• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

My z osmi týdnů a naše batolátka

3. prosince 2011 
luccii - koukám, že už jsi 33 tt, byli jste na velkém utz?
9. čer 2011 ve 23:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
zitra uz 34 :wink: jj byli, vse OK, jen oblicejicek nevidela... uz kope dost silne, az je to nekdy neprijemny... klidny to mimco rozhodne neni, chudinka asi ho pekne stresuje, jak nekdy kricim na Vojtika :frowning2: rano se budim porad pekne brzo, takze se nevyspim, nejsem schopna jit spat extra brzo... jak spis ty, Kato?

zada se mi mirne zlepsila, pry to muze byt pretocenim miminka do polohy hlavickou dolu, rikala MUDra

jak valcite vy? :wink:
14. čer 2011 v 17:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
luccii - ty brďo 34, to už je slušné :slight_smile: prima, že je vše v pořádku. ty se ráno budíš sama od sebe nebo kvůli malému? já když to jde, tak se snažím jít spát odpoledne s malým, jenže než zaberu, on už vstává a pak je to horší než lepší :sweat_smile: jinak v noci spím dobře, ale na zádech to nejde pořád a na boku nevydržím dlouho, protože se to miminku nelíbí, to už musím jo tvrdě zabrat, ale stejně to je jen na chvilku, protože mě to tlačí. cítím ho zatím šikmo, o dost víc než kdysi Karimka. zatím máme na stočení čas, ale s Karískem mě všichni doktoři přesvědčovali, že je hlavou dolů a jak to dopadlo... ale uvidíme. jinak se zádama problém nemám, ani čůrat nechodím nijak zvlášť často, takže celkově je zatím tohle těhu lepší. i když si připadám o dost mohutnější a nemotornější. mám nahoře pět kilo, ale pohled do zrcadla nebo výlohy mě skoro rozbrečí :sweat_smile: a to jsem vždycky byla kulička...
14. čer 2011 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Kato, sama od sebe se budim...

ja mam nahore stale 12 kg
a neboj, vaha ti pujde po porodu dolu sama, nebude cas jist a to honeni kolem dvou prcku nas taky odtucni :wink:

o vikendu jsme byli v ZOO a vis, co udelal Vojtik u tygru? hodil jim do bazenku kloboucek! :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: a zrovna ten nejhezci...

kdy zacnes prat a zehlit a balit do porodnice? ja tak nejdriv mesic predem, mozna pozdeji...

20. čer 2011 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
luccii - no vidíš, 12 kilo je dobré, to bys mohla rodit s nějakými 14 kg...
já se sice sotva valím i netěhu, ale teď to neřeším, pokud mi odměnou bude zdravé miminko. i moje doktorka říká, že v těhu chce vidět přírůstky a hubnout že si můžu po porodu. já se sice vždycky trošku stydím tu váhu tam řešit (a to mám zatím pět kilo plus), ale ona říká, že má mnohem silnější pacientky. a pokud nenaberu dvacet nebo víc kilo, tak se předpokládá, jak říkáš, že se nabraných kil tělo časem zbaví samo. snad ano. no a když ne, tak to bude muset jít jinak :slight_smile: a tobě ta kilíčka náhodou musí moc slušet :wink:
škoda kloboučku :sweat_smile: ono to tam není nějak zahrazené? většinou už je všude plexisklo nebo tak.
tak já mám oproti tobě nějakých šest týdnů čas (snad). teď se chystám projít věci po malém, abych věděla, co dokoupit, tak čekám na mamku, až bude mít chvilku, protože půjde se mnou (věci nemáme uložené doma). v červenci asi budu chodit do kurzu, tak bych si to mohla začít pomalu chystat a od srpna už bych ráda měla připravenou i tašku, protože člověk nikdy neví, zvlášť, když je tu možnost císaře, to bych pak mohla rodit i o dva týdny dřív, tak chci mít všechno v pořádku. ale to uvidím po velkém utz, jak bude uložené mimčo a jestli se vytáhla placenta... i když jak se znám, tak to stejně budu balit dva dny před nástupem :grinning: s Kájou jsem si taky pořád nechtěla připustit, že už jsem v termínu a i když už jsem v porodce měla nějaké tři hodiny kontrakce, pořád jsem doufala, že to nic není a pustí mě ještě domů. pak mi rupli plodovku a to se mi protáhl obličej, protože mi došlo, že to ti doktoři asi myslí vážně, když řekli, že malý musí ven :sweat_smile:
20. čer 2011 ve 23:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Kato, do jakyho kurzu budes chodit?
no zahrazene jen castecne, protoze voda byla o dost nize, takze to tam bezpecne bylo

dneska si nas maly expert vyndal nekdy v prubehu noci pindika z pleny a rano byl uplne promoceny a s nim i cela postylka vcetne povleceni, polstare a perinky :sweat_smile: a odpo se procural jeste jednou! tentokrat byl ale pindik v plene :wink:

vidim to blbe s kocarkovanim po porodu, Vojtik moc nechodi, ted se rozjezdil na motorce, ale jen pulku cesty jede jakztakz a cesta zpet je vzdycky hrozna, premlouvani, postrkovani... takze se asi budeme batolit kolem domu... skejtik nam v obchode k nasemu kocaru a vysce nedoporucili :angry: pry bychom za kocarem cupitali, tak nevim :confused: co Karimek? tape hezky a hodne?

zapomnela jsem Karimkovi poprat vsechno nejlepsi k narozeninam - tak tedy VSE NEJLEPSI!!!! :slight_smile:
21. čer 2011 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
luccii - je to jen takový obyč kurz od červeného kříže. hodina týdně. normálně bych tam znovu nešla, neřeknou mi nic, co bych nevěděla, ale když ho absolvuješ, máš levnější doprovod k porodu. a pak taky teď byly nějaké změny, tak si alespoň obnovím seznam, co dokoupit, protože tam přednáší PA přímo z ČB porodnice. tak se zeptám přímo jí a nemusím shánět info na netu.
jé, to tu plenku musel mít hodně ujetou anebo máte fakt extra vyvinutého kluka :slight_smile: nám plenka občas proteče, ale že by měl pinďu úplně mimo, to si neumím představit :slight_smile: jakou používáte značku? nebo jen látkujete?
Kájovi se dneska podařilo polít postel, svou peřinu a bratránkovi kalhoty čajem, tak jsem ráda, že je dneska hezky a doufám, že to uschne, protože každou chvíli si pro malého přijede brácha, tak aby domů malej nemusel bez kalhot :slight_smile:
já už kočárek v podstatě vůbec nepoužívám, Karimek ujde dost, ale my toho zase tolik nenachodíme. na hřiště to máme tak 500 m a do města chtě nechtě musím ject busem nebo autem. ale po městě už chodíme pěšky. jenže to se zase snažím vyřídit co nejvíc věcí v jeden den a pak třeba jde malý jen na dvorek. teď se mu docela dost věnuje švagr, hrají spolu fotbal a tak - to, na co já moc nejsem :slight_smile:
motorku máme taky, ale tu s jedním kolečkem vpředu a dvěma vzadu. chtěla jsem to, aby se učil stabilitě, ale on právě kvůli tomu na ní jezdit nechce, že se mu zdá vratká... skate jsem pro malého zavrhla. nevyužili bychom ho. co je třeba, tak ujde, do zimy už bude vytrénovaný a jakmile napadne sníh, tak se kolikrát od nás ani nedostanem a když už, musí nás někdo odvézt autem. takže kočárkování mi starost nedělá.
děkuju. já myslím, že jsme Vojtíkovi taky snad ani nepopřáli... to je ostuda :sweat_smile: tak dodatečně všechno nej! jinak ten dortík vypadal moc dobře, byl čokoládový nebo jaký?
22. čer 2011 v 17:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Kato, na noc nelatkujeme, ma jednorazovku, byla to Sleep and Play, ale vyndal si toho pindu sam, to nebylo plenou :sweat_smile: uz to udelal cca1 - 2 dny predem, ale pres den

jee, to ti zavidim, ze Karimek tak hezky tape! :slight_smile:

dort byl tvarohovy (dole testo, na nem tvaroh. vrstva) a navrch poleva z cokolady a zakys. smetany (mam dojem, ted koukam, ze jsem to nejak zapomnela :sweat_smile:)

mam problemy s vyrizenim jednoho formulare, ktery chce mistni socialka, treba mi poradis :wink: , prekopiruju dotaz, ktery jsem hodila do jine diskuze:

ahojky, poradite prosim nekdo, kdo vyplnuje formular Potvrzení nároku na dávky (náhrady) ovlivňující nárok a výši rodičovského příspěvku? (a zda to jde postou ci on-line?) dali mi ho na mistni socialce a ze mi ho pry vyplni socialka ve meste, kde jsem pracovala (ci ze to za me udela zamestnavatel), a ze jim ho mam donest do 6.7., na materskou dovolenou jsem nastoupila 21.6. (nechteji ho po mne moc brzo?) problem je totiz v tom, ze se tezko ted dostanu do Prahy (kde jsem pracovala) a zamestnavatel s tim formularem nechce mit nic spolecneho... jen dodavam, ze mam na materskou narok a ze jsem predcasne ukoncila pobirani rodicovskeho prispevku z duvodu dalsiho tehotenstvi a tedy nastupu na MD

diky moc!

dneska jsem z Vojtika fakt unavena, tak jsem rada, ze ho vzal manzel na kolo :slight_smile: dopoledne zlobil v solny jeskyni, po spani chtel hned jist a ja jsem potrebovala obed dodelat, jenze on rval a chtel, abych byla s nim u stolu a cetla mu - no rozpulit jsem se nemohla, takze jsem si uzila kriku :rolling_eyes: a pak zase krik kvuli telefonu apod. ...proste normalka, ale klidne bych se bez toho obesla :wink:
24. čer 2011 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
luccii - aha, tak to jo. a proč to dělá, jen tak? :slight_smile:
no, nám tyhle plenky protékaly samy od sebe, dostala jsem je darem od příbuzných, ale vůbec nevyhovovaly. pampers u nás tedy ne-e. a to nemluvím o jejich ceně. teď hledám novou značku, protože po té, co zrušily fialové tesco plenky nám sedí jen happy, ale ty teď dost zdražily a pokud nenarazím na akci, těžko bych je kupovala dvojmo. potřebujeme s gumičkou na zádech, ale ty už málokdo dělá a když už (třeba euro shopper), tak nic moc kvalita. tak teď vůbec nevím, na co přejít... no nic.
jo, Karimek ujde docela dost, kolikrát i mě překvapí, ale pak doma odpadne v tu nejhorší možnou dobu :slight_smile:
hmm, tak ten dortík bych si dala teda, mňam :slight_smile:
jé, s tím formulářem ti asi moc neporadím, žiji celý život v ČB a práci jsem taky měla jen tu, takže musím jen na místní socku. navíc na mateřskou nemám nárok, musela jsem jít rovnou na rodičák, takže jsem si na sociálce byla (a půjdu) jen pro potvrzení, že mi nárok nevzniká a pak jsem žádala až po porodu na pracáku o rodičák... proč to po tobě chtějí zrovna toho 6.? zkusila jsi kontaktovat pražskou socku? já myslím, že jde v podstatě jen o razítko, tak by to poštou mohlo jít, ale protáhne se ti to.
taky si s malým užíváš, co? :slight_smile: jestli ti bude žárlit na prcka (u nás se toho trošku obávám), tak se zblázníš :slight_smile: umím si to představit, náš malej asi žárlí na plotnu či co a kdykoli mě vidí nad hrncem, tak začne mít lítostivou a chce se přitulit, i když normálně o to nestojí. a když mu řeknu, že teď to nejde, tak se rozbulí. ne jako že si to vynucuje, jen je mu to líto. dělá to víceméně jen v téhle situaci, nemůžu přijít na to proč. jestli se třeba bojí, abych se nespálila nebo já nevím... váš malý má rád, když mu čteš? Karimek by u toho nevydržel. knížkou listuje rád, ani mu nevadí, když nemá moc obrázků, ale poslouchat čtení je pro něj nuda.
25. čer 2011 v 01:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Kato, nevim, asi to zkousi :wink: on vymysli samy blbiny...
a zkouselas ty Baby Gaga z Tesca? jsou stejne dobre jako Huggies, ale levnejsi, gumicka na zadech je, nam neprotekaji (az na hodne curajici noci) a v akci jsou jeste vyhodnejsi (my mame ty ruzove c. 4)

"zarli na plotnu" me teda rozesmalo :wink:

do 6. to chteji kvuli pripadnemu vyplaceni rozdilu mezi nizsi pomernou materskou nez je rodicak (na ucet to chodi kolem 10.)

zarlit bude, to je jasny, ale musim se snazit, aby co nejmene

jj, uz ma rad predcitani, asi tak 3 mesice jime rano a po spani s knizkou s rikankama, pisnickama a pohadkama (ale musi videt obrazek k pohadce, jak otocim na dalsi stranku, kde uz obrazek neni, tak protestuje a otaci zpet, takze kdyz tu pohadku neznam zpameti, tak ma smulu, protoze pak pohadka chte nechte konci :sweat_smile: )

mas pristi tyden velky UTZ?
25. čer 2011 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
luccii - ne, nezkoušela, ale děkuju za tip, podívám se tam. a noci mi až tak nevadí, protože Karimek už se teď během spánku tolik nepočurává. už se mi párkrát stalo, že měl ráno plenku skoro suchou, mohl se do ní vyčurat tak jednou. někdy je to samozřejmě víc, ale ne tak, aby nám to proteklo. zato teď jak má ty obyč plenky, tak včera dopoledne jsme ho přebalili a při obědě byl mokrý úplně všude :unamused:
tobě chodí peníze kolem desátého? mně to první čtvrt rok posílali 15. a pak už vždy kolem 20., jen v prosinci před Vánocema to chodí většinou trošku dřív.
takže potřebujute knížky s obrázky na každé stránce. já tu několik takových mám, ale Kája jen listuje a komentuje si to, ale u čtení nevydrží. ale je fakt, že jsem to teď delší dobu nezkoušela, třeba už do toho dozrál... ale zatím ho uspí zpívání, případně mp3 z pc, tak na knížky nespěchám. kde jsou ty časy, kdy se položil a po chvilce sám usnul... teď už občas vzdoruje, ale muzika to zachání (téměř od narození miluje třeba Can't Help Falling In Love, ale pouze verzi od UB40 :grinning:).
v úterý jdu na poradnu (měla jsem jít o týden dýl, ale je svátek, tak půjdu už těď), to mi říkala, že mě pošle na krev a předpokládám, že mi dá i žádanku na velký utz. já už sice budu ve třicátém týdnu, ale moje doktorka 29+něco bere pořád jako 29. týden, takže má času dost, protože na utz mě pošle až v tom 32.tt... takže půjdu nejdříve za dva týdny... to samé s váhou. když přiberu třeba půl kila, tak to zaokrouhlí dolů nebo nahoru, jak se jí to hodí... když jsem s Karimkem na začátku shodila 4 kila, tak mi váhu do průkazky upravila, abych prý měla nějaké přírůstky, když jsem těhu... takže já už ji beru s rezervou a jsem v podstatě ráda, že utz nevlastní a posílá mě k lidem, kteří tomu rozumí :sweat_smile:
26. čer 2011 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Kato uprimne receno vlastne nevim, kdy mi posilaji penize, ja myslela, ze 10., ale muzu se mylit
no to je zvlastni, ze utz nema, ja myslela, ze ho maji uz vsechny gynekolozky

my ted byli 4 dni u tchynovcu na chate, az na pocasi to bylo prima, nebyla jsem na Vojtika sama, moc varit jsem nemusela, jen polivky a Vojtik byl v prirode, na zahrade, vecne zamazany a spokojeny :slight_smile:

boooze, to to leti a ja stale nemam sbaleno do porodnice a nezacala jsem prat.... a to mame pristi tyden dovcu! jeste nevim, zda taky pojedu, uvidim, co mi zitra rekne v poradne
6. črc 2011 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
luccii - všichni gynďáci, kromě té mé :sweat_smile: ale jak jsem řekla, ona je taková... nemůžu najít ten správný výraz, abych někoho veřejně neurážela... tak jsem ráda, že mě posílá do centra lékařské genetiky, kde jsou profíci. za týden mě tam čeká poslední utz, tak jsem zvědavá. jinak jsem se vážila a mám +6,5 kg, tak podezírám váhu, jestli není rozbitá, protože pupana mám slušného. myslím, že většího než s Karimkem a to mám minimálně ještě dva měsíce před sebou :sweat_smile:
Kája chodí skoro každý den po obědě hrát si se strejdou na dvorek, takže o zamazání a klíšťatech vím své :slight_smile: ale on se dokáže parádně zřídit i doma - napije se a co už nechce, vyleje. ideálně na sebe nebo na stůl, kde to následně rozpatlá dřív, než stihnu zakročit :sweat_smile: ale jinak bych byla ráda, kdybych s ním mohla být doma alespoň přes víkend úplně sama... věčně poslouchám stížnosti, jak něco zničil, co bych měla a neměla dělat... no všechno má něco :wink:
teda, dáváš si na čas a pak to nestihneš :grinning: já byla včera probrat ty oblečky a s hrůzou jsem zjistila, že krom poděděných, minimálně třicet let starých dupaček tam nemám žádné novorozenecké kalhotky, takže budu muset dokupovat. nevím, co jsem tenkrát oblékala Karískovi... :confused: od půl roku už tam toho mám docela dost, ale ta nejmenší čísla mi jaksi chybí...
když bude přát počasí, tak do konce měsíce bych ráda měla věcičky alespoň na první tři měsíce přichystané a hned potom se vrhnu na tašku. raději budu sbalená o týden dřív než pak pro to z porodky posílat rodinu :wink: ale já mám oproti tobě šest týdnů čas navíc ...
tak jsem před chvilkou zjistila, že v Červeném kříži mají probíhat nějaké prázdniny, vypadá to, že ale až od srpna, tak doufám, že se zítra nepofuním na kurz zbytečně :sweat_smile:
kam byste měli ject na dovču?
a jak jsi pořešila ten formulář?
6. črc 2011 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@laska.nezna.hranic tyjo, poslouchat stiznosti na maleho by se mi taky nechtelo :confounded:
vidis, Vojta piti plive a jidlo nekdy taky, jsou to rostaci :grinning:
zitra bych si mohla sbalit do porodnice, ale nema to smysl, stejne jedem pryc (k Jihlave) :wink: pry mam stale CS 2, takze tehotensky a ne predporodni nalez, tak muzu jet
ja pribrala presne dvojnasobek toho, co ty :sweat_smile:
kamaradka se stejne starymi detmi, jako budeme mit my, psala, ze nic nestiha, ze malej (2 roky) desne zlobi apod. - ocekavam to samy a desim se toho :pensive:
7. črc 2011 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
luccii - všichni malého milují, ale když otrhá lišty po celém schodišti, pomaluje byt roztomilými šnečky nebo bouchne do prosklených dveří, tak je jasné, že z toho nikdo radost nemá, když se to stane opakovaně. tím spíš, že podřezané žíly u batolete bych asi těžko vysvětlovala :sweat_smile:
tak s pliváním pití už malej snad přestal, ale když nedělá tohle, najde si jinou zábavu, vždy podle toho, jak roste a co ho baví. po zdi už taky skoro nekreslí a když se na to chystá a já ho okřiknu, tak psací nástroj okamžitě odevzdá a jen se culí, nevzteká se, protože si uvědomuje, že dělá lumpárnu. tak pokrok :slight_smile: ale ještě toho musíme hodně vychytat :slight_smile: s jídlem to měl jeden čas tak, že jak byl zvyklý se po koupání mazat krémem, tak si mňamku nabral do dlaně a rozmazal si to po obličeji. z toho už taky ustoupil. uši si chce taky čistit sám, to samé zoubky, ale ty pak ještě přejedu, i když to podle něj už není třeba :grinning: strašně rád o sebe pečuje :grinning: ale všechno musí dělat sám.
a ty už máš všechno potřebné nakoupeno? dává vaše porodnice maminám něco (jako vložky, kalhotky, plenky apod.)?
já se neděsím ani tak malého, jako sebe. jsem totiž od přírody líná (i když nevím, jestli s prckama je vůbec možné být), ale hlavně mám větší potřebu spánku a nechci si ani připouštět, že by Sofík byl jako Karimek, kdy první dva měsíce neusnul dřív než ve dvě v noci a pak vyžadoval papat max. po dvou hodinách. sice je to hrozné, ale kolikrát jsem byla tak hotová, že všichni ostatní slyšeli malého plakat dřív než já a to mám postel hned vedle té jeho :sweat_smile: a to byl mrňous jeden. teď na mě budou dva. ale i tak se strašně těším a jsem ráda, že Karimek nezůstane v životě sám.
jinak myslím, že mimčo přijme v pohodě, jediná věc, kterou očekávám, ale asi je to normální, že se bude chtít mazlit ve chvíli, kdy budu kojit a to nevím, jak pořeším, protože on není moc mazlivý, ale když mě potřebuje, musí to být okamžitě a nikoho jiného nechce... no ale třeba to nakonec všechno bude úplně jinak, než si myslíme :wink:
jak se teď cítíš? řekla bych, že já ten tvůj blížící se termín řeším možná víc, než ten svůj, protože to beru tak, že já to mám ještě daleko. ale ty už budeš za měsíc (ne-li dřív) chovat :slight_smile: anebo si to ještě nepřipouštíš?
jména už jste rozhodli? :slight_smile: nebojíš se, že budeš zklamaná, pokud byste měli zase klučíka? já vím, že tohle je pitomá otázka, nemyslím zklamání v pravém slova smyslu, ale snad mě chápeš. ptám se, protože já si vždycky přála holčičku, ale jsem ráda, že vím, že je to kluk, mohla jsem se s tou myšlenkou zžít a už si kluky představuju, jak spolu dovádí :slight_smile: tak mě zajímalo, jestli ti to je jedno nebo bys taky to či ono pohlaví radši, kdyby si šlo vybrat.
8. črc 2011 v 00:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj Kato, dnes jsem doprala a dozehlila (s mamcinou pomoci, je tu u nas na par dni a jsem za to rada, uz me vse zmaha) a jeste musim dobalit do porodnice (byli jsme na dovce v CR, s kamarady, a tak jsem to nestihla driv)
v porodnici davaji jen 5 plen na den a obleceni, zavinovacku a plenu pod hlavicku (jo a masticka na zadecek tam je taky)
no s mazlenim je to u nas podobne - Vojtikovi taky budu chybet asi nejvic pri kojeni, ale myslim, ze bude zarlit i jindy - prebalovani, chovani apod.
jmena mame jen na pul - holcici ano, klucici stale bohuzel ne (pocitam s klukem, takze zklamani snad nebude :wink: )
na mimiska se moc tesim, ale priznam se, ze se desim toho, jak to budu s Vojtikem zvladat - ted se desne vzteka a to se staram jen o nej (jo, taky jsem hodne lina :sweat_smile:)
jak se citis ty?
20. črc 2011 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
luccii - no já už myslela, že se ukážeš až po porodu, už jsem měla strach, jestli ses nerozsypala dřív :slight_smile:
když to půjde, dej mi vědět, než vyrazíte do porodky, budu na vás myslet :slight_smile:
já mám oblečky na první půlrok už nachystané (víc zásluhou maminy než mojí, vše mi vyprala a já si to jen přežehlila), jen musím něco málo dokoupit, ale není to úplná nutnost, takže v podstatě mi zbyly jen čtvercovky, (ty byly vyprané i vyžehlené, ale ležely dlouho ve skříni, tak radši ještě jednou) ale k těm si budu dokupovat tetra osušky, protože ty poděděné se mi nějak rozpadly, tak se to pak vypere a vyžehlí všechno najednou. jakmile mi přijdou penízky, napravím to, ale už to nebudou stresy. spíš mám problém s pomůckama, protože musím koupit novou vaničku, ta předešlá mi nevyhovovala, byla strašně dlouhá a úzká, přebalovací podložku a takové věci. přemýšlím ještě nad jedním kompletem s nebesy, protože s nebesy mám jen jeden a když se to pak pere, tak by na malého svítilo, což nechci, zvlášť, když to v zimě nebude tak schnout. bylo by to i se zavinovačkou, kterou bych taky ráda ještě jednu. ale jak jsem řekla, není to nic, co by mě tlačilo. tašku do porodnice bych si ráda nachystala dřív. jestli bude Sofienek jako Karimek, tak se sice ven moc nepodere, ale předčasný porod kvůli odtoku plodovky mě děsí, tak to chci mít dřív, než to pak nechávat na rodině. navíc mám teď k tomu úplně jiné starosti, lítám s Karískem po vyšetřeních. udělaly se mu vzadu na krku a na hlavě takové bulky, modlím se, ať je to jen tukové, ale nechci to podcenit, tak jsem ho vzala k doktorce. ta nám vypsala žádanku na krev na tolik případných nemocí, které chce vyloučit, že nám to v laborce ani nechtěli nabrat a jestli nemůžeme přijít jindy. tak to jsem zamítla, protože potřebujeme vědět co nejdřív, oč jde a na výsledky tolika nemocí se chvíli čeká. navíc malého jsem kvůli tomu musela budit a musel být nalačno, do města musíme dojíždět, tak tam nebudu jezdit x-krát za sebou, tím spíš, když jde o dítě. blbý je, že on od posledního očkování má panický strach z doktorů, takže hned ve dveřích vždy propadá zoufalému pláči a snaží se utéct. trhá mi to srdce, tak tím spíš je vždy nejlepší odbýt si to co nejdříve a nejrychleji. ale nejvíc mě vytočilo, že co by to udělali co nejšetrněji, tak mu spíš ještě ublížili. nemohli se rozhodnout, kde to nabrat, tak mu zaškrcovali jednu ruku přes druhou, kluk už je měl modré. pak místo toho, aby napíchly kanylu a nechali to klasicky vykapat, tak mu to vycucávali stříkačkou s dlouhou jehlou, a jedna laborantka mu tu ruku kroutila do prostisměru, což muselo být nepříjemné, tak pak jsme mu s ručičkou nechtěně cukli a ta, co to nabírala, mu ručku probodla skrz žílu do masa snad až na kost. tak se mu v tom začli šťourat tou jehlou sem a tam a ještě byly vzteklé, že ho špatně držíme, že má gumu na ruce utaženou moc anebo naopak málo... jsem byla rudá vzteky a lítostí, malý byl úplně k neudržení (jinak bolest snáší na malé dítě poměrně dobře, tuhle si zase rozsekal kolínko, krev tekla proudem, ale on ani nepípl, jen koukal, co to je to červené :slight_smile:), já slzy v očích a výčitky, že to možná šlo i jinak... blbý náběr a scéna jak z hororu a to jen proto, že se jim do toho nechtělo a chtěli si to ulehčit... a ještě se mě zeptali, co malému je, že má náběr tolika ampulí, že to u dítěte není normální. jaksi jim nedošlo, že tu krev mu berou právě proto, abych to zjistila. kdybych věděla, z čeho to má, tak tam nelezu a nevystavuju ho strachu a bolesti. vím, že se mu můžou dít i horší věci, ale mě to tak mrzí :frowning2: a včera jsme s ním byli na utz, já té zprávě moc nerozumím, ale mělo by to být nezhoubné, tak alespoň to. teď čekáme na výsledky té krve a příští týden jdeme ještě na kontrolu. ségra pátrala, tak říkala, že i kdyby se nějaká ta nemoc potvrdila, tak na všechno jsou antibiotika a pokud to bude tukové, tak ho to nijak neohrožuje. tam je zase mínus to, že buďto mu to zůstane nebo se to bude řezat, což se mi nelíbí tak ani tak. tak nevím, jestli je lepší, aby se nějaká nemoc potvrdila a léčila, nebo aby nic nenašli, ale pak zase nebudeme znát příčinu.... každopádně mi to dělá starost a do toho mám ještě své doktory... to je tak pokaždé, vždy se to sejde všechno najednou. nevím, jak to budu dělat se dvěma prckama. ještěže mám rodinu.
vy jste dobří, to zase budete jméno vybírat až na porodním sále? :grinning: fakt počítáš s klukem? já myslela, že se připravuješ spíš na holčinu. mám podobné pocity jako ty. poslední dny mě už bříško dost omezuje (nechci použít slovo obtěžuje, ale je to tak). tak bude úleva, až bude malý venku. nemám sice takové těhu problémy jako tenkrát, přesto si připadám daleko nemotornější. na druhou stranu se doopravdy bojím, že to nedám (jasně, budu muset, ale nerada bych, aby to bylo za cenu zhroucení nebo abych pak byla na děti protivná). kdybych alespoň neměla takovou potřebu spánku nebo mi děti pak usínaly plus minus nastejno. ale to asi nehrozí, tím spíš, že Karísek má režim posunutý. no jsem na nás zvědavá :slight_smile: kéž by se nám to alespoň povedlo přirozeně. být po císaři odkázaná, kdo mi dítě přendá se sedačkou do auta je fakt nepříjemné a představa, že Karísek bude chtít pochovat, já nebudu moct a on nebude rozumět tomu, proč ho nechci, mě trápí. možná zbytečně a dopředu přemýšlím nad zbytečnostma, ale mě prostě trápí všechno :sweat_smile:
ty jsi líná? na mě působíš jako aktivní, myslela jsem, že jste spíš taková sportovně založená rodinka.
ještě jsem se tě chtěla zaptat na názor ohledně očkování TBC.
20. črc 2011 ve 23:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
teda Kato, to byl hruzny zazitek na te krvi - chudacek Karisek! :cry: snad to nic nebude a snad nebude treba nic rezat, mohlo by to zmizet i samo, ne? dej vedet, az budete mit vysledky...
vidis, tetra osusky bych uzila asi take, a nejake ctvercovky asi taky, uz je mame taky ponicene... reknu mamce, zda by je koupila, tady neni kde, kdyz chce clovek ty kvalitnejsi, ty ridke, co maji vsude, nema cenu kupovat... prebalovaci podlozku Vojtik dost znicil, nova se mi kupovat nechce, zkusim pres ni neco prehodit a kdyz bude mimco hodne curat behem prebalovani, tak asi novou poridim
no snad az na porodnim sale to jmeno vybirat nebudeme :wink: minule jsme ho dovybirali v aute cestou po porodnice... jo, pocitam s klukem :slight_smile:
lina jsem, kdybych nebyla, tak ted uklizim, ale ja jsem tak unavena a lina, ze to ted neresim, zas takovy neporadek tu neni, spis jen podlaha by potrebovala vytrit a taky prch sestrit (asi to dam manzelovi za ukol, az budu v porodnici :wink: )
s tim TBC nevim, zeptam se kamaradky pediatricky a pak nasi pediatricky a podle toho se rozhodnu...
radsi si nepredstavuj ty nejhorsi scenare, pokud to jde :wink:
ja ted dva dny skoro nespala, asi telo citi blizky porod (predminulou noc jsem spala tak 2 h a dnes 3 - 4) - proste nemuzu zabrat a to bud hned ci az po nocnim curani (uz chodim 2 x za noc a k tomu brzo rano, no a to nemluvim, jak casto pres den :wink: )
23. črc 2011 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
luccii - byl to jen náběr, ale byla jsem v šoku, že k dítěti, které má takový strach, měli takový přístup. ono to takhle možná nevyzní, ale kdybs ho viděla... :frowning2: kdyby takhle bodli mě, tak něco uvidí a to jsem dospělá a myslím, že bolest snáším relativně dobře. ale když se koukáš na své dítko, bolí to i tebe. však to sama znáš.
ségra byla u naší pediatričky odnést zprávu z ultrazvuku a prý mám být v klidu. krevní testy taky neprokázaly žádnou z těch nemocí, tak mi doktorka vzkázala, že nemusím ani na kontrolu, že stačí jen pozorovat a že se mu na to koukne příležitostně, třeba až půjdeme na poradnu s miminkem. na jednu stranu jsem moc ráda, na druhou si říkám, že se to neudělala z ničeho, tak nevím. asi mi nezbyde nic jiného, než doktorce věřit. je fakt, že ona je poctivá na můj vkus až moc, raději udělá o vyšetření víc, než by něco podcenila a určitě s tím má víc zkušeností než já. ale když se jedná o mého Koblížka, tak ten strach tu bude asi vždycky no. prý to možná už nezmizí, ale jak bude malej růst a mohutnět, tak by se mu to do dospělosti mělo ztratit, myslím jakoby "zarůst". nevím, jak to přesně napsat.
já právě taky vůbec nevím, kde by se daly ty klasické silné tetra plenky koupit. oni je prodávají všude, ale jak říkáš, jsou skoro průhledné a i na omak mi přijdou drsnější. čím novější výrobek, tím horší kvalita (ale taky vyšší cena).
přesně jak říkáš, taky je to u nás víceméně o tom prachu, jenže mám černý nábytek i tv a do hodiny je na tom všechno zase vidět, když v té místnosti i spíme. a já když už se k něčemu dokopu, tak to musí chvíli vydržet, jinak mě to zradí pouštět se do toho znova. ale vím, že je to třeba. a to bychom ještě rádi vymalovali, aby mimi přišlo do čistého a taky se musíme trošku zbavit těch Karimkovo šnečků :slight_smile: kdyby někdo přišel, tak je to tu počmárané jak v cirkuse :sweat_smile: ale dokud měl to umělecké období, tak to nemělo cenu. tak snad se to všechno stihne.
já to tbc naočkovat nechám. doma jsme to probírali a tak nějak jsme se shodli, že jo. člověk nikdy neví, na koho kde narazí a raději ho nechám píchnout, než pak léčit. ono totiž cpát se lékama několik měsíců a absolvovat x rentgenů během krátké doby zrovna není to, čemu bych své dítě chtěla vystavit. sama jsem si tím prošla. hodně lidí proti očku zbrojí, ale já neznám nikoho, komu by způsobilo problémy. a ti, co to tvrdí, nemůžou nijak dokázat, že je jejich dítě "postižené" právě kvůli téhle vakcíně. naopak si myslím, že díky očkování se dost životů zachránilo. jenže to se těžko zjišťuje, protože lidi to berou jako že ta nemoc už dneska neexistuje a tudíž je pro ně očkování zbytečná zátěž. nevím no. ale my do toho půjdem. příští léto pojedeme za tchánovcema a to malému nebude ještě ani rok. a kdoví, s kým tam přijde do styku, protože dřív se u nich očko neřešilo. a i kvůli hexe by to bylo dobré, abychom to stihli. moje doktorka mě docela překvapila a říkala, že čím dřív, tím líp. spíš jsem myslela, že bude proti... ale když jsem jí řekla, že budeme s dětma pobývat mimo ČR, tak to vůbec neřešila, naopak mi radila, abych si to zajistila už v porodce. ale ti mi zase řekli, že si to mám pak vyřešit s pediatričkou, tak nevím, kdo nás na kalmetizační nakonec pošle. prý se tam musí objednávat dost dopředu... kdyby to udělali na přání hned v porodce, tak je to lepší, ušetří to běhání i čas, protože se pak oddaluje hexavakcína. ale co se dá dělat.
teda, já spát takhle málo, tak mě to zabije. já v noci chodím tak jednou, vyjímečně dvakrát, přes den normálně, což jsem ráda. s Kájou jsem byla strašný "učůránek" :grinning: kdy jdeš na kontrolu? máš už nějaký nález? já na tebe myslím, kudy chodím :slight_smile: ti pak budu závidět, že už máš drobečka u sebe :slight_smile: mě dneska tak divně bolí na straně břicha, ne že by se to nedalo vydržet, ale je to nepříjemné. takové jakoby bodnutí, když to nečekám. přitom v těch místech by měl mít dle utz prdelku. nechápu :slight_smile: ale přijde mi, že děloha je využitá na maximum a já přidat milimetr navíc, tak prasknu. ještěže mě netrápí jizva (sestřenka říkala, že po sekci v těch místech vůbec nic necítí, tak si dělá srandu, že je mrtvá na spodek :slight_smile:) neumím si představit, že tam ještě alespoň těch šest týdnů bude růst. to už snad nejde. pořád jsem vypadala spíš vyžraně než těhotně a teď mám problém i sedět. strašně mě tlačí na žaludek, nesnesu podprsenky s kosticí, ani kalhoty na gumu, když ležím na zádech, bolí me kostrč, když na boku, bolí mě kyčle a to ani nemluvím o křeči v lýtku, která mě ráno probouzí. na jednu stranu si říkám, že tam musí být co možná nejdýl, na druhou se už těším, až bude venku. asi nevím, co chci :slight_smile:
nevíš, co se stalo s ostatníma holkama? už ani dont sem nechodí... :confused:
23. črc 2011 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no to si ani nechci predstavit, jaky to musel byt desny zazitek na te krvi! :frowning2: tak nastesti ze uz vas ted zadne dalsi vysetreni neceka a ze je vse OK! :slight_smile:
ja to TBC jeste neresila, ale koukam, ze si o tom taky budu muset sehnat vic info - ale asi jen od te kamaradky, v porodnici a u pediatricky
na kontrolu jdu v utery, minule me nevysetrovali, takze nevim, zda mam nejaky nalez
no to te chapu, me se taky prcek tak hodne hybe, az to nekdy dost boli
ja taky nevim, zda chci porodit driv ci ne, protoze ted se staram jen o jednoho prcka, ale zase bych se rada uz zbavila briska a videla naseho druhyho prtouska :wink: ale jo, chci porodit driv, protoze to cekani je nejhorsi psychicky - urcite me kvuli tomu ceka par temer neprospanych noci, jak na to kolem porodu a prcka budu myslet...
kde jsou holky, nevim :confused:
a kdy mas ty dalsi vysetreni? nalez asi jeste nemas, vid?
24. črc 2011 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak pokud se budete na dovče a tak držet spíš jen v ČR, tak i kdyby ses pro něj rozhodla, tak to asi bude stačit až v těch doporučovaných dvou letech po základní sadě očkování. takže teoreticky bys měla ještě dost času na přemýšlení. ale já si to vzhledem k té cestě (a nejen kvůli ní) chci s malým odbýt hned, protože po hexe už by nám to bylo k ničemu, takže musíme před. tudíž čím dřív, tím líp, abych mohla odject klidná a nemusela zpátky spěchat jen kvůli dalšímu vpichu hexy. teoreticky by nám to mělo vyjít i v případě, že by se nám to hůř hojilo. Karimkovi to zhnisalo, řezali mu to, takže jsme měli hexu o měsíc odloženou, ale myslím, že to vůbec nevadilo. on celkově byl takový smolař. s pupíčkem taky byly problémy, nechtělo se mu to zhojit, takže jsme ani nemohli koupat... teď jsem tu viděla dost fotek, kde rodiče děcka máčí ve vaně a ještě ani nemají odpadlý pupečník... to bych neriskovala. proč koupat za každou cenu? když už, tak mimi stačí otírat. alespoň já v tomhle nespěchala.
no takhle, já prcka rozhodně nijak vyhánět nebudu, čím déle tam bude, tím lépe pro nás pro všechny (snad si vybere nějaké pěkné datum) :slight_smile: pak už se do bříška nevrátí. ale občas je to fakt náročné. ale pak si vždycky řeknu, že ty už to máš za pár a že na tom musíš být hůř, tak si pak přestanu stěžovat :slight_smile: je taky možné, že ho budou vyhánět doktoři, ale zatím je ještě čas, protože třeba na tlak už dneska beru prášky a zatím ho mám v pohodě. tenkrát mi to kvůli tomu a bílkovině v moči vyvolávali, ale myslím, že ani já a ani Karimek jsme na to ještě připravení nebyli. to už je ale dneska jedno...
jakto, že tě nevyšetřovali? proč tam tedy chodíš? :slight_smile: zvlášť teď by tě měli hlídat nejvíc, ne?
já jdu taky v úterý. to by mělo být poslední běžné vyšetření a pak už bych měla chodit na monitory (moje doktorka si polepšila, za Karimka jí stačil zvon na pupek :sweat_smile:) takže ti povím až v to úterý. ale nebojím se, že by tam nějaký nález byl. ale už mi možná napíše papír na mateřskou a na jména pro miminko... takže další lítání po úřadech, protože budu muset na socku, aby mi dali razítko pro pracák, že na MD nemám nárok a to mám od nás přes celé město... :rolling_eyes: a co ty, máš tu mateřskou vyřešenou, jak jsi říkala, že to nějak nestíháš...?
24. črc 2011 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
u nas na sestinedeli taky nase miminka koupaly a odpadly pupecnik nemela, takze kratke koupani snad nevadi...

jj, do dvou let urcite nikam do zahranici nevyjedeme a pokud, tak jen treba na Slovensko jako s Vojtikem...

ja ti nevim, sestra rikala, ze se pokazde vysetrovat nemusi, ale zitra si to vydupu, prcek sebou desne mele a chci vedet, ze je OK

nemam stale jeden papir od prazske OSSZ, ted jsem koukala na ucet, ze mi kvuli tomu misti urad prace neposlal pomernou cast za zbytek rodicovske a ted si uvedomuju, ze ani prvni materska mi neprisla! :unamused: jestli oni v praci nemaji stary cislo uctu :fearful: nikdo se me na nej neptal - ajeje, to budu muset ted jeste resit...

dnes jsem byla na zopaknuti dychani a tlaceni u porodni asistentky a reknu ti, ze mi to pripomnelo porod a zacala jsem mit strach... ale co, zvladly jsme to poprve, zvladneme to i ted, ne? :wink:
25. črc 2011 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
luccii - u nás v porodce se bleskově vykoupe jen jedno miminko jako model pro ostatní maminy, myslím, že to dělají jen jednou týdně, protože já tam byla šest dní a krom té zaškolovací hodiny to jindy nedělali. ale jinak až do zahojení zákaz. a já s tím souhlasím. mimča není vůbec třeba koupat. tím spíš, že mají nezhojenou ránu. jinak jsem myslela, že pupečník se dneska už běžně odstraňuje... u nás to tak dělají.
je pravda, že ne každý doktor vyšetřuje, ale pokud by to tak nebylo, neměla bych žádný důvod tam chodit. tlak a váhu si můžu hlídat i doma.
no, tak si to pořeš co nejdříve. o peníze sice nepřijdeš, ale zbytečně na ně budeš čekat...
taky jsem na poslední hodině kurzu měla takový zvláštní pocit, jakoby strach. přitom si myslím, že to jinak beru dobře, když vím, co mě čeká. mno tak ono nám ani nic jiného nezbyde, a kdybychom to náhodou nezvládly my, zvládnou to za nás doktoři. ale mimčo se nějak ven dostat musí :wink: ale chápu tě, může to přijít kdykoli a už to čekání je nepříjemné. ale určitě to budeš mít bez problému. nebo se bojíš nějaké konkrétní komplikace?
25. črc 2011 ve 23:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
u nas koupou kazdy mimco
pupecnik se odstranuje, pahyl se nechava odpadnout (aspon u nas)
bojim se jen bolesti :stuck_out_tongue_closed_eyes: a abych zase nezapomnela, jak dychat a tlacit...

dneska jsem stravila v nemocnici 2 h 20 min :unamused: plna cekarna... CS mam 5 - 6 (pry je to dobry nalez., ale nic vic nerekl), monitor OK, UTZ nedelali...
prijde mi, ze mam brisko niz, ale co ja vim...
26. črc 2011 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
luccii - tak ono je to v každé nemocnici jiné a i co mamina, to jiný názor :slight_smile:
no jasně, myslela jsem pahýl, ale je mi to takové nesympatické slovo :sweat_smile:
tak já se zase bolesti už nebojím, vím, jaké to je. jasně, bolí to, ale tak nějak zvláštně. vlastně se na to tak trochu těším, přeci jen to s sebou nese zázrak a neděje se to každý den. alespoň bude na co vzpomínat :wink: osobně mi vypalování bradavic nebo tetování přijde horší :stuck_out_tongue_closed_eyes: a ten výsledek stojí za to :wink: já se zase bojím různých komplikací. ale snad nebudou, tentokrát bych to ráda dotáhla do konce. jen doufám, že nebudu tak unavená jako minule, usínat mezi kontra je docela vtipné :sweat_smile:
tak vzhledem k tomu, v jakém jsi týdnu, bych taky řekla, že CS 5-6 je dobré. a ty sama na sobě už něco cítíš? a kdy jdeš na další kontrolu, pozítří?
u nás poradna taky dobrá, akorát mám hraniční výsledky z krve, tak mi napsala železo. a zapomněla mi vyplnit graf, takže váha, fundus nebo hodnota CS se tentokrát nějak neřešila. ale kdyby něco, tak by mi to asi řekla. a příště jsem objednaná na monitor, tak tam musím být načas. snad budu mít pro malého hlídání. jinak jsem vyfásla ty papíry. napsala mi MD od 1.8. kdy myslíš, že bych na socku měla zajít? dřív než toho prvního asi ne, viď, když mi tam napsala, jako že to ten den teprve vyplňovala... mám to přes celé město s přestupem a asi budu muset brát malého s sebou, abych tam nemusela nikoho hnát autem, tak nevím, na kdy si to naplánovat. jedno blbé razítko... stejně nárok nemám, tak by se to mohlo obejít i bez toho papíru... :rolling_eyes: :slight_smile:
a co manža, není už z blížícího se porodu nervózní? zasypávají tě příbuzní telefonáty a sms? :slight_smile:
26. črc 2011 ve 23:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
na dalsi kontrolu jdu za tyden, no a citim s etak, ze bych mohla rodit hned, ale ono je skutecne kazde tehotenstvi jine, takze kdovi... :wink:
dneska jsem byla za tehu cviceni, tak jsem zvedava, zda ho stihnu i za tyden :wink:
no s tim papirem nevim.ale asi bych se tam nehnala, kdyz na to nemas narok...
tak jsem se ptala manzi, zda je nervozni a pry asi ne :sunglasses: vsak on nerodi, ze jo? :grinning: nasi sem tam zavolaji a jinak jsou ostatni ohleduplni :slight_smile: vzdyt jeste nejsem v terminu
jsem hrozne zvedava, co bude Vojtik rikat na mimco :slight_smile: ty asi taky, vid?
27. črc 2011 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
až za týden? já poslední dva týdny chodila na monitor do porodky ob den. ale to bylo možná i tím, že se doktorce nezdály ozvy.
to ještě chodíš cvičit? já mám dost velký problém se i přetočit v noci v posteli nebo se zvednout a dokulit se na wecko :sweat_smile:
nepoženu se tam, ale ráda bych to měla odbyté, protože to není jediné, co budu muset vyřídit a nechci, aby se mi to moc kupilo. navíc hned za sockou bydlí teta a prý mi ještě nějaké věci půjčí, tak to tam půjdu rovnou probrat, abych věděla, co teda budu muset dokoupit a s čím vystačím.
právě proto, že nerodí, bývají chlapi vyprdlí, protože oni neví, jak se žena cítí, takže jsou pořád ve střehu. samozřejmě ne všichni.
termín je jen orientační, k tomu bych se moc neupínala, pokud nemáš naplánovaného císaře :grinning: ty jsi docela pohodářka, viď? :slight_smile: neřešíš termín, jméno, jestli máš sbaleno... :slight_smile: sranda. já to nechat na poslední chvíli, tak sto pro rodím předčasně :sweat_smile:
já myslím, že Vojtík mimčo přijme v pohodě. možná zezačátku bude nemile překvapený, že s "tím" nejde nic podnikat a ještě "to" vyžaduje veškerou máminu péči, ale jen co se dá mimčo do pohybu, budou kámoši. je ještě dost malý, určitě si snadno zvykne, že není jedináček.
to víš, že jsem taky zvědavá, ale zatím ty obavy nejsou nijak veliké. je to jen jeden z možných scénářů, ale spíš si myslím, že bude mít z brášky radost. jakmile vidí cizí mimi, tak by ho hned pomuchloval :slight_smile: a s pejskem se taky rychle skamarádil a to předtím s žádným do styku nepřišel. tak snad se nemýlím, to by bylo na palici. ale v každém případě se všichni budeme muset nějak zžít :slight_smile:
28. črc 2011 v 01:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jeste nerodim, ale uz jsem mela namale :wink: v nedeli v noci mi zacaly kontrakce po 7 - 10 minutach, ale za 3 h odeznely, v pondeli byly nepravidelne a dnes uz nic; dnes poradna, monitor, vse OK a pri starem... jedna alternativne zamerena slecna me odhadla na 3., tak jsem zvedava :wink:

mne se hybe jeste celkem fajn, teda dnes uz hur, ale jestli neporodim ani zitra, tak jdu na cviceni, aspon si tam pokecam s holkama a nasi PA, ktera cviko vede :wink: mam tu ode dneska mamcu, takze Vojtik je zaopatrenej, ted muzu rodit hned :slight_smile: ale manza je v rozkladu :frowning2: hybl si se zady a ted ma asi strevni chripku, ktera nastesti uz ustupuje, tak snad bude rodit se mnou...

jdu se jeste nacpat, az budu rodit, tak si uz nic nedam :wink: papa
2. srp 2011 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda holka, já už myslela, že další příspěvek budeš psát s mimčem v náručí. to jsou nervy s tebou :slight_smile: jak dlouho u vás případně nechávají přenášet?
na cvičení? teda já tě obdivuji, fakt :slight_smile: nebo chceš mimču pomoct ven?
no jo, ono to nikdy nemůže být podle představ, že? tak ať je manža brzy fit.
copak sis dala dobrého? já si teď skoro každý večer dopřávám melouna a je mi pak vždycky zle. ne že bych se přecpávala, ale jak mi mimčo tlačí na žaludek, tak už toho nespořádám tolik jako dřív, ale zase rychle dostanu znovu hlad, takže bych teoreticky mohla jíst pořád :slight_smile:
smí se u vás v porodce pít?
tak zatím a koukej se hlásit, ať z těch nervů neporodím dřív než ty :wink: :grinning:
2. srp 2011 ve 22:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojky Kato, porad nic :wink: uz bych teda ale rodila, to cekani je dlouhe...
na cvico kvuli cviceni a pokecani s holkama a PA
ja ted vecer jim cerstvy chleba s necim (dokud muzu cerstvy :wink: ) + lneny seminko povareny ve vode s merunkama a dalsim ovocem (treba banany, hrozn. vino, svestky) a jogurtem... a kdyz je nejaky kolac, tak ten :slight_smile:
pit se v porodnici u nas smi
prenaset nechavaji 10 dni, takze kdyz neporodim do patku, tak achich ouvej...
posledni dva dny jsem desne unavena, blbe se mi dycha a uz tyden me poboliva hlava (vcera v porodnici mi rekli, ze se kvuli tomu nemam strachovat)
kluci jeli na kolo, tak to mam klid :slight_smile:
6. srp 2011 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek