• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

My z osmi týdnů a naše batolátka

3. prosince 2011 
jsem ráda, že se hlásíš :slight_smile: myslím na tebe, kudy chodím. třeba si prcek počká na osmého, to je takové pěkné datum :wink:
vyvolání se neboj, nic to není. mě to teda zabolelo, protože jsem to nečekala, myslela jsem, že je to běžná prohlídka, ale ty už bys s tím počítala. a první tři hodiny jsem si nějaké kontrakce vůbec nepřipouštěla. pak mi rupli vodu a rozhodně nemůžu říct, že by bolesti zesílily, jak tu některé maminy uvádí. bylo to pořád stejné, to až k večeru to sílilo, ale bylo to tak postupné, že jsem si to ani neuvědomovala. jasně, bolelo to, ale že bych u toho musela řvát, to tedy ne :slight_smile: lepší mimču pomoct zavčas, než pak mít problémy a řešit to akutně.
a jaký máš tlak? všechno dobré?
tak vidíš, odpočívej, už ti to brzy skončí :slight_smile: já bych odpočívala pořád, ale když ležím na zádech, bolí mě kostrč a na bokách zase nevydržím s kyčlema. mezitím vstávám na wecko nebo přikrýt malého, takže ráno jsem víc unavená než v noci. a to chodím spát opravdu pozdě, takže bych čekala, že lehnu a usnu. nevím, jak to budu dělat s dalším mimískem :sweat_smile: bych potřebovala chůvu sama pro sebe :grinning:
6. srp 2011 ve 14:55  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
jo, mas pravdu 8. je hezky datum :wink: 7. se mi taky libi, 9. taky, 10. jeste jde, ale to je tak vse, protoze uz by to mohlo prijit :sweat_smile:
tak to jsi mela stesti, ja slysela, ze vyvolany porod vetsinou zacina uz dost velkymi bolestmi
tlak OK, 110/80
ja ted chodim spat v 10 :wink: ale cestuju 3 x na WC a nekdy pak nemuzu zabrat (a manza me budi chrapanim :stuck_out_tongue_closed_eyes: )
7. srp 2011 ve 14:56  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojda, tak co, jak se máte? u nás teď nic moc, jsem vůči tobě solidární a od neděle se válím v nemocnici na rizikáči :unamused: jsem říkala, že snad porodím dřív než ty a skoro taky jo :sweat_smile: ach jo, chci domů, stýská se mi po malým... dneska mi donesli notebooka, tak ti alespoň můžu takhle písnout, ale jinak nuda... :rolling_eyes:
10. srp 2011 v 18:45  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
ahoj Kato, tak my uz jsme 4 :slight_smile:
8.8. v 5:38 se nam narodil Toník (50 cm, 3,62 kg)

porod byl ultra rychly, za 2 h 20 od prvni kontrakce, byl lepsi nez minule a na poporodnim jsem pobyla 3 dny
malej krasne bumba (narozdil kdysi od Vojtika), kadi pri temer kazdem kojeni, problem mam jen se silene nalitymi prsy = kameny
Tonicek je moc hodnej, sem tam place, ale nic strasnyho, kez by mu to vydrzelo
zato Vojtik teda "zlobi" dost, no to jsem cekala, ale stejne to prozivam dost spatne
nechci te moc strasit, ale mit doma dva spunty je fakt narocny (nejlepsi je, kdyz krici oba najednou, nebo kdyz kojim a Vojtik se pocura a ted to z nej kape a on zacne behat po pokoji...)

a jak je tobe? proc jsi na rizikovem? drzim pesti, at te pusti :slight_smile:
13. srp 2011 v 19:09  • Odpověz  • To se mi líbí
luccii - super! gratulace veliká! já říkala, že to bude osmého :wink:
krásné míry :slight_smile: chci ho vidět. je podobný bráškovi?
jen necelé dvě a půl hodiny? teda... :fearful: a nejsi potrhaná?
neboj, Vojtík si zvykne a za chvíli už si spolu vyhrají.
tak já to mám lepší v tom, že skoro vždy se najde někdo, kdo mi pomůže. uvidíme, jaký Sofík bude a co udělá s Kájoškem... teď se tím už nestresuju, to je to poslední...

mně je dobře (fyzicky, psychicky je to horší), malý je taky v pořádku, takže vlastně ani nevím... ale přijela jsem v neděli s krvácením, které už dávno přestalo a stejně ho tu nikdo neřešil, a nakonec mě tu drží, protože prý hodně věcí nasvědčuje cukrovce (nepotvrdila se, ale přesto mě tu trápí) a dneska jsem se ptala, jak dlouho mě tu hodlají držet a jedna doktorka řekla, že o mém stavu moc neví (byla tu prvně), ale každopádně že tu zůstanu až do porodu :frowning2: a to je až za měsíc. navíc mě prý vzhledem k tomu, že mě berou jako cukrovkáře nenechají překročit 40. týden, takže jestli malý nevyleze ven sám do konce 39.tt, tak ho vytáhnou sami. ale po císaři se většinou nevyvolává, takže se začínám smiřovat s druhým císařem... :frowning2: moc mi chybí Karimek, chtěla jsem se mu věnovat, co to jen půjde a ani jsem se s ním pořádně nerozloučila. nedokážu si představit, jak bez něj vydržím šest týdnů, než mě pustí se Sofíkem domů... :cry: takže dík za podporu, ale pěsti nepomohou - nepustí mě :frowning2:
13. srp 2011 ve 20:38  • Odpověz  • To se mi líbí
@luccii Luci, taky se přidávám s gratulací :slight_smile: Toník má super míry.. :dizzy_face: A za dvě hoďky... To byla fakt rychlost :slight_smile:

A neboj, ono se to srovná s bráchou... Dej Vojtíškovi čas.. on si zvykne, je ještě malej... mě se Dav zklidnil kolem třetího roku.. Teď krom občasných záchvatů vzteku je úplný zlatíčko.. Někdy o něm ani nevím.

Hlavně, ať prckové hezky rostou a daří se vám :wink:

Káťo, :cry: psala jsem Ti zprávu
14. srp 2011 v 00:27  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Kato, trosku jsem se natrhla, mam par stehu smerem ke klitorisu a dost me boli :unamused:
jezisi, to je mi moc lito, ze te tam drzi a nepusti do porodu :frowning2: to si nedokazu predstavit... navstevuje je Karimek pravidelne? hlavne abys byla v poradku, malej to jiste s pribuznymi zvladne a nejdulezitejsi je ted zdrava maminka a miminko! ale moc te chapu, ze se ti musi strasne styskat - mne stacily 3 dny bez Vojtika...

foto dodam, mozna to stihnu hned
no ja podobu vidim, ale rozhodne ne nejak velkou - maji jinou bradicku a pusinku, od toho nahoru by mohli byt stejni

diky za gratulaci, holky :slight_smile:
16. srp 2011 v 19:01  • Odpověz  • To se mi líbí
luccii - ajaj, bolí mě už jen ta představa. snad se brzy zahojíš :wink: já bych tak rychlý porod nechtěla, ani bych si to nestihla užít. no ale jste relativně v pořádku a to je hlavní. kdy bude holčička? :grinning:
svitla mi naděje a dneska doktor řekl, že by to na propuštění i mohlo být, ale že se poradí s primářem. tak konečně pochopili, že třikrát negativní asi opravdu negativní bude. anebo mají plno a potřebují to tu probrat... ale nechci se radovat, dokud to není jisté.
Karimka mi vodí každý den, ale asi mu nechybím jako on mně. i když to je na jednu stranu dobře, trápilo by mě vidět ho smutného. to bych jim utekla.
a to jméno jste měli vybrané nebo to zase bylo na poslední chvíli? :slight_smile:
tak do roka se děti strašně mění, po několika dnech těžko říct... a jaký je to pocit být dvojmáma? dont to zná, ty už taky, ale mně to teprve čeká. ale nedochází mi to vůbec :slight_smile:
ani nemůžu uvěřit, jak to těhu uteklo, viď?
16. srp 2011 ve 21:06  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Kato, je to zvlastni, ale ja bych klidne brala tretiho kluka :wink: ale reknu ti, malej ted dva dny hodne plakal a ikdyz tu mam k Vojtikovi nekoho (vcera mamca, dnes manzel), tak toho mam tak akorat... takze se desim toho, az tu na ne budu zase sama... Vojtika vezeme k nasim, bude tam cca 3 dny, bude to premiera, chce tam jet a zustat tam, tak snad to prezijeme oba dva, bude mi hrozne chybet... kdyz to nebude zvladat on, tak ho nasi privezou
tak to je super, ze je nadeje, ze te pusti! napis!
jmeno jsme meli v zaloze cca posledni 2-3 mesice, ale vahali jsme :sweat_smile: ale napsali nam ho tam az v porodnici, bylo tam na tom formulari prazdne okynko... :grinning:
tak aspon ze Karimek neni moc smutny, oni te snad pusti a jeste se uzijete :slight_smile:
jaky je to byt dvojmama? narocny, ale krasny :slight_smile: jen je mi lito, ze na oba mam malo casu, kojeni a prebalovani zabere casu celkem dost a Vojtik se nudi a "zlobi" behem toho... ale ikdyz se mu nekdo plne venuje, je ted proste min "zvladatelny", je to prece jen velka zmena a on to takhle ventiluje
uteklo to strasne rychle, to mas pravdu, zrovna vcera jsem si rikala, ze bych to chtela prozit jeste jednou, ale nebudu predjimat, kdovi, jak budeme zvladat deti dve :wink:
drzim ti pesti, at se dostanes domu, mej se pekne, papa
19. srp 2011 ve 12:04  • Odpověz  • To se mi líbí
luccii - věřím, že bys klidně brala i deset kluků :slight_smile: úplně z tebe cítím tu euforii z narození potomka :slight_smile:
chápu, jak ti malý bude chybět, ale určitě to ponese dobře a ty budeš zaměstnaná Toníkem, tak to jistě zvládnete.
s tím mým propouštěním je to takové půl na půl. každý den mi řeknou něco jiného, ale vypadá to, že to záleží hlavně na malém, protože mi vždy ten rozhodující ranní monitor prospí, takže nás pak hlídají dál a čím déle tu budeme, tím menší šance, že by nás do porodu propustili... spíš už s tím přestávám počítat... :unamused:
teda to je něco, vyplňovat papíry až takhle na poslední chvíli, když už jsi měla po termínu :slight_smile: a jaká další jména jste zvažovali?
Vojtík si zvykne. Kája teď rád kouká na Mickeyho klubík, takže pokud mu to ještě chvíli vydrží, budu vědět, že alespoň nějaký čas budu moct věnovat mimískovi, aniž by si toho všiml a měl důvod žárlit.
tak jak to doteď relativně utíkalo, tak mně se ty dny tady tak neskutečně vlečou... :rolling_eyes:
koukala jsem ti na fotky, je pěkňoučkej :slight_smile:
taky už bych malého chtěla vidět a pochovat, ale čím déle tam bude tím lépe pro všechny. snad to uteče nebo ještě lépe, snad mě ještě alespoň na pár dní pustí...
19. srp 2011 ve 20:57  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
ahojky, tak mam za sebou dva dny bez Vojtika (coz jsem dost obrecela) a plne kriku Tonika - zacal vzdy v osm a skoncil ve ctyri odpoledne - sileny, vcera jsem obedvala az po ctvrte, do te doby to fakt neslo :unamused: jestli to takhle pujde dal, tak teda vazne nevim, jak se jeste budu starat o Vojtika a venovat se mu :frowning2: maly breci kvuli brisku

musis prdolku rano na monitoru budit :wink: nebo ani to nefunguje? moc drzim palecky, snad vas pusti!

dalsi jmena jsme ani moc nemeli - uvazovali jsme o Jakubovi, Ondrovi, Jindrovi a Klare

desny vedra, vid? jak je v nemocnici? da se tam dychat? doma mame 27 - 28 st. a Tonik bumba nekdy i po hodine
23. srp 2011 v 18:55  • Odpověz  • To se mi líbí
luccii - jé, to je mi líto, že to těžce neseš a ještě máš problémy s malým. takže ti ten Vojtíkův odjezd ani moc nepomohl...
oni ho budí (i když to fakt nesnáším, vadí mi, že ho pořád někdo leká a narušuje mu přirozený rytmus), krom stojky už na mě zkoušeli všechno, ale když Sofík spí, tak prostě spí a hotovo. už jsme tu vyhlášení, všichni se mi tu smějí, že prý kdyby to sami neviděli, tak neuvěří. tak nás průběžně posílají na utz, který je v naprostém pořádku a jen kroutí hlavou :slight_smile: a dokonce i ta nejpřísnější sestřička doktorovi řekla, že už to nemá cenu řešit, že to máme každý den stejné. ráno skoro rovná čára a čím dýl je, tím je prcek aktivnější. tak už to konečně pochopili a monitory už tolik neřeší. jen tu musíme trčet, kdyby něco. paranoia doktorů z rizika. víme všichni, že tu budu měsíc ležet zbytečně, ale už to nezměním.
to jo, dopoledne to ještě jde, odpoledne by se mohlo zdát nejhorší, ale kupodivu se tu nedá ani dýchat takhle navečer... ležím tu jak mrcha a nemůžu se dočkat rána. doufám, že než budu rodit, ochladí se, jinak na tom sále snad pojdu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. srp 2011 ve 21:14  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
tak se ochladilo, tak snad je ti tam, Kato, lip :slight_smile:
ale teda lituju te, ze tam musis trcet :frowning2:

mne hrozil zakrok v narkoze v patek - mela jsem byt nalacno v sedm v nemocnici a nalez mam uz pry lepsi, ale porad mam jeste v deloze ocistky, ktere neodtekaji, doktor mi poradil pockat a uvidi se na UTZ za tyden... takze zase chodim do nem. na injekce, ktere ty ocistky vyplavuji

to je ale spave miminko! to bude urcite vzorove dite :wink: :slight_smile:
28. srp 2011 v 16:42  • Odpověz  • To se mi líbí
luccii - jo, včera už to bylo snesitelné. alespoň něco. ale kolegyni, co ležela vedle mě v 31.tt se odloučilo lůžko, tak to tu vymalovala načerveno a já viděla i to, co jsem zrovna nemusela. a jak jsem si to vzala, vylétl mi tlak a pak jsem měla strach, že mě kvůli tomu povezou taky. a to to tu bylo tak klidné dopoledne :slight_smile:
hehe, taky se lituji :grinning: ale už to zvládám lépe. naopak moje rodina otáčí a chtěli by malého dostat ven co nejdřív, což se mi moc nelíbí, takže je to tu taková schíza. na jednu stranu chci pryč, na druhou chci malého dopéct co nejdéle... až bude venku a budeme doma, tak se mi konečně uleví. ale to může být až kdo ví kdy... zítra jsem měla jít na vyšetření a probrat to s doktorkou, která tu má rozhodující slovo, ale prý tu teď dva dny nebude a další poradnu má v pátek, tak se asi zatím nic nedozvím. ale ono je to možná dobře, nechci ten termín vědět moc dopředu, protože být vynervovaná třeba týden předem by mě asi položilo :sweat_smile:
to jsou pořád nějaké problémy, viď? tenkrát jsem ležela s paní, která měla stejný problém jako ty, ale vyčistili ji ještě před propuštěním, takže nemusela od miminka, jen šla domů o den dýl. máš kdyžtak nějaké mlíčko v zásobě?
taky to říkám. Kája je po tátovi, tak tohle bude mimčo spinkací po mně :grinning: tak jasně, nespí pořád, ale má prostě svůj režim. začne po obědě a graduje to navečer. ale jakmile se mi podaří usnout, je vyhráno. a když vstávám, tak chrní on. uvidíme, jak na tom budeme po porodu, ale sestřičky říkají, ať si to moc nemaluji. ale myslím, že po zkušenosti s Karimkem už mě nic nerozhází. a určitě nebudu s klukama tak nevyspalá, jako tady :sweat_smile:
28. srp 2011 v 18:39  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
kolik vas je na pokoji? nespis kvuli spolubydlicim ci kvuli prckovi? nebo kvuli prostedi nemocnice? ja jsem teda nevyspala porad a to vic nez poprve, ale to je jasny, ted je vic prace a navic Vojtik vstava bohuzel brzo
dneska jsem se probudila u Vojtika na zemi a byla jsem uplne dezorientovana, kolik je hodin - nakonec jsem si vzpomnela, ze je odpoledne - ja usnula s Vojtikem! :confused: to se mi nestalo silene dlouho, ze bych usnula pres den! no aby ne, kdyz jsem v noci spala stezi 3 h (nechtel spat jeden a pak se probudil i druhy a chtel, abych spala s nim v pokojicku, tak jsem se plizila ven, kdyz usnul a on se probral a volal me zpatky a takhle trikrat) a ted me z toho boli skoro cely den hlava, dneska nastesti nezehlim (zehlim jednou za dva dny :stuck_out_tongue_closed_eyes: )

jj, mam dve davky mlicka v mrazaku, slo to blbe odsat tou odsavackou...

drzim pesti, at je lip! uz se ti blizi termin, takze brzo si oddychnes :slight_smile:
30. srp 2011 v 19:11  • Odpověz  • To se mi líbí
luccii - byly jsme tři, ale paní tuhle porodila předčasně, tak jsme zbyly samy dvě, ale dnes odpoledne přišla další paní, tak jako jediný pokoj máme plný stav. jinak je tu skoro prázdno. oni prý teď nové maminy nenabírali, protože mají všechny inkubátory plné, tak posílali do jiných nemocnic. to víš, tady polovina maminek rodila předčasně kvůli cukrovce apod. a druhá půlka čekala dvojčata, to se to pak zaplní raz dva. ale nespím proto, že nás tady pořád budí personál. co dvě tři hodiny chodí poslouchat pupíky, mezitím se probudím na wecko a jinak nám kolem dveří vozí mimča, která dováží maminám na jipku, rodičky a pořád sem a tam. máme pokoj hned u výtahu. a vedle je vyšetřovna, kde celou noc zvoní telefon, natáčí monitory a sem to je strašně slyšet.
vy spíte s malým na zemi? nebo on je v posteli a ty jsi seděla u něj?
ty jo, to je mazec. a nemůže ti někdo pomoct?
oddychnu si od nemocnice, ale naskočím rovnou do kolotoče kolem dvou dětí. a to ani nevím, jaký režim bude mít Kája, až se vrátím. na jednu stranu se těším, na druhou bojím. no ale tak jako tak se to bude muset zvládnout :slight_smile:
páni, koukám, vy už jedete čtvrtý týden. to to letí...
31. srp 2011 v 18:35  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
omlouvam se., neni na net cas, i ted pisu s malym na ruce
Vojtik byl v posteli, ja pod nim vedle postele na zemi
pomaha ted jen manzel, kdyz prijde z prace, babicka ma ted moc prace
to vis, ze to zvladnes, jen proste budes asi vic zivat :wink:

juuu, ted koukam, ze uz mas po porodu! a tak dlouho a nenapsalas! tak sdel dojmy
moooooooc blahopreju!!! :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Sofienkovi preju hlavne moc zdravicka!
11. zář 2011 v 17:06  • Odpověz  • To se mi líbí
luccii - hehe, promiň, ale jak sama píšeš, není kdy :slight_smile: a to je malej zlatíčko. nějak si na to neumím zajít a únava tomu moc nepomáhá... ještěže mám rodinu.

jinak děkujeme za přáníčko :slight_smile: dojmy... mám smíšené pocity, byl to mazec, kdybych měla tak bolavý první porod, asi bych si Druhátko hodně rozmýšlela. myslím, že císař po těch třinácti hodinách bolestí byl nakonec lepší. ale samozřejmě zážitek a jsem mega šťastná. bolest se zapomene. hlavně, že se to povedlo přirozeně :slight_smile:
12. zář 2011 v 17:10  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
hlavne ze vse dobre dopadlo - na bolest se zapomene :wink:

a jak to doma zvladas? co Karimek?

u nas doma porad pekny kolotoc, snad se to casem zklidni, dneska jsem dala poprve dudlika, protoze jsem doma sama a malej plakal a plakal (chtela jsem pockat s dudlikem do konce sestinedeli, jak se doporucuje) - zatim dudlik zabral, malej uz je v klidu pul h - tuk tuk :slight_smile: jen pro ilustraci - za dnesek se Vojtik stihl 3x pocurat a jednou - rano - si sundal plenu (ma ji jen na spinkani) a vykadil se do kalhot, rozpatlal masticku na zadecek po zemi a sobe, venku vbehl do dvou kramu, z jednoho jsem ho vynesla nasilim, z druheho ukradl lahvicku (vratili jsme ji :wink:), na trhu zase bral ovoce a zeleninu apod.
"nejlepsi" chvilky jsou, kdyz krmim oba (casto se to tak sejde), uspavam Vojtika a drzim kriciciho Tonika, kdyz se vypravujeme ven a Tonik rve (trva nam to, tak chudinka rve dost)
peru a zehlim denne :stuck_out_tongue_closed_eyes: z toho a noseni prcka me boli ruce...
no dost stezovani, samozrejme jsou i chvilky, ktere si s prckama vylozene uzivam :slight_smile: ale vetsinou jen kdyz jeden spi
tak malej nespi, jen duda dudlik, slysim mlaskani az sem

preju pevne nervy a hodne trpelivosti :slight_smile: a zase nekdy napis, az treba najdes cas (haha :wink: )
16. zář 2011 ve 20:46  • Odpověz  • To se mi líbí
luccii - na porodní bolesti se zapomene, ale spíš jsem měla na mysli to, co bylo po tom. a PA říkaly, že s každým dalším dítětem se problémy zhoršují, což si tedy neumím představit. ale věřím, že to mimčo mi za to stejně bude stát :slight_smile:
doma to zvládám dobře - rodina si rozdělila veškerou práci a na mě je více méně jen starost o děti. ale i tak toho mám až až - jeden usne, druhý vstává. Kája má chuť na mlíčko zrovna ve chvíli, kdy kojím, Sofík se pokadí ve chvíli, kdy Káju koupu... bezva dvojka :slight_smile: jinak Karimek přijal malého lépe, než jsem čekala. akorát teď dva dny po sobě jsem zažila šok a Sofík, chudák, ještě větší. Karimek ho nechtěně přetáhl po hlavě kalkulačkou, zrovna, když jsem kojila. naštěstí to malý ustál, ani nepípl, tak to snad nebylo tak hrozé, jak to vypadalo, ale lekla jsem se slušně. a bylo mi ho líto. a včera zase synovec. chtěl si mimčo pochovat, tak jsem mu ho dala a přidržovala ho. on se zlobil, že to zvládne sám, ale to víš, já se bojím. tak jsem ho dala do postýlky a Sebík nad ním chvíli stál a prohlížel si ho. tak jsem si šla sednout ke stolu a najednou šup, mladej Sofíka vytáhl z postýlky takovou rychlostí, že jsem leknutím ani nestihla vykřiknout a jen jsem se modlila, aby ho nepustil, protože sám je to takový drobek... by se ve mně v tu chvíli krve nedořezal, když jsem viděla toho špunta, jak ve vzduchu chová malého a to jsem ani nepomyslela na to, jestli se mu nezvrátila hlavička nebo tak. takže si docela "užívám". se mi při tom pohledu udělalo úplně špatně. naštěstí Sofík oba incidenty přežil ve zdraví, ale už se nic podobného, doufám, nebude opakovat.
dudlíka jsem i přes původní protesty dala taky, protože jsem zjistila, že malý, v době, kdy je vzhůru (kritické období máme mezi 21:00-03:00 hod.), je zlatíčko, ale jen když ho mám u prsa, což jaksi pořád nejde. takže ho nakrmím a pak dám dudlana a pokud mu nevypadne, tak je klid. ale většinou mu co dvě minutky vypadává, takže nad ním tak hodinu stojím a pak rezignuji a beru si ho do postele do dalšího krmení. pak kolem té druhé třetí usne, já ho vrátím a můžu jít taky. přes den spí víc než dost, jenže to je zase aktivní Karimek, takže s odpoledním šlofíkem je konec.
taky toho máš s Vojtíkem dost, co? :slight_smile: alespoň se nenudíš :wink:
mě zase z nošení malého bolí záda, asi se nějak blbě prohýbám. takže se to snažím omezit. ale pak je mi ho zase líto, že se s ním tolik nemazlím. a to ani nemluvím o Karískovi... jsem zvědavá, jak to časem porovnáme
18. zář 2011 v 16:56  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
ahojky, nemam ted de facto vubec cas, tak ani na net nechodim, tak se omlouvam...

tak aspon ze rodina pomaha! a manzel dorazi kdy? Predpokladam, ze neni doma

porad je Karimek na brasku hodny? :wink: Vojtik uz Tondu parkrat bouchnul, proste si vynucuje pozornost, ale jinak me zlobi jen krikem a knouranim

jak maly spinka? porad stejne? u nas to v noci jde, porad kojim 1 - 2 x za noc
uz se smeje a brouka :slight_smile:

mam neco s rukou, vubec nevim z ceho :frowning2: hlidani nemam, tak ani nemuzu jit k doktorce... deloha porad poboliva, krevni testy OK, tak nevim, zda to jeste resit a jit na gyndu... pak by me asi poslali na kyretaz :frowning2: co myslis???

My uz 3 tydny churavime - stridave :frowning2:

papapa a drz se! :wink:
9. říj 2011 ve 12:04  • Odpověz  • To se mi líbí
luccii - jsem si říkala, že už ses tu dlouho neukázala.
tak to nevím. a neví to ani on sám.
ano, Karimek má malého rád. Sofík sice občas od něj ránu chytne, ale není to schválně. Kája je živej a v zápalu skotačení se zapomíná. tuhle jsem kojila a on byl vedle nás na posteli a tak nešťastně se protahoval, že ho kopl do hlavy, Sofík začal bulet, já se lekla, jestli je v pořádku, ale když jsem viděla, jak je Karimek z mého výrazu a křiku malého vystrašený, tak jsem mu ani nemohla vynadat, protože měl skoro slzy na krajíčku. ale jinak si ho chodí hladit - počechrá mu vlásky a pak mu zatřese s ručičkou, jak kdyby právě dokončili pracovní schůzku. je to legrační. miminečko je roztomiloučké, ale už se moc těším, až povyroste a budou si spolu hrát. a taky už nebude tak křehký.
měli jsme pár nocí horších, kdy jsme byli víc vzhůru než v říši snů, nebo takové, kdy jsme se často probouzeli, ale víceméně mi usíná plus minus kolem půlnoci a pak tak pět hodin vydrží. takže zatím je to na novorozence super.
ale s kojem už je asi pomalu konec. jsem to obrečela, ale už nemám sílu. už od porodnice mi hrozili dokrmem. já to odmítala a i za cenu komplikací jsem se jakž takž rozkojila, i když to byl boj. ale na poslední poradně se zjistilo, že skoro nic nepřibral, už měl i hnědou stoličku - ta je prý projevem hladu a z dvaceti minut mi najednou pil jen sedm. vůbec se mi nenalévají, pak by mi prso utrhl, ale už nic neteklo... brečel hlady, já bolestí (zkoušela jsem to i přes záněty, které se mi objevovali na střídačku v každém prsu, bradavky do krve...). doktorka viděla, že se na dokrm moc netvářím, tak mi dala čas do příští poradny, ale už jsem to neutáhla a včera jsme dali lahvičku s Nutráčem, protože zásoby v mrazáku už taky došly... :frowning2: takže to zatím máme ob krmení prso-lahvička. a i tak je ještě někdy třeba ho po koju dorazit UM. ale i když jsem to obrečela, fakt mi to je moc líto, protože to beru jako svoje selhání, malý je teď to nejspokojenější miminečko a pro mě je to taky úleva. i když jsem doufala, že to vydržím déle než s Karimkem... no a taky se budu muset zamyslet nad finanční stránkou :sweat_smile: ale to už se nějak dá, šetřit na těch mých dvou mlíčňácích nebudu, hlavně, že jim chutná :slight_smile:
jé, Toníček se už směje, to je hezké. taky se na to těším. Sofienek teď začal "povídat" a když se při tom vyprávění zadívá do očí, tak je boží. už se nemůžu dočkat, až se vědomě usměje :slight_smile: nemáš nějaké fotky těch tvých broučků? na koho je prcek podobný?
zase máš problémy s rukou? neměla jsi něco takového i při Vojtíkovi? s tou dělohou to je taky už nějaké divné... nevím, co ti poradit, abych ti tím nějak neublížila. chápu, že se ti na zákrok nechce. ale zase pokud by to pomohlo... nakonec to nic není. ale tobě jde asi o narkózu, viď?
jste nemocní? kluci dont taky marodí a náš Sofulka bojuje s rýmou, takže to kojení taky moc nepřidá, když nemůže dýchat. tak odsáváme a odsáváme... myslela jsem, že kojené mimi jen tak něco nechytne...

už tu někdo řešíte Vánoce?
10. říj 2011 ve 12:37  • Odpověz  • To se mi líbí
tady už to definitivně umřelo? :confused:
3. pro 2011 ve 02:05  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek