• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

My z osmi týdnů a naše batolátka

3. prosince 2011 
Jé, ty jsi tady :wink: tak já ti to ještě dopíšu :grinning:
26. dub 2011 ve 23:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pomstit se mu holčičkou, to by asi nerozdýchal :slight_smile: Ikdyž kdo ví?

Sranda je, že jsem koupila v zimě Davidovi boty a on mi řekl, že ať koupím ještě jedny, ale nějaké značkové. Objevila jsem slevněné nike s hůlkou přes celou botu a byl maximálně spokojený.
No a nejlepší je, že kdyby zjistil, že jeho oblíbené trenkoslipy, které ode mne dostal k narozeninám jsem koupila od Vietnamců asi za 15kč, tak by to s ním šlehlo :grinning:
26. dub 2011 ve 23:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
dont - já vím, že vše má své plusy i mínusy. dneska je normální, že kdo nemá movité a nápomocné rodiče, těžko může pořídit bydlení bez hypotéky.
hmm, myslela jsem, že teď jste v pohodě... třeba je to jen blbé období, ale jak už jste toho spolu zažili víc, tak to bereš jinak... ale je jasné, že každý pohár jednou přeteče.
takže jste se v té agentuře zapsali? to je fajn, určitě mi pak o tom napiš. já být z Prahy, tak neváhám a jdu do toho taky :slight_smile:
27. dub 2011 v 00:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
dont - no jo, já jsem tady pořád ,ale věčně opuštěná :slight_smile:
třeba by zrovna ta dcera pro něj byla tím správným impulsem jít do sebe. i když si to nepřipouští. ale děvčátka to s tatínkama umí :slight_smile:
mně teda do toho nic není, ale záměrně dítě učit na značky mi nepřijde zrovna moudré...
27. dub 2011 v 00:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@laska.nezna.hranic Káťo, když ty jsi strašně upovídaná a já na dopisování zrovna moc nejsem :grinning: :wink:

No z tohohle pohledu mne nenapadlo se na roli dcery a otce podívat, :slight_smile: ale něco na tom bude :wink:

Mně se třeba i líbí některé značkové oblečení, ale že bych vyloženě měla potřebu kupovat jen takové, kde je vidět fajfka nebo proužky jako u Adidasu, skákající puma :slight_smile: tak to fakt ne. Ale objevila jsem sekáč a tam i úplně nové značkové věci najdeš za pakatel, dokonce levnější než u Vietnamců :slight_smile: takže když už, tak jedu přímo tam.

Tahle nabídka není přímo od agentury, ale od charitativní nadace Heal the World... nafocení plakátu a možná i natočení videa. Do agentury jsem přihlásila už oba kluky... vlastně bys mohla Karimka registrovat taky. Posíláš jen vyplněnou smlouvu a fotky (hlava, postava, úsměv) emailem :wink: mrkni se na www.castingbarrandov.cz Výhodou je, že touhle cestou je to bez poplatku.
27. dub 2011 v 08:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
dont - no vidíš, já jsem zase málomluvná, ale jak se dostanu k písmenkům, je to hnedka lepší :slight_smile:
ale nikdo přece neříká, že mi musíš na všechno odpovídat :wink:
dík za odkaz :slight_smile: já teď musím do města, ale později se na to kouknu
27. dub 2011 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@laska.nezna.hranic
hele, ale vždyť já ti vždycky odpovídám až za dva tři dny :wink:
Jen jsem zase víc na internetu, jak mám nervy ze svýho chlapa.
27. dub 2011 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
dont - no ale nakonec odpovíš, ne? :slight_smile:
on v tobě probouzí závislost na netu? nebo raději utíkáš před realitou? :slight_smile: chtělo by to nějakou pěknou dovču co? nejlépe bez rodinky :wink:
27. dub 2011 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@laska.nezna.hranic Mne internet začal uklidňovat... pustím z archívu tv vždycky nějaký dokument nebo pořad, abych se nezbláznila z těch Ch. nálad.
O dovče mi povídej :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Kamarádka stále slibuje, že nás pozve do Madridu a teď se tady plácá v Praze, zatímco její přítel si shání práci na Malorce.
Chtěli jsme navštívit známé ve Francii a pochlubit se s dětmi, pak zajít i do Disneylandu, ale jak to skončilo? Nikam jsme neletěli a ještě mi to vyčetl, má totiž pocit, že on dře a já se doma nudím. Když jsem řekla, že potřebuju jít pracovat mezi lidi, tak mi vztekle řekl ať si jdu,ale ať dětem školku a jesle platím sama. Přitom, když zjistil o kolik mi snížili rodičák, tak mu spadla čelist.
Kdybych mohla někam sama nebo klidně s klukama aspoň na týden :dizzy_face:

27. dub 2011 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
dont - ono se není čemu divit, s klukama jsi pořád, bez manži taky a když už, tak tě spíš jen točí. na netu najdeš všechno, takže proč to nevyužít pro zábavu a odreagování.
jak tomu mám rozumět, on nechce, aby jsi pracovala? a to vám tu půjčku utáhne sám? manžel taky kdysi řekl, že by mě chtěl mít doma, ale když jsem mu vysvětlila, že finančně bychom na tom byli lépe, tak už se tak nebránil. U nich vdané ženské zase tolik do práce nechodí, na druhou stranu český chlap by ženskou strhal - práce, děti, domácnost, úřady... a pořád má pocit, že on je ten chudáček sedřený a žena se jen kope do zadku a vysedává s kámoškama v kavárně... takže to si asi nevybereš :slight_smile:
manža by tě samotnou do světa nepustil?
27. dub 2011 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
me nastesti taky nechavaji znacky klidnou :wink: to bych se naplatila! :grinning:

no ja uz pribrala 10 kg :unamused: jim hodne, ale zase se sladkostmi to prilis neprehanim, jen nekdy na navsteve :wink:
28. dub 2011 v 18:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
hmm, Kato, mas pravdu, ceska zenska ma hned nekolik "povolani" a vetsina chlapu to nikdy neoceni :unamused:

dont, tyjo, ted to nemas jednoduchy, jak ctu, tu dovcu bys skutecne potrebovala
28. dub 2011 v 19:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
luccii - ty si takové přírůstky můžeš dovolit. já zas mám pocit, že je váha rozbitá, protože celkově mi ukazuje, že jsem přibrala jen kilo a půl... ne že bych se zlobila, ale už se mi to moc nezdá... i když je fakt, že s Karimkem mi to šlo nahoru taky až od toho pátého měsíce... to už doktorka říkala, že chce vidět přírůstky a pomalu mě podezírala, že nejím. no v devátém už jsem dávala kilo za týden :sweat_smile: rodila jsem se 14 kg navíc. takže to tentokrát může být podobné. ale stejně... kilo a půl je málo :confused:
já chci taky na dovču :sunglasses: mohly bychom jet spolu :slight_smile: nechce mě některá z vás pozvat? :grinning: zatím mám jen jedno dítě, vyšlo by vás to levněji než na podzim :wink: asi ne, co? :grinning:
28. dub 2011 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, počkejte po porodu.... s druhým prckem jdou kilča dolů rychleji :slight_smile: Já se dostala na váhu, co jsem měla snad na základce v deváté třídě :sweat_smile:
Kam byste chtěly na dovču? :wink: Mne láká Madrid a Malorca, dokonce jsem začala přemýšlet o návštěvě v Africe, že by snad už ten příští ro kdy Míšovi očkování by jsme se mohli letět podívat za rodinou Ch. Zatím jsem v kontaktu s jeho sourozenci přes mobil a FB, ale to není ono.

Dneska mi volal bratranec, že k nám v neděli přijede s dětmi, narodila se jim holčička :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: tak se těším, že si maličkou pochovám.
29. dub 2011 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Kato, nemuzu si dovolit moc pribrat - mam v haji zada a kolena :unamused: tyjo kilo a pul je krasa :slight_smile:

dont, mne ted vyhovuji dovolene v CR - je to vic v klidu :slight_smile:
29. dub 2011 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
dont - to bych chtěla vidět... já spíš počítám, že co není navrch teď, naskočí potom :unamused:
mně by stačila tradiční Oropesa, takže Španělsko. nebo bych chtěla vidět Alexandriii v Egyptě. lákalo by mě i Mexiko nebo Čína, ale bojím se létat, takže coby těhule s prckem beru to Španělsko :sunglasses: i když voda z kohoutku je humáč :stuck_out_tongue_closed_eyes: :slight_smile:
tak budete mít návštěvu, si tu holčičku alespoň vyzkoušíš :slight_smile: a hlavně ji pořádně podstrč manžovi :wink:

luccii - já to chápu, ale stejně to moc neovlivníš... doktor to řeší?
právě, že kilo a půl mi přijde málo, fakt si začínám myslet, že je ta váha nějaká divná :grinning: protože pupek už roste slušně, tak je mi divné, že by se to neodrazilo i váhově.
dovča tady tě vyjde skoro na stejné peníze jako moře. a osobně mi to přijde všude v ČR stejné. ale taky znám lidi, kteří by mimo republiku nevyjeli...
a jak to máte se jmény, dozvím se je nebo to bude překvápko?
29. dub 2011 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Kato, jmena zatim zadna nemame :confused:
doktorka to neresi, pry s tim ted nejde nic delat... snazim se to prezit

ba ne, dovca v CR je v malym ditetem skutecne pro me lepsi - nemusim se bat, co by, kdyby se neco stalo - nemoc, uraz apod. a malym detem je jedno, kde se vyblbnou, takze ac mam more rada, zatim holt musime pockat, az budou druhymu prckovi aspon 2 roky... ani mi to nevadi :wink:
1. kvě 2011 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
luccii - ono taky záleží, kam se vydáš. cestování děti snáší mnohem lépe než dospělí. jsou destinace, kdy i na českého doktora narazíš a pokud je dobrý delegát, tak není co řešit. vždyť nemusí jít o žádnou exotiku. myslím, že kojenec je schopen mnohem menších úrazů než batole. ale samozřejmě nejdůležitější je, abyste byli spokojení, můj názor je nepodstatný :wink:
fakt ještě nemáte jména? ani žádné návrhy?
1. kvě 2011 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Právě, že když už odcestovat do nějaké vzdálenější destinace, tak s tím vědomím, že tam máš někoho, kdo by v případě nějakého úrazu, nemoci nebo nehody dobrého doktora zajistil.

Tak nám návštěva nakonec nedorazila, ale i tak jsme si s klukama dnešek užili :wink:

1. kvě 2011 ve 23:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
dont - a copak jste podnikali?
2. kvě 2011 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Kato, vubec zadna jmena :unamused: manzel nic nevymysli a ja na nic nemuzu prijit
vase jmeno se mi libi, ale ja na takovy neobvykly nemam odvahu

no nas den byl ve znameni kriku a vztekani, Vojtik byl fakt na zabiti :angry: v hudebce dokonce bouchnul dve deti :frowning2: uplne jsem se stydela :frowning2:
2. kvě 2011 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@laska.nezna.hranic byli jsme na kole... Davídek se učil jezdit bez koleček a Míšánek drandil na odstrkovadle :slight_smile: :slight_smile: :wink:

luccii, nebuď smutná, on dozraje do věku, kdy ho to přejde. Míša mívá okamžiky, kdy je taky na zabití. Praští z ničeho nic Davida, pozoruje potom jeho reakce. Dav byl ve dvou letech ještě snad horší a stal se z něj hotovej gentleman :slight_smile:

2. kvě 2011 ve 22:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
luccii - proč nemáš odvahu? kvůli řečem v rodině nebo kvůli okolí?
chodíš s malým na hudebku?
2. kvě 2011 ve 23:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jj chodime tam uz od zari, Vojtika to moc bavi :slight_smile:
asi kvuli recem obecne a i ja bych radsi cesky jmeno, ikdyz nektery cizi jsou pekny... manzel dnes konecne s nejakymi prisel, ale oba citime, ze to neni ono...

dneska jsme nebyli dopo venku, prselo, aspon ze ho odpo vzala babicka ven
3. kvě 2011 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
luccii - nás zase bavilo plavčo, ale museli jsme ho zrušit. od září jsem měla zálusk na něco pohybově-hudebního, ale jako rodička v termínu nebo čerstvá mamina asi na nějaké lítání po kroužkách nebudu mít pomyšlení. tak uvidíme příští rok, to už si třeba Karísek něco vybere sám, co ho bude bavit.
řeči si nesmíš tak připouštět, ty budou mít lidi pořád. jméno má z člověka dělat originál, nejde o to, aby jednotlivec v kolektivu zapadl do party jmenovců. to pak jméno ztrácí význam. a českých jmen je minimum. to spíš asi myslíš slovanská nebo mezinárodní, která už jsou u nás vžitá. ale třeba ten Sofík je i u nás, akorát psán jako Sofián, ne Sofien.
taky bych měla návrhů víc, ale buďto to není jméno, že bych se do něj vyloženě zamilovala, jen se mi líbí, nebo už je tady tak běžné, že mě to odradilo a nechám to třeba pro další dítko, pokud se mi nezalíbí zase něco u nás méně obvyklého.
ty sama nad jmény zatím nepřemýšlíš? nebo přemýšlíš, ale žádné není to pravé?
3. kvě 2011 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jj Kato, premyslim, ale zadne neni to prave, nebo se nelibi manzelovi
taky musi to jmeno pasovat k Vojtikovi, takze cizi proste nejde
a prijmeni bude mit vas prcek cizi? pak to hezky jde k sobe :slight_smile:
dneska jsem si pujcila na cviceni pro tehotne knizku se jmeny, tak ji postupne prochazim a hledam, ale manzel mi zatim vsechny zatrhnul...

jde budes rodit a je u vas dobra porodnice?
4. kvě 2011 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
luccii - a kdo říká, že sourozenci musí mít jméno podobného původu nebo podobně znějící, aby ladili? :slight_smile:
my máme příjmení Mountassir (čte se to bez "U" - "Montasir"). u Karimka jsem taky zvažovala takové ty zásady, aby to nebylo moc drnčivé, aby M-M na konci křestního a na začátku příjmení nesplývaly, rostla jsem z otázky "Jak mu budete říkat?" apod. nakonec si všichni zvykli a když někam přijdem, každý ví, že je to Karimek a nikdy si ho nespletli (já si Honzíky, Matyášky, Šimonky apod. pletla neustále, protože jsem na stejnou skupinu jmen narážela pořád dokola :sweat_smile:). neznamená to, že by to nebyla hezká jména, ale když se moc opakují, tak se mi zprotiví a už jen z principu bych je nedala. v záloze mám třeba mezinárodního Patrika, Denise atd., ale už to jsou jména, která nikoho nepřekvapí, tak jsem zůstala u Sofiena. jedna strana je ráda, protože je to jméno u nich běžné a u nás doma už se o něm mluvilo od Karimkovo narození, pokud bych někdy měla dalšího kluka, takže problém nebyl. brácha teda řekl, že je "lehce v šoku", švagrová si komentář odpustila, ale to neřeším. s Karimkem jsem si vyslechla věci a jen co se narodil, nikomu to jméno už divné nepřišlo :slight_smile:
můžu se zeptat, jaké návrhy bys měla a jaké manžel? jestli to nechceš psát, tak nevadí :wink:
rodit budu tady v ČB (pokud to na mě nepřijde někde mimo region :grinning:). s Karískem jsem chtěla do Krumlova, jsou tam ochotnější, ale když jsem to zvládla coby prvorodička tady, tak s druhým už to hrotit nebudu. jen doufám, že mě nebudou zbytečně tlačit do císaře. tady je totiž praxe taková, že jde spíš o to, co je pohodlnější pro doktora, než pro rodičku (např. nástřih se tu dělá automaticky apod.). já bych to s ohledem na případná další těhu ráda alespoň zkusila přirozeně, i když co se bolesti týče, je mi to jedno. ale zase je tu špičková neonatologie, takže i kdybych byla s péčí o sebe nespokojená, hlavní je, že se dobře postarají o mé dítě. těch pár dní to přežiju všude a rozhodně se nedá říct, že bych si z budějovické porodky odnášela nějaké trauma, jak tu některé maminky hlásají. jistě jsou porodnice luxusněji vybaveny na pokojích nebo mají alespoň návštěvní místnost, ale celkově si myslím, že je tu úroveň dobrá.
a ty kde?
4. kvě 2011 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Kato, ja dnes prisla s Kryspinem a to bylo...! :sweat_smile: ja si myslim, ze je pekny, kdyz jmena nejsou moc odlisna - predstav si Vojtech a treba Sofien k sobe... no ale to je vec osobni preference :wink:
na holcicim jmenu je snad shodneme, manzel teda prisel s Kristynou a Karolinou, ale to jsou moje kamaradky, takze to ne... mohla by to byt Veronika, proti ty oba nic nemame, nebo Klara... klucici jmeno mi prijde slozitejsi, dnes jsem prosla tu knizku jmen a mam jich par vypsanych, ale uz ted vim, ze to nebude nic staroceskeho jako Rostislav, Vladislav, Premysl apod. treba se mi libi Kamil, Radim a dalsi uz si ted z hlavy nevzpominam, ale zadny zazrak to neni... jo a manzel dnes prisel s Liborem (moc tvrdy jmeno na me)

hele Kato, nastrih se uz nikde nedela automaticky, koukni se do statistik, kdysi jsem nejake videla... bohuzel je ale stale casty, ja bych to chtela ted bez nej, ale rozhodne doktor... a rekla bych, ze cisar je pro ne daleko komplikovanejsi a nebezpecnejsi co se poporodnich komplikaci u tebe tyce...
ja budu taky rodit tady u nas (PB), pokud me to nechytne jinde... ja byla spokojena, az na par veci, ale pry se uz v mnoha vecech zlepsili, tak uvidim :wink:
5. kvě 2011 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
luccii - tak v ČB se nástřih dělá. jednak neznám nikoho, kdo by si ho "nepřinesl" (naopak u rodiček z Krumlova znám i případy, kdy se prvorodička obešla bez nástřihu i natrhnutí...) a pak taky to mám od PA, která je přímo u zdroje. vyloženě řekla, že je to praxe sice možná blbá, ale pokud ženská ještě nerodila alespoň jednou přirozeně, tak ji fiknou a nikdo situaci nebo její přání hodnotit nebude. ale většinou se tomu nevyhnou ani zkušené rodičky. tak to tady chodí. proč myslíš, že má tolik ženských obavy tam jít rodit :grinning: právě kvůli těmhle starým zaběhnutým praxím. ano, obecně je císař "komplikovanější", pokud k němu není konkrétní důvod, ale pokud už máš jeden za sebou (samozřejmě záleží i na důvodech, které k němu vedly), tak je kolikrát dost pravděpodobné, že se to bude opakovat, zvlášť, když jsi těhu do určité doby po prvním. málokterá ženská má to štěstí, že porodí přirozeně napodruhé, ale já doufám, že se mi to povede. někto totiž razí heslo "jednou císař, navždy císař". ale jasně, že to záleží na doktorovi, někomu nevadí, když otěhotníš po půl roce, jiný doporučuje roky dva. tohle je různé od porodnice i porodníka, ale protože vím nejen ze zkušenosti, ale i od lidí, kteří tam dělají, jaké tu mají postupy, raději se připravuji na horší variantu.
Sofien mi na naše poměry přijde k Vojtíkovi vhodnější než Kryšpín, alespoň podle toho, jak mi to zní, když si to řeknu za sebou, ale to je věc názoru :slight_smile:
ta vaše dívčí jména jsou stejně všechna mezinárodní, tak proč nevybrat mezinárodní i pro klučíka? Radim se mi jeden čas taky líbilo. ale neznám vaše příjmení, tak těžko soudit. podle čeho jste vybírali Vojtíška, shodli jste se na něm hned? mně by k Vojtíkovi docela seděl Matěj, ani nevím proč. no ale třeba budete mít holčičku, tak se vám bude lépe vybírat. kvůli tomuhle jsem chtěla vědět pohlaví, protože o dívčí jméno by tu byl boj a už jen ta představa mě docela stresovala. ale tak ještě máte nějaký čas, určitě se shodnete :wink:
5. kvě 2011 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
aha, to je blby s temi nastrihy :unamused: ja moc moc doufam, ze nastrihnuta tentokrat nebudu, skoro rok jsem
Kryspin nebyl moc vazny navrh :wink: ale jmeno to neni spatne :slight_smile:
jo Matej byl taky navrh, ale manzel rikal, ze Ing. Matej ... zni blbe :grinning: no uvidime, moc jmen jsem nevybrala a vetsinu mi manzel stejne zatrhne... doufam, ze nebudeme dovybirat po ceste do porodnice jako minule :wink: to jsme meli Vojtika, Jakuba, Veroniku a Elisku
s kym bys bojovala? :wink:
dneska jsem si s Vojtikem odpo uzila, tak moc se vztekal a vsechno jen kvuli rohliku :rolling_eyes: se desim, jak se bude vztekat po porodu, az na nej budu mit min casu :frowning2:
6. kvě 2011 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek