• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

November/Listopad 2007- maminky po čtvrté, aneb máme doma batole :-)

20. března 2010 
Ahoj holky,tak koukám,že skoro všem prckové naroděj,to je mi líto :frowning2:
Iris tu horečku s tím průjmem nezávidím,vím jaký to je,když malá měla salmoneu,díky bohu teda horečky po dvou dnech úplně opadly,ale nikdy nezapomenu na ty noci co jsem nespala,malou vedle sebe,furt sem jí dávala pít vychlazený černý čjaj a dávala obklady na čelíčko :frowning2:
Kat,buď ráda ,že teče,kdyby netekla je to horší,my měly rýmu 2x jednou tekla a dobrý,i to odsávání i průběh vše rychlý a podruhý měla zadní co nechtěla ven a to bylo už horší :unamused:
23. led 2009 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
V zábalech by mi nevydržel, tak jsem ho strřila pod sprchu, nebo do chladnější koupele...ale pak už do vany ani nechtěl, snad bude brzy ok.
A všem marůdkům přeju brzké uzdravení!
23. led 2009 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak my stale horečku.

jinak jsem volala Dr., líta viroza, vsechny deti 3 dny teploty pak to odchazi. Udrzovat vlhko, chladno...

nase Dr, mi taky rikala, ze ockovani na ty spalnicky az po 18. mesici,... ze to nehcce davat driv...
23. led 2009 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Iris, teda ja cetla ze sprchu fakt jako ne! Dej pozor na šok, jen jemně otírat vlaznou vodou, nozicky a za krčkem! Ani probuh zabaly, to je hodně stará škola!
23. led 2009 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
my dávaly na jorečky obklad na čelíčko a horečka klesla,nebo doporučujou otírat zápěstí,zábal sme jednou daly,když horečka neustupovala a panadol už nezabíral,ne studenej,ale spíš vlažnej a ač už se to nedoporučuje tak to fakt hodně pomohlo,teplota jí slezla a už na víc jak 37,5 nevystoupila :slight_smile:
23. led 2009 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
no to se doporučuje jen k krajnich mezich, ale spis to otirani. Ted jsem namerila zase 38,5, to jsem zvedaav co vecer, teda.
23. led 2009 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
David jak mel ty 40ky u 6.nemoci, tak dostaval vlazne koupele, nic jineho nepomahalo

nevim, proc my jdeme na to pitome ockovani uz v 15m :confounded:
23. led 2009 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ladi,klid,my taky :confounded: jedině mě napadlo brnknout tam,že malá je přistydlá a odložit to :confused:
23. led 2009 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja to necham tak, v 18m ma byt myslim hexa, pak nas ceka jeste Prevenar...
23. led 2009 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ladi nech to, ale vy jeste nemate 4. hexu? my uz jo....nebo je jeste nejaka?
23. led 2009 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
4. je ta posledni, tu nemame, a prave jdeme nejdriv na ty spalnicky atd. a az pak na hexu

jsem si ted sama barvila vlasy, neskodi to moc, ze ne?
23. led 2009 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak my 4 hexu taky ještě neměly,to je fakt,a v listopadu chci dát prevenar a nebo kl획ovku
23. led 2009 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
cauu holky,tak vidim,ze marodite. to my nastesti meli jen rymu a brzo presla.

ted moje dve kamosky rodily, to je super,ja mam takvou radoost :slight_smile: a uz se nemuzu dockat naseho sourozenecka pro Abinku :slight_smile: :dizzy_face:
23. led 2009 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ja myslim, ze my meli, ted nevim. Holky obdivuju vas, jak je ted nemocna, nemuzeme ven, protivna, no krize, jeste 2 deti, nevim, ale tim vas nechci strasit... :dizzy_face:
23. led 2009 v 18:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak už máme i kašel a teplotu :confounded: Ale po Nurofenu má naštěstí docela dobrou náladu, takže to jde a rýma trošku ustala, jen ze spaní kašle :unamused: V noci děs, furt poplakávala, takže jsem vůbec nespala, ale čekala jsem to horší...
23. led 2009 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, tak my zatial nic, sem tam nejake kychnutie a zakaslanie, ale to je vsetko. Tak uvidime, ci sa z toho nieco vyvinie, alebo nie. My mame poslednu hexu, spalnicky az po navrate z Australie. Myslite, ze je mozne, ze mu po tej vakcine trochu napuchla noha?
23. led 2009 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Deni ano, určitě, Xenušce taky vždycky se udělá docela velký otok. Leduj to malinko, ale samo to spadne.
23. led 2009 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Deni, jojo, Davidkovi se taky dela po hexe tvrda noha.
Xeni, pokud bude mimco zdrave, tak se niceho nebojim! :wink:

Kristy: vyvalilo se mi bricho, paradne! Brzy Te predhonim :wink: Uz se taky moc tesim! Nechate si rict pohlavi? Kdy jdes na velky morfologicky ultrazvuk? Ja az 26.2., predtim 16.2. poradna.
23. led 2009 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
diky, som si nebola ista. lebo tam ma pod tym, kde mu pichli, trochu cerveny flek a opuch ...
ja chcem tiez velke brucho!!!!!!!! :grinning: :grinning: :grinning:
23. led 2009 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak se nám z toho vyklubala šestá nemoc...Tom se dneska probudil osypanej jak blázen, je bez teplotky, ale celou noc kníkal.
24. led 2009 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
hoj holky, no o spaní se moc mluvit nedalo, jeste ve 3 rano jsem dala paralen, od et doby je tuk tuk tuk bez teploty, zatim ale zadna ryma, kasel, nic, terochu se bijim, jestli se neosype nestovicema, takhle mohou zacinat... sestou nemoc jsme uz meli, to dokonce 2x, coz ani nejde... :unamused:
24. led 2009 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak my měli po hexe vždycky dva dny zvýšenou teplotu jinak teda nic.
Iris to je mi moc líto :frowning2:
Xeni,tak snad ne,i když u takhle malejch dětí maj prý daleko lepší průběh než u puberťáků :confused:
Holky sme měly být přes přestavbu u našich a včera volaly ,že tam na prvním schodě do sklepa našly obr podkana :confounded: naše kočky ho dostaly a to byl asi tak stejně velkej(máme číči trošku menšího vzrůstu) ale i tak,tam kde máme být my je rozdělaná koupelna je skrz stoupačky vidět až do sklepa :confounded:
24. led 2009 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, tak my noc jakž takž, sice kašlala, ale docela to šlo a spala až skoro do devíti :confused: Ještě jí k tomu teď rostou další zuby, chudák malá :confounded:

Tak jak je to s těma neštovicema? Jak moc je to nebezpečné, kdybych byla těhule a Denča měla neštovice? Já už neštovice měla... Nebo jí mám nechat teď naočkovat i proti těm neštovicím teda, když máme v plánu za pár měsíců to snažení o další mimčo? Já proti neštovicím očkovat nechtěla.

LeniZ, potkan, fuj, to by mě šlehlo :pensive: Ještěže vaší kočičce nic neudělal, mámě kdysi potkan škaredě pokousal psa a on umřel :frowning2:
24. led 2009 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
KAt myslim, ze je to trochu riskantní pouze kdyby jste dostaly ty nestovice tesne pred porodem, jinak ne. Ale Lada je nemela, tam je to blby. Jinak svagrové segra se setkala v tehu s nestovicema a dostala z toho pasový opar, pry je to nejak stjny vir nebo co.

Ja hlavne pred tehu musim absolvovat ockovani proti tetanu, jsem strasna, nebyla jsem na tom snad 20 let.

Kat nevim jak je t očko učinný, slysela jsem, ze snad se tim maji ockovat kdyztak az skolkovy deti, doporučujou, pokud dite neostane nestovice naočkovat je pred vstupem na ZŠ.
24. led 2009 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
bram, no tak jsem to chtěla udělat, že pokud by je nedostala do nástupu do školy, tak bych je naočkovala. Jen jak tu pak Lada řešila to, že by Davídek dostal neštovice během jejího těhu, tak mi to začalo vrtat hlavou, jestli je to fakt nějak moc nebezpečné a jestli teda radši nenaočkovat... No ale asi to teda nechám tak, jak jsem původně zamýšlela.

Na tetanus jsem byla rok před těhu, takže dobrý :sunglasses:
24. led 2009 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kat, ja myslela, ze kdo je uz mel, je mimo nebezpeci, ale prdlajs. Pry se to muze projevit jeste tim pasovym oparem a je to stejne blby. Riziko je v prvnim trimestru (poskozeni plodu) a tesne pred porodem - mimi nestihne ziskat protilatky od mamy a muze i zemrit :( Ja bych Davidka i treba naockovala, ale to je pry taky ted v tehu riskantni, kvuli jeho reakci. Ja si ted necham zjistit protilatky, a pak pripadne, az dokojim, se naockuji. A maleho casem take, tak v 6 letech, pokud do te doby nechyti.
24. led 2009 v 17:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
nazdarek vospolok,tak hlasim, ze uz aj nam tecu sople ... teplota okolo 37,4 ...
24. led 2009 v 17:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja hlasim bez teploty, asi jen 37,2 :dizzy_face: Lada a co s timM? mam ji tedy ockovat kdyz chci byt tehu v létě?ja myslela ze risk je to jen pred porodem a pro ty kdo nestovice nemeli, ze mam protilatky, atk se me to netyka, aha.
24. led 2009 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Doprčic, tak jak s tím očkováním? Mám ji nechat teď naočkovat? Těhu bych plánovala na podzim zhruba...
24. led 2009 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja bych se byt Vami tim moc nevzrusovala, kdyz jste je mely, tam je riziko fakt minimalni, temer zadne - ale na cervencovkach mi jedna holcina psala, ze ona to opravdu v tehotenstvi chytla v podobe toho pasoveho oparu (nestovice uz mela) :( ale detatko je v poradku, jen se to hlidalo

ja fakt nevim, ja plasila, a na gynde nad tim doktorka mavla rukou, ze se to dneska umi resit, at si s tim nedelam hlavu - ale u pediatra me zase strasej... sama nevim...
24. led 2009 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek