• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Most, Litvínov a okolí. Snažilky, těhulky i maminky

20. února 2013 
My hlásíme návrat z lesoparku v Chomutově...super! Počasí nádherné a malá byla nadšená ze zvířátek. Hladila si poníka a nemohla jsem ji odtrhnout od ohrady :o).
Ivus, jojo, stěhování bude jen tady v rámci Mostu....do jiného města už si to vůbec neumím představit :o)
13. dub 2009 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
No Majenko řekla bych, že už to pak je jedno ať vybaluješ v Mostě nebo v Břeclavi, ale smaozřejmě tady máš rodinu a může ti pomoct, když potřebuješ nebo pohlídá malou. Dnes jsme byli v CVČ - super, málo dětí, ted budou mít až do 3.5. zavřeno kvůli těm oknům.
Jinak nevím jeslti jsem Vám psala, bylijsme na výletě v Bílině-Kyselce, byla jsem tam poprvé a netušila jsem, jak je to tam nádherné, krásný rozlehlý park, mají tam v ohradě i kamerunské kozy, oslíka, nádherné bezpečné houpačky pro mrňata, všude čisto, krásný trávník, že to opravdu vypadalo jako lázeňský park - doporučuji :wink:
14. dub 2009 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivus, díky za tip :wink: . To už je let, co jsem tam byla naposledy...kdysi jsme tam jezdili na minigolf. Určitě se tam s malou vypravím. Já jsem měla jít ve čtvrtek ke kamarádce, ale má nemocnou malou, tak to padlo...tak možná zajdu do "školičky" do Marxovky-třeba tam také bude málo lidí, když už je venku tak hezky.
Jo a kupuju cyklosedačku a chci zkusit začít s malou jezdit na kole. Doufám, že se jí to bude líbit :slight_smile:
14. dub 2009 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivus, nebyly jste dneska s Janičkou kolem 17. hodiny v Centralu na mašince??? Jsem šla kolem a měla jsem pocit, že jsi to ty, ale nehlásila jsem se k vám, protože jsem si nebyla jistá :o)...představila jsem si tu cizí paní, jak na mě zírá, když se jí ptám, jestli náhodou není Ivusenka :grinning: :grinning: :grinning: ...tak jsem to raději neriskla, ale pak jsem si říkala, že jsem se mohla zeptat, jestli se malá nejmenuje Janička...pak už bych to riskla :sweat_smile:
15. dub 2009 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Majenko, to jsme byli my :grinning: , škoda, že jsi se nepřihlásila, nebyli jste to vy, kteří se na mašinku dívali jakoby od vchodu vzadu ?? Někoho jsem tam zahlédla s kočárkem, že se dívají, jak mašinka jezdí. Škoda, že jsi mě neoslovila, já bych tě asi nepoznala vůbec :grinning: Tak pro příště se přihlaš povinně :wink:
15. dub 2009 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivus, jojo, to jsme byly my! Byly jsme "zalezlé" s kočárkem pod schodama, které jezdí do dalšího patra. Malá tam vždycky chce koukat na mašinku, ale je ještě malá na to, aby sama jela-jezdil tam nějaký chlapeček se zmrzlinou a když dojel, tak jsme odcházely a tys tam dávala malou do mašinky :sweat_smile: . No škoda, měla jsem se zeptat...tak příště už si budu jistější :wink:
15. dub 2009 ve 22:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
No Majenko, tak se těším až se uvidíme. Poprvé jsme dali tu naši divoženku také až v roce a půl, také bych se bála jí tam dát dřív. Jinak na toho kluka, který tam jezdil se zmrzlinou si živě pamatuju, protože právě u něho jsem si říkala, že se spíš na té mašině nudí a ještě přitom jí zmrzlinu, navíc se mi na to zdál už trošku přerostlej :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. dub 2009 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, já se z toho picnu...malá má rýmu...jak je to dlouho, co měla tu virózu :angry: :frowning2: . Chudinka, zase v noci chrochtá a budí se...
Ale včera ještě rýmu neměla a byly jsme v tom MC v Marxovce. Byly jsme tam samy a po cca 3/4 hodině přišla ještě jedna maminka s holčičkou. Takže měly celou hernu pro sebe. A zjistila jsem, že k herničce ještě patří pískoviště a houpačky, které jsou zamčené a oplocené, a když je příznivé počasí, může se být s dětma i tam-včera nám to nabízela, ale malá byla zrovna nadšená z hraček uvnitř herničky :wink:
Ivus, také se mi zdálo, že byl ten chlapeček unuděnej a jen koukal, kdy už přestane mašinka jezdit :grinning:
18. dub 2009 v 00:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Neodbočuj od původního tématu".
18. dub 2009 ve 14:40 • jirik.k
Majenko, v CVČ také posledně nabízela, že můžeme i ven přesně jakpíšeš, ale nikdo o to zájem neměl. Když teď bude to CVČ zavřené, tak byjsme se do té Barbory mohly podívat a je tam někde místo na kočárky ?
18. dub 2009 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivus, místo tam je, ale omezené-tam, kde se dětičky převlékají (v chodbičce)-vejde se tam cca 6 kočárků. Ale myslím, že když je hezky, tak se můžou nechat před okny-jsou tam otevřené dveře vedoucí na to pískoviště, takže by byly určitě na očích-já bych se teda nebála ho tam nechat. Ale většina maminek jezdí autem, takže se do chodbičky kočárky asi vždy vejdou. Jak nás tam tenkrát bylo hodně, tak se také vešly :wink:
18. dub 2009 ve 23:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dneska jsme měli zvracecí odpoledne, vůbe nevím po čem, najednou během odpoledního spaní, byla malá celá pozvracená a pak se to opakovalo, snad 7x, nemohla se už ani napít aniž by se nepozvracela, tak jsme skončili na pohotovosti, máme jí dávat co nejchladnější nápoje i prý ledovou minerálku (ale tu bohužel nemám), snad nějak přežijeme tu noc, manžel ráno vstává taknevím jak se vyspíme, už dnešní noc byla špatná. Tak nám držte palce, ať malá už nezvrací :frowning2:
19. dub 2009 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivus, aby to nebyla také ta viróza, co měla Anička :stuck_out_tongue_closed_eyes: ...ale to by malá měla k tomu teplotu...Držíme palce, ať je lépe :wink:

A přidala jsem nějaké fotečky, tak můžete mrknout, jak malá roste :dizzy_face:
19. dub 2009 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Majenko, nejdříve musím pochválit Vaše fotky, jste už pěkně velcí. Dnes malá zvracela trošku jen ráno a pak už byl klid, ale skoro nejí, no zatím tonevadí, protože pije dost a hlavně chci, aby jí přestalo to zvracení, teploty nemá, dnes odpoledne jsme si torufly už namalou procházku a bylo to dobré, takjsem zvědavá co v noci.
Mějte se.
20. dub 2009 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivus, díky za pochvalu :dizzy_face:
Doufám, že zvracení už je pryč, a malá že je v pohodě! Tak to bylo asi z jídla, ne?
My máme pořád rýmu-malá i já...ale není to nic hrozného :wink:
Tak se mějte krásně a užívejte sluníčka. Papa.
21. dub 2009 ve 23:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Majenko, malá už je v pohodě, ale prodělala jsem to já a jsem dodnes vyřízená, nyní to chytil manžel a znám v Mostě ještě asi dalších 10 lidí, kteří zvrací a mají průjmy. Na půlden jsem musela zavolat moji mamku, protože jesem nebyla schopná ani chodit, aby s epostarala o malou. teď už je to lepší, ale jsem strašně zesláblá.
23. dub 2009 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásný den všem!!! :slight_smile:
Tak se nám dneska docela pokazilo počasí,co? :frowning2:
Nevadí,alespon můžu hooodně prád,od pátklu jsem měla rozbitou pračku...a jsou tu mraky prádla... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:,no jo,tři dětii,jsou tři děti. :grinning: :grinning: :grinning:
Co vy,jak se všechny máte???
29. dub 2009 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, počasí je teda hnus :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
U nás začínají dětské radosti, které vytahují mamince z peněženky penízky...malá objevila v Centralu ten hýbací autobus-nejprve jsem ji do něho jen posadila, ale byla nadšená, tak jsem tam hodila u tu desetikačku a pustila ho-tak nejdříve vyvalila oči a ztuhla, ale hned začala rumplovat s volantem a troubit :grinning: :grinning: :grinning: ...takže vám je jasné, kam vedou naše kroky, jakmile vkročíme do Centralu :sweat_smile:

Mihab, já jsem tady zase měla šílenou hromadu na žehlení, ale v ponděllí jsem ji udolala :slight_smile:

Ivus, doufám, že už jste obě v pohodě...my obě pořád válčíme s rýmou...

Jinak jsem s hrůzou zjistila, že už příští rok půjdeme na zápis do školky, pokud budu chtít, aby nastoupila ve 3 letech....no to je hrůza, vždyť se "teprve včera" narodila a už půjde k zápisu...také vám to tak hrozně utíká??? :cry:
29. dub 2009 ve 23:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Majenko,
vlatně mě na ten zápis upozornila kamarádka, která šla už letos a to teď malému byly 2 roky, přijd emi to, že to ani není možné. Ale děsím se toho, co se říká, např. ve školce v Hutnické ulici šlo k zápisu do školky 100 dětí a berou 20 a téhle mojí kamarádce rovnou řekli, jeslti by nedala školce sponzorský dar a protože jim hodně záleží na tom, aby se tam malý dostal, tak jeho tatínek přislíbil jako podnikatel dát sponzorský dar na hračky, takže mají zřejmě místo zajištěné, ale jak to vybojujem my to nevím
1. kvě 2009 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivus, tak to je teda síla!!! No Hutnická je dle referencí nejžádanější školka...ale až takový nápor jsem nečekala...a to je prý rok 2008 nejsilnější ročník (něco jako byl 1975), takže budou školy i školky ještě nacpanější...no máme se na co těšit. Sponzorský dar u nás teda nehrozí, leda, že už bych na něj začala šetřit :sweat_smile: . Já teda nechápu, k čemu je matrika a evidence obyvatel...snad z toho vidí, kolik dětí se narodilo a má tady trvalé bydliště....tak je jasné, kolik míst bude třeba ve školkách a ve školách...proč se teda neotevřou další třídy??? To je fakt systém-ženská si musí předem určit, jak dlouhou chce mít mateřskou a pak jí nevezmou dítě do školky a má smůlu...mateřskou má vyčerpanou a do práce nemůže, protože má prcka doma.... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. kvě 2009 ve 23:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Majenko, je to děsné, no protože všechny školky zavřely a jenom chátrají, málokterá je využívaná jako např. přímo před naším barákem, měla bych to jen přes silnici, takhle se budeme muset táhnout až do Bělehradské nebo do MŠ Borovského,což také není blízko.
Jinak dnes jsme měli malý úraz na skluzavce, přitom vůbec nevím jak se to stalo, malou jsem vysadila až nahoru a chytala ji dole a přesto s emusela nějak uhodit, má chudák červený monokl pod očičkem, snad jí to nezmodrá, protože by vypadala jak týrané dítě :frowning2:
3. kvě 2009 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivus, hmmm...týrané dítě...Ančí má modřinu přes půl tváře...blbla na svojí malinké plastové židličce...převrátila se a narazila na stolek v obýváku :frowning2: ...pak má pěkně odřenou hlavu...běhala s tou samou židličkou, zakopla a spadla na tu židličku, která se bohužel stihla obrátit nohama nahoru...no děs...to bych jí musela někam přivázat, aby byla bez úrazů :sweat_smile:
Jo, začaly jsme jezdit na kole!!! Koupila jsem cyklosedačku a už jsme dvakrát vyrazily...teda zatím jen po městě-jednak si musí zvyknout (líbí se jí to jen v případě, že má na co koukat-nejlépe právě ve městě) a jednak si musím zvyknout já. Z každého kopečku jsem zmakaná-nohy už dávno nejsou zvyklé a hlavně vezu navíc cca 15 kg, což je sakra znát :grinning:
3. kvě 2009 ve 23:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Majenko, s tou plastovou židličkou máme také špatnou zkušenost, také se nám s malou převrátila dozadu na záda a malá se uhodila pořádně do hlavy. jinak tě obdivuju, já jsem se sama na kole klepala strachy když jelo proti mě auto, takže malou bych v žádném případě nemohla vozit, něco jiného by bylo na vesnici nebo někde, kde není provoz, jsi odvážná :wink:
5. kvě 2009 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hola hola hola...kde jste kdo??? Jak se máte? Co děláte? My teď chodíme hodně na pískoviště, Ančí je tam nadšená...akorát se hrne ke všem dětem a chce si hrát a ony většinou nechtějí, protože je ještě prťavá :frowning2: ...tak zdrhají, když k nim přijde s lopatkou...ale ona si z toho nic nedělá-otočí se a jde k někomu jinému...zato mě to trhá srdce a je mi jí líto, když to vidím :cry: - matka citlivka :grinning: ... sice je mi jasné, že si na tohle musí zvykat a naučit se chovat mezi dětma, ale stejně je mi jí líto :frowning2: . Máte to taky tak, nebo jsem nějaká přecitlivělá??? :sweat_smile:
10. kvě 2009 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Majenko, naši pískoviště netáhne vůbec, podle ní je nuda sedět na té hroudě písku, když může pobíhat všude možně, takže na hřišti jsem spíše jako v tělocvičně, neustále pomáhám nahoru na skluzavky, no a nedej bože když má nějaké dítko odloženou motorku nebo míč, to se ho hned ta naše malá kleptomanka zmocní a mě je zase trapně kvůli lidem, kterým to patří, takže ty se trápíš, že si s malou nikdo nechce hrát a já zase, že bere vše ostatním i když vidí u druhých lidí třeba v kočárku to pitíčko JUpÍK tak je schopná ho také vytáhnout, takže hrůza.
11. kvě 2009 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Majenko, super nové fotečky Aničky, moc Vám závidím tu zahrádku :slight_smile: My jsme dnes dostali rýmu, tak to bude zase hrozné, protože si nenechá ani sáhnout na nos
13. kvě 2009 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivus, díky :wink: . Zahrádka je super, jsem za ni ráda-malá se tam vyřádí. Ve čtvrtek jsme byly v MC v Barborce v herničce-bylo málo lidí, takže to byla paráda. Ančí tam byla naprosto nadšená! Ve čtvrtek půjdeme zase, jestli nám to vyjde :wink:
Jo a malá má také manýry brát dětem na písku hračky (motorky, míče), ale snažím se ji usměrňovat-pokud maminka "majitelka" sama neřekne, ať si to půjčíme...
16. kvě 2009 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Majenko, také to tak dělám, dnes jsme byli na hřišti ráno, bylo tam jen pár dětiček, tak to proběhlo docela v klidu. Jinak pokud je hezké počasí, tak mě to už do těch mateřských center ani moc neláká,Majenko v té Barborce je ta herna také jen do 2 let ? To za chvíli budeme mít po zábavě :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. kvě 2009 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivus, pak je hernička pro děti nad 2 roky-to je jiné dny nebo časy-mají to tam právě rozdělené podle věku. Mrkni na jejich stránky :wink: . A hlavně je tam pískoviště, takže můžeš být s dítětem i venku na písku+houpačky. Malá je ale zatím nadšená vevnitř, takže jsme zatím na písku nebyly.
17. kvě 2009 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nevím jeslti jsem Vám to psala, v úterý malá velmi ošklivě spadla-propadla lavičkou dolů a letěla pozadu rovnou na temínko, stalo se to babičce, která byla s malou venku, měla z toho šok, malá taky, hrozitánky brečela, hned jsme jely do nemocnice, tam vůbec neberou zřetel, že je to malé dítě a nikdo nevěděl, zda třeba nekrvácí do mozku nebo tak něco, navíc to byla doba, kdy v poledne usíná, ale kdyby padala do bezvědomí, vůbec nikoho by to v naší milé nemocnici nezajímalo, naopak si páni chirurgové - slouží dva a oba najednou si odešli na obídek, takže jsme tam hodinku seděli, výsledek z RTG také trval 30 minut, no hrůza. Ale to hlavní je, že jsme v pořádku, byla z toho jen ošklivá boule a velký šok, ale snad to bude v pořádku.
Teď jedeme na týden pryč, tak tu Majenko nebudu, snad se do diskuze zapojí více maminek z našeho okolí :wink:
21. kvě 2009 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek