• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

November/Listopad 2007- maminky po čtvrté, aneb máme doma batole :-)

20. března 2010 
Ladi, bože, to je hrůza, moc držíme všichni palce, ať je všechno ok :pensive:
22. kvě 2009 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
dekuju... je mi hrozne... uvidime, co a jak v utery a do 3 tydnu... lidi jsou hloupi a bezohledni, a kazdym dnem si toho vsimam vic a vic
22. kvě 2009 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
svomi, deti jsou krasne! Anetka po ostrihani je legracni :wink:
22. kvě 2009 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj
ty jo Ladi, tak to je fakt šílený ! :angry: , některý lidi by zasloužili
22. kvě 2009 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
ladi, ja by som vrazdila!!!! to je fakt hrozne, dufam, ze budes ok, myslime na teba :fearful: :fearful: :fearful:
22. kvě 2009 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ladi to je hrůza,fakt nechápu :angry: hlavně,že ses zeptala že.Moc držím, palečky ať je to v pořádku.
Luci pěkný fotečky :slight_smile:
22. kvě 2009 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ladi, paneBože!!! fakt teda kráva!!! nejhorší je, že i ty Dr. nemůžou přednostně vzít ty obsypaný děti, já byla jednou u dětský Dr. na záskoku a paní tam s neštovicema čekali až pujdou na řadu a to to ta Dr. věděla, no mě tehdy málem šlehlo, ale malá to naštěstí nedostala. Ono i kdyby Ladi to ale ty děti neměli, tak ty neštovice jsou právě nebezpečný v tom, že jsou nakažlivý ještě před osypáním, takže to riziko tam prostě je. Snad to bude OK, třeba jsi je prodělala jako malá, ani o tom nevíš a mělo to dobrej průběh.

Já chci Xendu na podzim nechat očkovat, už mě to taky neba se tím stresovat. No držím pěsti, dej vědět, neboj, bude to dobrý!!! hlavně že jste na to přišli, si představ, kdyby to triko nevytáhnul! Budeš mít jistotu. Drž se.
22. kvě 2009 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj baby :slight_smile:
Ladi, jééé, to je síla :confused: držím palce... ale když byl osypaný, tak by to mělo být dobrý, bo neštovice jsou infekční den před osypáním...
zdeni, poslala som Ti do IP odkaz na to naše auto :grinning:
22. kvě 2009 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
jsou infekcni 2 dny pred osypanim, a v dobe vysevu az do zaschnuti stroupku... takze bohuzel...
inkubacni doba 2-3 tydny ... po zaschnuti strupu (pry cca po 4-7 dnech vyrazky se jeste az 3 tydny hoji jizvy)
22. kvě 2009 v 15:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
to jsou alespon info z te infekcni kliniky z dneska
22. kvě 2009 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
pokud protilatky nemam a David to nechyti, tak po kojeni jdeme oba na vakcinu, uz me to taky neba...
ale modlim se, at alespon ja ty protilatky mam, protoze brat preventivne nejakej lek jako Herpesin nekolik tydnu, to se mi fakt nechce - chudak mimco
22. kvě 2009 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ladi nemysli na to, fakt je třebas máš :wink:
22. kvě 2009 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
alespon jedna pozitivni vec, dorazily latkovky a jsou nadherne!!! nejvic jsme nadsena z BabyLucy 3v1 :grinning:
22. kvě 2009 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
to mi pak musíte holky látkovkášřky říct, jak to jako děláte v praxi? to odhovínkovávání, kolik praček denně perete a tak...abych věděl akvuli druhému dítěti...
22. kvě 2009 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bram, my latkujeme od zaciatku, teda ciastocne (na noc a na vonku boli jednorazovky, teraz uz len latkovky), prali sme 1x za 2 dni a to sme ani nemali velku zasobu plienok. odhovienkovanie je horsie, ale separacny papier je super, proste ho aj s hovienkami splachnes do zachoda a plienku hodis do pracky. Niekedy (hlavne na zaciatku) si to odnesu aj svrchnacky, takze to je niekedy trosku spinava zalezitost, ale nic hrozne :grinning: :grinning: :grinning: .
Kedy zahajujete snazilkovanie?
22. kvě 2009 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ladi, odkial si objednala? Ja mam nove svrchnacky Swaddlebees a su super.
22. kvě 2009 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bram, az zjistim, jak nam to pujde, tak poreferuji :slight_smile:

Deni: objednala jsem uz pred 2 tydny z Chrudimi, z ekopleny.cz - ale pak jsem nasla tu pani na Odolce
eko-rodina.cz , takze uz budu objednavat jen u ni! uz Ti prisel kalisek ?
jo, a dostala jsem jako bonus mydlove orechy

Kat: co ta deka Irma? ja ji koupila, ale prijde mi dost divna do plenky... Ty jsi fakt normos rozstrihala a pohoda?
22. kvě 2009 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha ten separační papír jsem u kamošky vlastně viděla, nno ted uz by to šlo, ale kdyz jako malá kakala 6x denně, ty vogo...ja nevim. Ten papír se ale pročůrá, ne? takže jak často se musí vyměnit plenka? latkovka? jsem jak debil, no neva, zatím je to jedno, zjistím a asi taky do toho pujdu.
22. kvě 2009 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ladi, kalisek prisel ale este som nemala odvahu ho vyskusat naostro :slight_smile: Co je deka Irma?

Bram, papier "odvadza" vlhkost, takze relativne nie je pokozka babatka v mokrej plienke. Ale ta plienka sa aj tak musi menit casto, urcite castejsie ako jednorazovka. co sa tyka casteho kakania, tak aj jednorazovku musis hned vyhodit ... tak vyhodis ten papier, plienku operies ...
22. kvě 2009 ve 22:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Zdeni, jsem ani nevěděla, že vy taky látkujete.My stejně jako vy na noc a na výlety papíráky, pak látkáče.

Bram, ty separační plenky se některé dají i prát, takže když je pokaděná, vyhodíš do záchodu počúranou separačku můžeš hodit do pračky a znova použít.

Jinak s látkovou přebaluji fakt často.S papírovou na to prdím, ale látkovou jí měním furt.Před rokem jsem Verčuli ani nedávala přes léto svrchní kalhotky, jen jsem tam zavátala látkovku a když se počůrala hned jsem jí vyměnila.

Jinak já mám 5O čč a asi 1O plenkových vložek a jedny plenkové kalhotky, to mi v pohodě stačí, peru cca 1X za dva až tři dny, nevyvářím, nebo jednou za uherák, nežehlím a pověsím tak, abych to měla už složené.Práce s tím fakt není skoro žádná.

Dál pak mám dvoje svrchní fllesové kalhotky, ty mám už od narození a stále jí jsou, takže ty se nám fakt vyplatily.A pak mám ještě jedny, ale ty jsou jí velké, takže ty stejně asi prodám.Pak jsem měla ještě svrchňáčky Bambino Mio, ale neseděly nám, pak Haipa Daipa, ty byly dobré, ale vyrostla z nich a pak Imse a ty byly taky dobré a taky jsme vyrostli.

Takže situace je ted taková, že máme 5O čč, 1o pl.vložek a dvoje svrchní flees kalhotky a jedny náhradní navíc.Dávám jí 1čč a bud k tomu 1 plenkovou vložku, nebo další čč, nebo jen jednu čč.Pereme tedy 1x za 2-3 dny.

Bram škoda, že jsi s tím nezačla už u prvního dítěte, by byla nulová požízovací cena u plenkové výbavy do dalšího dítěte.

A ted už jsem tedy tak daleko, že mi došly papíráky, tak už máme jen látkáče :grinning:

Jo a zapomněla jsem, že máme ještě asi 5 vícevrstvích
22. kvě 2009 ve 23:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
nemuzu spat !!!!

koukam, ze toho mam v podstate vic, nez Domi s Verunkou,tak to treba i zvladneme bez dokupovani :slight_smile:
23. kvě 2009 ve 02:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja tiez nemozem spat, od pol siestej :grinning: :grinning: :grinning: .
Tak my sme mali 14ks vicevrstvych a asi 20ks normalnich ctvercovych na zaciatok, potom sme dokupili este 10, takze teraz mame 24 vicevrstvych a chcem kupit nejake All in One, pretoze papierovky uz nepouzivame vobec. Este mame 2-3ks svrchnich, tie dokupujem podla velkosti - Bambino Mio nam zase sedia super. A tiez sme to zvladli. svrchnace vacsinou len preplachnem mydlom v umyvadle a dam vysusit, do pracky idu tak raz za 2 tyzdne. a na 90 stupnov som prala len v sestonedeli a aj som ich zehlila, potom asi mesiac na 60 a uz bez zehlenia a teraz len na 40 na skrateny 52 minutovy cyklus - bez problemov. Opruzeniny ani ine kozne problemy sme vobec nemali - 1x z pampersiek ...
Latkovky su super!
23. kvě 2009 v 07:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre ranko a krasny vikend!
David vstaval v 6...

Ja se tak tesim na latkovani! Ty Baby Lucy jsou takove nejprirodnejsi z toho, co jsem vzala. Moc krasne. Ale Haipa fleece jsou rozkosne :slight_smile:)
Zdeni, ta deka je z Ikey. Poradila mi Kat, ze se da strihat misto separacek. Alespon myslim.

Uz mam lepsi naladu, alespon trochu :astonished: Zitra zkusim jit za tatou, jestli me tam pusti.
23. kvě 2009 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ladi dobré ráno a všem vspolek,

no tak nevím, možná do toho pujdu, mame susicku, takze bych s tím asi nemela praci vubec. No musíte mi ale včas dát naprosto podrobný popis značek a všeho,. ale to má ještě čas.

Domi, to je fuk, pak to trebas prodam za pakatel. Nebo pošlu dál kamaradkam.
23. kvě 2009 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,já se trochu na ty látkovky informovala včera Denči,myslím,že to s druhým zkusím,ale nakupovat radsši budu průběžně,protože takovou pálku na jednou by asi moje peněženka neunesla :sweat_smile: jedinej problém asi bude se sušením,teď v létě mám prádlo na balkoně,ale přes zimu v naší pidi ložnici a to se tam pak nedá pomalu ani hnout
23. kvě 2009 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak já mám zatím 4 Baby lucy, 3 Itti Bitt, 1 tots bots, jednu Swadlebees, 2 P´tit noční bamboo..a ještě hodlám něco dokoupit, už skoro jenom látkuju :slight_smile:
23. kvě 2009 v 09:38  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
siss: bezva! jsem rada , ze Vam to jde

Bram: na nekterejch je, ze nesmej do susicky, ale jeste jsem to tolik nezkoumala... ja v lete balkon, v zime u krbu, snad to pujde :sunglasses:
23. kvě 2009 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
my nemame balkon a v pidi byte by to tu bylo jak u cigorek. Hele holky, ptala se me kamaradka: ze se vas mam zeptat:
myslis, ze bys je mohla jeste otravovat s jednou otazkou, a to jestli si pamatuji od koho kupovali ty latkove ctvercove, vim ze ceske latkovky jsou na trhu v podstate 3 typy: Kikko, Hybler, Libstatske pleny
[10:55:19] a ta kamoska co ma ty vicevrstve - jestli by ti jeste mohla napsat, od koho je ma, jakou znacku a jestli si mysli, ze jsou v necem lepsi nez ty klasicky ctvercovky

Díky
23. kvě 2009 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bram, moje ctvercovky su Hybler, najprv boli trochu divne a zdali sa mi nekvalitne, ale po x opratiach su fajn.
Vicevrstve mam Popollini a su fajn, pretoze sa len pozdlzne poskladaju a je tam hned 12 vrstiev. Mne sa zdali najjednoduchsie a hlavne sa fakt nemusia zehlit, akurat ich tak trochu nastriem na susaku. Viem, ze niektore holky si vicevrstve nasili z flanelu, tie su potom viac save a dlhsie vydrzia, ale ako pisala Domi, prebaloval sme i tak furt ...
23. kvě 2009 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
díky, preposlala jsem info :wink:
23. kvě 2009 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek