• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

My z osmi týdnů a naše batolátka

3. prosince 2011 
luccii - jo, něco je tady v porodce blbý, ale na druhou stranu pokud jde o zdraví mimča, tak je tu špičkové vybavení, takže už jen kvůli tomu bych neměnila. porodit můžu všude, ale ne všude bych měla takové možnosti, kdyby se s mimískem něco dělo. nějak si neumím představit, že bych rodila třeba v tom Krumlově a mimčo mi pak převezli na neonatologii do Budějovic, by mě šmejklo :sweat_smile: takže to prostě beru tak, že do mě říznou, buďto dole, nebo do břicha, ale nevyhnu se tomu. pro mimčo cokoli :slight_smile:
jo vy už teď ještě nenarozeného prcka vidítě při promoci? :grinning: máte s manželem skutečně tak odlišný vkus? počkej, to jste fakt celé těhu neměli vybrané jedno jméno? to bych nevydržela. kvůli tomu jsem už všude rozhlásila Sofíka, protože bych to oddalovala a nakonec by se jmenoval po porodníkovi, což jsem nechtěla riskovat :grinning: Jakoubek mi přijde tak nějak nastejno s Matýskem, tam nevím, jak bych se rozhodla. k Vojtíkovi mi jde oboje. a Verunku s Eliškou jsem na vás ještě s Magdalenkou tipovala hned, jak jsi řekla, že jsi těhu. je to těžké, že? :slight_smile: ale jsou to krásné starosti :slight_smile:
chudák Vojtík, jeden rohlík a zkazil mu celý den :wink: :grinning: to víš, na možnost, že to na tebe bude různě zkoušet, až se budeš věnovat mimískovi, se připrav. ale taky může pocítit zodpovědnost velkého brášky a být klidnější. to takhle předem těžko říct.
jak to budeš mít s hlídáním, až budeš v nemocnici? jistíte to babičkama nebo si manža vezme dovolenou?
6. kvě 2011 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jo, nemeli, az do konce jsme meli 4 jmena ve hre :wink:
az budu rodit, pohlida babicka - tchyne a pak sem prijede moje mamca, takze pohoda :slight_smile: ale uz ted vim, ze mi bude Vojtik hrozne chybet - ze soboty na nedeli byl u babi a dedy na chate - poprvy sam a opravdu mi chybel... a kdyz se vratil, mohla jsem ho upusinkovat (jenze on prave zacal knourat a kricet, ze mu vzali klice a vydrzelo mu to pres pul h)... pak jsme sli ven, manzel ho vzal napred a venku ho nechal jit samotnyho po schodech dolu! a Vojtik spadnul a ma odrenou bradicku :frowning2: kdyz jsem manzelovi vynadala, tak mi rekl! "A co jsem mel delat? On rikal "sam, sam"." Boooze!!!
a kdo pohlida vam? my to mame do porodnice kousinek, tak se nebojim, ze bych to nestihla :slight_smile: jak daleko to mas ty?
8. kvě 2011 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
luccii - jsem ti tu včera napsala takovou dlouhou zprávu a pak jsem nechtěně zavadila o klávesnici a bylo to fuč. tak teď to zkrátím :slight_smile:
jak jste se nakonec rozhodli, že teda 100% Vojtík? byl od začátku favorit nebo že byl první v pořadí?
tchyně bydlí někde poblíž?
Kájík nikdy nebyl beze mne víc než několik hodin a i tak jsem měla výčitky. jsme na sobě strašně závislí. poslední dobou se dost mění a začíná se ke mně tulit, což je u něj dost nezvyk. ani si nechci představovat, jaké to bude, až budu v porodce. nejradši bych rodila doma :grinning: ne, jen žertuji, po komplikacích, co jsem měla s Karískem, bych to neriskovala. ale bude se mi strašně stýskat. ani si to nepředstavuji, jinak jsem hned smutná a nechci stresovat Druhátko.
a jéje, měli jste další nehodu? jak to malý nesl? Karísek si tuhle hrál s mazlinou a nějak se mu zamotaly nožičky, spadl na skříň a dost škaredě si zvrátil hlavu. úplně se mi z toho srdce zastavilo. "naštěstí" to odneslo jen odřené čelo a rozražený ret, ale vypadalo to děsivě :unamused:
u nás bude hlídat babí s dědou, bydlíme v jednom domě, tak to jde. a ségra říkala, že kdyby něco, tak stejně počítá s tím, že by si kolem termínu porodu vzala dovolenou, protože v létě asi nikdo z nás nikam nepojede.
od nás z domu je to do porodnice tak deset minutek, pokud by se spěchalo, dá se to zmáknout i za míň, ale to si myslím, že nebude třeba. s Kájou jsem šla jen na monitor a už si mě tam nechali. pokud nerupne voda, tak jestli i to druhé mimi bude v tomhle po mně, tak ho ze mě jen tak nedostanou, takže nepředpokládám žádnou rychlovku. já se u mamči taky držela o dva týdny dýl a Kájíka mi taky vlastně "vzali" násilím po vyvolávačce až po termínu jen kvůli tlaku.
ale sestřenka rodila loni, ráno se rozloučila s přítelem, dala spršku, protože jí nebylo dobře a za hodinu už frčeli s tchánem do porodnice, měla to tak tak, že neporodila v autě :grinning: doktor ji chtěl prohlédnout a holka mu vyklouzla do náručí. takže ta si ani nestihla uvědomit, že rodí. ale já bych to takhle nechtěla, protože byla prý dost potrhaná, jak se nestihlo tělo připravit.
9. kvě 2011 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
nasim jsme rekli, ze to bude asi Jakub/ Eliska a oni to tak dlouho omylali, az se nam ta jmena prestala tolik libit a po ceste do porodnicejsme se rozhodli pro ta druha 2 jmena :wink:

jj bydli cca 1/2 km od nas

Vojtik se tuli rad porad a ted navic jeste k brisku, kazdy rano se jeste rochnime v posteli a tulime a vyzene ho jen hlad :wink:

no plakal, to je jasny... a kdyz jsme mu to cistili a desinfikovali, tak jeste vic... o vikendu slavime jeho narozky (s predstihem kvuli nasim), tak bude mit "pekny" fotky :confused:

tak to je prima, ze to mate do porodnice tak blizko (asi jako my), nikdy nevis, jaky porod bude :wink: treba se bude hodit, ze to neni daleko :wink:

dneska byl zase Vojtik s tatou na kole a opet se mu v cyklosedacce libilo, jen nechapu, jak mohl mit v pulce vyjizdky hlad, kdyz byl tak hodne najezeny, no spis si myslim, ze se trochu nudil a kdyz se nudi, vola "namy, namy" (treba v aute)

jdu spat, jsem ted porad unavena, malej vstava pred sestou :unamused:

a jak se citis?
9. kvě 2011 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
luccii - hmm, umím si to představit. když nějaké jméno slyším moc často, zhnusí se mi. ale pokud bych pro něj byla rozhodnutá, pouštěla bych to jedním uchem tam a druhým ven, stejně jako různé narážky.
i když já tu píšu, jak se vám se jmény na poslední chvíli divím, ale my to taky podepsali večer předtím, než si mě v porodce nechali a to jen proto, že už jsem byla v termínu. jména sice byla víceméně jasná (o holčičím bych ráda diskutovala, ale bylo to hned zamítnuto a když jsem věděla, že to bude kluk, tak jsem to neřešila :slight_smile:), ale podepsané papíry jsme taky vlastně skoro do poslední chvíle neměli :sweat_smile: ještě, že jsem k tomu manžu dokopala, měl pořád dost času. a ráno jsme se ani nerozloučili, protože jsem mu večer řekla, že si jen skáknu na monitor a nechala jsem ho spát. pak jsme se viděli až večer na sále. docela by mě zajímalo, jak se tvářil, když mu naši řekli, že domů z poradny se vrátím až za týden s uzlíčkem v náručí :grinning: jsme si totiž ani jeden nějak nepřipouštěli, že jsem byla v termínu a já věřila, že je všechno v pohodě, že budu prostě chvíli přenášet. doktoři to tak na lehkou váhu nebrali. ale to už je dneska jedno :slight_smile:
jé, to musí být fajn mít takového mazlíka :slight_smile: ale už jsem zvyklá, takže když se malý přitulí, vyloženě si to užívám, protože to pro mě není samozřejmost. nevím, co s ním teď je, jestli třeba cítí blížící se konkurenci nebo do toho mazlícího období jen potřeboval dozrát... ale děda si občas dělá srandu, jako že patřím jemu a Karimek se hned nazlobí, zakroutí hlavou, naznačí, že "maminka je jen pro Karimka" a že děda patří k babičce. to je vždycky sranda sledovat, jak o tom spolu "diskutují", protože Kája toho moc nenamluví, ale gestikuluje úžasně. nebo tuhle jsem měla práci, tak ho šla za mě uložit ségra a on bulel jak želva, dokud mi ho nepřinesla zpátky. on se ke mně přitulil a než se mu skutoulela slzička po tváři, usnul. musel být hrozně unavený, ale beze mě prostě neusne. tak nevím, co s ním je. až z té porodnice mám kvůli tomuhle strach. ale snad to odloučení ponese lépe než já :sweat_smile:
hmm, s těma fotečkama to je blbý no... ale později to budete brát už jen jako úsměvnou vzpomínku. a až se mu to zahojí, můžete dodatečně udělat nějaké profi fotky.
já bych si s malým na kolo netroufla. kdybychom se někde vymlátili, asi bych si to neodpustila (jsem totiž smolař a kdykoli se něco nešikovného stane, děje se to mně. ségra vždy jen s úsměvem povzdechne "tohle se může stát jenom tobě" :grinning:). ale musí být fajn takhle spolu vyrazit :slight_smile:
váš malý taky docela rád baští, že? to je dobře :slight_smile:
ty brďo, vstávat v šest... to já teprve pořádně zabírám :sweat_smile: v kolik ti večer usíná?
já se cítím docela fajn, pokud se ptáš na fyzično v době současného těhu :slight_smile: víceméně mě nic netrápí. jasně, že bych potřebovala víc spát, ale to už já tak mám od přírody odjakživa, takže s mimčem to moc nespojuji. zítra jdu na poradnu, tak jsem zvědavá na tu mojí doktorku, čím mě zase naštve :angry: :grinning:
10. kvě 2011 v 00:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
hele Kato a nemel by si zvyknout aspon usinat bez tebe, dokud jsi doma? aby pak nenesl to odlouceni od tebe spatne, az budes 5 dni pryc :confused: Vojtika nosi do postylky tata, vetsinou moc neprotestuje, spis si vymysli, ktera zviratka mu jeste v postylce chybi a tata je ma prinest :wink: no vlastne jde i o dva polstarky a jednu deku navic :sweat_smile:
Vojtik usina kratce po osmy kazdy den (nastesti :slight_smile:, kamaradky holcicka usina ted uz nejakou dobu kolem desaty!)
no ale hezky nam to utika, ta tehotenstvi, vid? :wink: ty budes mit za cca 3 tydny zatezovy glukozovy test a ja zase dalsi UTZ :slight_smile:
dneska jsem si doprala tehotenskou masaz, ale priznam se teda, ze ulevu mi moc neprinesla - jen na par minut a ted uz me boli to SI zkrizeni (v kříži) jako předtím... ale jeste na ni pujdu, aspon kdyby mi trosku pomohla...
10. kvě 2011 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
luccii - asi jsem to blbě popsala. není to tak, že by beze mě nešel spát vůbec. když si chce dát šlofíka odpoledne, klidně si sám zaleze a já kolikrát ani nevím, že už chrní. večer usne třeba při pohádce. ale jsou dny, kdy chce být se mnou a protože to je pro mě vzácnost, nedokážu to ani jemu, ani sobě upřít. dneska jsem se vypařila na poradnu a on si ani nevšiml, že nejsem doma. naopak mu nešlo do hlavy, jak je možné, že mě vidí přijíždět, když mě neviděl odcházet :slight_smile:. ale jinak máš naprostou pravdu, záměrně ho učit se mnou usínat by bylo bláznovství, když vím, že ten týden budu pryč.
Karísek usíná s dudlákem a mazlinou, nic jiného nepotřebuje, ale tohle je taková jeho jistota. dokonce se nechce ani moc přikrývat, raději mrzne schoulený do klubíčka. to má od narození, nesnesl být zavinutý, takže spal jen pod dekou, později v pytli, ale to se pěkně zlobil. teď už má normální peřinku, ale stejně ho musím pořád přikrývat, tak si neumím představit, že by byl sám v pokojíčku, to bych se tam za noc ulítala.
malý ti chodí spát během dne jak? Kája kolikrát nejde vůbec... a i tak usne třeba až v deset. to pak spí celou noc. pokud ale usne dřív, dá si jen dvě hodinky a do noci je zase čilý. ale teď už se to zlepšuje, že spíš usne dýl a spí celou noc... jak kdy no.
na jednu stranu mi těhu přijde takové táhlé, ale skutečně to utíká, než se nadějeme, budou mimísci s námi a pak už zbydou jen vzpomínky... (mimochodem jsem se přistihla, že už teď pomýšlím na další mimčo. je to normální? :confused: :sweat_smile:)
zrovna dneska jsem dostala žádanku a na cukrovku mám jít během příštího týdne s tím, že výsledky budou za tři dny. tak bych si to ráda odbyla hned v pondělí (ne že by mi ten test vadil, to spíš to, že jsem se naučila snídat a takhle jaksi nebudu moct, což mi nedělá dobře), abych dokonce týdne měla výsledky a mohla svobodně mlsat (snad) :grinning: a utz mě taky čeká od pátku za týden - je to ten kontrolní navíc kvůli těm cystám. tak snad dostanu další fotečku. ale tobě už se to podle týdnů fakt krátí :slight_smile:
10. kvě 2011 ve 22:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Kato, ti nasi kluci usinaji uplne jinak - Vojtikovi se po obede nikdy nechce, stoji v postylce a musim mu nanosit vsechny plysaky plus polstarky, deku navic a kartacek, abych ho prinutila si lehnout... pak zase vstava, nechce lezet, tak hrozim, ze mu zviratka, kartacek seberu... pak se zveda opet, chce prikryt (na rozdil od Karimka :wink: ) a ja takhle nekolikrat vstavam (lezim u nej, sam odpoledne neusne) a prikryvam ho.... nekdy zazpivam ukolebavku, ale pak chce Vojtik jeste a jeste... no proste uspavani po obede neni uplne jednoduche - proto jsem valila oci, kdyz jsi psala, ze Karimek usne nekdy uplne sam a ty o tom ani nevis :sweat_smile:
dneska jsme byli na navsteve, bylo to fajn, az na to, ze Vojtik tu holcicku parkrat bouchnul :frowning2: to dela asi 3 tydny a uz jsem z toho spatna - porad mu s manzelem vysvetlujeme, ze se to nedela, ze to nesmi delat a on deti porad boucha :unamused:
o vikendu slavime Vojtikovy narozky a ja mu chci upect dort, ale nevim jaky... ne moc slozity, ne moc tucny a sladky, aby ho mohl i Vojtik, a mel by byt i hezky :slight_smile: nevim, zda se pouset do neceho slozitejsiho (to je pro me skoro vse :wink: ), nebo udelat dort kulateho tvaru treba z tvarohu... nechces poradit?
jo a jinak Vojtik chodi spat pres den vzdy, neusnul zatim jen asi 2x
u nas dela ten OGGT test primo sestricka na gynde, tak jsem vysledky vedela hned
jo, je to normalni :slight_smile: , spis si rekneme, zda o tretim mimcu uvazujeme, az budeme mit hafo prace s obema detmi najednou :wink:
11. kvě 2011 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
luccii - ano, někdy si jde lehnout sám a já to zjistím, až když ho hledám, protože je v domě podezřelý klid. to znamená, že buďto kreslí po zdi, nebo chrupká :slight_smile: ale netvrdím, že to je pravidlo. u nás to bylo podobné jako u vás, dokud jsem ho držela v postýlce. pak jak měl se spánkem problémy a já to přestávala zvládat pořád k němu vstávat, vzala jsem si ho k sobě (ale hlavně abych ho naučila na velkou postel, než přijde mimi). nějaký čas se taky rád nechal uspávat písničkama, ale pak zjistil, že to funguje a teď, jakmile vyloudím první tón, řekne jen "ne, ne, ne", jako aby mi naznačil, že se snažím zbytečně a prdí na mě. místo toho ho bavilo prohlížení fotek v mobilu, pak zabral. teď od toho upouštíme, tak jsem zvědavá, jak to půjde dál. ale když už si zaleze i sám, tak je to doufám na dobré cestě. když mu to nejde, přitulí se a je tuhý za chvíli. ale musí být dostatečně unavený...
ty jo, já žasnu, jak ti malý hezky spinká :slight_smile: taky jsem myslela, že Karísek bude chodit pravidelně alespoň než půjde do školky... třeba se to ještě srovná, ale moc tomu už nevěřím.
nepečeným dortíkem určitě nic nezkazíš, je to mňamka a osvěží. nám chutná i dort se smetanovým želé (něco jako jahodová kostka z cukrárny), ale když nechceš tučný, tak to asi taky ne-e... jsi moc náročná :grinning: u nás se tohle už neřeší, Kájovi udělám potahovaný, aby se mu líbil, ale protože stejně z toho sezobne maximálně tu figurku, tak to neřeším. stejně jí skoro všechno. a i kdyby ne, bude to jeho den a to já přivírám oči.
to máš fajn s tou gyndou, moje doktorka nemá ani vybavení, natož sestřičku :sweat_smile:
tak to jsi mě uklidnila :slight_smile: já od Karískovo narození říkala, že chci další, a to jsem neměla zrovna klidný první rok mateřství (nebudu tu rozebírat detaily). na podzim mě to bralo dost slušně - to si asi pamatuješ :slight_smile: tak věřím, že mě ani to třetí mimčo nepřejde, ale samozřejmě už to asi nebude tak brzy. myslím, že mě popadne šílenství, až půjdou kluci do školky, pak už se bojím, že na další mimčátko zlenivým, když budou kluci samostatnější. jen mě na tom trošku mrzí narážky jako že mám děti, abych nemusela do práce a tak... takovéhle uvažování nechápu.
12. kvě 2011 v 00:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no jo Kato, jenze Vojtik je na sladky vysazeny a jak ho nema pravidelne, tak je scopny toho snist spoustu, takze nechci nic moc tucnyho :wink: ale mas pravdu, narocna jsem :slight_smile: nepeceny dort jsem nemyslela, mam recept na kolac s tvarohem a dort by se z toho dal vykouzlit... mozna na nej jeste napatlam zakys. smetanu s varenou cokoladou, aby byl bohatsi :slight_smile:
potahovany neumim a netroufam si, ale moc se mi libi (ale marcipanovy u nas asi nikdo neji, takze by ho vlastne nikdo nesnedl)
kdo ma takovy blby narazky? :fearful:
to treti si pry zensky porizujou na mazleni :wink: rikala nam predporodni asistentka na tehu cviceni... a ze i v pozdejsim veku, ikdyz mas treba ted predstavy, ze by ses v pozdejsim veku uz bala :wink: no neni mi 20, takze spis bych to videla na tri deti za sebou, jen snad ne po 2 letech zase :wink: ale kdo vi, treba nam dve budou stacit :wink: manzelovi teda asi jo, ale ja ho varovala, ze kdyz to bude kluk, tak at se priste snazi vic :grinning:
12. kvě 2011 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
luccii - každé dítě (nejen) má rádo sladké. pokud se tomu jako zodpovědný rodič bráníš, pořád je dost možností. není sladkost jako sladkost. a zrovna na narozeniny bych ho nechala užít si den alespoň s trochou mlsek, když už nic jiného :slight_smile: až si bude oslavy pořádat sám, myslím, že se nemusíš bát, že by se tam zabíral mlsáním, to už bude mít jiné chutě :wink: tak kdy jindy mu to dovolit? to by musel sám sníst celý dort :grinning: ale jinak bych se nebála. Karimek má určité mlsky rád, ale jen v omezeném množství, pak už by se mu to přejedlo. kolikrát dá přednost ovoci, takže to neřeším, dám mu, na co má chuť, protože mi jí skoro všechno, takže se nemusím bát, že by mu něco chybělo. (moje malá sestřenka je ochotna jíst jen čokoládu a rohlík s máslem, což je tragédie).
tak dortík můžeš udělat i klasický krémový a figurky dát jen nahoru, není třeba ho potahovat. já osobně to taky moc nemusím, ale dětem se to líbí. kdo má rád, dá si, kdo ne, sloupne to.
ty narážky nebyly (zatím) na mě, jako spíš na jednu příbuznou, která toho v mládí (podobně jako já) moc nenapracovala. o první dítě se chvíli snažili, druhé se jim povedlo plánovaně, ale měli maličký byt a když byli ve větším, pořídila si těsně před čtyřícítkou třetí a to už na to všichni divně koukali, jako že raději rodí, jen aby nemusela pracovat... a několik maminek tady na netu taky podobně smýšlí, jako že mají jedno dítko z povinnosti, aby se neřeklo, ale jinak je pro ně práce vším a na ostatní, které dají přednost rodině, koukají skrz prsty. nikdy ses tu s nikým takovým nesetkala? já sama jsem z velké rodiny a dvě děti jsou pro mě prostě málo. chápu, že dneska se všechno podřizuje financím, je to těžké. ale sama za sebe můžu říct, že jedináček zahrnutý vším nikdy nebude mít tolik, jako človíček, který má sourozence. a je úplně jedno, jestli si ti sourozenci rozumí, protože už jen to, že vyrůstají s někým dalším, že vidí, že se svět netočí jen kolem nich, jim dá do života moc. důchodu se zřejmě nedočkám, takže pracovat můžu až do smrti, ale rodit děti asi ne, tak si je chci užít, dokud nejsem úplně dementní :grinning:
asi máš pravdu. já taky řekla, že aby toho nebylo moc, tak si odchovám klasicky dvě dítka a až mi odrostou, pořídím si k nim ještě alespoň jednoho mazlíka :slight_smile: ale člověk míní... já původně druhé chtěla až tak za rok za dva, abych doma neměla dva plínkáče a mlíčňáky, ale stalo se a ono to tak nakonec asi bude dobře.
taky jsem přemýšlela, kdybych teď měla holčičku, jestli bych to nepřehodnotila a nezůstala "jen" u dvou. ale myslím, že ne, protože už teď si představuji mnohem větší rodinu :slight_smile: tak uvidíme, co nám život přinese :slight_smile:

jak dopadla oslava?
14. kvě 2011 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Kato, dort byl sladky a chutny a chutnal vsem, vcetne Vojtika :slight_smile: toho ale nejvic bavilo sfoukavat svicky :wink: jo a vykouzlila jsem dort masinku :slight_smile:
oslava se vydarila, Vojtik dostal krasny darecky (skoro vsechny dreveny)
fotky casem dodam

ne, tady na konikovi jsem se s takovymi narazkami/ myslenkami nesetkala, nastesti...

no taky jsem tak uvazovala - jestli bych chtela treti, kdybysme ted meli holcicku - no ale radeji pockam, jaky to bude se dvemi detmi, znam pary, ktere po dvou rikaly, ze treti uz ne a to treti chtely...

uz se zadama dost trpim, pritom jeste necely 3 mesice budou kynout, chjo chjo.... ale stejne je to krasny :wink:
ted se tesim na mimca dvou kamaradek, ktere rodi za cca 2 tydny, obe pujdeme snad navstivit do mistni porodnice, aspon to tak Vojtik obhlidne :slight_smile:

jak budete slavit Karimkovi narozeniny vy? v sirsim rodinnem kruhu najednou? a co dort - uz jsi premyslela?
15. kvě 2011 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
luccii - tak to jsi šikovná, když jsi zvládla mašinkový dort. no jo, to tak bývá, člověk se všemožně snaží a prcka pak nejvíc baví úplná blbost :grinning: na fotky bych se strašně ráda podívala :slight_smile:

a jak sama to ty cítíš? myslíš, že by to ta holčička mohla být? já si s Karimkem byla téměř jistá (píšu téměř, protože jisté je to až po porodu), ale v tomhle těhu nic, žádné zvláštní tušení. říkala jsem si, že by to ta holka mohla být, když těhu probíhá jinak, ale samozřejmě vím, že je to nesmysl a nijak to nesouvisí :slight_smile:

to mi připomíná, dneska jsme se ségrou koukali na čínský kalendář pro výpočet pohlaví. já to doteď brala jen jako srandu, ale sedí to na mě, na mamku i na švagrovou, tak si říkám, jestli na tom něco nebude :confused: :grinning: vychází ti to?

hmm, ty máš ta záda... to je mi tě líto... třeba už moc přibývat nebudeš...

když mluvíš o té nemocnici, chtěla bys nadstandard?

Karískovo narozeniny ještě naplánované nemám, ale asi tradičně v tom širším rodinném kruhu najednou. nic velkého... u nás se slaví zásadně o sobotách (9.6. na narozky jsme s Karískem objednaní k zubaři, tak to bychom si stejně asi moc nezamlsali) a to je u nás stejně vždycky brácha s rodinou tak jako tak. jen to doma asi víc přizdobím balónky, protože oba kluci je mají přirozeně rádi (a já vlastně taky :slight_smile:), předáme dárečky a pokud vyjde počasí, viděla bych to odpoledne na nějakou grilovačku asi... a hlavně musím stihnout objednat nějaké ty dárky :grinning: u nás to asi bude spíš o těch plastových, Karimek vyjádřil přání mimo jiné ohledně Mistra Mannyho, Dupla s traktorem (traktůrky má rád) a zahradní sekačky. pak ještě nějaké další věci, jako pracovní stůl s nářadím s McQueenem apod. ale to nechám vzhledem k ceně asi až na Ježíška... možná se objeví nějaké další drobnosti nebo hadříky, ale to ještě nevím, to bude asi spíš v režii příbuzenstva.
dortík (pravděpodobně potahovaný) jsem původně myslela že bude ve stylu Mickeyho klubíku, teď ale zase ujíždí víc na Bořkovi Staviteli, ale radost by mu udělal i Traktor Tom s přáteli... Medvídka Pú měl loni, tak toho jsem vyloučila... možná by šel Pat a Mat...ale nevím, moc se mi do figurek nechce, stačily mi ty na zakázku... zdá se mi to všechno moc náročné, pokud to má vypadat věrohodně... tak fakt nevím no. ale zatím nad tím nepřemýšlím, protože předtím musím udělat další dort na zakázku a až ho předám, budu se zaobírat tím pro Karíska. asi si nějaké figurky zkusím udělat předem a ty, které dopadnou nejlépe, půjdou na dortík. ale možná vůbec nebude pohádkový... co bys radila? :slight_smile:
15. kvě 2011 ve 23:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no fotky dodam, ale zatim jsou furt ve fotaku...

ten cinsky horoskop jsem kdysi videla a na predporodnim kurzu vsem nesednul, uz nevim, jestli nam jo... mas nejaky odkaz?

ne, rozhodla jsem se, ze tentokrat nadstandard nebudu chtit (minule stejne nebyl volny), jen doufam, ze nechytnu nejake blbe spolubydlici (kdyz jsem se rozhodovala, rikala jsem si, ze si budu chtit s nekym pokecat, vymenit zazitky apod. a i si navzajem pohlidame mimca, kdyz budeme ve sprse)

my Vojtikovi koupili v posledni dobe dost veci, takze od nas uz nic nedostal, ale dostal dost darecku od ostatnich a stale si s nima chce hrat :slight_smile: (jen teda velky odrazedlo zatim radeji stoji na lodzii, protoze s nim uz odrel stenu, musi se to naucit venku, stejne s nim doma jezdit nebude)
ten pracovni stul se mi taky libi, ale je drahy, Vojtik dostal drevene naradi a masinku, co se da rozebirat a je na ni sroubovak, klic, matky apod.

no ten Traktor Tom by byl hezky a mozna ne az tak tezky, ne? teda ale nevim, jak bys ho vlastne delala... ten Vojtikuv byl obycejna masinka, ale libila se

zitra mam poradnu, tak jsem zvedava...

ja tuseni, co se pohlavi tyce, nemela ani s Vojtikem...

dneska uz konecne Vojtik v hudebce nikoho nebouchnul, mluvila jsem mu do duse pred tim :slight_smile:
16. kvě 2011 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://www.pohlaviditete.cz/cinsky-lunarni-kalendar-k-urceni-pohlavi-ditete/ tady je třeba jeden...

nadstandard zní dobře, taky jsem o něm uvažovala, ale nakonec jsem byla ráda, že jsem to nechala být. po řezu jsem stejně malého u sebe neměla a i kdyby, nezvládla bych to. no a když mi ho pak dali, tak jedna mamča šla domů a ta druhá hned den po ní, takže jsem na pokoji stejně pak byla sama a zadarmo. pokud byla možnost a zrovna jsem nekojila nebo neotravoval personál s vizitou, lékama nebo transfuzí, snažila jsem se dospat, co to šlo a odpoledne jsem s rodinou byla tak jako tak a stačilo to. jak říkáš, když si potřebuješ dojít pro jídlo, do sprchy nebo tak, můžeš nechat mimčo na pokoji a netahat ho pořád za sestřičkama... naše porodka nemá ani návštěvní místnost, ale o nadstandardu teď vůbec uvažovat nebudu. za mě zbytečné.

je fajn, že se malému dárečky líbí. odrážedlem myslíš takové to kolo bez šlapek?

já spíš myslela ty figurky postavit na dort, než dělat 3D dort v určitém tvaru. na to nejsem tak zdatná sochařka :slight_smile: ale ještě fakt nevím.

a to měl malý tendence bouchat děti jen na kroužku nebo to dělá i venku nebo návštěvám...? jak hudebka pro takové prcky probíhá?

já měla poradnu v úterý, takže další bude až za tři týdny. dneska jsem si došla na ten cukr, tak do konce týdne budu vědět, ale snad to bude dobré, neumím si představit mít v těhu dietu. a to teď nejsem nijak zvlášť rozmlsaná, chuť dostávám maximálně na jahody nebo melouna. a je to znát, zatím mám nahoře jen tři kila. ale zase je pravda, že jsem otěhotněla o tři kilča těžší než s Karimkem... a v pátek mě čeká ten kontrolní ultrazvuk, tak snad ty cysty už budou pryč. se těším, že bobánka zase uvidím. už začíná pěkně kopat. dneska v té laborce to byly fakt parádní šťouchance :slight_smile:
17. kvě 2011 v 01:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
diky za odkaz

jj je to to kolo bez slapek

no stalo se to tak 4- 6 x, ze nekoho bouchnul, ale nebyli to kamaradi... v hudebce se zpiva, "hraje" na hudeb. nastroje (drivka, chrastitka - cinelky), trosku se tancuje, chodi v krouzku a tam se treba dupe do pisnicky, tleska apod., taky se tam dela neco tvurciho - lepi, striha, maluje...

poradna OK, zada me ale trapi silene

tyjo, 3 kg nahore! ja mam nahore 12 kg :unamused: kolena uz taky boli
20. kvě 2011 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Kato a jaky pohlavi ti ted vychazi podle toho kalendare? u Vojtika to sedi
20. kvě 2011 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
luccii - nemáš zač

já to odstrkovadlo chtěla původně malému k druhým narozkám taky. pak dostal k Vánocům motorku, tak jsem to chtěla odložit na další rok. no a včera měli na ně akci, tak naši že by mu ho k těm narozkám koupili, ale Kája se na tom bál, tak jsme ho nakonec nevzali... škoda, bylo pěkný. tak buďto to přeci jen necháme na Ježíškovi nebo až ke třetím narozkám, až si nechá vysvětlit, že to samo od sebe nejezdí :slight_smile:

aha, takže je to obdoba toho našeho cvíča... taková příprava na školku.

já jsem zatím se zádama tentokrát dobrá, ale umím si představit, jak ti je :unamused:

no jo, panděro se mi vyvalilo, ale kilča jsou (prozatím) v pohodě. ale myslím, že to doženu v posledním trimu, což je možná horší, než přibírat průběžně. ale jak jsem psala, otěhotněla jsem s vyšší váhou než předtím, tak na tom asi ve výsledku budu podobně jako tenkrát (už si to nějak nepamatuju).
s kolika kily navíc jsi šla rodit s Vojtíkem? já byla +14 kg

mně i tentokrát vychází chlapeček. dneska jsem byla na tom kontrolním utz a doktor mi ho potvrdil. já toho moc neviděla, tak mi to místo přesně označil a opravdu tam "něco" bylo. věřím, že u kluka by se nespletli. zajímavé je, že chlapeček mi vychází i u prvního mimíska, o kterého jsem přišla. a to jsem tenkrát skutečně věřila, že to byl chlapeček. i když jsem si přála holčičku, vůbec mě nenapadlo, že by to mohla být a úplně stejný pocit jsem měla s Karimkem. normálně na takové věci nevěřím, ale zatím mi to vychází u sebe i u druhých, tak hledám někoho, komu to nevyšlo.
20. kvě 2011 ve 23:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Kato, s Vojtikem jsem mela 16 kg navic, ted to bude jiste vic

a co nocnik, ma uspech? :wink:
(u nas ne, sam si vetsinou nerekne, ikdyz vcera si svlekl plenu a vycural se do nej sam...)

dneska mi na neurologii opichli zada, ale moc to nepomohlo...

Vojtik ted vstava nejak brzo - pred sestou, dnes dokonce v 5:20 :unamused: asi to bude tim svetlem, co Karimek?
25. kvě 2011 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
luccii - tak 16 kg ještě není tolik... a třeba už teď moc přibírat nebudeš...
nočník chápe (když se zeptám, kam se čůrá nebo kaká, ukáže do nočníku nebo záchodu, podle toho, co se nachází blíž), ale přesto raději dál využívá pleneček, jak je zvyklý. asi jsem se z těch prvních úspěchů radovala moc brzy :slight_smile: ptám se ho, jestli to nechce zkusit, ale většinou teď moc ne, tak ho nenutím. už jsem se smířila se dvěma plínkáčema. ale zase to budu zkoušet. jenže on jak teď měl blok i z toho koupání, tak jsem ho nechtěla do všeho tlačit. dneska se konečně podařilo babičce ho ve vaně posadit a chvíli si i hrál, tak je to na dobré cestě. pak zas budeme trénovat nočňajze. takže výsledek je zatím neurčitý.
ty jo, to tě ta záda fakt bolí až tak moc? nechápu, jak pak zvládáš malého a bříško k tomu...
no, pokud se mi podaří uspat malého mezi půlnocí a jednou, tak ráno vstává mezi osmou a devátou... pak mi šest hodin vydrží, takže odpoledne ho dávám kolem třetí. nic moc, ale už je to lepší než před několika týdny... možná by pomohlo, kdybych ho jednou vzbudila třeba v šest ráno (tuhle jsem musela k doktorovi, tak jsem ho budila v půl osmé a trvalo mi deset minut, než se probral), jenže on pak odpadne ještě před oběděm... anebo prospí celé odpoledne a večer jsme tam, kde jsme byli... navíc já teď pomalu usínám dřív než on, takže vstávat dobrovolně ještě třeba o dvě hodiny dřív bych asi nedala... bych potřebovala na jeden den hlídání, abych mohla naspat do zásoby a pak přeučovat Karíska na původní režim... ale to nehrozí. navíc bych stejně byla nervózní, jestli je všechno ok. v sobotu jsem byla na muzikálu a jediné, na co jsem myslela, byl Karísek a jen sledovala hodiny, kdy se budu vracet. on to zvládal dobře, ale stejně jsem měla výčitky :sweat_smile:
25. kvě 2011 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no tak nocnik ma u nas podobny "uspech" :wink: taky jsem se smirila s tim, ze budu prebalovat dvojmo :sweat_smile:

jj boli jako cert a uleva je jen malokdy, vzdy tam mam min. neprijemny pocit, ale vetsinou to i boli... neboli to jen vleze na boku a pri vyhrbenych zadech vsede

no vidis, ja se ted budim okolo pul seste, tak mi to brzke ranni vstavani Vojtiska moc nevadi... ale unavena jsem, protoze chodim spat v 11
27. kvě 2011 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jo a novinka - mam vnejsi hemeroid a opravdu se mi dobre sedi :frowning2: jo a to jsem se jeste nezminila o necem jako vyhrezla pochva, to mam uz par dni - tohle tehotenstvi me asi odrovna :unamused:
27. kvě 2011 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
luccii - teda tolik problémů na jednu ženskou a ještě k tomu těhotnou... :unamused: nejhorší na tom je asi ta představa, že lepší už to nebude :sweat_smile:
ale už se ti to krátí, co? :slight_smile:
27. kvě 2011 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no stale jeste neco pres 2 mesice, myslim, ze ten posledni uz budu jen hekat :stuck_out_tongue_closed_eyes: kdyz ja bych mozna jeste rada treti dite a to nevim, zda vubec moje telo snese...

vybiram malemu matraci do velke postele a je to pekny orisek - jak to vyresite vy? uz ma Karimek velkou postel? nepamatuju se, zda jsi to uz psala
zatim jsem zjistila, ze ne pruzinovou, radeji PUR, lepe studenou penu a jeste lepsi latexovou, mela by byt tvrdsi a ne moc draha, protoze za 2 roky by se mela vymenit, no nejpozdeji za 5 jako pry u kazdeho, i dospelaka...
28. kvě 2011 v 15:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
luccii - dva měsíce utečou jako nic. tak uvidíš nějaký čas po porodu, dáš se trochu dokupy a třeba ještě na Třeťátko najdeš sílu.
my vzhledem k místu jsme museli prozatím pořídit rozkládací sedačku. sice je to jen 140 cm šířka, ale kupodivu je krásně pevná a spí se na ní moc dobře i po delší době používání. ségra si koupila normální dvoulůžko a po pár týdnech už opravovali... takže když jsem teď sama, vzala jsem si Karimka k sobě, abych si ho ohlídala, než si na velkou postel zvykne. a zvládl to docela dobře. uvidíme, až přijde mimi, to se možná přesune do vedlejší místnosti, ale zatím to neřeším. moc se mi do toho nechce. on je v noci takový tulísek a navíc věčně odkopaný, takže je pro mě pohodlnější mít ho poblíž.
28. kvě 2011 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ja bych se s Vojtikem nevyspala, staci mi chrapajici manzel a ted s rymou chrape Vojtik dokonce vic nez on :sweat_smile: odkopani v noci neresim, bud se ozve, nebo spinka dal, zimu tam nema a brzo se jiste nauci se prikryvat

dneska jsme si doprali kulturni zazitek - Johanku z Arku - muzikal :slight_smile: pohlidal bracha s pritelkyni, dokonce ho prebalili a uvarili mu :slight_smile:
29. kvě 2011 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
luccii - to já jak slyším, že zašustí peřina, tak ho musím přikrýt. jednak proto, že v zimě je u nás v pokoji opravdu zima a taky proto, že bych prostě neusnula, kdybych věděla, že se do něj může dát zima a já sama jsem přikrytá... takhle je to pro mě mnohem pohodlnější, protože nemusím vstávat x-krát za noc z postele.
já byla tuhle na Ježíšovi. bylo to takové... no řekněme zvláštní a i docela krátké. ale Jidáše tam hrál Noid a ten to vylepšil. byl fakt moc dobrej. strašně mě překvapil. nechápu, jak o něm někdo může prohlašovat, že nic neumí a veze se jen na svých slavných přítelkyních. to, co tam předvedl mi fakt vyrazilo dech. v pozitivním slova smyslu. ráda bych ho viděla v Robinovi, jednak pro srovnání a taky proto, že Kříže nemusím, jenže obsazení mi nikdo nezaručí... naši byli včera na Katu Mydlářovi a byli nadšení. jak tobě se líbila Johanka? já ji neviděla, ale jako příběh je to zajímavé.
30. kvě 2011 v 01:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no Johanka byla slabsi, moc nedoporucuju
muzikalu jsem uz videla dost a tenhle byl jeden z nejslabsich, ale nemuzu rict, ze se mi to nelibilo
Noida jsme zazili v Robinovi - zpival dobre, toho Krize neznam...
priste ale volim jinou autorskou dvojici - Soukup, Osvaldova to maji dost na jedno brdo (srovnavam Robina a Johanku - hlavne teda myslim hudbu)
jenze to "priste" bude za hodne dlouho, po porodu budu zase prikovana doma kvuli kojeni :wink:
ja videla Jezise pred 15 lety a byl to jeden z nej muzikalu, co jsem videla :slight_smile: Jidasem byl Barta a bylo to super (Jezis jako ted Strihavka a Mari Basikova)

asi jsem nemocna :frowning2: zacina mi ryma a bolest v krku... nic bych za to nedala, ze jsem to chytla u doktorky vcera, kdyz jsem tam byla na prohlidce v tehot. (ta baba me nechala u sestricky, ta se na neco vyptavala a mezitim si tam vzala nemocnyho chlapa :angry: )
1. čer 2011 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
luccii - no tak podobný pocit mám já z toho Ježíše. přišlo mi to takové uspěchané. jaké jste v Johance měli obsazení?
Kříž kdysi chodil s Noskovou, byli spolu v Superstar, ale nepřišlo mi, že by tam předváděl něco extra. takže když v TV probíhal konkurz na Robina, minimálně s Osvaldovou a Soukupem se už znal. je z divadelní rodiny. v mých očích je trošku tlačenka, jsou lepší než on. ale bylo by divné, kdyby se jako jediný z jejich rodiny neprosadil v oboru. ale třeba tomu jen nerozumím :slight_smile:
jak říkáš, my se teď nějaký čas asi za kulturou moc vydávat nebudeme :grinning:
a jéje, marodit v těhu, to je dvakrát tak nepříjemné. já si to zažila s Karimkem, ob měsíc jsem měla minimálně virózu, naposled na mě cosi vlezlo, když jsem šla rodit. přišla jsem o hlas, takže domluva s personálem byla skoro nemožná a kašel po císaři byl fakt "mňamka". snad se ti to nerozjede nějak víc...
2. čer 2011 v 00:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
teeeda, kasel po cisari musel byt pekny mazec! :unamused:

v Johance jsme meli Basikovou, Čoka, Petra Dopitu, Petra Opavu, Renatu Podlipskou, Onreje Rumla, Jiriho Zonygu...

2. čer 2011 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek