• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Mladá Boleslav II

22. května 2012 
ahoj holky,
tak teda obdivuji těhuel, do dnes vylezly z postele. já bych teda nevylezla.. je fuuuj hnusně. po tom sluníčko je to počasí naránu.
Claudí, já jsem vyzkoušela moc plinek a nejvíce mi sedí Huggies a to i clasisic mají dost vysoko ten pás na bříšku a tak se mi Domi nepročůrá, no ted jsem přesla na ty lepší a třeba ted je mají v akci a je to super cena. pampers
mi nesedí. a tesco a happy taky ne, právě kvůli tomu krátkému vršku. no ale to fakt poznáš. mi si s Evi "půjčujeme" jednu plínu, když má některá z nás nové druhy.
Evinko, já taky rodila v 38tt a naštěstí nás v kurzu učili, že tu tašku máme mít od 32tt, tak já ji teda v 37tt zabalila a to týdne využila. a teda to co zažila Misch si živě představuji. ze mě voda tekla vkuse ještě v autě a porodnici.
a látkové pleny.. máte můj obdiv. jelikož Domi dost blinkal, tak jsem jich denně spotřebovala tak 10. a ten čas, kdy se to pere a žehlí atd.. no a ještě počůrané..to radši teda věnuji miminku a ekologie at jde do kytek :grinning: :grinning: hlavně jak nám už skoro rok zateplují, tak bych je nemohla ani věšet vena to bych se pak věšela doma .o))))))
6. kvě 2009 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
já používala aky Happy, později jsem kupuvala Dada, ale v Polsku, nevím, jestli je tady taky někde mají. Byly srovnatelné s Happy, ale podstatnělevnější. Jen jsme měly problém s těma, který měly ten igelit, jsou sice laciné, ale naše Halí má asi choulostivou prdiznu a ty plenyprostě nesnesla, ned byla červená :frowning2:
6. kvě 2009 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Me taky teda vubec nenapadlo pouzivat latkovky :slight_smile: Ale tak kazda k tomu mame jiny duvody-za me proste ne-ee :slight_smile: :wink: :wink:
Jinak holky co se tyce antit.tak ja Vam vevodim-JA SI TOTIZ ANI PO 2 LETECH NEUMIM VYPALIT CD :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: Nooooooooooooooooooo-tak co mi k tomu reknete? :confounded: :confused: :sweat_smile: :grinning: :grinning: :grinning:
6. kvě 2009 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
zdar kočky, sice jsem taky Boleslav, tedy Benátky ale nechodím sem, tak snad mi prominete....mám jen dotaz, nevíte jestli mají v Boleslavi v Hypernově nějakou akci na Nutráče? konkrétně by to mělo být dvojbalení s avent hrnkem? Oni totiž někde mají tohle a někde dvojbalení Beby..dík :grinning:
6. kvě 2009 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Verko-kukni a jdi do toho-alespon vyzkousis.A ty Happy jsou i docerla siroky a dobry na kycle :wink:
http://www.modrykonik.cz/bazar/show_entry.php?vEntryID=280292&vReferer=%2Fbazar%2Findex.php
6. kvě 2009 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ann-jeeeeee tak to neporadim a to nam prisel letak na Hypku a niceho jsem si nevsimla. :confounded: :confounded: :fearful: :confused:
6. kvě 2009 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, tak mám Kubulu nemocnýho, od noci má horečky, lezou až nad 39, takže mě dr. ujistila,že to už k zubum neni a ať naklušem, tak až se vyspí, razíme tam
6. kvě 2009 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
nan: no ono to není právě v letáku, mají to vyloženě na regálu, holky z plzně to mají v hyper a jedna holčina tuším z ústí zase kupovala Beby. Se mi tam nechce zbytečně, no ale zase to máme kousek :grinning:
6. kvě 2009 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, my používali nejdříve Huggies Premium - jsou dobrý v tom, že mají vzadu pružný pásek a tolik se to dítko neprokadí a pak jsme přešli na Pampers Active Baby - sice trochu dražší plínky, ale nám vyhovovali, nesnesla jsem Pampers - ty oranžový, voněj po heřmánku, ale mě to šíleně srdělo, nevím - možná jsem ještě měla nějaká "kojící hormony", ale pak jsme je už nekupovali, takže tyhle dvě značky, ale co člověk to názor - chce to zkoušet a zkoušet
6. kvě 2009 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo, nám Helča na kurzu taky říkala sbalit tašku cca 4 týdny před termínem, no, ale mě se nějak pořád nechce...

S těma látkovkama. Dneska se většina nežehlí. Takže sundám plínku, místo do koše jí hodím do kýble, místo vynesení do popelnice přesypu jednou za 2 dny do pračky. Pračka to sama vypere, takže navíc je tam věšení a skládání, ale zase nemusím lítat do obchodu a hlídat akce, takže to časově vyjde nastejno. A ze začátku třeba budu těch pár rovných plínek žehlit, ale mám na to půjčený malý mandl, takže to půjde pěkně rychle od ruky. Pokud budu skládat novosklad, tak bude o malinko víc práce ještě s oblékáním té plínky, pokud použiju kalhotkovou nebo vše v jednom, tak je to jako když nandavám jednorázovku.
6. kvě 2009 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tedy holky, co chcete používat látkové pleny, klobouk dolů :wink: . Taky jsem je používala u kluků, no ony jednorázové v té době ještě nebyly. U Danči už jo, ale zase tak strááášně drahé, tudíž pro mě nedostupné :frowning2: .
Obden jsem prala 70 plen, vyžehlit, později pak vyrovnat. No už bych do toho nešla, to nééééééééé.
Teď je to taková nádhera, čas můžete věnovat miminku.
Ono to s tou ekologií taky asi nebude tak žhavý, když si vezmete prášek na praní, aviváž, energie.....
No snad mě tady neukamenujete :confused:
6. kvě 2009 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Anííí, já se k tobě vůůůbec nemůžu dostat. Nechcete přijet vy??????????????
6. kvě 2009 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ono nejde jen o odpad (kterého mimčo vyprodukuje tunu), ale papírové plenky jsou hodně náročný na spotřebu energií při výrobě. Toho zdaleka při praní nedosáhnu. A aviváž se nemůže používat kvůli savosti - pak plínky špatně sajou.
Jinak samozřejmě je to každého věc, já jdu do látkovek ze svého přesvědčení - zdraví, ekologie a i ekonomie.
6. kvě 2009 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak Evi přeji hodně štěstí a výdrž. Já jsem to taky přežila, dokonce když senarodil nejstarší syn ještě jsem neměla ani automatku a pleny vyvářela na kamnech ( středověk :grinning: ).
Proto jsem si s Halinkou užívala tu pohodu a pleny jsem pálila,já vím, v paneláku ta možnost není.
6. kvě 2009 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Evi, na to bych s tebou polemizovala. protože je dokázano, že pokud plánuješ jen jedno dítě, tak nákup látkových plen je v dnešní době tak drahé, že za 2roky to vyjde ekonomicky nastejno, jak s časem, tak pak i tou energií, kterou potřebuješ na praní, vodu atd. voda s práškem taky není pro přírodu to nej.. pořdá je to nastejno. (bráním ted nás jednorázovky, že jsme taky ekologické a ekonomické)
a ty nežehlící plíny bych mooc chtěla vidět. i pod hlavu a na utírání blinkání je žehlím. tak at ti to vydrží :wink: :wink: . jo a teda aby mi smrděli plíny ve vodě v kýblu.. .
Siw, já si to pamatuji ještě od bráchy - má ted 18let a byl to opruz. máma tím otravovala mě :o))) včetně žehlení.blééé a skládání...bléééééé
já doma ze sebe dělám blbce, třídím odpad, stylem normál, papír, plast, tetrapack, sklínky a ještě víčka od petek a hliník od jogurtů a pak se stejně člověk dozví, že stát na to třídění nemá prachy a dává to na kupu :angry:
6. kvě 2009 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
No holky-proste kazdy to ma jinak no-ja jsem tayk pro papirovky :slight_smile: :wink:
Dani-uvidim zitra,jdu s Ondrou snad na ORL tak bych pisla :slight_smile: :wink:
6. kvě 2009 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já plánuju 2 děti.
A info o plenkách je např. tady: http://www.latkovepleny.cz/, plenky které se nežehlí např. http://www.ekopleny.cz/cs/detail42781.html http://www.branakdetem.cz Já jsem zatím dala do plenek cca 7000,- a počítám, že tak 3-4 ještě dám (na větší velikosti).
6. kvě 2009 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
A už s plenkama končíme - je to věc každé z nás a možná vám dám nakonec za pravdu :wink:
6. kvě 2009 v 17:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
plenková bitva už skončila?? :grinning: :grinning:

tak děvčata, snad už mám všechno co jsem chtěla.... a taky samozřejmě něco navíc :grinning: ..v lékárně a zdravotních potřebách zahučely dva tisíce jako nic... a já šla k autu jako soumar ověšený krabicemi a pytlíky... :slight_smile:

Evi - ještě dotaz k látkovkám... četla jsem dobře že už jsi do nich investovala 7000,-?? :confused: :confused:
6. kvě 2009 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky nevím, jestli se Evička nepřecvakla. Tolik peněz??????????
6. kvě 2009 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Odhadem. Ale mám minimálně na půl roku nakoupeno a část (tak třetina) je na celé plenkové období. Spočítej, kolik dáš za papírovky měsíčně - mě vyšlo, že za půl roku bych za papírovky dala cca 6000,- (pokud bych měnila plenku jen 3-4 denně, ale tak často jak by byla potřeba tzn. ze začátku při každém kojení 10-12x denně a pak 6-8 x).
6. kvě 2009 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
a mám v tom i ty plenky pod hlavičku a na blinkání, které ty co používají papírovky, stejně potřebují.
6. kvě 2009 v 18:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
no jasně, papírové vyjdou určitě dráž, o to mi nešlo... ale nějak mě zaskočilo, že sedm tisíc...ale ono se to nezdá, je to fakt, prachy holt kolem miminek lítají vzduchem jako nic.... ale co bychom pro naše prďolky neudělaly, že? :grinning:
6. kvě 2009 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak zítra má být prý odpoledne zase 20 stupňů, no to jsou skoky.... :confused:
6. kvě 2009 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
koupila jsem si dnes ten velký balon co na něm cvičíme a jsem se těšila, že večer až mi ho Pepan nafoukne, tak na něm budu hopsat a ono, dle návodu, se má nafouknout na 80 procent a dofouknout až za 24 hodin, takže mám smolíčka pacholíčka a hopsat budu až zítra... :frowning2:
6. kvě 2009 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já míč mám už dlouho, ale nějak nehopsám. No, třeba na něm budu uklidňovat prcka...
V závorce mělo být pokud bych NEměnila plenku jen 3-4 denně, ale tak často jak by byla potřeba...
6. kvě 2009 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Evi tak to tak počítám, a teda jako 6000Kč za půlrok za pleny nedám. momentálně mě to stojí tak 350Kč měsíčně. a moc přeji, at kojíš. protože náklady na plíny jsou pak to úplně nejmenší :grinning: do ted jsem dala za umělou stravu kolem 5tis. a kojit jsem moc chtěla, ale příroda to zařídila jinak.
jo já pod hlavu mám plíny, které jsem plínovala ještě já :sweat_smile: se to u nás dědí. plíny jsem kupobala jen s obrázky :o) at to máme v kočáru hezčí.
Claudí, co jsi kupovala? já třeba do lékarny před porodem ani nešla. já to doháněla pak. a nejlepší je teploměr. nejdřív mi manža donesl normál, pak rychloběžku (tak tu nesnáším), pak digitál obyč, pak jsme koupili s ohebnou špičkou a ted jsem si objednala ten infra, co měří na čele nebo v uchu :grinning: :grinning:
6. kvě 2009 v 18:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo, to se třeba balon osvědčí až bude prcek na světě... :wink:

já jsem dneska nějaká ospalka /nevyspalá z noci a ještě to počasí/, tak to vidím na sprchu a postel co nejdřív...
6. kvě 2009 v 18:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
lucko - tak teploměr teda nemám žádnej :grinning:
kupovala jsem vložky do porodnice, jednorázové bombarďáky, bepanthen, kojící čaj, rennie, nůžky na nehtíky, kartáč na vlasy, kousátko, řetízek na dudlajs, nějaký pleťový krémík, líh, ten balon na cvičení, no a už ani nevím... :grinning:
6. kvě 2009 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Anííí, zítra mám auto, tak třeba dorazím :wink: . A nebo vás objedu všechny a bude. Už jsmese táááák dlouho neviděly. :frowning2:
6. kvě 2009 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek