• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Most, Litvínov a okolí. Snažilky, těhulky i maminky

20. února 2013 
Ahojky,zdravím všechny po delší době.Kimby i vílu.
Konečně mám trochu čas se s vámi zapojit do diskuze.
Začala jsem chodit do práce,Nikolásek do školky.Zvládá to dobře.Byla jsem tam první dny s ním na zvykačku,ale jen chvilku,pak jsem odcházela,aby si zvykal sám.
Ze začátku nechtěl moc jíst a spát tam,ale teď už si zvyknul - jí i spí a bereme ho kolem 15.hodiny domů.Dřív to stíhám je v pátek - to chodí po obídku.

A k tématu mostecké porodnice: taky si nestěžuju,byla jsem spokojená,ikdyž jsem neměla nadstandard (bohužel byla přeplněná porodnice).Sestřičky i doktoři byli fajn,nemám jedinou výtku.Až budeme mít druhé mimčo,půjdu zase tam.Mají tam i dobře vybavenou dětskou JIP,kdyby náhodou něco...

Ivušenka: malé Janičce hodně zdravíčka a štěstíčka do dalších let.

Jinak můj syn se taky umí pěkně vztekat,ne tak jako holky,ale taky to umí svým způsobem.Myslím,že si nevyberete,kolem 2-3 let mají prostě tohle období a dávají nám to pěkně najevo
:angry: :angry: :angry:
18. zář 2009 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petulo,
moc děkujeme za přání :wink: . Zatím si našimalou neumím ve školce vůbec představit, s jídlem máme problémy i doma, natož v cizím prostředí, ale hlavně je strašně stydlivá, kdokoliv na ni cizí promluví, sklopí hlavu a ani se naněho nepodívá, ani zatím moc nemluví, takže budeme patřit k těm, kteří začínají více mluvit až kolem 2,5 roku, asi ji to nebaví, nebo to nepotřebuje, no snad se rozmluví :grinning: .
Petulo a kdy plánujete dalšího potomka ? Jakýbys chtěla mít věkový rozdíl ?
19. zář 2009 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, my také měly rýmu, ale vypadá, že už je po ní :wink:

Dneska teda bylo parádně!!! Byly jsme na kaštanech...na písku...na rybičkách na náměstí...

Ivus, přejeme Janičce všechno nejlepší k narozeninám!!! Anička se teď rozmluvila...ještě před měsícem neřekla pořádně máma a teď mele a mele a mele...a každého tím uchvacuje, protože prý mluví krásně (nemůžu posoudit, jsem zaujatá matka :sweat_smile: ). Každopádně všechno opakuje, jako cvičený papoušek, takže si fakt musím dávat pozor, co říkám :sweat_smile:

Peťul, tak to je super, že si tam malý tak rychle zvyknul! Synoveček šel také od září a ještě si teda moc nezvykl....už je to lepší, ale ještě nic moc...Já si vůbec neumím představit, jak se dříve dávaly normálně děti do jesliček...to bych psychycky vůbec nezvládala!!!

Tak si užijte zbytek víkendu, snad bude ještě krásně....
19. zář 2009 ve 23:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Majenko,
díky za přání, dnes jsme byli u fotografa, takjsem zvědavá jak se fotky povedou. Majenko a vy by jste chtěli sourozence pro Aničku ?
21. zář 2009 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivus, tys psala, že jdete ke Dvořákovi, ne? Tak doufám, že sem pak dáš vzorek fotek-jsem zvědavá...jednou jsem se u něho nechala fotit a fotky byly super :wink:

Jojo, sourozence pro Aničku jsem chtěla-sama mám 2 bráchy, tak jsem nechtěla mít jedináčka...ale zůstala jsem s malou sama-s manžou jsme se rozvedli, takže...to bych musela potkat nějakého krásného, mladého, inteligentního,děti milujícícho... :sweat_smile:
21. zář 2009 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivusenka: plánujeme to,až půjde Niky do 1.trídy,abych ho mohla s kočárem vodit,on je totiž hrozný jouda.Takže za dva roky to htoho jdem.Jinak teď nemůžeme z finančních důvody,půjčky na byt. :confounded:
Vím,že by to nějak šlo,ale takhle to bude lepší.Niky bude samostatnější.Obdivuju maminky,co mají děti od sebe 1-2 roky,mají pěknou honičku.Ale zase mají klid...a mají to za sebou,a dětičky si spolu hrají a tak..
22. zář 2009 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Majenko, to mě moc mrzí :frowning2: , přeju ti - Vám oběma hodně štěstíčka, aby jste potkaly toho správného a milujícího tatínka :slight_smile:
majenko, nevíš jak mají otevřeno v té Barborce ?
Petulo, já jsem stále na velkých vážkách zda do druhého dítka či ne, necháváme to "přírodě", já pokud by záleželo jen na mě chtěla bych něco podobného jak píšeš ty takovýho věkový rozdíl, jenže mě brání můj věk, myslím si, že třeba za 4 roky bych byla už dost stará, bylo by mě 37 let.
majenko, byly jsme u Dvořáka, sice z nás nebyl nadšený, malá byla velmi živá, stále odbíhala, vždy udělal 2-3 fotky a malá utekla pro nějalou novou hračku, má to tam vše na očích a to bylo něco pro ni, tak to bylo vlemi těžké a my trpěli také, ale fotky jsou super, založím nové album a tam budou. :wink:
23. zář 2009 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivus, díky :wink:

Tak Barborku jsem ti našla na webu, protože jsem nevěděla, jak tam jsou velké dětičky, kam už patříte vy...
http://www.kcr-most.cz/programakci.html

Fotky jsou krásné, malé to moc sluší :dizzy_face:

A co se týká sourozenců, tak zrovna já preferuju děti blízko u sebe. Několik holek od nás z "únorovek" už má další dětičky a dost jich je těhulek a moc se mi to líbí...také jsme s bráchou necelé dva roky (tenkrát to bylo úplně normální a mám pocit, že teď se ten trend malých věkových rozdílů zase vrací). Jednak si děti skvěle rozumí, maminka má mateřskou v kuse...ale je to asi záhul, co si budeme povídat.
23. zář 2009 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Majenko, díky za odkaz. Sice nám byly už 2 roky, ale třeba v tom CVČ bych klidně )pokud to bude možné) chodila mezi děti do 2 let, protože pak tam jsou do 6 let a to mi připadá velký skok, nejlepší by bylo kdyby ještě existovala skupina od 2-4 let, ale to už bych chtěla vážně moc :grinning: . Malá měla 2 dny pokoj od rýmy a vrátila se jí nanovo :frowning2:
24. zář 2009 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivus: dneska se tam na to ptala jedna paní...správně by měly děti starší 2 let chodit ve středu, ale když má maminka 2 děti rozdílně staré, může malé chodit s tím větším a naopak. Ale aby chodily dvouleté s malými jen tak-asi tě nevyhodí, ale nadšené tím nejsou. A hlavně to asi vadí maminkám, které tam mají opravdu roční prcky, které sotva chodí a mají se mezi nima prohánět dvouleté děti. Tam je to totiž opravdu malinké, což je vidět na fotkách...
Jo a rozdíl je v tom, že "prťata" si jen hrají (samy mezi sebou nebo s rodiči) a ti "větší" tam mají společné hry, písničky, básničky, výlety...tedy řízený program...

Ale, kdo to nevíte-asi nikdo :sweat_smile: ...od pondělí tam funguje miniškolka, tak dělám reklamu:
http://www.kcr-most.cz/novinky.html
24. zář 2009 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky :slight_smile:
zase vás jdeme pozdravit...holky máme od pátk u našich, zítra si pro ně jedeme..nastydlí jsme byli taky všichnni, ale už je to OK..
Ivuš, Janičce dodatečně všechno nej k narozkám, fotky jsou krááásný :slight_smile:
Majenko, věřím, že takového tatínka najdete!!!.....
My už sourozence neplánujem :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
27. zář 2009 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsme dnes byli poprvé u naší nové pediatričky, protože bývalý doktor byl pro nás daleko a byli jsme s ním nespokojeni. Janička je zase nastydlá, chytila to od manžela, který také marodil, tak zase v průběhu jednoho měsíce máme už podruhé rýmu a kašel, hrůza :frowning2:
6. říj 2009 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj..
Ivusenko- ke komu jste chodili a ke komu chodíte teď?..Já měnila dětskou dr v únoru a jsem konečně mooc spokojená :slight_smile:
7. říj 2009 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Chodili jsme dříve k doktorovi Macků, je s ním sice sranda, ale to je tak všechno a jeho sestra je tak nepříjemná, že se skoro bojíš vejít do ordinace. teď jsme volili co neblíže doktorku a je to Techlovská naproti Severu, už jsme u ní byli a jsme spokojení.
7. říj 2009 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahááá, no my dřív chodili k dr Mocové...pak jsme přešli k dr Knížkové a spokojennost veliká :wink: :wink: :wink:
7. říj 2009 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoooooj,
holky já mám takovou radost, teda doufám, že to nezakřiknu, ale jak už jsem tu psala, Kubíček se bál čůrat a kakat jinak než do plínek..no a od včera chodí na nočník..doufám, že mu to už vydrží... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
8. říj 2009 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mihab, tak to gratuluji a těším se na to, až toto napíšu JÁ
8. říj 2009 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivus, děkuju a neboooj...ono to prostě přijde..u nás to přišlo samo, bez nucení..ani jsme ho nijak neposazovali na nočník :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
Co v ostatní, jak se pořád máte?
9. říj 2009 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
my se máme skvěle...malá už venku ťape o dost více, ale pořád často slyším "nosit" :sweat_smile:

Mihab: gratulace k nočníkování, to bylo radosti, co?!

Co se týče MUDry, chodí Anička k Ceeové a naprostá spokojenost! Je to úžasně milá a hodná doktorka, i když tam třeba jen volám pro radu.

Jo, Anička se naučila, že si bere na mašinku a autíčka v Centralu peníze z kasičky...hurá hurá hurá...už nerujnuje náš skromný rodinný rozpočet :sweat_smile:
9. říj 2009 ve 23:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoooj, nočníkování pokračuje :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: huráááá
Majenko, tééda, normálně závidím... :slight_smile: , Anička je šikulka...to že by mohly používat svoje korunky, nechtějí nějak pochopit ty naše velký holky...no, i když u nich je to asi z vyčůranosti...proč by si utrácely svoje, že??!!! :wink: :grinning:
10. říj 2009 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, zase se přidávám. Zrovna řeším dětského doktora. Máme se prý u někoho přihlásit ještě před porodem a já nevím ke komu. Manžel se setrou chodili ke Knížkové, ale prý už je starší a já nevím, jestli není blbost chodit k doktorce, která brzy půjde do důchodu a pak zase hledat dalšího.
Zmínili jste se o Techlovské a Ceoové. Ty jsou tedy dobré? Nevíte o nějakém dobrém pediatrovi v mém okolí? Bydlím nedaleko nemocnice a Zahražan. Díky
14. říj 2009 v 08:21  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky

Mihab: tak gratulace k nočníkování!!! S těma korunkama to bude tak, že ona ještě asi nechápe, že jí v kasičce mizí, když si je bere na mašinku, což tvoje děti chápou moc dobře :grinning: . Ale je pravda, že kámošky holky (3 a 10 let) k tomu také byly takhle od malinka vedené a je pro ně samozřejmé (teda pro tu starší), že když jde ven a chce něco kupovat, tak si jde automaticky do kasičky pro prašule...což teda považuju za super!

Klara: Ceeová je u "vedlejšího" Magistrátu (ul. Pionýrů-dělají se tam občanky, pasy), takže pro tebe docela z ruky...pro tebe by byl dobrý někdo na Skupovce nebo v nemocnici, ale bohužel nikoho neznám...

Holky, potkaly jsme se s Ivusenkou na prolejzačkách a poznaly jsme se :slight_smile: :sweat_smile: Ale bylo takové hnusné počasí, že jsme tam byly jen chvilku...

Mějte se krásně a ať neumrznete!!!
14. říj 2009 ve 23:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Klaro, tak v nemocnici ja ta Knížková, moc si ji chválí a jinak my jsme dříve bydleli pod Lunou a chodili jsme k doktorovi Macků je blízko gymnázia, nebo dětská doktorka Beránková má ordinaci přímo ve svém baráčku za Lunou nedaleko Kasáren.
Majenko počasí je už úplně nejhorší, když nemusíme vůbec nevylezeme, jen do obchodu pro nákup a konec.
15. říj 2009 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kláro, dívala jsem se na vše fotky z 3D nebo 4D ? ultrazvuku,jsou nádherné. Prosímtě u kterého doktora jsi byla a kolik jsi platila ?
Díky moc.
15. říj 2009 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivusenko, já byla u Mudr. Kučaby. Má nový UTZ. Dělá 3D a 4D. Stálo to 1000Kč. Pokud chceš jen fotku, tak ta bude za 350, ale ještě mu nedošel kabel k tiskárně, takže dělá zatím jen video. Vypálil to na DVD (nemusíš si ho nosit) a bylo u toho pár fotek (první vteřina z každého úseku videa). Já si pak video pustila v PC, stopla kde jsem chtěla, vyfotila obrazovku a v malování ořízla. Je to snadné a můžeš mít fotek kolik chceš.
Myslím, že na to, že má tento UTZ jen 3 týdny to už s ním dobře umí, i když tvrdí, že má ještě spoustu dalších funkcí, co se musí teprve naučit.
20. říj 2009 ve 14:09  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Klaro, díky moc za info. Mám těhotnou kamarádku, která také byla u tohoto doktora, je tedy přímo jejím gynekologem, ty peníze asi odpovídají, vím, že se dříve podobná částka platila i v Ústí kde byl první 3D UTZ.
20. říj 2009 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kučaba je také mým gynekologem, proto jsem šla k němu. Ještě to v Mostě dělá Zemánek. Taky za 1000,- myslím. Ten při tom mimi ještě změří a zváží. To Kučaba neudělal. Ale to mě zas tak netrápí.
21. říj 2009 v 08:13  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, mohla bych se k Vám přidat? :sweat_smile: Jsem z Mostu a mám už skoro půlroční holčičku :slight_smile: Nějak nikoho neznám ... Zrovna teď mám plnou hlavu kdy a jak začít s příkrmy, zatím prospívá a zdá se spokojená. Jinak my taky chodíme k MUDr. Techlovský - chodila jsem k ní už já i přítel - takže to tak nějak vyplynulo :stuck_out_tongue_closed_eyes: a nic teda o příkrmech neříkala, byly jsme tam teď v úterý.
23. říj 2009 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kristufko, vítej mezi námi, dívala jsem se na vaše fotečky, jsou krásné. Také chodíme k Techlovské, kde bydlíš ? Nejdřív bys měla začít s ovocnými příkrmy, jeden druh ovoce dávat po 3 dny, abys zjistila, zda malá nebude alergická, později pak zeleninu a maso, to jsme dávali asi až kolem 7-mého měsíce, ale to ovoce jsme už kolem 5-tého měsíce dávali. No pokud kojíš, tak někdy stačí kojení, kamarádka jen kojila do 1 roku a nedávala žádné příkrmy.
24. říj 2009 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivusenko, no já právě nevim, taky jsem slyšela, že někdo kojil i dýl než do toho 6tého měsíce, tak počkám co mi řekne doktorka, jdeme tam na kontrolu sice za měsíc, ale malá je stále pořád spokojená, navíc teď dokonce začala pěkně tlousnout :sweat_smile:
Bydlíme přímo naproti Centrálu v tom dlouhatánskym paneláku hrůzy :confused: Takže to máme k ní docela dál, ale když už jí znám od malička. A hlavně vim, že jakmile se jí něco na mě nezdálo, tak nás hned posílala na vyšetření, takže rozhodně nic nezanedbá. Doufám, teda, že se nezměnila pořád. Jinak je dost náladová vid :zipper_mouth: Nebo nepříjde ti? To co já si tak pamatuju, jednou se usmívá a povídá a jednou ... no :angry:
Kde bydlíte vy? Někde poblíž?
25. říj 2009 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek