• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

My z osmi týdnů a naše batolátka

3. prosince 2011 
luccii - tak to se mi ulevilo, už jsem si připadala divně, že se mi ho z wecka nedaří vyhnat :sweat_smile:
já nevím, jestli bych měla to srdce sama od sebe odstavit. na druhou stranu, jak už nekojím dlouho, přišlo by mi teď už divné mít u prsa takhle velké dítě. už jsem si odvykla. ale to je individuální.
nás doktorka, respektive sestřička měří pořád vleže, právě proto, že bychom ho jinak asi neudrželi. i když.... zkoušela jsem to doma ve stoje a to se mu líbilo. jenže u doktora je to vždycky jiné.
já běhám po různých vyšetření už od září. ale nikde nic nenašli, tak mám alespoň klid a jsem teď asi nejzdravější žena ve městě :grinning: alespoň podle doktorů. nejhorší je, že jeden doktor pošle k druhému, ten k dalšímu a než se z toho člověk dostane, už má na krku další preventivku a může začít nanovo.
16. led 2011 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, pěkné míry má Vojtík :slight_smile:
Nás teda doktorka začala vážit, měřit ve stoje na váze. Taky se mu nelíbilo, co po něm chce, takže nás sestřička šoupla na váhu dohromady :sweat_smile:

Katko, teď už si přesně nevzpomínám, kdy to bylo, ale Dav si začal sám sundavat plínu, vždycky když se pokadil a vadila mu.. Ještě se přede mnou běžel schovat do předsíně, když jsem ho načapala v akci, tak se rozčiloval a vztekle křičel.. Začala jsem ho učit na nočník, ve 22 měsících byl úplně zbaven plen, takže když jsem se vracela z porodnice, byla jsem ráda, že to krásně zvládá
:wink:

Jenže Míšovi pokaděná plína vadí jen někdy, ještě ho honím po bytě, protože se mu nelíbí, že ho chci přebalit. Nočník jsem teď nezkoušela, uvidíme na jaře, navíc venku se taky dobře trénuje s čůráním :wink:

Mějte se dobře :slight_smile:
17. led 2011 ve 23:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
dont Vojtik se taky nechce prebalovat - to je vzdycky rev! taky ho honim :wink: a kadit do nocniku nechce, rostak, pritom mi rozumi, kdyz mu rikam, ze mi ma rict, az bude chtit kadit a za 5 s uz kadi do pleny! :unamused: ja na to sice zatim moc nepospicham, ale protoze latkujeme, docela by se siklo, kdyby aspon kadil do nocniku...
chudak Davidek, takhle stonat! :unamused:

Kato tak aspon ze ti nic nenasli!

19. led 2011 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
luccii - to jo, ale když máš bolest a všichni ti říkají, že jsi zdravá, tak si pak připadáš jako cvok :sweat_smile:
19. led 2011 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, delší dobu jsem tu nebyla, ale mám omluvu :grinning:
Chci vám říct, že ve čtvrtek 13.1. se nám v 7.09 minut narodila holčička Kristýnka. Míry byly 3 650 g a 50 cm. Je to naše zlatíčko. Zatím je hodná a Ondrášek je super brácha.
20. led 2011 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzik - gratulace veliká! :slight_smile: tak až budeš mít čas, pochlub se, jaký byl její příchod, jsem moc zvědavá
20. led 2011 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,dlhšie som tu nebola..idem si vás trošku prečítat.. :wink:
20. led 2011 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzik28 gratulujem Vám a prajem vela zdravíčka a malinkej krásny život :wink:

my nočník nadalej ignorujeme,vždy sa malej opýtam či ide kakat,cikat na nočník,povie že nie...a je to vyriešené.

Stále kojím,cez den asi 3x v noci tiež.
Teiž sa nám jeduje pri prebalovaní,musím vydávat zvuky zvieratiek,to ale pomáha :grinning: :grinning: skúste aj vy :grinning: :grinning:
20. led 2011 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzí, gratuluju :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
20. led 2011 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Díky moc holky...jsem šťastná jak blecha :wink:
20. led 2011 v 17:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzik - tiše závidím. tím spíš, že máš páreček. i když... teď už se asi tuplem nevyspíš, co? :slight_smile:
20. led 2011 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
zuziku, moc velka gratulace!!! :slight_smile: tyjo, nasemu Vojtikovi je jako vasemu Ondraskovi a nevim, nevim, jak bych ted s nasim desne zivym rostackem zvladala miminko :sweat_smile: drzim palce, at jste zdravi a krasne vam to klape!
20. led 2011 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
bertica, ty kojis jeste 6x denne? uff :slight_smile:
20. led 2011 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, je pravda, že Ondra je teda opravdu hodně živý, ale i tak se to zatím dá. Malá převážně spinká tak je to dobrý. Ondra je super, pořád by ji jen hladil, dával dudlíka...myslím, že se i trošku zklidnil.

No a porod...myslím, že Láska si ho žádala... :grinning: musím říct, že opět super zážitek.
Už mě to bralo jaksi večer, ale tomu jsem nevěnovala pozornost....tak ve dvanáct jsem to šla zaspat, že to zase přestane jako předtím. No a ve čtyři ráno si už říkám, že je to nějaké divné. Tak jsem zavolala tatovi, aby raději přijel kvůli hlídání. Do porodnice jsme dorazili v pět ráno, tam mě vyšetřili a byly tam už 3 - 4 cm...paráda. Pak monitor, vyplnění papírů, další prohlídka doktorem...šup...5 cm. Pak malý nálev, Lubu zavolali na porodní box. Po nálevu jsem hodila spršku a vyskočila si do lehátka...to bylo asi něco po 3/4 na 7...a už to jelo. Pár kontra, 5 minut před porodem mi rupli plovodou vodu a v podstatě bylo hotovo. Malá se narodila 7.09 minut, takže 2 hodinky po příjezdu do porodnice.
Museli mě teda nastřihnout, protože malé klesaly ozvy...najednou přiletěl doktor a další dvě sestry, nasadili mi kyslík a prý, že musím teď spolupracovat. Bála jsem se o malou...doktor skákal na břicho a sestra "šmik",no a malá byla venku. Měla omotaný pupečník tak se muselo jednat rychle, jinak by mě prý ani nenastřihli. No nevadí, hlavně, že je malá zdravá, že? Apgar bylo 10,10,10.
Bylo to opravdu neskutečný zážitek.
Potom si ze mě dělala moje dětská doktorka srandu....prý: "dirupce vaku blan pět minut před porodem"...To jste taky mohla porodit pomalu doma :grinning:
Takže u mě dobrý...klidně bych šla ještě jednou...ještě jeden porodní box tam prý na nás čeká :grinning: S Ondrou jsem byla v jedničce, s Kristý ve dvojce a ještě ta trojka :slight_smile:

Jinak celkem se i vyspím...malou kojím v noci dvakrát, asi tak po půlnoci a po čtvrté hodině...Jenže to máme zatím ještě na dlouho. Než se pořádně napije, než ji přebalím a pak než usne...tak hodinka. Ale vyspaná jsem celkem dost, ani přes den nechodím...Jen teda večer do devíti hodin už ležím. Byla bych ráda kdyby to tak vydrželo i nadále...snad to nezakřiknu.
Pěkný víkend holky

22. led 2011 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zuzik28 no tak to jsi mela krasny porod :slight_smile: a mala ti pekne v noci spinka, ja kojila v noci 2x jeste nedavno :wink: tak vam moc preju, aby vam to takhle pekne klapalo i nadale! a s Ondrou ti pomahaji rodice?
22. led 2011 v 16:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi, takle jak druhý porod popisuješ to vypadá, že byl docela pohodóvý :slight_smile: A maličká je moc krásná. :dizzy_face:
22. led 2011 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
No jasně...byla to celkem pohodička :slight_smile:

@luccii Kojo je dobrý, že je zatím jen dvakrát, ale taky jak dlouho to trvá. Je to vždycky minimálně hodina, někdy i víc. Než se napapá, pak brkanec, přebalit a pak nemůže usnout. Vždycky zabere, já si lehnu a za chvíli zase mrčí :sweat_smile: :slight_smile:
Určitě to za chvíli ale bude rychlejší...Ondru jsem vždycky jen nakojila a hned spal...za 10 minut nebylo co řešit. Ale byly doby kdy chtěl v noci třeba po hodině...hrůza...
Taky jsem se bála, že jak Ondra uvidí, že kojím, tak že bude chtít taky....byl hroznej závislák...ale zatím nic. Tak jsem celkem ráda, že se s ním nemusím prát ještě v tomto :grinning:
Jinak díky za pochvaly malé...
23. led 2011 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
zuziku, u nas nocni vstavani/ prebalovani/ kojeni trvalo cca hodinu hooodne dlouho, myslim, ze do 7. mesice urcite...
23. led 2011 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky kde jste? Vojtik desne zlobi, ach jo...
28. led 2011 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
luccii - já jsem tady pořád, ale věčně sama. tak čekám, jestli se tu nerozvine nějaká diskuse.
jaktože zlobí? myslíš jako soustavně nebo jen dneska?
28. led 2011 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ja vzdycky nakouknu a nic noveho, tak zase jdu... jaktoze? to by me taky zajimalo :unamused: myslim soustavne - porad dela neco, o cem vi, ze nesmi (leze k PC, taha zaluzie, otevira lednici, troubu apod.)... k tomu ted silene knoura a krici - furt si chce neco vykricet (treba pusteni Kraliku z kloubouku na PC)... nekdy je to na Bohnice a to mame zatim jen 1 dite :frowning2: asi se s tim neda nic delat, nic nepomaha, nezbyva nez cekat, az to prejde...
a jak se mate vy?
28. led 2011 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
luccii - tak u nás je to občas taky tak. i když mi přijde, že teď už o hodně lepší. malý si teď dost oblíbil pohádky a kdyby je nechtěl měnit co pět až deset minut, tak by to bylo docela dobré. lednici otvírá, jen když chce podat jogurt. na troubě sice pořád něco nastavuje, ale jakmile svítí, ví, že pálí. to samé platí pro kamna. je to o moc snazší, když chápe, co "pálí" znamená. ale jinak je to nezmar, skoro ničeho se nebojí. jen uklidím, jde a hračky naháže zase na zem - asi se mu to tak víc líbí. je to pořád dokola, teď už se ani nenamáhám to sbírat, dokud není v posteli :slight_smile: jinak dostal dřevěné puzzle a s těma si docela dost vyhraje. nebo s autíčkama hot wheels - jako angličáky. a kreslení. to ho baví moc. ve vaně, na papír nebo na tabuli. třeba jen váš malý nenašel tu pravou zábavu, má už všechno okoukané, tak hledá nové "hračky". anebo prostě jen objevuje svět. neboj, nepotrvá to navždycky.
28. led 2011 v 18:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Kato, Vojtik byl vzdycky ci na objevovani a rostaceni, nez na hracky... co pises, ma vyzkouseno, knizka ho bavi 5 s a chce dalsi... malovat by chtel po stole, to nejde... lednici otvira furt, protoze chce furt "ňami" :stuck_out_tongue_closed_eyes: , ale ode dneska ma utrum - dali jsme tam zamecek, coz je neprakticke pro nas, ale aspon se s nim nezblaznim... z trouby vyndava vse, co tam je (plechy), nemam to kam dat jinam, kuchyn je mala... jaky ma rad Karim pohadky? v knizkach? Vojtik rad Lego, ale taky u nej dlouho nevydrzi (a to si s nim musi nekdo hrat, sam u nej neni)... pak ma jeste rad drevenou stavebnici, ale tam jen boura a cuca kosticky... proste si sam jeste nedokaze hrat a ja se mu nemuzu vzdy venovat, coz pak blbe snasi... ale aspon uz se naucil uklizet ty dve stavebnice - kdyz chce druhou, musi uklidit tu prvni a dela to bez reci :slight_smile: a taky mame posun - jako "ano" rika neco jako "hmm", coz je desna vyhoda :slight_smile:
28. led 2011 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
luccii - kdepak, sjíždí dvd. ale vzhledem k tomu, že měl rád pohádky jen čtyři a z toho dvě byly na netu, tak už je to pokrok, dal šanci asi pěti dalším. má rád Traktora Toma, Autobusy v jednom kole, Mickeyho klubík, Příšerky s.r.o. teď pomalu přibírá Jen počkej, zajíci!, A je to...!, Včelku Máju, Krtečka, Zvířátka z farmy, docela se mu líbí Finley - požární auto. to je vlastně páté, u kterého vydrží déle.
zatím mu nečtu, nechci si ho učit, že spánek bude něčím podmíněn. a jinak ho to stejně nebaví. je ochoten si prohlížet maximálně jen obrázky, ale to chce dělat sám. pak listuje a listuje, až se stránky trhají. takže u nás knížky zatím ne-e. víc ho baví prohlížet letáky a noviny a hledat tam auta :slight_smile:
z hraček má ještě rád skluzavku a pak ten vysavač. taky se ho snažím učit, že když si pohraje s jedním, musí to uklidit, než vezme druhé. moc se mi to nedaří... ale to je jen otázka času.
no jo, malý dneska taky vzal tužku a "vylepšil" podlahu, ale běžně to nedělá, obvykle se dožaduje kusu papíru. to je normální, šlo to krásně umýt. takovéhle věci neberu jako tragédii :wink:
28. led 2011 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Kato, no ja Vojtika necham koukat na pohdky jen pri jidle a jeste ne vzdy, kdyz to jde (dlouho jsme jedli bez nich a ted uz je zase chce) - nechci aby si znicil ocicka, tak mu to davkuju, ale nekdy je to boj :wink: Traktor Tom je peknej - Vojtikovi se taky libil u nasich :slight_smile:

jinak hlasim novinku, uz to nema smysl tajit - cekame druhy :slight_smile: ona to stejne Kata vytusila, kdyz jsem psala o odstaveni :wink:
29. led 2011 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
taky vždycky nakouknu a tady pusto prázdno tak zase jdu :slight_smile:
U nás zatím pořád dobrý...Kristýnka krásně přibírá...za týden přibrala skoro 300 g a vyrostla o 4 cm To bude rychlost jako u Ondru Je to hodňoučké miminko a Ondra je skvělý starší bratr...zatím mu to vydrželo. Předevčírem jsme byli poprvé venku, krásně jsem nachystala obě děti i sebe, Ondra seděl s Kristý na kočárku, dokonce počkal i v pasáži Penny před pekařstvím. Po cestě zpátky krásně capal vedle kočárku a pořád chtěl koukat na sestřičku do korbičky. Prostě zatím pohádka...snad to nezakřiknu
Včera jsem měla celkem šok...sedím u pc a slyším takový divný zvuk. No holky, Ondra si otevřel dveře od bytu...letěla jsem jako střela, abych ho chytla než si to vyrazí dolů se schodů. Takže ode dneška musíme zamykat :grinning: Asi se zase vytáhl...a to měl na 18 měsíční prohlídce 90 cm... Když pro mě přišli do porodnice tak se sestřička ptala jestli má dva nebo tři roky...sranda.
Koukám, že máte taky docela divočáky...asi jsou ti kluci takový všichni, nevím. Ale náš Ondra je teda hroznej drak. Je pravda, že co je Kristý, se mi zdá, že se trošku uklidnil...je takový hodnější. No, ještě ho chytají pěkné hysteráky, ale jde to...dostane na zadek, pořádně si pořve a je to dobrý.
Teď se chystají s Lubou do města, já jsem mu dovezla golfky, je to celkem daleko, tak jako takovou psychickou podporu a on se ho chopil a jezdí mi tady s ním po bytě...

@luccii Jééé, vy budete mít další miminko? To je parádní...moc a moc gratuluji. Ať máš pohodové těhu.
29. led 2011 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
luccii - já to věděla! :grinning: a tys pořád mlžila :slight_smile: a nebylas to zrovna ty, kdo říkal, že by si na druhé ještě netroufl, když se mi bouřily hormony a chtěla jsem miminko? :slight_smile: jinak moc gratuluji. nevím, v jakém jsi týdnu, ale snad budete oba v pořádku. moc ti to přeji :wink:

zuzik - to je dobře, že zatím všechno funguje a ty oba prcky zvládáš. ale koukám, že máš nějaké dlouhány :slight_smile:
29. led 2011 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zuzik28 diky moc :slight_smile: teda Ondra je pekne vysoky! kolik merite s manzelem? my jsme oba hodne vysoci, ale Vojtik ma tak max. 86 cm... bohuzel dvere uz otevira vsechny a ty od bytu uz taky jednou otevrel a utekl ke schodum, takze taky zamykame... to je uzasny, jak se hezky chova k sestricce a ze se zklidnil - uprimne v tom u nas taky doufam :sweat_smile:
29. led 2011 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jeee, luci gratuluju :slight_smile: :dizzy_face: Ja sem obcas nakouknu.. Takova novinka :slight_smile: Tesim se s vami na ty dalsi prcky :slight_smile:

29. led 2011 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, my jsme vysocí úplně normálně...já mám 168 a manžel 180 cm. Takže nic extra. Ale když byl manžel malý tak byl taky hodně vysoký, doktorka mu prorokovala 2 metry, ale pak se to nějak zastavilo a vysoký je normálně. Takže si myslím, že to tak bude i u Ondru.

@luccii Uvidíš, že bude Vojtík super brácha. A jak jsi tedy daleko těhu? Přeju žádné těhotenské nevolnosti...
@laska.nezna.hranic Tak teď jsi na řadě ty s dalším mimčem :wink: :slight_smile:
29. led 2011 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek