• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Nastávající maminky z Ostravy - "maminky čekatelky"

21. května 2014 
autor
@petule0712 Ahoj :slight_smile: Moje plány na aktivní těhotenství se docela rozplývají_v práci je toho docela dost, chystám svoji agendu na předání, čekání mě zaškolování nástupkyň, takže zatím žádná lekce neproběhla :frowning2: Ve Vítkovické nemocnici budou v červenci a srpnu probíhat dva předporodní rychlokurzy v délce 3-4 hodiny, tak se zúčastním alespoň toho a pak absolvuju v červnu prohlídku porodnice. Nechci to nechávat na září_nevím, co bude, třeba si prohlídnu už porodní sál detailně :slight_smile: Je mi celkem dobře_břicho taky občas zabolí, hlavně začalo v posledních dnech růst a cítím, jak se mi napínají vazy a to občas není zrovna příjemné :slight_smile: Už kopou a víš, co to bude?
6. kvě 2014 v 05:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabikat Dobré ránko, vidím, že jsi na tom asi stejně jako já. Od rána do večera v práci a pak jsem ráda, že ještě něco udělám do školy... Snažím se, alespoň chodit na procházky vždy po práci, abych si provětrala hlavu a o víkendech nějaké ty výlety.
Mě se bříško vykulilo minulý týden z neděle na pondělí, a to jsme v neděli ještě neměla vůbec nic :grinning:
Ještě pohyby necítím, teda aspoň si myslím... Na prvním screeningu nám řekli, že to vypadá na 2 kluky, 2.scr, nás čeká 19.5. - tak doufám, že se ukážou.
Zaškolovat svého nástupce budu až od konce června, tak snad to ještě zvládnu.
Ty předporodní kurzy ve Vítkovicích jsou asi spíš pro ženy, které tam budou rodit, že? Já totiž za 14 dní už začnu chodit na rizikovou poradnu do fakulty kvůli jednovaječným dvojčatům....
Ty už víš pohlaví? A už máš nějaké věcičky? My jsme zatím hodně bezradní s kočárkem :(
6. kvě 2014 v 07:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile: pridavam se k vam na pokec jen neresim zadne kurzy ani nic... jsem z Ostravy ale jezdim sem jen k rodicum a pracovne jinak zijuv Sr ale velmi rada nekoho poznam a pokecam :slight_smile: mam uz jednu holcicku a tedka nam vychazi termin na vanoce tak to bude docela sranda :slight_smile:
6. kvě 2014 v 07:53  •  2 děti - čeká miminko, termín má v prosinci 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@petule0712 Tak to máme termín screening naprosto stejný, taky jdeme 19.5. :slight_smile: U nás to taky zatím vypadá na chlapečka, neodolala jsem a objednala se i na 3D UTZ, tak doufám, že po něm už to bude 100% :slight_smile: Kočárek jsme taky vybírali dlouho_dokonce jsem si kvůli testům předplatila DTest :grinning: Ale myslím, že už máme vybráno a navíc na něj máme i dobré reference z přímého okolí, což mě nadchlo nejvíc, tak jen doufám, že osobní osahání dopadne taky dobře. Jdeme se na něj podívat právě toho 19. po UTZ, tak uvidím, ještě si pořád říkám, že času dost, ale jak se překulí prázdniny, tak už bude zle :slight_smile: Věci nemám ještě žádné, kromě pár plínek, jinak vůbec nic, ale už budu muset začít, kdyby se nedej bože něco stalo a já musela ležet.
6. kvě 2014 v 08:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabikat Gratuluji k chlapečkovi! My pěkně bojujeme s klučičími jmény, zato s holčičími máme jasno :wink: V kočárcích pro dvojčata je mizerný výběr, moc toho v nabídce není :confounded: Hlavně v Ostravě jich zrovna moc k vidění není :( Výbavičku ještě nepořizuji, čekám na screening a na vyšetření srdíček a pak začnu. Moje mamka už jím ale pořídila první stejné overalky v béžové neutrální barvě :sunglasses:
6. kvě 2014 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@petule0712 Chlapeček byl včera potvrzen další doktorkou, takže růžové mašle do vlasů nebudou_snad příště :slight_smile: když nad tím tak uvažuju, tak máš pravdu, že v Ově se moc kočárků pro dvojčátka nevyskytuje.....Jak se připravuješ na dva prďolky najednou? Já si občas ještě nemůžu zvyknout, že budu mít na zodpovědnost jednoho :grinning:
7. kvě 2014 v 05:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabikat Popravdě mám stále smíšené pocity, ještě jsem to pořádně nevstřebala. Těšit se těším, co o to, ale mám strach, jak budu vše zvládat, ještě jako prvorodička s minimálními zkušenostmi. Všichni v mém okolí jsou z toho maximálně nadšení, ale já to vidím reálně.. Hlavně vše je momentálně tak drahé, a pořizovat věcičky 2* bude náročné. Ale těším se, hlavně jsem zvědavá jak budou vypadat a jestli se budou alespoň v něčem lišit, když jsou jednovaječné :wink:
7. kvě 2014 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@petule0712 Chápu, nám se mimčo povedlo až na X-tý pokus a i když jsem se strašně těšila, když jsem na testu viděla dvě čárky, byl to docela šok :slight_smile: Ale už si to sedá a těším se až nás u vánočního stromečku bude o jednoho víc :slight_smile: O cenách mi povídej_nechci zatím nic kupovat, až po velkém UTZ. Budu se to snažit rozfázovat, aby to byly extra výdaje najednou. Stejně jsem to dělala u svatby a prošlo mi spoustu věcí, které asi nebyly až tak potřeba :slight_smile:
7. kvě 2014 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabikat Nám se právě povedlo celkem brzičko, na to že partner pracuje mimo Ostravu a domů jezdí jen na víkendy :dizzy_face: Hold jsme měli štěstí. Pro mě byl spíše šok, když mi na druhé kontrole řekli, že tam jsou 2! Partner z toho byl mega nadšený a já z toho 14 dní nespala :confused: ale těším se. Ten čas stejně strašně letí! Už je květen. My zatím řešíme jen kočárek a rozkoukávám se po postýlkách a ostatních věcičkách. Ještě nás v létě čeká stěhování, takže mám v plánu věci pořizovat až pak, ať nemusíme vše ještě stěhovat :sunglasses:
7. kvě 2014 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@petule0712 Jak dopadl včerejší velký UTZ? Vše OK? U nás vše na 1 a chlapeček potvrzen :slight_smile:
20. kvě 2014 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabikat Ahojky, dopadli jsme dobře. Máme potvrzené 2 kluky, každý má 20 cm. Morfologicky vše v pořádku, jen mají malý rozdíl v množství plodové vody. Od teď začínám chodit co 14 dní do rizikové poradny do FNO, aby jsme byli řádně pod dohledem. Už máme vybraný kočárek, juch...
Gratuluji k chlapečkovi.
A jak se cítíš? My poslední týden asi nejlíp za celou dobu, tak jsem zvědavá, jak dlouho nám to vydrží.....
20. kvě 2014 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@petule0712 Ahoj :slight_smile: to ráda slyším :slight_smile: já se teď mám naprosto skvěle. Užívám si počasí, jen mě kapku děsí, jak budu fungovat v létě-ve vedrech s břichem :slight_smile: Jaký kočárek jste nakonec vybrali? My je jdeme naživo okouknout v sobotu a už pomalu začnu nakupovat, ať se nám náklady rozloží.
21. kvě 2014 v 06:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
No léto asi pro nás všechny těhulky bude hoodně náročné. Nám pořídili do práce klimatizaci, takže aspoň něco... Rozhodli jsme se pro bugaboo donkey twin :sunglasses:
A už cítíš pohyby? Já někdy ani, ale ne pravidelně denně. Kluci jsou oba hlavičkou dolů a jeden má nožičky pěkně pod mým pravým žebrem :unamused:
Dej pak vědět co už jste všechno pořídili, ať se můžu inspirovat.
21. kvě 2014 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek