• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Německo - Bavorsko - najdou se tu maminky?

19. července 2017 
autor
@mvmk aha, to ani nevím, že je tam jaderná elektrárna... No jo no, všude je něco... Já teď žiju na západě Čech, jsem z Moravy a taky si tu někdy připadám jako v jiným světě...
A smím se zeptat, co děláte vy?
13. bře 2013 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@joslynka Opravdu to hrozne moc dobre rozmysli, ja jsem na mater. dov. mam dve deti muj manzel je nemec. Ta jaderna neni primo v Landshut nekde vedle
13. bře 2013 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@mvmk hm, já vím, no, ještě to budeme muset probrat. Mně jde halvně o to, že to je pro manžela práce o které se mu nikdy ani nezdálo a chce to zkusit. Ale zase je pravda, že dvě hodiny po dálnici není nic tak hrozného..
13. bře 2013 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Do Landshutu jel delat manzel moji kolegyne, ona ted ceka mimco, bude se tam stehovat za nim, maji uz 5-letou holku, mimco budou mit v srpnu myslim, oba jsou slovaci, nevim, zatim jsem nic spatneho od nich o Landshutu neslysela, ale osobne jsme tam nikdy nebyla... ja bych se práce, o ktere se mi nikdy ani nezdalo chytla... pokud jde o skolku, tam berou od 3 let, ale v Nemekcu jsou jesle, tam berou od 8 tydnu.... ja uz mam domluvene misto, kdyz bude mimcu rok, nejcasteji ale berou v zari, to jim jdou ty vetsi do skolky, tak maji mista... casty je, ze kdyz jsi z male vesnice, chteji dite nahlasit snad jeste behem tehotenstvi, aby o nem vedeli a pocitali s nim... muze se stat, ze bude plno...jestli jsi cizinka nebo ne je jedno, stejne tam budes muset mit hlaseny pobyt na urade, prechodny, to staci, tak to mam i ja...
14. bře 2013 ve 12:20  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, taky ziji v Nemecku, v Baden Würtemberg a jsem ted tehule. Cekame mimi v prosinci. Nejste tu nejaka tehotna? Jinak zkusenosti se zdravotnictvim mam dobre, az vyborne.Ziji tu od 2011.
1. črc 2013 ve 21:43  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
koncem roku odcházíme za prací do Německa. Chtěla jsem se zeptat, co jste museli vy nebo vašeho drahé polovičky všecko zařizovat a podle čeho jste si vybrali lokalitu?
Budu vděčná za každou radu. Díky :slight_smile:
6. srp 2013 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, našla jsem tuhle diskusi a potřebovala bych poradit. Manžel bude mít asi možnost jít pracovat do německa. Já jsem momentálně na mateřské a v době případného manželova nástupu budu na rodičáku. S tím, že máme první dítě a chtěli bychom ještě další. Takže v podstatě pět let cca (šest) nebudu pracovat asi. Zajímá mě, co by jste doporučili za řešení v rámci pojištění, atd... Má se přihlásit v DE jen muž a já s dítkem být v ČR pojištěná a řešit vše v ČR (také dostávat rodičák) nebo se máme přehlásit do DE všichni?

Jednalo by se o oblast München/Ulm a my jsme momentálně z Milovic, takže víkendové dojíždění nepřipadá moc v úvahu (to nechceme ani jeden, jelikož je malá fakt malá ještě), bylo by to na to, v pátek večer přijet a v neděli odpoledne odjet :/

Jak se v Německu celkově žije. Stojí to za to, jít tam pracovat? Manžel má celkem slušnou finanční nabídku si myslím (ikdyž nevím běžné DE příjmy), doma v ČR to tak nějak zvládáme, ale na vyskakování to při rodičáku fakt nebude. Navíc by mě to možná už konečně donutilo si osvěžit němčinu (už neumím ani základy skoro)
10. črc 2014 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
10. črc 2014 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, ja pracuji v Německu již pátým rokem, byla jsme rok na mateřské a ted už jsme zpět v práci... ted ale přemýšlím, jestli se mi to ještě pořád vyplatí tady být, porotže v porovnání s českým platem vydělám o cca 1600 euro víc měsíčně, al etaky 1400 víc platím co bych doma neplatila, jde o zdravotní pojištění 400 euro, nájem 400 euro, dojíždění domů 200 euro a chůva pro dítě 400 euro... takže tyto částky když odečtu tak si nejsem už tak jistá že se mi ta práce tady ještě vyplatí... jinak si nejsme uplně jistá co bych ti doporučila, mě se docela vyplatí zdaňovat si dvojitou domácnost a sice doted že manžel byl v ČR i muj dům a jezdila jsme domu, tak jsme dostávala na daních zpátky alespon část peněz za dojíždění a za nájem v DE... ted musím nahlásit že moje dítě bydlí v ČR i když já pracuji v DE abych mohla dál uvádět dvojitou domácnost... kdyby dítě žilo oficiálně s emnou v Německu, už byhc dvojitou domácnost vést nemohla... u mě to ale zatím jd etakhle řešit, porotže ted pracuji jen cca 14 dní v měsíci... tak malá převážnou část měsíce je v ČR a to nemůže nikdo napadnout... u vás asi dvojitou domácnost řešit nedje, jedině že ty a dítě by jste zůstali v ČR a manžel jezdil za váma, když chcete být spolu, nahlašte se a pojištěte taky v DE, budete na manželově pojištění celá rodina, to nebude tak strašné, ty budeš mít při druhém dítěti nárok na německy rodičák což je myslím 300 euro měsíčne, když si tam nikdy nepracovala...
11. črc 2014 ve 23:52  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@chris_n ahoj reaguji az ted, jestli chcec zit tady tak se samozrejmne musite nechat pojistit tady. Pokud bude tvuj muz tady pracovat, budes ty i dite automaticky pojistena s nim. Pokud tu budes nahlasena na trvaly pobyt. Kde presne budete?
5. srp 2014 v 00:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mvmk pravděpodobně Neu Ulm
5. srp 2014 v 07:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@chris_n ja bydlim, cca 30 min. od Ulmu, Neu Ulm a Ulm jsou prakticky jedno mesto deli je Dunaj :wink: Moc krasne mesto, pro mne osobne jedno z tech nejhezcich, sice trochu vetsi, ale klidne, ciste myslim, ze se Vam tam bude moc libit :wink:
5. srp 2014 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ahoj všem...jsem další, co se jde ptát...
mám dvě děti a třetí na cestě, manžel dělá v Německu, ale pod Českou firmou. V zaměstnání jsem dělala 12hod směny, tak vím, že po mateřské asi nebudu moct vzhledem k malému dítěti pracovat na 12hod směny, tak bych asi byla bez práce. Je tu vysoká nezaměstnanost a tak placenou práci tu neseženu.
Stále více se s manželem přikláníme k tomu odjet bydlet do Německa. Nic nás tu dá se říct nedrží, bydlení své nemáme, jsme v nájmu. Chtěli bychom do Eggengeldenu nebo okolí....Jenže nedokážu si představit odjet i s dětma někam do cizího prostředí. Maturovala jsem z Němčiny, tak když to opráším, tak snad bych se do toho dostala, manžel umí jen trochu a děti vůbec. Největší strach mám z vyřizování na úřadech, když se člověk nedomluví, museli bychom mít k dispozici někoho, kdo už to má za sebou a byl by ochotný pomoct alespoň v těch začátcích, které jsou určitě složité....další věc je, zda porodit v ČR nebo líp v DE, co děti ve škole? Mladší má jít ted do 1.třídy.......děkuji za odpovědi děvčata
@boule12
@ivaflo
@seny83
@joslynka
@mvmk
31. srp 2014 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@77merlinka Bohužel neporadím, nakonec jsme se do Německa neodstěhovali. Manžel práci nedostal a tak jsme zůstali tu, bydlíme ale u hranic s Německem a spousta známých tam denně dojíždí za prací, myslím, že pokud jsi z němčiny maturovala a oprášíš znalosti, určitě se domluvíš! Na úřadech bývá často někdo, kdo poradí cizincům, zkus se zeptat... Přeji hodně štěstí a ať se vše vydaří podle vašich představ! Držím palce!!
31. srp 2014 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@77merlinka no u toho prvnáka to bude asi dost náročné. Mel by mít asi čas na přípravu v jazyce. JInak to zkuste :slight_smile:
31. srp 2014 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, jestli tu není někdo, kdo by si se mnou byl ochtný psát v NJ. Jsem už 6 let doma ma mateřské, a ačkoliv jsem si udělala před lety státnice z nj, mám pocit že už nic neumím. Na nějaké individuální sedànky s lektorem bohužel z mateřské nemám prostředky, takže zkouším štěstí tady.
19. črc ve 23:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek