Mladá Boleslav II

Tak je tady nove tema pro Boleslavandy a okoli 🙂 😉 🙂
luciejadr
6. kvě 2009
ahoj holky,
tak teda obdivuji těhuel, do dnes vylezly z postele. já bych teda nevylezla.. je fuuuj hnusně. po tom sluníčko je to počasí naránu.
Claudí, já jsem vyzkoušela moc plinek a nejvíce mi sedí Huggies a to i clasisic mají dost vysoko ten pás na bříšku a tak se mi Domi nepročůrá, no ted jsem přesla na ty lepší a třeba ted je mají v akci a je to super cena. pampers
mi nesedí. a tesco a happy taky ne, právě kvůli tomu krátkému vršku. no ale to fakt poznáš. mi si s Evi "půjčujeme" jednu plínu, když má některá z nás nové druhy.
Evinko, já taky rodila v 38tt a naštěstí nás v kurzu učili, že tu tašku máme mít od 32tt, tak já ji teda v 37tt zabalila a to týdne využila. a teda to co zažila Misch si živě představuji. ze mě voda tekla vkuse ještě v autě a porodnici.
a látkové pleny.. máte můj obdiv. jelikož Domi dost blinkal, tak jsem jich denně spotřebovala tak 10. a ten čas, kdy se to pere a žehlí atd.. no a ještě počůrané..to radši teda věnuji miminku a ekologie at jde do kytek 😃 😃 hlavně jak nám už skoro rok zateplují, tak bych je nemohla ani věšet vena to bych se pak věšela doma .o))))))
siwama
6. kvě 2009
Ahoj holky,
já používala aky Happy, později jsem kupuvala Dada, ale v Polsku, nevím, jestli je tady taky někde mají. Byly srovnatelné s Happy, ale podstatnělevnější. Jen jsme měly problém s těma, který měly ten igelit, jsou sice laciné, ale naše Halí má asi choulostivou prdiznu a ty plenyprostě nesnesla, ned byla červená 😞
nandaautor
6. kvě 2009
Me taky teda vubec nenapadlo pouzivat latkovky 🙂 Ale tak kazda k tomu mame jiny duvody-za me proste ne-ee 🙂 😉 😉
Jinak holky co se tyce antit.tak ja Vam vevodim-JA SI TOTIZ ANI PO 2 LETECH NEUMIM VYPALIT CD =-) =-) =-) =-) =-) =-) Nooooooooooooooooooo-tak co mi k tomu reknete? :-S =-) :-N 😃 😃 😃
anngie
6. kvě 2009
zdar kočky, sice jsem taky Boleslav, tedy Benátky ale nechodím sem, tak snad mi prominete....mám jen dotaz, nevíte jestli mají v Boleslavi v Hypernově nějakou akci na Nutráče? konkrétně by to mělo být dvojbalení s avent hrnkem? Oni totiž někde mají tohle a někde dvojbalení Beby..dík 😃
nandaautor
6. kvě 2009
Verko-kukni a jdi do toho-alespon vyzkousis.A ty Happy jsou i docerla siroky a dobry na kycle 😉
http://www.modrykonik.cz/bazar/show_entry.php?v...
nandaautor
6. kvě 2009
Ann-jeeeeee tak to neporadim a to nam prisel letak na Hypku a niceho jsem si nevsimla. :-S :-S 😕 =-)
mishulle
6. kvě 2009
ahoj, tak mám Kubulu nemocnýho, od noci má horečky, lezou až nad 39, takže mě dr. ujistila,že to už k zubum neni a ať naklušem, tak až se vyspí, razíme tam
anngie
6. kvě 2009
nan: no ono to není právě v letáku, mají to vyloženě na regálu, holky z plzně to mají v hyper a jedna holčina tuším z ústí zase kupovala Beby. Se mi tam nechce zbytečně, no ale zase to máme kousek 😃
bewe
6. kvě 2009
Ahojky holky, my používali nejdříve Huggies Premium - jsou dobrý v tom, že mají vzadu pružný pásek a tolik se to dítko neprokadí a pak jsme přešli na Pampers Active Baby - sice trochu dražší plínky, ale nám vyhovovali, nesnesla jsem Pampers - ty oranžový, voněj po heřmánku, ale mě to šíleně srdělo, nevím - možná jsem ještě měla nějaká "kojící hormony", ale pak jsme je už nekupovali, takže tyhle dvě značky, ale co člověk to názor - chce to zkoušet a zkoušet
evinka
6. kvě 2009
Jo, nám Helča na kurzu taky říkala sbalit tašku cca 4 týdny před termínem, no, ale mě se nějak pořád nechce...

S těma látkovkama. Dneska se většina nežehlí. Takže sundám plínku, místo do koše jí hodím do kýble, místo vynesení do popelnice přesypu jednou za 2 dny do pračky. Pračka to sama vypere, takže navíc je tam věšení a skládání, ale zase nemusím lítat do obchodu a hlídat akce, takže to časově vyjde nastejno. A ze začátku třeba budu těch pár rovných plínek žehlit, ale mám na to půjčený malý mandl, takže to půjde pěkně rychle od ruky. Pokud budu skládat novosklad, tak bude o malinko víc práce ještě s oblékáním té plínky, pokud použiju kalhotkovou nebo vše v jednom, tak je to jako když nandavám jednorázovku.
siwama
6. kvě 2009
Tedy holky, co chcete používat látkové pleny, klobouk dolů 😉 . Taky jsem je používala u kluků, no ony jednorázové v té době ještě nebyly. U Danči už jo, ale zase tak strááášně drahé, tudíž pro mě nedostupné 😞 .
Obden jsem prala 70 plen, vyžehlit, později pak vyrovnat. No už bych do toho nešla, to nééééééééé.
Teď je to taková nádhera, čas můžete věnovat miminku.
Ono to s tou ekologií taky asi nebude tak žhavý, když si vezmete prášek na praní, aviváž, energie.....
No snad mě tady neukamenujete =-)
siwama
6. kvě 2009
Anííí, já se k tobě vůůůbec nemůžu dostat. Nechcete přijet vy??????????????
evinka
6. kvě 2009
Ono nejde jen o odpad (kterého mimčo vyprodukuje tunu), ale papírové plenky jsou hodně náročný na spotřebu energií při výrobě. Toho zdaleka při praní nedosáhnu. A aviváž se nemůže používat kvůli savosti - pak plínky špatně sajou.
Jinak samozřejmě je to každého věc, já jdu do látkovek ze svého přesvědčení - zdraví, ekologie a i ekonomie.
siwama
6. kvě 2009
Tak Evi přeji hodně štěstí a výdrž. Já jsem to taky přežila, dokonce když senarodil nejstarší syn ještě jsem neměla ani automatku a pleny vyvářela na kamnech ( středověk 😃 ).
Proto jsem si s Halinkou užívala tu pohodu a pleny jsem pálila,já vím, v paneláku ta možnost není.
luciejadr
6. kvě 2009
Evi, na to bych s tebou polemizovala. protože je dokázano, že pokud plánuješ jen jedno dítě, tak nákup látkových plen je v dnešní době tak drahé, že za 2roky to vyjde ekonomicky nastejno, jak s časem, tak pak i tou energií, kterou potřebuješ na praní, vodu atd. voda s práškem taky není pro přírodu to nej.. pořdá je to nastejno. (bráním ted nás jednorázovky, že jsme taky ekologické a ekonomické)
a ty nežehlící plíny bych mooc chtěla vidět. i pod hlavu a na utírání blinkání je žehlím. tak at ti to vydrží 😉 😉 . jo a teda aby mi smrděli plíny ve vodě v kýblu.. .
Siw, já si to pamatuji ještě od bráchy - má ted 18let a byl to opruz. máma tím otravovala mě :o))) včetně žehlení.blééé a skládání...bléééééé
já doma ze sebe dělám blbce, třídím odpad, stylem normál, papír, plast, tetrapack, sklínky a ještě víčka od petek a hliník od jogurtů a pak se stejně člověk dozví, že stát na to třídění nemá prachy a dává to na kupu ]-(
nandaautor
6. kvě 2009
No holky-proste kazdy to ma jinak no-ja jsem tayk pro papirovky 🙂 😉
Dani-uvidim zitra,jdu s Ondrou snad na ORL tak bych pisla 🙂 😉
evinka
6. kvě 2009
Tak já plánuju 2 děti.
A info o plenkách je např. tady: http://www.latkovepleny.cz/, plenky které se nežehlí např. http://www.ekopleny.cz/cs/detail42781.html http://www.branakdetem.cz Já jsem zatím dala do plenek cca 7000,- a počítám, že tak 3-4 ještě dám (na větší velikosti).
evinka
6. kvě 2009
A už s plenkama končíme - je to věc každé z nás a možná vám dám nakonec za pravdu 😉
claudie
6. kvě 2009
plenková bitva už skončila?? 😃 😃

tak děvčata, snad už mám všechno co jsem chtěla.... a taky samozřejmě něco navíc 😃 ..v lékárně a zdravotních potřebách zahučely dva tisíce jako nic... a já šla k autu jako soumar ověšený krabicemi a pytlíky... 🙂

Evi - ještě dotaz k látkovkám... četla jsem dobře že už jsi do nich investovala 7000,-?? =-) =-)
siwama
6. kvě 2009
taky nevím, jestli se Evička nepřecvakla. Tolik peněz??????????
evinka
6. kvě 2009
Odhadem. Ale mám minimálně na půl roku nakoupeno a část (tak třetina) je na celé plenkové období. Spočítej, kolik dáš za papírovky měsíčně - mě vyšlo, že za půl roku bych za papírovky dala cca 6000,- (pokud bych měnila plenku jen 3-4 denně, ale tak často jak by byla potřeba tzn. ze začátku při každém kojení 10-12x denně a pak 6-8 x).
evinka
6. kvě 2009
a mám v tom i ty plenky pod hlavičku a na blinkání, které ty co používají papírovky, stejně potřebují.
claudie
6. kvě 2009
no jasně, papírové vyjdou určitě dráž, o to mi nešlo... ale nějak mě zaskočilo, že sedm tisíc...ale ono se to nezdá, je to fakt, prachy holt kolem miminek lítají vzduchem jako nic.... ale co bychom pro naše prďolky neudělaly, že? 😃
claudie
6. kvě 2009
tak zítra má být prý odpoledne zase 20 stupňů, no to jsou skoky.... =-)
claudie
6. kvě 2009
koupila jsem si dnes ten velký balon co na něm cvičíme a jsem se těšila, že večer až mi ho Pepan nafoukne, tak na něm budu hopsat a ono, dle návodu, se má nafouknout na 80 procent a dofouknout až za 24 hodin, takže mám smolíčka pacholíčka a hopsat budu až zítra... 😞
evinka
6. kvě 2009
Já míč mám už dlouho, ale nějak nehopsám. No, třeba na něm budu uklidňovat prcka...
V závorce mělo být pokud bych NEměnila plenku jen 3-4 denně, ale tak často jak by byla potřeba...
luciejadr
6. kvě 2009
Evi tak to tak počítám, a teda jako 6000Kč za půlrok za pleny nedám. momentálně mě to stojí tak 350Kč měsíčně. a moc přeji, at kojíš. protože náklady na plíny jsou pak to úplně nejmenší 😃 do ted jsem dala za umělou stravu kolem 5tis. a kojit jsem moc chtěla, ale příroda to zařídila jinak.
jo já pod hlavu mám plíny, které jsem plínovala ještě já :-N se to u nás dědí. plíny jsem kupobala jen s obrázky :o) at to máme v kočáru hezčí.
Claudí, co jsi kupovala? já třeba do lékarny před porodem ani nešla. já to doháněla pak. a nejlepší je teploměr. nejdřív mi manža donesl normál, pak rychloběžku (tak tu nesnáším), pak digitál obyč, pak jsme koupili s ohebnou špičkou a ted jsem si objednala ten infra, co měří na čele nebo v uchu 😃 😃
claudie
6. kvě 2009
jo, to se třeba balon osvědčí až bude prcek na světě... 😉

já jsem dneska nějaká ospalka /nevyspalá z noci a ještě to počasí/, tak to vidím na sprchu a postel co nejdřív...
claudie
6. kvě 2009
lucko - tak teploměr teda nemám žádnej 😃
kupovala jsem vložky do porodnice, jednorázové bombarďáky, bepanthen, kojící čaj, rennie, nůžky na nehtíky, kartáč na vlasy, kousátko, řetízek na dudlajs, nějaký pleťový krémík, líh, ten balon na cvičení, no a už ani nevím... 😃
siwama
6. kvě 2009
Anííí, zítra mám auto, tak třeba dorazím 😉 . A nebo vás objedu všechny a bude. Už jsmese táááák dlouho neviděly. 😞

Začni psát odpověď...

Odešli