• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

My z osmi týdnů a naše batolátka

3. prosince 2011 
luccii - tak jak? :slight_smile:
22. bře 2011 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Kato, jasne, je vyhoda, kdyz dite rado ji, ale Vojtik dokaze kricet "ňamy" bez prestani treba pulku vychazky :confounded: a je vybiravej - ja pro nej vzdycky neco mam - ale zdraveho a on chce just neco sladkeho... on snida hodinu, vyndam ho ze zidlicky, jdu se najist ja (nehrozi, ze bych se zvladla najist s nim, on chce vsechno, co mam ja) a on zase krici "namy" - nekdy uz z toho vysiluju :unamused:

UTZ dobry, mimco je v poradku, aspon teda doktorka nerikala, ze neni :slight_smile:
23. bře 2011 v 18:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
luccii - tak to je opravdu při chuti :slight_smile: Karísek na jídlo nemyslí, dokud je venku, ale zato si to pak vynahrazuje, když přijdem. žasnu, kam se to do něj leze :slight_smile: taky chce všechno, co mají druzí na talíři, i když má třeba to samé, tak si ověřuje, jestli není šizený :slight_smile: k snídani máme mlíčko, tak to mám vyřešené, to má v sobě hned. pak svačí v době, kdy já teprve snídám, takže si dává se mnou pečivo s něčím, pokud předtím něměl třeba přesnídávku nebo něco podobného.

to je dobře, že je mimísek zdravý :slight_smile: vydrželas to s tím pohlavím? :slight_smile: mně teď vyšel blbě zmetek triple test. na plodovku to není, jen prý budu mít podrobnější utz, ale stejně i když vím, že je to dost často falešně pozitivní, na to myslím... ale snad to bude dobré, když screening vyšel výborně.
23. bře 2011 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@laska.nezna.hranic vydrzela :slight_smile:
no prave ze delat tripple test v 16.tt je blbost, kdyz absolvujes screening v 10. - 13.tt; takze se vubec neboj, vsechno bude urcite v poradku, ten screening je presnejsi
25. bře 2011 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojky holky, dneska si Vojtik rozrazil oboci a musela jsem s nim do nemocnice - dali tam nastesti jen stahovaci naplast + nejakou vodicku, ktera na vzduchu uschla a stahla to misto, aby se ranka nerozevrela... chudacek malej, uklouznul na hracce a spadl na bok skrinky, vypadalo to jako maly neskodny pad a just se mu neco stalo :cry: ted to nesmi sundat par dni a namocit hlavicku
4. dub 2011 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
luccii - jé, chudáček malej. jak to nese? řekla bych, že lépe než ty :slight_smile: my byli v sobotu před barákem, malej lítal jak ďábel, až se mu zamotaly nožičky a natáhl se. nejdřív jsem myslela, že se jen lekl a roztrhl kalhoty, až pak když jsem ho svlékla jsem zjistila, že má do jednoho kolínka dvě hlubší díry. nejspíš spadl na nějaký kamínek a tím ty katě rozhtrhl, ale díky bohu za to, jinak by dopadl hůř. a já pak měla výčitky, že jsem si toho hned nevšimla. no ale takových nehod ještě bude... sestřenice malý teď měl dva roky. chystali se k foťákovi. jenže on večer taky nějak nespal a honil se se ségrou. dopadlo to tak, že má rozbitou hlavu a zlomený nosík... a bylo po focení. ale asi na druhé narozky jen tak nezapomenou :sweat_smile:

a jak se daří miminku? já odpočítávám dny do prvních pohybů a modlím se, aby utz dopadl dobře, jenže do toho mám ještě daleko... poradnu mám příští týden, tak snad mi k těm výsledkům řekne víc než po telefonu... už je to dlouho, utz by měl být častějš :slight_smile: nějak mi to neutíká...
4. dub 2011 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no sem tam si na to vzpomene a saha si na tu naplast, oblicej ma pak plny starosti... a taky kdyz se vidi v zrcadle, takze tomu se musime vyhybat
Vojtik pada porad, opravdu casto, protoze on nechodi, ale beha... nechapu, ze se mu do ted nestalo nic, mel poradny stesti, spadl na neco mnohokrat...
mimco kope, nekdy spinka, Vojtik ho pusinkuje, ale taky ho jiste casto leka, jak nekdy krici :sweat_smile: mne tentokrat frekvence ultrazvuku staci, utika mi to rychle, uz jen 4 mesice! bricho uz mam slusny :wink: urcite budou vysledky ok, uvidis :slight_smile:

byli jsme na veletrhu For Kids a Vojtik dostane nove odrazedlo (to od dvou let), podsedak na zidli a mimcu jsme koupili novou matraci do postylky... jo a ja jako tehotna jsem dostala od jednoho obchodu rychlozavinovacku :slight_smile:
4. dub 2011 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
luccii - super dáreček :slight_smile: já jsem chtěla kolo-odrážedlo k narozkám, ale protože malého moc nebere ani motorka, tak to asi nechám až na Ježíška. on raději běhá. ale zase dobře, že trénuje, až budeme jezdit s kočárkem. jemu nijak nechybí, ujde docela dost, tak alespoň v tomhle jsem ráda, že se nebude cítit okradený, až přijde mimi. postel je taky pohoda. jen ten nočníček je problém. hlavně pro mě, nevím, jak na to, protože on prostě odmítá sedět. to vydrží jen přes jídlo a chvilku, když si chce malovat, ale pak stejně uteče a jde čmárat po bytě :sweat_smile: vy nočníčkujete?

ukaž bříško, taky ty fotky nějak flákáš :slight_smile:

tvůj doktor ti dělá orientační utz pravidelně nebo máš jen ty tři (čtyři) povinné (hrazené pojišťovnou)?
4. dub 2011 ve 23:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Kato, to mas prima, ze ti maly chodi :slight_smile: Vojtik taky rad beha, ale kam chce on, takze nic moc... nenocnikujeme, sem tam ho tam posadim, ale je hned hotovy, trosku se tam vycura a staci mu to... to spis cura ve vane ve stoje :wink: ale sam si skoro nikdy nerekne a uz vubec ne, kdyz chce kadit... ja verim tomu, ze je zbytecne to uspechat - jasne, potesilo by me, kdybysme zvladli odplenkovat do porodu, ale radeji v to nedoufam...

fotky se mi nechce pretahovat na notebook, kde mame pripojeni na net - jsem hrozne lina :sweat_smile:

v ordinaci, kam chodim, se stridaji dve doktorky a ta prvni utz navic nedela a ta druha, u ktere jsem byla ted posledne 2x, mi ho minule udelala

Vojtik systematicky nici byt - dneska dole u pracky urval packu na zdvihani a posunovani pracky :angry: pekne jsem se na nej rozlobila :frowning2:
5. dub 2011 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
luccii - chodí. ale jen směrem od domu. jakmile chci zpátky, je zle a táhnu ho po smyku :grinning:
mně ze začátku dost pomohlo vodítko. tak se malý naučil, aniž by mi mohl utíkat. obvykle šel za ruku, když ne, připoutala jsem ho, ale teď už je nám vodítko malé. naštěstí po městě je poslušný a jde za ruku, odbíhá spíš na hřišti a tak.
Karča na nočník občas sice sedne, ale jen oblečený. nebo si ho vytáhne a schovává do něj drobné hračky (má nočník ve tvaru křesílka s poklopem, aby to šlo využít i mimo "výkon") :slight_smile: zato normální záchod ho fascinuje. vždy utrhne papír, jako se utře, hodí to tam a pozoruje, jak to mizí, když spláchne :sweat_smile: ale sedět tam nebude.
myslím, že naši kluci by si rozuměli :grinning: včera ho vykoupu, položím na postel, abych ho oblékla a najednou uteče. tak ho chytím na jedné straně postele, přeskočí na druhou a než ho stihnu zvednout, počůrá se. tak dobrý, obléknu ho, vytřu louži z nejhoršího papírem, šoupnu to do záchodu a najednou šup a už si tam vesele plave dudlík a hned za ním nacpal svou deku a že by se to mohlo spláchnout. pak byl chvíli s dědou, ale utekl mu do koupelny a než ho dostihl, koupelna plave, protože Kája vytřel prádlem, co bylo namočené v lavoru... a tak je to pořád, občas je to skutečně k neuhlídání a zoufám si, ale zpětně se pak tomu směju :slight_smile: každý den se snaží dostat k záchodu a štětkou ho čistí, až máme vodu až na stropě. bude uklízečka nebo instaletér :grinning: a po celém bytě máme máme namalované krásné různobarevné šnečky... :sweat_smile: u nás v pokoji se stejně bude malovat, ale ze zbytku domu tedy rodina moc nadšená není... :sweat_smile:
5. dub 2011 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Kato, mas pravdu, kdyz to tak clovek cte, je to na zasmati, ale uplne chapu, ze v danou chvili je ti ouvej :sweat_smile: jak v takovych chvilich reagujes? ja bohuzel casto na Vojtika kricim, proste vybuchnu, kdyz neco znici apod., pokud jsem mu predtim nekolikrat rekla, ze to nesmi... mela bych se vic ovladat

my byli dneska na hristi, Vojtik se kydnul do pisku a uz z nej nevylezl - tahala jsem ho do kocarku nasilim a cestou zpet rval stridave "tapy" a "namy" :sweat_smile: nejaky houpacky a skluzavky ho nechavaji chladnym, pokud je tam i pisek ci kaminky :sweat_smile:
6. dub 2011 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
luccii - no, já jsem spíš flegmouš, ale pod tlakem rodiny, podle které jsem na malého měkká, se v dané chvíli chovám podobně jako ty. je fakt. že by bylo nevýchovné malému říkat, že jsou takové věci ok, když ostatní autority v rodině tvrdí opak. takže taky na něj křičím, případně ho třepnu, ale pak mě žerou výčitky. nezastávám takové výchovné praktiky, ale nějak se mi to vymklo... není to o tom, že bych se neovládla, ale on i za cenu toho, že dostane na zadek, to prostě udělá. takže prvně několikrát varuju (občas doma slyším, jestli ho nechci poprosit, ale já si myslím, že většina věcí se dá řešit v klidu, pokud tedy nejsem unavená, protože jsme probdili noc nebo že by mi bylo špatně a on neposlouchal), pak na něj letím. když dá pokoj, pokárám jen pohledem nebo prstem ukážu tytyty, když ne, dostane přes packu nebo stehýnko, podle toho, co dělá. teď se někde naučil říkat si o pití, něco málo polkne a poslední lok vyplivne. dělá to pořád a mě nebaví x-krát denně vytírat. za měsíc s Kájou máme takovou spotřebu papírových utěrek, jako předtím za celý rok... ale oproti skutečným problémům jsou to prkotiny. ale jak říkáš, kurz sebeovládání by mi neuškodil. a malému zase trošku poslušnosti. prostě všichni jsme osobnosti a musíme se naučit spolu žít. nechci, aby se choval podle mě, chci, aby byl svůj. ale taky vím, že zatím rozum a zkušenosti teprve pobírá a já musím být ta, kdo to má pod kontrolou, když jsem za něj zodpovědná. rodiče si myslí, že vychovávají své děti, ale já myslím, že děti spíš vychovávají své rodiče. nebo alespoň je to půl na půl :slight_smile:

kamínky malého taky baví. děda má u domu bednu s kamínky na podsyp když je námraza nebo bláto a Kája kdykoli jde kolem, zaboří ručky a hrabe za sebe, takže kamínky jsou všude. až bude ustálenější počasí, dojedeme mu pro trochu písku, ale mám obavy, jestli si v něm vydrží hrát, když je takový akční. myslím, že tam vydrží jen do té doby, než ho všechen rozháže po okolí :slight_smile:
6. dub 2011 ve 23:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak po opakovaném začůrání za postel po večerním koupání mi ségra řekla, ať mu tam přichystám nočník, že se třeba chytne. zkusila jsem ho další den dát před koupáním, vydržel asi pět minut, po koupání znovu, ale výsledek žádný. dnes dopoledne vydržel něco málo přes dvacet minut, odpoledne taky, ale zase nic. tak jsem si řekla, že je nemožné trefit se zrovna do té doby, kdy se mu chce, nebo že možná nechápe, co po něm žádám. tak jsem před chvílí dala poslední zoufalý pokus. a světě div se, úspěch. a nešlo jen o nějaké učůrnutí, ani nevím, kde to množství měl. tak mi Koblížek udělal radost a dodal mi kuráž zkoušet to dál. v létě by to šlo asi lepší, kdyby běhal venku nahatý, ale čím dřív si odvykne, tím líp, aby pak Kolibříkovi nezáviděl plenky. snad budeme úspěšní i zítra. ale protože si pak sám mohl spláchnout záchod, tak myslím že je to pro něj dostatečná inspirace. to ho baví :slight_smile:
vím, že na nočník chodí i mnohem mladší, ale u toho našeho neposedy je to pro mě malý zázrak, tak jsem se musela o zážitek podělit :slight_smile:
k tomu se už mimčo pěkně vrní, tak mi dětičky dělají jen radost :slight_smile:
11. dub 2011 v 00:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@laska.nezna.hranic Jééé, tak to gratuluju k prvním pohybům mrňouska :dizzy_face:
Koukám, že Karimek už zvládá vykonat svou potřebu :wink:
Míša sice taky dobře chápe, na které místo má chodit, ale vypadá to, že ho baví víc experimentovat. Znovu se vyčůral do šuplíku.. tentokrát na Chukovo oblečení.
A teda v pátek jsme byli na výstavě Krtečka, chtěla jsem si odskočit, tak šel se mnou do kabinky a než jsem stačila cokoliv zpozorovat, stáhnul si dolů kalhoty i s plínkou a čůral čůral rovnou na zem, no držela jsem mu aspoň pindíka, aby si nezamokřil kalhoty, ale protože se předtím dost prolejval čajem, byla za chvilku celá kabinka plná velké louže a on ještě čůral dál:slight_smile:
On to zkouší vždycky rovnou na stojáka, ale Davídek při začátcích čůrání seděl.
Já se těším, až úplně odplínkujeme, nebo budou pleny už jen na noc :wink:

11. dub 2011 v 01:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
dont - díky :slight_smile:
zvládá... začínáme, ale první úspěchy mi dodávají odvahu vytrvat :slight_smile:
jé, do oblečení se muselo čůrat báječně :grinning:
tak to si umím představit, mně malý něco podobného vyvedl ve fitku. ale zase je Míšánek šikovný, že chodí čůrat do kabinky. teď už se jen trefit na správné místo :wink:
co vím, tak v rodině i okolí všechny děcka začínají v sedě, jedno jestli holky nebo kluci. akorát moje sestřenka jako prcek čůrala zásadně ve stoje, jenže pak měla vždy jaksi menší problém s botama :grinning:
taky se těším, až budeme bez plínek, i když hledání vhodného místa/toalety v ulicích taky může být problém :slight_smile: mně tedy přebalování nevadí, ale chci, aby si malý odvykl, než přijde mimi. aby uběhlo dostatek času na to, aby si mohl myslet, že už je velký kluk a nemusí mít všechno co miminko. v létě už bych to nemusela stihnout. ale bylo by to super. dva plínkáči různého věku jsou horší než dvojčata. ale nebudu to hrotit, někdo chodí v roce, jiný až třeba ve čtyřech a rovnou na záchod... než půjde do školy, tak to snad taky zvládnem :grinning:
11. dub 2011 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
byli jsme na nočníku snad půl hodiny, pak jsem ho propustila, on odběhl za dědou do vedlejší místnosti a pustil to na koberec. nechápu :rolling_eyes: :slight_smile: snad ani není možné, že by to udělal schválně. a to šel na nočňajz dobrovolně, stačí jen říct "jdi udělat cíky na nočníček a jde". tak kde je chyba? teď se tomu směju, ale jestli se to bude opakovat, tak nevím... :sweat_smile:
18. dub 2011 ve 22:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@laska.nezna.hranic Káťo, vy už víte, že čekáš chlapečka? :dizzy_face: To moc gratuluju, ikdyž vím, že sis přála víc tu holčičku. Jak Ti bylo, když doktor prozradil pohlaví miminka? Mně to bylo trochu líto, než jsem si zvykla na ten pocit mít doma samé chlapy, manžel byl nadšený z dalšího kluka, ale oni jsou stejně kluci každý úplně jiný.
a Sofien je krásné jméno, určitě ho už neměň za jiné :wink: :dizzy_face:

Jinak máme podobné nehody :slight_smile: Míša mi důležitě oznamuje, že chce čůrat, tak mu sundám plínku a stojím s ním na záchodě, povzbuzuju ho, pětkrát řekne "ejde to" odběhne do pokoje a počůrá gauč z boku jak pejsek...
S kaděním se vůbec neodvažuju ho nechávat bez plíny, protože se nedá u něj dopředu odhadnout, kdy to na něj přijde. A to bobek udělá třeba i 4x denně.
S Davidem to bylo jednodušší.

21. dub 2011 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
dont - no jo, včera odpoledne se nám ukázal :slight_smile: chtěla jsem ti to písnout, ale nebyla jsi online. tak na tom budu podobně jako ty :slight_smile: já si holčičku přeji celý život (možná proto, že moje panenky vždy byly/i kluci:slight_smile:), ale nějak mě to nepřekvapilo. i podle pravděpodobného termínu oplodnění vycházel spíš kluk, vlastně se pořád divím, že je z toho vůbec někdo :slight_smile: den před utz jsem měla bolesti, tak jsem byla ráda, že je vše v pořádku a pohlaví mi nepřišlo vůbec důležité. to víš, že jsem do poslední chvíle doufala a že mi culíčky a růžové sukýnky budou chybět, ale doufám, že to není mé poslední mimi :slight_smile: a ušetří mi to dost problémů, ale to tu nebudu rozebírat :wink: akorát děda řekl, že chtěl holčičku, aby se za ním někdo chodil pomazlit, protože Kájík na sebe nenechá sáhnout. taky mě to mrzí, že je nemazlivý, ale co nadělám. na druhou stranu, to, že mají oba pindíky neznamená, že budou i stejní povahově. i když u Karíska se tátovo geny projevují dost jasně :sweat_smile:
víš, zatím to moc lidí neví, ale jsi první, kdo na to jméno takhle reaguje. vím, jací někdy lidé jsou, tak se trošku bojím, aby se mu třeba nesmáli, že je holčička, protože u nás to moc obvyklé jméno není a lidi mají různé řeči. na druhou stranu v arabských zemích nebo třeba i ve Francii to zas tak vyjímečné není, tak snad si okolí zvykne. Karima taky rozdýchali docela brzy a jak někam přijdem, všichni ví, že to je on a nepřiběhnou na zavolání další tři děti, jako je to u Matyášků, Honzíků nebo Péťů. mně se to líbí, dokonce ani Mohi by proti nebyl, rodina taky, tak já nevím. líbila by se mi i jiná jména, ale buď se nehodí k příjmení nebo už jsou v ČR běžná, takže nic originálního :slight_smile: tak asi zůstane u Sofíka... akorát ségra řekla, že aby udělala radost manžovi, tak by na památku jeho mamky dala Sofiu, protože ona umřela při porodu a taky je to jméno mezinárodní. tak děda jen řekl, aby tu těch Sofíků nebylo moc, aby se mu děti nepletly. ale jinak dobrý, prošlo to. pro holku jsem chtěla Vivien, ale to jsem si něco vyslechla :sweat_smile: tak alespoň tohle nemusím řešit.

to je stejně něco, oni vědí, co mají dělat, ale stejně si vyberou nějaké úplně nevhodné místečko :slight_smile: ty to máš ale jednodušší v tom, že ti malý už všechno poví. Kája zvládá hodně věcí, mluvil by rád, ale pořád to nejsou srozumitelná slova, buď si to ožvatlá nebo ukáže. a kakání taky nepoznám. původně jsem to chtěla zmáknou během pár dní, ale teď ho nechávám. když to chce zkusit, jdeme, když ne, nenutím ho. to samé s dudlanem. já ho nechtěla učit na dudu nikdy, ale jako pro jedno z mála dětí nám ho doporučili už v porodnici, on si navykl a teď s ním chce usínat... tak mu ho ještě chvíli nechám, aby těch změn neměl moc najednou.
co malej, jak dopadl s tou hlavičkou?
21. dub 2011 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@laska.nezna.hranic Ahojky, vidíš, Míša s tou hlavou dopadl dobře, ale pořád má obrovskou bouli na temeni. Když mu na ní šáhnu, tak začne říkat: "au, tady bouknul" a ukazuje směrem kuchyň.

My jsme dneska měli mít rodinný výlet, Chuks ho sám navrhnul a hádej jak to dopadlo? V půl druhý se stále k ničemu neměl a když jsem se ho ptala, tak mě ignoroval. Byl totiž naštvanej ještě za včerejšek, že mi volal a nezvedla jsem mu telefon. Jenže já nejsem jak on. Nesedím na zadku s mobilem v ruce. Byli jsme u příbuzných na zahradě a telefon jsem měla zapadlej v kapse kočárku. Kvůli tomu už byl několikrát naštvanej, pak mi dělá naschvály, že se mnou třeba týden nepromluví. Takže jsem se naštvala tentokrát já, vzala kluky a šli jsme si hrát na hřiště. Pak když jsme se vraceli, tak jsem ho potkala blízko domu na zastávce s jeho známým. :unamused:

No ale ozvala se mi kamarádka, že jestli jim svěřím na zítra Davídka, její ségra tedy taky znám, by ho vzala ještě s dvěma jejich holčičkama na Dětský ostrov, kde zřejmě vzhledem k Velikonocím bude uspořádaná akce pro děti. Tak si zítra aspoň trochu odpočinu s Míšou, ikdyž vlastně budu muset biflovat do školy na dvě písemky, co mne čekají takže moc relaxu to nebude:sweat_smile: :slight_smile:

A co vy? Co jste dělali dnešní den? Kájík dostal pomlázku? :slight_smile:
24. dub 2011 ve 22:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
dont - a jak se mu to stalo? Kája taky pořád lítá, ale když už narazí, to místo si jen prohněte a jde dál, maximálně se přitulí. je vcelku tvrďák. ale párkrát už jsem taky měla nahnáno, když jsem viděla, jak s ním ten náraz zamával, ale už jsem nestihla nic dělat. pak jsem měla výčitky, ale zatím to vždy dobře dopadlo.
no jo, chlapi. mně nemusíš nic vyprávět :wink: ale chápu, že to naštve, i když jde třeba jen o blbost. je to škoda, kdyby nic nenavrhoval, udělal by lépe. nebo vám měl alespoň včas říct, že si to rozmyslel a nechce se mu.
asi jsem kulturní negramot, ale co je Dětský ostrov?
nechápu, jak můžeš s dvěma rošťákama studovat. já nedělám nic a i tak mi stačí ten jeden mazlík :slight_smile: kdy máš ty písemky a z čeho?
u nás byla vyjímečně pomlázka už včera, protože tu byl i Sebík, který šel dneska s tátou na fotbal a zítra jdou na pouť, tak aby si to kluci užili spolu a večer jsme opékali buřty.. dneska jsem nic moc nedělala, tak jak to má v neděli být :slight_smile:
24. dub 2011 ve 23:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@laska.nezna.hranic Právě, že spadnul tolikrát i na hlavu, ale vždycky se jen zvednul, oklepal a byl v pohodě, má hlavu po tátovi tvrdou jak kokos :sweat_smile: Jenže tentokrát vběhnul na mokrou dlažbu a podjely mu nohy až někam do vzduchu a řachnul se pořádně, zadunělo to hrozně :sweat_smile: začal strašně brečet, to je u něj co říct, jinak si z padání nic nedělá. Ležel, tak jsem ho zvedla a šáhla mu hlavu zezadu a zděsila se, protože měl obrovskou bouli na temeni. Na zadečku k tomu velkou modřinu. Byla jsem na vahách, zda jet na pohotovost nebo ho jen hlídat, tak jsem volala doktorce a ta mi řekla, že radši bych s ním měla na pohotovost - dětskou chirurgii, pak jí ještě zpátky zavolat jak jsme dopadli. Akorát, že nebyl nikdo po ruce aby mi počkal s Davídkem, takže musel s námi do nemocnice a když nás poslal doktor na rentgen, musela jsem ho přemlouvat a prosit, ať počká s paní v čekárně na informacích. Pak když mi řekli, že z RTG jsou výsledky negativní mi bylo líto, že tohle musel Míša absolvovat :unamused:

Dětský ostrov je jeden z pražských vltavských ostrovů a je tam super hřiště s prolejzačkami:wink:

Vždycky v noci, když kluci spí otvírám učebnice, ale jsem taková pohodlná :slight_smile: , že u nich nevydržím dlouho a pak se učím na poslední chvíli ve vlaku, když jedu do školy na Kladno :slight_smile: Teď budeme psát z ESP-Ekonomie sociální politiky a literatury - kubofuturismus, expresionismus, dadaismus, surrealismus :confused: Nejhorší je, že mám problémy se soustředěním a strašně málo si z toho všeho pamatuji.

Tak to měli kluci náhodou hezký den :wink: A Ty už máš s bříškem nárok na nějaké to lenošení :slight_smile: A jak je aktivní mimísek? :slight_smile: Dává o sobě už nějak víc vědět, kromě chuti na meloun? :grinning: :wink:
25. dub 2011 v 00:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
dont - chudák, je mi ho líto. ale hlavně, že je v pořádku.
chtěla jsem se zeptat, kde na kluky nakupuješ oblečení? vždy se mi líbí, jak je máš oháknuté, když někam jdete :slight_smile: mně se občas něco líbí v HM, ale přijde mi to drahé, když z toho po sezóně vyrostou...
taky si nějak neumím představit oběhávat vše potřebné s dvěma prťatama. kolikrát je to problém i s jedním, zvlášť, když na úřadě není výtah ani plošina a já musím kočár rvát sama. oni jsou totiž lidi strašně "ochotní" :confounded:
prosím tě, kdy tedy spíš? :confused: a to ještě do školy dojíždíš. kdo ti hlídá děti? ježiš, tyhle názvy jsem kdysi na škole zaslechla, ale raději jsem je zase rychle zapomněla :grinning: pořád se divím, jak jsem mohla odmaturovat :sweat_smile: nic si z toho nedělej, já si taky pamatuju kulové a když už, tak jen to, co mě baví. na vše ostatní jsem líná a přijde mi to zbytečné. a taky že je. krom čtení, psaní a počítání ze základky se mi v životě hodily jen základy angličtiny a pracovního práva. ale i to se pořád mění a už z toho vypadávám, jak jsem teď doma.
nakonec rodinná rada usnesla, že na pouť pojedeme všichni (pro naši rodinu je typické, že na čem se domluvíme večer, ráno neplatí a já pak čumím jak puk, že je zase změna), ale Karísek kupodivu usnul, tak jsme nejeli. stejně je tam zataženo a každou chvíli čekám, kdy to spadne... pak se probudil, ale snad hodinu jsem ho musela chovat a tulit, takže ve čtyři znovu usnul. normálně ani o pusinku nestojí, tak snad na něj něco neleze... dnes úplně žasnu, jak mám hodné nebo spíš klidné dítě :confused: miminečko je taky zlatíčko. ozývá se, jen když ho dlouho mačkám nebo když se snažím usnout. takové pohodové těhu bych přála každé. tak snad pohodovým zůstane :slight_smile: a chuť na meloun mám celoročně :grinning: a teď jsi mi to připomněla a už mám zase slinu. občas (dost často) i na jahody, ale to je tím, jak jsem je dlouho neměla. ty miluju. kluci o ně ale ani jeden nestojí (Sebík poslední dobou nejí skoro nic a Kájík si radši dá kyselou okurku nebo rajče :sweat_smile:). tak alespoň zbyde víc na mě a Sofíka :grinning:
25. dub 2011 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojky holky, vy jste toho nakecaly! :grinning: ale docetla jsem vas :slight_smile:

dont, chudacek Misa, to musel byt pad! :unamused: ja jsem taky nedavno radeji s trznou rankou jela s Vojtikem do nemocnice

Kato, ve 20.tt bylo nase druhy mimco taky jeste klidny :wink: uz neni :sweat_smile: vzbudi ho chudacka v noci i pouhe prevaleni ci rychlejsi tlukot meho srdce, kdyz treba uslysim Vojtika plakat

mam od vcerejska strije!!! :rolling_eyes: nechapu to, pri prvnim tehu se mi neudelaly a mamka je nikdy nemela... :fearful:

byli jsme na horach na par dni s nasima, bylo tam krasne, do bazenu jsme chodili 2x denne, tak nevim, zda se mi moc nevysusila kuze a nemam ty strije z toho... jenze ty vznikaji pri male pruznosti podkozi a nemelo by to mit souvislost s vnejsi vrstvou, ne? no asi s tim nic nenadelam, ale nastve to

Kato, blahopreju ke chlapeckovi :slight_smile: no aspon mas jeste duvod chtit dalsi mimco, ne? :wink:

25. dub 2011 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
luccii - díky :slight_smile: tak já vždycky byla rozhodnutá pro tři, kdyby situace přála, možná i čtyři :slight_smile: ale kdo ví, co bude... stejně by to byl zase kluk :grinning: a na to se musím prvně psychicky připravit :slight_smile: ty toužíš po více dětech nebo končíte?
no, jestli tě trápí nějaká strije navíc, doporučuji prolistovat theshapeofamother.com. tam zjistíš, že to ještě určitě není tak zlé :wink: my kuličky s tím žijem celý život, takže nějaká puklinka navíc během těhu už nás nemůže rozházet :grinning: ale chápu, že to naštve
25. dub 2011 ve 23:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj luccii,
a co se stalo Vojtíškovi?
Já si ještě pamatuju, když jsem byla těhotná s Davídkem na návštěvě u kamarádky a tam průvanem bouchly dveře, jak ve mě leknutím sebou trhnul :grinning: Kamarádka se strašně smála :slight_smile: A já jí říkám: "Aspoň teď vím, že sluch má v naprostým pořádku :slight_smile:
@laska.nezna.hranic no jo, jahody bych si s chutí dala a to nejsem těhotná :slight_smile: :wink:
Mně chutnalo u obou kluků mlíko s grankem a zeleninové saláty, z ovoce jsem nemohla ani cítit banány :confounded: ... zvedal se mi hned žaludek.
Když tu píšete o těch dětech... přála jsem si vždycky velikou rodinu, ale mít aspoň vlastní byt nejlépe vícepokojový nebo lepší ještě vlastnit domeček. My bydlíme v podnájmu a majitel tu má vlastní nábytek, kolikrát musím kluky okřikovat, aby ho neničili. O zdi ani nemluvím :sweat_smile: tu jsem několikrát malovala. Je to strašné omezování. Byt je starý, všechno se tu začíná opotřebovávat a doplácíme za opravy.

No a dneska jsem opět nepochopila MM logiku.. Sebral ráno děti, ikdyž jsem mu od včerejška opakovala, že mám pro ně naplánovanou akci.. Nevzal jim ani připravené jídlo, pití... Davídka jsem na ven oblíkla a on ho stejně převléknul do jiného oblečení.
Vrátila jsem se o půlnoci, protože jsem si konečně po dlouhé době mohla jít sednou na drink s kamarádku..nechal klíč v zámku zevnitř, zvonila jsem a bouchala na dveře asi půl hodiny a on mne pak strašně seřval, jaktože chodím pozdě (on se vrací každý den v půl jedné v noci i později i k ránu, ale nikdy by mne teda nenapadlo nechat mu klíč v zámku). :pensive: A jsem z něj tak vynervovaná, že ani nemůžu usnout.

26. dub 2011 ve 02:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Kato, mozna 3 deti, ale uvidime :wink:

dont, spadl na bok skrinky, ma ted jizvu ve tvaru Y nad obocim...
tyjo takovy chovani u MM by me taky silene vytocilo! ani si to nedokazu predstavit :fearful: to byl nejak nastvanej?
26. dub 2011 v 18:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luccii třeba se Vojtíškovi ještě ta jizva časem ztratí, ale muselo ho to teda pěkně bolet :cry:

Taky jsem byla dost vytočená, ale nejvíc mne štve, že dneska zase mlčí, i když se ptám na běžnou věc, jestli vezme zítra Davího do školky. To kdybych mu chtěla udělat naschvál dnešní noc pro změnu já a nechat v zámku klíč, tak by snad vzteky rozkopal dveře.

Ale dneska mne potěšilo, že mi podařilo po dlouhé době prodat lehátko na mimi a penízky investuju konečně do sebe :wink: Zajdu si na manikůru a vyhlédla jsem si parádní originální tílko-korzet na léto, které se hodí úplně ke všem stylům, jak sportovním, džínám tak i k sukním :dizzy_face:
A jak ses ptala Káťo na oblečení pro kluky, tak většinou právě plno věcí nacházíme v HM a CA, Next, Zara.. Chuks si na značky potrpí. Kolikrát klukům vybírá sám, baví ho to. Mne by bavilo vybírat spíš na holčičku :dizzy_face:

26. dub 2011 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
dont - to jsem měla u Káji. krupicovou kaši a oříškovou čokoládu jsem musela mít denně. nechápu. granko taky bylo samozřejmostí :slight_smile: ale že bych něco vyloženě nesnesla oproti normálnímu stavu, to se říct nedá.
já bydlím, ač nechtěně, s našima, ale kvůli téhle situaci se nevzdám možnosti mít rodinu. čím jsem starší, tím víc se bojím těhulit a nechci být stará mrzutá máma. s dětma je to o opravách všude. po celém domě máme nakreslené šneky :sweat_smile: a pokud chceš domeček, musíš počítat nejen s většími starostmi, ale i finančními náklady. ale až děti povyrostou, nebudou se bavit "ničením" nebo dle jejich "zkrášlováním" majetku a bude to lepší.
ty jo, tvůj muž má taky někdy zvláštní stavy, co? no jo no, chlapi. mně nemusíš vyprávět :slight_smile: je to jako by ti dělal naschvály... nebyla to nějaká "pomsta" za to, že jsi šla ven?

luccii - jo možná :slight_smile: a možná taky čtyři, ne? :slight_smile:
26. dub 2011 ve 22:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
dont - takováhle pomsta by byla fajn, ale brzy by to přešlo. udělej mu holčičku, to bude lepší :grinning:
nechápu, jak někdo může trpět na značky čehokoli. některé věci se mi líbí, ale že bych si je koupila jen kvůli vyšitému znaku...? navíc se to i pak hůř kombinuje s dalšíma kouskama jiných značek. a pokud značka není vyloženě na očích, jen vyšitá na cedulce, tak proč za to platit víc než za to samé z neznačkového obchodu? asi jsem divná, ale nějak nechápu :sweat_smile:
26. dub 2011 ve 23:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@laska.nezna.hranic a taky jsem se v těhotenství cpala nutellou, snědla jsem vždycky celou sklenici před spaním :slight_smile:

Určitě najdeš výhody a nevýhody v každém bydlení.. My chtěli jít do půjčky příští jaro, tady nám nájemní smlouva skončí za rok, , ale po těhle jeho výkyvech nálad, nenálad nevím :unamused: , jestli budu mít trpělivost a zůstaneme ještě spolu. Připadá mi, že se tím, jak si otevřel v Praze shop a začalo se mu dařit s prodejem, tak se změnil. Bohužel k horšímu.
Ikdyž si říkám, že vlastní zázemí by bylo kvůli klukům potřeba.

Ještě mi dneska přišla zajímavá nabídka focení pro Davču :wink: Když to vyjde, napíšu o tom víc :wink: :slight_smile:

26. dub 2011 ve 23:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek