• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Najde se mamina z Prahy 13 - Luka, Lužiny?

Holky, my jsme byly ve Sloníkově včera odpoledne a byl to naprostý blázinec. Myslím, že teď všichni na poslední chvílí vybírají své vouchery a je to vážně mazec. Dopoledne by to snad mohlo být klidnější, takže si to tam užijte a děti ať si vyhrajou, protože je tam na čem blbnout.
24. únor 2012 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misa001 Ahoj Míšo, já jedu bohužel ve čtvrtek k doktorovi, tak nemůžu, bude hlídat tatínek. A ještě ke všemu jsem nahlásila prcka do té Pohádky (v DDM) a budeme chodit právě ve čtvrtek dopoledne, tak už do těch Rybiček asi ani nebudeme chodit. Ale vzhledem k tomu, že už začíná být pěkně, můžeme se dohodnout na nějakou procházku, jen tento týden mám beznadějně plno. A ještě se Tě zeptám - chceš dávat prcka (myslím, že jsi psala, že mu jsou nějak dva roky) někam do MŠ? Půjdete k zápisu? A nemáš nějaké info o zdejších MŠ?
25. únor 2012 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@papuchalk Ahoj, jeee, ve ctvrtek chodi Ada do miniskolicky taky do DDM.
To je pravda, vcera bylo nadherne, tak bysme mohli vyrazit nejak v tom dalsim tydnu, doufam, ze uz zacne trochu jarni pocasi.
Jojo skolka je ted horke tema. Ale vubec netusim, jestli mame nejakou sanci vzhledem k tomu, ze ja budu doma s miminem. Urcite to chci zkusit, myslim, ze to potrebujeme oba :sunglasses: .No ja mam doporuceni na MS Bobrik, je to u nas ve vnitrobloku, mam to nejbliz, ale pry je dost vyhlasena. 8.3. maji den otevrenych dveri. Co jsem cetla na strankach Prahy 13, tak by to snad melo byt vsude ve stejny den, ale to nevim uplne 100%.
Jenze Adamovi budou 3 az v prosinci. Moje idealni predstava by byla, aby nastoupil od zari treba na jedno dopoledne v tydnu, a pak od ledna normalne. Ale byla bych stastna, kdyby ho vzali aspon od toho ledna.
26. únor 2012 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misa001 Holky, moje zkušenost se školkama :slight_smile: - taky mě strašili, že vzhledem k tomu, že zájem je obrovský a já jsem doma s mladší Terezkou místo pro Natálku nedostanu, a nakonec se zadařilo a chodíme do MŠ Rumcajs a jsme spokojeni. Osobně jsem se byla podívat v Píšťalce, Rozmarýnku, Boboříku, Sluníčku pod střechou a Rumcajsovi. První dvě mi přišly trošku starší (ale kamarádka tam má holčičku a je spokojená), u Bobříka mi ředitelka ani nedala přihlášku (důvod - ztráta papíru, jelikož zájem veliký a já přišla s malou a mimčem, takže můj dojem byl spíše špatný), ve Sluníčku i u Rumcajse se mi líbilo, u obou jsem dala vyplněnou přihlášku a Rumcajs vyšel. Ono si myslím mají všechny školky vždy ve stejný den vydávání i odevzdávání přihlášek, takže maminky obíhají jednotlivé školky a všude se "registruji". Je to docela náročné, všude řady, spousta dětí. Ale myslím si, že místo dostanou snad všichni. Každopádně budu držet palce, protože školka je super pro děti, ale i pro maminky, které konečně mají čas a možnost věnovat se mladšímu prckovi.
26. únor 2012 ve 23:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misa001 Míšo, jdete v úterý do DDMka? My se chystáme :slight_smile:
26. únor 2012 ve 23:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misa001 No, my do Miniškoličky dáváme teď nově v pondělí (teda byl teď poprvé), ale ve čtvrtek chceme na to cvičení do DDM.

Jinak s tou školkou - k zápisu určitě půjdeme (my plánujeme teda druhé, nevíme, jestli se povede, ale to jim o sobě říkat nebudu :slight_smile:), ale taky nevím, jestli nás vezmou, Vojtíšek je v únoru. U nás tady v okolí je Večerníček (ale na ten moc dobré reference nejsou) a Šikulka - bydlíme u metra Stodůlky. @rumitci Takže Ty myslíš dát přihlášku klidně i do více školek? Já právě chtěla dát jen do té jedné. Jinak Rumcajs by se mi byl býval taky líbil, my dříve bydleli přímo přes park, líbí se mi, že jsou v parku, ale když jsme se přestěhovali, měli bychom to moc daleko. A Tvoje starší holčička je narozená který měsíc? Vzali ji až od toho měsíce, kdy jí byly tři, nebo už od září?
26. únor 2012 ve 23:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@papuchalk Údajně se nemá dávat přihlášek více, ale neznám maminku, která by vsadila na jednu školku a doufala, že ji to výjde. Já radím zkusit štěstí ve více školkách.
Moje Natálka měla na konci května 3ročky, takže jsme si ještě spolu užily léto a začala chodit od září.
Taky, pokud se nepletu, Rumcajs je jediná školka, která bere děti mladší 3let. Ve většině školkách je podmínkou dosažení 3let, což pro vás možná stojí za zvážení, protože pokud má Vojtíšek v září teprve 2,5, možná by ho automaticky zamítli, což by byla škoda.
A Rumcajs je vážně super. Nati chodí do třídy na Bronzové, což je téměř nová budova, všechno krásné, nové, čisté, hezké. Jsme moc spokojeni.
Budu držet palce, ať vám to výjde!
27. únor 2012 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rumitci No, my máme právě toho Rumcajse teď už z ruky. Ale býval by se mi líbil. Pro nás v úvahu přichází jen ten Večerníček a Šikulka, půjdu se do obou podívat na den otevřených dveří a uvidíme. Podle referencí maminek je lepší ta Šikulka. Tak právě proto bych asi dala přihlášku jen tam, aby mi pak nenutili toho Večerníčka. Jinak já nechci dávat Vojtíška jako teď od září 2012, to mu budou teprve 2,5 a on je hroznej strašpytel :wink: , ale buď až od února 2013, kdy mu budou tři, nebo klidně až od září 2013, kdy mu budou 3,5. Ale chci jít k zápisu už teď, aby, kdyby nás zamítli, už by nás příští rok určo vzali. Tak nevím, jestli si to nepředstavuju jak Hurvínek válku :grinning: . Já právě myslela, že ty děti, kterým bude v tom školním roce teprve 3 roky, berou až od toho měsíce, co jim ty tři budou. Prostě že nastoupí v průběhu školního roku.
27. únor 2012 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
No ja prave slysela, ze je to ruzne, kamaradce na Ohrade vzali prvni holcicku taky jeste pred 3 rokem, a to uz byla tehotna, no a ted ji listopadovyho kluka vezmou taky od zari, jenze to je tim, ze uz tam 1 dite ma. Asi zkusim i toho rumcajse, to prostredi je krasny a taky bych to nemela daleko.
27. únor 2012 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rumitci jojo zitra jdeme, teda doufam, ada je cely den s dedou :grinning: , byla jsem v praci a ted jsem jeste v posilovne, tak snad se tam nedeje nic, co by nam nabouralo plany:slight_smile:
27. únor 2012 v 17:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rumitci Tak zmena planu, v Adovi to chrci a tece mu nudle, takze zustavame v posteli :confounded:
28. únor 2012 v 08:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@papuchalk Nějak se nám tady rozjela diskuze o školkách :wink: .
No, já mám pocit, že během roku děti neberou. Zájem je obrovský a školky bez problémů naplní stavy od září a během roku už přibírat další děti nemůžou. Takže bych počítala spíš se začátkem v září než v průběhu roku. Ale je pravda, že záleží na jednotlivých školkách, na ředitelkách i štěstí, které vám teda upřímně přejeme!
28. únor 2012 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misa001 Míšo, snad bude Adámek brzo zase ok!
Ja vážně nechápu, kde bereš energii na Adámka, domácnost, práci a k tomu posilovnu (a kdo ví co ještě víc :wink: ). Obdivuju tě a doufám, že ti ta energie, nadšení a elán vydrží co nejdéle.
My dneska v Pohádce byly, všechny děti (včetně Terezky) byly nějak rozjivené, takže trošku chaos a zmatek, ale jinak fajn. Příští týden možná pojedeme na Moravu, takže nepůjdu. Není to ale zatím jisté, uvidíme, jak se rozhodnu.
Tak se holky držte, ať jste zdravé, děti taky a hezký den, Romča
28. únor 2012 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rumitci jen se pridam do diskuze ke skolkam, ted mam dve moje kamaradky se zkusenosti, ze skolky si vedou svuj seznam odmitnutych uchazecu a kdyz jim v prubehu roku nekdo odpadne, tak zavolaji a renou jim, ze muzou za par dni nastoupit. Takze to urcite jde, jen proste clovek predem nevi kdy.
28. únor 2012 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to je taky dobra zprava, no jsem zvedava, jak dopadneme, myslim, ze obe jsme s papuchalk dost okrajove adeptky, Vojtisek je jeste mladsi nez Ada a ja 100% a papuchalk s nejvetsi pravdepodobnosti na matersky - no drzte nam palce :slight_smile:
28. únor 2012 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rumitci Dekujeme, ja myslim, ze to bude brzo ok, jinak mu nic neni, ani z nej nic nevysaju, ale rikala jsem si, ze je zbytecny to jeste podporovat mezi ostatnima detma.
Energii a hlavne spis cas beru diky hlidacim babickam a dedeckum, jinak by se to asi nedalo. A o domacnosti radsi pomlcim :sweat_smile:
Tak dej vedet, jestli odjedete nebo ne.
Zatim hezky den M.
28. únor 2012 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misa001 palce drzim :slight_smile:

holky, jak uz tu jednou padla otaza snad o stranku dve zpatky, mate nekdo dobrou zkusenost s nekym na uklid domacnosti ne pres agenturu?
28. únor 2012 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@estrellita diky :slight_smile:

jojo, taky porad shanim! Ted mi slibila kamaradka nejaky kontakt, tak jestli posle a ja vyzkousim, tak dam urcite vedet.
28. únor 2012 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misa001 urcite dej vedet, casem bych rada vyzkousela (az budou treba dve deti :slight_smile:)
28. únor 2012 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misa001
@rumitci
Holky, dejte si do profilu Vaše děti, mně se to strašně motá a pořád dohledávám, jak velké děti máte :wink: .

@misa001
Jinak já bych V. určitě nedávala do školky už teď v září, spíš fakt až od těch tří let (v únoru), teď mi připadá ještě malej a on je fakt takovej bojácnej a takovej mouchy snězte si mě, že si to od září neumím představit. Ale myslím, že je dobré k zápisu jít už teď, aby o nás věděli a vzali nás teda od toho září 2014 stoprocentně. Co čekáte za druhé mimi, už víte?
28. únor 2012 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@estrellita Presne tak, rikala jsem si, ze to zkusim a uvidim. A ted s pupkem se mi taky nechce surovat cely byt:slight_smile:
28. únor 2012 ve 23:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@papuchalk Ukol splnen :wink: , ja tam mela i fotky, jenze kdyz jsem ted otehotnela, tak jsem vsechno smazala, preci jen clovek nevi, na koho tu narazi.

My uvidime, ted ma cas do konce cervna, aby si zvyknul na tu miniskolicku, zatim 3 x byl uplne v pohode a ted naposledy zacal protestovat. A ted uvidim, jestli ve ctvrtek pujde nebo ne, kvuli te ryme. Ja spis chtela, aby zacal chodit co nejdrive kvuli mimcu, aby pak nemel pocit, ze je odsunutej, jenze to nam stejne nabouraji ty prazdniny.

Mimco nevime, naposledy jsem byla na kontrole v 15tt. Ale zitra jdu zas, tak snad uz se to dozvime. Ale musim rict, ze je mi to asi jedno, hlavne aby bylo vse ok. Na jednu stranu bych radsi parecek, na druhou kdyz vidim, co tady mam veci po Adovi, tak by to kluk uzil asi vic :wink: . No ikdyz holcicka v modrem nevypada tak blbe jako chlapecek v ruzovem :grinning: :grinning: :grinning:
28. únor 2012 ve 23:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misa001 kolik deti je v te miniskolicce? psala jsem jim a pry je zapis v kvetnu, aby od rijna mohl chodit (no nejak se mi z toho uplne udelalo smutno, ze to moje male ditko uz bude mit "zapis")
29. únor 2012 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@estrellita myslim, ze maximum je 12 a jsou tam na ne 2 tety. mne to prijde jako dobry prechod do skolky. Jen je skoda, ze se ze zacatku neda chodit vickrat tytdne na kratsi dobu, mam takovy vnitrni pocit, ze by to bylo lepsi.
1. bře 2012 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nejak se mi zblaznil profil, takze jeste jednou z noveho:slight_smile:
5. bře 2012 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rumitci Ahoj romco, jak zitra? Jste pryc nebo jdete do pohadky? My snad pujdem, adam od toho minuleho tydne chrapti, ale jinak mu neni nic, ani ryma, ani kasel, ani teplota, asi to ma z toho, jak doma nezavre pusu :grinning:
5. bře 2012 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misa_1 Ahojky, jsme v Praze, ale zitra ma Natalka kontrolu na alergologii a nevim, jak dlouho se tam zdrzime. Budu se snazit dorazit, ale pokud se to protahne, nebudu trapit ani holky ani sebe a pofrcime primo domu :slight_smile: . Tak doufam, ze se nebudeme v Pohadce jenom mijet :unamused: . Pozdravuj Adamka a dobrou
5. bře 2012 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misa_1 Ty jo, co je to tu za blázinec? Ty ses převtělila do někoho jiného, jo? :grinning: :grinning: :grinning: Jůůů a budete mít dva kluky? Já bych taky chtěla dva kluky! :slight_smile:
5. bře 2012 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rumitci Tak nase dite nejak stavkuje, cely tyden mu nic neni a ted prisel z postylky uknouranej a ma horecku, to jsem zvedava, co z toho vyleze. Kazdopadne zitrejsi Pohadku jsem opet zrusila :(
5. bře 2012 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@papuchalk No ja nevim, na ty fotce je najednou nekdo jiny, nechapu a nemam cas resit :sunglasses:
Jeee, vidis a ja hrozne chtela parecek. Dneska jsem byla na velkem utz ve 20 tt a vsechno vypada v poradku, tak jsem stastna a je mi uplne jedno, co to bude :grinning:
5. bře 2012 ve 22:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek