• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mladá Boleslav II

22. května 2012 
luci o.k. začínám 2.12. tak se zeptám :grinning:
13. lis 2009 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky-krasne dopoledne :wink:
13. lis 2009 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bre ranko,
tak uz jsem byla u ocniho a k memu velkemu udivu zadne bryle nedostanu :frowning2: Uz jsem se na ne i zacala tesit,t ak nic no :slight_smile:

Kacul: teda, nedavno mi prislo podobne video, kde tatinek takhle "lital" s asi 3 letym chlapeckem a mela jsem husinu. Asi i kdyby nekdo prohlasil, ze je to prospesne, tak tohle Eli rada odpustim :confounded:

Jinak u nas noc nic moc, ale asi vime, kdo za to muze....pan zub-stolicka. Jako neplakala nic, ale porad s sebou chrula a spanek byl takovy divoky a porad hledala dudaka, takze se tesim na odpoledne, jak si s ni pujdu lehnout :grinning:
13. lis 2009 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci - moc díky, jestli nevadí, tak to co jsi napsala přímo zkopčím té mamince do mailu.... :wink: je z Phy a jelikož tam před 5ti lety byla dost nespokojená, hledá alternativu.... a co Domík? už je ok?

Musil - a jo, ty jdeš na kurzy, tak se tam zeptej určitě a pak informuj.

my na to lítání včera ještě koukali s Honzou a oba jsme se shodli, že je to dost nepřirozené (z mého pohledu nešiky i dost nebezpečná, bych to dítko asi nechtěně zabila :unamused: ) a pak jsme si oba vzpomněli, že jsme kdysi viděli dokument o ruské artistické rodině a tam ten tatínek artista provozoval se svýma malýma dětma totéž nebo něco hodně podobného jako nácvik pro budoucí povolání.........

Trep - tak vás zloběj zoubky?
13. lis 2009 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, ohledně létání jsem slyšela totéž co Lucka
a co se týče kojení, jedna dětská mě to ani neučila, jen se zeptala kolikrát jsem to zkoušela a že když se nerozkojim, tak holt bude malej na Umce, příšerná, tak jsem se slzama v očích poprosila druhou dětskou sestru, co mě učila koupat a ta v pohodě u mě seděla, naučila mě, kde ho lechtat aby sál a vpohodě, ale je to o lidech
13. lis 2009 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojda drndy :slight_smile:

Musil - tak já taky kyblík nemám, kamarádka mi ho nabízela když jsem byla ještě těhu, ale já jsem k tomu nějak nepřilnula a vanička je mi bližší , nějak si to v tom kýblu nedovedu představit :confused: Ale samozřejmě komu to vyhovuje,, tak proč ne... Taky možná není blbej nápad až budeš mít prcka na světě, tak zkusit ho vykoupat fakt v nějakém obyčejném kbelíku a až uvidíš jak vám to bude vyhovovat, tak teprve pak koupit ten pravý koupací... :wink:

teda, to lítání s mimi... :confused: :confused: fíha, tak do toho bych nešla, ani jsem to video nedokoukala....jsem asi srababa, ale ne ne ne :sweat_smile:

kačul - mě naštěstí šlo kojení dobře, tak nemám zkušenost jak poradí, mě jen sestra která ráno pepina přinesla, že mám střídat prsa a z každého tak 10 min a ať si přečtu manuál co je pod televizí :grinning: Možná, že kdyby nastal nějaký problém, tak by pomohli...U Lucky se taky přece snažili... :wink:

včera jsem měla zařizovací den, jezdila jsem kvůli tomu rodičáku a naštěstí už to mám vše vyběhané, tak jsem ráda...měla jsem i docela trefu na fajn úřednice a to potěší, než když tam sedí nějaká stará zpruzelá rachejtle před důchodem :grinning: , pak jsme jeli ke švagřici kouknout na jejich nové krbovky a pak vykoupat mladíka, nachystat něco málo k občerstvení a na sedmou jsme měli hlášenou návštěvu, ta se zdržela až do půl jedenáctý a jak padla do pelechu jako zpráskanej pes...tak dneska bude klídek a já budu vegetit...
jo a volala jsem do Práglu na ty výsledky a je to OK, vše v pořádku a za půl roku zase na kontrolu, je dobře že to po těch 6ti měsícíích hlídají... :wink:
13. lis 2009 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Věruš a Mishu - moc děkuji za zkušenosti, taky je té mamince přihodím, aby si udělala sama obrázek. nevím, co konkrétně potřebuje, jestli měla u prvního problém kojit, ale snad pokud se rozhodne pro MB, tak bude spokojená.

Věruš - super, žes měla včera takový dobrý den a máš vše zařízeno, taky jsem naposledy měla ohromné štěstí na ochotné lidi, ale to jsem sem asi psala :wink: a superíto, že máš výsledky ok!

Mídě ještě chrní, totálně zeblitá, ale nebudu ji budit, když má tu rýmu, tak jsem ráda, že usnula, ať nabere sil do boje :stuck_out_tongue_closed_eyes: a Emul čučí na ferdu mravence.... a mě už volá buřtguláš, tak ho jdu dodělat, ať má taťka co papat, až přijede z práce vyvenčnou hafíky. já už chci taky na vzduch :sweat_smile: :grinning:
13. lis 2009 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Verko-tak super ze je vse v poradku :wink: :slight_smile:
Ondrasek taky jeste haja a taky ma peknou rymu.Nastesti zu je tak vycvicenej ze u odsavani ani nevyvadi :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
13. lis 2009 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak jsem byla s malým opět u dr. Pro změnu má průjem. Prý mám ještě štěstí, že nemá i horečky a nezvrací, že to teď řádí. Jo a váží na 5,5 měsících 8640 g. A máme začít přikrmovat, než se zbavíme průjmu tak rýžovou kaši bez mléka, mrkvičku a banán.
Jdu vás dočíst.
13. lis 2009 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kaču, já sice rodila v Turnově, ale Helča, co dělá předporodní kurzy, tak je laktační poradkyně (i když na to nemá glejt) a dělá por. asistentku v nemocnici, takže když je nejhůř, tak se dá zavolat ona.
Mě v Turnově nikdo nepomohl - Když přišla sestřička mi to vysvětlit, tak Ondra vyblinkal zbytek plodové vody, tak to bylo odsunuto, mezitím se vystřídali směny, ta nová si myslela, že ta před mi to vysvětlila. Ale zabojovala jsem sama, kdyby to nešlo, tak bych si je zavolala. Kolegyňce na pokoji se prý ale sestřička asi hodinu věnovala. Kdyby náhodou ta kamarádka chtěla do Turnova :grinning:
13. lis 2009 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
evinka • taky jsem slysela, ze ted jsou v kurzu prujmy :frowning2: Jeee, tak to je Ondrasek poradnej kus chlapaka - je videt, ze mu Tve mlicko svedci a to je mooooc dobre :wink:

Jinak musim pochvalit tu nasi certici, dneska uz jsme spolu umyly posledni balkonova okna (ja venku na balkone delam opicky na ni za sklem a ta z toho ma 3. svetovou - mno sousedi se asi bavi s nama, ale coz aspon je veselo :grinning:

verus, tak to je prima, ze je vse OK - tohle se dobre posloucha, ze? Mno a stesti na urednice je mooooc dulezite, protoze ty pani nekdy pusobi dojmem, ze snedly moudrost sveta a opak je pravdou, bohuzel :frowning2: Zarnym prikladem z poslednich dni je moje mamka a to, ze na CSSZ sla trikrat (pokazde tam byla jina pani a pokazde ji rekla uplne neco jineho :frowning2: Jsem ji rikala, at se jako pta vzdy kazde urednice na jmeno a az prijde a druha ji bude rikat neco jineho, tak at normalne rekne, ze pani Opickova rikala tohle a zda by bylo mozne ji zavolat, protoze to je fakt na prd. To kolikrat vypada, ze haji statni pokladnu a snazi se mlzit, ale bohuzel to delaji neumyslne z vlastni neinformovanosti :frowning2: Presne pod heslem: "proc se ucit tuhle novelu, kdyz pristi rok zase bude platit jina" :grinning:
13. lis 2009 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tka jsem si početla :grinning: artisty teda mít tady nebudeme? no upřímně jsem jak Kačul. svou nešikovností bych mu zlomila všechny kosti a pak pustila na zem :O(

ale Claudi gratulace k výsledkům. A ještě napiš co Pepi a návštěva? byl aspon trošku vzhůru??? nebo dal si mlíčko s nima??? :grinning:

Evinko - ondrášek je bobek. nás už průjem přešel, ale měli jsme ho z ATB, ted zase naopak nám kadit nejde. se na to :oo(

a rýma stále. tchyně byla uplně vedle z toho jak se odsává. a Domi teda u toho aspon přstává brečet, ale stejně musí do kleští, v sedě by jsme to nedali. škoda. třeba jednou. a stále nám rostou zuby ted už asi ani nepřestanou, když jsme začali tak pozdě .o)
13. lis 2009 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
evi - tak, tak, některé ouředníky je třeba zabít, jiné trochu umravnit a těch pár zbylých /kterých je ale bohužel asi nejméně/ pochválit...chudák mamina, se teda naběhala, že :unamused:

luci - no to si piš, že se dítko předvedlo a spalo po dobu návštěvy asi hodinku a pak vesele čumákoval s námi, návštěva pak odešla a my šli chrnět, tak to omyl!!!! mládě usnulo až po čtvrt na dvanáct...jako doufám, že mu tento hala bala režim dlouho nezůstane bo mě z toho asi trefí krapet :grinning:

holky, a co včera...byl nějaký minisrazík u Trep nebo se nic nekonalo? se taky tady nic nedozvím sakriš :grinning:

aní - odsávat, odsávat a odsávat, co? :wink:

evi - pěkné míry má Ondrulka, roste jako z mlíka :grinning: Jůů, to jsem zvědavá co řekne na příkrmy, musíš pak nahlásit jak mu šmakují :slight_smile: a průjmík ať je brzy pryč od vás, neřád jeden :angry:
13. lis 2009 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky!
Věrko, bezva výsledky!

Evi, ať se vás průjem rychle pustí. Jsem taky zvědavá, co bude Ondrášek říkat na příkrmy. Hrozně se na to těším, až začneme. Konečně budu vědět, jestli Barunka něco snědla, takhle to nepoznám a pořád to řeším.

A tím se dostávám ke Kačce a ke kojení. My s kojením válčíme od začátku do teď. Můj názor na MB porodnici, co se kojení týče, je ten, že záleží na tom, jak mají plné oddělení a tím pádem čas se maminkám věnovat. Mám taky kamarádky, kterým se třeba sestřička věnovala celý den, když jim to nešlo.
Bohužel, když jsem tam byla já, hrozně moc se rodilo a oddělení natřískané a bylo to znát. Sestřičky neměly čas, tím ale neříkám, že nebyly ochotné. Jen jsem za nima musela pořád chodit a už jsem si pak sama připadala otravná. My jsme měly stejné problémy jako Lucka - moje nic moc bradavky + Barunčina žloutenka a neochota sát, ale jídlo v bříšku chtěla děsně, takže se pořád vztekala + nikdy neotevírala pusinku, což nedělá doteď. Od narození rovnou jakoby saje, ale pusinku neotevře.
Vždycky jsem se v porodnici hrozila toho, kdy se probudí, že nikdo nebude mít čas mi s ní pomoct, protože přisátí i se sestřičkou nám trvalo třeba půl hodiny. A často opravdu nemohly, i kdyby chtěly.
Nakonec jsme to zvládly s kloboučky, ale nikdo mi neřekl, že se je mám snažit co nejdřív odbourat, protože to má vliv na laktaci a nakonec jsme je zrušily asi pět minut po dvanácté po konci šestinedělí a s laktačními krizemi bojujeme doteď.
13. lis 2009 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Veru, srazik nebyl, pac se to tak nejak rozpadlo :frowning2:
13. lis 2009 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak doufam, ze takhle nedopadne oslava Eliscinych 1. narozeninek - tim predesilam, ze udelame takovou miniparty u nas doma (zatim nemam presny datum, ale az bude, tak dam vedet) a doufam, ze si udelate casek :grinning:
13. lis 2009 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti, tak v tom ti musím oporovat, kamarádka s kloboučky kojila do 1roku. bez nich jim to nešlo, takže je odbourat nemohla. jestli teda laktační krizí myslíš to, že nemáš mlíčko nebo málo.a ani u Helči na kurzu si nepamatuji, že by to říkala.

JInak já vždy tušila kolik domi jí, díky UM, ale ted se naopak bojím, zda ho nepřecpávám. on nezavře tu pusu. pořád by jedl :o) a tak ráda vzpomínám na UM :o))) ted si dal 2nastrouhané jablíčka od Aničky a 1/2přesnídavky. a ještě ječel jako co si dovoluji že je konec s jídlem.

a vykakal se po 2dnech na nočníku (jak byl nemocen, tak jsem ho tam nechtěla dávat, at ho neotravuji) a ted se spokojeně vykadil a my s babi měly strach, zda bude stačit nočník :grinning:
13. lis 2009 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Verko-jj odsavat ale uz i zacina docela smrkat.Ale jeste to neni ono :wink: Ale je fakt zvyklej a docela drz-jen mu drzim hlavicku on sedi a je klid-to ma podle Stepicka :wink: :wink:
Evi-jasny ja mam rada oslavicky :grinning: :grinning:
13. lis 2009 v 16:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Lucko-jj to mi delal Ondra taky ze se cpal do bezvedomi pomalu :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: A ted uz ji zase malo :wink:
13. lis 2009 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lucko, no, ono je to asi jak u koho. Jak jsme to neměly hladký, četla jsem o kojení kde co a narazila jsem na to, že ne teda u všech, ale stává se to. Ale nejsem odborník, jsou to jen vyčtený info. :slight_smile:
Počkej, třeba budu ještě ráda vzpomínat, jak Barča pila jen mlíko. :grinning:

Budete muset Dominovi pořídit nočník XXL :grinning:
13. lis 2009 v 16:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aničko, mýmu bratrancovi se na konci října narodil druhý chlapeček a mají stejná jména jako vy, jen v opačném pořadí. Starší je Ondra a mimísek Štěpánek :slight_smile:
13. lis 2009 v 16:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
evi - no tak takovou událost jako je oslava Eliščiných narozenin, no to si přece nemůžeme nechat ujít :slight_smile:

lucko - domi má dobrý apetit :grinning: , jo a my dneska kakali po 5ti dnech, tak toho byla taky pěkná hromádka :grinning:

aní - máš oba kluky moc šikovný a hodný :dizzy_face: doufám, že pepino bude taky takový hodný synek :wink:

marti -tak to bude mít Baruška v rodině pařťáka na hraní, co?
13. lis 2009 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
a jako Claudí máš štěstí, že jsi napsala aspon něco o Pepínovi - že kakinkal krásně :o)) jinak bych už byla smutná, že ty na něho zapomínáš, když jsi na koňovi :o) a já jsem na něho tááák zvědavá.

co dnes Pepa? zase paří? nebo si dávám oddech aspon jeden den a pařit bude zítra,?? :o) je frajer, že se chtěl tak bavit. aspon si ho návštěva užila. fakt. co by z toho měli, kdyby spal?
13. lis 2009 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak kaše docela šla. Dělala jsem jí jen z vody a u některých lžiček si šmakoval, u některých se moc netvářil. Zítra si dá mrkvičku.
13. lis 2009 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré, slunnečné víkendové ráno!
Včera jsme zvládli Jičín,kde si teď Davídek užívá víkend u babi a dědy /zamáčkala jsem velikáááánskou slzu/ :frowning2: a my dnes dopoledne odcházíme ke kámošce/slaví 3 věci najednou/ do Kosmonos,zve nás už na oběd, pokecáme s dalšími kamarády a i možná večer večer zapaříme v Kolibě.Uvidíme,jak se to zvrtne, třeba místo na Radouči budeme spát na zemi v Kosmonosích.
Včera jsme si s manželem užili příjemný veče a na dnešek jsem se kráááásně vyspala.Nepřerušené noční spaní a nikdo mě v5:45h nebudil Manžel ještě spí.
Dádu nám zítra naši k večeru přivezou a mamka tu zůstane,má tu v pondělí hlídací den.

Evi - jéé,už začnu vymýšlet pro Elí dáreček!
14. lis 2009 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Manžel včera dopadl u zubaře na výbornou a jinak máme temtokrát z jičínského Tesca super suvenýr, novou baterii do auta.Ta stará se zž s námi totálně rozloučila.

nanda: autíčko jsem sehnala,posílám Ježíškovi.
14. lis 2009 v 08:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ráno,
no LUci, to je dobrá nálada, vyspaná do růžova. u nás to tak růžové nebylo, v 5:10 s totálnm brekotem a to už spal u mě a tak jsme si do 7hod hráli, pak mě vyměnila tchýně, v 8hod jsem ho vzala, že už bdue unaven, unsul hned a dali jsme si do 9:30 :grinning: :grinning:

Evi, tak už jste velinkací :o)) papáte lžičkou :o) :dizzy_face: :dizzy_face:
14. lis 2009 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky-krasny vikend :wink:
Klouz-super tak si uzivejte volna :slight_smile:
Luci-Ty si uzij tchynky taky asi trosku pomuze vid? :wink: :dizzy_face:
Ja jsem si vse uklidila uz mi zbyva jen vytrit ale to az odpol.az prijde Zdenda a vezme si kluky ven :wink: Ondrulka chrupe a ja jsem jeste oskrabala brambory.Bude kase+kruti klobasa :wink:
Verko-proc myslis ze mam sikovny a hodny kluky? :wink: Ono to zase tak horky nebude neboj :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. lis 2009 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj
tak jsme byli na Posledním puchýři , ušli jsme s kočárem 12 km a já jsem totálně vyřízená. Přeci jenom jsem za poslední rok moc pohybu neměla. Ondra byl zlatíčko, dostal diplom. Pak si v kulturáku v cíli sedl v kočáru (sám) a byl šťastný, že má přehled.
14. lis 2009 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ráno mi tu kaši celou vyplival - asi mu nechutnala, dala jsem mu do ni Biopron aasi mu to fakt nechutnalo, protože se u toho dost ksichtil, to včera nedělal. Tak jsem dneska koupila s příchutí banánu a ty probiotika mu dám do ní. Snad to sní.
14. lis 2009 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek