
ppapajade 34 (Femibion):hearts: TP 26.7.2014 Screening 16.1
romcat 24let (Chytré miminko):hearts:TP 10.7.2014 ,KO 7.1,
sanigua, 29 let (kys.listová) :hearts: TP 2.7.2014, screening 19.12,KO 7.1
simculajs 22 let (kys.listová) :hearts: TP 9.7-2014, odběry 20.12 další KO 10.1.
tesorina 33let (Femibion 800) :hearts: TP 10.7. KO 6.2. Pohlaví: kluk
veruunek 20 let (Femibion 800, Utrogestan,) :hearts: TP Neupřesněn, screening 13.1. KO 7.1.
winterska, 41let (Elasti-Q ProMimi DHA), :hearts: TP 4.7.2014, KO 27.1.
ZenaBlaZena, 27let (listovka) :hearts: TP 2.7.2014, dle UZ 28.6., poradna 23.1., 2.screening 13.2.
zuzulajda87, 26 let (kys,listová) :hearts: TP 11.7.2014,KO i genetika 30.12. K.O. 27.1.
7. led 2014 v 09:57  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v lednu 2017  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@verumik nevím, jestli nepleteš všechno dohromady:slight_smile:.
A) TRiple testy se dělají už dlouho a je to odběr krve a posouzení několika hodnot a jejich vzájemný poměr:
1.alfafetoproteinu (AFP). Množství(výška) hladiny AFP určuje nebo potvrzuje vady nervové trubice (mícha, mozek),
2.lidského choriového gonadotropinu (hCG), který vykazuje riziko postižení Downovým syndromem,
3.estriolu (E3)
v mateřské krvi a jejich vzájemný poměr, přičemž se bere do úvahy váha pacientky, věk a délka těhotenství. Hladina estriolu odráží celkové riziko těhotenství. Jde z něj poznat i riziko rozštěpových vad páteře, bicha...
Dělá se po 16tt tedy ve II trimestru, je často falešně pozitivní = že vyjde že mimi je nějak nemocné a ono není, proto se časem přistoupilo ke
B) screeningu v I. trimestru = kombinovaný nebo NT screening, kde se odebere krev stanovující PAAP-P a free beta HCG , pak se na ultrazvuku sleduje NT = šíjové projasnění, čím větší tím hůř, přítomnost nosní kůstky, regirgutace (návrat krve vsrdci)...+ věk matky...vše se dá do počítače do vzorce a vypočítá riziko trizomií 13+18+21.

V I. trimestru to pojišťovna neproplácí v některých zařízení takže si to musíš někde zacvakat sama
Ale myslím, že zjistili, že ten Triple test může někdy určit Downa a jiná postižení (rozštěpy) i tam kde ten NT screening = kombinovaný v prním trimestru vyšel negativně (jak jsme to v pátek pochopila z povídání genetičky a dr v Gennetu) takže přestože tvrdili, že je zbytečný tak to zase asi u starších nebo těch z vyšším rizikem dělají. Pokud není důvodem pouze zisk a proplácení pojišťovnou:frowning2: (což dnes zcela nevylučuju:frowning2:)

To A a B se dohromady nekombinuje je to nezávislé jen další určení rizika.
7. led 2014 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verumik Můj doktor mi bral krev 6.12. a pak za 3 týdny jsem k němu měla jít, že mi udělá UTZ (jestli jsem to pochopila dobře, tak to měl udělat ten prvotrimestrální screening). No a toho 6.12. mě ještě poslal na genetiku, tam mi doktorka taky brala krev a řekla, že mě objedná do Gennetu na prvotrimestrální screening a tu krev tam pošle. Tam jsem jela 17.12., měli výsledky krve a dělali mi screening. Pak jsem o 3 dny později šla k mýmu doktorovi, který mi měl dělal ten screening u něj v ordinaci, ale když jsem mu dávala výsledky z Gennetu, tak si je přečetl (asi byl naštvaný, že jsem tam vůbec byla), sice mi udělal ultrazvuk, ale jen si poslechl srdíčka. Prý je to zbytečný, když to dělali v Gennetu. Tak fakt nevím, co si o tom mám myslet.
No a v Gennetu mi právě napsali žádanku na krev v 16. týdnu a UTZ. To mi udělá můj gynekolog. Krev mi ale vezmou i na genetice a zase jí pošlou do Gennetu. A pak s výsledkama s UTZ pak půjdu na screening v druhým trimestru zase do Gennetu.
7. led 2014 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pisisvori Ahoj, díky za vysvětlení, ale myslím, že to chápu tak, že udělají prostě tripple test (16. týden) a posoudí ho zároveň s výsledky toho screeningu (já byla ve 14. týdnu). Vysvětloval nám to takhle doktor a byl u toho manžel a pochopil to stejně. Možná jsem teda měla zrovna nějaké zatmění, ale myslím, že si to s tím, co píšeš výše ani nijak neodporuje.
Můžu jít na tripple testy ke svému doktorovi, ale v Gennetu v tom konečném hodnocení zohlední právě i ten screening.
I jsem s doktorem v Gennetu řešila, jestli musím tu krev dělat u nich, a právě mi říkal, že pokud se krev udělá jinde, tak mi to nenakombinují s těmi výsledky ze screeningu.
Možná jsem úplně mimo, ale na druhou stranu mi to nepřijde nijak nelogické.
Screening jsem platila. Tripple test prý platí pojišťovna a je jedno, jestli u mého doktora nebo v Gennetu.
7. led 2014 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, tak co se týče screeningu, mě třeba moje dr. říkala, že vzhledem k věku a nulovému genet. zatížení také není nezbytné, abych na něj šla, určitě by mě na něj neposlala sama. Že mi bude dělat stejně tripply. Já se rozhodla jít, tak mi nijak nezrazovala, poradila co a jak, ale co mi říkala mladší holčina, tak jí taky pomalu odrazovala, že to není nezbytné. Já teda čekám ještě dnes, jestli nezavolají z genetiky, tak je negativní, takže si umíte představit, že jsem jak na trní :confounded:
Ale třeba moje kamarádky z města, kde jsem 20 let žila (malé město. jčechy), neměla o screeningu ani ponětu, a to má dvě děti, holčičku porodila zač. minulého roku...vůbec neměla tušení, o čem je řeč.
A v těch tripplech je tedy možnost zjištění i jiných vad, než na screeningu? A dají se ty samé zjistit pak na velkém UTZ? Tyjo, člověk by fakt řekl, že čím míň vyšetření, tím větší klid..na jednu stranu.
7. led 2014 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@verumik mě prostě z posledních několika příspěvků nejen od tebe , ale celkově ...přišlo, že v tom je zmatek. Ano bere se v úvahu vše pro konečný verdikt, ale znělo to jako by se zkombinovaly výsledky I.+II. do nějakého konečného čísla a to podle mne tak není:slight_smile:

Mě právě hrozně překvapilo, že v Gennetu ten Tripple test dělají. Všichni poslední roky tvrdili, že je to zbytečné.
7. led 2014 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@oggynka taky jdu až za týden, poslední návštěvu na gyndě jsem měla 13.12. takže to máme hodně podobný... jen kontrolu na gyndě i screening v porodnici mám v jeden den, doufám, že to teda nevadí...
7. led 2014 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmonika87 No můj doktor vůbec screening jako takový nenabízí, má hodně skromně vybavenou ordinaci a na genetice jsem nebyla, takže krev jsem si vyřizovala rovnou v Gennetu. Objednávla a domlouvala jsem si to vše sama.
Tak mi udělali krev, za dva týdny ultrazvuk = screening.
Teď jsem ke svému doktorovi pozvaná na 16. týden na krev - z čehož by podle mě udělal ten tripple test, který nabízí a je placený pojišťovnou.
Jestli jsem to ale pochopila, tak si ten tripple test můžu nechat udělat v Gennetu, taky by byl placen pojišťovnou, kde právě zohlední i výsledky toho 1. screeningu.
Ten tripple test se podle mě dělá jen z krve, takže mě jde vlastně jen o to, jestli si nechám krev vzít tam nebo u svého doktora.
Podle mě to máme teda ve výsledku stejně, jen mě se do toho tolik nemíchá můj doktor a genetika. Můj doktor prostě nic navíc nedělá no.
7. led 2014 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@veru324 ty rozštěpové vady asi na dobré UTZ ve specializovaných centrech vidí, ale fakt těžko říct...oni asi nevědí jistě ani doktoři, řekla bych , že ty názory se mění a vyvíjí ze dne na den. Až půjdy na ty odběry na Tripple test tak se v Gennetu přímo znova zeptám.

Když jsme se ptala genetičky, tak mi řekla, že Down se bohužel někdy projeví až později než v tom 13.tt a dr. na UTZ mi řekla, že bohužel se Down nemusí projevit žádnou orgánovou vadou (na rozdíl od těch druhých dvou trizomiíí) ani projasněním...a že se bohužel Downů rodí pořád stejně. Z toho jsme pochopila, že se zase vracejí i k těm Tripple testům, ale jen má dedukce....možná jen u starších , kde je vyšší riziko...

Ale máš pravdu, že na jednu stranu je to fakt stresující někdy.
7. led 2014 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pisisvori
No jestli z toho spočítají pravděpodobnost, nebo mi prostě jen řeknou, jak to vidí celkově, to nevím, hlavně jde podle mě o to, že tam mají k dispozici více údajů a pokud by ty tripply byly třeba horší, tak mi řeknou, jestli je spolu s výsledky toho screeningu nutný to dál řešit, nebo jestli to považují za ok.
Tím, že můj doktor ty screeningy vůbec nedělá tak nevím, jestli by to uměl a chtěl nějak společně posuzovat.
Ale tak takhle si to jen myslím, svýmu doktorovi moc nevěřím a pokud jde jen o to, jestli si zajedu na krev do Prahy, kde stejně pracuju, tak se nemusím dlouho rozhodovat.
7. led 2014 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@verumik jojo jasně tomu rozumím. Já osobně bych stejně moc nevěřila těm doktorům, kteří si ten kombinovaný screening dělají sami. Podle mě prostě v těch centrech jsou na to lepší. Prostě těch screeningů dělají desítky za den a ne desítky za rok. Je docela hrozné, že je člověk takhle odkázaný na to co má za svého gynekologa:frowning2:
7. led 2014 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
Adik2 28 let (GS Mamavit) :hearts: TP 9.7.2014, KO + odběry 23.1.2014
akcinorev 30 let ((Femibion) :hearts: TP 18.7.2014, screening 9.1. KO 16.1
Ally8 29 let (Utrogestan, Femibion 400) * TP 11.7.2014, UTZ screening 13.1.
alveaenerle 24 let (kys. listová) :hearts: TP 11.7.2014, KO 20.1.
elisset 28 let (GS Mamavit) :hearts: TP 9.7.2014, triple test 17.1. 2014
engele 31 let (jen vyvážená strava) :hearts: TP 13.7.2013, KO 14.1.2014, KLUK emoticon
ivdizzi 27 let (DM A-Z Mama) :hearts: TP 8.7.2014, KO 7.1, 2014
kacenka90 23let (Utrogestan) :hearts: TP 19.7.2014, KO 23.12.2013 - další KO?
kamca80 33 let (kys. listová) :hearts: TP 29.7., KO 27.1., screening 21.1.
klariss 01 28let (GS Mamavit) :hearts: TP 8.7.2014, KO 18.12., screening 30.12 další ko?
lenikka 29let (kys. listová) :hearts: TP 22.7.2014, screening-odběry 9.1.
liss_durman 22let (Acidofolan, Gravital) :hearts: TP 19.7.2014, screening 14.1. KO 20.1.
miskaka 26let (Mamavit a listovka):hearts: TP 25.7.2014, KO 30.12. další ko?
natali29, 29 le (kys. listová) :hearts: TP Neupřesněn, screening 14.1., KO 14.1.
oggynka, 28 let (Calibrum babyplan) TP 25.7.2014, odbery 8.1., UTZ 15.1., poradna 14.1.
petulaho 27let (Utrogestan, Prednison, Femibion 800):hearts: TP 22.7.2014, KO 8.1., scr.-odběry3.1.UZ 16.1.
pisisvori 38let (Femibion, kys.listová - občas) :hearts: TP 13.7.2014, KO 13.01., Tripple test 16.1.
pivonka2 29 let (kyselina listová) :hearts: TP 29.7., KO+screening 15.1.
ppapajade 34 (Femibion):hearts: TP 26.7.2014 Screening 16.1
romcat 24let (Chytré miminko):hearts:TP 10.7.2014 ,KO 7.1,
sanigua, 29 let (kys.listová) :hearts: TP 2.7.2014, screening 19.12,KO 7.1
simculajs 22 let (kys.listová) :hearts: TP 9.7-2014, odběry 20.12 další KO 10.1.
tesorina 33let (Femibion 800) :hearts: TP 10.7. KO 6.2. Pohlaví: kluk
veruunek 20 let (Femibion 800, Utrogestan,) :hearts: TP Neupřesněn, screening 13.1. KO 7.1.
winterska, 41let (Elasti-Q ProMimi DHA), :hearts: TP 4.7.2014, KO 27.1.
ZenaBlaZena, 27let (listovka) :hearts: TP 2.7.2014, dle UZ 28.6., poradna 23.1., 2.screening 13.2.
zuzulajda87, 26 let (kys,listová) :hearts: TP 11.7.2014,KO i genetika 30.12. K.O. 27.1
7. led 2014 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pisisvori No, já mám opravdu trochu zaostalýho doktora, snažím se ho změnit a snad se to brzo podaří. Je sice strašně milej, ale kamarádka třeba šla teď na potrat a v nemocnici zjistili, že má docela vážný problém, kterého si tenhle doktor vůbec nevšiml, a není to poprvé, co jsem u něj o něčem takovém slyšela. Takže pro mě byla docela úleva, když mimčo viděli i v Gennetu. Takže pokud mi tam nabídnou trochu větší servis než u mého doktora, a navíc je to zdarma, tak neváhám a ten čas navíc holt investuju.
Je pravda, že je hodnej a milej a asi by mě moc nestresoval, ale kdybych měla nějaký problém, tak asi smolík.
7. led 2014 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verumik Já jsem screening neplatila, protože jsem tam byla objednaná právě od tý doktorky z genetiky.
Já si myslím, že každá jsme z toho prvotrimestrálního screeningu a vlastně z každýho utz, kdy vidíme mimča, tak hotový, že ani to, co nám doktor říká, pořádně neposloucháme. Teda já mám alespoň takovej dojem ze sebe. Před vyšetřením se ptám na různý věci, to chápu, ale po UTZ, jako by mi vymyli mozek :slight_smile:
NO každopádně já si nechám udělat tripple testy jak u svýho gynekologa a i další krev mi budou brát na tý genetice, ze který to pošlou do Gennetu. Tam pak půjdu na ten druhotrimestrální screening...
Tak uvidíme.
Abych řekla pravdu, mě se do toho Gennetu nejdřív moc nechtěla, můj doktor je dobrý, nemám s ním problém. Ale nakonec jsem ráda, že jsem do toho Gennetu jela. Je vidět, ten rozdíl ve vybavení ordinace a i v tom, jaký vyšetření dělají.
7. led 2014 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmonika87 Jooo, proto jsme hned na začátku psala, že jsem měla možná nějaký zatmění :slight_smile: Byla jsem tak nadšená, že mám dobré výsledky, že jsem byla možná krapet otupělá :slight_smile: Třeba i na pohlaví jsme se zapomněli zeptat, nebo nějak asi nebyla příležitost či co :slight_smile:
Sice pracuju v Praze, ale ten Gennet taky zas tak blízko nemám, ale proti mýmu doktorovi z vesnice je to opravdu velkej rozdíl. Chtěla bych si tam nechat udělat ty tripply i ten další screening pak. Teď už by to snad vše měla platit pojišťovna.
7. led 2014 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky tak dneska jsem byla na kardiolog.protoze mam nedomykavost chlopni,tak aby miminko zkontrolovali a zatim vypada vse v poradku.pujdu jeste ve 21tt,kdy udelaji podrobnw UZ.tak mam velkou radost.byla jsdm hotova z toho,jak uz je mimco velky.a zitra jdu do poradny.
7. led 2014 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (7)
Holky, tak jestli jsem tady někoho zmátla, tak je to popsané např. tady, já konkrétně mluvila o bodu 3 v "Praktickém návodu pro těhotnou..."
http://www.igyn.cz/screening_vad.html
7. led 2014 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
A ještě poslední a už dnes mlčím :slight_smile:

Tady si můžete zadat termín PM a systém Vám spočítá, kdy byste měly jít na krev a ultrazvuk:

http://www.gennet.cz/tehotensky-kalendar/
7. led 2014 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@verumik tak podle toho odkazu, mášpravdu dávají to všechno dohromady:slight_smile: tak jsem zase chytřejší:slight_smile:
7. led 2014 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pisisvori No, ještě kdybych to uměla příště říct jednoduše a bylo by to dobrý :grinning:
7. led 2014 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj všem.
Chci se s Váma podělit o rady, které jsem si přečetla. I když jsme skoro všechny po 3m těhu, ale třeba ještě některá y Vás trpí nevolnostma. Je to opsáno z časopisu receptář kde se paní ptala na bylinky.
Utišení nevolnosti :
aromaterepie : kořen puškvorce, devětsilu a zázvoru
Nevhodné pro těhotné :
řebříček, pelyněk pravý, pelyněk černobýl, medvědice lékařská, aloe, vlaštovičník, zelí, vachta trojlistá, pivoňka, petržel, rozmarýn, oman pravý, zemědým lék., podražec křovištní, kaštan koňský, prha horská, svízel vonný, přeslička rolní, všedobr horní, yzop lék., jehlice trnitá, ostropestřec mariánský, routa vonná, vratič, jmelí bílé.
Podpora laktace:
plod anýzu, prášek ze semene černuchy seté, fenykl obecný ( podrcený plo ), jestřabina lék., semeno kopru vonného, maří list balšámový, čerstvá nať merlíku.

Tak snad si to některá y Vás přečte a třeba to k něčemu bude.
Jdu ve črvrtek na UTZ screening jdeme všichni tak jsem zvědavá co tam máme za raracha :slight_smile: při poslední KO se človíček nechtěl nechat ani změřit pořád tam poskakoval :slight_smile:

Vše Vám přeji dobré zprávy a výsledky.
7. led 2014 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pisisvori to je pravda, že screening údajně rozštěp neodhalí, kdežto triple test ano
7. led 2014 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulaho to je dobře, mám radost :slight_smile:
7. led 2014 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elisset děkuju:hearts:
7. led 2014 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elisset nemusí být pravda, bohudík mi screening rozštěp v minulém těhu našel, ale potvrdili mi to ještě z krve a z odběru z placenty..
7. led 2014 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulaho blahopřeji k úspěšné kontrole :slight_smile:
7. led 2014 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@winterska děkuji,no ta zítřejší na gyndě bude důležitější...ale jsem samozřejmě moc ráda,že i na kardiu je zatím vše jak má...
7. led 2014 v 16:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek