• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

My z osmi týdnů a naše batolátka

3. prosince 2011 
luccii - pár šprušlí jde vyndat - kvůli starším dětem, ale musíš na to mít grif. bohužel, Kája na to přišel... (přijde na všechno, po schodech mu nestačím a včera večer zjistil, že už si většinu dveří v domě dokáže otevřít sám, takže neštěstí) stačí mu vyndat jen jedna a protáhne se. já teda nechápu jak, mně to přijde i pro takového prcka hodně úzké, ale asi není. ale i když ho v postýlce udržím, řve jak blázen. neumím si představit bydlet v paneláku, už by na mě sousedi poslali sociálku, jestli ho netýrám :grinning: není to tím, že by se přemáhal, prostě není unavený. nechápu. doteďka s ním nebyl problém... doma mi radí pořádně ho urvat třeba dlouhou procházkou - jako aby šel po svých, ne v kočárku, ale tím spíš utahám ještě víc sebe :sweat_smile: kdyby to alespoň dospával ráno, ale on vstává čím dál dřív. ach jo.
ale dneska mi svitla naděje, že usne brzy, nebo alespoň v normálním čase, protože jak spal na dnešek málo, usnul už před obědem. tak snad :slight_smile:
kašátko mi malý odmítá už několik měsíců. jakmile začal ochutnávat jídlo "pro velké", hodil mi kaši na hlavu. chce ideálně maso nebo rajčata :slight_smile: ale jinak jí tak nějak všechno. přitom mně ta jeho kaše nepřijde tak špatná... i když je fakt, že já kaši taky nikdy moc nemusela, tedy krom těhu, ale to mu asi nehrozí :grinning:
31. říj 2010 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
sotva jsem sem opět po dlouhé době zavítala tak už to zase flákám. Mám bohužel nařízen klidový režim kvůli zkracujícímu se čípku. Mudr. mě vystrašil, že musím jen ležet s nohama nahoře. Tak se snažím a nic moc jiného nestíhám :sweat_smile: Navíc ještě Ondra do toho...tak mi to dává celkem zabrat. Ikdyž o něj se krásně stará tatínek a děda s babičkou. Tak snad to nějak zvládneme.
Budu se snažit chodit za váma častěji...

Teda jak to tak čtu tak jsem ráda za Ondráška...on spinká krásně. Tak dvě až tři hodinky ráno po probuzení jde spinkat a pak tak za další tři hodinky znovu. Večer koupeme v sedm, potom mlíčko, chvíli pošpásovat s tatínkem u televize a do osmi hodin spí každý den. Noo, tak jsou i vyjímky...např. zuby...ale jinak ok.
Laska, to máš teda pěkného nespavce...snad se to časem spraví...
31. říj 2010 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzik - on už po příchodu z porodnice usínal až kolem druhé ráno. ale pak se to zlepšovalo, až se to ustálilo na té deváté hodině... teď zase obrat, ale věřím, že je to jen přechodné období. zase třeba zoubky nebo očkování nás netrápí vůbec...
jejda, klidový režim a doma malé děcko. nezávidím. ale alespoň že máš někoho, kdo ti pomůže, to je fajn :slight_smile:
31. říj 2010 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, můžeme poprosit o klik?
http://soutez.doma.nova.cz/poustniruze
pokud soutežíte, dejte vědět a my vám dáme bodík taky
4. lis 2010 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
4. lis 2010 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
dont - ono nám to stejně asi nepomůže, ale jsi hodná :slight_smile: soutěžíš taky?
jak se máš, co nového? zlobí kluci pořádně? :slight_smile:
dneska jsme jeli na otočku do města bez kočáru a Kája si pěkně vyšlápnul. takže usnul už v pět. čekám každou chvíli, jestli se probudí nebo ne, ale pochybuji, že to vydrží až do rána. tak si asi dám opět noční... :sweat_smile:
jinak postýlku jsem zajistila, aby nevylez ani když vyndá šprušle, jenže ta jeho touha dostat se pryč je tak veliká, že přišel na to, že stačí pouze se trošku přitáhnout a přehodit nožku a gravitace už mu z postýlky pomůže. když jsem viděla, jak tam visí na půl cesty, tak mě málem kleplo. takže teď už si ani na záchod nedojdu :sweat_smile:
4. lis 2010 ve 23:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
lasko, nemáš vůbec zač. :wink: .. Škoda, že nejde hlasovat častěji než jednou týdně.
My pár soutěží vyzkoušeli.. s Kinder a Hamánkem, ale právě díky těm sms hlasům jsme to vzdali. Nevím, jak se některým soutěžícím podaří nasbírat kolem 1000 kliků na jejich fotky, které nejsou zrovna nic moc a ty opravdu hezké fotky, (které bych tipovala jako vítězné) zůstanou s pár body někde na konci.
Davídka chci přihlásit do komparzu nebo na focení.. on si v předvádění libuje :wink:

U nás je to teď doma o něco lepší s CH. Sám navrhne, že by jsme mohli někam o víkendu. Hraje si víc s klukama a vůbec je ve všem vstřícnější. Dlouho jsme se nepohádali, to je taky co říct :sweat_smile: Na Silvestra by chtěl s námi letět do Paříže ke známým, ale jak jsme byla zprvu nadšená, tak čím víc nad tím přemýšlím, tak bych to ještě odložila na další rok. Víc mne láká Madrid, kde žije kamarádka, ale to bych viděla na některé léto a zajet si i zaplavat k moři. Navštívit známé v Barceloně a navštívit známá místa. Vánoce každopádně strávíme v rodinném kruhu v Praze, s našima se potom sejdeme na společný oběd a slavnostní přípitek.

Jinak kluci si parádně vyhrajou. Míšan se naučil nová slova jako "indián":grinning: Když skáčou po posteli, tak si s Davem zpívá "kákalpes" a napodobuje bohužel i střílení, co pochytil náš mladej ve školce. :sweat_smile:
V pondělí jedeme na očkování, které se stále odkládalo vzhledem k nachlazení a posílají nás taky na chirurgii, protože má Míša fimózu a ikdyž jsem mu masírovala, mazala pindíka před pár týdny kortikosteroidovou mastí, tak se mu to zlepšilo jen na chvilku.

Nám v postýlce vyvádí taky parádní akrobatická čísla.. Jak píšeš, tak dělá to samé co Karimek a divím se, že jaksi nepočítá s pádem na hlavu:sweat_smile: , takže v postýlce je jen na spaní.. chodí se mnou kamkoliv i na záchod a podává mi na utření rolku :slight_smile:
5. lis 2010 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
dont - to bych taky chtěla, jenže nevím, která agentura je z těch lepších, ale zároveň ne nejdražších... ono už jen pár profi fotek stojí balík. navíc nejsme z Prahy... Kája si moc poroučet nenechá, ale je dost přes hadry... takový malý narcis, nebo dneska se říká metrosexuál :grinning: zrovna teď si kolem krku váže šálu a nosí se tu jak páv :sweat_smile:
není na chirurgii brzy? mně doktorka říkala do tří let nešahat... ale bojím se, že to u nás bude podobné... nebo alespoň mně to nejde.
hehe, ty máš ale šikulíska :grinning: a sám už má nočníček, nebo ještě nezkoušíte? my to teď odložili, ale asi to zase pomalu zkusím... máme nočník ve tvaru křesílka, takže si tam chodí sedat oblečený, ale bez plenky ani nápad :slight_smile: to si sedne, za dvě vteřiny koukne, jestli se tam něco změnilo a odchází... :sweat_smile:
5. lis 2010 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
achjo, uz se nekdy neudrzim a poradne se na Vojtika zlobim :frowning2: nekdy z nej fakt vysiluju - on vubec neposloucha a neustale rve, kdyz mu nedam to, co chce a on porad neco chce... pritom vim, ze mi rozumi, jen to sluvko "ne" absolutne ignoruje... dneska jsem ho i poradne placla pres rucicku a potom si to vycitala -. zazivate nekdy taky takove situace?

Kato, u nas nehrozi, ze bysme sli nekam pesky, Vojtik jde tam, kam chce on a ne tam, kam chci ja a za rucicku ujde jen par metru...

Vojtik umi curat na povel, ale na nocniku taky nevydrzi (a vi, co se tam dela :wink: ) - nekdy ho necham behat nahatyho po pokoji (vyrve si to) a pak ucurava na koberec, mrska jeden, pritom predtim cural...
5. lis 2010 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
luci, to je přesně jako by jsi popisovala Dava.. Ten za ruku taky v tomhle věku nechtěl a měl časté hysteráky, když nebylo po jeho. Takže nás chtě nechtě donutil ho vždycky po chvilce vrátit do kočárku místo toho, aby chodil po svých.
Míša je o poznání klidnější, ale taky dokáže dát najevo nelibost. Naopak za ručičku se nechá vodit rád. Začne brečet hned jak ho pustím a drží se mě jako klíště. U něj se nebojím, že by někam zdrhnul.

lasko - Katko:slight_smile: , metrosexuál je i náš David, zrovna jsem psala holkám na diskuzi, jak si vybírá i slipy do školky :grinning:

Vím, že je Míša malý na případný chirurgický zákrok, i na chirurgii mi tenkrát říkali, že zatím je čas do určitého věku, oni navíc ti kluci ve věku, kdy začnou odvykat plínám si i sami vypomůžou, aby vše fungovalo tak jak má, třeba se to ještě podaří, bylo by to fajn než se trápit nějakou operací.

Nočník zatím nezkouším, i když asi bych mohla, protože mi dokáže předem říct, že chce kakat.

Ještě k těm agenturám... v Praze znám dvě, kde nechtěli poplatky předem, ale až z prvních honorářů :wink: A volali docela často, tak se zeptám u nich, jak je to s přibíráním dětí. Škoda, že to nemůžeme obíhat společně, víc by nás to bavilo :slight_smile:
5. lis 2010 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
luccii - tak takové situace zažíváme několikrát za den... i když... oprava, celý náš den tak probíhá. pak mě moje reakce mrzí, jenže na našeho prcka nezabírá vůbec nic. nemá z ničeho strach (výšky, oheň), nebojí se ani mýho taťky - jako chlapa, když tu manžel není... děda je hodnej, ale když je zle, stačí pohled a my jako děcka prchaly, i když nám nikdy nic neudělal. na Káju tohle neplatí... on je osobnost a od nikoho si poroučet nenechá. a i když si něco udělá, třeba přivře ruku do šuplíku, brečí, ať ho zachráním, ale jakmile to udělám, hraje si s šupletem znova... pořád dokola obdobné situace celý den. během pěti vteřin zvládne zapnout myčku, otevřít mrazák, spustit mikrovlnku, rozsvítit a aby toho nebylo málo, zapne si kráječ na chleba, který už ale nejde posunout nikam dál, takže šílím. občas si nepřipadám jako matka, ale dozorce... :rolling_eyes: sám mi říká ne na všechno, i když v legraci, ale jakmile řeknu ne já, dělá, že nezná význam :slight_smile:

my normálně berem kočár, ale tohle bylo jen na otočku k doktorovi, tak jsem to zkusila... a asi to bylo dobře, spal mi od těch pěti odpoledne až do druhého dne do sedmi ráno :slight_smile: taky rád mění směr, ale to spíš jen jako že místo po chodníku chce jít po trávě a tak. za ruku jde v pohodě a když náhodou vidím, že by se mi mohl vysmýkout na rušné ulici, mám na něj vodítko, jako pojistku.
on je k neutahání, tak jsem procházku riskla... kočár je stejně jen otázka času, řekla bych tak do jara a pak pochybuji, že tam bude chtít...
hehe, to s tebou Vojtík pěkně laškuje, myslím s tím čůráním :grinning:

dont - to víš, takovej krásnej kluk se musí děvčatům ve školce líbit... přece jen se tam převlékají a co kdyby ho nějaká zahlédla v nepěkném prádle :grinning: nebo když si hrají na doktory :wink:

já sé úplně děsím toho, že by malý musel na zákrok. tuhle se mi "jen" oprudil a ten řev, když jsem ho dala do vany, to se nedalo vydržet, tak ho musel omýt děda, já to šla rozdýchat, jak mi ho bylo líto. neumím si představit, že by šel na obřízku :confused: ale myslím, že dneska je to až krajní řešení. nejdřív zkouší sondičku, ne? i když asi záleží jak kde...

to jo, já bych se k tobě s tím obíháním přidala. ve dvou je to vždycky lepší. tím spíš, že já jsem takovej stydlín, když jdu do neznáma... :sweat_smile: ale určitě ti držím pěsti, ať se ti něco podaří sehnat :slight_smile:
5. lis 2010 ve 23:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojky

tak uz zase kojim 2x v noci :sweat_smile: ale aspon spinka o trosku dyl...

vcera a dnes cural Vojtik do nocniku! :slight_smile: uz si tam seda rad, jen pak krici, kdyz mu ty curanky jen ukazu a nenecham ho si s nimi hrat :grinning:

Kato, no mame holt velice cile, zvedave a svehlave dite :wink:

byla jsem na odstraneni hemeroidu a uz je mam po mesici zase! :frowning2:

uz jste koupili zimni botky? a jake? ja nevim, zda bude v zime venku hodne tapat, spis myslim, ze ne, takze nejake drahe asi jeste nemaji smysl...

hezkou nedeli :slight_smile:

7. lis 2010 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
luccii - a jéje, já je měla během těhu a bylo to hrozný, pak se to srovnalo... no nezávidím.

jé, slavíte první úspěchy :slight_smile: taky bychom měli víc trénovat, ale já to flákám...

my jsme boty koupili tenhle týden. v globusu. ne tedy takové, jaké jsem si přála, ale vzhledem k vysokému nártíku jsem ráda, že máme vůbec nějaké. s kožíškem, zapínají se jedním širokým páskem na suchý zip, ale ten pásek není pevný, je to široká guma, takže se přizpůsobí každé nožce... holt si nemůžeme moc vybírat, když za ně nechci dát tisícovku na jednu sezonu. takže pro nás je prioritou, že se do nich vůbec vejdeme. tak už zbývá jen kombinéza. i když já bych raději komplet, aby se nemusel celý svlékat, když někam přijdeme. jenže když už se mi to líbí, tak je to strašně předražené... když jedem autem, tak nemusí být nabalený a když busem, tak bude v kočáru, kde bude mít fusak... tak nevím, zatím vyčkávám až jaké bude počasí.

včera se manža letmo zmínil, nebo spíš připustil možnost druhého mimi. sám od sebe. nemohla jsem uvěřit. byla bych ráda, ale zatím se nechci radovat předčasně.
jen nevím, jak to naplánovat. mně by vyhovoval tak 4 roky rozdíl, kvůli malému bych byla ráda, aby děti byli ale k sobě blíž, aby se naučily dělit a vyhrály si spolu... co myslíte vy? ne že bych tlačila na pilu, klidně počkám rok či dva, ale manža možná přijede kolem nového roku, kdyby se náhodou zadařilo, myslíte, že by to byl vzhledem k císaři problém, otěhotnět po roce a půl? slyšela jsem, že rodily i dřív, ale já mám k té jizvě hrozný respekt a bojím se, abych něco neuspěchala, protože bych ráda dětí víc... přece jen nemůžu vědět, jestli by nebyl císař i podruhé a pak už je třetí těhu asi rizikové... :confused:
7. lis 2010 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luccii ja kojím tuším teraz menej..ale anet spí len 1x za den+ráno skoro vstávame :pensive:

ja som anetke capla asi 5x zatial.vačšinou posluchne,poviem jej nech položí niečo,nech nechytá a skutočne posluchne,ale občas sa stane,že nereaguje,tak musím...

inak je iba v kočíku,neviem si predstavit nechat ju ist samu.jej chodza nieje ešte tak stabilná,kedže sa naučila neskor chodit.
hemoroidy máš po porode?žiadna sranda.
ja som mala hrozné bolesti po obidvoch porodoch..nerada na to spomínampotom to ale prešlo.dávala som si proctoglyvenol.
@laska.nezna.hranic laska my máme rodziel 3,5roka.som spokojná.
neviem si predstavit mat deti dost po sebe,nezvládala by som to.
takto som moc spokojná,pretože sa možem venovat aj anetke tak,ako som s venovala Viktorke.
aj také praktické veci..kojila som anetku po porode každú chvílku,hodinu usprávala na ruckáh,viktroka to chápala,zahrala sa,dokonca ma nechala ked som bola tehotná vyspat...nemusela som ju dávat na nočník,krmit..vštko bolo jendoduchšie..obslužila sa viac menej sama,skor mi ešte aj pomáhala :sweat_smile:
ale ekd si trufaš,prečo nie?

inak anet chodila pekne na nočník,potom bola chorá,tak sme to nejako nechali bokom a teraz veru na nom už dlho nesedela.predtým sa aj sama vypýtala.budeme to musiet nejako poriešit :grinning:
ja na to nemám...som rada že máme medzi detmi takýto rozdiel.
8. lis 2010 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
berti - z praktického hlediska jsem taky pro rozdíl kolem čtyř let. jenže když já tak moc chci :grinning: jsem prostě dětma posedlá :sweat_smile: a to náš malý není žádný svatoušek, aby si sedl do rohu a půl dne si vydržel stavět kostky, jako některé děti. neposedí. ale poslední dobou Karimek pořád jen hledá miminka, jak venku, tak doma na obrázcích nebo v televizi... pořád jen mi-mi-mi, mi-mi-mi. myslela jsem, že je spíš "drsňák", ale asi ne. dokonce i panenku, jako alespoň prozatimní miminko by si přál (chodí mi ji ukazovat do katalogu :slight_smile:). tak mě to trošku nahlodalo. už si asi připadá jako velký kluk. myslím, že kdyby měl kolem sebe někoho na hraní, zklidnil by se, protože by si připadal jako velký zodpovědný a světaznalý bráška... :grinning: těžko říct. navíc jídlo už zvládá docela dobře sám, chodí od 11 měsíců, jít za ruku není problém, takže nám zbývá snad už jen ten nočníček, což si myslím, že bych do roka zvládla. touha je strašně veliká, na druhou stranu by mi pak asi bylo líto, že jsem si to tak rychle odbyla a pak už třeba další mimi nebude... těžko říct...
třeba dont má kluky dva roky od sebe taky... v obou případech vidím výhody i nevýhody... rozhodně nespěchám, jen tak přemýšlím, jaké by to bylo... tabletky už brát nehodlám a za kondomy bychom se v případě mého muže nedoplatili :sweat_smile: tak váhám, zda to nechat náhodě, nebo počkat, tak jak jsem chtěla původně. protože nikdo netvrdí, že se to povede hned a když je manža převážně v zahraničí, tak těch možností nebudu mít tolik. já vím, že mi nikdo neporadí, jen jsem chtěla znát váš názor. kdyby se třeba někomu z vás zadařilo, zda by jste byly rády, nebo by to bylo mimo plán.
i když ty, berti, už máš asi vybráno, že? nebo myslíš, že ještě někdy v budoucnu by mohlo být třetí dítko?
8. lis 2010 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@laska.nezna.hranic
nie!!!!my už dalšie nechceme...aj ked neviem,mám 26rokov..možno za 5-7rokov..keby ..ja neviem..ale momentálne ani pomyslenie.CHcem íst do práce a tak trochu začat cítit volnost..
čo sa týka detí...chápem,ale myslím,že karimka to zachvílku omrzí a bude skor vidiet supera v miminku ako kamaráta:frowning2:
ked je mimčo uplne malé sa to dá v tom zmysle,že viac menej spí,papá..ale ked si začne budovat svoje miesto na slnku a ked začnu bojovat o rovnaku hračku,,budu chceit rovnaké veci.a tak...

pokial ty sama cítiš,že by si to zvládal,niet o čom :wink:

ja som sa napr.bála že budem musiet celé tehu byt v porodnici..kto bude s malou,ako to zvládne...
8. lis 2010 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
berti - manžel netouží po chlapečkovi?

no právě, už teď si malý hájí svoje území, tak myslím, že čím dýl bude sám, tím bude horší naučit ho dělit se.
tak kdyby byly v těhu nějaké komplikace, tak je to hrozný, ale já mám většinu času možnost hlídání. mám velkou rodinu a pokud nežijeme spolu, tak se stejně navštěvujeme. nebojím se, že by se o malého neměl kdo postarat. spíš nevím, jak bych zvládala nevyspání :sweat_smile: já si ještě před pár týdny dvě malé děti neuměla představit. ale Karísek dělá strašné pokroky, je spíš už školkový než miminko a i když moc nemluví, dokáže si říct o všechno a i jinak je "samostatný". vím, že by to byl záhul pro mě, ale pro děti zase plus... a jestli bych to zvládla? no ono by mi ani nic jiného nezbylo :grinning: pak bych si třeba dala pauzu a pak bych ráda ještě třetí, možná i čtvrté, jak si původně manžel přál. sama jsem taky z větší rodiny, takže dvě děti je pro mě absolutní minimum. no ale to by se zase vidělo podle situace... já jsem doma na čtyři roky, takže by se mohlo stát, že bych byla doma nějakých 12 nebo i víc let... s dětma to uteče, ale i tak je to dlouho. nebo není? :confused: :slight_smile:

proč jsi se bála, že budeš v nemocnici? byly nějaké problémy?
já si tohle moc nepřipouštím. nesmím. o jedno mimi jsem přišla, takže pokud bych přečkala první trimestr, věřím, že pak už je to pohoda, ať má žena trápení jakékoli. hlavně, ať je drobeček zdravý. ono se to vždycky dá nějak udělat. a nikde není napsáno, že i když otěhotním, že to dopadne dobře jako s Karimkem, který byl vytoužený. prostě po špatné zkušenosti dítě neberu jako samozřejmost, která jde naplánovat, jak se mi to hodí. fakt nevím. je to těžké, když nechci ztrácet čas, ale ani něco uspěchat :slight_smile:
asi to nechám, až přijede manža a uvidím, jak se k tomu bude stavět. když se nepovede, nic se neděje, když ano, tak taky fajn. čtyřletý rozdíl by byl ideální, ale kdo mi zaručí, co za tu dobu bude...
ach jo. řeším neřešitelné, ale pořád na to musím myslet :slight_smile:

a co jinak, už chystáte Jěžíška (případně Mikuláše)?
8. lis 2010 v 17:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@laska.nezna.hranic vieš čo..on má také stavy divné,že cche napr.malej kupovat lego a ma presvedčuje že vrtulník by sa jej páčil :grinning: asi v nom niekde vzadu túžba po chlačekovi drieme,ale ja som popravde rada za dievčatá a keby som mala mat ešte jedno dieta,zas by som strašne tužila po dievčatku.
mne su tak nejako bližšie..myslím čo ssa citov týka.celkovo ten dievčenský prejav mi je bližší ako zbrane a tak..aj také kludnejšie deti....chápeš ako myslím\?samozrejme ,chlapca by som rovnako milovala o tom nieje žiadna diskusia.

v tehu som nemala žiadne problémy,uplne ideálne tehotenstvá a povedala by som,že aj porody.
nám sa \viktroka podarila hned v prvý mesaic snaženia a Anetka si dala cca pol roka načas.

ja som doma už 6rokov bez prestávky.kedže som obe tehu bola na rizikovom\)zdrav.problémy neboli,ale koli zamestnaniu) a ide mi to už na nervy.
nie deti.ale celkovo domácnost,varím každý den -alebo minim.5x do týždna a nechutia mi už moje jedlá,nebaví ma prat,vešiat prádlo,umývat všetko...chcem byt medzi ludmi,vzdelat sa trocha ešte,ropbit prácu,čo ma bude bavit.

myslíš akože čo chystáme ohladne darčekov?sme vo fáze výberu.
Viktorke určite nejaku kreatívnu hračku,aj ked jej stačí lepidlo,papier,nožnice,lepiaca páska a fixky :grinning: :grinning:a paotom nejakú tu barbie.knihy určite.

Anetke neviem,chcem jej kupit taký bicykel odrážadlo,ale asi to necháme na 2.narodeniny,inak netuším vobec...a vy?
8. lis 2010 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
berti - já tě chápu, já taky vždycky toužila po děvčátku a říkala jsem, že dvě holky by mi nevadily, ale mít dva kluky, snažím se ještě o holčičku. nakonec mám kluka a myslím, že i to první bylo kluk. tak nějak jsem to u obou cítila. takže pokud někdy budu mít ještě mimi, psychicky se připravuju zase na kluka. ne že bych ho nemilovala a byla zklamaná, ale chápeš, co chci říct. prostě toužím po děvčátku, takové malé kámošce :slight_smile: ale samozřejmě budu milovat všechny své děti stejně, bez ohledu na pohlaví.

já ti rozumím, ale pokud budeš v práci, tak starosti o děti a domácnost ti neubydou... ale chápu, že jsi mladá a ještě si potřebuješ život užít i trochu jinak. prostě vydechnout si od současného stereotypu a zkusit taky něco jiného. možná proto je super, že jsi měla děti relativně brzy, takže i kdyby ses někdy za deset let rozhodla ještě pro další dítě, budeš pořád mladá :slight_smile: to ti závidím, bohužel mně to takhle nevyšlo...

já mám tolik nápadů, že se těžko rozhoduji, ale díky tomu, že mám velkou rodinu, si ty moje nápady rozdělili mezi sebou. nevím teda o všem, ale mělo by tam být nějaké odrážedlo, tabule, auta, domeček/stan, přemýšlím nad klouzačkou do bytu, tahací klaun ze dřeva, pak takovou dřevěnou tabulku zvíře k nevíře, chtěla jsem tatrovku, ale podobné, jen menší, auto má po bratranci, tak to ještě uvidíme. to kolo first bike dostane taky asi až ke druhým narozkám. potom bude mít takové veliké safari - jsou tam pěkná zvířata tak akorát do ruky, přišlo mi to lepší než duplo, dřevěnou stavebnici, figurku ze včelích medvídků... uf, nápadů mám spoutu, tohle je jen vzorek, co mě teď narychlo napadl vypsat :slight_smile: knížky se u nás dětem taky hodně dávají, ale letos asi ne, i když... uvidíme.
8. lis 2010 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
laska..prepáč,ale píšeš že aj to prvé myslíš že bolo kluk..ty si o bábo prišla?

ty máš teda nápadov neurekom.my sme sa nakonec rozhodli že anetke kupime tuto kuchynku
http://www.kamilka.cz/index.php?main_page=product_info&products_id=6137
ale skusime ešte pohladat nejaku so zvukmi.

teším sa moc na Vianoce,nie koli darčekom..ale celkovo..pečenie medovníčkov,zachvílku bude chodit Mikuláš..je to krásne :slight_smile:
10. lis 2010 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
berti - ano, přišla jsem o mimi, když mi bylo dvacet. pořád jsem se s tím nesmířila. o to větší stresy jsem měla, když jsem čekala Karimka. ten strach byl šílený. vždycky jsem si říkala, jak si těhu užiju, ale nešlo to. ráda bych si to zopakovala, i když mi bylo docela blbě, stejně mi to chybí. ale je mi jasné, že příště to budou stejné nervy :slight_smile:

pár nápadů mám, ale je to dřina. pro holky toho dělají mnohem víc, jak v hračkách, tak v oblečení, tam se vybírá krásně :slight_smile: já jsem se nějak naprogramovala na dceru, pro tu bych měla nápadů na dárky na deset let dopředu, ale asi mi není souzena.
to je jasné, kuchyňku a toaletku musí mít každá holčička :slight_smile:
10. lis 2010 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Kato, teda ty mas napadu na Vanoce! :slight_smile: ja te poopravim - oni i kluci by radi kuchynku :wink: nas Vojtik ji na navstevach okupuje :slight_smile:

my dame Vojtikovi prulezku z Ikei (tunel) a jeste chci nejake pastelky do vany... hodne toho asi dostane od rodiny, takze to moc neresim... my mu kupujeme hracky prubezne, ale nijak to neprehanime, on ma stejne nejradsi ty "nehracky" jako je lux, ruzna tlacitka u spotrebicu, ted vedou zebriny, po kterych uz vyleze az nahoru (ted leze po vsem, je to nas maly horolezec :grinning: )...

jo a Kato, my tomu nechavame volny prubeh, jeste bych sice s dalsim pockala, ale kdyz prijde, budu rada :slight_smile: ale ted me zlobi cyklus, asi mi ho rozhazelo to odstraneni hemeroidu, nevim, takze nejdriv ho musim srovnat a pak se uvidi, Vojtik byl zazrakem pocat tesne pred IVF...
11. lis 2010 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
luccii - do ikey se vůbec nedostanu... :unamused:
to je normální, děti obvykle chtějí to, co doma nemají. já mám dva starší bráchy, tak jsem si taky hrála s indiánama a autíčkama. panenky jsem sice měla dvě, ale obě byly, nebo spíš byli kluci. nikdy mi to nepřišlo divné. malý se s kuchyňkou ještě nesetkal, ale pokud si ji bude přát víc než třeba nářadí, tak ji dostane. proč ne. jak jsem psala, pořád chce mimi, tak jedno mimi bude mít i od Ježíška. i když jen plastové. já v tom nevidím problém. nechápu zděšení některých rodičů, když vidí kluka s kočárkem. pokud má být dítě např. homosexuální, tak bude, panenka to z něj neudělá :grinning: v opačném případě z chlapečků taky jednou budou tátové, tak čím dřív to natrénuje, tím líp :grinning: zvlášť, pokud se jednou stane velkým bráškou, už bude vědět, co a jak :slight_smile: že kluk si nehraje s panenkama a holka s auty je stejný nesmysl, jako že kluk nemůže mít náušnice a holka krátké vlasy. myslím, že tohle dělení jen formuje budoucí feministky a sexisty :sweat_smile:

takže Vojtík je vlastně dvojitý zázrak. to byla úleva po těch nervech, že to nejde, viď? já na druhé mimi taky netlačím, ale hned co jsem přišla k sobě po porodu jsem řekla, že chci další a od té doby to ve mně jen sílí. a to jsem si myslela, že když se mi narodí mimi, tak mě to šílenství přejde :sweat_smile: jen to beru tak, že kdyby se podařilo, nevadilo by mi to. ještě nedávno bych z toho byla vyplašená, jak to budu zvládat, ale teď si myslím, že už by to šlo. ale asi fakt bude lepší užít si trošku víc malého a odpočinout od plínek a nevyspání :slight_smile: jen ta touha mě pořád otravuje a neumím ji zahnat, mršku :slight_smile:
11. lis 2010 ve 23:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luccii lucik,kamoška tieto dfarby myslím dostala a hovorila,že nikdy viac,že decká jej chcu teraz píst kade tade po stenách,že nechuppu,že to je iné ako tie pastelky do vane. :confounded:
@laska.nezna.hranic

tak to mi je luto...

cez MMb si možeš objednat čo len cchceš a maju aj norm.ceny za poštu.
to ja ked som chcela anett objednat stoličku z ikei ma skoro porazilo,za dovoz by som zaplatila viac ako za samotnu stoličku :grinning: :grinning: tak som si našla maminku ktorá mi ju kupila a som bola spokojná.

ja sa velmi teším na Vianoce,uplne nimi začínam žit...teším sa na pečenie..a tak... :wink:
12. lis 2010 v 07:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
berti - no jo no, co se dá dělat... jen jsem prostě asi jako každá mamča nečekala, že se to stane zrova mně. o to víc mě rozčilují interrupce nebo odložené děti. když někomu dítě umře nebo je někdo vůbec nemůže mít, kouká pak na život trochu jinak... pro mě je dítě zázrak, který jsem dostala darem a musím za něj být vděčná. nejsem věřící, jen si vážím života :wink:

pastelky do vany tu taky padly jako návrh, ale to spíš jako doplňkový dárek. malý objevil tužku. sice ví, že se čmrká na papír, ale pro jistotu dostane tu tabuli, aby své výtvory raději tvořil tam než na zdi.

já vím, přes net seženu všechno, ale když si to nemůžu předem prohlídnout, tak tak nakupuju nerada. já si obejdu krámy, prohlédnu si zboží a pak si to za lepší cenu kupuju po netu. ale chci předem vědět, do čeho jdu :slight_smile:

já se letos taky těším víc než loni, ale to jen proto, že malý už si bude rozbalovat sám, tak jsem zvědavá na jeho výraz. snad se mu alespoň něčím trefíme do vkusu. ale pečení cukroví mě nebaví. dorty, buchty, to jo, ale piplat se s tím drobným, které stejně nikdo neocení, to moc nemusím :sweat_smile:
12. lis 2010 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@bertica.h no vidis, to me nenapadlo, ze by pak mohl cmarat i po stenach... ale ja mu pastelky volne nedavam, takze by nemel cim :wink: byli jsme ale u kamaradky, ma stejne starou holcicku a maji poradne pocmaranou zed :sweat_smile:

jedem na posviceni - mnam :slight_smile:

Kato, ja si to ale stale nedokazu predstavit - k Vojtikovi male mimi... ale zvladnout by se to muselo, jak jinak :wink: netlacim ale na pilu, nesleduju, kdy mam plodny dny (pokud vubec mam ovulku, to musim jeste zjistit)... ja bych rada otehotnela do Vojtikovych 3 let, abych nemusela do prace, protoze bych musela dat vypoved a hledat praci tady, dojizdet by uz neslo... no a tady praci asi nenajdu, takze cim pozdeji to budu resit, tim lip... a navic si myslim, ze vetsi vekovy rozdil uz sourozence tak nejak nestmeluje, pokud mi rozumite
14. lis 2010 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
luccii - já s počmáranou stěnou počítám. chtěla bych vymalovat, ale počkám s tím až se Kája nejspíš na jaře přesune do jiné místnosti. zatím ho tedy čmárat na zeď nenapadlo (dává přednost vylupování klávesnice z pc), on když se dostane k tužce, tak si najde i nějaký papírek, ale člověk nikdy neví. pokud bude Vojtík zvyklý, že pastelky dostane jen ve vaně, myslím, že to nebude zkoušet jinde. alespoň Kája to tak má. hračky do vody má v koupelně, hračky na sucho tady v bedýnce a ví, že to tak má být rozdělené. jako že třeba netahá lodičku z vany do pokoje nebo plyšáka do koupelny. ale samozřejmě každé děťátko je jiné.

já na mimi taky netlačím, když mi bude navazovat rodičák, tak to bude optimální, jen na to prostě pořád myslím no. já bych chtěla děti s rozdílem 3-6 let, tak by to bylo akorát. já jsem se ségrou téměř o pět let a rozumíme si. ale dýl rozhodně ne, protože nechci zůstat u dvou, ale taky nechci rodit ve čtyřiceti. ale nejrizikovější a nejpiplavější období máme za sebou, takže teď už si myslím, že by se to zvládnout dalo (přece jen se to první měsíc asi nepovede a devět měsíců to nosíš, takže než by se narodilo, uplynul by další rok). kdyby se náhodou zadařilo, neděsila bych se, byla bych ráda, ale nebudu to plánovat, hlídat si ovulku a tomu přizpůsobovat sex. do těch tří let malého mi to je jedno, pak už se na to víc zaměřím, aby mi to plus minus navazovalo. alespoň by malý nemusel do školky. další mimi stejně budeme mít tak jako tak, ale nechci to komplikovat o školku, shánění zaměstnání... nemyslím, že by o mě byl extra zájem a když už bych něco sehnala, tak je pak blbý po roce odcházet na další mateřskou. ale jinak to neplánuju. i když, já to budu muset přizpůsobit manžově pobytu, tak možná nějaký ten plán by to chtělo :grinning:
vidím to tedy podobně jako ty.
14. lis 2010 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, vy jaksi plkáte...a já nějak nestíhám :sweat_smile: :slight_smile:
Tak rychle jsem vás proletěla a zjistila, že řešíte druhé mimi...tak to já už mám vyřešené :grinning: Mimi jsem hrozně chtěla tak jsem ráda, že se zadařilo. A navíc ještě holčička...no prostě radost maximální. Už se nemůžu dočkat. Mateřskou jsem měla na dva roky, protože jsme prostě plánovali druhé mimi tak jsem si říkala, že je tříletá zbytečná (když jsem si mohla vybrat tak proč ne, že?) No a kdyby to nevyšlo, tak by šel Ondra do školky dříve (mám tam tetu) nebo by se o něj chvíli starala babička, kdybych musela nastoupit zpátky do práce. Noo, prostě to vyšlo a my jsme šťastní.
Zatím teda nevím jak to bude po porodu všechno fungovat, ale určitě doporučuji :slight_smile:

Serfuju po netu a snažím se vybírat vánoční dárky, ale jaksi mě nic nenapadá. Jsem sama doma...Luba odjel s malým k babičce, tak mám volno. Pro manžela jsem před chvílí objednala dvě kravaty se sponou a pak dostane vyhřívání do auta. Ale nemůžu nic vymyslet pro mého taťku. Ještě musím něco sehnat pro ségru a jejího manžela a taky pro mou babičku...sákriš, co chcete koupit 80 leté babičce? Je toho ještě hodně...uffff
Ondrovi jsme koupili velkou skluzavku na zahradu, pak dostane tatrovku, prstové barvy, jakousi hrozně hrající hračku, sedátko na záchod 3 v 1, s nočníkem a se schůdkama, boby a ještě mu chci koupit takovou tu dětskou plastovou vrtačku (je to totiž hroznej kutil).

A jak vy trávíte neděli?
14. lis 2010 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzik - to máš jedno, tady se stejně jen píše o tom, jak se chci množit, nic nového ani zajímavého :grinning:

tak pro rodiče, hlavně taťku a pak bráchy mám taky vždycky problém. jako obecně mužské dárky jsou pro mě každoroční oříšek jak k ježíšku, tak k narozkám. lihoviny, kravaty apod. by se u nich nechytaly a to, co je zajímá, si pořídili sami. brácha má ale prý stejný problém vždycky u mamky, tak ono je to všude podobné :slight_smile:
já babičky už nemám a manžel se švagrem do Vánoc asi nestihnout, takže ty zatím neřeším. a i kdyby, tak jim jako muslimům je to stejně šumák :grinning: ale letos se to vyřešilo, taťka si o dárek řekl (tedy neřekl, ale zmínil se, co by chtěl, tak jsem mu řekla, že mu to zaplatím, ale nebude mít překvápko. ale jsme dospělí, tak o nic nejde), tak jsem byla ráda, protože by mě to nenapadlo koupit, pro mamku mám vymyšlený takový... nebo radši nic, nakoukne sem a bude po překvapení :grinning: ale možná by to bylo hezké i pro tvou babičku. ségra a děti jsou v pohodě, jen pro druhého bráchu a švagrovou netuším a dávat rok co rok ty samé ověřené věci mi už přijde hloupé. jenže já jejich vkus prostě do dneška nepoznala... ale nápad je jedna věc a realizace a finance druhá :slight_smile: je nás moc :grinning:

já chvilku psala s manžou, pak tady a v mezičase právě řeším dárečky, protože čas běží a něco budu objednávat přes net a něco si nechám udělat na zakázku, tak abych to pak vůbec stihla. prostě příprava veliká, musím využít čas, kdy malý spinká a kdy mě "nezdržuje" manžel :slight_smile:
14. lis 2010 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak myslím, že my už pastelky do vany klidně pořídit můžeme :grinning:
17. lis 2010 v 16:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek