• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

My z osmi týdnů a naše batolátka

3. prosince 2011 
Muj muž má televizi většinou jako kulisu( i když kouká se taky dost) sport ho nebere krome F1, to musí vidět a náruživě komentovat :grinning:
28. čer 2010 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak my zítra odjíždíme. nevím, jestli ještě budu mít čas sem nakouknout, tak se s vámi loučím. ale nebojte, jakmile bude první příležitost, letím na net :grinning: třeba narazíme na hotel s wifi už po cestě... tak hezky písejte, ať mám co dočítat :wink:

dont - máš hezkou fotečku :slight_smile: a manža s křídly je taky boží :grinning:
28. čer 2010 v 18:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
koci - manža vždycky vstane, pustí tv a odchází do koupelny. to by mě čert vzal :angry: :slight_smile:
28. čer 2010 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Laska, mirite do Maroka? Tak stastnou cestu a dejte na sebe pozor a ozvete se :slight_smile:
Já bych to asi nedala, takovou cestu s mimi, jedeme v sobotu na Moravu a jsem z toho spatná už 14 dní, porad si pisu a sumiruju, co musim vzit, na co nezapomenout a tak. Budeme v chate v lese, bez tekouci vody, takze parada. Jsem zvedava, jak dlouho to tam vydrzime.....
To s tou TV dělá muz uplne stejne. To je hrozny zlozvyk. A jeho sestra je v tom uplne stejna, jsou tak zvykli z domova....
29. čer 2010 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lasko, děkuju :slight_smile:
Nevím, jestli tě ještě zastihneme. Taky přeju šťastnou cestu, ať to dobře zvládnete a hodně foťte :wink: Opatrujte se, pak nám musíš i povyprávět :wink:

Nás zvou rodiče Chukse k nim do Afriky, ale odkládám to, až kluci povyrostou.
Tyhle prázdniny pojedeme s našima do Jižních Čech na chatu, taky na přespání bude chatka bez tekoucí vody, podmínky trochu bojové, ale těším se na tu změnu. Hlavně, že budeme v přírodě a na čerstvém vzduchu. V Praze je v létě akorát prach :unamused:
koci, jedete vlakem nebo autem? My vlakem, s přestupem, nechceme toho brát moc, ale všechno mi připadá najednou důležitý :sweat_smile: Koupíme na místě klukům bazének, asi bude nejednodušší je v něm i vždycky večer rovnou vykoupat :slight_smile: :grinning:
29. čer 2010 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
koci - tak jsem uložila Káju a ještě jsem rychle nakoukla. ano, do Maroka. jako mně se tam vůbec nechce, ale jelikož tam míří ségra za svým milým, který je právě manžovým bratrancem, tak to spojíme a jedeme ukázat malého. alespoň to budu mít za sebou. bojím se toho od Karčova narození... ale stejně by mě to dřív nebo později čekalo. a taky se blíží ramadán, takže manža tam bude zůstávat... nevím, co je lepší, minule jsme tam byli na podzim a byla tam neskutečná zima, i nám tam sněžilo. teď jedeme v létě a to se zase bojím veder. navíc nevím, co si tam vezmu na sebe, protože tílka mi jaksi byla zakázána... nejhorší ale bude ta cesta. čtyři, možná pět (protože kvůli dětem budeme stavět častěji), dní v autě, které je úplně narvané vším možným, protože jim táhneme dárky a i jídlo pro nás, Karča má taky spoustu věcí... no mazec. čím větší auto je, tím víc toho vždycky máme... :rolling_eyes:
tak kdybych se tam nedostala na net, tak vám přeji hezké prázdniny a taky hodně foťte :wink:
29. čer 2010 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
koci, Pendolino je super, ale letos v nem uz na Moravu nepojedeme, Vojtika bysme tam neudrzeli, furt by po nas lezl... kdyz byl malinkej, bylo to jednoduchy - byl ve vajicku a meli jsme tam i tasku z kocarku...

koukam, ze ti nasi manzilci jsou si trosku podobni :wink: ja se ale nedam, proste si o pomoc rikam a bohuzel to musim hodnekrat zopakovat, nez mi skutecne pomuze a nekdy i "zapomene"... ale jinak dobry, treba muj bracha je jeste vetsi bordelar a lenoch :grinning: koci, bejt tebou, taky manzela trochu vic vedu k praci doma, vzdyt se z toho jednou zblaznis, kdyz bude vic deti...
29. čer 2010 v 17:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Laska, ty jo, to zni brutalne, no drzte se, snad to zvladnete! Letadlem by jste to meli komfortnější.....mě stačila cesta do Krkonoš- skoro celou ji proplakal. Nevím, co je lepší, jestli vlak, kde po nás bude lézt a všechno tam vymete, nebo auto, kde bude brečet. My pojedeme tam vlakem, švagrová s tchyní jedou autem a povezou nám věci, takže my pocestujeme jen nalehko. Zpět se budeme vracet autem.
S tim autem- dříve jsme měli normální a praskalo ve švech, když jsme někam jeli, teď máme kombíka a též praská ve švech :grinning:
Luci, porad mi, jak mám manžela vést.... já už nevím. Čím víc mu připomínám, aby naskládal nádobí do myčky, tím víc je zpruzelejší a druhý den se pak ještě pro jistotu "zdrží" v práci :rolling_eyes:
Teď bojuji doma s mravencema :frowning2: :frowning2:
Jonáš zas brousí podavač od tiskárny tak ahoj
29. čer 2010 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
koci a zkousela jsi se nekdy na manzela poradne nastvat? u nas to vzdy trosku na chvilku pomuze...
30. čer 2010 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lucci- proti tomu je manžel imunní. Spíš mi potom vyčte, že dělám doma dusno. Když mu řeknu důvod, odpoví- hm.
Včera jsem ho asi 3x prosila, aby dal nádobí do myčky a pokaždé řekl "no jo" a pak usnul na gauči.

Dont- odkud je tvůj muž? Afrika je ponekud obšírný pojem :grinning: Jezdí někdy příbuzní za vámi? Já bych se chtěla podívat do Afriky moc, ale mě nikdo nezve :grinning: . Ale s dítětem bych taky nejela. Navíc by byla ve mě malá dušička.... Slyšela jsem, že muži( muslimové) se chovají k ženám u nás galantně, ale jakmile si ji odvezou k sobě domů, tak nastupují jejich( mnohdy drsná) pravidla. Co si o tom myslíte?
30. čer 2010 ve 22:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, hlásím se vám jen narychlo z hotelu v Lyonu. jsem hotová, valím chrápat :rolling_eyes: ale kluci jsou zlatíčka, cestu zatím snáší úplně krásně. jen v den odjezdu se nám zase dařilo. napouštím vanu a Sebíka nenapadlo nic lepšího, než tam Káju přivést. tak je odtamdtud ženu, ale je to tam úzké, tak šel Sebík první, za ním Kája. ale jak slyšel vodu, strčil mi do proudu ručičku. bohužel, zrovna tekla vařicí a jak se lekl, co by ucukl, držel ji v proudu horké vody a jen plakal. hned jsem mu to zchladila, zdá se, že to bude mít v pořádku, ale nakopala bych si. bylo mi ho tak moc líto, leknutím jsem málem umřela :cry: prostě úplná kráva :frowning2: do té doby jsem ho sice ochraňovala, ale nikdy jsem si doopravdy neuvědomila, co všechno se může během vteřiny stát... no snad bude dobrý, ale já si to neodpustím :frowning2:
30. čer 2010 ve 22:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Laska :slight_smile: Tak uz jste ve Francii? Tak to je moc dobre, ze to zvladate. S tou rucickou.... To si nevycitej, to se proste muze stat. Příště uz budes opatrnejší. Mě Jonášek jednou spadl z postele a jednou přepadl přes pelest( asi metr) hlavičkou na parkety, taky jsem si nadávala.... byla jsem 10 cm od něj.... Už se snažím být fakt opatrná, ale někdy se prostě zadaří :rolling_eyes: ....Já jsem byla před měsícem svědkem otřesného úrazu 3 letého chlapečka, no naštěstí to zůstalo bez následků a je v pořádku.
Máte noťas?
Tak pa a štastnou cestu!
30. čer 2010 ve 23:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
lasko, hlavně, že je Karimek v pořádku. My už taky měli nehody :unamused: vždycky to dopadlo dobře, ale jsem teď víc opatrnější.

koci, můj muž je z Nigérie. Narodil se v Onitshe Anambře - poblíž Lagosu. Uvažovala jsem o tom, že by jsme jeho rodiče nejdřív pozvali k nám, seznámili je s našima, pár příbuznýma a až budou děti větší, nebráním se tomu odletět na návštěvu pro změnu k nim. Letenky by jim zajistil manžel, přes své známé snad i levněji. Oni v Evropě ještě nebyli, tak by aspoň měli nové zážitky. Davídkovi jsou sice už tři roky, ale Míša je ještě malý, byl dost nemocný a nechci jeho tělíčko zatěžovat dalšíma vakcínama kvůli tropickým nemocem.
Můj muž je křesťan, ale s muslimem nevím, jestli bych dokázala žít.
2. črc 2010 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dont- copak bylo Míšovi? :astonished: Jonášek měl už 2x virózu, teď dokonce o svých narozenínách...
Přistupuješ k tomu rozumně, to je dobře.
To očkování je hroznej prevít. Švagrová se nechala před cestou do exotické země očkovat proti břišnímu tyfu a měla po tom dost velké komplikace, vypadalo to i na celoživotní následky.
My jedem zítra na tu Moravu, pojedeme autem tam i zpět, změnili se plány.... Pak budeme u babičky. Zemřel jí pejsek, měli jsme ho přes 20 let, tak je z toho dost špatná. Mám z té zítřejší cesty strach, snad bude vše v pohodě.
Mějte se, holky, krásně
2. črc 2010 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kocicinka Míša měl v dubnu zánět ledvin, drželi nás v nemocnici, bral 16dní antibiotika , pak se mu vrátily horečky v květnu, a protože měl dokonce vyšší CRP než při zánětu ledvin, znovu jsme museli do nemocnice, zjistili, že má zánět středního ucha, takže další antibiotika. :unamused: Měl potom dlouhodobém užívání ATB zažívací problémy, ošklivé průjmy.. Teď už je to snad naštěstí dobrý, dávám mu hodně jogurty s probio., vypadá spokojeně, v noci klidně spí.
Vy už jedete zítra na Moravu, my až ve středu a stále nevím, co klukům vzít a co ne :slight_smile: Pojedeme vlakem, takže nemůžu tahat zavazadel moc.
Neměj strach, určitě bude Jonášek z výletu nadšený. Děti všechno snášejí líp než my :wink:
Hlavně hodně pijte, protože hlásili, že vedra vydrží celou půlku června :slight_smile:
Holky, mějte se moc hezky, užijte si sluníčka, potom zase povyprávíme :wink:
2. črc 2010 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, tak co, všechny na prázdninách? My jsme se před týdnem vrátili z Moravy, Ted jsme týden u babičky a zítra jedeme na týden do Krkonoš. Pak zase babička a potom jedeme do Adršpašských skal. Jonáškovi vyrostla min týden dolní první stolička, do toho mu ještě ve stejný čas rostly dva dolní zoubky. Takže nervní byl chudák dost, do toho ty vedra a cestování... Zpáteční cesta z Moravy byla děsná, vůbec nespal, řičel a vztekal se....hrozně ho štvalo nemoct se hýbat. Taky jsem ho ostříhala na mikádo, protože už měl vzadu vlásky dlouhé do půlky zad. Moc mu to takto sluší :slight_smile:
Dont- ty jo, chudák Míša, jak k těm ošklivým nemocem přišel?Už je v pořádku?
18. črc 2010 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, jen narychlo se vám hlásím z Oropesy ve Španělsku, za týden už budem doma. ale koukám, že jste tu toho za ty tři týdny moc nenapsaly...
26. črc 2010 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
my jsme byli týden v Třeboni.. teda poblíž - na chatě u našich, na další prázdniny se zatím nechystáme, takže trávím léto s klukama v Praze. Manžel odcestoval pryč.
Míšovi nabrali v nemocnici krev a moč, dozvíme se výsledky sedimentace a čeká nás snad poslední vyšetření MCUG- rentgen, kde by se mělo zjistit, nemá-li nějaký patologický problém s vylučovacím ústrojím nebo zjizvené ledviny po zánětu.
@kocicinka Jonášek musí vypadat hezky, vlásky bude mít určitě husté po tobě. :wink:
@laska.nezna.hranic vám se to krátí :wink:
My razíme za chvilinku ven, čekám jen, až mi brácha přepošle pár fotek.. Mějte se krásně.
2. srp 2010 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
já se picnu, příští týden měl malý jít na očkování, chtěla jsem mu ho koupit, jenže smůla, sebrali mi rodičák :angry: a já s těma penězma počítala... zku***ná unie :angry: takže teď ani nevím, z čeho malému koupím mléko. jednou člověk vytáhne paty z domu a hned se něco musí stát... ach jo. no, vy se snad máte lépe...

juj, až teď jsem si uvědomila, že jsem ani nepozdravila :sweat_smile: tak tedy ahoj, jsme už doma - nebo tedy spíš konečně :rolling_eyes: co všechny děláte? prázdninujete?

dont - koukám, že je z tebe také slaměná vdova :slight_smile:
3. srp 2010 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@laska.nezna.hranic Lásko, cožeeee???? :astonished: Jak je to možný? To už jsi druhá, od které čtu o sebrání rodičáku :confounded: Ať jdou do hajzlu s těma jejich pos******ma změnama. :angry: Napsali ti k tomu vyjádření? Jakože, proč?
4. srp 2010 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
dont - dneska jsem tam letěla a tam mi řekli, že když je manža z Maroka, takže se ho to v podstatě netýká (byl to jakýsi formulář z EU, kde si ověřují, zda rodina skutečně bydlí na uvedené adrese, aby si náhodou nemohli přilepšit dávkama ze zahraničí). rodičák mi tedy neseberou, pouze mi ho pozastavili. hurá. ale z čeho malému koupím mléko nebo plenky, to je jim šumák. přitom to jsou peníze pro dítě, ne pro mě... pochopila bych přídavky, ale sebrat rodičák, to je fakt vrchol :angry: tobě ten formulář nepřišel, když máš manžu taky cizince? já myslela, že to posílali všem maminám... jak jsem tady delší dobu nebyla, tak vůbec nemám přehled, co se dělo...
4. srp 2010 v 18:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@laska.nezna.hranic lasko, mě žádný takový formulář z EU nepřišel, ale rodičák dostávám v polovině měsíce, tak uvidíme. Jsme už zvyklí na vyplňování xformulářů od cizinecké policie, ale jakmile se to dotkne dávek na děti, je to dost nepříjemný :unamused: No hlavně, že se to vysvětlilo.
Těším na fotky a napiš, jak jste se měli :wink:
4. srp 2010 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
dont - přežili jsme a jsme rádi, že jsme doma. víc bych to asi nerozváděla :grinning:
4. srp 2010 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@laska.nezna.hranic lasko, hlavně, že jste s Karimkem zpátky a v pořádku. V každém případě, jsi i statečná, že jsi tu cestu s malým dala.. určitě to bylo náročný.
Jinak jsem zjistila, že formulář posílali více lidem, nezávisle na tom, jestli žijou s cizincem nebo ne. Dokonce k některým dorazil už před 2 měsíci. K některým ještě ne. Možná se k nám zatoulá teď v srpnu.
No nic..
Jdu spát, Míšovi jsem podstrčila láhev s mlíkem, tak by mohl vydržet snad až do rána. Je poslední dobou strašně nenažranej.
4. srp 2010 ve 23:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
dont - trošku jsem se bála, jak to ten náš malý neposeda bude zvládat, ale byl úplně zlaťoučkej a pokud zrovna nespinkal, tak si broukal. takže pohoda. děti takové věci zvládají lépe než dospělí. blbý bylo, že cestou domu se nám ve Francii rozervala guma, takže jsme mezi svištějícími auty museli měnit a po pár kilometrech, to už v Německu, nám bouchlo druhý kolo (v Maroku dostalo auto dost zabrat...). bohužel byla neděle k večeru a to nikdo nemaká. sice jsme sehnali chlapíka ze servisu, ale ten řekl, že nové pneu sežene nejdřív v pondělí ráno, takže jsme oproti plánům museli přečkat další noc v autě (spaní jsme měli jen cestou tam, domů jsme jeli non-stop). takže mazec. a to si ještě řekl skoro o 100 euro víc, než původně tvrdil, že to bude stát, šmejd :angry: ale už jsme doma a pomalu se dáváme dohromady... a v podobném duchu probíhal celý pobyt... :sweat_smile:

a jaká byla vaše dovča? koukala jsem na fotky, klucí jsou bezvadní. ale kdepak Míša nechal vlásky? :slight_smile:

ono to nařízení prý unie vydala v květnu, takže hned za červen mi nedali rodičák. jenže jak to posílají až v červenci, tak mi to vyšlo zrovna takhle blbě. kdybych byla doma, odevzdala bych to včas a bylo by to. no jo no, to jsem prostě já, pořád nějaké problémy :sweat_smile:

Karimek taky rád baští. v Maroku mi sice začal odmítat kaše, které doteďka papal, ale na druhou stranu mi pije o dávku mléka víc, takže jsem ráda, protože ta jedna lahvička (a to ještě ne vždy celá) na den mu nemohla stačit (on si tedy nestěžoval, ale když se má vypít alespoň těch 500 ml denně, tak mi to přišlo málo). kolik ti vypije malý? a papáte už všechno?
5. srp 2010 v 00:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@laska.nezna.hranic lasko. Děkuji za pochvalu fotek :dizzy_face:

Tušila jsem, že cestovat autem tak daleko budete mít hodně dobrodružný :slight_smile: , ale až takhle :confused: No hlavně, že se vám nic nestalo :wink: A s rodičema bylo určitě fajn, museli mít radost, že si Karimka můžou konečně užít. :slight_smile: Pro něj to taky bylo zase něco úplně nového :wink: Prostředí, lidi, klima.. :slight_smile:

Míša vypije tekutin jak kdy, řekla bych, že docela to množství ujde. Teď v létě si rád přiběhne pro láhev čaje a nemusím ho pobízet.. Těch 500ml bylo asi minimum. Hlídám mu pitný režim kvůli ledvinám.
Dávky UM jsem navýšila - 210ml/3-4x denně, protože asi měsíc nekojím. Míša se sám úplně odstavil, což je pro mě mnohem lepší a přijatelnější,než kdybych ho pak musela odstavovat já. Vůbec mu prso nechybí, jakoby najednou zapomněl, že z něj kdy pil. Samozřejmě mi to občas chybí, ten pocit a ta pohodlnost :sweat_smile: .. hlavně v noci, když odpočítávám odměrky a on křičí, protože je netrpělivý.

Vlásky jsem mu oholila, ale už mu rostou druhé a na dotek je znát, že jsou hrubější... jako Davídka.
Vidíš, docela by mne zajímalo jaké je má na dotek Karísek? :slight_smile:

Dovča byla velmi příjemná, naši sice ke konci týdne trochu unavení z kluků :stuck_out_tongue_closed_eyes: , ale slíbili mi na podzim jet ještě jednou.. My jsme jinak celou dobu zalezlí v Praze a v těch vedrech se nedá chodit po městě, příjemnější byly procházky lesem a kolem rybníku :wink: Klukům na čerstvém vzduchu víc chutnalo. Míšan přibral snad půl kila během pobytu v Třeboni :sweat_smile: Davídek se taky rozežral, doma mi tolik nejí.
Nevím, jestli jsem napsala všechno, co jsem chtěla.. když tak to později dopíšu :wink:
6. srp 2010 v 00:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
dont - tak ta jedna guma by mě ani tak nepřekvapila, ale jak často se stává, že rupnou dvě během jedné jízdy...? :sweat_smile: tedy myslím pneu, aby si zas někdo nevybavil jinou situaci :slight_smile:

tak to víš, že byli rádi, že malého vidí, hlavně tchyně, ale slovo fajn bych zrovna nepoužila :grinning: pobyt tam jsem brala jako odčinění svých hříchů. Kájík byl statečný, ale bylo mi ho líto. pořád ho někdo (i úplně cizí lidi, co šli zrovna kolem a museli si nás přijít prohlédnout) proti jeho i mé vůli choval, líbal, šidili ho (třeba mu dali hračku nebo jídlo a když se po tom natáhl, sebrali mu to a přišlo jim strašně vtipné, jak zmateně koukal :angry: , jediný, kdo tam měl rozum, byl švagr a pak trochu máma, ale ta když něco dělá, tak stejně jen proto, že se bojí, aby o malého nepřišla). tchán si malého kupoval jídlem, takže pokud byl doma, cpal do něj kdoví jak dlouho staré cukroví, hranolky a melouna. ten mu sice v horku chutnal, jenže to do něj rvali tak, až začal průjmovat a když jsem řekla, že by alespoň jeden den mohli vynechat, tak tchán došel do kuchyně a přinesl malému zase melouna a pokračoval dál. ale když malého rozplakali nebo by potřeboval přebalit, to byl najednou prázdný barák... jednou jsem byla doma sama, vařila jsem, malý byl v postýlce. odskočila jsem si do lednice a najednou řev. tak se jdu podívat a najednou tam švagrová a vyklání malého z okna. když mě viděla, vrátila ho, tak jsem si ho dala k sobě do židličky, dala mu pár piškotů a byl klid. v tom zase přišla a začla mu je brát. kluk začal řvát jak tur až se z toho opotil (v tom horku žádný div) a protože nám tam létala vosa, na chvilku jsem přivřela okno. ona do mě jako ať s klukem něco dělám, že je zpocený (bylo jí 19, sama děti nemá, chytrá jak rádio, ale vůbec jí nenapadlo, že ho rozbrečela ona). když jsem si jí nevšímala, tak běžela za manžou a vylíčila mu to jako jak kluka strašně zanedbávám, že je mu horko a já na něj kašlu. to, co následovalo po tom ani radši popisovat nebudu, zas bych to obrečela... prostě teror. o tisících mouchách kamkoli se člověk podívá, téměř denně bez vody, spaní na zemi na chlupatých rohožích, aniž by nám dali alespoň prostěradlo a podobných drobnostech ani nemluvím. jsem doma sotva pár dní, nevím, kdy tam zas pojedu a jestli vůbec, ale už teď se toho děsím. ale to byste musely zažít. taťka řekl, že kdyby trestance poslali místo do vězení tam, už by nikdy nic neprovedli. a stačilo by místo patnácti let patnáct dní :sweat_smile: a to jsou jen takové střípky, vám to možná tak hrozné nepřijde, ale já jsem psychicky úplně vycuclá a funguju jen proto, že mám Karimka. to je moje štěstí. dodneška nechápu, jak jsem něco podobného mohla absolvovat jako těhotná :slight_smile: nejhorší bylo, že jsem z baráku ani utéct na chvíli nemohla, protože tam bylo mezi 40-50 stupni, takže s ohledem na malého jsem byla spíš doma. vesnice, kde s našima teď bydlím mi k srdci nikdy nepřirostla, ale jak já se sem těšila a teď si to tu užívám - hotové lázně. ale ono je to asi třeba, protože člověk si pak váží toho, co má.

Karimek má vlásky docela jemné, jen se mu postupem času víc a víc kudrnatí

Jaké UM kupuješ?
6. srp 2010 v 00:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
lasko, jen tě čtu a děsím se. Těžké podmínky v kterých žijou bych snad i pochopila, ale ty zvláštní vztahy a jejich chování k Tobě a malému bych nedokázala překonat. Už by nás tam nikdy neviděli. Oni se nacházejí v úplně jiném, odlišném světě, kdyby přijeli k vám do ČR, možná by to nakonec bylo lepší. I z těch střípků jak píšeš jdou na mně mdloby :grinning: :unamused:

Mě se stává, když jsme někde na africké oslavě, že si malého předávají z ruky do ruky cizí lidé.. kdyby to Míšovi vadilo, tak je nenechám. Olíbávat cizí dítě by mě nenapadlo, jsou přece i jiné způsoby, jak mu dát najevo, že ho mám ráda :wink:

My jsme nejdřív měli Bebu HA, ta její nahořklá příchuť Míšovi sice nevadila, ale mlíko ho nasytilo na chvilku a teď už přes dva týdny kupuju Sunar, je chuťově lepší a určitě sytější.
Jinak pro kluky vařím společné jídlo.. běžné dětské recepty.. jen Davídkovi víc dosolím na talíři. Třeba včera jsem uvařila něco jako falešný boršč a pak borůvkové knedlíky.

7. srp 2010 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
dont - původ jim nevyčítám, nikdo nemůže za to, odkud pochází. a mentalita je taky jiná, ale vadí mi, že ode mě všichni očekávají, jak je budu respektovat (což se taky snažím), ale moje přání nikoho nezajímá. nechci malému upírat příbuzné, ale já jsem jeho máma a chci pro něj to nejlepší, takže když mi někdo bourá režim, který celý rok pracně buduju, tak mě to štve. no ale je to za náma a už si zase jedu po svém :slight_smile:
jinak oni se ke mně chovají relativně hezky, jen mají prostě jiné myšlení. akorát švagrovou asi štve, že se přivdala do rodiny a je tam za "služku" a já si tam přijedu jednou za čas a všichni mě obskakujou, protože jsem návštěva z Evropy. ale jí nedochází, že já doma taky musím uklízet nebo vařit a že kdyby přijela ona k nám, budeme se tu o ni starat jak nejlíp dovedem. nemůžu za to, že si netroufne tchánovcům v ničem odporovat... tchán je zvyklý, že si před ním celá obec sedá na zadek (pořád nemůžu přijít na to proč), jenže u mě narazil a to je trochu vykolejilo :grinning: některé situace tam byly kolikrát tak zoufalé, že jsem nevěděla, jestli brečet lítostí, vzteky nebo smíchy :slight_smile:

přesně jak to říkáš. mně by nenapadlo oblízávat cizí dítě, zvlášť, kdyby u toho mělo plakat... jenže u nich je problém v tom, že se pořád podřizují tomu, co řeknou sousedi... ale na ty zase prdím já, takže pak vznikají neshody...

co ty, říkala jsi, že jsi s dětma sama, jak válčíte?

a kde jsou ostatní holky, dovolenkují?
7. srp 2010 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, jen v rychlosti, jo jo, pořád dovolenkujeme. Byli jsme celá rodina v Krkonoších, pak týden u babičky na Karlštějně a dnes odjíždíme na týden do Adršpašských skal. Doufám, že nás nepotkají povodně, koukali jsme včera na zprávy a je to děs. Takže od července jsme pořád pryč a užíváme si ve třech, protože muž má prázdniny.
Stále kojím a moc si to užívám.....
Laska, já jsem to tvé vyprávění četla jen tak zběžně mezi balením, hrůůza. Už by mě tam také nikdo neviděl.Já bych tam ale nejela ani teď. Za mlada jsem taky absolvovala kde co, ale to byl člověk zodpovědný jen za sebe. S dítětem už vyžaduji znát, do čeho jdu, určité podmínky......Já jsem si říkala, že to asi nebudete mít jednoduché..
Tak se mějte už jen dobře.
Dont- chtěla jsem se zeptat, kam chodí tvůj muž cvičit??Chtěla bych toho mého taky dokopat k nějaké fyzické aktivitě, má na svůj věk už pěknej bachor :grinning: U nás je Holmes place, ale je dost drahé...
To s tím rodičákem je docela brutus.... myslela jsem, že když má dítě české občanství a matka též, je na to nárok..... Co zkusit látkovky, ty (skoro)nic nestojí :grinning: ?

Jonášek nechce kaše už dávno, chce jíst hlavně to, co mám na talíři já. Včera mě připravil o večeři- slupnul kapra pečeného na šalvěji a strašně mu chutnal. Takhle je to skoro pořád- já si něco uvařím a on mi to sní :grinning:
Musím běžet, tak ahoj
8. srp 2010 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek