• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Najde se mamina z Prahy 13 - Luka, Lužiny?

autor
akras přeji co nejrychlejší uzdravení a hlavně ať je malá v pořádku :wink:
24. zář 2009 v 08:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Akras ja rodila v Horovicich,je to asi 50km za Prahou ale super.Mas tam vlastni porodni pokoj kde jsi s partnerem sama od zacatku az do konce porodu.A co se tyce personalu tak jsem byla taky spokojena.Jak rikas boli to ale jak mi ukazali malou tak jsem na vsechno zapomnela.Jinak prejeme taky brzke uzdraveni
24. zář 2009 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak nám včera u doktorky řekli, že je to pravděpodobně od zubů :astonished: Že než se proříznou, tak je rýma skoro pravidlem - jak se zduří sliznice dásní, ntak se s tím zduřují i ostatní... a i to, že teď strašně často kaká je od toho. Tak pokud se ty zuby rychle neproříznou, tak bychom taky mohly rýmovat ještě pěkně dlouho :frowning2: Ale jesti je tzo od zubů, tak příští pátek jdeme na plavčo i s rýmou, to bychom taky mohly zameškat všechny lekce...no, ještě uvidíme, jak na tom bude.
24. zář 2009 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojte holky tak malej má taky rýmu..takže budeme doma :frowning2:
25. zář 2009 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
To když má dítě rýmu tak sedíte doma a nikam nechodíte? :fearful: To já ho akorát víc obléknu a pokud nepadaj trakaře tak normálně chodíme na procházky, samo že ne mezi děti, ale kvůli rýmě bejt v karanténě, to bych s ním asi nepřežila.....
25. zář 2009 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nene, určitě ven chodit, prý je to jen dobře, pokud je dítě na vzduchu, ten chladnější vzduch je dobrý, takže nasadit čepici, trochu tepleji obléci a vyrazit :slight_smile: Samozřejmě, když k tomu není teplota. Prý je dobré chodit i za deště, kvůli vlhkému vzduchu. taky vlhčit vzduch doma - my dáváme na noc lavor s horkou vodou pod postýlku a na postýlku mohré plíny a ručníky.
Megee, to mě mrzí, že jste na tom podobně. Tak vzhůru do boje s rýmou...ale vy už asi umíte smrkat, ne? To by to ulehčilo. Ať jste brzy fit.
my jsme myslím lepší, už nemá žlutou rýmu, ale jen bílou...ale zato se mi zdá, že trošku víc pokašlává, má chudinka hlas chraplák jak hrnec, už ani nevím, jaký měla hlásek předtím :sweat_smile:
25. zář 2009 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no já ven nešla jelikož jsem nemocná i já takže jsme doma

akras no smrkat sice umí, ale ještě na to nemá tu správnou sílu aby vysmrkal všechno takže pořád odsáváme vysavačem, ale já mu vysvětlila, že pokud chce mít zdravej nosánek tak všechny špatný soplíky musíme vysát pryč :grinning: a už si za mnou dokonce chodí sám, že chce vysát a pak koukáme jak soplíky odcházejí pryč takže se u toho dokonce i směje :grinning: :grinning: :grinning:
30. zář 2009 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak se taky hlásím do klubu :slight_smile:

megee: omlouvám se, že jsem se o prázdninách neozvala, jak jsem slíbila, ale byla jsem to právě já, kdo byl v nemocnici s malou, která se kvůli šílené rýmě dusila, jak psala akras.

Tímto zdravím akras. :grinning:

No a rýmu už máme zase, takže jsme opět doma a odsáváme a léčíme se. Ven nechodíme, kvůli teplotce, ale protože už malá většinu času sedí nebo leze nebo stojí, tak snad bude mít rýma lepší průběh než posledně a neskončíme opět v nemocnici.

Jinak chodíme občas kočárkovat s akras, tak se určo můžete taky přidat. :slight_smile:
2. říj 2009 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
kremca nic se neděje..já stejně pak byla na moravě u rodičů :sweat_smile: , hlavně že vám vše dobře dopadlo...no a přeji brzké uzdravení jak vám tak nám jelikož taky už druhý týden bojujeme s rýmou (jak malej tak já)

a určitš se musíme domluvit a vyrazit ven, už mě to nebaví chodit pořád sama jen s malým :frowning2:
3. říj 2009 v 17:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
meg: My se regenerovaly taky na mOravě a já se tam učila na státnice. A kde na Moravě máš příbuzné? Já na Vysočině.
Určo se domluvíme. Jen musíme vyzradravět. Už bojujem týden a žádné výrazné zlepšení. Bohužel. :frowning2:
3. říj 2009 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Rodinu mám v Prostějově...tady v Pze jsem teprve rok, přítel si tu našel práci tak jsme sem jeli s ním :grinning:

Jo ta rýma je děs mám ji už druhý týden a spíš se zhoršuje než aby se zlepšovala :angry:
3. říj 2009 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já mám rýmu celoročně, bohužel. No a malá se asi tentokrát prochladla na plavání, na které chodíme. No, v pondělí půjdu k mudře, tak uvidím, co řekne.
Jinak v Praze jsem už čtvrtý rok.
3. říj 2009 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
já na to plavání s malým chtěla taky, ale je to na mě moc drahý tak chodíme do pohádky na cvičení
3. říj 2009 v 18:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Na Smícháči to stojí 3900,- 13 lekcí. Chodíme s akras. Teda teď spíš nechodíme, když máme rýmu. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale doufám, že to brzy přejde a zase budeme. Je to príma. Chtěla bych, aby se malá otužila a netrpěla na to tak.
3. říj 2009 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, holky! Jak se máte? Co nového???
4. říj 2009 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, máme se marodně. :frowning2: Tak už se ti to krátí, že? :slight_smile:
4. říj 2009 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
A jejda! No, i já sem nějak nachlazená... :frowning2: Jojo, už můžu stříhat metr :sweat_smile:
4. říj 2009 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ono to hrozně letí. Nedávno byla malá ještě v bříšku a tento týden už jí bude osm měsíců. Hrozně to utíká. Člověk si to ani neuvědomí a za chvilku budou děti dospělé. :-/
4. říj 2009 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, to mi povídej! Já si ještě nedávno dělala těhotenský test! :sweat_smile:
4. říj 2009 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj :slight_smile:
Tak my už druhý den neodsáváme ...uf :dizzy_face: , tak snad dobrý.
Včera Barča poprvé od narození spala celou noc od 19,30 do 5,45 a pak ještě usla u nás v posteli asi do 7h.
Naivně jsem doufala, že to tak už teď třeba bude napořád, ale dnes nám to zase Barča dala docela sežrat :sweat_smile: ...no nic, ale za to už v noci přestává vyžadovat mlíko , to je docela fajn - budí se jen na dudlík a pohlazení (mlíko dáváme jen, když už nic na uspání nefunguje).
Meg, tak aspoň, že už to odsávání malej bere a nechá si to vysvětlit...snad se z toho Barča taky bude jednou radovat :slight_smile: ...já z toho mám radost už teď, když toho vyluxujem hodně :wink:
Salik, přeji krásné poslední dny těhu - já rodila přesně 39+0. Kde budeš rodit?
5. říj 2009 v 07:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, snad se nebudete zlobit, že jsem se sem vloupala :wink: . Bydlíme taky na P13, Butovice.
Jen jsem se chtěla zeptat na porodnici na Motole (jaký je tam přístup personálu,co všechno davají jako érar (plýnky,vložky...)) teda pokud jste tam některá rodila nebo se v nebližší době chystáte. A kdy v jakém týdnu jste se objednávaly na monitory a podstoupily jste předporodní 2hodinový kurz? Děkuji za odpovědi :dizzy_face:
5. říj 2009 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
akras: budu rodit v Motole :wink:

luuca: Ahoj! Já sem z Ohrady a budu v Motole rodit. Chodila sem tam na velky ultrazvuky a můj doktor mi v 36(?). týdnu řekl , že je čas se objednat do Motola. Takže sem tam šla... No a přístup super - moc milá paní doktorka a starostlivá.. Ale jinak mě to moc nenadchlo. Jako přístup dobrej, ale v poradně nemají ultrazvuk (!!!!) a na monitor jdu až příští týden. Jako poradna nic moc - jednak sem čekala na vyšetření 2 hodiny, protože doktorka odbíhala k porodům a pak monitor je jinde a ultrazvuk jinde... No krásně strávené dopoledne. :wink: :sweat_smile:
5. říj 2009 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
luuca: já ti neporadím. Rodila jsem u Apolináře a byla jsem fakt moc spokojená. Byli tam moc fajn. Motol mi přijde takový moc studený. Jezdím tam s malou na ORL nebo na pohotovost, když je stav nouze a nic moc teda.
6. říj 2009 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky tak mi už taky neodsáváme, tak snad už to bude dobrý :slight_smile:
luuca tak já ti neporadím vůbec rodila jsem na moravě takže zdejší porodnice vůbec neznám :grinning:
7. říj 2009 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
lucca já rodila v Hořovicích a byla jsem maximálně spokojená, je to mimo Prahu cca 60 km ale po dálnici směr Plzeň a nemusíš se tam registrovat :slight_smile: co se týče Motola tak ti neporadím ale známá co tam rodila tak byla taky spokojená
7. říj 2009 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, Lucca s těmi porodnicemi si nevybereš. Znám holky, co rodily u Apolináře nebo v Podolí, tudíž v nejžádanějších porodnicích a spokojené nebyly, narazily prostě na nepříjemný personál. Zase v joných porodnicích , o kterých se neříká nic moc, tak tam spokojené byly.
Já rodila na Bulovce a taky jsem o ní četla spoustu negativního (ale i dobrého) a já jsem byla moc spokojená (taky tam byly sestřičky milejší a jiné zase trochu míň)- prostě na debila narazíš všude....tak záleží, jestli budeš mít štěstí na lidi.
Ono to už pak není o tom, jestli rodíš na super moderních kožených porodnických křeselech se super vybavením (samozřejmě proč ne :wink: , je to jen plus), ale když máš dobrý personál, tak v tu chvíli tě nic jiného nezajímá....je to jen o lidech, tak bych se Motola nebála. Já tam s malou v 7 týdnech ležela, protože přestala úplně papat a teda jedna drsoňka sestřička tam byla, ale jinak všichni moc fajn...tak bych se nebála. Držím palce, abys byla spokojená a nebo prostě zaťala zuby a těch pár dní tam přežila, však když budeš mít mimčo u sebe, tak se můžeš na ostatní zvysoka vykašlat :grinning:
S tím monitorem teda nevím
Mě odeslala doktorka do porodnice nějak v 36tt, a poradnu jsem měla nakonec jen jednou (nějak se to tam popletlo, takže jsem šla až týden před porodem a rodila jsem 39+0 přesně)
7. říj 2009 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj devcata, tak ja mam po danovych zkouskach, ktere nevysli, ale nevadi, mozna zkusim dalsi termin, pokud se zase obetuje nekdo z rodiny a pomuze mi s malou.
Lucco, ja rodila v Podoli, takze moc neporadim.
Salikova, moc drzim palce k porodu, at to dopadne dobre a at se uz tesis z miminka.

Jinak Sino, melas pravdu, minule nam na cviceni v MDDM rekli, ze hernicka Pohadka je skutecne pouze pro chodici deti a ani nahodou nebudou delat samostat.skupinu pro miminka, jako min.rok. Hlavne, ze na uvodni hodine o tom nebyla ani zminka, to jsem tam ani nemusela chodit. Megee, co vy, chodite do hernicky? A neni tam moc deti najednou?

Tak Akras, nebo kdokoliv, muzem se nekdy treba sejit, na kocarkovani.
9. říj 2009 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Apka: tak to by bylo fajn. My chodíme ráno tak kolem 8,30-9h do parku k rybníkům. Na druhé spaní jsme většinou doma a odpoledne (k večeru), kolem 5. zase do parku, ale večer moc spát nechce a je protivná...jen když ji vemu do manduky, tak dobrý, takže se můžem na příští týden domluvit. Kromě úterý.
9. říj 2009 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
A krom pátku, to chodíme plavat.
Dnes plavčo dobrý, akorát teda na to potápění nemám nervy, možná to moc řeším, ale vždycky mi přijde, že pak malá strašně dlouho chytá dech...no prostě mám strach, že se utopí. Asi jsem moc nervní a Barunka bude moct potápět jen s tátou. Jak ji pak rychle vytáhnu a mám strach, talk s ní trochu zatřepu, aby popadla dech a to se možná ještě víc lekne.
Ale jinak byla statečná, plakala jen málo a vířivku si už pěkně užívala.
9. říj 2009 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jo Akras, urcite se domluvime. My chceme zacit chodit na plavani do Betynky, to je nekde tam u vas, na Hurce, na individ.hodiny Na kurz nemuzem, protoze casto chceme jezdit na Slovensko. Pristi tyden mame ockovani, tak malou nechci moc zatezovat a pak jedeme asi na Slovensko. A pak zacneme s plavanim, tak jsem zvedava jak to zvladnem.
9. říj 2009 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek