Mladá Boleslav II

Tak je tady nove tema pro Boleslavandy a okoli 🙂 😉 🙂
mischali
17. dub 2009
kacul- je to strašně jednduché a hlavně rychlé 🙂 a dělám to ráda, protože to máme na dva dny!!
kacula75
17. dub 2009
Misch - no, já to nevařila kvůli Emě, teď už by to taky mohla, ale zas tu asi nemám ingredience, musím zjistit, co se tam dává.....
musilka
17. dub 2009
ty jo holky poraďte nějakou rychllovku na oběd na neděli :-|
klouzavka
17. dub 2009
kacula75 •psala jsem Ti mejlík,Já jen jestli se neztratil!
kacula75
17. dub 2009
Musil, tak tak daleko ještě nejsem 😞
musilka
17. dub 2009
kacul no zítra já nevařím páč jsem po noční a manža stejně nebude doma tak proto mám v hlavě až tu neděli :-N
kacula75
17. dub 2009
Musil - to já bych ráda měla taky, ale přiznám se, že prostě nejsem schopna občas vymyslet ani nic na ten den, den dva dopředu už vůbec :-S jsem neschopná 😕
musilka
17. dub 2009
kacul s tebou ty hormony teda lomcujou klííííd 😉
mischali
17. dub 2009
a jak lomcujou semnou hormony...už dva dny!!! nevím co se to semnou děje, hrůza!! nejradši bych si zalezla někam do nory!!! 😞
kacula75
17. dub 2009
Musil - to není hormonama, já byla taková neschopná na vaření vždycky.... pro mě jedna z nejhorších činností na světě 😉

Misch - to máme občas každá! snad bude brzo zase vyrovnaná a v pohodě 😃
mischali
17. dub 2009
kacul- jojo, nějak to na mě všechno padlo....snad se to zlepší 🙂
kacula75
17. dub 2009
snad jo, chtěla by to nějaké rozptýlení..... 😉
claudie
17. dub 2009
bramborajda už se dělá....no prostě nic jiného jsem nevymyslela, ale buřtguláš co tu někdo zminňoval by taky nebyl špatnej...tak příště...
buřtílky jsem včera koupila, ale plánuju z nich udělat utopence, mám na ně už delší dobu chuť a ty kupovaný mi moc nejedou...tak si je musím vyrobit sama 😉

u nás už leje jako z konve..
mischali
17. dub 2009
buřtguláš se vaří u mě 🙂 už to tu krásně voní!!

kacul- to je přesný, potřebovala bych nějaké rozptýlení, na chvili uplně vypnout...malej pěkně řádí, začíná
být dost divokej a já sem z toho unavená!!
claudie
17. dub 2009
misch - no jo, už ho cítím až tady 😃

kočky, nebojte, zas bude líp... 😉 😃 na mě zatím žádné chmury /naštěstí/ nepadají, ale co není může být... akorát mě štve má /18ti letá/ neteř, je drogově závislá a jsou s ní velké problémy ]-( 😞 :-| ... hlavně lituju mou ségru, má s ní velké trápení 😞 😞
musilka
17. dub 2009
claudi tak to chápu dělám na drogovým detoxu tak vím jak je to s těmahle lidma těžký. Drřte se |-|

a vy holky nedepkujte co bych měla řikat já nedobrovolně bezdětná a ještě dřu v práci den co den :-N
mischali
17. dub 2009
claudie- to je vůnička co 😃 už se na něj těším!!

teda, takové problémy s dítětem si ani neumím představit, musí to být pro tvou sestru těžký!
a co léčení nebo tak, nebo nemá neteř zájem?
mischali
17. dub 2009
musilka- člověk musí bejt statečnej když pracuješ s těma lidma, co?!! Přišla jsem nedávno o kamaráda který v tom jel...
musilka
17. dub 2009
mischali u nás taky nedávno jeden zemřel. Dá se to řekla bych že jsou mnohem těžší oddělení náročnější na psychiku. Tohle se pořád ještě dá.
mischali
17. dub 2009
pro mě je tohle dost náročné na psychiku...dá se těm lidem vůbec pomoct? Je taková šance?
mischali
17. dub 2009
Mě osobně tohle téma dost zajímá, i když je to smutné!!!!
claudie
17. dub 2009
právě že ona si absolutně nepřipouští, že je závislá a že by léčbu potřebovala... Byla už 2x v Kosmonosích na detoxu /ale to jsi tam ještě Musil ještě asi nebyla/, jednou asi před rokem a půl a pak před rokem, to ho ale ani nedokončila.... byla taky 2,5 měsíce v Řevnicích /tam je nějaký ústav pro závislé/ a pak se to na chvíli zlepšilo...no ale pak se skoro rok potulovala mimo domov /utekla/, byla hledaná policií...no děs... Domů se vždy s přestávkami vrátila jen když už bylo nejhůř, několik nocí v zimě na lavičce, několik dnů bez jídla, hubená, nemocná.... Nejdříve jsem jí litovala a snažila se pomoci, ale pokud o to ta osoba nestojí, je vše zbytečné...
A teď je asi třetí týden doma, ségra se švárou jí našli práci, tam chodí 4 dny, tak je otázka zda ji to vydrží... je sprostá, líná jako šváb a odvykla skoro všem normálním sociálním návykům /hygiena atd.../, no je to na dlouhé povídání, ale moc moc moc smutné... 😞

no jo no i to je zkrátka strana života |-|
mischali
17. dub 2009
jůůůů, tak to je mi líto!!!!
je to s nima těžký, oni si většinou asi nechtěj připustit , že potřebujou nějakou pomoc!!!
je to smutný, co takovej člověk může mít za život...vždyť je to škoda ho takhle promarnit!!
neříkám, že je vždycky život super ale i tak stojí za to žít a užít si to tady na tom světě 🙂 !!! NEBO NE????
musilka
17. dub 2009
mischal dá se jim pomoct pokud oni sami jsou 100 % přesvědčení že s tím chtějí přestat a už se do toho nechtějí vrátit. Ty absťáky bývají těžký. Ale přestat se s tím určitě dá. Nejhorší je že většinou u těch hodně mladých kolem těch 18-ti let a tím nechci nikoho urazit za to můžou rodiče. Nemají na dítě čas nevěnují se mu neznají jeho přátelé místo toho aby ho zahrnovali citem a láskou mu to nhrazují penězma a z toho to pak vzniká a katastrofa je na světě.
mischali
17. dub 2009
musilka- jj, to si taky myslím, že musej být opravdu na 100% přesvědčeni, že chtěj přestat!!!
a s těma penězma co rodiče dětěm dávaj místo citu s tebou naprosto souhlasím, mám na to taky takový
názor jako ty- ač semnou někteří lidi nesouhlasí!!!
musilka
17. dub 2009
claudi ted se k nám vrací taky podruhý nějaká mlaďoučká holka kolem 18.let Uvidíme jestli vydrží...
mischali
17. dub 2009
musilka- myslím, že na tohle téma bych si s tebou hodně rozumněla!!!!
claudie
17. dub 2009
souhlasím s Musil, naše Nikola začala když se rodiče rozváděli, otec od nich odešel, ségra si našla druhou práci, aby utáhla hypotéku atd... a holky měly volnost po celý den, v té době byla Nikola v prváku, a už to jelo...záškoláctví, doma nějaké ty krádeže, lži....a kolotoč problémů se rozjel.... No a pak už bylo pozdě na všechno a respekt ztratila vůči mámě i tátovi .....
a jak říkáš, musí být na 1OO procent přesvědčeni, že chtějí přestat, a to ona není...ona je ve fázi: vezmu drogu, to ano, ale já přece NEJSEM závislá, já MÁM vše pod kontrolou.... No takže asi tak...
claudie
17. dub 2009
já jsem si téma Drogová závislost mladistvých vybrala k absolventské práci, taky mě to za prvé zajímá a za druhé je to tak blízko mě, že o tom něco už vím a do kazuistiky použiju právě Nikolin případ....
mischali
17. dub 2009
a copak máš ale ty jako rodič dělat?? čekat až se ti dítě ufetuje k smrti?
je to děsná bezmoc, když nechce pomoct!

Začni psát odpověď...

Odešli