• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

November/Listopad 2007- maminky po čtvrté, aneb máme doma batole :-)

20. března 2010 
Bram: Kat doporucovala Kikko Eco Lux , nebo tak nejak, snad to nepletu (ja mela u Davci obyc Kikko a Libstatske a jsou na nic) - nejlepsi jsou jeste ty, co mam po sobe od mamky
23. kvě 2009 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jsem ani netušila, že tolik maminek tady látkuje.Tak já nevím jaké mám VV, ale čč mám obyč Kikka.To nějak neřeším.

Zdeni, dnes jsme byla za Bárou, tak tam máme přijet, máme se prý domluvit?Že prý až přímo k nim jede vlak.Takže se pak musíme domluvit, jestli bys jela taky, tak bych jela s tebou
23. kvě 2009 ve 22:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,

ja jsem ok,nebojte. jen se sem moc casto nedostanu a nebo tema latkovky se me netyka.i kdyz nad tim zacinam premyslet.

jinak vcera jsem zacla 32tt, to je presne doba,kdy jsem s Abinkou byla v nemocnici tyden,jak jsem malem rodila,davali mi steroidy na plice male atd...tak se zatim drzime lip a snad to tak zustane :slight_smile: tuk tuk :slight_smile:
24. kvě 2009 ve 02:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,hele od kdy myslíte,že je možný jezdit s dítětem po hradech a zámcích? Nám už se docela stýská,jezdily dřív hodně a teď sme to s malou samo ještě nezkoušely,bojím se aby nják nerušila výklad ,ikdyž by jí to možná mohlo bavit a na všechno by bylo takový to co to je? :sweat_smile: Když sme jezdily dřív tak sem na prohlídkách viděla i malý mimča v šátkách nebo klokankách :confused:
24. kvě 2009 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
LeniZ: ja hrady a zamku miluju, jezdivali jsme hodne, a prave proto zatim s Davidem nepujdeme, aby nerusil... ale je to asi na Vas... nejakej hrad bez pruvodce bych dala, ale vnitrni prohlidky zatim ne - ale to je jenom moje rozhodnuti, nerada budim nekde pozornost :grinning:
sbirate turistike znamky?
24. kvě 2009 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
My jezdíme pořád i na prohlídky, já se toho nebojím, beru to tak, že to bude fajn a asi tím, že jsem v pohodě tak Verunka taky, moc se jí to líbí.Akorát volíme kratší.A většinou na prohlídkách je i víc dětí, nebo dokonce jednou se sešlo tolik dětí, že udělali samostatnou prohlídku jen pro rodiče s dětmi.Já bych se toho nebála.Ale podle mě jde spíš o tom, že když do toho půjdete s tím, že určitě bude řvát, že se v něm vybuduje už negativní postoj k té věci a taky z vás ucítí, že jste nervozní.Když budete vnitřeně připravení, že to bude fajn, tak to taky fajn bude, to je můj názor. :wink:

A taky mám dítě, aby chodilo s námi všude, že a že někdy někoho vyruší, tak to je jeho problém.Já s dítětem omezovat nebudu :grinning:
24. kvě 2009 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
jezis, ty jsi psycholog ... :grinning:
tady u nas nejde o to, ze by tam mel rvat nebo mit negativni postoj, ale o to, ze David je extremne zivy dite a zdrhal by, na vsechno by sahal, sahal by i na lidi atd., s nim by to proste na 100% neslo - takze nejaka moje nervozita a vnitrni pripraveni jsou tak trosku od veci :grinning: jasne, ze by se mu to libilo a jeho postoj by byl veskrze pozitivni :grinning: :grinning:
24. kvě 2009 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
24. kvě 2009 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Laduško,
tatínkovi držím pěsti a věřím, že všechno dobře dopadne. Moc mě to mrzí, vím, že se to snadno říká, ale pokus se myslet teď především na sebe a Betynku.

Co se neštovic týče, utrhla bych mamince malého vietnamce nejspíš hlavu. Beztak jí ma na to, aby jí nepršelo do krku! No, snad se vám to nějakým způsobem vyhne a pokud ne, ať je celý průběh bez komplikací a následků.

Všem ostatním se hlásíme s pozdravem a štípanou pusou :wink:
24. kvě 2009 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ladi, no jo ono to je kus od kusu :wink: Zkuste nějakou krátkou prohlídku někde a uvidíte, třeba budete překvapení.No jo, tak by si trochu houknul, by se to taky nezbláznilo.Ono ted chodí strašně moc malých mimin na prohlídku a co vím, nikomu to tam nevadilo, Verunka tam taky běhá, nesmí tedy za provazy, ale at si běhá...
24. kvě 2009 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky díky za názory,možná to v létě zkusíme,Klaudinka se beztak spíš drží za ruku nebo se chce nosit na ruce,a maximálně bude furt ukazovat a ptát se co to je :grinning: Je fakt,že nerada bývám středem pozornosti ,ale uvidím,možná nejprv zkusíme njákou krátkou trasu ,buď vydrží,nebo se propadnu na místě :sweat_smile: s náma naši jezdily hodně-émě byli 3 roky ségře 2
24. kvě 2009 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Domi, k Bare sa urcite dohodneme a pojdeme.
co sa tyka zamkov, ja by som mohla Sebika mat jedine tak na obojku alebo v kociku, on sa teda za ruku drzat nechce a ze su tam nejake povrazy, to by ho urcite nezastavilo. boli sme v Ceskom Krumlove na hrade, ale len vonku, v zahradach a bez sprievodcu, to sa mu pacilo :wink:
Leni, ale na mieste by som sa neprepadala, momentalne su vsade rodiny s detmi ... Keby nahodou revala jak pavian, tak proste prehliadku zrusite :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses:
24. kvě 2009 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leni, tak se nesresuj a jezdi tam, kde nejsou prohlidky povinne, my ted byli v Benátkách nad Jizerou, tam zámek pristupny neni, tak jen evnkua pak v muzeu hraček, byla nadsená.
24. kvě 2009 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
My dnes byli asi na půl hodinové prohlídce a malá byla ticho a dokonce seděla v kočáru. Nechápu. Zato dnes ale nespala ani vteřinu a nevypadá že by se ji chtělo. Dám ji dříve spát večer. Místo toho si doma hrála a najednou koukám a je celá od hoven a byt taky.
24. kvě 2009 v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ladi byla jsi u tatínka? Jak je na tom,jestli to sem chceš psát.
24. kvě 2009 v 17:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj Eli! moc dekuju... musime dopadnout dobre! uz jsem optimistictejsi a verim, ze v utery reknou, ze mam protilatky a bude dobře... a jestli David bude mit nestovice, snad to zvladne v klidu... dam vedet v utery

Klaudinka je klidas, ta prohlidku zvladne, ale David to je rarach :grinning: Tady vnitrni priprava nestaci :slight_smile: Kocar neakceptuje vubec, rucicku taky ne - zlate voditko (ksiry) :grinning:

No, holky, ted jsme prijeli z te JIPky... Pan doktor rekl, ze nejake "lozisko" v te hlave je, ale ze ten hrozny stav je zpusoben otokem mozku, a jak ten otok mizi, stav se zlepsuje. Takze tatka uz si seda, ji, je uz klidny, a mluvi! Ale mluvi .... No, ma svoji rec, kazde druhe slovo je nesmysl. Posloucha nas, ale nerozumi, doktor rikal, ze na nej mluvime v podstate cinsky. Ochrnuty uz ma jen jeden prst na prave ruce, ktera je cela trochu pokroucena. Ale je to MNOHEM lepsi! Clovek se snazil byt v pohode, aby to tata vycitil, ze je pohoda, a musim rict, ze jsme se s mamkou i zasmaly, ikdyz je to tragikomicke. Ale tata rekl, ze uz mam peknej SUDEL - asi neco mezi sudem a barelem = moje bricho, a ukazali jsme mu Davidka a mama mu rika, koukej kdo za tebou prisel! A tata na to - jé, Čotkan!
Takze asi tak. Doufejme, ze se to jeste zlepsi, takhle by to s nim doma jeste asi neslo. A pak se uvidi, co ho v te hlave chudaka nici :cry:
24. kvě 2009 v 17:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ladi tak držím palečky aŤ se to s tatínkem zlepší,ale aspoň už je to trošku lepší.
Holky já jsem tak šíleně nasr..... pamatujete jak sem minulý týden říkala jak mě vytočila tchýně? Tak to dnes mělo dohru,jeli sme jí popřát k svátku,ale ona samo naštvaná,uražená,se mnou nemluvila vůlbec,popadla malou a odešla s ní pryč se muckat,komunikace žádná,pak nám dala tu panenku od ztnámých ,tak my ,že děkujeme a ona tak totálně hnusně prej mě neděkujte to podějkujte těm.... no fakt sem se klepala zlostí a pak ještě jak nascvál si zapálila(což normálně nedělá ) a s tím cigárem v ruce a hubou plnou kouře dala malý pusu a prej no my jdem grilovat ty moje zlatíčko,to mě fakt dostalo a má konec,já idiot jí vždycky omlouvala a litovala,švagrová furt pryč,tchán pryč tak sem jí nabázela společný výlety atd já kráva. Navíc ještě tam před ní mluvím s švagrovou ,že malá byla nemocná,jako to zřejmě nezájem . Teda takhle my dlouho nikdo nehnul žlučí
24. kvě 2009 v 17:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ladi :pensive:

Leni :wink: chápu te uplně...mala dnes šílenej kašel, rýma jí padá dolů...tchýně s ní včera lítala buhví kde venku...NC
24. kvě 2009 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ladi,držím palecky ať se tatínkuv stav zlepší. Leni,hrůza,některý lidi by potřebovali nakopnout. Taky to znám.
24. kvě 2009 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,chci se zeptat ohledně botiček. Máte na léto na ven pro děti jenom sandalky nebo i nějaký uzavřeny boty?Malá totiž vzrostla z uzavřených bot,ve kterých teď na jaře chodila a tak jí budu muset asi koupit jiné.Vždyť i v létě a teď jsou chladné dny a prší a přeci nebude chodit v sandalech když bude chladněji ne? Švagrová mi říkala,že ať jiný nekupuju ale to je podle mě blbost ne?Jak to máte vy?
24. kvě 2009 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
dekuju

Zus: my mame tenisky a sandalky
24. kvě 2009 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zus my ještě nemáme koupené nové sandálky :sweat_smile: ale teď v týdnu je koupím jinak máme takový ty celoroční botičky a pak tenisky na písek,jako já i na léto plánuju sandály a pokud povyroste noha tak i plný boty
24. kvě 2009 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky díky. Já právě zatím tenisky nechci. Ona navíc kvůli hypotonii na nohách potřebuje kvalitní obuv protože má např.větší riziko vyvrtnutí kotníku. Tak koupím nějaké lehčí kožené kotníkové. Na doma jsem ji nakonec taky koupila sandály od sante a bačkůrky prodala.
24. kvě 2009 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky
Ladi je super, že už je to s taťkou lepší, určitě to bude i dál pokračovat k lepšímu

ad hrady - tak my už byli na 3 prohlídkách, normálně s průvodcem. Přesně jak píše domi, nechceme se omezovat. Emča je tedyklidná, celkem, teď naposled něco pokřikovala, ale mám pro ní v zísobě připravenou okurku, mrkev, chleba nebo tak. Jo a je nekompromisně po dobu prohlídky v krosničce, taťka nosí. Pak si lítá

my jdeme příští týdem koupit sandálky, asi santé, pak mám kotníčkové obyč tenisky, ale musím jí asi hned zítra koupit o číslo větší, nějak jí rychle vyrostla noha :(
taky mi přijde blbost mít na léto jen sandály
24. kvě 2009 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Laduško,
taky tomu věřím.. neboj, všechno bude dobré. Moc na vás myslíme. Dodatečně chci ještě pogratulovat ke zkoušce za 1 :slight_smile: Páne jo, Ty jsi teda šprtka : ))) Ba né. Máš můj velký obdiv.
No, náš terminátor je už MEGA, dnes oslavil 17. měsíců a může se pyšnit 89 cm a 12,2kg, zuby má všechny, krom posledních stoliček (pětek - které se už taky skoro prořezaly). Hezky mluví, je bez plen (krom spaní), umí se sám obléknout, najíst.. spí ve velké posteli a na povel uklidí celý pokoj - i s tím, že ten binec roztřídí.
Moc ríd doma uklízí (už od mala mu ta uchylka zůstala), takže si v pokoji vysává a utírá prach sám : )))) Jo a miluje třídění prádla do šuplíků.
Nejvíc miluje bábovky, plavání, lego, pastelky, modelínu a cokoli, kde je mašinka Tomáš - má ho plný pokoj, už mi z toho hrabe. Ze všech zvířátek má největší uchylku na ptáky a pořád je pozoruje. Stále mi ukazuje na obloze je, nebo letadla a důkladně to komentuje.
Mimochodem má šílený pamatováka, takže ho už jen tak nepřečůrám : )) Tuhle jsem mu slíbila po spaní (po obědě), že půjdeme na písek, na bábovky. No a když se vzbudil, přišel za mnou do kuchyně s botama v ruce a "Mamí, póď bábíbi" :grinning:
Je to zlato a maximálně si to užívám.. i když občas bych ho taky vystřelila na Mars.

Co Davídek??? Těší se na Bětušku? Vnímá to a dává si bříško do spojitosti s mimi? :dizzy_face:
24. kvě 2009 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre rano!
Zavidim deti klidasky :slight_smile: Jak je popisujete, tak to my uz nejmene pul roku nezazili - ze by ho uklidinila mrkev, okurka atd. Zavist :angry: A krosnicka? No, vazne zavidim. U nas jedine po svejch... Ojedinele ten kocar po venku, ale minimalne.

Eli: kluci si jsou fakt podobni! U nas ptaci taky porad vedou, ukazuje je a letadla, porad. Sam si tedy neuklizi, dela jen curbes... Plinek jsme se nazbavili, ale davam tomu max mesic, pres den. Babovky a lego milujeme, ted nove zacal skladat ty nejjednodussi puzzle, takze se to vali vsude. A prstove barvicky! Ve velke spi a se zubama jsme na tom stejne jako Vy. Zacina jist sam, ale je to cunce.

Rekla bych, ze posledni dobou si to brisko trochu vic spojuje s mimi, protoze mu to porad rikame. Maze mi ho denne, a pak nosi miminci veci a
katalog od Hippu, kde jsou miminka. Jenze ten fakt, ze tam ta holcicka opravdu je a brzy bude s nim doma urcite nechape :slight_smile: Ale brzy pochopi.
25. kvě 2009 v 08:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Laduško,
rošťáky máme podobné od začátku : ))) Máš pravdu, puzzle tu taky máme, ale jak kdy, někdy je staví dvě hodiny v kuse (myslím tím stále dokola) a jindy se tu válí.
Když nejsme venku, jednoznačně vede "gego" a "písipísi" :grinning: Teď zrovna maluje na magnetickou tabulku a žvejká u tochu jablko :slight_smile:

Davídek je zlatej, mazání bříška..? To je sluníčko.. :dizzy_face: Ten náš taky maže.. Nejvíc mým tuhým deodorantem svůj krk :grinning: :grinning: :grinning: Čuně jedno.

Už se na Betynku moc těšíme.. pak se zase musíme srazit.. meziměstsky : ))))
25. kvě 2009 v 08:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
čau holky!
taky závidím kliďasky :frowning2: já si hrad s průvodcem a výkladem vůbec neumím představit...chtěla by lítat sem a tam, šahala by úplně na všecko a pokud ne, byl by řev :unamused: nějaké chození za ručičku u nás nehrozí....nechci se teda omezovat, ale ani omezovat ostatní, co si zaplatili a neslyšeli by ani slovo :unamused: neužila bych si to...ale snad se to brzo zlepší :wink:

a k těm botám - jedny sandálky, jedny uzavřené :slight_smile:
25. kvě 2009 v 08:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
hanel, tak to mame 100% stejne, bych to mohla zkopirovat :slight_smile:

Eli: uz se moc tesim, az dame srazik! uvidime v srpnu, podle toho, kdy porodime - ale planujeme Sever asi nekdy na ten srpen - pripadne muzete dorazit Vy drive sem
25. kvě 2009 v 08:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Laduško,
tak my máme Prágl vlastně tak nějak naplánovanej.. takže určitě nebude problém :wink: Plánujeme Zoo, památky, muzeum voskových figurín .. :wink: Takže tam budeme mít přes "léto" cestu určitě několikrát.
Tento víkend máme v plánu (dle počasí) Karlovy Vary :wink:
25. kvě 2009 v 08:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek