• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

My z osmi týdnů a naše batolátka

3. prosince 2011 
autor
Kato, my taky nemame pro Vojtika moc oblecku novych (jen to co mu da muj bracha), vsechno mame z Mimibazaru :wink: to bych se nedoplatila a presne jak rikas - vzdyt jednu velikost nosi jen chvilku... holcicce muzes dat pres bodicko zasterku, saticky a hned nebude mit ciste klucici obleceni - tak to mam vymysleny ja :wink:

dneska me Vojtik poradne rozcilil - opravdu jsem na nej kricila a zaslouzil si to - kolikrat jsem mu rikala, nelez do lednicky! vyndavala jsem z ni polivku, byla az vzadu, musela jsem tedy neco vyndat, abych se k ni dostala, Vojtik se mi motal pod nohama a kdyz jsem se dostala az k polivce, tak ji vylil na zem! :rolling_eyes: takova dobra polivka a ja pro nej nic jinyho nemela :unamused: takze misto jidla jsem vytirala...
21. únor 2011 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
luccii - neříkám všechno úplně nové, z MMB taky něco mám, ale měsíc nebo dva nošené věcičky po někom pořád beru jako nové. dokud nejsou příkrmy, tak na tom není co zničit.

chápu, že tě tohle namíchlo, ale musím se přiznat, že jsem se tomu usmála, protože podobné věci si zažíváme denně. ale ono se na ně v podstatě ani nejde zlobit, protože myslím, že oni nedomýšlí do důsledků, co tím svým činem způsobili. i kdyby malý byl takový lišák a vylil to, aby tě naštval, určitě ho nenapadlo, že nemáš jinou alternativu teplého oběda a že to někdo bude muset taky uklidit. vím, jak to naštve, taky jsem občas (dost často) nepříčetná, ale pak nad tím přemýšlím a řeknu si, že když nejde o život...
21. únor 2011 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@laska.nezna.hranic jasne, ze to neudelal schvalne, ale ja mu nekolikrat tesne pred tim rekla, aby ty veci nebral a pak tohle :rolling_eyes: takovou spoust my teda nastesti nezazivame denne :sweat_smile: na lednici je zamek a doma se mi tohle stat nemuze - veci, ktere by se vylily, jsou nahore, jinak to nejde, Vojtik je vsetecka :wink: (stalo se nam to u nasich)
22. únor 2011 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
luccii - aha, já myslela doma :slight_smile: my teda zámky nemáme nikde, ale Karimek je docela samoobslužný. přinese si jen to, na co má chuť a pokud nedosáhne, tak mi řekne (taky se mi v týdnu stalo, že 2x po sobě "pocukroval" celou kuchyň solamylem, ale tak je to dítě). jediné, kde občas otočím klíčem, je špajz, ale to jen když mi tam chodí z nudy koumat konzervy a nechává otevřené dveře, tak aby nám neunikalo teplo. jinak už nezavírám ani branku na schody, malý si chodí po domě, jak se mu líbí a protože mu to docela jde, tak už se ani nebojím, že by se skutoulel. a pokud si jo není jistý, dolu sjede po zadku a nahoru po čtyřech. chápe taky, že sporák a kamna pálí, tak už nemusím mít takový strach. ale samozřejmě ho pořád hlídám, jen už to není takový záhul, jako ještě před pár měsíci.

několik dní po sobě se mi teď stalo, že malý dává přednost spaní v mé posteli. dokonce tam chodí chrnět i v době, kdy bych neřekla, že by mohl být unavený. sice tam spí kratší čas, ale zase se tolik nebrání usínání. dneska byl v postýlce a já dvě hodiny čekala, jestli nezabere. a nic. pak ukázal na mojí postel, tak jsem ho přenesla, protože mi bylo jasné, že dneska to na spaní nebude a on byl za chvilku tuhej. tak to vypadá, že máme šanci, že by se na velkou postel naučil nenásilně sám. dneska sice spadnul, ale to se normálně nestává. akorát si k němu zatím lehám, aby nezkoušel prchat a pak ho přenáším, ale to se snad časem srovná a bude usínat sám. teďkon těžko říct, jak to bude mít za půl roku.
22. únor 2011 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Kato, no to ja vzdycky koukam u kamaradek, kdyz nemaji zamecky na skrinkach apod. - to u nas nehrozi - proste nejake deti celkem poslouchaji, ale Vojtik je takova vsetecka, ze to proste nejde :sweat_smile: a po schodech taky sam nechodi - za rucicku
25. únor 2011 v 08:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
luccii - už nějak dlouho se tu objevujeme jen my dvě. copak se stalo?
25. únor 2011 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
safra, co dělají s těmi fotoblogy, potřebuju se dostat do albíček a že prý neexistují :angry: jak dlouho to ještě potrvá? taky to tak máte?
27. únor 2011 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Kato, taky jsem si toho vsimla :sweat_smile: ja ted v albickach nebyla, tak nevim...

byla jsem dnes na proktologii kvuli trvajicim hemeroidum a nepotesil me doktor - nic s tim ted nejde delat :rolling_eyes:

dneska bylo krasne, co? museli jsme to vyuzit a byli venku dvakrat :slight_smile: vetsinou to stihame jen jednou...

Kato, kde vlastne bydlite? (klidne IP)
28. únor 2011 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
luccii - takovéhle problémy opravdu nezávidím... a s rostoucím bříškem to může být horší, že? bude se tím doktor zabývat po porodu?
ano, dneska bylo fajn, ale raději se na jaro ještě nechystám. končí únor, to ještě může být pěkná zima. i když na sníh už to asi nebude.
tím bydlením myslíš místo nebo to, jak se nás tolik vejde do jednoho domu? :slight_smile:
28. únor 2011 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jj, bude to horsi... po porodu se s tim muze neco delat, ale od malyho kojence nebudu moci, takze je to na houby :unamused:
myslim misto :wink:
1. bře 2011 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
luccii - bydlíme v takovém Prdelákově, jmenuje se to Vidov. vesnice hned za Č.B. máme ale domek situovaný tak blbě, že k němu vede jen asi 200 m dlouhá lesní cesta, takže když zaprší nebo nasněží, tak je to mazec. navíc je to ve stráni, která nám stíní, takže se k nám sluníčko pořádně dostává až odpoledne. jinak jsem rozená Budějačka a věřím, že jednou se zase vrátím "domů" :slight_smile: čistý venkovský vzduch mi nedělá dobře :wink:
pročpak, chceš se stavit? :slight_smile:

vidím, že už jsi v devatenáctém. to to letí, blíží se ti půlka. už jsi objednaná na velký utz? my akorát překonali/y nejhorších prvních dvanáct a zítra nás čeká screening. nevím, jestli se víc těším nebo bojím. ale snad to bude dobré. nevím, jak bych zvládla prožít si tu hrůzu znova... kope tě malé hodně?
1. bře 2011 ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no stavila bych se, kdybyste bydleli bliz :wink: ale treba nekdy pojedeme kolem :slight_smile: verim., ze pristupova cesta stve, ale presto se mi ta predstava vaseho bydleni libi - vypustit Vojtika tady ve meste je stres a vecny napominani - zrovna dneska nechtel zpatky domu, tahala jsem ho za ruku, premlouvala, hrozila, no des bes

na gyndu jdu v patek a predpokladam, ze mne daji instrukce, na kdy se objednat na velky utz do nemocnice

jasne, bude to dobre! :slight_smile: pak poreferuj :slight_smile: treba uz bude videt pohlavi :sunglasses:

kope malinko, nekolikrat denne, ale zatim me tim vubec v noci nerusi :slight_smile: uz se na to mimco moc tesim, ikdyz vim, ze to bude slozity - Vojtik bude zarlit, vztekat se a bude se snazit si vydobyt pozornost... ale stejne tak vim, ze to mimco bude mit rad :slight_smile:
2. bře 2011 v 18:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
luccii - no vidíš, co já bych dala za to bydlet ve městě a všechno mít v dosahu...

my teď malého taky párkrát vzali bez kočáru, ale to jen tady po vsi na hřiště. šel pěšo něco málo přes hodinu a když se blížil k domovu, začal bulet a odmítal, chtěl pořád ještě běhat. myslela jsem, že bude unavený, když není zvyklý, ale jeho to vyloženě baví. a je fajn, že sám od sebe dává ruku. ale když jdu sama do města, tak kočár beru, protože auto i bus ho vždycky zaručeně uspí a nést ho spícího v ruce bych asi znovu nedala.

já taky přemýšlím, jaké to bude, až malý bude s miminkem. miminko prý chce, ale neví, co to obnáší, tak jsem zvědavá. mamka mu dneska řekla, že mám v bříšku mimi, tak on šel, zvedl mi tričko a když nic nenašel, zase ho stáhl a pohoršeně odešel. asi myslel, že mu babička kecala :slight_smile:

tak screening dopadl výborně, jak výsledky z krve, tak utz. moc se mi ulevilo. strašně si to beru a i když jsem myslela, že jsem v pohodě, tak v noci jsem skoro nespala. vím, že se může kdykoli stát cokoli, ale nejhorší máme za sebou a mimi je živé možná až moc. snad se trošku zklidní, až mu tam bude těsněji. kupodivu se doktorka snažila i zjistit pohlaví, ale řekla, že zatím je tam jen hrbolek, který je u obou. že by to chtělo ještě tak týden, ale takhle že si netroufne, že by fakt jen hádala. ale mně to neva, já bych se k tomu upnula a pak bych nechtěla věřit, že je to jinak :slight_smile: řekla jsem, že ani ve dvacátém se mimi nemusí chtít ukázat, ale ona řekla, že už si poradí, tak snad jo :slight_smile:

Karísek se sice v pohodě naučil spát na velké posteli, vůbec nemá tendenci padat, jak jsem se bála, ale den ode dne se mu snižuje potřeba spánku. u mě je to naopak, takže docela problém. ráno vstává stejně jako obvykle, po obědě chodí spinkat taky, ale jakmile se setmí, ožije, začně lumpačit a vůbec nepotřebuje večer spát. začíná to kolem sedmé a neusne dřív než v jedenáct, tuhle dokonce až v jednu a to jsem ho vyloženě v posteli držela násilím. čím to může být? jak dlouho v noci spí váš malý? jestli to takhle půjde dál, tak Druhátko ani nemusí být jako Karimek a už teď vím, že to nezvládnu :sweat_smile: malého mi nikdo nechce hlídat, neumím si představit, jak to tu bude fungovat, až budu v porodce :sweat_smile: bude mi smutno... v sobotu jedu na Děti ráje, vrátím se až pozdě v noci a mám úplně hrůzu z toho, co si od našich vyslechnu, až se vrátím, protože děda nezvládá ani to, když malému padá od pusy jídlo, když se krmí :sweat_smile: ale snad to zvládnou. i když stejně budu mít výčitky, nejsem zvyklá být bez něj... tím spíš, když jde o zábavu.
2. bře 2011 ve 23:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Kato, blahopreju ke skvelym vysledkum! :slight_smile: tak pani doktorka je kouzelnice, kdyz dokaze otocit kazdy mimi v brisku :wink:

Vojtik pusinkuje brisko uz od 5.tt :wink: vi, ze tam mimco je a ze do nej nesmi bouchat... pusinkuje ho sam od sebe, proste si vzpomene a zacne spulit rtiky - je to krasny :slight_smile:

jeje, to mas blby, ze nikdo neni zvykly Karimka hlidat! u nas to uz zvladaji obe babicky a jeden deda - uz meli cca 3x Vojtika vecer - po umyti ho nakrmili a uspali...

no spani - to jsme meli ruzne a porad se meni - ted posledni tyden je zlate obdobi - vstava nejdriv v 7:30, nedavno az v 9! a odpo ted spi cca 2 h, nekdy malinko vic... vecer jde spat vzdy stejne - v cca 20 h... nerikam, ze se mu odpo chce, protestuje, ale dam mu vzdycky neco zajimavyho do ruky (treba konec odsavacky) a oblebenyho plysaka/y a kdyz prostestuje a chce, abych byla u nej (driv jsem byla u nej, nez usnul), tak rikam, ze mi musi dat odsavacku apod., kdyz tak knoura - no a zabere to hned a pak uz usne :slight_smile: vecer je to podobne, usina s kartackem :slight_smile: takze ted si nestezuju, tukam na drevo, ale takhle hezky nikdy nespinkal a daleko hur spal v 1. trimestru, kdy jsem byla nejvic unavena... drzim ti palce, aby zacal spinkat lepe - u nas pomohlo byt neoblomny, ale kazdy dite je jiny a treba Karimek opravdu neni vecer unaveny...

preju hezky zazitek z muzikalu - ja muzikaly miluju, posledne jsme videli Robina Hooda, tak pak mi musis vypravet :slight_smile:
3. bře 2011 v 17:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
luccii - děkuju :slight_smile: to víš, taky by mě zajímalo, jestli by se s mimčem trápili, kdyby bylo zadečkem nebo mělo mezi nožkama šňůru. ale říkala to dost sebejistě a navíc je strašně hodná, tak jí budu věřit. a doufám, že příště půjdu zase k ní, sedí mi z těch tří doktorů, co tam pracují, nejvíc. myslím, že případů, kdy se pohlaví nezjistí, je minimum.

tak jak bydlíme pohromadě, tak pak nikdo nemá potřebu si malého brát,protože ho vidí každý den. bráchovi jsme hlídali každý víkend, protože s náma nebydlí, takže švagrová měla minimálně jeden den v týdnu volno pro sebe. je teda fakt, že jak jsme pospolu, tak nemusím tolik vařit nebo lítat po úřadech, přispěju na domácnost a o víc se nestarám a tak, ale když něco, tak je to prý jen moje dítě. vím, že je to tak, ale kvůli tomu bych zase uvítala, kdyby mi nikdo nemluvil do výchovy. ono si nevybereš. vše má svoje plus i mínus.

to máte taky zajímavý systém uspávání :slight_smile: Kája nechce chodit ani odpoledne, protože chce pohádky nebo si hrát, ale jakmile ho položím, je za chvilku tuhej, přinejhorším mu zazpívám a je to. ale večer prostě spát nebude. a není to tím, že by se jen bránil, on prostě není unavený. čím větší tma, tím víc energie se mu dostává. on už tedy takový byl od narození, první dva měsíce usínal až ve dvě v noci, pak se nám to pomalinku podařilo posunout na devátou, i když to chvíli trvalo. ale poslední týden je to tu zas. je to noční pták. doma mi to dávají za vinu, ale co mám dělat... mně taky nikdo nedonutí spát nebo jíst, když sama nechci...

docela se těším, naši říkají, ať si alespoň něco užiju, než se narodí mimčo, když Karimek beze mě pár hodin vydrží. naši na tom už byli, dostali to od nás jako splečný dárek a moc se jim líbilo a brácha na to jede už potřetí, tak snad to bude fajn. písničky Michala Davida mám ráda. jen nevím, jestli si to dokážu užít, pořád na něj budu myslet :slight_smile: tedy ne na Davida, ale na Karíska :slight_smile:

včera jsem si vzala do ruky knížku se jmény a než jsem se dostala k samotným heslům, nějak mě to přestalo bavit :slight_smile: něco málo mě tedy už napadlo, ale chtěla bych si projít i další, ale zatím žádný spěch. a to jsem si říkala, jak se na to po utz vrhnu. nějaké tipy? :slight_smile:
3. bře 2011 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hezký večer holky,
Káto, gratuluju k úspěšné kontrole :slight_smile: Já když vás čtu, tak si přesně vybavuju, jak to druhé těhu probíhalo podobně i u mne. Chtěla jsem ještě stihnout co nejvíc, než se malé druhátko narodí :wink:
Mně to pohlaví zjistili tenkrát docela brzy, někdy v 15.tt..na UZ.. Bylo mi to hned jasný, když se dr usmívala a ukazovala sestřičce co objevila:slight_smile:

My jsme dneska vytáhli kluky ven na kolo a zítra jedeme na návštěvu, kam přijede i bratranec s dětmi a manželkou, čekají třetí miminko někdy teď v březnu. Prý neví, co to bude, ale holčičku i kluka mají, tak teď už uvidíme, kdo bude mít doma převahu :wink:

Užijte si hezký víkend. :wink:

4. bře 2011 ve 23:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Kato, to je skoda, ze ti malyho nepohlidaji :unamused: Vojtika miluju, ale rada jsem chvilku sama :wink: ted nekde litaji s tatkou v lese :slight_smile:

jmena vymysleny nemame, premyslela jsem, ale zadne se mi zatim nelibi na 100% :wink:

@dont_speak to je prima, ze jezdite vsichni na kolech... chceme poridit Vojtikovi sedacku s helmou - neporadis jakou?
6. bře 2011 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
dont - děkuju moc. moje doktorka utz nemá, takže chodím jen na potvrzení těhu a pak ty tři povinné do centra lékařské genetiky. věřím, že jinak by mi to taky řekli dřív, ale takhle si musím počkat až do cca toho dvacátého.

tak víkend máte plný zábavy, tak si to užijte :wink:

luccii - tak jako já jsem doma od toho, abych se o malého starala a když zase nemusím řešit jiné věci, tak to není tak náročné. akorát jak jsem spáč, tak jsem víc unavená = ospalá a jsem s ním vlastně pořád, tak je to hodně stereotypní... už teď přemýšlím, jak si pak budu hledat práci a když to byl problém zasvobodna, tak teď mi to přijde jako nemožné... a to mám ještě min. 4 ročky čas. ale včera jsem z té Prahy měla hrůzu a naši řekli nezávazně na sobě, že malý byl zlatíčko, dokonce usnul i relativně brzy. a to ještě hlídali kluka bráchovi. takže to vypadá, že na Karimka mám špatný vliv já :sweat_smile: jinak to bylo pěkný, měli jsme Poláka, Tofiho a Slezáčka s Poláčkem.. a Sejnová s Löblem byli úžasní, vůbec bych neřekla, že takový kluk bude mít tak úžasný hlas. já se těšila na Zounara, mám ho ráda a prý je v té roli skvělý. bohužel tam nebyl. ale jinak to bylo fajn :slight_smile: ale docela dlouhé, v půlce už jsem nevěděla, jak sedět a pak ještě cesta do Budějc... no ale dalo se to, i když zadek mě bolí ještě teď :sweat_smile: ráda bych to viděla i v jiné sestavě. jediné, co bych divadlu vytkla, byl ten brutální zvonek upozorňující konec přestávky. i zltumený na půlku by byl víc než hlasitý :unamused:
6. bře 2011 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Kato, tak to je prima, ze se ti predstaveni libilo :slight_smile: s kym jsi na nem byla?
8. bře 2011 v 18:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
luccii - s bráchou a švagrovou - dal jí to k Valentýnu a já měla narozky, tak jsem dostala lístek taky. ještě se k nám připojila ségra, tak jsme využili auto. jela bych zas, klidně i na něco jiného, ale dobrá místa jsou strašně drahá...
8. bře 2011 v 18:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj mamky a zároven tehulinky:slight_smile:

jak se máte?a co bříška?jak to s nima zvládate? :dizzy_face:
10. bře 2011 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
berti - dobrý, já mám pupek celý život, takže pohoda :slight_smile: ale u nás je ještě brzy, s Karimkem jsem nejvíc přibrala až ke konci... zato u luccii by mě zajímalo, jak se zakulacuje :slight_smile:
jak se máš ty a holčičky?
10. bře 2011 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@laska.nezna.hranic díky..máme sa dobře,chystáme se předelat pokojík..anetka je pořád v postýlce,tak už by snad mohla do velké postele.pořád se v noci budí,ale jinak jsou moc hodné..a je s nimi sranda :wink:

a nejste moc unavené?ja u viktroky první měsíce spala den noc..u Anetky to bylo lepší,ale taky jsem byla hrozně unavená.
11. bře 2011 v 07:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
berti - já bych mohla spát pořád, i netěhu. ale ne vždy to jde... Kája má menší potřebu spánku než já, tak mám smůlu :slight_smile: ale jinak dobré. i když zrovna dneska jsem zase brutálně zvracela :sweat_smile: naštěstí to ale není každý den, to by mě zabilo :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. bře 2011 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@bertica.h ahojky, koukam, ze Anetka uz venku hezky tape :slight_smile: to ti uprimne zavidim, kez by Vojtik taky hezky zpusobne tapal! on ale jde jen tam, kam chce a kdyz chci, aby sel jinam, tak spusti rev :unamused: u nas je rev hodne casto :rolling_eyes: je to ted velka vzteklina, snad to brzo prejde, protoze nekdy mam co delat, abych to vydrzela...
unavena jsem byla v 1. trimestru, ted uz je mi fajn, az na zada :slight_smile:

Kato, no zakulacuju se, manzel me foti, ale fotku asi hned tak nedodam, protoze jsme nepretahovali fotky do PC uz aspon ctvrt roku :sweat_smile: ja se s Vojtikem taky zakulatila hlavne na konci tehu :slight_smile:
no to mi povidej - lepsi listky na muzikaly (a i jine kulturni akce) jsou opravdu drahe, ale jednou za cas jako darek se to da :wink:
11. bře 2011 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
týden mrtvo... :confused:
18. bře 2011 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tak ze neco nenapises :wink:

my byli vcera na plese - bylo to super, byli jsme tam se dvema parama - kamaradama :slight_smile: Vojtika hlidala svagrova a vse probehlo OK... tancili jsme, vyhrali ceny v tombole a hezky jsme si to uzili... asi by to chtelo casteji nekam vyrazit - dokud to jde :wink:

Kato, utika to, co? :slight_smile: ja uz jsem v pulce a ty tam zanedlouho budes taky :wink:
19. bře 2011 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
luccii - já bych psala, ale sem už skoro nikdo neleze :frowning2:

no jo, vážně to letí a přitom ještě nedávno to bylo tajemství. jaký byl velký ultrazvuk, byli jste na něm už?

super, že jste si užili zase jeden večer :slight_smile: ale neboj, děti brzy odrostou a pak můžete chodit plesat třeba celou sezonu :wink:
20. bře 2011 v 00:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Kato, no skoro jen my dve :grinning:

na velky UTZ jdeme pozitri, uz se tesim :slight_smile:

ten nas certik se uz naucil, ze babicka ma vzdy neco upeceno, a kdyz jsme u ni a nema jeste kolac apod., tak vyvadi :stuck_out_tongue_closed_eyes: a cestou domu zase, protoze chce jeste... on by jedl porad :sweat_smile: ale je vybiravej
20. bře 2011 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
luccii - buď ráda, že je při chuti. dostat něco do dítěte, co jídlo odmítá, to je teprve hrůza. ale vypadá to, že vaše babi peče výtečně :grinning: Karísek se teď taky naučil vyhledávat mlsky, ale poslední dobou má úplně nejradši kyselé okurky :sweat_smile: jak kdyby byl těhotný on, ne já :grinning:

to se máš, já už taky chci na velký utz :slight_smile: pak dej vědět, jaké to bylo :slight_smile:
20. bře 2011 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek