• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Most, Litvínov a okolí. Snažilky, těhulky i maminky

20. února 2013 
Martulikk: já si všechny formuláře vyplňuji a tisknu zde:
https://formulare.mpsv.cz/okdavky/cs/welcome/forms.jsp
a na poslední stránce každého formuláře máš seznam toho, co se k tomu dokládá...
a protože mateřskou už vyplácí jen OSSZ a ne zaměstnavatel, tak proto ti žádný formulář už nedá...vše se vyřizuje na hlavním magistrátu-dobu pobírání mateřské tam uvidí v PC :wink:

Ivus: tak držím palce na snaženíčko, ať to stihnete :slight_smile:
11. pro 2009 ve 23:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Majenko, díky, no vidíš, to jsem ani nevěděla, že teď vyplácí mateřskou OSSZ. Zajímalo by mě také soupsta věcí kolem zákoníku práce nebo kdo dělal mzdovou účetní, kdybych se vrátila do práce a byla event. těhotná a odpracovala pár měsíců, zda bych měla opět nárok na mateřskou, nebo v horším případě, když bych vůbec neodpracovala NIC a byla na neschopence, jeslti bych vůbec měla nárok ?? Potřebovala bych to zjistit..
12. pro 2009 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivus, ehm ehm...tady se hlásí jedna mzdovačka...doufám, že mám aktuální info, přeci jen mateřská je mateřská....když nastoupíš do práce a otěhotníš (nebo budeš těhotná), tak máš normálně nárok na nemocenskou (bude-li třeba) i mateřskou...pokud bys nic neodpracovala, tak podle mne máš také nárok na obojí, pokud nemáš pracovní poměr ukončený a neukončíš ho-ale na to se ještě raději kouknu, až budu mít chvilku....Máš rodičák na 3 roky, ne?
12. pro 2009 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Majenko, díky moc, prosímtě podívej se mi na to, jde mi hlavně o to, pokud bych fakticky ani nenastoupila a měla hned nějakou marodní, tak mi jde právě o to, zda budu mít mateřskou. Jo mám hlášenu rodičovskou do 3 let - do půlky září 2010. Díky moc.
12. pro 2009 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivus, tak jsem pátrala po netu a hledala různé názory...a víceméně se shodují: pokud jsi pořád vedená jako zaměstnaná, což jsi, tak když během rodičáku (do té půlky září 2010) otěhotníš a půjdeš na rizikové (nemocenskou), tak na ni máš nárok (dokonce bys měla mít nárok současně i na ten rodičák)...a pak před porodem máš nárok i na PPM (mateřskou)...takže je to to samé, jako bys do práce nastoupila...hlavně nesmíš mít ukončený pracovní poměr. Jo, akorát, kdybys otěhotněla tak, že termín porodu by byl někdy v říjnu 2010 (nebo jak to vychází) a tím pádem bys na PPM nastupovala ještě v době, kdy budeš brát rodičák na Janičku, tak ten by ti skončil dříve-rodičák a PPM se nemůžou brát současně (rodičák a nemocenská ano)...tak nevím, zda je to pochopitelné, kdyžtak se ptej...
16. pro 2009 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Majenko, moc a moc díky, no chtěla jsem hlavně vědět, jeslti budumít nárok namateřskou i když bych porodila event. po 3-tím roce malé. S tou prací by to mělo být v pořádku, prac.poměr by mi ukončit neměli, včera jsem potkala nadřízenou, tak jsem se jí ptala také a něco podobného říkala také, ale nebyla si tím jistá, že prý hlavně musím otěhotnět není důležité přímo porodit, ale otěhotnět do 3 let, tak snad se topovede, i když už stárnem a momentálně si těhu moc neumím představit hlavně ze zdravotních důvodů, ale potřebuju se uklidnit tím, že nemusíme spěchat a stresovat se tím, že musím bezpodmínečně do 2 měsíců otěhotnět apod. Takže moc díky Majenko.
17. pro 2009 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Majenko, dnes jsem tě s malou zahlédla na trzích, už bych Vás poznala :slight_smile: ,jenže pospíchala jsem domů, šla jsem tam jen koupit větvičky a manžel hlídal malou.
18. pro 2009 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivus, nemáš zač :wink:

Jééé, já jsem tě neviděla :unamused: ... jak sis všimla, měla jsem malou bez kočáru-drandila jen s malým kočárkem, tak jsem měla pořád oči na stopkách, aby do nikoho nevrazila...nic neschodila...a nic nevzala-né, že by byla nějaká zlodějka, ale jak se jí něco líbí, už po tom chmatá :sweat_smile: ...A také jsem byla zmrzlá jako preclík, tak jsem moc neviděla :grinning:
18. pro 2009 ve 22:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
My jsme začali také chodit bez kočáru, teda do města se vždy svezeme - miluje také tramvaj :grinning: a s tím ochmatáváním a braním to moc dobře znám, teď teda si docela nechá domluvit, když řeknu ať na nic nesahá.
Jinak se musím pochlubit, zvládli jsme také nočník, konečně jsme dospěli k době, kdy si sama řekne než začne čůrat. Ale v noci vůbec nevím jak na to, docela hodně přes noc pije a ráno má plínku nasáklou jako blázen, tak vůbec nevím jak ji to začít učit, no a odpolední spaní rovněž.
19. pro 2009 v 08:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky
Ivus, blahopřeju k nočníkování...a přes noc, to nijak nehrod, přijde to prostě samo...Kubíček jak sám, začal chodit na nočník, tak i sám se přestal počůrávat v noci..ani nevím, jak..on v noci teda nepije, ale plínka byla i tak ráno dost počůraná, pak prostě ze dne na den, byla suchá...
Jinak tobě i majence závidím, chůzi bez kočárku, to u nás asi nehrozí, Kuba sice nechce do kočáru, ale nechce ani chodit...
21. pro 2009 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mihab, díky moc. Přeju Vám všem holky v klidu prožité pohodové Vánoce a radostné svátky a hlavně zdravé dětičky :wink:
21. pro 2009 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
VESELÉ VÁNOCE!!!!! :slight_smile:
22. pro 2009 ve 23:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Majenko, šťastné a pohodové vánoce, máte moc hezké PF a až tam jsem si všimla, že Anička je skoro stejně narozená ted alespoń den a měsíc :grinning: jaká já, lišíme se jen o 1 den, já jsem 20.2.
23. pro 2009 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, tak krásné Vánoce...moc si to s dětičkama užijte!!! Ivus, díky-dělala jsem ho včera narychlo :wink: . Anička konečně usnula, takže jdu rychle dělat stromek+dárky a ráno bude mít první nadílku...a večer jdeme k na Ježíška k našim, kde bude zbytek dárků....Tak ať je u vás hlavně všechno v pohodě! :dizzy_face:
23. pro 2009 ve 22:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Majenko, hezký boby, také jsme o nich uvažovali, ale nakonec je asi koupíme až na příští zimu. také jsem dala do alba pár Vánočních fotek, tak se můžeš pokochat :slight_smile:
Maminky a těhulky vše nejlepší do nového roku, hlavně zdravé dětičky a zdravou rodinu. :slight_smile:
31. pro 2009 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivus, teda ta klouzačka je parádní!!! To by byla malá v sedmém nebi...možná bychom něco podobného mohly pořídit na léto na zahradu k mamině...
Byly jste holky na ohňostroji??? Byl krásný...akorát jsme stály přímo u něj pod divadlem, takže na nás létal ten sajrajt...a malá se docela bála-držela jsem ji na ruce a držela se mě jako klíště...ale koukala a pak chtěla jít hned domů :sweat_smile:
Tak krásný nový rok a Ivus, ať se brzy zadaří snaženíčko a máte další Vánoce už ve čtyřech :dizzy_face:
31. pro 2009 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Majenko, na náměstí jsme bohužel nebyly, táta přišel navečer z práce, tak jsme byly doma a docela na mě večer lezle deprese :frowning2: ,což mívám často halvně v tomto období :angry: . No klouzačka je super, ještě jsme neměli žádný pád, tak snad to bude dobrý a tato se dá připojit i na vodu, takže na zahradu jako stvořená :wink: . Díky za držení palečků, budeme to potřebovat, když jsem hodně skleslá a nervózní tak doma říkám, že už se těším do práce :grinning: , ale sama nevím jak tohle dopadne :confused:
1. led 2010 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivus, na depky se vyprdni. Nesmíš se na to mimčo tak upínat...když se nezadaří hned, tak holt nastoupíš do práce a pak zase odejdeš...on se svět nezboří, když všechno nevyjde tak, jak máme naplánováno. Janička přišla, přijde i ségra nebo brácha :wink: :slight_smile: .
Můžu se zeptat, kolik jste dali za tu klouzačku??? Klidně můžeš do IP, jestli to nechceš psát tady...
1. led 2010 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Majenko, ta depka není z miminka, prostě někdy když jsem doma jen s malou více dní a nemám s kým normálně pohovořit, manžel přijde až večer tak to na mě padá tím spíš, když malá zlobí, to mě velmi stresuje.
Majenko ta skluzavka stále kolem 1.200 Kč, možná i s poštovným, teď nevím přesně, objednávali jsme to přes internet.Původně jsme chtěli jinou Skluzavku Paradiso, ale tu bohužel nikde neměli, všude měli naskladnit až na jaře, tak ještě že jsme kápli na tuto skluzavku SMOBY. Zdá se být pevná a kvalitní.
2. led 2010 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivus, tak to asi chce více navštěvovat kamarádky s dětma, aby si spolu pohrály a ty aby sis popovídala. Nemáš nějakou takovou?
Díky za info o klouzačkách :wink:
2. led 2010 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
No nemám žádnou blízkou, se kterými si rozumím tak jsou mimo Most a auto nemáme :frowning2: Dnes se jdu podívat do porodnice na druhé miminko právě jedné mé dobré kolegyňky z práce s kterou si rozumím a je vleká škoda, že bydlí ve Zlatníkách, tak se moc těším.
3. led 2010 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivus, do Zlatníků určitě jezdí bus, ne? Tak si uděláte s Janičkou výlet :wink: . A někdy se klidně můžeme domluvit a přijďte na návštěvu k nám-holky si pohrajou, Anička naučí Janičku pořádně kramařit, na to je expertka a my si dáme kafčo :wink:
7. led 2010 ve 23:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Majenko, :wink: ještě že jsem chodíš, jinak by tu opravdu bylo mrtvo. :pensive:
Do Zlatníků jede jen 2x denně bus, ráno před osmou (to nepřichází v úvahu s naším spaním do 8-9 hodin) a pak až kolem 15-té odpoledne, což někdy také nestíháme kvůli odpolednímu spaní, ale hlavně by nás pak stejně musel někdo od kamarádky zavézt večer domů autem.
Majenko, díky moc za pozvání, včera mi zas harašilo ve věži, opravdu to teď někdy velmi špatně zvládám a většinou když jsem doma sama, takže jsi moc a moc hodná, určitě se domluvíme. Kramařit umíme pěkně, to se nemusíme učit :grinning: , spíše kdyby nás Anička naučila mluvit - teda malou :grinning: . Příští týden se jdu podívat ve čtvrtek do práce, tak do IP ti písnu moji mejlovou adresu nebo mobil a určitě se domluvíme, díky, jsi moc hodná :wink:
8. led 2010 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, děvčata :slight_smile:

Poslední dobou nějak netíhám, leze na mě nějaký bacil a začala škola, tak se musíme učit, učit a učit :unamused:
Byli jsme s Kubíčkem bobovat, no vůbec se mu to nelíbí :frowning2: ... on ho celý sníh,nějak nebere...
Ivuš, já byla v porodnici, minulý pátek 1.1.2010, moje kamarádka porodila na silvestra, tak jsem se zase pokochala maličatým miminečkem....Holky už se taky těší, až se půjdem podívat ke kamarádce domů...no, to ale netuším kdy...ach jooo,, ty bacily :frowning2: :frowning2: :frowning2:

Vánoce byly super, holky spokojený a Kubíček trhal a trhal, moooc se mu to líbilo...
Na silvestrovský ohňostroj jsme se byli podívat na náměstí, holkám se líbil, Kubíčkovi jenom ze začátku, pak se docela bál.
JInak u nás asi žádný novinky :slight_smile:
8. led 2010 ve 22:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Mihab, přidej do alba zase nějaký nový fotečky (až bude víc času :wink: ), my jsme pořídili Janičce boby včera a líbí se jí to moc, ale nechce se jí vůbec vstávat z bobů, na kopec ji tahá táta na bobech, místo aby vstala a šlapala pěšky, tak má manžel pěkný tělocvik :grinning: , sníh se jí líbí, tedy hlavně bobování, že nechce ani domů i když je zmrzlá jako rampouch. Jinak jsem ráda, že nočníkování nám už jde a na 1 s hvězdičkou i kakání :dizzy_face: .
Naše sousedka má teď také novorozené miminko, ale jaké bylo naše překvapení, když přijeli z porodnice hned se dvěma :grinning: , mají dvojčátka a také se narodily kolem Silvestra nebo před ním, ale asi ne v Mostě.
9. led 2010 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,
Ivus fotečky přidám :slight_smile: , super, že nočník tak krásně zvládáte :slight_smile:
Dneska jsme byli chvíli venku, Kuba jel na bobech jenom chvíli, fakt fo to nějak nebaví :frowning2: , za to holky, jezdily venku celý odpoledne :slight_smile:
9. led 2010 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jééé, Mihab se tu ukázala :slight_smile:

Tak Aničce se boby líbí hodně. Buď jedeme na prchajdu s bobama, že ji táhnu, nebo jdeme tady na malý kopeček bobovat. Dneska vymyslela super bobování :grinning: - vyšláply jsme kopec nahoru, ona pustila prázdné boby dolů a šly jsme zase pro ně :sweat_smile: - vypadaly jsme tam jak blázni. Pak jsem jezdila na bobech s ní, to se jí moc líbilo (akorát jsem tam nějak nemohla nacpat zadek :grinning: ) a jezdila i sama (je to malý kopeček). Když se zeptám, jestli půjdeme ven s kočárkem nebo s bobama, tak jednoznačně s bobama :sweat_smile:

Ivus, klidně se stavte! Do IP ti posílám mobil i email, tak se ozvi, až se vám to bude hodit. Dopoledne obvykle nemůžeme uterý a čtrtek (to máme plavání) a odpoledne čtvrtky (to máme herničku). Odpoledne se nám to hodí mezi cca od 15 hodin. Když se vám bude chtít přijít, tak se určitě na nějakém termínu shodneme. A klidně můžeš s sebou vzít i Mihab :wink:
9. led 2010 v 18:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj majenko, njn, jsem se ukázala, když já jsem na ty diskuse hrozná :wink: , já si radši pokecám po skypu neno icq :slight_smile: . moc děkuju za pozvání :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
9. led 2010 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já zase nejsem na icq...už jsem ho neměla zapnuté od léta :sweat_smile: :grinning: ...když to je hrozný žrout času! Tam se připojím a hned tam strávím věčnost :grinning: .
A opravdu klidně přijď s Ivus, čím více dětí, tím lépe se zabaví :sweat_smile: :slight_smile:
9. led 2010 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj, žrout času to je, pravda :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: , ale i tak jsem na příjmu skoro pořád :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:
9. led 2010 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek