• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

My z osmi týdnů a naše batolátka

3. prosince 2011 
Ahoj, tak my už jsme v Praze, ale zítra zase pofrčíme k babičce.
Chudáček Míša, je mi ho tak líto! Je to vyšetření nutný? Nedá se udělat jenom UZ? Moc na vás myslím, ať to zvládnete co možná nejlépe, a hlavně ať jsou ledviny v pořádku.
Laska, koukám, že to taky nemáš jednoduchý.... To moje máma by byla s Jonáškem furt, ale bydlí 30 km daleko. Když jsem u ní, tak mi sama každý den nabídne, že si ho vezme na procházku a ať se jedu vykoupat. Ale taky nemá moc čas, protože se stará o zahradu, kde pěstuje pro Jonáška ovoce a zeleninu. Co se týče jídla tak mě plně respektuje.
Hranolky pro roční dítě? To jsem snad špatně četla :angry: ... Tomu se říká opičí láska.... Vždyť to je nezdravé i pro dospěláka, natož pro dítě!!!!!! Pak nemá tolik dětí dnes trpět obezitou, vysokým tlakem, cukrovkou..... Já bych zticha nebyla, já bych řvala!!!! No nic, trochu jsem se rozohnila........
Tak se mějte, jedem na houby.
17. srp 2010 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, vrátili jsme se z vyšetření. Koci, bohužel ze sona ledvin se nezjistí všechno co je potřeba :unamused: . Jinak rentgenování proběhlo rychle, Míša předtím dostal dormicum na uspání, ale místo toho ho chytla euforie, neusnul, tak ho chudáka cévkovali při vědomí.. brečel.. spíš řval hrozně, ale tím jak to bylo rychle, tak se to celkem i dalo. Doktorka říkala, že reflux ledvin nemá :wink: Ještě budeme pozítří volat na další výsledky, ale myslím, že to bude v pořádku. Do pátku ještě zůstává na antibiotikách Sumetrolim. Teď doma vytuhnul.
17. srp 2010 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dont- no tak sláva! Proč měli podezření na reflux? On měl ty záněty opakovaně? Já mám na ledvinách od dětství cysty, ale toto mi nikdy nedělali. Jednou za rok musím sbírat moč za 24 hodin, aby bylo vidět, jestli dobře fungují a jit na UZ, kde sledují, jestli se cysty nezvětšují. Jonáš byl na RTG, když tenkrát upadl, taky šíleně řval a dva jsme ho nemohli udržet, tak to laborantka vzdala....Muž byl po dormicu taky v euforii, když mu dělali vyšetření střev.... Ale pak měl okno, jak po opičce. Na houby nejedem, vypadá to na déšť a musím do knihovny, páč mi teď přišlo upozornění, tak čekám, až se J. probudí.
17. srp 2010 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
dont - no vidíš :slight_smile:

to vám miláčci spinkají takhle dopoledne? v kolik vstáváte? my se budíme kolem sedmé, pak chodí spinkat po obědě a pak až v devět... odpoledne mi spí v rozmezí 1-3 hodiny
17. srp 2010 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
koci, Míša prodělal zánět ledvin před prvním rokem, proto musel absolvovat všechna tahle vyšetření. U takhle malých dětí se to víc sleduje, jestli se třeba nejedná o nějakou VV. Je to sice dost nepříjemný, ale zase je to menší riziko ,než aby se mu pak záněty vracely nebo přestaly fungovat ledviny. Ve čtvrtek se dozvím víc.
Nebyl manža po dormicu i hodně bez nálady? Míša jen co se probral, tak je vzteklej, hází mi s jídlem a pitím a ničím se mu nezavděčím. Takhle naštvanýho ho ani neznám.

lasko, vstáváme v půl osmý... Míša usíná po obědě většinou kolem 13hodiny a spí tak hodinu.. dvě..
Davídek ne, ten jen když jedeme někam autobusem :slight_smile: Večer usínají jak kdy.V těch 9 nejčastěji.
17. srp 2010 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
laska- jak kdy. Ještě před nedávnem spal do 9 a pak to zalomil v 11 a spal do 14 hod.Takže vlastně prospal oběd :grinning:
Ted když se vzbudí v 7.30, tak pak usne cca v 10.30 a spí tak do 12. Když spí do 9 hod, tak pak až odpoledne.
Předevčírem, jak byla ta bouře, tak ve 23 hod vylezl z postele v místě, kde není zábrana, otevřel si dveře z ložnice a přilezl za námi do kuchyně. Ještě nikdy toto neudělal. My jsme se koukali na film a najednou koukáme jak blázni- Jonášek si to šinul ke mě. Vždy, když se doposud v noci probudil, tak začal plakat, což nám hlásí chůvička.....
Dont- nebyl bez nálady. Byl v euforii, když jsme vycházeli ze sálu a když jsme dojeli domů, ptal se, kdeže jsme to vlastně byli :sweat_smile: ale byl pořád v náladě, jako kdyby se něčeho napil :sweat_smile: . Na každého ty srágory asi působí jinak. Jonášek byl po motolské anabázi taky naštvaný a přičítala jsem to tomu, co se mu stalo. Byl na mě naštvanej, protože jsem ho nechala rentgenovat. Dva dny to trvalo, než se odnaštval. S jídlem mi mrskal taky. Chce to hodně pozornosti a mazlení....
Dnes byl den. Trávila jsem odpoledne lítáním po městě, s 10 kg dítěte na břiše a 10 kg knihama na zádech a ještě jsem zapoměla pít, což se mi stává často.
Kde jste na tom vyš. byli?
17. srp 2010 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
koci - k tomu hlídání. ono je to asi logické, že si tvoje mamka chce malého užít, když má možnost. naši s malým bydlí, takže se pomazlí, kdykoli si vzpomenou, takže pak není taková potřeba brát si ho. ale abych byla spravedlivá, pomáhají mi jinak, mamka pere, taťka vaří, ... takže v podstatě na mně je více méně jen starost o syna. ale i tak si občas potřebuji udělat něco svého, jako poskládat skříň apod., jenže s Karčou to prostě nejde :slight_smile: tak ráda bych si přečetla knížku nebo chvíli vyšívala, jenže když Karimek usne, vyřídím si poštu, počkám na prášky a odpadám taky :slight_smile:

teď zase uvažuju nad plaváním. našla jsem si jedno za relativně dobrou cenu. jasně, i tak to je dost, ale jsme pořád doma a myslím, že změna prostředí by nám oběma pomohla. já jsem sice spíš domácí typ, ale čeho je moc, toho je příliš... v naší situaci mi je těch peněz líto, na druhou stranu bych s malým ráda něco podnikala, zvlášť, když jsme tu teď bez táty... on je neposeda, doma se nudí a žádné hřiště pro takhle malé tu není. a já co jsem přestala kojit a beru antiko, tak jen kynu (jsem si myslela, jak s maličkým půjdou kila dolů a ono ne :unamused: ), takže by to asi prospělo oběma. ale nevím... co váš názor? chystáte nějaké aktivity pro svá dítka nebo si vystačíte sami?
18. srp 2010 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Laska, já taky uvažuji nad plaváním. Muž navrhnul, že bychom mohli jet příští léto do Řecka, tak bych chtěla, aby se s plaváním trochu seznámil. Přes zimu plavat nechci,tak zbývá jedině od září, nebo na jaře. Ale nechce se mi ho máchat ve chlorovaný vodě :unamused:
My jsme zase furt někde na výletě, já doma nevydržím, potřebuju nějakou akci a hlavně být víc v přírodě. Takže často seberu malýho a jedu bud s kamarádkou, nebo i sama někam ven, když má muž volno, jedem všici. Na nějaké jiné aktivity je asi ještě malý, nic víc, nežli plavání a návštěva herny mě nenapadá. Jednou jsme byli v rodinném centru na jakémsi cvičení pro mrňata, ale to mě absolutně nechytlo a Jonáše zajímalo ze všeho nejvíc kabelky ostatních maminek :sweat_smile:
18. srp 2010 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
...jsem to nedopsala, protože se vzbudil Jonášek :slight_smile:
Jinak v tom rodinném centru, jak jsem psala, se konají i různé přednášky a semináře, tak tam přes zimu budem zase chodit, posledně jsme byli na kontaktním rodičovství. Jonáš je moc rád ve společnosti dětí . Začátkem září pojedeme na keramické trhy do Berouna, pak bude na Karlštejně vinovbraní, protom biodožínky....Taky se zapíšu na balet, zjistila jsem, že je tu u nás baletní škola a dělají i kurzy pro pokročilé dospělé. Láká mě i salsa, ale to bych potřebovala partnera.... Už se těším, mám po tancování absťák :slight_smile:
Jdu balit, odpoledne jedeme k babičce a zůstaneme asi do konce měsíce, nebo i dýl. Muž doma vyměňuje bojler, tak je tu Boží dopuštění...
18. srp 2010 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,Laska mi napsala ať k Vám taky juknu.Občas si Vás přečtu,ale než ještě napíšu do té naší diskuze tak už potom není čas na PC,však to samy znáte.
A co jinak nového u nás.Vojtík začal konečně v den svých 14měsíců sám chodit.Dřív to bylo pořád za ruku,nechtěl se pustit,tak konečně pochopil že teď si v podstatě může jít kam on chce.Tím pádem naše venkovní procházky spočívají bu´d chytání Vojtíka někde v trávě,nebo v kamínkách nebo podobně.Dneska mi furt zdrhal z hřiště.
Teď jsme si to přečetla:Co se týče aktivit,tak my jsme na hřišti skoro pořád,Vojta má rád děti,rád se vozí na kolotoči,houpá na houpačkách,hraje na písku.Jak bylo teplo jsme i chodili na koupák no a od podzimu budme asi chodit ještě s kamarádkou do mateřského centra,protože jak začne to hnusné počasí co s nimi venku,že?
Teď v sobotu odjíždíme do úterka do jeseníků,aspoň nějaká malá dovča,nemůžu po tom našem workoholikovi ch¨tít aby si vzal týden dovolené.
Laska na jednu stránku ti závidím,že bydlíš s rodiči co ti pomůžou,pohlídají Karimka a na druhou stránku jsem ráda že jsme sama a člověk si udělá všechno podle sebe.Sice toho tatínka bychom rádi uvítali více doma naež v práci,ale zase ssi říkám dělá to všechno pro nás.Nějak nevím na co jsem chtěla ještě ragovat,slibuji že budu chodit za vámi častěji.
18. srp 2010 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
koci, na vyšetření nás poslali do FN Vinohrady.

lasko, my v těch vedrech, kdy jsme trávili dny v Praze jezdili do Gutovky - parku s hřištěm a vodním světem, který je z části i pokrytý pískem. Kluci se sami zabavili a zrovna dneska jsme se tam zajeli podívat, protože pořádali akci s Bořkem stavitelem a soutěžemi pro děti. :slight_smile:
Plavání mě láká, ale taky mi vadí chlorované bazény. Dvakrát jsme se vykoupali v rybníku Svět v Třeboni. Jinak vlastně ne.
MC jsem navštěvovala v zimě, když se v počasí nedalo chodit venku.. Vidím to i letos, že zase budeme koukat, kde jsou nějaké zajímavé aktivity :wink:
18. srp 2010 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andreahrbacova Ahoj Andreo :wink: Koukám, že s dětmi je to všude tak nějak s hraním a vymýšlením zábavy podobně :slight_smile:
18. srp 2010 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dont to je.Nejhorší je nevím jak ho zabavit doma,tak vždycky co nejdříve vypadneme ven,pak rychle spinkat,obědvat,hoďku tady všechno vytahat ze šuplíků a podobně,já to zase uklidit, pak hnedka zase ven,večeře a spát.Mám snahu si s malým hrát,kostky,zvířátka,auta knížky,ale slduje mě tak chvilku pak si harju sama :grinning:
18. srp 2010 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Joo, to znám velice dobře :grinning: Hodinka jim bohatě stačí na ten největší binec :slight_smile:
18. srp 2010 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
jé, andy, to jsem ráda, že ses po tak dlouhé době ukázala mezi náma :slight_smile: takže už také běháte sami. no teď si to teprve užiješ :grinning: Karísek mi ze všeho nejradši teď leze po schodech, zapíná/vypíná pc, otevírá troubu apod. jen ho od něčeho zachráním, šup a už se na životě ohrožuje jinde. co se naučil lézt po sedačkách a postelích je to úplně hrozné a jednou nohou už pomalu šlapu na plyn směr chirurgie. je tak rychlý. fakt se bojím, že ho jednou neuhlídám...

tak si hezky užijte dovolenku a pak se pochlub s fotkama :slight_smile:

dont - a pak že v Praze není co dělat. to my tu nic takového nemáme...

koci - ty tančíš? taky přemýšlím, že bych se začla hýbat, alespoň aerobic nebo tak. teď hodně frčí zumba, ale nevím, jestli je to i pro kuličky jako já :sweat_smile:

taky bych šla do MC, ale nechce se mi tam chodit samotné...

kde se fláká luccii? :confused:
18. srp 2010 ve 22:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Užívejte si ještě prázdniny :wink:, září by mělo být taky slunečný, doufám.. my na to spoléháme :slight_smile: ... chceme ještě na týden k našim na chatu.
@laska.nezna.hranic to znám... mně taky nedělá dobře, když vidím jak Míša leze do výšek a ještě ho Dav honí, takže nekouká před sebe, ale za sebe a mají z toho oba ohromnou srandu :slight_smile:
Včera zrovna David vlítnul rovnou před houpačku a dostal pořádnou šlupku do hlavy.. tekla mu krev z pusy, ale to protože se kousnul do dolního rtu, jinak byl naštěstí v pořádku. Na noc dostal studený obklad a ráno se zase smál, nic ho už nebolelo.
Zumba je pro všechny :wink: V těch MC se můžeš naopak seznámit s nějakou mamčou :wink: Mě láká tanec nebo posilovna, zrovna jsem jela kolem jedné, kde mají i koutek na hlídání dětí, tak se poptám, cítila bych se líp fyzicky.
20. srp 2010 v 01:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
dont - já vím, říkal mi to i instruktor, jenže já se vůbec neumím hejbat. ségra je taky silnější, ale zatančí skoro všechno. já jsem dřevo :sweat_smile:

chudák kluk. no tak hlavně, že se cítí líp. my si zase jednou prokousli jazyk, jsem se lekla, kde se vzala ta krev, ale pak jsme na to přišli. myslela jsem, že si vyrazil zub nebo tak, protože se bouchl o desku stolu. ale malý byl za chvilku v pohodě. on je v tomhle docela tvrďák.

vašim klukům teda nevadí, když je hlídá někdo cizí? Karimek by něco takového nepřežil, jak mě nevidí, bulí. pokud tedy není s někým z rodiny, ale i tak mě hledá. a já bych to těžko nesla taky :sweat_smile:
20. srp 2010 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@laska.nezna.hranic člověka, děti vůbec překvapují... kolikrát ustojí takové karamboly :slight_smile:
Mně je nepříjemný jít vždycky někam poprvý, když nevím, co můžu čekat, ale pak jsem ráda, že jsem se rozhoupala a nakonec šla :wink:

Kluci jsou docela v pohodě. Rychle navážou kontakt s cizími lidmi, což mi sice občas vadí :sweat_smile: , ale vypadá to, že nebudou mít problém se kdekoliv (ve školce, ve škole) rychle adaptovat. Nikdy jsem je neviděla se stydět.
Míša je maličko mamánek :slight_smile:, jenže k jeho věku je to asi normální. Davídek je samorost. Nesnáší samotu, snaží se být středem pozornosti.

Tak jsem si posteskla před svým chlapem, že bych chtěla jeden den pro sebe kvůli kadeřnici a on mi chce domů poslat černošku, aby mi upletla na hlavě nějaký jejich afro styl :grinning:
20. srp 2010 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
dont - úplně mi mluvíš z duše, taky to tak mám. i se kvůli tomu sama na sebe zlobím, ale nemůžu si pomoct :sweat_smile:

ten tvůj muž je hustej :grinning: né, promiň, to mi jen tak ulítlo, protože mě to strašně pobavilo :grinning: v podstatě geniální nápad :wink:
20. srp 2010 v 18:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky, ja vim, ze vas zanedbavam, ale zrovna mam obdobi, kdy mam vecer malo casu a ani neni moc chuti psat... ale docetla jsem vas :slight_smile:

u nas je noveho, ze chodime, ale stale teda dost padame... kazdy den ma novou bouli ci sram, no podobne jako u vas... chodime kazdy tyden do solne jeskyne s kamaradkou a jejimi detmi - Vojtik deti potrebuje, ma je rad
je dost urvanej a casto to na me zkousi - nekdy podlehnu :unamused: ale taky je s nim sranda
moc nemluvi (ne, neni, ham a ostatni asi jeste nevedomky - mama, tata, puťa...)
20. srp 2010 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@laska.nezna.hranic :grinning: on mne MM dokáže pokaždé něčím překvapit :wink: Bohužel se na copánky a jiné podobné kreace momentálně necítím :slight_smile:

@luccii solná jeskyně je super... mne tam poprvé vzala kamarádka se svým chlapečkem.. on byl stále nachlazený, nemocný s průduškama a jelikož jsme nabyli přesvědčení, že by mu ty návštěvy mohly prospět, pořídila si později i permanentku :slight_smile: . My tam chceme jít v zimě zase znovu.. Míša si už hezky vyhraje, jako mimčo z toho zážitek neměl.. jen ve mě zůstal dobrý pocit, že snad ten pobyt v jeskyni na něj zapůsobil blahodárně :slight_smile:

Kluci asi nebývají tolik hovorní.. Míša opakuje po Davídkovi, a nebo vysloví jen první slabiky.. au (auto), ba - (bagr), hezky teda umí říct "Dědo".. Babičku téměř neoslovuje.. Na D. volá "Dadyde"! :slight_smile: ... potom citoslovce jako: "Bum, baaa, haf, ňam".
Ale když něco potřebuje, hezky se otočí se slovy "Mami" :dizzy_face: :dizzy_face:

20. srp 2010 ve 23:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@dont_speak no v zime tam chodi hodne nemocnych, takze v zime rada nechodim :wink: ale permanentku jsme koupili a mozna jeste jednu dokoupim, ted jsou zlevnene a co v zime s prckama, kdyz se nebude moci na pisek :slight_smile:
22. srp 2010 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsme zapsaní na kurz plavání. snad se to malému bude líbit :slight_smile: teď ještě něco pro mamku, ale možná to odložím na příští rok, uvidíme, co se bude nabízet.

jak to v té solné jeskyni s prckama zvládáte? to vám tam normálně dobrovolně odpočívají na lehátkách nebo jak to tam s takhle malýma je?
22. srp 2010 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoooj, jen v rychlosti. Laska- my chodili do s. jeskyně celý podzim a zimu, Jonášek si tam hrál se solí. Akorát si ji furt chtěl dávat do pusy, tudíž musel mít dudlíka a já byla neustále ve střehu. Ale hrál si tam moc hezky. Normálně ležel v té soli na bříšku. Myslím, že to i rozvíjí jemnou motoriku. Dont- do jaké jeskyně chodíte? My chodili do Trojské, bylo fajn, že mají přeb. pult, ohrádku a germicidní lampu. Ted koukám, že tam mají i dost slevy- 6 vstupů zdarma při koupi permice....
My jsme u babičky, ale je to tedy náročný. Máma se snaží dělat co mi na očích vidí,pořád okolo nás skáče, což je trochu unavující..... Pořád něco povídá a vyžaduje odpovědi.....A taky mi už malinko hrabe z toho, jak jsem tam s ní pořád sama. Ale snažím se to vydržet kvůli Jonáškovi, je tam dobrý vzduch oproti Pze. Ke kadeřnici se chystám v úterý, ale mámě to nemůžu říct, protože by mě hodinu přemlouvala, at tam nechodím, že mi to zmrví a že mi to takhle sluší,atd atp...
Chodíme na houby a je to tedy síla, ta letošní úroda, až na to, že měl Jonáš opět klíště a je hrozně poštípanej od mechovky :unamused: která se vyskytuje po jabloní.....
Laska- tančila jsem od mala poloprofesionálně( klasický balet). Pak mi ale "odešla" páteř, tak jsem s tím musela seknout. |No a v posl. době mám nutkání zase začít :slight_smile:
22. srp 2010 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,
koci, to zní dobře, jak píšeš i s tou germicidní lampou. My jsme navštívili jeskyni ve Vršovicích. Jsou tam přizpůsobení taky pro menší děti, ale teď si nejsem jistá, jestli tam byl přebalovací pult, protože jsem byla jen s Davídkem. V místnosti se dalo ležet na polohovacích křeslech, pouštěli relaxační hudbu.. Kluci si hráli s hračkami, které si tam mohou půjčit... Teď na internetu nabízejí taky zvýhodněné levnější vstupné, pokud si zajistíš permanentku.
My jsme též nějací přehoubovaní.. Dav jich pár snědl jen v bramboračce, a to jsme si udělali ještě předem pokusného králíka z mého bráchy, který dostal smaženici den předtím :sweat_smile:
Bohužel i letošní úroda klíšťat je síla.| Davídek si jich donesl z lesa rovnou 5. Míša vůbec neměl, ale jinak já i naši si klíště doma vyndali.
Balet tančila i moje kamarádka, ne sice profesionálně, ale bavil ji opravdu hodně. Občas s nostalgií vzpomíná na ty protancované roky. :slight_smile:
Nevím, jestli jste některá shlédla dokument Africké kořeny. Je to o životě skvělého tanečníka Jiřího Bartovance. Jeho styl, pohyb.. prostě taneční vyjádření se mi moc líbí. :slight_smile:
22. srp 2010 ve 23:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
čau holky :slight_smile: dneska jsme byli poprvé na Plaváčkovi... já byla docela nadšená, malý špatně snáší cizí prostředí a lidi, tak to proplakal. instruktorka říkala, že je klasickým příkladem první hodiny, že to nemáme vzdávat. tak snad to nebudou vyhozené peníze a kluk z toho neponese trauma do života :sweat_smile: v pondělí jdeme na suchozemské cvičení, tak jsem zvědavá. už se tam sice byl podívat a hračky se mu líbily, ale pochybuju, že si nechá určovat, kdy, co a jak bude používat :grinning:

co u vás?
8. zář 2010 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, zdravím všechny :wink:
lasko, určitě si zvykne.. kdyby ne, tak jestli jsou tam slušní lektoři měli by peníze za nevyužité lekce vrátit nebo vám nabídnou dovybrání kurzu v jiném měsíci.
My jsme neodchodili ani čtvrtinu plavání, takže stále máme možnost si hodiny odplavat v jiném termínu.

U nás je převeliká novina :slight_smile: Davídka jsem přihlásili do školky. Má ji na celých 5 dní v týdnu. Taťka ho ráno odvádí a já potom odpoledne vyzvedávám :wink: Sice odpoledne bez něj je pro mne stále nezvyklý. Dokonce mi bylo smutno a i Míša byl zakřiknutý, ale D. se mezi dětma líbí, tak nemusíme mít aspoň výčitky. Učí se tam jeden den v týdnu angličtinu a nebo španělštinu.

11. zář 2010 v 00:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
dont - snad ano... do moře se mu taky nechtělo a pak jsme ho z něj nemohli dostat. a ve vaně si sám polévá hlavu a ještě se tomu chechtá, i když se při tom topí :grinning: ale byl v novém prostředí mezi novými lidmi - to on nemá rád. napadlo mě, jestli by nebylo dobré zajít s ním na plovku, kde by nemusel dělat nic, co by sám nechtěl, jen by si zvykal na hloubku vody... protože mi jedna lekce za týden přijde na zvyknutí málo. nevím... buď si zvykne, nebo to dochodíme jindy. anebo si to převedem na jiný kurz, oni toho pro děti nabízí docela dost.

tak nakonec školka přece jen bude, to je fajn. hlavní je, že se líbí malému. a výběr jazyků je taky super, hned bych chodila s ním :grinning:
11. zář 2010 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak cvíčo Karimek snesl o něco lépe než plavčo. neprobrečel to, ale zase byl na mě celou dobu přilepený, odmítal spolupracovat. nic moc, ale už je to pokrok. tak jsem zvědavá na bazén ve středu... skoro všechny děti se zapojily, jenom my zase mimo :sweat_smile: je teda fakt, že ta děcka krom asi dvou už chodila loni, jedna paní říkala, že jí holka prořvala celý první měsíc (teď je jedna z nejšikovnějších), ale já nevím... zapojil se tak max. na 10 minut, z toho si půlku času chtěl hrát sám se skluzavkou a pěnovýma kostkama... ale skupinová činnost se mu příčí :sweat_smile: každý pátek je tam možnost volného hraní, asi to využiju, aby si pohrál, jak chce a nechodil tam "za trest", ale myslím, že na další vedené hodině to bude stejné jako dnes...
co myslíte, mám vytrvat? nechci ho trápit, pokud by na to nebyl povaha, na druhou stranu si myslím, že čím dřív začnem, tím lépe se otrká v kolektivu... dřív nebo později bude muset do školky a pak by to asi bylo utrpení pro oba... nebo se pletu a měla bych mu dát víc času? on je doma malý ďáblík, ale jak nemá jistotu svého teritoria, je to maminčin bobánek :slight_smile:
13. zář 2010 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, Laska, ono je roční dítě ještě malý na nějaké začleňování do kolektivu a je to spíš ještě mamánek. V tomto věku normální věc.Já bych to nelámala přes koleno. Do školky ho dřív jak ve 3 letech stejně nevezmou a roční a tří- leté dítě to už je úplně jinej člověk.
Já jsem s Jonášem byla na cvičení jednou, ale mě to absolutně nebavilo, já na to nejsem a Jonáš taky bez toho v pohodě žije. S ostatníma dětma si rád pohraje na písku nebo ve volné herně, kam chodíme.
Ad plavání.... Jonáš má hrůzu ze sprchy, nevím, kde to pobral. Polejvání hlavy nenávidí. Jinak vodu - pobyt v ní má moc rád.Chtěla bych s ním zajít do bazénu sama, nechci platit za instruktorku, ale ještě jsem se neodhodlala.Však není kam spěchat :slight_smile:
Zumbu neznám, co to je??
13. zář 2010 v 18:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek