• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Nedonošenci z Neonaologie Bulovka. Měli jste tam mimi?

13. února 2011 
Ahojky, ráda bych věděla zda je někdo, kdo měl miminko taky na Neonatologii na Bulovce? Ráda bych si popovídala s maminkami, co to znají :slight_smile:

Hlavně se ozvěte, doufám, že nejsem jediná :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
31. led 2011 ve 22:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
to tu nikdo neni?nebo nechodite na konika? :frowning2:
6. únor 2011 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@renesme Ahojky,máme stejně staré děti,též jsme byli na Bulovce/35+4/,takže jsme se museli potkat :slight_smile: .
10. únor 2011 ve 23:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj.Nejsem z Bulovky ( Most - 28+0tt ),jen jsem ti chtěla říct,že jsou tu dvě diskuse - Nedonošenci a jejich trápení a Extrémní nedonošenci,tam si myslím najdeš více kontaktů - tak se klidně připoj. :wink: Navíc získáš porovnání i s jinýma nemocnicema - občas je to velmi zajímavé.
11. únor 2011 v 07:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@marton ahoj a kdy jste byli na bulovce?
11. únor 2011 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@renesme kluci se narodili 19.8. a domu jsme šli 30.8.Asi týden strávil Tobi na JIP :frowning2: .
11. únor 2011 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
U nas se Ellca narodila 13.8..a domu jsme sli az 7.9 a byla si snim chvilku na pokoji?
11. únor 2011 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@marton U nas se Ellca narodila 13.8..a domu jsme sli az 7.9 a byla si snim chvilku na pokoji?
11. únor 2011 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@renesme Jo,jo.Den po císaři mi dali Matyáška a za Tobiáškem jsem docházela na JIP.Ležela jsem na normálním šestinedělí a dali mi ho zhruba tak za týden.Přesně si to nepamatuji.Po pravdě nemám na to dobré vzpomínky :frowning2: .A ty jsi ležela přímo na té JIP?Pořád si říkám,že jsme se museli potkat.Při tom jejich režimu,kdy přesně po třech hodinách vyžadovali,aby tam mamina byla :unamused: .Koukala jsem,že Ellinka měla jen něco málo přes kilo,to asi byly složité začátky,viď? A co teď?Kolik váží a ja se vám daří?
11. únor 2011 ve 22:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@marton jak to co se stalo e nemas dobre vzpominky?a co zes musela na cisare?jj pak posledni yden jsem lezela na jipce myslim ze na ten tyden funguje jako sestinedeli.No asi jsme se potkaly a kde lezel
??v te velke mistnosti s inkubatory nebo v te mensi?Ellca mea 1,8kg tedd uz ma pres 60cm a pres 5kg:slight_smile:
12. únor 2011 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@renesme na císaře jsem šla nejen kvůli dvojčatům,ale ten menší neustále měnil polohu :slight_smile: .Takže v den porodu byl šikmo.Nejdříve ležel asi dva dny v inkubátoru v té větší místnosti a pak na vyhřívaném lůžku v té druhé.Proč na to nerada vzpomínám?Tím,že jsem jednoho měla u sebe a samozřejmě ze začátku papal jak chtěl, a druhý byl na JIP,kde vyžadovali aby mamina byla přesně v jejich stanovený čas,tak se mi to ne vždy podařilo skloubit.Jednou jsem si dovolila přijít o půl hodinky déle a ty jízlivé řeči jedné sestry.... :angry: .Musela jsem dojít za lékařkou,že holt nemůžu běhat z jednoho oddělení na druhé na minutu přesně.A ona,že je to prý jasné :wink: Špatně jsem z fotek Elinky vyčetla,že měla jen cca 1200g :frowning2: ,ne že by 1800g bylo moc,ale to už se dá :slight_smile: .Tobi měl 2160 a Maty 2520g.Dnes mají 6400g ,Tobi Matyho dohnal.Jsou kojený a docela se těším až začnou baštit i něco jiného.
Chápu dobře,že na těch pokojích JIP můžeš být jen týden? A kde jsi byla před tím.Vybavuji si,že když jsem tam chodila,že maminy vylézaly právě z pokojů přímo tam.
Otáčí se už Elinka?
12. únor 2011 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@marton jj vyzadovany cas ale po ranu am byli mily jj jedna sesricka byla naladova a podle toho jak se vyspala.Ellca lezela u okna naproti tomu prebalovaku s vanou.A jakou jste meli lekarku?Na jip pokoji muzes byt jak dlouho ti to lekarka povol ale vetsnou tam byvas tyden pred propusenim mimca.Pred tim jsem lezela normalne na gynekologii.Ellca se jeste neoaci je takova leniva :wink: ale to pujde.taky jsme cvicili vojtovku ale dle neurolozky uz nemusime :wink: Hlavne byla zdrava a doufam ze bude dluho.To Ellca uz pomalu basti zeleninu ale taky uz ji na noc dokrmuju um protoze mliko mi nejak dochazi :frowning2: ale co se dal delat zitra ma pul roku uz je to velika holka :wink:

Vy uz se otacite?jako obcas se snazi ale ona neni mc rada na brise jako vydrzi tam ale ....... Ale az na jednu sestricku si nemuzu stezovat taky kojim pres kloboucek a tak to laktaci taky asi brzdi a prvnich 14dni jsem vlastne jen odsavala az pak jsme zacli pres ten klobucek
12. únor 2011 ve 23:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Fórum není pro firmy".
13. únor 2011 ve 02:32 • katkaen
@renesme Ahojky,jméno lékařky si vůbec nepamatuji.Byla to taková vysoká mladá,hnědé dlouhé vlasy,tuším že stále v culíku.Sympatická,milá.Což se právě nedalo říct o té jedné sestře.To místo kde ležela Ellinka bylo asi v té levé části s inkubátorama,ne?Moc jsem se tam nerozhlížela,Tobi tam byl 2 dny.A to ten první den mě tam musela sestřička z novorozeneckého odvézt na vozíku,nemohla jsem tam dojít a ona se nabídla,když viděla jak jsem zoufalá,že jsem ho ještě neviděla :frowning2: .Byla tam taková mladičká sestra,ptala jsem se ji zda mám docházet malého přebalovat,krmit...a ona že ne,že s ním není žádná práce.A za další den mě ta nepříjemná sestra sprdla,že mám chodit v ten jejich pravidelný čas :angry: .Jak jsem si všimla,sestry měly rozdělená místa a tahle megera byla v té pravé části,kde byla i ta vyhřívaná lůžka.Dnes když si na to vzpomenu,tak mám vztek,ale po porodu s rozhozenýma hormonama jsem to fakt špatně nesla.A úplně nejlepší bylo,když chtěly,abych odsávala pro Matyho na novorozeneckém a pak i pro Tobiho na JIP,přestože to měly v jedné lednici,ale odmítly si to mezi sebou předávat,jak se měly navzájem rády.A vůbec jim nevadilo,že mezi nima lítá matka,která nemá dvojčata každý rok a že pracují s lidma a ne s nábytkem.No nic.
U nás se otáčí jen Maty.On je ta takovej živej,až moc :slight_smile: .Tobi se převaluje z boku na bok,na bříšku je rád,ale nepřetočí se sám.A je mu to celkem fuk.On se pořád směje,vystačí si s hračkama,zatímco Maty by byl njraději,kdybych u něj neustále seděla.A jak malé zeleninka chutná?Myslela jsem,že kojené děti ji baští až po půl roce a u nedonošených,že se ten věk koriguje?Koukala jsem na fotky.Zlatíčko :slight_smile: A gratuluji k půl výročí :slight_smile: .
13. únor 2011 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Poznámka admina: “dotazníková šetření nepatří do našeho fóra ani na stránky MK”
3. led 2013 ve 13:09 • andreaexnerova
Tvůj příspěvek