• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

My z osmi týdnů a naše batolátka

3. prosince 2011 
@laska.nezna.hranic wau :grinning: :grinning:

naša anetka stále behá s pastelkou v ruke,píše iba na papier..aj ked raz dočarbala knihu..
ale miluje čmárat si na papier,pripomína mi svoju staršiu sestru :grinning:
18. lis 2010 v 18:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
berti - malý doteď nekreslil a když už se dostal k tužce, přinesl i papírek. jenže jak chodíme plavat do fitka, tak se tam návštěvníci můžou podepsat na stěnu. a tuhle koukal na pohádku, naši potřebovali rychle s něčím pomoct, tak jsem na minutku odběhla a výsledek jsi viděla. on se pak bál, že budu hubovat. ale nemohl za to, jednak to znal z toho fitka a navíc já ho nechala o samotě a tužku ležet na stole... navíc neznám dítě, které by to nezkusilo. lepší teď, než po malování :grinning: pořád mi to dílo chodí ukazovat :slight_smile: no miluju ho :grinning:
18. lis 2010 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Kato, hezky vytvor :wink: mate doma maleho umelce, ktery je na svoje dilo nalezite hrdy :slight_smile: my vymalovano mame, tak zatim se pastelkam volne pobihajicim po byte branim :wink:

Vojtik je stale sikovnejsi, ale ne vzdy z toho mam radost - vyleze zebriny az nahoru, na vsechny stoly vyleze, na topeni, k zasuvkam a dratum pod PC stolem, k lampe, kterou rozsvicuje a zhasina, do skrinek, z kterych pada, na vanu apod. ... no jiste to znate... na moje "ne" ale nereaguje :unamused:
26. lis 2010 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
luccii - my máme umělce a vy zase adrenalinového sportovce :slight_smile: ale ono je to asi všude stejné. zhasínání/rozsvěcení je u nás taky oblíbená zábava. a telefonování a přepínání tv... to jsou jen takové drobnosti. taky strašně rád strká předměty mo mikrovlnky, tuhle tam šoupnul lžíci a dneska se tam pokusil roztavit rovnou dva dudlíky najednou. včera zase vlezl do trouby a ségře do skříně... horší je to ale s tou postýlkou, pokud ví, že není čas na spaní, tak z ní normálně zdrhá, takže se bojím dojít i na wecko, když jsem doma sama. a když ho nechám venku, aby nemohl vypadnout, likviduje mi počítač... občas mám pocit, že je to nad mé síly a to mám v podstatě na starosti jen jeho. doma jsem z veškerých prací omluvena, že prý mám dítě, tak ať si ho hlídám, protože nikdo jiný na něj nemá nervy. jde jak šroub :sweat_smile: někdy je to fakt o nervy, jak říkáš, ne zná moc dobře, ale parádně ho ignoruje, tak už se někdy tak vytočím, že vřeštím jak pavián a pak mě to mrzí. jenže když jsem na něj sama, tak by mi za chvíli hráblo a v rámci bezpečí mu nemůžu dovolit všechno. ale od druhého mě to neodrazuje, takže to asi není ještě tak hrozné. není zlobivý, ale je neposeda a zvídavý. synovec je spíš myslitel a logik, takže si vydržel půl dne hrát s puzzlema, Kája ne, furt musí něco objevovat, bourat, rozebírat, v něčem se šťourat - prostě montér. :slight_smile:

jak se chystáte na Mikuláše? já jsem každému z kluků připravila dva balíčky s mlskama a drobnýma dárečkama (pastelky, hrneček, autíčko). chtěla jsem i jiné věci, než jsem koupila, jenže je mezi nima pět let rozdíl a Karimek přeci jen ještě nemůže jíst všechno, tak jsem udělala takový kompromis, aby si kluci nezáviděli a mohli to oba. pak bude ještě nějaké ovoce a něco dostanou od našich...
budete vůbec Mikuláše nakonec dělat?
26. lis 2010 ve 23:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Kato, nas Vojtik je uplne stejny jako Kajik :grinning: a presne takovy pocity z nej mivam... Mikulas prijde na jeden krouzek, kam chodime a tim to u nas skonci, jeste by to stejne nepochopil
27. lis 2010 v 18:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojík !
Jsem tu před spaním na skok :wink:

Holky, to máme děti jak přes kopírák :grinning: Ale berte jejich aktivity jako normální vzhledem k jejich věku. :wink: Musejí všechno prozkoumávat, desekrát..co desetkrát! i víckrát spadnout na hlavu, aby pochopili příčiny a důsledky :wink: Oni z toho vyrostou. Mně tenkrát s Davídkem tekly nervy... I jsem na něj křičela, až sem si potom připadala jako zlá a krkavčí matka, že mu skoro nic nedovolím a jsem neústupná..
Na Míšu se dívám úplně jinak, vím, že to nedělá schválně aby mne vytočil, ale protože se zrovna něco "učí" :grinning: a získá nové zkušenosti.
:slight_smile: Je to někdy dost náročné.. taková větší zkouška trpělivosti.. kdo s koho.. Jasně, že musí být jeden vítěz.. My jsme zrovna malovali a máma tu nechali v pokoji roztažené štafle... hádejte, co náš chlapeček udělal? :grinning: Vyšplhal se téměř nahoru a měl z toho ohromnou legraci. Když viděl, jak se tvářím tak významně a šibalským úsměvem poznamenal: "Ty Ty Ty:slight_smile:!
A u nás momentálně vedou různé díry... jak někde se objeví, už do ní Míša strčí, co má zrovna po ruce. Zásuvky do elektřiny si pamatuje jako zakázané.. U sporáku si dává naštěstí pozor, pochopil, že k němu nesmí. Dost věcí okoukal od Davídka..takže ho nemusím tolik poučovat. Rád se po něm opičí.

My jsme dostali email ze školky, že mají pozvaného na jedno dopoledne Mikuláše, tak to máme vlastně vyřešené.
:wink:

Mějte se moc fajn, pozdravujte ty vaše rarášky :dizzy_face: :wink:
27. lis 2010 ve 23:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
dont - přesně! na malého se stačí podívat a už dělá "ty,ty,ty", jak kdybych já byla ta, co se provinila :grinning: nejhorší je, že mě to strašně rozesmívá :sweat_smile:

jinak jsem si z videa všimla, že Míšánek už docela pěkně mluví. to my takhle daleko nejsme. asi je to tím, že má Davídka, od kterého se učí. jako Karísek chápe téměř všechno, co mu povím, ale sám si vystačí jen s Ano/Ne a různými gesty. teda zná pár slovíček, to jo, ale jako váš Míša určitě ne. i když občas překvapí. Sebík si dnes prohlížel katalog s hračkama a tam byl stolní hokej, fotbal apod. a Karimek k němu přišel, ukázal na to a řekl "gól". netuším, kde k tomu přišel :confused: když jsem se ho pak zeptala, co nebo kde je gól, tak zase ukázal tu hru, takže to slovo asi fakt chápe :slight_smile: není to nic zvláštního, ale ode mě to rozhodně nemá.
28. lis 2010 v 00:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím všechny :wink:
Tady je sněhu a stále sněží a sněží.... Kluci jsou úplně nadšení :slight_smile:

@laska.nezna.hranic no oni rošťáci moc dobře vědí, kdy se nám něco nelíbí a ještě si z nás takhle utahujou :grinning: :wink:

Míša mluví hodně, ale je fakt, že díky Davídkovi. Nejvíc opakuje totiž slova právě po něm. :slight_smile: A jeho oblíbený hrdina je krteček.. Tak u doktorky, kde mají jeho obrázek nadšeně vykřikuje: "Ktek Ktek:slight_smile:". Chtěla bych mu k Vánocům dát právě plyšového krtka nebo i kdyby, tak jen polštářek s ním.

A Davídek mě dneska dobře pobavil :slight_smile: Prala jsem polštáře a on mi přinesl jeden malý polštářek z obýváku, na kterém rád leží Chuks a povídá, ať ho vyperu, že táta jak je černý a leží na něm, tak ho umazal, protože ta jeho barva prý pouští :slight_smile:
29. lis 2010 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
dont - :sweat_smile: a já myslela, že míšené děti takovéhle věci nenapadají :grinning:
29. lis 2010 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@laska.nezna.hranic Lásko, mě by to taky nenapadlo, ale jak vidíš, všechny děti jsou stejný :slight_smile:

Co je u vás nového? Chodíte s prckama ven, když je taková zima? My s kočárkem měli co dělat, aby jsme ho tím sněhem vůbec protlačili.
O víkendu jestli budou extrémně veliké mrazy, tak snad ani nikam nevyrazíme. Míša začal trochu pokašlávat, stihli jsme zajít akorát k dr na prohlídku a váží aktuálně 12,5kg, měří 84cm... V průkazce mu zapsala do závěru zprávy"silný chlapec". V deseti měl v průkazc "eutrofický".
Sranda je, že má úplně stejné míry ve všem jako měl Davídek :wink:
3. pro 2010 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
dont - to je právě úžasné, jak jsou děti bezprostřední a za všech okolností řeknou svůj názor :slight_smile: já je miluju :grinning:

u nás nic moc nového není. za dva týdny nejspíš dorazí manža... děda leží v horečkách, takže teď už zítřejší Mikuláš je v ohrožení... Kája se ve středu málem utopil... né, to přeháním, ale nějak ho to plavčo začlo bavit a úplně miluje skákat ze sedu do vody. a jak se do toho dostal, tak nepočkal, až ho chytím za ruce a žbluňknul pod vodu. jsem se lekla, jak jsem ho viděla klesat ke dnu. ale naštěstí mu ručky šly nahoru, tak jsem ho za jednu chytla a vytáhla, ale stačilo mi to. mi bylo jasný, že z toho bude konec plaváčka a doživotní trauma. plavčo má rád, ale potápění nesnáší. no a když popadl dech, vylezl na kraj bazénu a světe div se, začal skákat znova a hrozná sranda :slight_smile: ven nechodíme. kdybych byla z města, tak ještě možná jo, ale přes tu naší cestu je problém se dostat i autem, natož tlačit kočár. takže i kdybych chtěla, nedostanu se na zastávku. jedině pěšo a to se mi moc nechce. jednou jsem s malým byla bez kočáru a usnul mi v buse. domu jsem ho musela nést v náručí a byla jsem hotová. minulý týden jsme kvůli sněhu přišli o cvičení :unamused: navíc Kájík se teď nějak naučil usínat docela pozdě odpoledne, takže bychom se stejně nevyhrabali... a jelikož topíme v krbu a celý den jsme doma sami, tak se někdo musí starat o teplo domova, aby pracující nenadávali, že celý den dřou a ještě mají pak doma zimu :slight_smile:
nás čeká prohlídka v úterý. jsem zvědavá. já sama ho neměřím a váha je teď nefunkční (já bych ani nevážila, ale Káju to strašně baví), ale řekla bych, že bude mít něco kolem třinácti kil. uvidíme. teda přiznám se, že ani nevím, co to slovo eutrofický znamená... :confused: nám tam většinou taky píše "zdravé silné dítě" nebo tak podobně. řešila vaše mudra pindíka?

4. pro 2010 v 00:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak Mikulda proběhl. nakonec se dědova nemoc hodila, protože si kluci mysleli, že je zalezlý v posteli, takže jim nebylo divné, že u toho není. i když Sebík to stejně prokoukl už loni, ale dělá, že nic. obávala jsem se, že to Kája prořve, protože se bude bát a taky že bude mrzutý, protože jsem ho musela budit. jak byla venku tma, spal celé odpoledne a vůbec se mu nechtělo vstávat (usnul znovu až během toho, co tohle posílám). nejdřív zkoprněl, jako kdo že to jde, pak na něj něco zažvatlal a když se Mikuláš zmínil o zlobení a možné hrozbě čerta, Karimek se začal od srdce chechtat, jakoby rozuměl, až jsem neudržela vážnou tvář a vyprskla taky. prostě si z toho prdlajs dělal, on se zastrašit nenechá. pak šel k němu, podal mu ruku (zřejmě se rád seznamuje) a pak už hurá na balíčky. a já se bála, aby z toho neměl trauma, podobně jako u toho pádu do vody. prostě na našeho ďáblíka žádný mikulášský čert nemá. má nás, lidské dospěláky, i všechny mocnosti pekelné, těžce na háku. takže to vypadá, že nejhůř jsem to nesla já :grinning: ale je možné, že se nebál proto, že dědu poznal po hlase nebo mu ten mužík dědu alespoň připomínal. nebo je to takové zlobidlo, že mu to bylo jedno, nevím. no každopádně jsem ráda, že to proběhlo dobře a bez slziček a že se to klukům líbilo :slight_smile: a už se těšíme na Ježíška :wink:
6. pro 2010 v 00:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky lásko, psala jsem ti předlouhou zprávu a celý příspěvek mi nakonec vypadnul :angry:
Takže znovu a trochu to zkrátím..
Super s tím plaváním, že jste začali s Kájou takhle brzo... mě se Davídek kolem dvou let začal bát vody, takže jsme se rozhodli plavčo kurzy dokončit a navázat s Míšou, jenže ten byl pro změnu stále nastydlý a teď už se mi nechce :sweat_smile:
Vidím, že čím víc mladší děti se začnou seznamovat s vodou, tím líp pro ně :wink:

Nám taťka na služební cestu odjel včera a vrátí se až ve středu večer... Do školky jsem vzala Davídka jen dneska na Mikulášskou nadílku. (fotky v profilu + video :wink: Jinak zítra a pozítří ho nechám s námi.. S kočárkem je cestovaní ve sněhu dost náročný.

Eutrofický.. dle mého je dobře živený :grinning: ... silný chlapec.. my máme možná Karíska a Míšu tak váhově a mírami nastejno. Davovi jsme mrkla do průkazky měl přesně stejné údaje jako Míša v jeho věku :wink: No a to jsme přitom u úplně jiné pediatričky než předtím :slight_smile:

S pindíkem se chystáme na chíru, ale až bude mrňous úplně fit... Což teď stále v zimním období nehrozí :unamused: Já doufám, že ještě něco zabere na uvolnění té předkožky, protože se mu fimóza opět zhoršila :unamused: .. Nenechá na sebe ani při koupání sahnout, tak ho nechávám často bez plíny, doufám totiž, že si "pomůže" nějak sám, ale jeho zajímají víc autíčka než vlastní tělo.

Dneska budu ještě péct, protože první várka cukroví je doslova sežraná..
6. pro 2010 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
dont - jo jo, s tím plaváním máš pravdu, děti, co chodily plavat už loni, machrovaly už na první hodině, my mezi ně zapadali postupně. ale myslím, že od toho ročku je to tak akorát. původně jsem sice chtěla začít od půl roku, ale to měl akorát na zimu, takže jsem to posunula na letošek a jsem ráda.

ty jo, pěkný dárečky děti dostaly. tady se to většinou "odbývá" jen adv. kalendářem a pastelkama, případně mandarinkou. vy chodíte do nějaké mezinárodní školky, že tam je tolik tmavých dětiček?

dobře živený? Kája třeba má být po kom buclínek, ale Míša mi nepřijde nějak oplácaný... no jsem zvědavá, jací jsme chlapáci. jen doufám, že na něm zas nebude něco hledat a posílat nás kdoví kam. nám snad pindíka nechá ještě nějaký čas na pokoji. když může bez problému čůrat a nejsou záněty apod. tak se to asi ještě neřeší, ne? i když co tak vím, tak každý doktor na to má jiný názor... osobně bych to minimálně do puberty nehrotila :grinning: uvidíme.
když je Míšánek takhle bez plenečky, tak to asi často vytíráš, ne? :slight_smile:

to máš dobré, že pečeš. u nás se musela narychlo rekonstruovat místnost, respektivě dvě a není čas to dát do pořádku a zároveň péct, balit, uklízet a ještě být ve městě. a když jsem s Karískem doma sama, tak nemám šanci, tím spíš, že dárky musím jezdit balit do bytu do města, protože doma je nemáme kde schovat... my letos Vánoce asi vůbec nestihnem :sweat_smile: je nás moc, ale všichni mají práci a čas letí...
6. pro 2010 v 18:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
dont - tak jsme o půl kilča větší macci :wink: máme 13,12 kg a 84 cm. pindíka prý máme do těch tří let nechat. místo toho se jí prý nezdá bříško, tak nás poslala na krev. jestli prý nemá zvětšená játra nebo co :confused: ale prý to taky může být tím, že ráno nekakal anebo prostě jeho tělesnou konstitucí. což je logické, že má bříško větší. stačí se podívat na mě. a manža má taky páteř prohlou tak, že má bříško a zadeček ven, má to po mamce. bylo mi malého líto... jednou má prý velkou hlavu, pak zase uzdičku v pusince, dneska bříško... nevím, co na něm furt hledá. všechny děti nejsou stejné. znám děti starší než Karísek a jsou to zase drobci, že bych jim rok hádala... nesnáším tabulky :angry: ale zase chápu, že lepší prevence, než něco zanedbat... myslím, že Karimek to nesl statečněji než já :cry: :sweat_smile:
7. pro 2010 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
výsledky samozřejmě v pořádku, malý je zdravý. tak jsem ráda.
dnes jsme byli na vánoční besídce od centra, kam chodíme cvičit, kluci tam dostali nějaké dárečky, tak snad měli radost.
tak ještě před svátky nás čeká zubařka a můžeme vstoupit do dalšího roku. od září lítám jen po doktorech, tak už se to snad nějak uzavře :slight_smile:
jinak s tím cukrovím to beru zpět. nějak na to nikdo nemá čas, tak to zbylo na mě a jak se mi ze začátku do těch titěrností nechtělo, tak teď peču jak divá a nějak zatím nehodlám přestávat :sweat_smile: na to, že na to skoro není čas, pod nohama mám věčně Káju a v podstatě úplně sama peču letos poprvé, tak se musím pochválit, jak mi to kupodivu pěkně jde :grinning:
co vy, už jste nachystané na ježíška, přípravy v plném proudu, necháváte na poslední chvíli nebo vůbec neřešíte? :confused: :slight_smile:
jak jste oslavili kluků "osmnáctiny"? :slight_smile:

ale jak tak koukám, tak si tu poslední dobou píšu jen sama se sebou... :unamused:
12. pro 2010 ve 23:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
lasko, gratuluju k dobrým výsledkům :slight_smile: My jsme včera navštívili Klárku v jejich domečku, pozvala si Davídka na své 4.narozeniny :wink: Přinesli jsme jí malou kytičku, bílý prstýnek s kamínkama (Dav vybíral sám :wink: ) Moc hezkou sadu růžových a bílých náramků, cestou k nim domů jsme ještě zašli do Marks Spencer a dokoupili k tomu všemu dřevěný obrázek na vymalování a polepení.. No a vlastně jsme ještě nechali vytisknout speciálně pro Klárku fotku Davídka se sněhulákem :slight_smile: s blahopřáním. Domů nás zpátky pak večer vezl autem její tatínek a Klárka se vzadu s Davídkem držela celou cestu za ruku :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
My zubaře uvidíme na začátku ledna... Snad nebude nějaké vrtání potřeba. :sweat_smile:

Jak se jednou pustíš do cukroví, tak nevíš kdy přestat:wink: Mě D. pomůže, ale naoplátku potajmo krade těsto a hraje si s ním jak s modelínou. Přistihla jsem ho, když se s ním začal trefovat do skleněných dveří. To byl potom sekec mazec.

Pro naše zlatíčka mám dárky už i zabalené, potom jsem si koupila balicí papír na pár drobností pro Chukse, zbývá stále plno věcí, co bych chtěla dokoupit a nějak pořád nejsou peníze nebo čas. Jedno očkování nemáme dořešený :unamused:
Výzdobu vyrábím průběžně:slight_smile: Stromeček - borovičku pořídíme nejspíš v tomhle týdnu.. Nejkrásnější bude Štědrý den, potom návštěva u našich. A těším se na reakce kluků, až si rozbalí svá překvapení. Dostanou oba Lego(duplo).
18. jsme oslavili jak jinak než dobrotama:slight_smile:
13. pro 2010 v 00:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teď jsem si všimla, že mi mezi dárky skočil text s očkováním :grinning:
13. pro 2010 v 00:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
dont - odpovídám až teď, nějak mi na delší psaní nezbývá čas.
už mám manžu doma :dizzy_face:, tak ještě nějak dorazit ty Vánoce a pak už zase bude klídek.
jak pokračuje Davídkovo románek?
ještě jsi mi neřekla, co to máte za suprovou školičku :slight_smile:
jé, on ti hází těsto na sklo? tak tomuhle jsem tedy letos unikla, ale zase mi vyvádí jinčí překvápka :slight_smile: třeba na skleněné dveře jde rovnou s kladívkem od zatloukadla :sweat_smile:
jedete někam na svátky? my nikdy nikam nejezdíme, protože z nějakého pro mě neznámého důvodu se všichni stahují k nám :sweat_smile:

teď jsem koukla na tvou včerejší hlášku v profilu. Davídek je úžasný :grinning: oni oba kluci se vám povedli, já je prostě žeru :grinning:
19. pro 2010 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@laska.nezna.hranic Ahojky, to vůbec nevadí.. Já taky zrovna nejsem dochvilná a odpovídám až po dlouhé době. :slight_smile: Mě psaní moc nebaví.. Teď kolem Vánoc jak doma šůruje a připravuje, tak večer vždycky odpadnu.

Davídek si s Klárou přestal hrát. Klárka za ním chodí sama a chytá ho při různých příležitostech za ruku.. Když jsem se ho zeptala, co se mu na Klárce nejvíc líbí, tak řekl, že šatičky :grinning: No holt náš metrosexuál :slight_smile: :sweat_smile:

Školičku budou zavírat ve středu po obědě, besídku měli v pátek, takže už se jen rozloučíme a popřejeme si. Je křesťanská.. mezinárodní. Mluví se v ní španělky, anglicky a hlavně česky :slight_smile: . Chodí tam víc kluků, ale stále ještě přijímají.. ta kapacita je snad do 20 dětí.

Na Štědrý den budeme slavit doma, potom další den jsme pozváni na Afro christmas párty a 26. na oběd k našim :wink:
20. pro 2010 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky, trosku opozdene vam vsem preju krasny novy rok!!! :slight_smile:
2. led 2011 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luccii a taky přeji, aby tenhle rok byl pro vás všechny co nejlepší :wink:
3. led 2011 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
krásný nový rok přeji a omlouvám se, že jsem to tu poslední dobou flákala, ale byla jsem ráda, že jsem se k pc dostala alespoň vyřídit poštu. teď už to zas budu moci napravit. jestli tu tedy ještě bude s kým psát :sweat_smile:

tak jak chlapečci prožívali Vánoce?

dont - to vypadá, že máte bezva školičku. vezmou ti tam pak automaticky i Míšu?

luccii - ty sem už taky moc nechodíš, co? jak u vás dopadla osmnáctiměsíční prohlídka?
6. led 2011 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím holky :wink:
lasko, Vánoce jsme oslavili na dvakrát. Na Štědrý den jsem si myslela, že s námi zůstane Ch. doma, ale šel do práce, takže atmosféra nebyla úplně idylická, jak by měla být, i když jsem se snažila ten den klukům co nejvíc zpříjemnit, večer to na mě padlo, protože už ten minulý rok byly Vánoce bez něj. A
pak jsme byli dohodnutí, že navštívíme naše buď 25. nebo 26., ale Chuks šel zase do práce. Chytla jsem se s ním.

Chtěl to napravit na Silvestra.. Z práce domů dorazil před půlnocí, přiťukl si a na 2. ledna jsem nám měla vybrat co nejlepší restauraci, kde si dáme společně sváteční novoroční oběd. Tak jsem zarezervovala stoly v restauraci s argentinským menu a dětským koutkem.

Školička je super, paní učitelky neskutečně hodné a trpělivé, ale jestli půjdu od března pracovat, tak ji budeme muset stejně změnit, protože Míšu ani ne dvouletého nám tam nevezmou a nemůžu kluky vyzvedávat každého na jiném místě. Leda, že by Chuks souhlasil s každodenním vyzvedáváním Dava, ale to pochybuju. :unamused:

Ještě vám spí děti po obědě? Mně třetí den Míša usíná až večer. Je strašně aktivní a s Davem dohromady dávají docela zabrat.
8. led 2011 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
dont - hmm, tak Vánoce nic moc, co? u nás sice proběhly v pohodě, ale co bylo potom, respektive co se děje teď... no, ani se mi to sem nechce psát. třeba později, až jak se věci vyvrbí. asi jsem to zase zpackala... teda ne tak úplně svojí vinou, ale stejně. letošek bude asi ještě hodně zajímavý, ale bojím se, že ne v pozitivním slova smyslu. ale uvidíme, ono to nikdy asi není tak horké... třeba to ještě dobře dopadne, nakonec všechno zlé je pro něco dobré.

ty už se chystáš do práce? jakto? potřebujete penízky nebo jen chceš? proč zrovna od března?

Karísek mi zatím po obědě spát chodí, ale taky se bojím dne, kdy už nepůjde.
8. led 2011 v 18:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@laska.nezna.hranic jeej Katko, snad to není něco hodně nepříjemného.. Hlavně, ať to dobře dopadne!

Mě budou snižovat rodičák. (Měla jsem 4letou variantu).
Otázkou je, jestli najdu místo pro Míšu v jesličkách. S hlídáním doma počítat nemůžu.
Ale stačilo by zatím docházet do zaměstnání na poloviční úvazek.

Dneska mě kluci úplně oddělali :slight_smile: Míša se naučil přelézat postýlku.. a otvírá si všude dveře. Davídek ho povzbuzuje v lumpárnách.
8. led 2011 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
dont - ono to vždycky nějak dopadne, akorát někdy se to tak blbě sejde...
já myslela, že jsi doma s každým z kluků na tři roky.
jak to bereš, že bys dala malého do jeslí? pro mě by to bylo neuvěřitelně těžké. už jen proto, že malý by to těžko snášel. ale já mám štěstí, že si pomůžeme v rodině. kdyby nemohli naši nebo sestra, tak věřím, že by pomohl bratr se ženou, pokud by nebyli sami v práci, tak jako se já starám o jejich prcka. naštěstí jsme velká rodina :slight_smile: kdybychom bydlely blíž, klidně bych ti malého pohlídala. i když je jasné, že jesličky jsou bezpečnější než cizí ženská :grinning: když to nejde v rámci rodiny, co nějaké kamarádky, sousedky? nemáš nikoho spolehlivého, ochotného a volného v daný čas?
a je to tu, co? Karísek už dal s přelézáním postýlky pokoj, ale fakt je, že ho tam dávám jen na spaní, nebo když jsem doma sama a musím skočit pro dříví. hehe, a dveře zase naopak všude zavírá, nebo spíš zapráskává :slight_smile:
teď ho začal zajímat záchod, na každého kouká, co tam chodíme dělat, tak možná nočníček vynecháme a zkusíme to rovnou tam... vy už nočníčkujete?
9. led 2011 ve 02:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no jo holky, ja vim, ze to tu flakam, nejak nemam chut psat...

18m prohlidka probehla s revem :sweat_smile:

Vojtik si taky vsude otevre, kamkoli vyleze, no je to narez a porad neposloucha... ale papa moc hezky... nekdy curame do nocniku, ale sam si nerekne... stale rozumi vic a to je skvely! Mluvi malo, ale vetsinu veci popisuje zvuky (zviratka, fen, lux, sirena, sanitka, trouba apod.)... je s nim sranda, ale zabrat dava dost, nekdy se na nej hodne zlobim... koncim s kojenim, okolnosti me k tomu dohnaly :wink: docela je to v pohode, i ho celkem uspesne ucim usinat bez prsa (lezim tam s nim, dokud neusne)...

mejte se pekne
14. led 2011 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
luccii - tak se nám to tu nějak rozpadlo. ty už sem téměř nechodíš a s dont si můžem popsat i na fb... zůstanu tu sama :frowning2:

oni ho na prohlídce trápili? náš malý je v čekárně suverén, ale jak se otevřou dveře ordinace, tak je řev. a to kolikrát jdu na prohlídku já, ne on :slight_smile: a jaké máte míry? se nepochlubíš?

jak jsem psala, u nás je nočník snad nemožný. on nevydrží sedět. i když myslím, že rozum na to má. ukáže, že se počural, až když je po :slight_smile: ale myslím, že půjde spíš na záchod než nočníček. dneska jsem musela a on trval na tom, že tam bude se mnou. přišlo mi to takové blbé :sweat_smile: ale asi je to třeba, aby viděl, co se po něm chce. nevím :slight_smile:

jaké okolnosti? mrkáš... že by druhé mímo? :slight_smile:
14. led 2011 ve 22:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no Kato u nas je to v cekarne taky OK, ale jen co se otevrou dvere a reknu "jdeme", tak je rev :sweat_smile:

Vojtik je na zachode vzdycky se mnou :wink: jinak to proste nejde.... nocnik zvlada, ale vetsinou si nerekne... ale kdyz ho tam posadim a reknu "curej", tak se vycura, kdyz ma co :slight_smile: ale asi to bude trvat, nez ho odplenkuju

okolnosti - no uz mi to neni prijemny a navic to nepotrebuje na usinani a to byl hlavni duvod, proc jsem jeste kojila... takhle je to lepsi, muzu ho v pripade nouze nechat vecer u prarodicu, kdyz jsme treba ted meli divadlo - vetsi mobilita je plus :wink:

miry Vojtika jsou nepresny - protoze rval a nevydrzel stat - pry 83 cm, ale ma urcite tak 86 (porovnavam se stejne vysokymi), vazi cca 11,5 kg

jo a to znam, Vojtik taky rve, ikdyz jdu k doktorce jen ja :wink: ale ja ted moc k doktorum nastesti nechodim
16. led 2011 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek