• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

My z osmi týdnů a naše batolátka

3. prosince 2011 
zuzik - no jo, vypadá to tak :grinning:
29. led 2011 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zuzik28 jsem na zac. 14.tt, nevolnosti nastesti nemam zadne
no koukala jsem, ze kocicinka se uz snazi o druhy :wink: ta uz sem ale dlouho nezavitala
@dont_speak dekuju :slight_smile:
29. led 2011 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luccii Jééé, tak to už jsi docela daleko. Super, že nevolnosti nemáš...já si jich užila při obou dětech až až...no fuuuuj :grinning:
29. led 2011 v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@laska.nezna.hranic jéj,gratulujem k tehulkovaniu :wink:
11. únor 2011 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
bertica - a je to venku :grinning: ale nečekala bych, že si toho všimneš zrovna ty, moc často tě tu nevídám :slight_smile: jak se daří tobě a holčičkám?
11. únor 2011 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jééé a já si myslela, že se Bertica spletla a chtěla to napsat Luccii :grinning: :grinning:
No teda holky...to jsou ale super zprávy

@laska.nezna.hranic Hele a když jsem ti psala, že teď jsi na řadě ty tak prý jen "vypadá to tak" a to už jsi byla těhu...moc a moc gratuluji
Takže teď to budou holčičky...
11. únor 2011 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzik - já vím, jenže v té době jsem ještě ani neměla potvrzené srdíčko. i teď si říkám, jestli jsem to zveřejnění neuspěchala, ale doma už to ví všichni, tak už je to asi jedno, ať už to dopadne jakkoli...
holčička vždycky byla mým snem, ale nevím. pořád ještě mohu doufat, ale duševně se raději připravuji na kloučka. mám takový pocit, že děvčátko mi není souzeno. je tedy fakt, že teď je to úplně jiné, ale tomu nepřikládám žádnou váhu. ale kdo ví, třeba budu příjemně překvapena :slight_smile:
11. únor 2011 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@laska.nezna.hranic Tak to já jsem měla ze začátku úplně stejné, a to jsem měla nejdřív kluka a pak holku...špatně, špatně a zase špatně...teď to bylo možná ještě trošku horší, ale to bylo možná tím, že jsem se měla starat o Ondru. Vlastně celé těhu bylo takové skoro stejné, takže já jsem na sobě tu holčičku nepoznala.
Ale každopádně vám ji přeji a doufám, že se zadaří :wink: :slight_smile: Přeji pohodové těhulkování...jééé, já mám vždycky takovou radost z každého nového miminka...ani nevím proč :sweat_smile:
Jo, a neboj se...všechno dopadne dobře...
11. únor 2011 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzik - právě proto říkám, že z příznaků se nic odvozovat nedá. sice víc myslím na holku, ale nevím, jestli je to tušení, nebo jen má touha. ale ať už je to ženská nebo mužskej, teď už je to stejně rozhodnuto, jde jen o to, kdy se to dozvím já :slight_smile: ale samozřejmě po zkušenostech si nepřeji nic, než zdravé miminko, všechno ostatní je nedůležité. sice bych už taky ráda koupila něco růžového, na druhou stranu kluk by mi dost ušetřil a asi by si i víc rozuměli s Kájou. pokud by ovšem slečna nebyla ještě větší dračice :sweat_smile:
11. únor 2011 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@laska.nezna.hranic No to víš, že nejdůležitější je, aby bylo mimčo zdravé...noo, taky jsem si prošla svým teď v těhu s Týnkou...brr, už na to nechci myslet...člověk si pak toho zdraví váží ještě víc. Já jsem holčičku chtěla moc, ale pak už jsem si i říkala, že by kluk byl lepší, že máme hromadu oblečení, atd....
Já jsem to věděla (resp. prý to vypadá na holčičku) hned na prvním screeningu v tom 13. týdnu...
Holčičky jsou prý hodnější :wink: U nás to zatím platí...ale nevím jak to bude dál :grinning:
11. únor 2011 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
kdepak jsi na screeningu byla? tady ti to nikdo dřív než ve 20. týdnu nepoví. ale i kdyby, stejně to není rozhodující. pak se na to člověk jen zbytečně upne. tím spíš, když to vypadá na holčičku, to se ještě může změnit. tedy pohlaví se samozřejmě nezmění, ale jde o to, do jaké míry je doktor schopný to poznat.
jaký máš názor na testy pohlaví?
11. únor 2011 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@laska.nezna.hranic já byla na genetickém screeningu co se dělá mezi tím 11. a 13. týdnem. Je to placená služba na vylouční VVV a různých postižení. Byla jsem v genetickém centru v Olomouci. Mají tam asi přesnější a lepší přístroje než běžný gynekolog. Už i u Ondru mi to řekl pan doktor také tak brzy (a nespletl se).
Co se týče testů pohlaví tak myslím, že je to zase jen byznys. Za prvé to nejspíš není 100% a za druhé je asi docela drahý. Já osobně bych klidně vydržela do toho 20. týdne, kdy už se to dá pěkně poznat. Je to náhodou takové vzrušující nevědět co to bude... Takovému testu bych věřila méně než tomu ultrazvuku. Pokud teda testem nemyslíš třeba odběr plodové vody pro určení pohlaví...to se prý taky stává, že si nějaká "magorka" nechá odebrat plodovku jen aby věděla co čeká...no to je mazec.
12. únor 2011 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzik - já to za Karimka měla zadarmo. moje doktorka utz nemá, tak posílá do centra lékařské genetiky. tenkrát prý na to téma dělali nějaký průzkum, tak byli rádi za každou maminu, kterou tam doktorka pošle. letos nevím, ale když jsem tam byla v pondělí na potvrzení srdíčka, tak na mě vybalili tolik vyšetření, co mě čekají, že jsem se v tom ztratila. nějak mi nepřijde, že bych toho tolik musela absolvovat tenkrát... tak uvidíme, jestli mě na to pošlou znovu nebo ne.
ty testy drahé jsou, to je taky to jediné, co mě od toho zrazuje. jinak si myslím, že to něco do sebe má. prý od 14 tt to zaručují 100% (samo že 100% ti to neřekne ani utz :slight_smile:), ale většina mamin je nedočkavých, tak testují dříve a pak jsou zklamané. nevím jak jiné, ale Best Baby mi přijde docela věrohodný. ale nemám zkušenost, vycházím jen z recenzí.
vydržela bys to až do porodu? já tedy ne, už jen proto, abych věděla, co koupit (nemám ráda všechno v neutrálních barvách) a abych mohla na mimíska mluvit.
ano, taky jsem se tu jednou setkala s maminou, která šla na plodovku jen kvůli určení pohlaví. nepochopím. osobně nevím, jestli bych na to šla, i kdyby mi to doporučili, protože nejsem člověk, který by se svého dítěte zbavil jen proto, že není dokonalé nebo proto, že mi vyšla nějaká pravděpodobnost, kterou vyhodil počítač... tady na MK je několik maminek, které údajně měly mít postižené dítě a nakonec se narodilo zdravé... těžko říct, jak se v dané situaci člověk zachová, mohu jen doufat, že to nikdy nebudu muset řešit.
12. únor 2011 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@laska.nezna.hranic juuu Kato, to je super, ze taky cekate :slight_smile: velka gratulace!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
13. únor 2011 v 19:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
my jsme zpet z hor, reknu vam, ze nebyt tam s nasima, tak se z toho malyho raraska zblaznim :stuck_out_tongue_closed_eyes: co ten tam delal, bylo neskutecny - jsem rada, ze jsme zase doma :wink: ale jinak tam bylo krasne :slight_smile:
13. únor 2011 v 19:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
luccii - díky. tím, že jsem to řešila mě právě tenkrát napadlo, jestli na tom nejsi podobně, když jsi zmiňovala ony okolnosti :slight_smile: jen mě trochu mátlo, že jsi pár týdnů předtím říkala, že zatím rozhodně ne-e :slight_smile:

jako že malý byl na horách ještě větší ďáblík než doma? :slight_smile:

a jak se cítíš, dobrý?
13. únor 2011 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@laska.nezna.hranic vsak jsem taky nekecala - skutecne jsme si mysleli, ze se nam zadari az minimalne s pomoci leku na ovulaci jako poprve :wink:
jo, byl to peknej dablik, kterej me temer neposlouchal a skoro nic nezabiralo... s jidlem zlobil, na pokoj nechtel, valel se na zemi a delal sceny - ale nebylo to takhle porad, abych ho nepomlouvala :wink: kdyz byl mezi detmi, tak byl uplne v klidu a jen na ne koukal :slight_smile: dokonce jim ani nebral jejich veci (karty apod.)!
jo, citim se fajn, jeste musim docist, co jste tu psaly... jak je tobe? tak vam to taky vyslo rychle, vid? :slight_smile:
13. únor 2011 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
luccii - mě prvních sedm týdnů bylo divně. ne na zvracení, spíš jen žaludek jako na vodě, ale nic z toho. a bolela mě prsa. mimo jiné. pak ze dne na den klid. až mě to znervózňovalo. včera se mi zase trošku ozval žaludek, ale jinak dobrý. s Karimkem jsem touhle dobou už byla slušnej blinkoš :sweat_smile: nemám skoro na nic chuť, když už něco pozřu, tak je to tak 1/3 - 1/2 mojí obvyklé porce, což je pro mě nezvyk. ale na škodu to není, tak není co řešit. váha se drží, s Karimkem jsem na začátku hubla. naopak poslední měsíc skákalo jedno kilčo za druhým. třeba se to teď lepší rozloží. tlouštíci prý v těhu tolik nepřibírají, tak snad to tak bude. ty přibíráš?
co myslíš, bude to tentokrát holčička?
13. únor 2011 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@laska.nezna.hranic jj, pribiram :slight_smile: ale asi to bude tim, ze se v jidle rozhodne neomezuju, spis se cpu :sweat_smile: ja radsi v holcicku moc nedoufam, abych pak nebyla zklamana :wink: vubec netusim, co to bude... beru to jako ty :slight_smile: tak to je fajn, ze je ti celkem fajn a nezvracis! a nemas obavy, jak to budes zvladat? ja je mirne prekonala, ale vim, ze to bude tezky, aspon to vsechny dvojmatky rikaji... navic Vojtik nejak na horach zvlcil a dneska me totalne neposlouchal a porad knoural a delal, co nesmi.... kdyby nespal po obede, tak jsem se asi zblaznila (ale spat jit nechtel, tak jsem mu musela pohrozit, ze si pro nej prijde soused - je to hloupy, certem nehrozim, ale sousedem jo, nastesti to vetsinou zabere - on s nim nema zadnou zkusenost, ale nekdy nad nama tukaji a vi, ze jsou tam sousedi :sweat_smile: ) a dneska jsem uz i placla pres rucicku - nechci ho bouchat, ale uz jsem opravdu nevedela, co s nim - porad delal dal a dal neco, o cem jsem mu porad rikala, ze nemuze a vysvetlovala, proc nemuze... doufam, ze se zklidni, az se mimco narodi - pry to tak byva (a docela tomu verim, ted na horach byl mezi detmi uplny milius :wink: )
14. únor 2011 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
luccii - no vidíš. u mě je teda jen dobře, že zatím hůř jím a tím nepřibírám (ale jsem na začátku, tak uvidíme), ale závidím ti, že se můžeš normálně najíst. kdybych měla dietu, tak nezhubnu a když jednou můžu přibrat, tak nic :slight_smile: ale mít jídlo skoro až za trest je hrozný. navíc tobě kilča navíc budou slušet moc :wink: ale je zajímavé, že i když kila držím, břicho mám jako s Karimkem v šestém měsíci... děsím se toho, co přijde :sweat_smile:
já bych tě tipla tentokrát na holčičku - Elišku, Magdalenu nebo Veroniku. ani nevím proč :slight_smile: přemýšleli jste nad jmény nebo čekáte po velkém utz? vážně si nenecháte říct pohlaví nebo to bude tajné jen pro ostatní?
hehe, to víš, že mě to občas napadne. já už to vlastně nezvládám teď :grinning: ale zmákly to jiné maminy, tak proč ne já nebo ty. já se spíš bojím financí, ale nějak bylo, nějak bude. u mě je ale hlavní problém to, že jsem spáč a i teď se cítím nedospalá. jestli s druhým budu zažívat to, co první měsíce s Karískem, tak jdu rovnou do kazajky a šup odpočívat na psyndu :grinning:
Karimek je relativně samostatný, pustí si pohádku na dvd, slušně vyškrábe kelímek od jogurtu apod., takže nám stačí odplenkovat a bude to v pohodě, ale i když je to někdy rarášek, je na mně docela dost závislý. chce být pořád se mnou. jde do města i s někým jiným nebo počká, než si něco zařídím, ale doma nesmím sama ani do sprchy nebo na záchod. bojím se, jaké to bude, když budu týden v porodce (raději se snažím připravit na variantu císaře, i když je to daleko).
malý ti rozumí, když mu "vyhrožuješ"? až souseda potkáte a ty mu řekneš, kdo to je, tak se malý strachy zblázní :sweat_smile:
taky ho přes packy plácám, vyjímečně přes zadeček. ale on už ví, že udělal něco, co neměl, tak na mě už sám udělá "ty,ty,ty", jako aby mi naznačil, že si je vědom chyby a trest není třeba :grinning:
já se naopak bojím, aby se vedle sourozence necítil odstrčený. jako že třeba kojení bude brát jako mazlení a bude se toho taky dožadovat. nebo že odplenkuju a on jak uvidí miminko, začne se počůrávat. nebo bude závidět kočárek... ale třeba ho podceňuji. přeci jen je to za půl roku, to už může i mluvit a celkově se chovat jinak než teď.
jak budete řešit spaní? já původně chtěla malého přemístit do velké postele, ale dost lidí mi radí, ať raději počkám a mám postýlky dvě. alespoň něco by prckovi pak nemusel závidět. tak nevím. fakt ale je, že i když bych raději postel velkou, je mi jasné, že mi z ní bude utíkat a na to zatím náladu nemám, honit ho po nocích po baráku...
i když tuhle měl světlou chvilku. nešel proud, tak jsem mu pustila pohádku na laptopu. klimbla jsem a jakmile došla baterka, laptop zavřel, přilehl ke mně a taky usnul. a přitom byl vzhůru jen něco málo přes dvě hoďky. ale normálně moc spinkat nechce, hlavně v noci.

hehe, tak teď se vykadil, pak si došel pro nočník a sedl si, chvíli počkal a pak jako že už je. sice trošku pomíchané pořadí, ale zdá se, že už si to začíná spojovat, tak je to zřejmě na dobré cestě :slight_smile:
14. únor 2011 ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@laska.nezna.hranic Kato, Verunka by to byt mohla, Elisku jsme taky mely jako variantu poprve :wink: ale opravdu si to nenechame rict... mam hodne rada prekvapeni a manzelovi je to jedno :wink:
tak to je Karimek sikulka - Vojtik sam jeste jist nedokaze, ale asi je to kvuli tomu ze zatim moc sam neji...
na zachod nastesti jit muzu, ale musim nechat dvere otevrene... taky doufam, ze se do te doby trochu osamostatni, no bude muset, kdyz budu kojit a venovat se miminku :sweat_smile:
jj, Vojtik vyhrozovani rozumi - ale nevi, o jakyho souseda jde a sousedu se vubec neboji, kdyz je potkame - bydlime v panelaku a je jich to spousta... takze fobie bych se nebala... ale vlastne uz to zacina nezabirat - dneska kdyz jsem rekla, ze pana souseda zavolam, tak rekl "hmm" s tim souhlasnym tonem :grinning: tak vyhrozuju placnutim pres rucicku a pripadam si jako hrozna matka
odplenkovat pry chce dostatecne dopredu, protoze pak na miminko opravdu casto reaguji opetovnym pocuravanim a pokakavanim :unamused:
jasne, ze se chte nechte budou citit tu a tam odstrceni - bohuzel to jinak nejde zaridit - budes dlouho kojit, cas ti sebere i prebalovani apod. pojedeme na 100%, protoze v case mezitim se budeme snazit venovat zase jen starsimu :sweat_smile:
Vojtik urcite dostane kolem 2 let velkou postel, myslim, ze na ni bude rad - on chce uz ted u nasich na velkou a na horach to bylo to same...
hezký, za chvilku budete bez plen :slight_smile:
15. únor 2011 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
luccii - ježiš, tak to já bych nevydržela. i těch 20 týdnů je pro mě nekonečných.
na tohle je Karimek šikovný, ale někdy je to hrozné, protože on chce dělat sám úplně všechno, ale ne vždycky je to možné a to je potom cirkus :sweat_smile: běda, kdybych mu chtěla přidržet skleničku na pití nebo oloupat mandarinku. to to raději nejí, když si to nemůže udělat po svém, paličák.
já na jednu stranu pro fyzické tresty nejsem, i když jde jen o plácnutí, ale zase je to lepší, než nechat dítě, aby si něco udělalo. raději volím menší zlo. neměj výčitky. když je člověk bez dětí, má spoustu představ a zásad, ale život ti ukáže, že ne vždycky jsou dobré nebo je možné se jich držet. netrap se tím, kvůli tomu nejsi horší maminka.
15. únor 2011 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@laska.nezna.hranic aha, ja sklenicku pridrzuju vzdy :grinning: Vojtik velmi rad a casto hazi veci, takze musim a navic by byl uplne zlitej, ikdyz i s moji pomoci nekdy byva... jenze jak me vidi pit ze sklenicky, chce taky a ja jsem vlastne rada, protoze on nepijde skoro vubec :unamused:
tohle je hrozny obdobi - Vojta neustale krici, ze neco chce - klice, mobil, pocuranou plenu, odsavacku, lahev od mostu apod. dneska knoural cely den a mne z nej uz vazne hrabalo :frowning2: nez jsme odjeli na hory, celkem se mi podarilo tyhle jeho kriky zklidnit vysvetlovanim, ale ted to nezabira a nezabira vlastne nic... ani si dneska nechtel skoro hrat, takze byl fakt na zabiti... kez by tohle obdobi vzdoru u nej odeslo driv, kdyz tak brzo zacalo :sweat_smile:
16. únor 2011 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
luccii - neboj, nic netrvá věčně :wink: ale chápu, že někdy je to těžké. nemáš možnost udělat si jeden den pro sebe, abys mohla alespoň částečně vypnout? protože až budeš mít dvě, bude hůř :sweat_smile:

včera jsme byli na posledním přeočkování, tak doufám, že to zase bude bez reakce. mně je ho vždycky tak líto, připadám si, že mu ubližuju, i když vím, že je to pro jeho dobro. a za chvíli mě to bude čekat nanovo :sweat_smile:

jak budeš řešit kočárek? koupíš skate?

ode dneška jsem už "legitimní" těhulka. konečně. teď ještě přečkat dva týdny do utz ve 13. tt a pak už si to snad začnu užívat bez stresů. jak to bereš ty, jsi v pohodě nebo taky nervuješ?
16. únor 2011 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Kato, ja jsem tentokrat v pohode, vlastne jsem se ani moc v 1. trimestru nebala, mozna 3x me napadlo, ze by se neco mohlo stat, ale to se neda srovnavat s 1. tehotenstvim, kdy jsem se bala cely 1. trimestr

skejtik koupime, mozna by stalo za to ho nejdriv vyzkouset - pujcit treba na 2 dny od kamaradu, abychom ho nekupovali zbytecne - levny to urcite nebude...

den jen pro me? asi ne, max. treba vecer, ale u nas nemam komu Vojtika dat (babi pracuje, deda se nezapojuje) a u nasich na cast dne to jde, ale ani nevim, co bych delala cely den bez prcka tady u nich :sweat_smile: v lete si ho chteji vzit na tyden na chatu, ale to se mi nechce pujcit jim ho, protoze vse berou v pohode a treba ted na horach by ho klidne nechali sedet v tajicim snehu :unamused: ze to pry moc resim, no ja myslim, ze jen chranim sve dite a nevim, zda by ho dokazali ochranit oni - treba na ty chate je to fakt nebeztpecny a museli by na nej porad koukat

tak gratuluju k prukazce! :slight_smile:
18. únor 2011 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem se právě dozvěděla, že moje kamarádka čekající druhé bude mít zase holčičku. safra, já chci taky :slight_smile: já budu mít určitě zase kluka :sweat_smile:
19. únor 2011 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@laska.nezna.hranic taky si to u sebe rikam :sweat_smile: ale doufat muzeme :slight_smile:
20. únor 2011 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
luccii - a máš nějaké tušení? u Karimka jsem to "věděla" hned, i když ve druhém trimestru mě mátla nezkrotná chuť na sladké, ale teď vůbec nevím. myslím si na holčičku, ale doopravdy pevně nevěřím, že by tam skutečně byla... uvidíme. ale ať už je to jakkoli, ráda bych to věděla. mám na netu vyhlídnuto pár hadříků a nevím, jestli objednat rockerské nebo růžové :grinning: ale asi nejsem sama. dneska jsem dostala od prarodičů první obleček. mě nakupování na mimi baví, ale tohle je i na mě trošku brzy :slight_smile: ale řekla jsem si, že jestli utz dopadne dobře, tak si musím jít udělat nějakou radost a půjdu to oslavit do mimi potřeb :slight_smile:
20. únor 2011 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Kato, jsem zcela bez predtuchy :wink: ja obleceni kupovat nebudu - mimi bude nosit vsechno po Vojtikovi, nejaky holcici taky mame (dostali jsme) a zbytek si popujcim, ale asi jen nejmensi velikost, kterou jsme nemeli kompletni ani poprve... kdyz to bude holcicka, bude ji sit mamca - uz se na to tesi :sweat_smile:
21. únor 2011 v 08:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
luccii - tak kdybych měla věci jen po Karískovi, tak to taky neřeším, ale já tam některé kousky měla ještě po bráchovi, kterému táhne na čtyřicet. nová tam jsou víceméně jen některá bodýčka a overálky na spaní, které se kupovaly, když mi Karimek začal ze všeho vyrůstat. nějak jsem to neřešila, protože mi to ušetřilo dost peněz a po pár týdnech se šatník stejně musí měnit. něco jsem měla půjčené od tety, která má prcka jen o dva roky staršího než je Karimek, tak jsme to dali dohromady. ale stejně si chci něco nového koupit, aby nebyly obě děti na všech fotkách stejné. a holčičku věčně v modrém s autíčkovými motivy bych taky každý den nemusela, to už můžu mít rovnou kluka. na doma neřeším, ale když někam vyrážíme, tak to prckům musí slušet :slight_smile:
21. únor 2011 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek