• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

November/Listopad 2007- maminky po čtvrté, aneb máme doma batole :-)

20. března 2010 
Bram, řekla bych že je to k té reakci .. ale podovně se projevuje i spála.. :wink:
30. kvě 2009 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pomatlal čerstvě povlečenou postel lavarizinem.. a všechny klupy v ní taky. Jsem v prd... s nervama.
30. kvě 2009 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
eli, to je koumak :slight_smile:

na cervenci 3.mimco, ja se picnu... to jen tady u nas se vic prenaselo :grinning:
prihodim za chvilku megabricho... Zdeni, fakt se na to tesis? :grinning: :grinning:

Xeni: to je urcite ta reakce! jeste to nevzdavej
30. kvě 2009 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ladi, já to nechápu .. lavarizn byl na skříni .. skříň cca 1,80 vysoká :confused: :grinning: Ernie musel do pračky.. teď ho vyndal a ještě mokrýho ho objímal.. tak jsem řekla, ať se mu omluví a udělá "ráda" (obejme, zašmrdlá nosem a dá pusu) no a tak to udělal a nesl ho na balkon, na svou židličku, aby uschnul. :grinning:
Betynka je kráááááááááááááááásně velikáááááááááááááá :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
30. kvě 2009 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
juj, holky, tak ja som dnes v noci spala asi 3 hodiny ... Seb sa budil co hodinu a ked spal, tak to bol taky prerusovany spanok, piskal ako lokomotiva, uz som myslela, ze budem volat RZP, ze sa dusi .... Ja teda neviem, ako je to s astmou, ale mne to prislo take astmaticke dychanie :frowning2: :frowning2: :frowning2: . Rano budicek o pol siestej, s teplotou len 37,4 ... stale dycha tak strasne rychlo, ale zda sa mi, ze je to lepsie ...
Potom som letela na jogu, ze sa trochu dobijem energiou, bolo super, vypotila som vsetok stres. teraz maly zase spi, zda sa mi, ze je to najhorsie mame za sebou ... to vikendove pocasie cloveku tiez neprida na nalade.
Ladi, tesim. Super fotky :grinning: :grinning: :grinning: . Zda sa vam, ze mate teraz vacsie brucha ako s prvym baby? Vraj to tak je ...

Moja kamoska na Novom Zelande bude mat cisarsky o 2 tyzdne, tak som ako na ihlach ... Baby je koncem panvovym, a ona je trochu starsia (snazilkovali 4 roky, 3 potraty), boze furt na nu myslim a drzim palce ...

U nas to "snazilkovanie" nie je take naozajstne cielene, len sme odburali "ochranu" a uvidime :grinning: :grinning: :grinning:

Xeni, citala som niekde na babycafe, take cervene fleky, alebo afty v ustach deti po ockovani mali, aj ked vraj podla dr. afty nie su reakcia na vakcinu ...
30. kvě 2009 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kristy, super videa. Abi je neskutocne rozkosna, krasnucka a sikovna.
30. kvě 2009 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Eli, dík. No dnes se změnily fleky z červěných na temně rudé....až do fialova. No snad je to příznak očko. A toho ež to odchází.

Spálu ale ve školce tady máme taky. Bezva.
30. kvě 2009 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
co je spala?
30. kvě 2009 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem koukala a spalničky můžou mít také příznaky temně červených skvrn až do krku, to by možná odpovídalo, no nic nedám za to, když na ní jukne MUDr. osobně. Vzhledem k tomu, že dnes je to 3. den a teplotka ji tedy vyskočila zase, ale jen na 37,7...no ale večer to na těch 38 asi zase vyleze a to už mě neba. Uvidíme co přinese zítřek.
30. kvě 2009 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo, holky, bricho mam obrovske, a nezda se mi to - dle obvodu je vetsi nez s Davidem pred porodem :slight_smile:)

Zdeni: presne takhle to bylo s Davidkem, jak mel ten zanet prudusek - bacha na to, at se to nerozjede, nas poslali domu s "alergii" a druhej den uz se malem udusil
30. kvě 2009 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak som natiahla nejake video aj ja ... Sebastian nacvicuje choreografiu svojich oblubenych The Wiggles ...
http://www.youtube.com/watch?v=42Iu1KiQ4gU&feature=channel_page

Bram, snad to bude do odchodu dobre. ..
30. kvě 2009 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bram, no .. myslím, že je to k té reakci.. (zaplať pánbůh, že jsme nikdy na nic vůbec neměli) ale těžko říct..
Nemá zvětšené uzliny, povleklý jazyk? Tzn. takový bílý moučný a na tom ty fleky..? To by signalizovalo spálu, nebo anginu, či jinou streptokokovou nákazu.

Tohle je opravdu spíš ta reakce, holt byla oslabená před očko třeba jen i hloupým klubajícím zubem.. :unamused:

Neboj, pokud nemá zduřelé uzliny, neodmítá polykat jídlo, pit´í, není celkově schvácená.. tak to ani jedno z toho nebude. :wink:
30. kvě 2009 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
bram: MMR je max. šitný očkování, v životě bych to nedala očkovat dobrovolně..příznaků může být milion..a bohužel i smrt, fuj :zipper_mouth:
30. kvě 2009 v 15:35  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak zduřelé uzliny má hodně, je to i vidět na 1. pohled, ani nemusis sahat, ale jazyk i mandle čisté, růžové...jídklo ani pití neodmítá a je veselá....volala jsem na pohotovost a taky se priklonili k te reakci ale rikali, at mozna radsi prijedeme, tak jedeme, napisu jak jsme dopadli...aspon budu mit klid mame to 10 minut autem.
30. kvě 2009 v 17:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
bram: co jsem četla na tom tématu, tak zduřelé uzliny mělo spousta dětí a mělo to být z Priorixu..co jste měly vy? :wink:
30. kvě 2009 v 17:18  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
bram, držím palečky :dizzy_face:
30. kvě 2009 v 17:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky drzim palce, je mi to tak lito :( my z toho Trivivacu fakt nastesti nic nemeli, jen par pupinku...
ach jo
30. kvě 2009 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
lada: on by ten Trivivac měl být lepší trošku, hlavně pro alergiky..já když četla složení toho Priorixu..kuřecí embrya a něco psího..fuj..ale Trivivac už není :unamused:
30. kvě 2009 v 18:32  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
My měli taky trivivac v ani ne 15 m a bez reakce :wink:
30. kvě 2009 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
jojo, Eli, my taky, v 15m
siss: co to je za nechutarnu? :frowning2: ono si asi nevyberes, vsechno je to desny...
30. kvě 2009 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
lada: no ty očkování jsou fakt děsný, ale tohle zvlášt..navíc proti takovejm trapnej nemocem, při kterých mi přijdou ty vedlejší účinky očkování horší, jak samotná nemoc :unamused: bohužel je tady povinné, jinak bych ho píchnout nedala..fujtajxl :confounded:
30. kvě 2009 v 19:00  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
lada: ale tu druhou dávku chci odsunout na co nejdýl..v Sr se očkuje až v 11letech :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. kvě 2009 v 19:00  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
chudaci mrnata, a to nas to v srpnu ceka znovu, druha davka ... a to ut teda Trivivac nedaji a bude Priorix zdarma? nebo jak to je, kdyz Trivivac neni? ja to nijak nesledovala, nejsem v obraze
30. kvě 2009 v 19:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
lada: mně Dr. řekla, že bude Priorix zdarma..ale fakt to chci natáhnout, co nejvíc to půjde..v pozdějším věku ty reakce nejsou tak strašný a horní hranice není určená :wink: nejvíc mě dostala ta petice na podepsání bezplatného očkování proti rakovině děložního čípku :rolling_eyes: taky děs..2 holky po něm už umřely, není to vůbec prozkoumaný..navíc doktoři ti to vnutí klidně i v tomhle věku, což je bejkárna a je to jen proti určitým kmenům, já nedám očkovat navíc ani ň :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. kvě 2009 v 19:03  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
naštěstí TBC už se nepíchá v porodnicích...takže od toho taky budou ušetřený, bude se to píchat nejmín ve 2 letech, navíc zjistili, že ta vakcína je neučinná..a lidi se stejně nakazili :stuck_out_tongue_closed_eyes: s TBC jsme si totiž též užili..3x píchané ramínko :pensive:
30. kvě 2009 v 19:06  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
no jo no, mas asi pravdu... ja teda tu petici podepsala, se priznavam, az pak jsem slysela, ze potom nekdo umrel - clovek nikdy nevi, jak zrovna ten danej jedinec zreaguje :frowning2: snad budou vsechna decka odsud v pohode, i Xenuska...
30. kvě 2009 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
lada: jako mý kámošce to doktorka vnutila ve 25letech, že to jako má smysl..hahahaha...smysl má se chránit a chodit na povinné prohlídky aspon 1x za rok, je to opravdu jen proti nějakým kmenům..a největší účinnost to má dokud je holka ještě panna...ale tak kapaj jim z toho prachy že :rolling_eyes:
30. kvě 2009 v 19:08  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to je jasny, ted uz to u nas fakt nema smysl :grinning:
tak za chvilku mrknu, co napise Bram, zatim ahoj
30. kvě 2009 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
snad to bude dobrý, si myslim, že to má fakt reakci :wink: hodně tam psaly holky o těch uzlinách...my teda měli šílený horečky, a virážku...a zhoršila se mu po tom očkování děsně imunita :unamused: ale taky mohlo bejt hůř..viz. Milenka od miliharmi :pensive:

jinak zatím všechna očkování v poho...teda na to TBC a MMR :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. kvě 2009 v 19:12  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem zpet, je to OK, opravdu reakce. Jak mela tu rymu a kasel tak se to tak nejak spojilo. Je na poslech čistá a angina to neni, krk cisty. Ty petechie se mohou objevit prý, takkhle začínaji spalnicky jako nemoc, ale u nas prý už na ustupu. Rikala, ze zitra mit teploty uz asi nebude, kdyby nahodou ano, nebo byly vetsi na kontrolu k obvodacce, jinak prý ani nemusím. Sis, snad ani nechci vědět, co se stalo Milence. Asi záleží jak mají děti imunitu, my máme dobrou si troufám říct, ale děti na tohle očko mají být uplně zdravý a my už asi v sobě měli vir. Ted ale koukam, ze mi tam psala, uzliny nenateklé a nateklé je teda má!

BTW ano, mame priorix. Uz ani jiná vakcína nebyla. Ale jsem total kráva, že jsem to neodložila až po řecku, fakt jsem za to na sebe strasne nasr....ach jo. Al esnad tuk tuk tuk...jak rekla Dr. reakce by mela být 1-3 dny (dnes jí máme 3. den), zítra doufám nebude.
30. kvě 2009 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek