• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Německo - Bavorsko - najdou se tu maminky?

31. srpna 2014 
Maminky,
je tu některá z vás, která žije v německém Bavorsku? Jaké máte zkušenosti s úřady, stěhováním se do Německa?
Budu ráda za příspěvky. Popřípadě mě přesuňte, jestli už tu téma je..
Děkuji.
10. bře 2013 v 11:37  • Odpověz  • To se mi líbí
@joslynka Ahoj, zijeme v Sasku...takze muzeme sdilet emoce, ale asi uredni veci mame jine :slight_smile:
12. bře 2013 v 15:19  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@radka8888 Jee, to jsem ráda, že se mi někdo ozval:slight_smile:
Mám radost jako malé dítě. My se chystáme stěhovat do Německa, manžel tam sehnal práci, tak sháním informace co se týče potřebných věcí a papírování. Zajímá mě i Sasko, protože má nabídku i tam. Problém je, že neumím perfektně německy a mám strach, že se nedomluvím třeba u doktora. Jakou máte zkušenost? Třeba s dětskými lékaři? Jsou na tom jako u nás nebo je ta péče někde jinde?
12. bře 2013 v 15:59  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@radka8888 A ještě mě napadá, nevíte, jak je to se zdravotním pojištěním? Když je tam pojištěný manžel, je pojištěná automaticky i žena a děti?
12. bře 2013 v 16:12  • Odpověz  • To se mi líbí
@joslynka no s pojistenim je to problem. pokud jste nezaopatrena tak jste vy i dite na manzela. jenze nam rekli, ze tim, ze mam materskou v cr pro ne jsem zaopatrena. takze ja a dite jsme v cechach s tim, ze vzp tvrdi, ze vse krom prevence hradi i v nemecku....takze ani po trech letech to nemame vyresene. vas manzel bude platit soc zdrav v nemecku a pozada si o formular, aby dostal od ex pojistovny ceske karticku na peci v cr...pece je uplne stejna jako v cr...obcas kreten obcas sympatak....jo a zalezi jestli muz bude mit verejny poji nebo privat...spis se fin vyplati statni..
12. bře 2013 v 16:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@joslynka nemuzu sice 100% odpovedet, ale pokud tvuj muz bude pracovat v nemecku a jeho zamestnavatel hradit vsechny davky, musi byt automaticky pojisteny i tve deti. Na doktory se moc netes, Bavorsko je sice ve vsem, hlavne ve zdravotni peci natom nejlip, ale i tak se budes muset pripravit na velke zmeny. Na ktere nejsme jako rozmazleni cesi pripraveni bohuzel :wink:
12. bře 2013 ve 23:46  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj, jsem slovenka, provdaná za čecha, žijící v Bavorsku :slight_smile: ale na mateřskou se stěhuju do Čech... manžel bydlí pořád doma v ČR, já sem jezdím jenom od pondělí do pátku do práce... pojištěná jsme v DE soukromě, ale podruhý už bych do toho nešla... výhody to sice má, ale méně než nevýhod... doktoři bych řekla jak kde, sama jsem doktorka, tak to vidím spíš z jiné pozice :slight_smile: ohledně úřadů je to děs, byrokracie jak sv..., a fakt mě nebaví se s těmi pitomci na úřadech pořád dotahovat... jsem fakt zvědavá jak vyhádám mateřskou, tedy spíš Elerngeld po mateřské, to bude vzrúšo :frowning2:
13. bře 2013 v 00:41  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
Jo a pokud jde o tvoji nemčinu, tak s tím si nedělej hlavu, cizinců jsou tady mraky, hlavně ukrajinci... v nemocnicích jsou doktoři hlavně ze SR, z ČR a z Maďarska, takže umí jenom o něco líp než ty :grinning:
13. bře 2013 v 00:43  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@mvmk Například?
13. bře 2013 v 08:13  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@seny83 aha, tak děkuji, to jsi mě moc nepotěšila:slight_smile:
13. bře 2013 v 08:14  • Odpověz  • To se mi líbí
Pokud jde o zdravotní péči, jak psala mvmk, zmeny tu urcite jsou,... ja treba mela pred 2,5 roky problem ze zady, nemohla jsem chodit kvuli bolestem a dr. mi nenapsal recept na rehabilitace, protoze na to ctvrtleti uz nemohl, pac by mu to pojistovny neproplatili... to jsem jeste byla pojistena statne... to je vyhoda toho ze ted jsem privatne a napisou mi cokoli si reknu... na druhou stranu, jelikoz se tady doktori kryjou, aby nemeli problemy se soudem, aby je nemohl nikdo zazalovat, ze prehlidli tohle nebo tamhleto, tak ti udelaji milion vysetreni... kdyz prijdes na pohotovost do nemocnice, ze te boli hlava, tak minimalne ti udelaji CT a laborku, coz je myslim luxus... kdyz je clovek hodne mlady, nebo jsi treba tehotna a boli te hlava, dostanes hned na pohotovosti magnetickou rezonanci... na tu bys v ČR cekala tak 3 mesice... takze urcite je to urovni nekde jinde... kdyz bys to vsak chtela resit pres ambulantniho doktora, je mozne, ze dostanes termin i za 2-3 mesice... pokud jde o deti, o ty bych rekla ze je postarano pekne, kolegyne chodi s malym na Ergotherapiii, kde mu trenuji zrucnost rukou... chodi tam nekolik mesicu, s receptama problem nema... kdyz by tebe, manzela nebo dite potkala opravdu vazna nemoc, dostanes tady lecbu, ktera v ČR neni jeste ani schvalena, nemluve o urovni rehabilitacnich zarizeni... takove v ČR ani neexistuji...
13. bře 2013 v 10:00  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@seny83 muzu se zeptat kde presne bydlis? Pac tam kde jsem ja je to o necem jinem :unamused:
13. bře 2013 ve 12:14  • Odpověz  • To se mi líbí
@joslynka Ahoj, mohla bych te tu opravdu vypsat naproste litanie, ktere bys cetla tyden :grinning: . Bydlim v Badensku Würtembersku, na hranici s Bavorskem. Kdybych se mohla znova rozhodnout, urcite bych ten krok uz neudelala, ono neni vsechno zlato co se leskne :wink: Jelikoz muj manzel je nemec, tak musim bohuzel zustat kde jsem, ale alespon mam v nem obrovskou oporu, je uzasnej tata a strara se o nas peclive jinak bych tu uz davno nebyla :wink: Tady kde ziju, cechu ani slovaku moc neni, roznodne se s nimi nesetkas nekde v nemocnici jako pise
@seny83 , ale rozhodne jsou tu mraky jinych cizincu, takze se nemusis bat, ze se nedomluvis, oni nemci jsou docela snazivi :wink: Ale pokud mas male deti, a tvuj manzel ma praci ne az tak daleko hranic, vidim ze jsi z Chebu, tak bych rozhodne vyckavala a resila to spis vikendama :wink:
13. bře 2013 ve 12:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@mvmk v Bayreuthe :slight_smile:
13. bře 2013 ve 12:21  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@seny83 nazev znam, ale nedokazu to priradit, jizni Bavorsko?
13. bře 2013 ve 12:23  • Odpověz  • To se mi líbí
@seny83 uz jsem si to nasla na Map :wink: , ty jsi lekarka?
13. bře 2013 ve 12:26  • Odpověz  • To se mi líbí
@mvmk severo-vychodní? je to 90 km severo-vychodne od Nurnbergu, mam to do Plzne pres Weiden 2 hodky...
13. bře 2013 ve 12:27  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@mvmk ano, jsem neurolog... ziju tady 3,5 roku
13. bře 2013 ve 12:27  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
tady v te skupine se mozna sejde cele dekujeme odchazime:slight_smile:
13. bře 2013 ve 12:34  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@seny83 ou,ou, to je velice hezke, vis ono je to tak, ja osobne jsem docela prekvapena, ze mas tak pozitivni zkusenost se zdejsim zdravotnictvim. Ja musim rict naprosty opak, :angry: :angry: Ziji tu uz 12 let a mam mraky spatnych zkusenosti. Ta posledni bohuzel prehodila muj zivot vzhuru nohama. Moje mala mela uz od narozeni neuro problem, ktery proste nehodlal nikdo resit. Detska dr. me stale uklidnovala a kdyz se moje mala v 10 mesicich nebyla schopna ani pretocit na brisko, tak jsem opravdu explodovala a dozadovala se rehabilitace. Tady taky zadna smetana, reha vylozene pro deti neexistuje, do Spz center cekaci doba 6 mesicu :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: tam jsem se dostala skoro ve 2 letech a to jsem musela dat detske lekarce skoro nuz na krk. Dg. nam konecne dali az v Cechach, taky spoustu dobrych rad nacvicila nas rehabka na jeden vojtuv cvik, ale pac jsem se tam dostala az v 18 mesicich, tak uz nebylo bohuzel moc co resit. Muj osobni boj trva dale zatim neni vyhled na nejaky konec, ale musim rict, ze je hezke ze treba u vas je to trochu jinak. Tady je to naprosta katastrofa :confounded:
13. bře 2013 ve 12:40  • Odpověz  • To se mi líbí
@mvmk u nas taky sileny...importujou jeste exotictejsi cizince nez jsme my a mluvi nemecky skoro min nez ja - to uz je co rict...
13. bře 2013 ve 12:43  • Odpověz  • To se mi líbí
@radka8888 já jsem odešla ještě předtím než přišlo děkujeme odcházime...:slight_smile: v ČR ani SR jsem nikdy ani nepracovala a práci tady si našla už během šesťáku... ono když se chce člověk postavit na vlastní nohy a mít vlastní bydlení, jenom těžko si to splní pytlíkováním za pár kaček.. kord když jsem do studií vrazila docela velký balík, který teď ještě splácím :slight_smile:
13. bře 2013 ve 12:46  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@seny83 manzel odesel ..ted v lete to budou 3 roky..ja zustala..tak jsme to nak pytlikovali a tedka mame mimino....tim se to pendlovani castecne omezilo..
13. bře 2013 ve 12:49  • Odpověz  • To se mi líbí
@mvmk je to asi všude jiné, jak s vlastním dítětem ještě zkušenosti nemám, to teprv přijde .... jenom co vím takhle od kolegyň, ale máš pravdu, že v něčem je to zas vychytanější u nás... je pravda že na SR jsem třeba pokaždé když jsme měla problém se zády, což je u mně už přes 14 let starostí, tak jsme pokaždé hned dostala rehabilitace, cvičení atd.. a jak jsme psala, tady mi nenapsali ani recept, jen se zeptali, jestli jsem privatně pojištěná, to jsem v té době ještě nebyla... pokud jde o rehabku, myslím spíš takovou, co je pro opravdu těžké případy... já mám právě za sebou rok na rehabce pro schadel-hirn-traumata a po mozkovych infarktech a teda úroveň byla hodně vsoká, ale taky je pravda, že naše centrum je docela známé, že je v tomto na vysoké úrovni a jezdí k nám pacienti skoro z celého Bavorska... od nás jdou pacienti ještě do dalších fází, kde se dál pracuje na jejich uzdravebí a už jsem zažila několik takových co byli oživování 30 minut a teď žijou skoro plnohodnotný život... na SR a v ČR nemají pro pacienty po oživování, nebo po hodně těžkých úrazech mozku ani zařízení, kde by je mohli rehablitovat, natož aby měli nějakou dobrou prognozu...
13. bře 2013 ve 12:52  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@radka8888 my ted mame kolegy ze Srbska, Cerne Hory, Kazachstanu, Indonezie, Afriky, nemcinu neslyseli ani v televizi, je to hodne zajimave...
13. bře 2013 ve 12:54  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@radka8888 u nas cestuji jenom ja, manzel dela doma v CR i vikendy, tak nemuze, jenom to bude asi potom docela zajimave, vydrzet tu praci, a cestovani i s miminem, asi si to ani nedokazu tak uplne predstavit... ale nechtela jsem, aby manzel prisel zit sem, nechci tady zustat naporad, prace je tady mnohem vic nez v CR.... uz jenom v tom, ze tady nejsou sestry a dr. dela praci i za ne... a manzel by tady dobrou praci nikdy nesehnal, alespon ne lepsi nez ma v CR, tam ma svuj servis, tady by se musel nechat zamestnat u cizich...
13. bře 2013 ve 12:56  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@mvmk Děkuju za odpověď, my to právě zvažujeme, manžel našel práci v Landshutu, je to jeho životní šance, ale mně se do Německa nechce z toho důvodu, že mám strach z papírování..
No, uvidíme. V Německu můžou děti do školky už od dvou let? Je to nějakomezený? Cizince tam asi nevezmou, co, když nebudeme mít trvalý bydliště?
13. bře 2013 ve 13:02  • Odpověz  • To se mi líbí
@joslynka jestli ti muzu dobre poradit tak Landshut ani za nic :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. bře 2013 ve 13:10  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@mvmk máš zkušenost? Jaký to tam je?
13. bře 2013 ve 13:16  • Odpověz  • To se mi líbí
@joslynka mam sice strach abych nekoho neurazila, ale hluboky katolicky bavorsko, plny sedlaku :sunglasses: :sunglasses:
13. bře 2013 ve 13:20  • Odpověz  • To se mi líbí
@joslynka jo a jeste s vyhledem na jadernou elektrarnu, ruce pryc :wink:
13. bře 2013 ve 13:21  • Odpověz  • To se mi líbí
Tvůj příspěvek